Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (185)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Реферативна інформація (180)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ШАПОВАЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шаповал Р. В. 
Адміністративно-правове регулювання освітньої діяльності в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Р. В. Шаповал ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання (АПР) освітньої діяльності (ОД) в Україні. Обгрунтовано доцільність вивчення правового забезпечення дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти. Проаналізовано особливості системно-структурної характеристики АПР ОД та визначено функції і завдання освіти за сучасних умов. Розглянуто проблемні питання діяльності суб'єктів державного управління, органів місцевого і громадського самоврядування в сфері освіти. Визначено найбільш суттєві чинники впливу на ефективність АПР ОД, особливості економіко-правового регулювання освіти та характеристику правосуб'єктності навчальних закладів у контексті ефективного застосування їх форм для забезпечення належного виконання сучасних завдань освіти. Вивчено позитивний досвід АПР ОД у закордонних країнах та особливості його застосування в Україні. Надано рекомендації щодо визначення напрямів реформування ОД, сформульовано рекомендації щодо введення змін і доповнень до чинного законодавства та відповідних підзаконних актів з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Ч34(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА381922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Шаповал 
Конституційний інститут політичних прав і свобод в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Тетяна Віталіївна Шаповал ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА368058
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Шаповал В.Д. 
Конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В.Д. Шаповал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку національного законодавства, яке визначає правовий статус місцевого голови, а також міжнародне законодавство щодо цих суб'єктів місцевого самоврядування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови. Розглянуто проблеми обрання, правосуб'єктності місцевого голови, його повноваження, функції, напрями вдосконалення діяльності місцевих голів. Охарактеризовано форми і методи діяльності сільського, селищного, міського голови в межах місцевого самоврядування, особливості застосування їх у процесі роботи в раді, виконавчому комітеті, територіальній громаді, взаємодії з органами самоорганізації населення, установами, підприємствами, організаціями різних форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.21 +
Шифр НБУВ: РА367243
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шаповалова І.В. 
Моральні пріоритети українського державотворення (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / І.В. Шаповалова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що мораль є невід'ємним елементом саморегуляції та самоорганізації життєдіяльності людини та суспільства. Розглянуто мораль як світоглядно ціннісну та мотиваційно стимулювальну основу державотворчої діяльності людини, що виступає суб'єктом організаційно-політичних інтересів, потреб і духовно-моральних цінностей, ідеалів, переконань і прагнень. З'ясовано, що моральна мотивація державотворчої діяльності являє соблю складну структуровану систему ціннісних орієнтацій особистості, що визначають характер її нормотворчого спілкування в соціумі, мету та зміст державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю701.462 + Х002.02
Шифр НБУВ: РА372013 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Шаповал В.І. 
Організаційно-правові основи діяльності державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України щодо попередження та припинення правопорушень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Шаповал ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-правовий аспект становлення охоронних організацій на території України. Розглянуто сучасну організаційну побудову Державної служби охорони при МВС України, безпосередня діяльність якої спрямована на охорону об'єктів усіх форм власності (майна, вантажів, грошових знаків, цінних паперів та інших цінностей), а також забезпечення особистої фізичної охорони громадян на договірних засадах. Значну увагу приділено питанням стосовно особливостей використання адміністративно-запобіжних заходів, заходів адміністративного припинення правопорушень, а також заходів запобігання та профілактики злочинів у діяльності підрозділів Державної служби охорони при МВС України. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до проекту Закону України "Про охоронну діяльність", Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 р. з метою визначення повноважень Державної служби охорони при МВС України у сфері запобігання та припинення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 + Х819(4УКР)112.034
Шифр НБУВ: РА335367
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шаповалова Л.І. 
Потерпілий як суб'єкт кримінально-процесуальної діяльності в досудових стадіях кримінального процесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.І. Шаповалова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з дослідженням проблем правового статусу особи, що потерпілої від злочину. Проаналізовано норми кримінально-процесуального закону, що регламентують статус особи, потерпілої від злочину на досудових стадіях процесу. З'ясовано сутність, правову природу шкоди, заподіяної злочином, виявлено можливість участі юридичної особи в кримінальному процесі як потерпілого, визначено форми та засоби відшкодування шкоди потерпілому в досудових стадіях і вплив його віктимної поведінки на відшкодування шкоди від скоєння злочину. На базі цього сформульовано поняття особи, яка постраждала від злочину, та визначено її правовий статус. Обгрунтовано необхідність закріплення правового статусу нового суб'єкта кримінального процесу - постраждалого, визначено поведінку потерпілої від злочину особи як елемент предмету доказування та її вплив на відшкодування заподіяної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА315220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шаповал Л.І. 
Представництво в цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.І. Шаповал ; Акад. прав. наук України. Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття та розглянуто правову природу представництва. Здійснено загально-теоретичний аналіз суб'єктів представницьких правовідносин, надано їх правову характеристику. Висвітлено зміст представництва, а також його суть як правового інституту з використанням поняття повноваження. Розглянуто особливості договірного та педагогічного представництва. З'ясовано відмінність вчинення правочинів представниками від імені дієздатних осіб від правочинів, які вчиняються представниками від недієздатних осіб. Проаналізовано специфіку комерційного представництва. Розглянуто поняття довіреності та її правову характеристику. Значну увагу приділено відсутності у Цивільному кодексі України норми, яка б передбачала одночасну передачу повноважень за довіреністю представнику та третім особам. Запропоновано текст відповідних доповнень до ЦК України. Проаналізовано види довіреності, за цього значну увагу приділено виду спеціальної довіреності - довіреності на користування автомобілем. Розглянуто підстави припинення та скасування довіреності. На підставі аналізу наукової літератури, нормативно-правової бази та судової практики щодо представництва у цивільному праві сформульовано та внесено конкретні пропозиції з метою вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА348520
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шаповалова О.І. 
Проценти у грошових зобов'язаннях (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Шаповалова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти застосування процентів у грошових зобов'язаннях, виявлено їх цивільно-правову специфіку. Проаналізовано правову природу грошових коштів, грошової плати, грошових зобов'язань та взаємозв'язок процентів з грошима. Висвітлено питання щодо сплати процентів, що встановлені за правомірне користування грошовими коштами та їх правовий статус у разі порушення такого зобов'язання. З'ясовано правову природу плати за чужі гроші та право власності на гроші. Значну увагу приділено дослідженню правових наслідків порушення грошового зобов'язання. Розглянуто умови договору та закону, що встановлюють проценти у разі порушення грошового зобов'язання та негрошового зобов'язання, а також питання щодо відповідальності за цього порушення. Здійснено розмежування правової природи таких процентів. На підставі аналізу нормативних актів та судової практики сформульовано пропозиції з метою вдосконалення правового регулювання застосування процентів у цивільному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х839(4УКР)207 +
Шифр НБУВ: РА337651
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського