Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (605)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (441)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х999$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Сідак М. В. 
Фінансово-правове регулювання банківських відносин в Європейському Союзі та країнах Східної Європи: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. В. Сідак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження фінансово-правового регулювання банківських відносин в Європейському Союзі, державах-членах ЄС і країнах Східної Європи (Україна та Російська Федерація). Визначено основні засади, принципи, особливості організації та функціонування банківської системи. Окреслено сферу фінансово-правового регулювання відносин, що складаються в процесі створення та діяльності центральних банків у країнах Європи та в Європейському Союзі, а саме: їх мету, завдання, принципи, функції, повноваження, види операцій. Проаналізовано фінансово-правовий статус банків, кредитних і фінансових інститутів: особливості створення, ліцензування та діяльності. Розкрито фінансово-правові аспекти проведення нагляду за діяльністю кредитних інститутів в ЄС та банківського нагляду в країнах Східної Європи. На підставі проведеного аналізу, базуючись на de lege lata, запропоновано висновки щодо визначення характерних рис, особливостей та підходів до правового регулювання банківських відносин в Європі та розроблено висновки і de lege ferenda щодо вдосконалення фінансово-правового регулювання банківських відносин під час адаптації українського фінансового та банківського законодавства до норм і стандартів ЄС на шляху вступу України до Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(45)212.3 + Х999.82
Шифр НБУВ: РА381534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Гайова О. В. 
Закон як джерело сучасного континентального права (загальнотеоретичні та порівняльно-правові аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Гайова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичний та порівняльно-правовий аналіз законів у континентальному праві, зокрема, і в Україні. Здійснено класифікацію законів континентального права, виявлено їх подібні та відмінні ознаки. Встановлено основні типи взаємодії законів, законів і підзаконних актів, законів і міжнародних договорів, виявлено місце законів у системі джерел континентального права та тенденції розвитку. Розмежовано поняття "закон" і "законодавчий акт" та уточнено поняття "система законодавства". Проаналізовано основні види законів України: конституція, конституційні закони, кодекси, основи законодавства, виявлено їх місце у системі джерел права України та взаємозв 'язки з іншими джерелами права. Визначено основні деформації у системі законодавства України й їх причини, а також сформовано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х002.61 + Х999.8
Шифр НБУВ: РА382880 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


3.
Жукова Т. С. 
Соціальні засади запобігання злочинності молоді в Україні та Італії (порівняльне дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Жукова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з інститутом запобігання молодіжній злочинності. Для успішної інтеграції України в ЄС, зближення законодавства України та практики його застосування з сучасною європейською системою обгрунтовано доцільність здійснення узагальнень та аналізу законодавства й інших нормативно-правових актів, які регулюють правові й організаційні засади запобігання злочинам в Україні й Італії. Для якісного проведення порівняльного дослідження обрано вікові межі найбільш схожої частини молоді України й Італії, а саме від 16-ти до 21-го року. Подано кримінологічну характеристику молодіжної злочинності. Проаналізовано причини, умови та фактори, що детермінують злочинність. Виявлено особливості злочинності молоді в Україні й Італії. Висвітлено напрями використання в Україні досвіду Італії з запобігання молодіжній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4ІТА)52 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА381600 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Назаров І. В. 
Судові системи країн Європейського Союзу та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / І. В. Назаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено понятійний апарат проблематики та сформульовано визначення термінів "судова система", "принципи побудови судової системи", "суд". Доведено історичне значення принципу єдності судової системи та необхідність його використання в будь-якій державі незалежно від ступеня спеціалізації судів, форм державного устрою, розміру території як одного з факторів забезпечення єдності держави в цілому. Розроблено систему змін до нового законодавства України для його зміцнення. Проведено аналіз історичних етапів становлення судових систем України та європейських країн, принципів їх побудови. Класифіковано судові системи європейських країн за критерієм перебування у складі ЄС або ступеня близькості до входження до його складу. Запропоновано концепцію подальшого реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х891.9(4УКР)1 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Проневич О. С. 
Організаційно-правові засади діяльності поліції (міліції) Німеччини, Польщі та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Проневич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності поліції (міліції) Німеччини, Польщі та України у контексті реалізації ліберальної доктрини державо - та правотворення. Надано загальну характеристику теоретико-методологічних засад діяльності поліції у системі органів публічної влади сучасної держави. Розкрито соціальну та правову природу інституту поліції, виявлено усталені підходи до артикуляції дефініції "поліція". З'ясовано сутнісні ознаки поліцейської діяльності як специфічного різновиду державно-управлінської діяльності. Виявлено та класифіковано основоположні правові принципи, завдання, функції, форми та методи діяльності поліції. Охарактеризовано сучасні концепції поліцейського права, окреслено існуючі проблеми методологічного характеру, з'ясовано підстави для рецепції поліцейського права як підгалузі адміністративного права. Сформульовано грунтовані на європейському досвіді поліцейського будівництва концептуальні положення щодо вдосконалення організаційно-правових засад діяльності ОВС України та впровадження новітніх стандартів правоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)112.011 + Х819(4ПОЛ)112.011 + Х819(4УКР)112.011 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА384499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


6.
Міщук В. В. 
Унітарна форма територіального устрою України, Польщі та Італії (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Міщук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу, поняття, ознаки та види унітарних держав, витоки їх становлення, а також основні засади організації та функціонування унітарної форми територіального устрою держави. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку України як унітарної держави, з'ясовано, що державотворчий процес на теренах України, а відтак, і утвердження (або спроба утвердження) унітарної форми політико-територіального устрою, мали досить складний, багатогранний, неоднозначний, а іноді суперечливий, проте, поступальний характер. На підставі порівняльного аналізу нормативно-правових актів зарубіжних країн і національного законодавства запропоновано шляхи оптимізації правового регулювання унітарної форми територіального устрою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.33 + Х809(4УКР)7 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА381780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Акіменко Ю. Ю. 
Особливості цивільно-правового статусу господарського товариства однієї особи (на прикладі законодавства України та ФРН): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Акіменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання господарського товариства однієї особи на прикладі законодавства України та ФРН. Розглянуто історію запровадження такого товариства у країнах різних правових систем, обумовлену застосуванням правової фікції. Розкрито основні тенденції історичного розвитку товариства однієї особи, його правову природу, визначено місце серед інших учасників цивільних правовідносин. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавчої бази, яка визначає особливості цивільно-правового статусу господарських товариств однієї особи в Україні та ФНР, внесено пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства в цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839( 4УКР)901.4 + Х839(4НІМ)014.1 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА386207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

8.
Негодченко Д. О. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми в Україні та інших країнах: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. О. Негодченко ; МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з юридичним аналізом складу злочину, пов'язаного з торгівлею людьми за законодавством України й інших країн. Досліджено історію формування правового поняття торгівлі людьми та світовий досвід встановлення кримінальної відповідальності за діяння, пов'язані з цим явищем. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін, а також обтяжувальні обставини. Проведено розмежування цього складу злочину зі злочинами, пов'язаними з незаконною міграцією, та порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн щодо норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення норми вітчизняного законодавства про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА385728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Піфко О. О. 
Реєстрація прав на землю у країнах Європи: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. О. Піфко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості правового регулювання реєстрації прав на землю в окремих країнах Європи та її місце серед основних правових інструментів, за допомогою яких державою реалізується механізм гарантій і захисту прав власників. Проаналізовано та порівняно законодавство України, Федеративної Республіки Німеччини, Російської Федерації та деяких інших країн Європи, яке регулює державну реєстрацію права на землю й інше нерухоме майно. Досліджено стан наукової розробки проблеми правового регулювання системи реєстрації права на землю. Висвітлено особливості правового статуту суб'єктів реєстраційних правовідносин в окремих країнах Європи. Обгрунтовано доцільність функціонування реєстрації прав на землю та кадастру як двох паралельних, незалежних один від одного інститутів, між якими повинен бути налагоджений постійний інформаційний зв'язок. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері реєстрації права на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)124 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА382034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Кузнецова Л. О. 
Кримінальна відповідальність за хуліганство: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Л. О. Кузнецова ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні та порівняльно-правові аспекти регламентації відповідальності за хуліганство. Досліджено основні термінологічні та змістовні аспекти визначення хуліганства, зміст об'єктивних і суб'єктивних ознак хуліганства за кримінальним правом України й окремих зарубіжних держав. Проведено порівняльно-правовий аналіз обставин, що обтяжують хуліганство та висвітлено особливості заходів кримінально-правового впливу на хуліганство за кримінальним законодавством України. Сформульовано пропозиції з вдосконалення чинного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА380134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :


13.
Некіт К. Г. 
Договір довірчого управління майном: порівняльно-правовий аналіз на матеріалах України, Республіки Молдова та Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / К. Г. Некіт ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено специфіку правового регулювання відносин з управління чужим майном у західноєвропейських країнах (ФРН, Франції, Англії) та Румунії і обгрунтовано висновок про відмінність фідуції (довірчої власності), характерної для континентального правопорядку, від англо-американського інституту транту. Проведено порівняльно-правовий аналіз становлення інституту довірчого управління (ДУ) майном в Україні, Республіці Молдова та Російській Федерації та встановлено специфіку українського законодавства. Доведено доцільність поширення режиму довірчого управління на ситуації необхідності встановлення управління майном особи, визнаної безвісно відсутньою та особи, місце перебування якої невідоме. Запропоновано встановити загальне право щодо оплатного характеру договору ДУ, за винятком випадків, коли майно, передане в ДУ, не використовується у підприємницькій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)114 + Х839(4УКР)211.5 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Суханова Д.С. 
Міжнародно-правові та національно-правові презумпції у сфері прав і свобод людини та громадянина: порівняльно-правовий аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д.С. Суханова ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано висновок про зростання ролі презумпцій у сучасних правових системах, що виражається у розширенні їх каталогу, більшій визначеності, систематизованості, активному використанні у правозастосовній практиці, насамперед судовій. Простежено тенденцію до універсалізації прав і свобод людини та, відповідно, презумпцій, яка проявляється у їх визнанні та закріпленні як на міжнародно-правовому, так і на національно-правовому рівні. Розглянуто особливості національної імплементації міжнародних договорів у сфері права і свободи людини та впровадження правових презумпцій у національне законодавство. Сформульовано положення і рекомендації, спрямовані на вдосконалення закріплення правових презумпцій у національному законодавстві та їх практичне застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х999.80 + Х809(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА374024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

15.
Мішина Н.В. 
Органи самоорганізації населення: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Н.В. Мішина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Вивчено природу органів самоорганізації населення (СОН), їх роль у суспільстві, виявлено їх аналоги в зарубіжних країнах. Визначено, що вони або включаються до муніципальної системи, або є інститутами добровільного неприбуткового сектора. Досліджено обидва сучасні підходи до визначення місця органів СОН у суспільстві. Визначено, що в Україні органи СОН включено до системи місцевого самоврядування. З'ясовано, що нині у нормативно-правових актах не існує єдності щодо природи органів СОН, їх місця у суспільстві. Встановлено, що це гальмує розбудову громадянського суспільства, розвиток системи місцевого самоврядування та негативно впливає на розкриття потенціалу органів СОН. Запропоновано для України альтернативні напрями подальшого розвитку СОН і виключення цих органів із системи місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА373997 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Дамірчиєв М. І. 
Порівняльно-правовий аналіз системи оподаткування України та Республіки Азербайджан: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. І. Дамірчиєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено чинну податкову систему України й Азербайджанської Республіки, визначено їх недоліки та напрямки вдосконалення. Розкрито поняття системи опадаткування, співвідношення й ієрархію платежів, що складають її. Проведено аналіз конструкції податкового обов'язку й особливостей національного закріплення його елементів. Визначено спільні та відмінні риси в побудові системи податкових органів в Україні й Азербайджанській Республіці, розроблено пропозиції щодо покращання регулювання їх правового статусу. Визначено основні підходи до створення проекту Податкового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(5АЗЕ)2 + Х999.82
Шифр НБУВ: РА373915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Цуркан Т.Ю. 
Правова політика сучасної держави у сфері міграції: теоретико-компаративістське дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т.Ю. Цуркан ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито загальнотеоретичні основи міграційно-правової політики сучасної держави, вивчено її складові, встановлено основні фактори, що обумовлюють еволюцію міграційно-правової політики сучасної держави, розкрито особливості нормативно-правового регулювання міграційних процесів на міжнародному, наднаціональному та національному рівнях. Виявлено загальне й особливе в національній міграційно-правовій політиці країн європейської та пострадянської міграційної систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х999.80 + Х809(4УКР)345
Шифр НБУВ: РА370246 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Нагнибіда В. І. 
Речові права на чуже майно: порівняльно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. І. Нагнибіда ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено речові права на чуже майно за цивільним законодавством України та законодавствами зарубіжних країн. Зроблено ряд узагальнень в частині загальної теорії речового права. Здійснено порівняльний аналіз правового регулювання речових прав на чуже майно у законодавстві України та зарубіжних країн. Визначено та проаналізовано систему правового регулювання даних прав, особливості їх регламентації у країнах з різними правовими традиціями. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо вдосконалення механізму правового регулювання відносин, які виникають щодо користування чужим майном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х831.103.2 + Х831.4 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

19.
Басс В. О. 
Організаційно-правові засади створення місцевої міліції в Україні: порівняльний аналіз з діяльністю муніципальної поліції зарубіжних країн: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Басс ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання щодо створення місцевої міліції України, досліджено історичну ретроспективу нормативних документів з питань місцевої міліції. Проаналізовано аспекти становлення та розвитку сучасних концепцій організації адміністративної діяльності поліцейських муніципальних структур зарубіжних країн і зроблено спробу сформулювати стратегічні напрями формування підрозділів місцевої міліції в Україні з використанням досвіду діяльності муніципальної поліції зарубіжних країн. Проведено порівняльний аналіз службової діяльності підрозділів міліції громадської безпеки України та муніципальної поліції окремих зарубіжних країн, на підставі чого обгрунтовано необхідність створення в Україні місцевої міліції та визначено шляхи і напрями втілення в життя даної пропозиції. Запропоновано зміни до законопроектів і чинних нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 + Х819(4/8)112.011.019 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА375800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Радишевська О. Р. 
Податкові системи України та Польщі: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Р. Радишевська ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено податкові системи України та Польщі в порівняльно-правовому аспекті, що базується на аналізі історичних передумов виникнення та перспектив розвитку чинного вітчизняного й іноземного податкового законодавства, а також наукових праць теоретиків в галузі фінансового права обох держав. Проведено порівняння доктринальних і формальних підходів до розкритгя юридичної природи податку, його ознак, елементів правового механізму, функцій, класифікації, а також податкової системи, її змісту, структури, принципів побудови, особливостей податкового тиску в Україні та РП. Здійснено порівняльно-правовий аналіз окремих видів непрямих і прямих податків, що є обов'язковими до сплати в Україні та Польщі. Виокремлено недоліки національної податкової системи та запропоновано ряд науково обгрунтованих практичних рекомендацій для шляхів їх усунення відповідно до вимог ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)2 + Х839(4ПОЛ)2 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського