Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (59)Юристам - Реферативна інформація (68)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х849(4УКР)042$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Субіна Т. В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. В. Субіна ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття "інформація", "захист інформації", "інформаційна безпека", що дозволяє сформувати визначення "інформаційна безпека в органах ДПС України". Проаналізовано суб'єкти, які забезпечують реалізацію завдань Національної програми інформатизації. Розкрито рівень застосування технічних засобів і стан здійснення документообігу використанням мережі Інтернет в органах ДПС України. Наведено рекомендації та пропозиції, які повинні певною мірою сприяти підвищенню оперативності й ефективності адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів у діяльності органів ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА372186 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шлома Г.О. 
Адміністративно-правове забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.О. Шлома ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні правові проблеми забезпечення інформаційної безпеки органів внутрішніх справ України через визначення режиму службової таємниці в даних органах та розробку меанізму її адміністративно-правового забезпечення. Досліджено сучасний стан правового регулювання інформаційних відносин, предметом яких є службова таємниця в органах внутрішніх справ України. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та відомчого нормативно-правового регулювання під час створення, використання, копіювання, пересилання, зберігання, зміни, знищення інформації, що складає службову таємницю в органах внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.21 ф + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА357417
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Дика Ю.В. 
Адміністративно-правові засади регулювання обмежень прав громадян на екологічну інформацію: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Дика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань щодо адімністративно-правових засад регулювання обмежень права громадян на екологічну інформацію. Визначено специфічні ознаки поняття "адміністративно-правове обмеження права". Наведено характеристику даних обмежень прав громадян на екологічну інформацію. Здійснено класифікацію адміністративно-правових обмежень цього права. Досліджено адміністративну відповідальність у системі гарантій права на екологічну інформацію. Проаналізовано адміністративну відповідальність за його протиправне обмеження. Запропоновано шляхи вдосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності за протиправне обмеження даного права громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА358028
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Оверченко І. С. 
Адміністративно-правові засади технічного захисту інформації в системі МВС України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. С. Оверченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасний стан розвитку наукової думки з питань технічного захисту інформації в цілому й адміністративно-правового регулювання цього виду діяльності в системі МВС України закрема. Проаналізовано систему нормативно-правових актів, що регулюють технічний захист інформації в Україні. Визначено особливості адміністративно-правового регулювання технічного захисту інформації в системі МВС України. Встановлено основні шляхи підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання технічного захисту інформації в органах внутрішніх справ. Розроблено пропозиції з удосконалення адміністративно-правового забезпечення технічного захисту інформації в системі МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 ф:З97 + Х849(4УКР)042 с
Шифр НБУВ: РА384830 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Васильченко Т. В. 
Господарсько-правове регулювання охорони комерційної таємниці в умовах інноваційної економіки України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Т. В. Васильченко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми господарського-правового регулювання охорони комерційної таємниці (КТ) за умов інноваційної економіки. Встановлено, що вітчизняна нормативно-правова база потребує удосконалення в частині, що регулює правовідносини в сфері охорони та захисту КТ. Проаналізовано питання формування механізму захисту прав на КТ в період інноваційного розвитку економіки України. Розроблено нові положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про сутність права на КТ. Проведено теоретико-правовий аналіз визначення понять й ознак КТ. Запропоновано визначення підстав набуття права на КТ і подано характеристику суб'єктів права на КТ. Досліджено зміст правового режиму КТ. Уточнено термінологію понять "охорона" та "захист", на основі яких проаналізовано засоби охорони і захисту права суб'єктів господарювання на КТ. Наведено рекомендації щодо створення спеціального законодавства, спрямованого на забезпечення повноцінной системи правової охорони та захисту КТ суб'єктів господарювання, метою якого має бути законодавче оформлення механізмів, особливо в частині здійснення захисту прав на КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА384539 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Гелич Ю. О. 
Інформаційно-правові гарантії таємниці особистого життя людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. О. Гелич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше сформовано інформаційно-правові гарантії таємниці особистого життя людини (ТОЖЛ) як систему юридично закріплених умов і заходів, спрямованих на визначення порядку збирання, зберігання, використання, поширення, охорони відомостей, що становлять ТОЖЛ. Доведено належність інституту ТОЖЛ до інформаційного права України й обгрунтовано, що охорона інформації про особисте життя людини має формуватися у сфері інформаційного права шляхом закріплення положень: віднесення відомостей про особисте життя людини до таємної інформації, максимального розширення обсягу ТОЖЛ, встановлення інформаційно-правових гарантій нерозголошення ТОЖЛ у процесі діяльності органів державної влади й інших учасників інформаційних відносин. Визначено виключні підстави для розкриття та для поширення таємниці особистого життя людини, а також зміст поняття "публічні особи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА377722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Самойлова О.С. 
Кримінально-правова характеристика передачі або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Самойлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему охорони кримінально-правовим засобами відомостей, що становлять конфеденційну інформацію, яка є власністю держави. Досліжено історію розвитку законодавства, що регулює відносини у галузі інформації з обмеженим доступом. Проаналізовано міжнародно-правові норми та законодавство зарубіжних країн в інформаційній сфері. Охарактеризовано вимоги щодо встановлення обмежених прав на інформацію. Проведено порівняльний аналіз законодавства зарубіжних держав у сфері охорони інформації з обмеженим доступом кримінально-правовими засобами. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки передачі або збирання відомостей, що становлять конфеденційну інформацію, яка є власністю держави. Особливу увагу приділено питанням правового режиму інформації з обмеженим доступом та її різновиду - конфеденційної інформації, що є власністю держави. Наведено рекомендації щодо внесення змін до чинного законодавства в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА348794
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Самойлова 
Кримінально-правова характеристика передачі або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Олена Сергіївна Самойлова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА348794
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Рудик М.В. 
Незаконний збут, розповсюдження комп'ютерної інформації з обмеженим доступом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Рудик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено суспільно-небезпечні дії, пов'язані з незаконним збутом і розповсюдженням комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розроблено термінологічний апарат окремих видів таємниць, проаналізовано відповідні склади злочинів, що посягають на інформацію з обмеженим доступом, скоєних за допомогою засобів комп'ютерної техніки. Обгрунтовано єдиний підхід до застосування норм кримінального права щодо захисту комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розглянуто актуальні питання кваліфікації злочинних посягань на інформацію з обмеженим доступом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення чиннного кримінального законодавства та правозастосовчої практики. Проаналізовано законодавче регулювання різних видів таємниць, що закріплені в національному й іноземному законодавствах. Здійснено системний і порівняльний аналіз складів злочинів, які передбачають відповідальність за посягання на таємницю приватного життя, комерційну, банківську, державну. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері кримінально-правової охорони комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати у процесі вдосконалення норм Кримінального кодексу України та практичній діяльності підрозділів ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)042 + Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА352544
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дідук А.Г. 
Правовий режим конфіденційної інформації: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Г. Дідук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового режиму конфіденційної інформації як нетипового об'єкта цивільного права. Розглянуто різні визначення поняття інформації як такої (per se) у сфері точних наук, а також описані вченими у даній галузі знань властивості-ознаки інформації, з якими закон може пов'язати правові наслідки. Розкрито сутність інформації як об'єта в науці цивільного права у контексті різних концепцій - проприєтарної, виключних прав і фактичної монополії. Запропоновано визначення інформації як "повідомлення, що містить (у собі) відомості", які можуть бути конфіденційними та документованими. Визначено сутність понять конфіденційної інформації, комерційної таємниці та ноу-хау у контексті цивільного права та законодавства України. Розглянуто міжнародні стандарти, яким повинна відповідати конфіденційна інформація, зокрема комерційна таємниця та ноу-хау. Проаналізовано чинне законодавство України та зарубіжне законодавство, що регулює дані види інформації. З урахуванням специфіки нетипового об'єкта цивільного права розкрито зміст поняття "права доступу" до конфіденційної інформації як більш адекватного терміна на відміну від "права на інформацію". Зроблено висновок, що суб'єктивного права на конфіденційну інформацію не існує й обгрунтовано необхідність захисту "охоронюваного законом інтересу" особи, яка фактично контролює цю інформацію. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України стосовно конфіденційної інформації (комерційної таємниці та ноу-хау).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА360042
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського