Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (670)Юристам - Наукова електронна бібліотека (63)Юристам - Реферативна інформація (1486)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (5)Юристам - Електронні колекції (11)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ОРГАНІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=БІЗНЕСУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Дубко Ю.В. 
Радянська Соціалістична Республіка Тавриди: Історико-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Дубко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

На основі теоретичної розробки проблеми державної автономії станом на 1918 р. досліджено причини утворення Радянської Соціалістичної Республіки Тавриди (РСРТ), її правовий статус. Визначено, що план створення РСРТ не був пов'язаний з самовизначенням Криму, а став наслідком воєнно-політичних задумів Політбюро ЦК РКП(б) на чолі з Леніним. Обгрунтовано висновок про те, що державно-правова організація РСРТ будувалася за аналогією до Радянської Росії, а її політичний режим наближався до тоталітарного. Оцінки внутрішньої політики РСРТ як успішної, що давалися радянськими істориками в недавньому минулому, безпідставні. Самостійної зовнішньої політики РСРТ не проводила, не мала своєї Конституції, інститут громадянства законодавчо не був оформлений. У дисертації зроблено висновок про невиправданість створення РСРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)611/612
Рубрики:

3.
Іващенко В.О. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Іващенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з торгівлею жінками та дітьми, а також встановлено ступінь їх імплементації у національному законодавстві. Наведено кримінологічну характеристику торгівлі жінками та дітьми, а також протиправним діянням, з нею пов'язаних. Досліджено проблеми, що виникають у діяльності державних і правоохоронних органів та міжнародних організацій у даній сфері, визначено поняття даного злочину, а також проституції, секс-бізнесу, особи, яка стала жертвою торгівлі людьми, зокрема, трафікера (торговця). Значну увагу приділено детермінантам даних злочинів, а також пропозиціям щодо підвищення ефективності їх запобігання. Детально розглянуто питання вдосконалення вітчизняного законодавства про заборону торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)120 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА310207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Стешенко Т.В. 
Виборчі комісії: правовий статус і організація роботи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Стешенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню юридичної природи, функцій, форм та методів діяльності виборчих комісій, проблем нормативного регулювання та реалізації їх повноважень. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус виборчих комісій, їх сутність, компетенцію, характер взаємовідносин з іншими органами публічної влади, форми та методи їх роботи. Розроблено теоретичну модель системи виборчих комісій як особливої підсистеми органів публічної влади. Наведено характеристику основних елементів, що визначають організацію їх роботи. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02
Шифр НБУВ: РА311047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

6.
Швидкий О.Г. 
Планування та організація початкових слідчих дій при розслідуванні квартирних крадіжок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Г. Швидкий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення й аналізу кримінальних справ стосовно крадіжок з проникненням у житло класифіковано різноманітні дії крадіїв - підготовка до крадіжки, безпосереднє проникнення у помешкання, заволодіння матеріальними цінностями, а також приховування слідів злочину. Визначено ефективну роль інформаційної бази про крадіжки у порівнянні з оперативними повідомленнями для встановлення подібності й особи крадія. Проаналізовано типові помилки, яких припускаються працівники слідчих та оперативно-розшукових органів під час першочергових слідчих дій. Значну увагу приділено послідовності та способу огляду місця крадіжки у залежності від обставин вчинення злочину. З'ясовано роль спеціальних знань експерта-криміналіста та використання їх у виявленні, закріпленні та вилученні доказів на місці події, застосування технічних засобів у процесі виявлення та фіксації слідів проникнення у житло. Висвітлено питання про процесуальні дії слідчого у складі слідчо-оперативної групи. Досліджено тактичні прийоми та дані психології допиту потерпілих, свідків квартирних крадіжок відповідно до конкретних обставин справи. Обгрунтовано виправданість невідкладного пошуку необхідних суб'єктів без санкції прокурора, процесуальні особливості його проведення та оформлення, а також застосування техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення викрадених речей та фіксації слідів. Конкретизовано особливості узгодження та співпраці слідчого з іншими оперативними працівниками та спеціалістами під час проведення першочергових слідчих дій. Доведено конкретну користь висунення різних версій, а також планування конкретних слідчих дій на всіх етапах розслідування справи. Запропоновано методи усунення умов, обставин, причин, мотивів учинення крадіжок особистого майна з помешкань громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)122.1 + Х893.9(4Укр)722.07 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА309747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Талько В.Л. 
Міжнародно-правові форми співробітництва держав з міжнародними економічними організаціями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.Л. Талько ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито особливості форм співробітництва держав з міжнародними економічними організаціями (МЕО), які розглянуто як комплексне явище, а також визначено шляхи вдосконалення правового регулювання їх застосування Україною. Наведено перелік основних форм співробітництва держав з МЕО, джерела права, норми якого впливають на склад і порядок застосування таких форм; досліджено зміст, характерні риси, умови застосування форм співробітництва держав з МЕО; встановлено їх співвідношення між собою. Виявлено недоліки національного законодавства України, що негативно впливають на використання нею форм співробітництва з МЕО, сформульовано пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.102 + У580
Шифр НБУВ: РА311506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Орловський О.Я. 
Зміст трудових правовідносин в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.Я. Орловський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто зміст трудових правовідносин за нових умов господарювання, проаналізовано трудові правовідносини в діяльності юридичних осіб різних організаційно-правових форм господарювання, досліджено способи визначення змісту трудових правовідносин у перехідний період. Особливу увагу приділено специфіці реалізації трудових прав та обов'язків суб'єктів трудових правовідносин на підприємствах, в установах, організаціях різних форм власності та господарювання. Обгрунтовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)0-4
Шифр НБУВ: РА316342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Комарницький В.І. 
Правові питання соціального партнерства в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.І. Комарницький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи соціального партнерства в системі суспільних трудових відносин, розглянуто генезис його регулювання в Україні. Визначено правові засади соціального партнерства, закріплені в Генеральних угодах України, угодах галузевого та регіонального рівнів. Особливу увагу приділено проблемам формування правового механізму соціального партнерства на підприємсвах, в установах і організаціях. Сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення правової бази соціального партнерства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)0 + Х879(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА316365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Клочко А.М. 
Педагогічні умови формування професійних здібностей вихованців ліцеїв юридичного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.М. Клочко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Систематизовано сучасні наукові підходи до проблеми здібностей. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування професійних здібностей у вихованців ліцеїв юридичного профілю - організація навчання та виховання здібної молоді у сфері юриспруденції за профільно-рівневою освітньою моделлю. Проведено конкурсний відбір серед абітурієнтів. Висвітлено формування професійних здібностей у контексті особистісно орієнтованої парадигми на принципах діяльнісного підходу, педагогічної взаємодії, співпраці та співтворчості. Забезпечено наступність у роботі юридичних ліцеїв і вищих юридичних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8р(4УКР)2-3 + Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА314345 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Балух В.С. 
Організація і діяльність комерційних судів Російської імперії: історико-правове дослідження на прикладі Одеського комерційного суду (1808 - 1917): Автореф. дис. канд... юрид. наук: 12.00.01 / В.С. Балух ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічні передумови створення Одеського комерційного суду. Проведено історичний дискурс торгового судочинства Київської Русі, Московської держави та Російської імперії. Визначено нормативне забезпечення діяльності комерційних судів Російської імперії. Розкрито структуру комерційного суду, повноваження, компетенцію та функцію її окремих елементів. Розглянуто ступінь взаємозв'язку між цими судами та судовою системою Російської імперії. Узагальнено досвід судочинства Одеського комерційного суду після проведення судової реформи 1864 р. Детального проаналізовано всі позитивні та негативні ознаки існування самостійних комерційних судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2ОДЕ)51/52-629.154 + Х2(4РОС)51/52-629.154 +
Шифр НБУВ: РА321768
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Курман О.В. 
Методика розслідування шахрайства з фінансовими ресурсами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Курман ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто структурні елементи криміналістичної характеристики розслідування шахрайства з фінансовими ресурсами (спосіб злочину, обстановка та типові сліди злочину, особа злочинця). Досліджено особливості початкового етапу розслідування даного злочину: організація та планування роботи слідчих і оперативних підрозділів, типові ситуації, слідчі версії, які висуваються на даному етапі розслідування, специфіка необхідних початкових слідчих дій, тактичні операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)8 + Х881.9(4Укр)117.4
Шифр НБУВ: РА319495 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Поляков І.І. 
Організація та діяльність судових органів Таврійської губернії за Судовою реформою 1864 року (60 - 90-ті роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.І. Поляков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження судових органів Таврійської губернії: Сімферопольського окружного суду та його інститутів (судових слідчих, прокуратури, суду, присяжних засідателів, присяжних повірених, судових приставів), а також мирових судів, організація та діяльність яких здійснювались у даному регіоні Російської імперії на засадах Судових статутів 1864 р. Акцентовано увагу на аспектах організації та діяльності судових органів Таврійської губернії, які не втратили своєї актуальності і в наш час та можуть бути враховані у процесі реформування сучасної судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)52-629.1 + Т3(4Укр7)5-538
Шифр НБУВ: РА319443 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Азаров О.М. 
Правове регулювання міжнародної торгівлі в системі ГАТТ/СОТ (інституційні засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Азаров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що система Генеральної Угоди з Тарифів і Торгівлі (ГАТТ) за своєю правовою природою є поєднанням характеристик міжнародного договору та окремих ознак міжурядової організації, і яка де-юре не є міжнародною організацією, вона де-факто виконувала окремі функції у регулюванні міжнародних торговельних відносин, притаманних міжурядовій організації. Визначено, що Світова Організація Торгівлі (СОТ) як спеціалізована міжнародна економічна організація є суб'єктом міжнародного права та виступає правонаступником ГАТТ, продовжуючи здійснювати функцію останньої за нових умов подальшого розвитку світових господарських відносин. Обгрунтовано тезу, що провідна роль СОТ у регулюванні світогосподарських, торговельних відносин має змогу віднести її, поряд з МВФ і МБРР, до головних елементів глобальної інституціоналізованої системи співробітництва держав у фінансовій та торговельній сферах. Зроблено висновок, що удосконалення системи ГАТТ/СОТ має засновуватись на тому, що СОТ повинна перейти із здійснення у структурі обслуговування глобальних інтересів транснаціональних компаній та провідних країн заходу до діяльності, пов'язаної з подоланням негативних проявів глобалізації світових економічних процесів. З'ясовано, що прискорення вступу України до СОТ потребує створення відповідної інфраструктури організаційного, правового та економічного забезпечення з обов'язковою підготовкою економічних розрахунків втрат і вигод для України у разі вступу у СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 +
Шифр НБУВ: РА322319
Рубрики:

16.
Здоровко С.Ф. 
Тактичні операції при розслідуванні вбивств, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Ф. Здоровко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено ознаки тактичної операції, сформульовано підхід щодо визначення її поняття, виявлено види тактичних операцій та запропоновано їх класифікацію. Розроблено криміналістичну класифікацію вбивств, що вчиняються організованими групами. Проведено комплексний аналіз криміналістичної характеристики вбивств зазначеної категорії. Розкрито зміст та встановлено особливості головних елементів криміналістичної характеристики. Визначено особливості проведення окремих початкових слідчих дій (огляду місця подій, допиту, пред'явлення для упізнання, обшуку, призначення судових експертиз, зняття інформації з каналів зв'язку та ін.). Виявлено передумови та можливості розробки тактичних операцій у розслідуванні убивств, що вчиняються організованими групами; встановлено залежності між проміжними завданнями розслідування та тактичними операціями. Сформульовано проміжні завдання розслідування для даної категорії злочинців (встановлення характеру, виду, місця та часу учинення, засобів та знарядь, мотивів убивства; встановлення осіб жертви та убивці; усунення протидії розслідуванню). Вперше розроблено та запропоновано для застосування двадцять типових тактичних операцій, доцільних у ході розслідування убивств даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.017 + Х894.9(4УКР)211.201.7 +
Шифр НБУВ: РА322298
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Тесля Т.М. 
Управління процесом реституції церковної власності в умовах сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / Т.М. Тесля ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз еволюції державно-церковних відносин. Досліджено процес реквізиції церковної власності у політичному, економічному та історичному аспектах. Визначено принципи та механізми соціально-політичної реабілітації Церкви. Узагальнено характеристику процесу реституції церковної власності за умов сучасного українського суспільства. Висвітлено особливості існуючої моделі управління та розподілу культових будівель і церковного майна. Визначено пріоритетні напрями модернізації державної реституційної політики. Наведено пропозиції щодо необхідності подальшої розробки господарчо-правових норм використання власності релігійними організаціями. Проаналізовано подальший розвиток формулювання концепції відновлення політичних і майнових прав релігійних об'єднань, необхідності удосконалення управлінських механізмів передачі усього культового майна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)-112 + Х819(4Укр)136
Шифр НБУВ: РА318012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Шпакович О.М. 
Роль міжнародних економічних організацій в правотворчому процесі: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Шпакович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто правові питання участі міжнародних економічних організацій (МЕО) у правотворчому процесі, досліджено правотворчу діяльність МЕО. Уточнено стуь поняття міжнародної економічної організації, виявлено її характерні ознаки, визначено міжнародно-правовий статус МЕО та головні його елементи, розглянуто процес правотворення в межах МЕО, виявлено форми участі МЕО у правотворчому процесі. Проаналізовано особливості застосування процедур ухвалення правових актів МЕО, визначено їх юридичну природу. Встановлено вплив діяльності МЕО на міжнародну правотворчість, визначено їх роль у створенні правових норм. Досліджено процес економічної інтеграції на сучасному етапі та перспективи правового співробітництва України з найбільш впливовими міжнародними економічними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.102 + У580-65 +
Шифр НБУВ: РА328226
Рубрики:

19.
Делінський О.А. 
Європейська система безпеки: міжнародно-правові аспекти становлення і розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Делінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науці міжнародного права зроблено спробу цілісного та комплексного дослідження поняття міжнародної безпеки, з акцентом, з одного боку, на її багатосторонній та всеосяжний характер, а з іншого - на нерозривний зв'язок безпеки кожної окремої держави з безпекою усього міжнародного співтовариства загалом, а також на детермінуючий характер зв'язку між безпекою та розвитком. Сформульовано методологічний висновок про те, що базою системи всеосяжної системи на порозі третього тисячоліття за умов світу, що перманентно змінюється, є колективна безпека. По-новому зроблено систематичний аналіз зв'язку всеосяжної системи міжнародної безпеки та міжнародного права, який призводить до висновку про її об'єктивну природу, взаємозумовлений характер, що відображає системну єдність. Вперше у вітчизняній науці міжнародного права обгрунтовано висновок про те, що у даний час головною загрозою сучасного міжнародного порядку є регіональні конфлікти. Запропоновано комплексний підхід до проблем підвищення ефективності функціонування регіональних режимів безпеки, який не тільки підтвердив їх взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий характер, але й показує, що вони не можуть і не повинні суперечити один одному або бути альтернативним засобом зміцнення безпеки. Вперше з позицій права міжнародної безпеки розглянуто зміни, що відбуваються у Західній Європі, яка виходить зараз на більш високий рівень інтеграції у контексті якісного будівництва системи загальноєвропейської колективної безпеки, та її організаційно-правового оформлення. Висвітлено роль регіональних організацій як допоміжних органів ООН у сфері підтримки міжнародного миру та безпеки. Визначено роль України у новій ситуації, яка повинна, з одного боку, працювати на зближення з євроатлантичними та європейськими організаціями безпеки: НАТО, ЄС, ОБСЄ, а, з іншого - домогтися посилення своєї провідної ролі на теренах Центрально-Східної Європи та на стику європейського та азіатського континентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22(4) + Х915.232.1/5 +
Шифр НБУВ: РА323205
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Панкевич О.З. 
Соціальна держава: поняття та загальнотеоретична характеристика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.З. Панкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, завдання, ознаки та різновиди соціальної держави. Проаналізовано співвідношення властивостей правової та соціальної держави. Надано характеристику предмету, методу регулювання та системно-структурному статусу соціального права як самостійної галузі права. Значну увагу приділено сучасним тенденціям розвитку та діяльності соціальної держави, зокрема, розширенню участі приватного бізнесу та недержавних неприбуткових організацій у виконанні її функцій в гуманітарній сфері та розгортанню її діяльності щодо забезпечення соціального партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Х001.01 +
Шифр НБУВ: РА325561
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського