Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (25)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (25)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ГРИНЮК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Гринюк Р.Ф. 
Правовий статус комунальних підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Ф. Гринюк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу комунальних підприємств за нових економічних умов, а також стан українського законодавства, що закріплює правове становище комунальних підприємств у системі суб'єктів господарювання.Проаналізовано нормативні акти зарубіжних країн, на підставі яких виявлено основні тенденції у визначенні правового статусу комунальних (муніципальних) підприємств. Досліджено основні етапи становлення та розвитку комунальних підприємств, сформульовано поняття та визначено ознаки комунальних підприємств як суб'єктів господарювання у сфері місцевого самоврядування. Подано структурну характеристику правового статусу комунальних підприємств, визначено шляхи вдосконалення правового регулювання окремих його елементів. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку створення органами місцевого самоврядування власних підприємств у формі унітарних шляхом встановлення вичерпного переліку критеріїв, наділення цих підприємств відокремленим майном шляхом передачі засновником внесків для формування мінімального розміру статутного фонду. Запропоновано механізм контролю з боку засновника за відповідністю діяльності комунального підприємства його статутним завданням і майновим станом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА314261 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Гринюк В.О. 
Принцип незалежності суддів і підкорення їх тільки закону в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Гринюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, суть, зміст та системи гарантій реалізації принципу незалежності суддів і підкорення їх тільки закону в кримінальному процесі України. Здійснено історико-правовий аналіз еволюції принципу незалежності суддів у законодавстві, юридичній практиці та доктрині України. На підставі Конституції та законів України, міжнародно-правових актів, законодавства зарубіжних держав, правозастосовчої практики комплексно досліджено питання сучасного стану та перспектив правового регулювання цього принципу. Досліджено зміст і межі підкорення суддів закону. Наведено межі правомірного впливу суб'єктів кримінального судочинства на формування внутрішнього суддівського переконання. Розвинуто співвідношення принципу незалежності суддів і підкорення їх тільки закону з іншими принципами кримінального процесу, зокрема, законності, змагальності, гласності судового розгляду, обов'язковості рішень суду. Досліджено інститут суддівської недоторканості, обгрунтовано необхідність удосконалення процедури притягнення суддів до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері забезпечення незалежності суддів відповідно до міжнародно-правових стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА329565
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Гринюк Р.Ф. 
Теоретична модель правової держави і проблеми її реалізації в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Р.Ф. Гринюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз моделі правової держави в історико-правовому, теоретико-правовому та нормативно-правовому аспектах, розглянуто сучасні проблеми її практичної реалізації у конституційно-правовій практиці зарубіжних держав та України. Вперше виділено три базові складові дослідження феномену праводержавності та запропоновано шляхи взаємоузгодження різних теоретико-методологічних підходів щодо формування концепту правової держави в сучасній юридичній науці. Розроблено загальну класифікаційну модель методів дослідження правової держави, розкрито зміст застосованих у сучасній юридичній науці формального та матеріального підходів щодо визначення сутності поняття правової держави. Здійснено порівняльний аналіз різних моделей правової держави, досліджено співвідношення процесів практичної реалізації моделей правової та демократичної держави. Визначено тенденції розвитку праводержавності за сучасних умов вітчизняного державотворення, розглянуто базові проблеми практичної реалізації моделі правової держави та запропоновано конкретні шляхи їх вирішення. Встановлено критерії визначення ефективності процесів формування праводержавності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Ф036 + Ф1(4)5/6 +
Шифр НБУВ: РА350505
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Гринюк О.В. 
Цивільно-правові аспекти майнового страхування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Гринюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади становлення та розвитку майнового страхування як інституту цивільного права в Україні. Визначено передумови виникнення правовідносин з майнового страхування, а також категорії, які прямо впливають на існування даних правовідносин. Розроблено класифікацію майнових і особистих страхових правовідносин. Запропоновано новий підхід щодо визначення правового статусу страхувальника внаслідок введення поняття страхового інтересу, а також обсягу право- та дієздатності страховика. Обгрунтовано відмінність категорій "об'єкт правовідносин з майнового страхування", "предмет правовідносин з майнового страхування", "об'єкт страхової охорони". Проаналізовано динаміку змісту правовідносин з майнового страхування залежно від етапу розвитку страхового правовідношення; визначено момент виникнення зобов'язання з обов'язкового майнового страхування. Охарактеризовано договір майнового страхування, умови його дійсності, наслідки та неналежне його виконання, а також підстави визнання його недійсним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.112.1 +
Шифр НБУВ: РА330284
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського