Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (253)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Реферативна інформація (182)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ЗАВ$<.>+<.>A=ЯЛОВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Завальна Ж. В. 
Адміністративний договір: теоретичні засади та застосування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Ж. В. Завальна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 29 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративного договору як форми договірного регулювання адміністративно-правових відносин в Україні. Розглянуто теоретико-правові й організаційні засади застосування адміністративного договору. Уточнено його ознаки, суб'єктний склад, зміст і межі застосування до адміністративних, у тому числі управлінських відносин. Розкрито виокремлення адміністративних відносин, які урегульовуться договірними формами. Встановлено критерії такою виокремлення та надано загальну характеристику таких відносин. Детально досліджено правосуб'єктність і компетенцію сторін адміністративного договору із розкриттям суті та змісту повноваження на договір. Виділено два види договорів, що регулюють адміністративні відносини. Висвітлено особливості застосування адміністративного договору в окремих сферах адміністративної, в тому числі управлінської діяльності. Запропоновано проект Закону України "Про адміністративний договір".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА376422 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Завальний М.В. 
Адміністративно-деліктне провадження, що здійснюється органами внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Завальний ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоертичні та практичні питання здійснення органами внутрішніх справ адміністративно-деліктного провадження. Визначено сутність і співвідношення понять "адміністративна юрисдикція", "адміністративно-юрисдикційна діяльність", "адміністративно-деліктна юрисдикція" й "адміністративно-каральна юрисдикція". Проаналізовано адміністративно-деліктне провадження, визначено його основні стадії. Наведено характеристику осіб, які беруть участь у адміністративно-деліктному провадженні, визначено зміст термінів "суб'єкт провадження" й "учасник провадження". З'ясовано правовий статус особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, законного представника, захисника, свідка, понятого, експерта та перекладача. Визначено місце та роль органів внутрішніх справ у системі суб'єктів адміністративно-деліктної юрисдикції України. Проаналізовано актуальні науково-практичні питання, пов'язані з особливостями участі органів внутрішніх справ в окремих садіях адміністративно-деліктного провадження. Розроблено пропозиції щодо удосконалення окремих положень чинних нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА361255
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Завгородній В. А. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії органів внутрішніх справ та громадських організацій у протидії корупції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Завгородній ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, систему принципів і форми взаємодії ОВС і громадських організацій (ГО) у протидії корупції. Запропоновано поняття адміністративно-правового регулювання взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Застосовано системний підхід для характеристики елементів механізму адміністративно-правового регулювання взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Проаналізовано правовий статус ГО як суб'єктів протидії корупції та запропоновано його поняття. Встановлено зарубіжний досвід участі ГО у заходах щодо протидії корупції та запропоновано шляхи його впровадження в Україні. Надано комплекс заходів щодо підвищення ефективності організації взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правових основ взаємодії ОВС і ГО у протидії корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028
Шифр НБУВ: РА376008 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Заворотченко Т.М. 
Конституційно-правові гарантії прав і свобод людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.М. Заворотченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні проблеми гарантій прав і свобод людини і громадянина в Україні, їх еволюцію, поняття і місце в системі конституційного ладу держави. Визначено основні критерії класифікації гарантій прав і свобод людини і громадянина, наведено обгрунтовану характеристику системи гарантій. Особливу увагу приділено аналізу нормативно-правових гарантій (норми-принципи, юридична відповідальність, обов'язки), що гарантують права і свободи людини і громадянина. Висвітлено змістовну характеристику організаційно-правових гарантій, які сприяють реалізації нормативно-правових гарантій, а також наведено їх класифікацію. Подано практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства в галузі гарантій прав людини. Проведено аналіз міжнародних нормативно-правових і міжнародних організаційно-правових гарантій прав і свобод людини і громадянина в Україні. Обгрунтовано необхідність проведення систематизації законодавства в галузі прав людини і прийняття комплексної наукової Концепції розвитку українського законодавства з метою приведення його у відповідність з міжнародними стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА320851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Яловий В. Б. 
Особливості здійснення місцевого самоврядування в столичній агломерації: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / В. Б. Яловий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено модель столичної агломерації, а також концепцію столичного регіону як нової адміністративно-територіальної, соціально-економічної системи. Визначено концептуальні засади та зміст методологічних положень, пов'язаних із запровадженням у Києві нової стратегії розвитку його територіальної громади. Удосконалено організаційно-правові механізми взаємодії міської влади з громадськими організаціями та професійно-експертними спільнотами. Розроблено рекомендації щодо внесення змін до управлінсько-функціональної структури представницьких і виконавчих структур Києва та створення Київської регіонально-управлінської ради як контролюючого та координуючого органу столичної агломерації. Обгрунтовано пропозиції щодо активізації участі столичної громадськості у прийнятті управлінських рішень, спрямованих на соціально-економічний розвиток столичного міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)8 + Х819(4УКР)011.215.1
Шифр НБУВ: РА377036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Завидняк В.І. 
Особливості розслідування злочинів, вчинених проти інкасації грошових коштів, цінностей та цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Завидняк ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено загальну характеристику злочинів, вчинених проти інкасації грошових коштів, цінностей і цінних паперів, розглянуто особливості їх розкриття та розслідування. Досліджено історію виникнення та поширення даного типу злочинів з часів існування Київської Русі до сучасного періоду. Проаналізовано джерела, за якими передбачено відповідальність за інкасаторські злочини. Розглянуто основні етапи формування та розвитку й охарактеризовано сучасний стан служби інкасації, що забезпечує охорону коштів, цінностей і цінних паперів. Описано способи вчинення злочинів проти інкасації грошових коштів, цінностей і цінних паперів, розглянуто систему організації охорони інкасаторських коштів. Визначено роль слідчого в організації оперативно-розшукових заходів у процесі розкриття та розслідування даного виду злочинів. Наведено криміналістичну характеристику злочинів проти інкасації грошових коштів, цінностей і цінних паперів, вчинених організованими злочинними групами. Проаналізовано типові ситуації, розглянуто особливості проведення окремих слідчих процедур, зокрема, огляду місця події, допиту осіб і призначення експертних досліджень. Обгрунтовано шляхи усунення недоліків у процесі розслідування злочинів проти інкасації грошових коштів, цінностей і цінних паперів. Визначено форми та зміст взаємодії служби інкасації з оперативними працівниками та слідчими під час розслідування даного виду злочинів. Наведено рекомендації щодо усунення найбільш типових помилок, які допускаються під час здійснення інкасації грошових коштів, цінностей і цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА369028  Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Яловий К. В. 
Принципи торгового права Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / К. В. Яловий ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито правову природу принципів торгового права ЄС, джерела, що їх закріплюють і механізми, що забезпечують їх реалізацію. Проведено історико-правовий аналіз створення та трансформації торгових принципів ЄС на підставі етапів створення документів його первинного права, в яких закріплено основні торгові принципи. Наведено класифікацію таких принципів, що складається з зовнішньо- та внутрішньоторговельних принципів ЄС. Виокремлено проблеми, що виникають у зв'язку з застосуванням принципів торгового права ЄС на практиці, розглянуто їх взаємодію та співвідношення з принципами права СОТ. Досліджено специфіку реалізації принципів торгового права ЄС в процесі здійснення ним торговельної діяльності з третіми країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х916.14-321.1
Шифр НБУВ: РА383198 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

10.
Заверуха І.Б. 
Проблеми правового регулювання державного боргу України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.Б. Заверуха ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Доведено фінансово-правову природу державного боргу та визначено його особливості й основні характеристики. З'ясовано зміст цього боргу як фінансово-правової категорії у контексті аналізу механізму правового регулювання. Сформульовано визначення цієї категорії. Наведено принципи правового регулювання державного боргу. Досліджено загальні та видові характеристики правових норм, що регулюють відносини у даній сфері, а також зміст і особливості цих правовідносин, правовий статус їх учасників, особливості виникнення, зміни та припинення правовідношення у сфері державного боргу, практику їх реалізації, правове регулювання державним боргом та фінансовий контроль за його станом. Обгрунтовано цілісність фінансово-правового інституту державного боргу та його місце у системі права та національного права України. Запропоновано визначення проблем класифікації державного боргу, визначення його структури, базових категорій з цієї проблематики й обгрунтовано доцільність їх введення до фінансово-правового понятійного апарату, а також до чинного законодавства. Здійснено порівняльно-правовий аналіз положень чинного українського законодавства та міжнародних принципів і стандартів у сфері державного (публічного) боргу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення правового регулювання цього боргу, зокрема шляхом прийняття змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА349839
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Зав'ялов С.М. 
Спосіб вчинення злочину: сучасні проблеми вивчення та використання у боротьбі зі злочинністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Зав'ялов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Грунтуючись на положеннях різних наук сформульовано поняття способу вчинення злочину, розкрито його зміст та суть, розглянуто категорію "спосіб вчинення злочину" та її місце у криміналістиці, з'ясовано особливості способів вчинення злочинів, здійснених організованою злочинністю. На підставі аналізу сучасних способів вчинення злочинів розглянуто основні напрями прогнозування розвитку способів вчинення злочину, показано особливості попереджувальної діяльності правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА337553
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Завіруха Г.В. 
Феномен терроризму в контексті глобалізаційних процесів (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.В. Завіруха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито сутність, природу, умови та форми прояву тероризму у контексті глобалізаційних процесів. Запропоновано визначення даного феномену як організованого насильства, різновиду протиправної дії, яка є цілісною системою, антисуспільною діяльністю. Обгрунтовано твердження, що тероризм є особливим проявом соціального міжгрупового конфлікту, протиріччя між культурами та типами культур. Проаналізовано вплив культурного та цивілізаційного чинників на подальший розвиток тероризму. Доведено, що тенденції глобалізації сприяють активізації національних рухів та утворюють чинник конфліктогенності. Розглянуто об'єктивні фактори, які обумовлюють ескалацію терористичної діяльності в сучасному світі. Встановлено, що тероризм є індикатором кризових процесів, які поглинули більшість країн, а також наслідком формування інформаційного суспільства та суспільства споживання. Охарактеризовано сучасний стан міжнародного тероризму в контексті його детермінованості глобалізаційними процесами. Виявлено взаємозв'язок сучасного тероризму та нових інформаційних технологій у контексті становлення нового соціального порядку. З'ясовано, що глобалізація феномену тероризму залежить від розвитку нових інформаційних технологій, які створюють сприятливе середовище для його зростання. Доведено, що безпосердніми причинами виникнення тероризму є мотиви самоствердження, самоідентифікації, гри, молодіжної романтики та героїзму, а також надання своїй діяльності особливої значущості. Зроблено висновок про необхідність формування такого середовища, в якому тероризм є неприйнятним як метод боротьби, а також культивування у суспільстві атмостфери конструктивного діалогу, особливо на міжнародному рівні, що сприятиме створенню позитивного морально-психологічного впливу в суспільстві та світовому співтоваристві в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ю6*333.73 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА362130
Рубрики:

13.
Завальний А.М. 
Юридичні факти в сфері здійснення правоохоронної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.М. Завальний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні, теоретико-правові та прикладні проблеми юридичних фактів у сфері здійснення правоохоронної діяльності. Установленоперіодизацію історії виникнення та розвитку поняття юридичного факту. Запропоновано визначення даного поняття. Удосконалено класифікацію критеріїв юридичних фактів, характерних для зазначеної діяльності. Розкрито суть поняття "правоохоронна діяльність". Розглянуто систему уявлень щодо підстав виникнення правоохоронних відносин. Установлено особливості доказування юридичних фактів у правоохоронній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.73 + Х892.19(4УКР)181 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА352084
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського