Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (648)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (524)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Р11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Іпатов А. В. 
Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. В. Іпатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їх історичного розвитку. Визначено суб'єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 + Х819(4УКР)153.041
Шифр НБУВ: РА378301 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Авраменко Н. В. 
Державне управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Авраменко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні напрацювання в галузі державного управління соціальним розвитком, уточнено понятійний апарат і виділено відповідні державні механізми управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні. Запропоновано концептуальну модель організаційно-економічного механізму державного управління ресурсним потенціалом системи охорони здоров'я на регіональному рівні. Обгрунтовано необхідність розробки Медичного кодексу України. Розроблено регіональну структурну модель управління інноваційним процесом у системі охорони здоров'я. Запропоновано системний підхід до реформування системи охорони здоров'я та механізму її фінансового забезпечення. Узагальнено науково-методологічні підходи до розробки Концепції розвитку системи охорони здоров'я в Україні. Виділено ресурсний потенціал системи охорони здоров'я. Обгрунтовано доцільність використання програмно-цільового підходу в управлінні системою охорони здоров'я. Запропоновано виділення цільових програм у галузі охорони здоров'я за класифікаційними ознаками. Розкрито взаємозв'язок вирішення медико-соціальних і регіональних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА380566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Антонов С.В. 
Цивільно-правова відповідальність за заподіяння шкоди здоров'ю при наданні платних медичних послуг: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Антонов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми застосування цивільно-правової відповідальності за заподіяння шкоди здоров'ю пацієнтів під час надання платних медичних послуг. Проведено комплексний правовий аналіз найбільш актуальних теоретичних і практичних питань, які виникають у процесі надання платних медичних послуг недержавними медичними організаціями та особами, що здійснюють приватну медичну практику, зокрема, визначено особливості правової природи, змісту, об'єкта та мети даних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти. Досліджено правові переваги закріплення прав і обов'язків суб'єктів правовідносин з надання платних медичних послуг за допомогою цивільно-правового договору, письмової форми інформованої згоди пацієнта на медичне втручання. Запропоновано механізм реалізації права невиліковно хворих пацієнтів на пасивну та активну евтаназію. Особливу увагу приділено питанням визначення умов настання цивільно-правової відповідальності під час надання платних медичних послуг, а також співвідношення договірної та деліктної відповідальності, визначення правової кваліфікації окремих ризикових видів медичних послуг як діяльності, що має ознаки джерела підвищеної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839.(4УКР)213.121:Р + Р11(4УКР)28к +
Шифр НБУВ: РА342612
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Антонюк С.А. 
Державне регулювання розвитку приватного сектора в охороні здоров'я України на регіональному рівні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Антонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування реалізації державного регулювання приватного сектору в охороні здоров'я України на регіональному рівні. На підставі системного підходу досліджено стан приватного сектору даної галузі, його функціонування та розвиток за ринкових умов, державне регулювання цієї сфери у період запровадження Україною європейських стандартів щодо надання медичної допомоги. Проаналізовано організаційно-правові форми та процесуальні аспекти державного регулювання розвитку приватного сектору у зазначеній галузі на регіональному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення державного управління системою й організаційно-правовими формами підготовки молодших медичних спеціалістів як важливої складової регулювання розвитку приватного сектору в охороні здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х839(4УКР)901.41 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА344840
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Бєліченко А.В. 
Державне регулювання забезпечення населення лікарськими засобами: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Бєліченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні засади та розроблено комплексний механізм і методи державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, впровадження яких дозволить підвищити доступність фармацевтичної допомоги. Розкрито сутність поняття "механізм державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами" як сукупності соціально-економічних, адміністративних, організаційних і правових засобів впливу держави, спрямованих на підвищення доступності, забезпечення якості та раціонального використання ліків. Проаналізовано сучасні напрямки реформування вітчизняної системи охорони здоров'я та фармації й обгрунтовано необхідність впровадження комплексу пріоритетних методів державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, зокрема, соціально-економічних. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки та компенсації (реімбурсації) їх вартості з урахуванням протиріч, що склалися у чинному фармацевтичному законодавстві та результатів експертного опитування фахівців. Доведено, що впровадження запропонованої процедури державної експертизи та реєстрації межових оптових цін виробників (митної вартості) на основні лікарські засоби сприятиме створенню збалансованої та прозорої системи цін на лікарські засоби, здійсненню ефективного моніторингу цін реалізації та контролю за ціновою дисципліною у фармацевтичній галузі. За результатами аналізу впровадження референтного ціноутворення у світовій практиці за умов обов'язкового медичного страхування та реімбурсації вартості фармацевтичної допомоги населенню визначено основні підходи, відмінні та спільні методологічні принципи, функції, об'єкти та суб'єкти системи референтних цін, введення якої дозволить суттєво підвищити доступність ліків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА370797 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Бедрик І. О. 
Державне регулювання приватної стоматологічної діяльності в Україні: організаційно-правові засади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. О. Бедрик ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше доведено, що у приватній стоматологічній діяльності на сьогодні неврегульованими залишаються такі питання: надання стоматологічної допомоги на платній основі, одержання пацієнтом інформації про виконавця стоматологічної послуги (СП) та самої послуги, форма та зміст інформованої згоди пацієнта на медичне втручання та форма і зміст договору про надання платних СП. Розроблено модель структури зовнішнього контролю приватної стоматологічної організації, під час використання якої між лікарями-експертами й адміністративними органами організацій-учасників системи надання та контролю якості СП встановлюються функціональні зв'язки та виключається лінійна підпорядкованість. Удосконалено методологічний підхід до систематизації законодавства України в галузі охорони здоров'я, який передбачає оптимізацію системи державного управління галуззю шляхом розробки Медичного кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)147 + Р11(4УКР)286.6 к
Шифр НБУВ: РА380526 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Буравльов Л. О. 
Механізми державного регулювання приватного сектора в галузі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. О. Буравльов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що одним з принципів реформування системи охорони здоров'я є розвиток економічних відносин багатоукладної системи охорони здоров'я, тобто створення поряд із державною безоплатною системою охорони здоров'я розвинутого приватного сектора. З'ясовано, що лікувально-профілактичні заклади, які належать до недержавного сектора, мають різний організаційно-правовий статус і найчастіше виступають у формі товариств з обмеженою відповідальністю, акціонерних товариств, індивідуальних приватних підприємств. Таким чином, приватна система охорони здоров'я - це сукупність об'єктів охорони здоров'я, що здійснюють приватну медичну діяльність, тобто діяльність з надання медичної допомоги суб'єктів приватної системи охорони здоров'я. Приватні медичні організації - це комерційні та некомерційні організації, майно яких перебуває в приватній та інших, крім державної, формах власності. Уточнено дефініції окремих понять, які утворюють категорійно-понятійний апарат державного регулювання у сфері охорони здоров'я, зокрема: "державне регулювання приватного сектора охорони здоров'я"; "професійний лікарський ризик"; "обгрунтований професійний лікарський ризик". Обгрунтовано доцільність удосконалення нормативно-правової бази щодо регулювання приватного сектора системи охорони здоров'я в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА379980 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Грузєва Т.С. 
Обгрунтування та розробка системи досягнення рівності в охороні здоров'я населення в сучасних умовах стратифікації суспільства: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Т.С. Грузєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 39 с.: рис. — укp.

На підставі даних Всеукраїнського перепису 2001 р. установлено закономірності та тенденції формування популяційного здоров'я за умов соціально-економічної стратифікації суспільства. Виявлено особливості способу життя та відмінності в стані здоров'я груп населення з різним рівнем матеріального добробуту. Установлено закономірності впливу соціально-економічних, екологічних, поведінкових, медико-організаційних чинників на стан здоров'я населення. Визначено потреби різних груп населення в медичній та медико-соціальній допомозі. Науково обгрунтовано та розроблено систему досягнення рівності в охороні здоров'я з урахуванням правових, нормативних, організаційних, ресурсних та інформаційних компонентів. Розроблено модель соціально-гігієнічного моніторингу здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА329254
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Гуторов О.І. 
Удосконалення нормативно-правового регулювання обігу психоактивних речовин у приватному секторі регіональної аптечної мережі: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.І. Гуторов ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційно-регулярні заходи щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання обігу психоактивних речовин у приватному секторі регіональної аптечної мережі на засадах доказової фармації та фармацевтичного права. Проаналізовано дані наукової літератури стосовно взаємодії соціального менеджменту та моралі у системі правовідносин лікар - пацієнт - провізор приватної аптечної мережі. Досліджено організаційно-правову структуру фармацевтичної підприємницької діяльності в регіональній аптечній мережі. Проведено моніторинг аддиктивних розладів здоров'я та немедичного вживання психоактивних речовин на прикладі трамадолу на регіональному рівні. Запропоновано схему замісної терапії трамадолом аддиктивних розладів здоров'я та розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення фармацевтичного законодавства у сфері обігу психоактивних речовин для впровадження до приватного сектору регіональної аптечної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 л 72-39 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА349336
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дейниховська К. А. 
Політичні стратегії як засіб удосконалення управління охороною здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / К. А. Дейниховська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання удосконалення державного управління сферою охорони здоров'я в Україні. Проаналізовано концептуальні підходи сучасних зарубіжних і вітчизняних вчених до визначення сутності та змісту формування та реалізації політичних стратегій як засобу ефективного розвитку галузі. Запропоновано шляхи реформування системи охорони здоров'я в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. На прикладі Франції, Великої Британії, Німеччини та інших розвинених країн описано сучасні моделі управління розвитком галузі, що можуть бути адаптовані до умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА380111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Долот В.Д. 
Державне управління стаціонарною медичною допомогою в Україні: стан і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.Д. Долот ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що важливою складовою системи охорони здоров'я є стаціонарна медична допомога. Досліджено стан і тенденції розвитку державного управління нею. У загальній моделі реформування медичної галузі стаціонарна медична допомога посідає одне з провідних місць. Наголошено на необхідності наукового обгрунтування її удосконалення відповідно до сучасних вимог і з урахуванням світового досвіду. Охарактеризовано основні тенденції розвитку державного управління системою стаціонарної медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)147 + Р11(4УКР)2 к +
Шифр НБУВ: РА343455
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Загородній В.В. 
Механізми державного регулювання реформуванням системи охорони здоров'я (на матеріалах м.Києва): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / В.В. Загородній ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано реалізацію механізмів державного регулювання системою охорони здоров'я регіонального рівня в період її реформування. Досліджено діяльність системи охорони здоров'я, а також стан здоров'я населення та демографічні показники в Києві. Зроблено статистичний аналіз цих показників, а також розраховано фонові ризики виникнення захворювань та смертності. На підставі одержаних результатів побудовано структуру впливу механізмів державного регулювання на регіональному рівні на систему охорони здоров'я столиці. Запропоновано новий підхід до формування мети державного регулювання системою охорони здоров'я Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР-2К)14 + У9(4УКР)49:Р11 + У9((4УКР-2К)49:Р11
Шифр НБУВ: РА313659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Коваль А. М. 
Статус пацієнта: адміністративно-правове регулювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Коваль ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичний аналіз права людини на одержання медичних послуг і медичної допомоги. Висвітлено адміністративно-правове регулювання прав пацієнтів, визначено поняття життя людини, її здоров'я, недоторканість і безпеку як об'єкти адміністративно-правового регулювання, охорони та захисту. Надано поняття пацієнта та розкрито його структуру. Розроблено й обгрунтовано рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавчого забезпечення реалізації прав пацієнтів за здійснення медичної діяльності щодо надання медичної допомоги та медичних послуг та їх захисту у разі порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА382351 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


15.
Коляда В.В. 
Удосконалення організаційно-правової системи регулювання обігу рецептурних і безрецептурних лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.В. Коляда ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено організаційно-правову систему регулювання обігу рецептурних і безрецептурних лікарських засобів (ЛЗ), установлено об'єктивні критерії віднесення готового лікарського засобу до певної категорії під час проведення процедури державної реєстрації та перереєстрації. На підставі проведеного аналізу існуючої нормативно-правової бази України, що регулює обіг ЛЗ різних класифікаційно-правових груп і бази зареєстрованих ЛЗ розроблено алгоритм віднесення ЛЗ до однієї з номенклатурно-правової групи (рецептурного чи безрецептурного відпуску) на етапи державної реєстрації. Запропоновано об'єктивні (кількісні) критерії, за якими проводиться розподіл ЛЗ відповідно до критеріїв відпуску. Проаналізовано забезпеченість регіонів України рецептурними ЛЗ, які підлягають спеціальному контролю. Запропоновано формулу проведення розрахунку максимальної кількості їх зберігання на території України. Визначено механізм формування "квоти" (за різними етапами обігу). З метою врегулювання одного з етапів державної реєстрації ЛЗ представлено проект наказу МЗ України "Про Порядок внесення незареєстрованих лікарських засобів на територію України з метою проведення доклінічних досліджень, клінічних випробувань і державної реєстрації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 л72-39 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА348575
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Конопельцева О. О. 
Медичний огляд як елемент фактичного складу виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Конопельцева ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено призначення медичного огляду (встановлення фізичної придатності працівника до виконання певної роботи) та його завдання (визначення ступеня стану здоров'я працівника, його відповідності показникам і вимогам, потрібним для якісного виконання роботи, а також своєчасне виявлення хвороби та впровадження заходів щодо зменшення ризиків погіршання здоров'я працівника). Визначено мету медичного огляду, яка полягає у виявленні загальних захворювань, які протипоказані для продовження роботи, динамічному спостереженні за станом їх здоров'я, виявленні початкових форм професійних хвороб, своєвчасному вжитті профілактичних і реабілітаційних заходів щодо відновлення їх працездатності, визначенні стану здоров'я (реставрації його показників) і можливості продовження виконання працівником своєї трудової функції, а також вирішенні в індивідуальному порядку питання щодо можливості продовжувати роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)20 к + Х879(4УКР)24: р
Шифр НБУВ: РА381420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Кризина Н.П. 
Державна політика України в галузі охорони здоров'я: механізми формування та реалізації: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.П. Кризина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні основи формування та реалізації державної політики України в галузі охорони здоров'я, розроблено її інформаційно-аналітичну модель. З використанням системного підходу опрацьовано дану модель, яка передбачає наявність певних елементів, а саме: комплексного аналізу показників здоров'я населення, зокрема, показників психічного здоров'я; регіональних особливостей території України; можливостей ресурсного (фінансового та кадрового) забезпечення, належного правового регулювання медичної діяльності; результатів наукових досліджень даної проблеми; активної участі громадських організацій у формуванні та проведенні експертизи державної політики; врахування зарубіжного досвіду. Розкрито суть поняття "державна політика у галузі охорони здоров'я" - стратегію і тактику політичного курсу, взаємопов'язаного з діяльністю держави щодо збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я, а також соціального благополуччя населення України як найважливішої складової її національного багатства, втілені у законодавстві країни та які мають прояв у забезпеченні розвитку людського потенціалу українського народу. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації для органів державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА360617
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Крюков С.А. 
Державне управління в сфері медико-соціальної допомоги безнадійно хворим: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.А. Крюков ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему формування державного управління системою паліативної допомоги. Проаналізовано реалізацію державного управління та регулювання системою медико-соціальної допомоги безнадійно хворим. Досліджено діяльність системи зазначеної допомоги безнадійним хворим, демографічні складові, ставлення суспільних груп до проблем надання допомоги даним хворим, ресурсні витрати на місцевому рівні для надання паліативної допомоги на прикладі невеликого міста. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення організаційно-правових засад у сфері медико-соціальної допомоги безнадійно хворим на державному та відомчому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6 к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА320943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Мєзєнцева Н. Б. 
Державне регулювання суспільних відносин в галузі охорони здоров'я України: історичні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Н. Б. Мєзєнцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито генезис становлення та розвитку державного регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України та встановлено його періодизацію: регламентація лікарської діяльності в Київській Русі та гетьманській українській державі (X ст. - перша половина XVII ст.); правове забезпечення медичної діяльності в часи перебування України у складі Російської й Австро-Угорської імперій та Польщі (друга половина XVII ст. - 1917 p.); юридична регламентація охорони здоров'я України в радянський період (1917 - 1991 pp.); державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України (1991 p. - кінець 2007 p.). Розроблено та запропоновано кваліфікаційні вимоги до сучасного фахівця в галузі медичного права, в основу яких покладено принцип медико-правового удосконалення знань і навичок впродовж всієї професійної діяльності, а також передбачено цілеспрямований вплив на формування у даної категорії спеціалістів професіоналізму, культури професійної діяльності, особистісного професійного потенціалу, готовності до прийняття стандартів суспільної поведінки шляхом розробки й ефективного використання відповідних компетенцій. Обгрунтовано сутність і сформульовано дефініції понять "державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я", "державне регулювання медичної діяльності" та "медична помилка" шляхом дослідження історичних і науково-теоретичних підходів щодо їх тлумачення у вітчизняній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА381178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мартиновський В.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Мартиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к +
Шифр НБУВ: РА355813
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського