Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (667)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (680)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х893.9(4Укр)413$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Авдєєва Г.К. 
Проблеми судово-експертного дослідження контрафактної аудіовізуальної продукції (за матеріалами кримінальних справ): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.К. Авдєєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні засади судової експертизи контрафактної аудіовізуальної продукції. Проаналізовано проблеми, які виникають під час проведення даного виду експертизи. Виокремлено типові ознаки контрафактної аудіовізуальної продукції, які зафіксовано на різних об'єктах-носіях (компакт-дисках, аудіо- та відеокасетах) та запропоновано типові аналоги. Розроблено структуру технічного та інформаційного забезпечення автоматизованого робочого місця судового експерта. Створено алгоритмізовану експертну методику дослідження контрафактної аудіовізуальної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.4 + Х893.9(4УКР)811.15 +
Шифр НБУВ: РА342749
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Бєгов Д.Д. 
Сучасні технології в судовій акустиці (проблеми автоматизації експертних досліджень): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Бєгов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади судової акустики, визначено сучасні підходи до механізмів мовотворення та сприйняття мовлення людиною. Визначено, що найбільш перспективним у сучасній теорії сприйняття мовлення є системно-адаптивний підхід, який дає змогу виділити та сформувати комплекс акустичних параметрів усного мовлення для вирішення задач судової акустики. Визначено необхідність створення єдиної гібридної системи дослідження усного мовлення на підставі ретроспективного аналізу досліджень в галузі судової акустики, а також їх сучасного стану, різних підходів до дослідження усного мовлення (акустичних сигналів). Розвинуто предмет і задачі судової акустики, види та об'єкти акустичних досліджень, методологічні засади криміналістичної ідентифікації в судовій акустиці. Запропоновано комплекс ідентифікаційних і діагностичних ознак усного мовлення людини, які відображаються фізичними характеристиками мовленнєвого сигналу. Показано вплив змін фонетичного, семантичного та вимовного плану на результати експертизи. Уточнено роль звукових слідів в системі доказів. Обгрунтовано можливість використання функцій усного мовлення як джерел інформації про людину. Зазначено шляхи створення технічних систем для розпізнавання емоційного стану людини за його усним мовленням. Визначено можливості використання сучасних технологій дослідження усного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:В32 + Х894.9(4УКР)16:В32 +
Шифр НБУВ: РА324372
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Біляков А.М. 
Судово-медичне значення катехоламінів для діагностики зажиттєвості повішення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.М. Біляков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено показники зажиттєвості повішення за кількісним вмістом катехоламінів (адреналіну та норадреналіну) в біологічних рідинах тіла та странгуляційній борозні з врахуванням ступеня катехоламінових уражень міокарда та впливу процесів гноєння. Визначено, що за асфікції, зумовленої повішенням, у біологічних рідинах значно підвищується вміст адреналіну та норадреналіну, а внаслідок цитолічної дії катехоламінів виникає фуксинофільна дегенерація міокарда у всіх відділеннях серця. Встановлено, що зажиттєва странгуляційна борозна характеризується локальним збільшенням вмісту катехоламімнів. Розроблено кількісні критерії та діагностичну таблиця для статистичної верифікації діагнозу повішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.281 + Х893.9(4Укр)413.1
Шифр НБУВ: РА319042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Бачинський В.Т. 
Лазерна спектрофотополяриметрія біологічних тканин людини в розробці об'єктивних критеріїв визначення давності настання смерті та часу утворення гематом: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / В.Т. Бачинський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано комплекс нових судово-медичних методів і об'єктивних критеріїв установлення давності настання смерті (ДНС) на формування гематом. Проведено спектрофотополяриметричне та фазове дослідження часової динаміки післясмертних змін лазерних зображень у гістологічних зрізах біологічних тканин трупа людини та гематомах внутрішніх органів. Двовимірна структура поляризаційних мап характеризується різною швидкістю зміни статистичних моментів першого та четвертого порядків, які характеризують координатні розподіли значень азимутів і еліптичності лазерних зображень біологічних тканин. Найбільш інформативним до змін оптичної анізотропії біологічних тканин і пов'язаним з цими змінами поляризації лазерного випромінювання виявлено четвертий параметр - вектор Стокса. Це збільшило можливість визначення ДНС у порівнянні з поляризаційним картографуванням до 65 год післясмертного періоду. Елементи матриці Мюллера у цьому періоді динамічно змінюються, зумовлюють визначення ДНС у діапазоні від 1 до 13 - 70 год залежно від типу біологічної тканини. З'ясовано, що лазерна спектральна поляриметрія гематом внутрішніх органів ефективна для судово-медичного визначення часу їх виникнення. Гематоми різної локалізації мають координатно неоднорідну й індивідуальну структуру внаслідок їх багатошарової будови. Для діагностики давності їх виникнення ефективне використання показників координатних розподілів станів поляризації, ступеня деполяризації та фазових зсувів лазерних зображень гематом внутрішніх органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.4 + Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362798
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Богославська М.О. 
Судова лінгвістична експертиза: процесуальні і криміналістичні аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Богославська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і правові засади судово-лінгвістичної експертизи, встановлено підстави для призначення та розглянуто порядок проведення даної процедури, визначено її місце у системі криміналістичних експертиз. Висвітлено історію становлення й охарактеризовано сучасний стан судово-лінгвістичної експертизи, досліджено особливості формування її понятійного апарату (експертної мови та термінологічних систем), розглянуто напрямки удосконалення. Розроблено систематизацію термінологічних систем судово-лінгвістичної експертизи, наведено загальну характеристику її видів (авторознавчої, семантичної, термінологічної), показано можливості їх використання у судовому процесі. Наведено рекомендації щодо обов'язкового унормування, систематизації та стандартизації мови судової експертизи та її термінологічних систем. Розроблено методику дослідження судово-лінгвістичної експертизи та її оцінювання у судочинстві. Розглянуто співвідношення категорій "поняття" та "термін" в експертній мові. Розкрито сутність таких судових процедур, як проведення допиту експерта слідчим (ст. 201 КПК України) та у суді (ст. 311 КПК України). Досліджено сучасний стан теорії та практики вирішення питань судової лінгвістичної експертизи. Запропоновано методику оцінювання висновків судово-лінгвістичної експертизи та використання її у судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:Ш1 + Ш141.14-34:Х +
Шифр НБУВ: РА369222
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Бондаренко О.О. 
Процесуальний статус обізнаних осіб та їх правовідносини з дізнавачем і слідчим у кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Бондаренко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми правового регулювання статусу обізнаних осіб у кримінальному судочинстві та їх правовідносин з дізнавачем і слідчим. Уточнено визначення поняття обізнаних осіб, наведено класифікацію їх типів у кримінальному судочинстві. Обгрунтовано тезу про допоміжну функцію (сприяння органам дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду у встановленні обставин справи) обізнаних осіб у кримінальному процесі. Визначено структуру та запропоновано нормативну модель кримінально-процесуального статусу обізнаних осіб (експерта, спеціаліста), який включає: процесуальні права та їх гарантії, процесуальні обов'язки та ретроспективну відповідальність за їх невиконання. Досліджено правовідносини дізнавача та слідчого з обізнаними особами під час перевірки заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини та події, а також у процесі досудового розслідування. Наведено пропозиції щодо удосконалення КПК та інших нормативно-правових актів України, спрямованих на підвищення ефективності взаємодії дізнавача та слідчого з обізнаними особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х893.9(4УКР)413 +
Шифр НБУВ: РА332135
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Бордюгов Л.Г. 
Теоретичні та методичні основи судової гірничотехнічної експертизи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.Г. Бордюгов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми судово-експертного дослідження надзвичайних подій, взаємопов'язаних з порушенням вимог правил охорони праці та техніки безпеки на підприємствах гірничої промисловості. Висвітлено теоретичні та методичні засади судової гірночотехнічної експертизи, а саме: досліджено питання про предмет, об'єкт, визначення судової гірничотехнічної експертизи та її процесуальну суть. Вивчено проблеми, що виникають під час призначення та проведення експертизи даного виду. Здійснено аналіз задач, що вирішуються у процесі експертного дослідження. Розроблено структуру інформаційного забезпечення автоматизованого робочого місця судового експерта. Створено алгоритм вирішення ситуалогічної експертної задачі гірничотехнічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:И +
Шифр НБУВ: РА350316
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Боягіна О. Д. 
Судово-медичне визначення давності утворення плям крові за вмістом хлоридів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. Д. Боягіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Проведено порівняльний макроскопічний аналіз частоти, характеру та динаміки дистанціювання обідка хлоридів у координатних зонах довкола плям крові на поверхні предметів-носіїв залежно від давності виникнення. Визначено кількісний вміст хлоридів крові та закономірності їх дифузії в координатних зонах предметів-носіїв залежно від давності виникнення плям крові. Досліджено вплив зовнішніх факторів на темп дифузії та дистанціювання нагромадженого максимуму (обідка) хлоридів на поверхні предметів-носіїв з різними структурно-механічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено алгоритм визначення давності виникнення плям крові за вмістом хлоридів для удосконалення техніки, методики та тактики судово-медичної експертизи речових доказів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с25 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА377704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Бульба Т.М. 
Виявлення, попереднє дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.М. Бульба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено криміналістичні й організаційні проблеми виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв. Розглянуто загальнотеоретичні положення щодо виникнення та розвитку криміналістичної вибухотехніки як галузі криміналістичної техніки, визначено її засоби та методи. Розкрито причини та цілі застосування злочинцями саморобних вибухових речовин, а також можливості встановлення особи злочинця за результатами огляду місця події під час виявлення саморобних вибухових пристроїв. Узагальнено науково-технічні дані про вибухові речовини, конструктивні характеристики саморобних пристроїв, з урахуванням яких розроблено методику формування навичок роботи в осіб, які беруть участь в огляді місця події за фактом виявлення, дослідження та знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Розроблено методику виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363520
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Буханченко О. А. 
Особливості огляду місця кримінального вибуху за участю спеціаліста-вибухотехніка: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О. А. Буханченко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади огляду місця кримінального вибуху за участю спеціаліста-вибухотехніка, визначено його особливості на підставі існуючих правових норм і теоретичних положень криміналістики з питань організації огляду місця події, попереднього дослідження речових доказів за кримінальними справами, пов'язаними з вибухами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)413.92
Шифр НБУВ: РА373577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Ветрогон О.А. 
Підвищення точності результатів експертизи швидкості при дорожньо-транспортній пригоді: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Ветрогон ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано енергетичний підхід для обчислення швидкості автомобіля у разі дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), заснований на визначенні його кінетичної енергії до зіткнення за величиною деформації ушкодженої конструкції. Вперше одержано скінченноелементну модель реконструкції процесу деформації автомобільної конструкції у разі ДТП, що дозволяє точно описати обернений процес для складних геометричних форм. Запропоновано новий метод подання геометричних, фізичних та експлуатаційних властивостей автомобіля, що дозволяє моделювати його поведінку за екстремальних умов експлуатації. Встановлено, що методика експертизи швидкості у разі ДТП, яка базується на скінченноелементному моделюванні, дозволяє одержати похибку визначення швидкості автомобіля до зіткнення менш 7 %. Науково обгрунтовано методику експертизи швидкості автомобіля у разі ДТП, яка базується на числовому аналізі результатів вимірювань величини ушкодження конструкції автомобіля, що дозволяє автоматизувати процес одержання результатів експертизи, а також знижує похибки суб'єктивного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА368469
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Волошинович В.М. 
Судово-медична діагностика загальних фенотипічних ознак людини за факторними критеріями кісток стопи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.М. Волошинович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено критерії й алгоритми диференційної діагностики статі, віку, відтворення довжини стопи та зросту невідомої особи за соматометричними, рентгенанатомічними, рентгенограмметричними та денситометричними характеристиками кісток стопи. На підставі рентгенанатомічного дослідження кісток заплесни, плесни та фаланг пальців стопи встановлено достовірні критерії ростових періодів. На підставі одно- та багатовимірного статистичного аналізу соматометричних, рентгенограм- і денситометричних параметрів плеснових кісток і проксимальних фаланг пальців стопи розроблено методику визначення статі та віку. Із використанням багатовимірного статистичного аналізу розроблено рівняння лінійної регресії для відтворення довжини стопи та зросту. Результати наукового дослідження впроваджено у практику роботи судово-медичної експертизи та мережу Укрмедпатентінформ МОЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362680
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Герасименко К. О. 
Судово-медична експертиза політравми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / К. О. Герасименко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше проаналізовано судово-медичне значення виявлення факту та врахування синдрому взаємного обтяження та поліорганної недостатності за визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень та в танатогенезі у випадках політравми. За результатами дослідження запропоновано алгоритм виконання судово-медичної експертизи політравми. Проаналізовано 20 165 актів та виявлено 435 випадків політравми зі смертельним наслідком, серед яких 136 трупів осіб, що певний час перебували на лікуванні в стаціонарі. З'ясовано, що у випадках політравми смерть може розвиватися на місці події, або після перебування певного часу в стаціонарі. Наведено рекомендації щодо судово-медичного визначення достатності надання медичної допомоги у випадках політравми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.1 + Р811.24
Шифр НБУВ: РА380531 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Голубович А.Л. 
Судово-медична ідентифікація особи за спаленими кістками передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.Л. Голубович ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено питання ототожнення особи за спаленими кістками передпліччя. Здійснено комплексне медико-криміналістичне дослідження променевої та ліктьової кісток різного ступеня розжарювання (чорного, сірого, білого) та руйнування (великих фрагментів, дрібних уламків, власне золи). Вивчено закономірності та деякі особливості зміни кісткової тканини у разі її спалювання за різних умов і температурних режимів. З використанням остеометричного, мікроморфометричного, мікрорентгенографічного та інших методів вирішено певні питання, а саме: встановлення видової належності, статевого походження та обчислення довжини тіла загиблої особи незалежно від ступеня розжарювання та руйнування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА341778
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Григорійчук В. І. 
Розриви аневризм аорти як причина раптової смерті (судово-медичний і патологоанатомічний аналіз): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. І. Григорійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформовано концепцію причин розвитку аневризм висхідної частини аорти. Проведено пошук етіології аневризм і встановлено вирішальну роль ксенобіотиків у їх розвитку. На підставі судово-медичного аналізу випадків аневризм встановлено обставини та місце смерті, особливості танатогенезу у разі розриву аорти. Визначено основні механізми розвитку травматичних аневризм аорти. Встановлено особливості їх патоморфологічної картини. Розроблено протокол дослідження аневризм аорти в судово-медичній та патологоанатомічній практиці. Запропоновано робочу класифікацію розривів аорти травматичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА373242 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

16.
Губін М.В. 
Обгрунтування судово-медичних діагностичних критеріїв визначення ступеня тяжкості посттравматичних кохлеарних невритів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / М.В. Губін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано судово-медичні діагностичні критерії визначення ступеня тяжкості постравматичних кохлеарних невритів на підставі їх комплексного клінічного вивчення з використанням сучасних аудіологічних і вестибулометричних методів дослідження. Встановлено, що діагностичними критеріями посттравматичних кохлеарних невритів, які необхідно застосовувати для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень є: ступінь зниження слухової функції; наявність і тривалість позитивної (з повним відновленням слуху, або без повного його відновлення) або негативної (з повною або неповною втратою слуху) динаміки зміни слухової функції від моменту травми. З'ясовано, що діагностичні критерії тяжкості посттравматичних кохлеарних невритів можна виявити за умови дотримання оптимального обсягу дослідження слуху: мовою та за допомогою тональної межової аудіометрії в динаміці, надпорогової тональної та мовної аудіометрії, імпедансометрії й отоневрологічного обстеження у гострому та підгострому періодах травми. Доведено необхідність урахування в судово-медичному оцінюванні посттравматичних кохлеарних невритів характеру травми та топіки ураження слухового та вестибулярного аналізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638-7 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА358868
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Гуріна Д.П. 
Експертна профілактика: становлення та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.П. Гуріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено становлення, сучасний стан і перспективи розвитку експертної профілактики (ЕП). Розкрито окремі аспекти сутності ЕП, проведено аналітичний огляд її становлення та функціонування. Описано форми реалізації ЕП. Проаналізовано профілактичну діяльність експертів у деяких видах досліджень, встановлено їх компетенцію щодо вирішення питань профілактичного характеру. Визначено взаємозв'язок профілактики й експертного прогнозування. Розглянуто перспективи розвитку ЕП, надано рекомендації щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА367789
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Гуріна О.О. 
Судово-медична оцінка ступеня тяжкості нелетальних травм обличчя і головного мозку у дітей та підлітків: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.25 / О.О. Гуріна ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено статистичний аналіз причин та характеру нелетальних ушкоджень обличчя і головного мозку у потерпілих дитячого віку, проаналізовано особливості їх перебігу та наслідки у дітей різних вікових груп. Досліджено особливості перебігу уражень м'яких тканин, ушкоджень кісток лицевого черепу, ізольованих і сполучених черепно-мозкових ушкоджень, проведено порівняльний аналіз перебігу означених ушкоджень, обгрунтовано критерії експертної оцінки таких травм у дітей та підлітків. На основі проведеного дослідження розроблено практичні рекомендації судово-медичної оцінки нелетальних травм обличчя і головного мозку у названого контингенту потерпілих, застосування яких в експертній практиці дозволить підвищити об'єктивність та надійність експертних висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.11 +
Шифр НБУВ: РА327942
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Гуров О.М. 
Отримання і опрацювання візуальної інформації з об'єктів судово-медичної експертизи на базі цифрових технологій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / О.М. Гуров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи щодо використання цифрових технологій у судово-медичних дослідженнях. Розроблено наукове положення про загальні, спеціальні та прикладні види одержання, обробки та використання візуальної інформації у судовій медицині. Шляхом експериментальних досліджень з подальшою апробацією на практичному судово-медичному матеріалі розроблено комплекс методів і способів використання цифрових приладів (сканерів, фотоапаратів, відеокамер) для вивчення об'єктів судово-медичної експертизи під час репродукційної зйомки, масштабного та матричного фотографування, безвиблискової зйомки, мікрозйомки, фотографування видимої люмінесценції в поляризованому світлі й інфрачервоних променях, кольороподільних та ідентифікаційних досліджень. Доведено, що застосування цифрових технологій розширює можливості наукового пізнання об'єктів судово-медичної експертизи, сприяє ідентифікації дослідницького процесу й об'єктивізації висновків судово-медичного експерта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА357177
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Даньшин М.В. 
Класифікація способів приховування злочинів у криміналістиці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Даньшин ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми приховування злочину, спосіб приховування злочину та структуру системи способів приховування злочину; взаємозв'язок і взаємообумовленість способів приховування злочинів і визначено частоту, з якою вони зустрічаються. Розроблено комплекс принципів класифікації способів приховування злочинів та побудовано їх типову систему. Визначено механізм взаємозв'язку окремих елементів даної системи, застосований в діяльності слідчих органів прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)016 + Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА311708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського