Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1268)Юристам - Наукова електронна бібліотека (43)Юристам - Реферативна інформація (917)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>+<.>A=ДМИТР$<.>+<.>A=МАР$<.>+<.>A=ЯНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Маркіна 
Право громадян на зайнятість та форми його реалізації в умовах становлення ринкової економіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Тетяна Георгіївна Маркіна ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА311635
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Марисюк К.Б. 
Виникнення, розвиток та функціонування парламенту Канади (1647 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.Б. Марисюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення інституту парламентаризму на території сучасної Канади. Проаналізовано етапи розвитку представницьких інституцій, окреслено функції палат парламенту. Охарактеризовано правовий статус основних посадових осіб і комісій парламенту Канади. Надано рекомендації щодо використання досвіду функціонування канадського парламенту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-1
Шифр НБУВ: РА315497 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Мартинюк Я.М. 
Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Мартинюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано головні етапи законодавчого становлення органів міського та територіального самоврядування на базі аналізу опублікованих і архівних джерел. Висвітлено їх організаційну структуру, національний, професійний і віковий склад, виявлено регіональні особливості. Проаналізовано специфіку проведення виборів до органів самоврядування та результати практичної реалізації виборчого механізму. Досліджено основні напрями та форми діяльності самоврядних інституцій, засади їх кадрової та податкової політики, а також шляхи та методи здійснення урядового контролю за ними. З'ясовано наслідки діяльності органів самоуправління у краї, показано здобутки та недоліки їх роботи. За результатами проведеного дослідження зроблено відповідні висновки та узагальнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5 + Х620.619(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА313025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Марін О.К. 
Конкуренція кримінально-правових норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.К. Марін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конкуренції кримінально-правових норм (КПН). Визначено поняття конкуренції КПН на підставі комплексного аналізу даного правового явища. Встановлено критерії класифікації конкуренції КПН на види, на підставі аналізу яких розроблено правила кваліфікації суспільно-небезпечних посягань у ситуаціях конкуренції різних видів. Виявлено ознаки конкуренції КПН і на підставі характеру функціонального зв'язку між конкуруючими нормами виділено види конкуренції КПН та проаналізовано їх зміст. Встановлено можливість існування двох способів вирішення конкуренції КПН: усунення та подолання. Визначено правила подолання конкуренції кожного виду. Проаналізовано практику застосування кримінального закону за умов конкуренції кримінально-правових норм, а також виявлено типові помилки у діяльності правозастосовних органів у ситуаціях конкуренції. Наведено рекомендації щодо покращання практики правозастосування у випадках кваліфікації суспільно небезпечних посягань за умов конкуренції кримінально-правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)-30
Шифр НБУВ: РА318650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419
Рубрики:

7.
Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Марітчак Т.М. 
Помилки у кваліфікації злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.М. Марітчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано ознаки помилок у кваліфікації злочинів і на їх підставі надано визначення поняття помилок у кваліфікації злочинів і досліджено їх наслідки. Установлено та розглянуто критерії класифікації помилок у кваліфікації злочинів на види. Наведено критерії виділення кремих видів зазначених помилок, досліджено види факторів помилок і роль окремих чинників у їх допущенні. Комплексно розглянуто питання не тільки про види помилок у кваліфікації злочинів, але й питання про їх виявлення, усунення та запобігання. Розглянуто на типові помилки та наведено практичні рекомендації щодо виявлення, усунення та запобігання помилкам у кваліфікації злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)105 + Х893.9(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА325342
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дмитренко Г.В. 
Державне управління процесами адаптації податкової системи України до вимог Європейського Союзу: Автореф. дис... кадн. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації податкової системи України до вимог і умов Європейського Союзу (ЄС). З'ясовано, що основна стратегічна мета податкової політики - утворення в державі стабільної податкової системи для забезпечення достатнього рівня надходжень платежів до бюджетів різних рівнів, ефективного функціонування економіки країни, формування справедливого підхіду щодо оподаткування всіх категорій платників податків, створення сприятливих умов подальшої інтеграції України до світового співтовариства. Зроблено висновок, що стабільність податкового законодавства за умов євроінтеграції сприяє впровадженню помірного податкового навантаження на платників, забезпечує надійний захист їх прав і гарантій, подальше підвищення економічного розвитку, істотно впливає на спрощення процедури адміністрування податків та зменшення порушень і зловживать у сфері ухилень від їх сплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА332244
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Марков В.І. 
Створення та реєстрація суб'єктів підприємництва недержавного сектору економіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.І. Марков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичний і практичний зміст державної реєстрації (легалізації) суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) як правового явища. Запропоновано визначення майнової бази господарювання СПД як майнового комлексу даного виду підприємницьких структур. З'ясовано співвідношення СПД та його майнового комплексу як загального та часткового. Встановлено та розмежовано юридичні факти виникнення СПД та їх послідовність. Наведено негативну оцінку ліквідації первинних органів державної реєстрації СПД. Виявлено відсутність залежності володіння господарською правосуб'єктністю від наявності статусу юридичної особи. Удосконалено визначення моменту завершення державної реєстрації та процедури легалізації СПД. Уточнено юридичну природу корпоративних відносин, а також відносин власності. Визначено співвідношення статусів СПД. Сформульовано пропозиції щодо попередження виникнення фіктивного підприємництва, тінізації та криміналізації економіки. В науковий обіг введено поняття "спеціальні процедури, пов'язані з державною реєстрацією СПД". Наведено пропозиції щодо удосконалення правового забезпечення формування та реєстрації СПД недержавного сектору економіки. Розмежовано сфери дії Цивільного та Господарського кодексів України та спеціального закону щодо державної реєстрації СПД та інших суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013 + У9(4УКР)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА334007
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Мартенко О.Л. 
Психологічний аналіз окремих кримінально-правових понять (за чинним КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / О.Л. Мартенко ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено юридично-психологічний аналіз понять (норм, інститутів) чинного Кримінального кодексу України. Розвинуто теоретичні засади та визначено можливості практичного використання юридично-психологічних знань у правотворчості та правозастосовній діяльності. За результатами дослідження одержано нові дані про психологічну детермінацію та механізми формування злочинної поведінки, а також про психологічні аспекти вини у разі скоєння умисних і необережних злочинів. Доведено, що принцип наукової обгрунтованості чинного законодавства зумовлює необхідність врахування досягнень правових, психологічних та інших наук. Відзначено, що для забезпечення науково-обгрунтованих засад реалізації у кримінальному судочинстві особистісного підходу у процесі визначення форми та виду винної поведінки необхідно здійснювати аналіз всіх компонентів структури психічного (інтелектуального, вольового та емоційного). За цього інтелектуальний момент прямого й непрямого умислу не тотожні: за прямого у свідомості суб'єкта бажані наслідки конструюються як неминучі, за непрямого - як реально можливі. Розбіжність між прямим і непрямим умислом у вольовому моменті полягає у тому, що першому властиве бажання настання суспільно небезпечних наслідків, а у іншому - позитивне чи нейтральне ставлення до їх настання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947 + Х881.9(4УКР)01:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА337326
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Мартиненко І.В. 
Криміналістичне дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Мартиненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено механізм правового регулювання й організаційного забезпечення криміналістичного дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики, реалізація яких спрямована на забезпечення ефективного використання новітніх технологій у діяльності органів досудового слідства. Проаналізовано етапи становлення теорії криміналістичної ідентифікації, її завдання, засади класифікації об'єктів. Проведено аналітичний огляд наявних методів і засобів дослідження інформації про ознаки зовнішності особи, з'ясовано причини низької якості суб'єктивних портретів розшукуваних. Розглянуто процесуальні аспекти використання науково-технічних засобів у кримінально-процесуальній діяльності, запропоновано відповідне доповнення чинного кримінально-процесуального законодавства України. Розкрито суть поняття інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками зовнішності. Наведено загальні та спеціальні вимоги, яким дана система має відповідати, а також її основні функції, алгоритм роботи та блок-схему. Визначено напрями впровадження досягнень інформаційних технологій під час дослідження інформації про зовнішність особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)17 с2 + Х894.9(4УКР)17 с2
Шифр НБУВ: РА336183
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Марусенко Р.І. 
Правові аспекти земельних сервітутів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Р.І. Марусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу земельного сервітуту. Надано дефініцію цієї категорії на підставі виявлених ознак. Проаналізовано теоретичні та законодавчі передумови до з'ясування галузевої належності інституту земельного сервітуту. Розкрито співвідношення земельного сервітуту з іншими правами на землю та роль і місце земельного сервітуту у системі земельно-правового регулювання. Проаналізовано генезу розвитку правового регулювання земельних сервітутних відносин на території України. Розкрито структуру правовідносин з приводу реалізації земельних сервітутних прав, а саме: суб'єктно-об'єктний склад, підстави виникнення, зміни, припинення та зміст. Виявлено прогалини та недоречності змісту елементів правовідносин. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо їх усунення. На підставі проведеного аналізу стану нормативного регулювання, а також з урахуванням історичного й іноземного досвіду регулювання земельних сервітутних відносин наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, зокрема, шляхом прийняття Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.321 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА341065
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

18.
Марчук М.І. 
Територіальний устрій та місцеве самоврядування Республіки Польща (1945 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.І. Марчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено еволюцію та сучасний стан територіального устрою й системи місцевого самоврядування Республіки Польща (РП). Висвітлено причини, передумови та наслідки проведення найбільш суттєвих реформ державотвірного характеру. Як недоліки під час здійснення адміністративно-територіального поділу Польщі визначено відсутність чітких концепцій територіальних змін та механізмів їх реалізації. Розглянуто досвід використання основного, допоміжного та спеціального рівнів територіального устрою, а також порядок їх реформування та ліквідації. Досліджено систему суб'єктів місцевого самоврядування за Конституцією 1997 р. та законодавством про базовий територіальний поділ РП. Здійснено комплексний критичний аналіз компетенції місцевого самоврядування на гмінному, повітовому та воєводському рівнях. З'ясовано правовий статус установчих і виконавчих органів місцевого самоврядування. Висвітлено питання про правові форми співпраці гмін, повітів та воєводств. Зроблено висновок про цільовий характер самоврядних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)79 + Х819(4ПОЛ)011.2 +
Шифр НБУВ: РА337850
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Марчук І.П. 
Формування професійно-моральних якостей майбутніх працівників правоохоронних органів у вищих навчальних закладах МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.П. Марчук ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2005. — 23 с. — укp.

На підставі результатів дослідження процесу формування професійно-моральних якостей курсантів вищої юридичної школи МВС України та дослідно-експериментальної перевірки визначено суть професійно-моральних якостей майбутніх правоохоронців, їх зміст, показники, кваліметричний механізм їх виявлення й оцінювання. Розкрито особливості та рівні сформованості зазначених якостей. Обгрунтовано систему професійно-моральної підготовки курсантів, визначено організаційно-педагогічні умови та зміст процесу формування професійно-моральних якостей у майбутніх правоохоронців. Здійснено експериментальну перевірку ефективності шляхів даного формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р 3 +
Шифр НБУВ: РА337070
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мартиненко В.М. 
Демократизація механізмів державного управління процесами суспільних трансформацій: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Мартиненко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 36 с. — укp.

З використанням емпіричних і теоретико-методологічних підходів до дослідження сутності суспільних трансформацій за умов глобалізації проаналізовано концептуальні методологічні засади теорії державного управління (ДУ). Розкрито сутність і заборонно-дозвільний характер діяльностї державної влади як джерела та рушійної сили формування та реалізації механізмів ДУ процесами суспільних трансформацій. Доведено доцільність розробки нової дослідницької парадигми ДУ на підставі демократизації його механізмів і об'єктивізації інституційних засад їх формування та розвитку як перспективного напряму наукового дослідження теоретичних і практичних проблем ДУ за умов розвитку демократії. Проаналізовано стан демократизації державної влади й управління в Україні, визначено напрями та методи демократизації механізмів ДУ, розроблено громадсько-політичну модель їх реалізації. Наведено концептуальні засади інноваційної стратегії демократичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8 +
Шифр НБУВ: РА336185
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського