Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2028)Юристам - Наукова електронна бібліотека (74)Юристам - Реферативна інформація (1244)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х894.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Юсупов В.В. 
Організація і тактика перевірки алібі у досудовому слідстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Юсупов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано організаційні заходи та тактичні прийоми як основні елементи процесу перевірки алібі підозрюваного й обвинуваченого в досудовому слідстві. Уточнено зміст поняття "алібі" та форми його прояву. На основі системного підходу розглянуто теоретичні та практичні питання сучасного стану перевірки алібі в досудовому слідстві, використання тактичних прийомів слідчих дій, які застосовуються для перевірки певних обставин перебування підозрюваного або обвинуваченого у конкретному місці, виявлення та спростування суб'єктами доказування неправдивих заяв про алібі. Вперше встановлено ознаки неправдивого повідомлення про алібі, розкрито особливості процесу перевірки заяв про алібі. Визначено криміналістичні засоби та методи встановлення алібі підозрюваного й обвинуваченого. Розроблено алгоритм дій слідчого під час перевірки алібі та типові версії його перевірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА336662
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Щур Б.В. 
Тактика усунення протидії розслідуванню злочинів, що вчиняються організованими злочинними групами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Б.В. Щур ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні принципи реалізації тактики усунення протидії розслідуванню злочинів, здійснених організованими злочинними групами (ОЗГ). Проведено аналіз існуючих форм протидії розслідуванню (корупції, приховування злочинів, використання засобів масової інформації, фальсифікації доказів, повідомлення неправдивих показань, застосування погроз і фізичного насильства). Визначено особливості їх використання у процесі злочинної діяльності ОЗГ. Розроблено пріоритетні напрямки тактики усунення протидії розслідуванню, зокрема дотримання слідчої таємниці, запобігання здійсненню імовірних помилок, викриття неправдивих свідчень. Акцентовано увагу на залежності ефективності розслідування від тактичних недоліків. Наведено рекомендації щодо забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)017 +
Шифр НБУВ: РА334839
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Щур Б. В. 
Теоретичні основи формування та застосування криміналістичних методик: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.09 / Б. В. Щур ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого". — Х., 2011. — 32 с. — укp.

Визначено місце та роль криміналістичної методики в системі криміналістики, її тенденції та перспективи розвитку. Встановлено функціональне призначення криміналістичних методик і розроблено підстави їх класифікації. Висвітлено проблеми побудови окремої криміналістичної методики, розкрито її структуру та зміст, надано інтерпретацію структурних елементів криміналістичної методики. Сформульовано принципи побудови та застосування окремої криміналістичної методики. Розкрито можливості реалізації окремих криміналістичних методик і поставлено питання про необхідність їх державної реєстрації. Аргументовано доцільність уніфікації окремих криміналістичних методик і створення відповідної бази знань для слідчих працівників, розроблення державної інформаційної системи "Криміналістичні методики" або використання ресурсів автоматизованого робочого місця-слідчого. Запропоновано проекти двох нормативно-правових актів: порядку атестації та державної реєстрації окремих криміналістичних методик і порядку ведення реєстру окремих криміналістичних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) в6 + Х894.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА380185 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Щербакова Г.В. 
Початковий етап розслідування розбоїв, вчинених з метою заволодіння приватним майном громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.В. Щербакова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та прикладного характеру, присвячених початковому етапу розслідування розбоїв, вчинених з метою заволодіння приватним майном громадян. На підставі використання сучасного наукового доробку учених-криміналістів, узагальнення слідчої практики та статистичних даних МВС України наведено криміналістичну характеристику даного виду злочинів, виділено її основні елементи, досліджено кореляційні зв'язки між ними. З'ясовано зміст і структуру початкового етапу розслідування розбоїв, проаналізовано слідчі помилки та розроблено рекомендації щодо їх усунення. Розкрито зміст поняття, сутність і структуру слідчої ситуації, досліджено її типові варіанти, які виникають на початковому етапі розслідування розбоїв, вчинених з метою заволодіння приватним майном громадян. Наведено практичні рекомендації щодо вирішення розглянутих варіантів слідчої ситуації та підвищення ефективності розкриття та розслідування даного виду розбійних нападів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.3 + Х894.9(4УКР)311.6 +
Шифр НБУВ: РА342473
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Шульга А.О. 
Основи методики розслідування вбивств на замовлення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шульга ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та практику розслідування вбивств на замовлення в Україні та за її межами. З'ясовано суть, правову природу, визначено криміналістичну характеристику цього злочину. Розроблено основні напрямки його розслідування на початковому етапі. Надано практичні рекомендації щодо поновлення системи криміналістичних обліків та реорганізації слідчо-оперативних груп з розслідування умисних убивств. Запропоновано розглядати цей злочин за двома видами: вбиство за наймом та за дорученням, а класифікацію замовників за трьома видами: замовник-ініціатор, замовник-організатор і замовник-підбурювач. Визначено безпеку свідків та потерпілих як важливий гарант розслідування вбивства на замовлення та сформульовано пропозиції до чинного КПК України про посилення безпеки зазначених осіб. Розглянуто питання щодо вдосконалення взаємодії слідчих і органів дізнання, визначено коло основних експертиз та заходів профілактики вбивств на замовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х893.9(4УКР)811.2 + Х894.9(4УКР)211.2 +
Шифр НБУВ: РА324771
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шехавцов Р.М. 
Форми та способи протидії розслідуванню злочинів і засоби їх подолання (за матеріалами кримінальних справ про вимагання, вчинені організованими групами, злочинними організаціями): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.М. Шехавцов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено витоки і розвиток криміналістичного вчення про протидію розслідуванню злочинів та способи її подолання. Визначено форми, способи та суб'єкти протидії розслідуванню. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення подолання протидії розслідуванню в формах приховування даних про вимагання, вчиненого організованими злочинними формуваннями та причетних до нього осіб, і втручання в розслідування шляхом схилення до прийняття рішень і провадження слідчих дій, що не відповідають процесуальним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 + Х894.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА328038
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Шерстюк В.М. 
Організаційно-правові та морально-психологічні засади судово-експертної діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Шерстюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові та морально-психологічні проблеми судово-експертної діяльності. Визначено роль судової експертизи у системі процесуальних дій і проаналізовано пізнавальну функцію судово-експертної діяльності. Досліджено можливості застосування експертних версій і механізми формування внутрішнього переконання судового експерта. Проаналізовано систему засобів судово-експертного дослідження (методи експертного дослідження, експертні методики, експертні технології). Розроблено професіограму судового експерта та встановлено специфіку підготовки експертних кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) + Х893.9(4УКР)413 +
Шифр НБУВ: РА355738
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шевчук М. М. 
Морфологічна характеристика ушкоджень, заподіяних сучасними пістолетними боєприпасами Luger 9,0х19 мм: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / М. М. Шевчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості вогнепальних пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу захисту та ушкоджень не захищених і захищених бронежилетами ділянок грудної клітки та гомілки у разі пострілів штатними пістолетними боєприпасами "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів, з різних дистанцій. Наведено судово-медичну оцінку конструктивних і балістичних відмінностей штатних пістолетних боєприпасів "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів. Визначено критерії, які дозволяють проводити диференційну діагностику пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу ділянки тіла людини, що заподіяні 9 мм кулями спеціального призначення експансивного та бронебійного видів на характер ушкоджень, що виникають на засобах індивідуального захисту та біологічних об'єктах за різних дистанцій пострілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.224.3 + Х894.9(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА378138 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Швидкий О.Г. 
Планування та організація початкових слідчих дій при розслідуванні квартирних крадіжок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Г. Швидкий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення й аналізу кримінальних справ стосовно крадіжок з проникненням у житло класифіковано різноманітні дії крадіїв - підготовка до крадіжки, безпосереднє проникнення у помешкання, заволодіння матеріальними цінностями, а також приховування слідів злочину. Визначено ефективну роль інформаційної бази про крадіжки у порівнянні з оперативними повідомленнями для встановлення подібності й особи крадія. Проаналізовано типові помилки, яких припускаються працівники слідчих та оперативно-розшукових органів під час першочергових слідчих дій. Значну увагу приділено послідовності та способу огляду місця крадіжки у залежності від обставин вчинення злочину. З'ясовано роль спеціальних знань експерта-криміналіста та використання їх у виявленні, закріпленні та вилученні доказів на місці події, застосування технічних засобів у процесі виявлення та фіксації слідів проникнення у житло. Висвітлено питання про процесуальні дії слідчого у складі слідчо-оперативної групи. Досліджено тактичні прийоми та дані психології допиту потерпілих, свідків квартирних крадіжок відповідно до конкретних обставин справи. Обгрунтовано виправданість невідкладного пошуку необхідних суб'єктів без санкції прокурора, процесуальні особливості його проведення та оформлення, а також застосування техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення викрадених речей та фіксації слідів. Конкретизовано особливості узгодження та співпраці слідчого з іншими оперативними працівниками та спеціалістами під час проведення першочергових слідчих дій. Доведено конкретну користь висунення різних версій, а також планування конкретних слідчих дій на всіх етапах розслідування справи. Запропоновано методи усунення умов, обставин, причин, мотивів учинення крадіжок особистого майна з помешкань громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)122.1 + Х893.9(4Укр)722.07 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА309747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Швець Н.Л. 
Проблеми методики розслідування злочинів, пов'язаних з порушенням прав споживачів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Л. Швець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Виділено категорію "злочини, пов'язані з порушенням прав споживачів", запропоновано встановити кримінальну відповідальність за недобросовісну рекламу. Досліджено питання методики розслідування злочинів, пов'язаних з порушенням прав споживачів, розроблено їх криміналістичну класифікацію та характеристику, запропоновано певний алгоритм дій слідчого залежно від слідчих ситуацій. Розглянуто питання початкового етапу розслідування злочинів даної категорії, наведено засоби їх виявлення. Розроблено рекомендації щодо особливостей планування розслідування даних злочинів, організації процесу розслідування та висування версій. Розглянуто особливості проведення слідчих дій на початковому етапі розслідування злочинів, пов'язаних з порушенням прав споживачів (допиту, слідчого огляду, обшуку та виїмки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)312.3 + Х881.9(4УКР)123 +
Шифр НБУВ: РА322826
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шведова О.В. 
Комплексне криміналістичне дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Шведова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади комплексного криміналістичного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій. Проаналізовано особливості формування нового напряму криміналістичних досліджень, конкретизовано періодизацію процесів виникнення та становлення судово-технічної експертизи документів. Систематизовано й обгрунтовано методологічні засади комплексного криміналістичного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій. Визначено сутність поняття предмета, об'єктів, завдань, методів і методики даного виду дослідження документів (в тому числі електронних). Сформульовано процесуальні та криміналістичні правила призначення експертного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій, а також підготовки об'єктів дослідження. Наведено характеристику процесів, які мають місце у процесі розробки документів електронними засобами та методом друку. Розроблено методику вирішення різних завдань комплексного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15:З97 +
Шифр НБУВ: РА343483
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Чернявський С.С. 
Методика розслідування злочинів у сфері банківського кредитування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Чернявський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний криміналістичний аналіз злочинів у сфері банківського кредитування. Визначено їх поняття, розкрито сутність і запропоновано класифікацію. Виявлено та розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики даних злочинів. Розроблено основи спеціальної методики розслідування злочинів у сфері банківського кредитування, що охоплює проблеми їх виявлення, типові слідчі ситуації та версії початкового етапу розслідування, організаційні та тактичні особливості проведення окремих слідчих дій, порядок та умови використання спеціальних знань, актуальні проблеми оперативно-розшукового забезпечення та взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.4 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА318429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Чернявський С. С. 
Теоретичні та практичні основи методики розслідування фінансового шахрайства: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.09 / С. С. Чернявський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномена фінансового шахрайства та проблем розслідування злочинів, пов'язаних з ним. Зроблено висновок про те, що окремі корисливі посягання на фінансові ресурси громадян, суб'єктів господарювання та держави доцільно звести в єдину теоретичну конструкцію, яка охоплює низку технологій злочинної діяльності, різних за кримінально-правовою характеристикою, але спільних за криміналістичними ознаками. Визначено поняття фінансового шахрайства й обгрунтовано його класифікацію, яка є основою для формування методики розслідування. Розкрито співвідношення фінансового шахрайства з тіньовою економікою, організованою злочинністю та корупцією. Проведено структурний аналіз механізму фінансового шахрайства, в основі якого виокремлено класифікаційні групи способу вчинення злочинів, а також ознаки застосовування окремих технологій злочинної діяльності. Обгрунтовано підходи до формування комплексної криміналістичної методики розслідування фінансового шахрайства, а також напрями формування окремих методик, яка має значення для подальшого наукового забезпечення протидії злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.4 + Х894.9(4УКР)311.74
Шифр НБУВ: РА376794 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Черевашко В.В. 
Судово-медична діагностика дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.В. Черевашко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості вогнепальної травми у разі ураження з гладкоствольної зброї (рушниці та її обрізу), а також питання щодо встановлення дистанції пострілу. Завдяки комплексному використанню сучасної методології проведення наукового експерименту, високоінформативних морфологічних, лабораторних і статистичних методів дослідження, на підставі результатів системного аналізу 660-ти екстремальних бавовняних мішеней після здійснення пострілів зі звичайної мисливської рушниці "ИЖ-58" та її обрізів, одержано нові дані про особливості судово-медичної діагностики дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці. Визначено шляхи розв'язання діагностики дистанції пострілу за умов ураження з обрізу мисливської рушниці. Розроблено нові судово-медичні підходи для встановлення дистанції вогнепального ураження у межах та поза межами розповсюдження додаткових факторів пострілу зі звичайної мисливської рушниці чи її обрізу з різною довжиною ствола. Для проведення судово-медичної експертизи запропоновано рівняння лінійної регресії визначення дистанції пострілу, які апробовано у практиці аналізу 15-ти клінічних випадків та 5-ти слідчих експериментів. ураження з обрізу що складає їх діагностичну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)13 +
Шифр НБУВ: РА342015
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Хахановський В. Г. 
Теорія і практика криміналістичної інформатики: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.09 / В. Г. Хахановський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 28 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми криміналістичної інформатики (КІ). Розглянуто шляхи удосконалення слідчої й експертної практики через використання методів і засобів інформатики, загальнонаукові передумови виникнення та формування КІ як наукового напряму та навчальної дисципліни, а також її завдання, функції, категорії та поняття. Висвітлено правові й організаційні аспекти використання методів КІ у розкритті та розслідуванні злочинів, розкрито можливості та перспективи використання інформаційних технологій у слідчій та експертній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) ф. с2 + Х893.9(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА384198 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Хань Г.А. 
Теоретичні засади планування та організації розслідування злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.А. Хань ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано концепцію планування та організації розслідування злочинів. Запропоновано класифікацію функцій планування розслідування. Розкрито суть поняття "планування розслідування злочинів". Досліджено природу та функції криміналістичних версій, запропоновано їх класифікацію. Розглянуто теоретичні положення про принципи, цілі, структуру, умови, види та форми планування розслідування злочинів. Розвинуто його психологічні засади, взаємозв'язок планування та прогнозування, а також організації та планування. Установлено особливості планування розслідування оганізованої злочинної діяльності. Наведено рекомендації щодо планування розслідування цієї категорії злочинів. Проаналізовано принципи організації розслідування злочинів. Досліджено проблеми взаємодії правоохоронних органів. Вміщено пропозиції щодо підвищення ефективності взаємодії під час проведення окремих слідчих дій і тактичних операцій. Розглянуто практику організації спеціалізованих слідчих підрозділів для розслідування окремих видів злочинів і на підставі критичного аналізу сформульовано рекомендації з метою підвищення ефективності їх роботи. Запропоновано основні напрями вдосконалення системи криміналістичної реєстрації та створення банків криміналістичної інформації. Досліджено проблему планування та організації профілактичної роботи слідчого та розроблено рекомендації щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА353433
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Хірсін А.В. 
Криміналістичне забезпечення розслідування корисливо-насильницької організованої злочинної діяльності: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Хірсін ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальні пробеми криміналістичного забезпечення розслідування корисливо-насильницької організованої злочинної діяльності. З'ясовано сутність поняття та методів розлідування злочинів, побудовано модель злочинної діяльності та визначено напрями її практичного використання. Розглянуто питання типізації слідчих версій початкового етапу розслідування, розроблено криміналістичні програми та визначено особливості організації і тактики проведення окремих слідчих дій. Описано перспективні форми та механізми взаємодії слідчого та оперативного працівників під час розслідування злочинів. Вивчено зарубіжний досвід і наведено пропозиції щодо його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.6 + Х894.9(4УКР)311.6 + Х894.9(4УКР)311.6
Шифр НБУВ: РА343560
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Фурман Я.В. 
Основи методики розслідування контрабанди культурних цінностей: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.В. Фурман ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито структуру криміналістичної характеристики контрабанди культурних цінностей, до якої включено предмет злочинного посягання, спосіб злочину, особу злочинця. Встановлено типові слідчі ситуації розслідування досліджуваного виду злочинів. Наведено типові версії у справах про контрабанду культурних цінностей, які класифіковані за об'єктивною стороною злочину, джерелами придбаних культурних цінностей, способами їх переміщення через митний кордон, способами маскування, місцями збуту та зберігання, кількістю епізодів злочинної діяльності, суб'єктом і суб'єктивною стороною злочину. Досліджено тактичні прийоми слідчого огляду, призначення судових експертиз, обшуку, затримання, допиту, виїмки, відтворення обстановки та обставин події, освідування, пред'явлення для впізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.3 + Х819(4Укр)112.038.1 + Х894.9(4Укр)311.73 +
Шифр НБУВ: РА368447
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського