Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (26)Юристам - Реферативна інформація (30)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)901.325$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Васильченко Т. В. 
Господарсько-правове регулювання охорони комерційної таємниці в умовах інноваційної економіки України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Т. В. Васильченко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми господарського-правового регулювання охорони комерційної таємниці (КТ) за умов інноваційної економіки. Встановлено, що вітчизняна нормативно-правова база потребує удосконалення в частині, що регулює правовідносини в сфері охорони та захисту КТ. Проаналізовано питання формування механізму захисту прав на КТ в період інноваційного розвитку економіки України. Розроблено нові положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про сутність права на КТ. Проведено теоретико-правовий аналіз визначення понять й ознак КТ. Запропоновано визначення підстав набуття права на КТ і подано характеристику суб'єктів права на КТ. Досліджено зміст правового режиму КТ. Уточнено термінологію понять "охорона" та "захист", на основі яких проаналізовано засоби охорони і захисту права суб'єктів господарювання на КТ. Наведено рекомендації щодо створення спеціального законодавства, спрямованого на забезпечення повноцінной системи правової охорони та захисту КТ суб'єктів господарювання, метою якого має бути законодавче оформлення механізмів, особливо в частині здійснення захисту прав на КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА384539 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Рим О.М. 
Запобігання конкуренції у трудових правовідносинах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.М. Рим ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано розвиток правового регулювання запобігання конкуренції у трудових правовідносинах у різних правових системах. Розкрито суть поняття нечесної конкуренції у трудових правовідносинах. Досліджено форми її прояву та проаналізовано способи її запобігання. Увагу приділено характеристиці угоди про неконкуренцію, визначено її умови, форми укладення та суб'єктного складу. Висвітлено підстави, порядок і наслідки визнання недійсною угоду про неконкуренцію між працівником і роботодавцем. З'ясовано особливості правового регулювання взаємної відповідальності працівника та роботодавця за порушення законодавчих і договірних положень, установлених з метою запобігання конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х879(4УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА361525
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Бєгова Т.І. 
Поняття "ноу-хау" та договір про його передачу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.І. Бєгова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми розробки мезанізму правового забезпечення товарного обороту "ноу-хау", а також договір про його передачу за умов кодифікації цивільного законодавства України. Проаналізовано поняття й ознаки "ноу-хау". Розкрито зміст цього права та засоби його захисту. Визначено підстави виникнення, заміни та припинення права на "ноу-хау", установлено суб'єктів цього права. Значну увагу приділено проблемі визначення договору про передачу "ноу-хау" як самостійного виду договірних відносин та відмежування його від інших договірних інститутів, що мають зовнішню подібність з зазначеним договором, зокрема з ліцензійними угодами. Проаналізовано порядок укладення договору про передачу "ноу-хау", його структуру, суттєві умови даного договору, а також відповідальність сторін за його невиконання або неналежне виконання. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України стосовно правового регулювання "ноу-хау".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)304 + Х839(4УКР)901.325 +
Шифр НБУВ: РА356761
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Сляднєва Г.О. 
Право суб'єкта господарювання на комерційну таємницю та його захист: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.О. Сляднєва ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Розкрито суть категорії комерційної таємниці як комерційно цінної конфіденційної інформації, що охороняється суб'єктом господарювання і доступ до якої обмежений з метою захисту прав і законних інтересів її володаря від неправомірного доступу до неї, розголошення або використання. Розглянуто засади правового регулювання відносин щодо комерційної таємниці суб'єктів господарювання. З'ясовано поняття права суб'єкта господарювання на комерційну таємницю. Обгрунтовано, що правовий режим комерційної таємниці, що встановлюється у законодавстві, повинен забезпечувати поєднання приватних інтересів суб'єктів господарювання і публічних інтересів, що спричинює необхідність використання приватноправового та публічно-правового регулювання у цій сфері. Визначено засоби охорони та захисту права на комерційну таємницю, а також види юридичної відповідальності за порушення даного права. Наведено пропозиції з удосконалення правового регулювання відносин щодо комерційної таємниці суб'єктів господарювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 +
Шифр НБУВ: РА335626
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Топалова Л.Д. 
Правовий режим комерційної таємниці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Д. Топалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття комерційної таємниці суб'єкта господарювання. Визначено складові правового режиму комерційної таємниці, а саме: порядок закріплення за інформацією режиму комерційної таємниці, здійснення суб'єктом господарювання відносно цієї інформації правомочностей володіння, користування та розпорядження, а також порядок правової охорони та захисту права на комерційну таємницю. Виявлено її відмінні ознаки від інших видів конфіденційної інформації. Запропоновано шляхи виключення можливості зловживання правом на комерційну таємницю. Надано визначення належних заходів її охорони. Удосконалено поняття та запропоновано доповнити засоби захисту права на комерційну таємницю примусовим укладенням договору про передачу ноу-хау з особою, що порушила дане право суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х892.19(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА345969
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Дідук А.Г. 
Правовий режим конфіденційної інформації: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Г. Дідук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового режиму конфіденційної інформації як нетипового об'єкта цивільного права. Розглянуто різні визначення поняття інформації як такої (per se) у сфері точних наук, а також описані вченими у даній галузі знань властивості-ознаки інформації, з якими закон може пов'язати правові наслідки. Розкрито сутність інформації як об'єта в науці цивільного права у контексті різних концепцій - проприєтарної, виключних прав і фактичної монополії. Запропоновано визначення інформації як "повідомлення, що містить (у собі) відомості", які можуть бути конфіденційними та документованими. Визначено сутність понять конфіденційної інформації, комерційної таємниці та ноу-хау у контексті цивільного права та законодавства України. Розглянуто міжнародні стандарти, яким повинна відповідати конфіденційна інформація, зокрема комерційна таємниця та ноу-хау. Проаналізовано чинне законодавство України та зарубіжне законодавство, що регулює дані види інформації. З урахуванням специфіки нетипового об'єкта цивільного права розкрито зміст поняття "права доступу" до конфіденційної інформації як більш адекватного терміна на відміну від "права на інформацію". Зроблено висновок, що суб'єктивного права на конфіденційну інформацію не існує й обгрунтовано необхідність захисту "охоронюваного законом інтересу" особи, яка фактично контролює цю інформацію. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України стосовно конфіденційної інформації (комерційної таємниці та ноу-хау).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА360042
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського