Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (65)Реферативна база даних (524)Книжкові видання та компакт-диски (662)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>U=Х884.9(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
1.


Кримінально-виконавчий кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2003. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
злочин -- покарання

   Тип видання:   підручник   
2.


Кримінально-виконавче право України [Електронний ресурс] : підручник / за ред. Х. Степанюка. - 2-е вид., перероб. і доп.. - Х. : Право, 2006. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник відповідає програмі курсу «Кримінально-виконавче право» і складається із Загальної і Особливої частин. У ньому розкривається поняття кримінально-виконавчого права, характеризується правовий статус засуджених, відображається роль міжнародних стандартів поводження із засудженими у становленні вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства, висвітлюється порядок і умови виконання та відбування всіх видів покарань та порядок звільнення від відбування покарань. Для студентів, аспірантів та викладачів вищих юридичних навчальних закладів.



Кл.слова:
законодавство -- кримінальне право -- засуджений

   Тип видання:   підручник   
3.

Семаков, Г. С.
Кримінально-виконавче право України [Електронний ресурс] : курс лекцій / Г. С. Семаков, А. П. Гель. - К. : Вид-во МАУП, 2000. - 196 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс лекцій підготовлений відповідно до навчальної програми дисципліни "Кримінально-виконавче право України" з урахуванням змін та доповнень чинного законодавства. Висвітлено порядок та умови виконання кримінальних покарань в Україні, організацію діяльності та структуру органів держави, які виконують кримінальні покарання. Для студентів вищих закладів освіти, а також практичних працівників кримінально-виконавчої системи.



Кл.слова:
законодавство -- кримінальна справа -- правове регулювання

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
4.


Кримінально-виконавчий кодекс України [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / за заг. ред. А. Х. Степанюка. - Х. : Одіссей, 2005. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-практичному коментарі роз'яснюються норми Кримінально-виконавчого кодексу України, даються доктринальні тлумачення та доповнення до них з широким використанням практичних рекомендацій, а також висвітлюється ряд питань, котрі виникають при практичному застосуванні вказаних норм. Видання розраховане на правозахисників, працівників органів і установ виконання покарань, прокуратури, суду, інших правоохоронних органів, студентів та слухачів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових співробітників, викладачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями виконання покарань.



Кл.слова:
покарання -- правозахисник -- прокуратура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Кучинский, Александр Владимирович.
Преступники и преступления. Законы преступного мира. Обычаи, язык, татуировки [Електронний ресурс] / Александр Владимирович Кучинский. - Донецк : Сталкер, 1997. - 700 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга о законах и обычаях профессиональных преступников старых традиций — блатных. Документальный материал МВД, ФСБ, СБУ, исследования криминалистов, а также откровения самих уголовников позволят приблизиться к тайнам блатного мира: к его традициям, иерархии, моде, символике, языку. Представляет интерес для широкого круга читателей.



Кл.слова:
кримінал -- арґо -- татуювання -- в'язниця

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Кримінально-виконавчому кодексу України – 9 років : матеріали І міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 28 листоп. 2012 р.) [Електронний ресурс] ; Державна пенітенціарна служба України / Державна пенітенціарна служба України. - К. : Інститут кримінально-виконавчої служби, 2012. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник праць друкується за матеріалами І міжнародної науково-практичної конференції. До збірника увійшли публікації науковопедагогічних працівників вищих навчальних закладів України, Російської Федерації, практичних співробітників Державної кримінально- виконавчої служби України, присвячені розгляду актуальних питань кримінально-виконавчого законодавства. Для фахівців і всіх тих, хто цікавиться актуальними питаннями кримінально-виконавчого законодавства.



Кл.слова:
кримінальний кодекс

   Тип видання:   довідник   
7.

Макогончук, В. А.
Довідник для засуджених. Актуальні питання законодавства, що стосуються осіб, які відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі [Електронний ресурс] / В. А. Макогончук, Р. А. Чайка, А. В. Скіць. - Луцьк : [б. в.], 2009. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Враховуючи реалії сьогодення, актуальним залишається питання правового регулювання процесу ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, знання звільненими особами своїх прав та обов’язків щодо соціального супроводу та отримання соціальних послуг.

Усі вищезазначені обставини брались до уваги авторським колективом при розробці довідника та зумовили відповідну його структуру.

Довідник, в першу чергу, розрахований на осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та звільняються з кримінально-виконавчих установ. Також він буде цікавим для фахівців у галузі кримінально-виконавчого права та пенітенціарної педа- гогіки, а також осіб, які залучені до роботи із засудженими в місцях позбавлення волі та процесу їх ресоціалізації і соціального супроводу після звільнення



Кл.слова:
обвинувачений -- касаційна скара -- засуджений -- ресоціалізація

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Теоретичні та практичні проблеми удосконалення діяльності кримінально-виконавчої системи України: матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (4 травня 2011 р.) [Електронний ресурс] ; Національна академія внутрішніх справ / Національна академія внутрішніх справ. - К. : [б. в.], 2011. - 253 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фундаментальна концепція, яка покладена в основу реформи системи органів виконання покарань, не проста «зміна вивісок». За нею-тривала історія та відповідне ідеологічне обгрунтування. В Україні пенітенціарна ідея знайшла широку підтримку. У 1997 році творчим колективом Київського інституту внутрішніх справ на чолі з Георгієм Радовим було розроблено Доктринальну модель Закону України «Про пенітенціарну систему України». Для студентів, аспірантів, викладачів, юристів, науковців.



Кл.слова:
кримінальне право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Кудін, А.
Як вижити у в'язниці [Електронний ресурс] / А. Кудін. - Л. : Кальварія, 2001. - 207 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У "демократичній" Україні ГУЛАГу немає. Але саме в "демократичній" Україні тебе можуть запхати до КПУ (не плутати з компартією України! ) без зачитання твоїх прав. Просто тому, що ти комусь не сподобався. Як поводитися в СІЗО, КПУ (камері попереднього ув'язнення), як вийти з них людиною, як стати істинним християнином і як не продатися продажній владі - саме про це книжка Андрія Кудіна. Такий собі посібник про те, як виживати у криміналізованій країні, де, здавалося б, від тебе нічого не залежить.



Кл.слова:
пенітенційна система -- в'язниця -- правознавство

   Тип видання:   підручник   
10.


Кримінально-виконавче право [Електронний ресурс] : підручник / В. В. Голіна [та ін.]. - Харків : Право, 2011. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Загальній частині підручника розкривається поняття кримінально-виконавчого права, предмет і система курсу, характеризується правовий статус засуджених та міжнародні стандарти поводження з ними. В Особливій частині висвітлюється порядок, умови і особливості виконання та відбування всіх видів покарань, а також порядок звільнення від відбування покарань різних категорій засуджених та здійснення нагляду і контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів освіти, працівників правоохоронних органів.



Кл.слова:
пенітенційна система -- виправні роботи -- конфіскація майна -- ув'язнення

   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
11.


Правова та соціально–виховна робота із засудженими жінками: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / ред. Н. Г. Калашник ; Державний департамент України з питань виконання покарань. - Київ : [б. в.], 2008. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено основи правової та соціально–виховної і психологічної роботи із жінками, які відбувають покарання у виді позбавлення волі. Посібник включає матеріали, що стосуються аналізу становлення ідей гендерної рівності та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Наводяться особливості розвитку гендерної політики в Україні на сучасному етапі, а також європейського гендерного законодавства. Пропонується досвід призначення та відбування кримінального покарання у виді позбавлення волі жінками в країнах західної та східної Європи. Висвітлюються особливості злочинності та її профілактики, правового становища жінок, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення та позбавлення волі, а також порядок і підстави їх звільнення. Наведено методику вивчення особистості засудженої та формування мотивації до зміни поведінки. Показано систему умов, що дозволяють підтримувати належні стосунки засуджених жінок із сім’єю та дітьми. Аналізуються фактори, що викликають психологічну напругу в житті засуджених жінок та пропонуються техніки подолання стресу. Посібник розрахований на курсантів (студентів) вищих навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби України, персонал установ виконання покарань, представників громадськості, які цікавляться проблемами профілактики та подолання жіночої злочинності, а також беруть участь у процесі виправлення та ресоціалізації засуджених жінок.



Кл.слова:
покарання

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму [Електронний ресурс] : звіт за 2012 рік / Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. - Київ : [б. в.], 2013. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.49 Мб


Катування і жорстоке поводження є ганебним явищем сучасного світу. Упродовж багатьох десятиліть міжнародна спільнота намагається розв’язати цю проблему, приймаючи різні правові акти з питань протидії катуванням та створюючи відповідні інституціональні механізми, які мають забезпечити виконання цих функцій. Порівняно новим підходом, який, проте, вже довів свою ефективність у напрямі запобігання катуванням та жорсткому поводженню, є національний превентивний механізм, передбачений Факультативним протоколом до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, який було прийнято 18 грудня 2002 р. Головна ідея національного превентивного механізму полягає у запровадженні системи регулярних, незалежних відвідувань будь-якого місця, що перебуває під юрисдикцією та контролем держави, де утримуються чи можуть утримуватися особи, позбавлені волі, за розпорядженням державного органу чи за його вказівкою, або з його відома чи мовчазної згоди. Ці відвідування здійснюються з метою посилення, за необхідності, захисту таких осіб від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Моніторингові відвідування місць несвободи незалежними експертами мають стримуючий вплив на державні органи й, відповідно, мінімізують ризик стати жертвою неналежного поводження та катування.



Кл.слова:
пенітенціарна система -- ув'язнення -- тортури -- катування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Мойсеєнко, Віктор Миколайович.
Помилувати не можна стратити [Електронний ресурс] : науково-інформаційне видання / В. М. Мойсеєнко. - Київ : Вища школа, 2011. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


В. Мойсеєнко створив наукову працю, яка заповнює прогалину в українській юридичній літературі. Помилування злочинців – постійна функція Президента держави. Злочинці становлять маленький сегмент суспільства і юридично помилування стосується тільки їх. Проте злочин – кара – помилування – це ті чинники, які впливають на все суспільство, бо коли злочинність мала, тоді громадяни почувають себе в безпеці, коли поширюється, тоді зростають стурбованість, знервованість і почуття небезпеки. Моральна атмосфера гіршає, і зростає незадоволення життям. Праця В. Мойсеєнка сприяє розкріпаченню душ «совітських» громадян і робить їх більш відповідними демократичному суспільству тим, що підіймає завісу й оголює ту частину реального життя суспільства, яке в колоніальну добу було заховане за сімома великими печатками. У праці цікава статистика, яка наочно виявляє тіньовий бік моралі наших людей і допомагає поглянути на самого себе та на своїх ближніх збоку. Автор тривалий час працював Керівником Служби з питань помилування і має величезний досвід у цій сфері діяльності. Йому вдалося вкласти в логічну послідовну систему виклад історії помилування, нормативну базу і практику, що склалася була в умовах незалежної української держави.



Кл.слова:
пенітенціарна система -- інститут помилування -- клопотання -- виконання вироку

   Тип видання:   автореферат   
14.

Кубрак, Руслан Миколайович.
Кримінально-виконавча характеристика засуджених з психічними відхіленнями до позбавлення волі на певний строк [Електронний ресурс] : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук / Р. М. Кубрак ; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : [б. в.], 2018. - 18 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.42 Мб


Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально- виконавче право.  Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Дніпро, 2018. Дисертацію присвячено дослідженню кримінально-виконавчої характеристики засуджених з психічними відхиленнями під час відбування кримінального покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається високим соціальним та правовим значенням проблеми виконання кримінальних покарань відносно засуджених з психічними відхиленнями. Згідно вивчених статистичних та отриманих емпіричних даних встановлено, засуджені з психічними порушеннями вже протягом тривалого часу, а саме, з 2004  2017рр. становлять чисельну окрему пенітенціарну категорію. Досліджено генезис, витоки та проведено періодизацію становлення, розвитку теорії й нормативно-правової регламентації, проаналізовано сучасний стан виконання кримінального покарання у виді позбавлення волі щодо досліджуваної категорії осіб. Вивчено зарубіжний досвід виконання кримінального покарання у виді позбавлення волі на певний строк відносно засуджених з порушеннями психіки, виділено його ефективні елементи для впровадження в національну пенітенціарну систему. Вивчено поширеність психічних відхилень серед засуджених до позбавлення волі на певний строк, їх динаміку, досліджено та систематизовано ознаки кримінально-виконавчої, соціально-демографічної, соціально- психологічної, кримінально-правової характеристики цих осіб та інші їх характеристики під час відбування кримінального покарання. Визначено закономірності криміногенності психічних відхилень та їх кореляції із вчиненими особою злочинами. Встановлено складові ефективності процесу виконання досліджуваного покарання, організації соціально-виховної роботи із даною категорією засуджених. Дефініційно визначено кримінально-виконавчу характеристику засуджених з психічними відхиленнями та її структурні складові ознаки.



Кл.слова:
психічне відхилення -- психічна аномалія -- установа виконання покарань -- засуджена особа

   Тип видання:   монографія   
15.


Засуджені з психічними відхиленням до позбавлення волі на певний строк: стан, тенденції, перспективи [Електронний ресурс] : монографія / Р. М. Кубрак, В. В. Лень ; Національний технічний університет «Дніпровська політехніка». - Дніпро : СПД Біла К. О., 2019. - 412 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.34 Мб


У монографії комплексно досліджено кримінально-виконавчу характеристику засуджених з психічними відхиленнями до позбавлення волі на певний строк, встановлено особливості виконання покарання, визначено особливості організації соціально-виховної роботи щодо цієї категорії та історичні аспекти, а також стан, тенденції, перспективи.

Книга розрахована на співробітників органів та установ виконання покарань, правоохоронних органів, суддів, а також тих, хто цікавиться розглядуваною проблематикою.



Кл.слова:
системи покарань -- виконання і відбування покарання -- запобігання і протидія злочинності
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського