Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (291)Юристам - Наукова електронна бібліотека (5)Юристам - Реферативна інформація (178)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915.232.44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Капустинський 
Вплив діяльності Європейського суду з прав людини на формування національних правозахисних систем і дотримання державами стандартів захисту прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Віктор Анатолійович Капустинський ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44 + Х809(4)3
Шифр НБУВ: РА354043
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Хім'як Ю. Б. 
Гармонізація кримінального права України з практикою Європейського суду з прав людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. Б. Хім'як ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що правова позиція Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) є джерелом кримінального права України. Запропоновано способи врахування у кримінальному праві України правових позицій ЄСПЛ. Проведено юридичний аналіз відповідності правовим позиціям ЄСПЛ ознак складів злочинів, що забезпечують кримінально-правову охорону права на життя, заборону катувань, особисту свободу та недоторканість, права на повагу до житла, таємниці кореспонденції, приватного життя та права власності. Розглянуто питання перспективи існування у кримінально-правових нормах оціночних понять, доцільність збереження у нормах Особливої частини КК України покарання у вигляді спеціальної конфіскації майна. Запропоновано провести термінологічну гармонізацію понять, що використовуються у Конвенції з відповідними поняттями у національному законодавстві. На підставі одержаних у ході дослідження результатів розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА384810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Соловйов О. В. 
Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду в Україні (загальнотеоретичні аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано причини дії Конвенції в Україні як складової її національного законодавства. Подано характеристику особливостей застосування приписів Конвенції в даному статусі. Визначено обсяг й юридико-технічні умови застосування правоположень практики Суду як джерела права в Україні. Розглянуто наявний стан і можливості вдосконалення державно-юридичного забезпечення застосування в Україні практики Суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА381259 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Дір І. Ю. 
Захист громадянських прав людини в Україні у рамках Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. Ю. Дір ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз чинних нормативно-правових актів України та документів Ради Європи у сфері захисту громадянських прав людини, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи, процесу реформування органів Ради Європи, що здійснюють діяльність у сфері захисту громадянських прав людини. Проаналізовано основні проблеми та перспективи розвитку захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи. Наведено практичні пропозиції щодо вдосконалення системи захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3 + Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА373587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Севостьянова Н. І. 
Звернення до Європейського Суду з прав людини як реалізація права на правосуддя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Н. І. Севостьянова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Доведено, що на фоні позитивного впливу реформи Протоколу №14 на строки розгляду індивідуальних заяв, існує вірогідність зниження рівня доступу до ЄСПЛ у зв'язку з доповненням переліку умов прийнятності критерієм обов'язковості "суттєвої шкоди", що є абстрактною категорією, передачею питання про початок судової процедури у провадження одного судді, застосуванням практики розгляду заяв у порядку їх пріоритетності, а це є свідченням того, що процес конституалізації Суду набирає обертів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА381542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

6.
Кононенко В.П. 
Звичаєва природа прецедентного характеру рішень Європейського суду з прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Кононенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості діяльності міжнародних судів. Комплексно проналізовано практику Міжнародного Суду ОН, Суду ЄС, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Розкрито специфічність тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та засадничих свобод 1950 р. ЄСПЛ. Розглянуто процес формування міжнародного звичаю вважати рішення цього Суду прецедентами та застосовувати їх у цій якості. Зроблено висновок, що практика ЄСПЛ є джерелом тлумачення Конвенції 1950 р., а рішення Суду - прецедентами її тлумачення, і суди України повинні застосовувати практику ЄСПЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.44-383 +
Шифр НБУВ: РА363563
Рубрики:

7.
Яковлєв А.А. 
Міжнародно-правове співробітництво у захисті права власності в системі Ради Європи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.А. Яковлєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено становлення та розвиток права на вільне володіння своїм майном у загальному міжнародному праві й у праві Ради Європи, особливості тлумачення цього права Європейським судом з прав людини. Досліджено міжнародно-правове співробітництво України у сфері захисту цього права в системі Ради Європи, з'ясовано зміст міжнародно-правових зобов'язань України щодо забезпечення права на вільне володіння своїм майном і особливості його імплементації, передусім судової, у внутрішньому правопорядку держави. Розглянуто фактори та механізми розвитку правових позицій Європейського суду з прав людини у тлумаченні інституту правових позицій, застосування принципу автономності конвенційного поняття у разі інтерпретації понять "власність", "майно". Висвітлено природу та зміст позитивних зобов'язань держави щодо захисту права власності, вирішення Європейським судом з прав людини питань реституції майна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.232.4-3 + Х915.232.44 +
Шифр НБУВ: РА363957
Рубрики:

8.
Супрун Д.М. 
Організаційно-правові засади та юрисдикційні основи діяльності Європейського Суду з прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Д.М. Супрун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові засади та юрисдикційні основи функціонування Європейського Суду з прав людини. Проаналізовано особливості правової системи Європейської Конвенції щодо захисту прав людини та основних свобод 1950 р., встановлено роль в ній Суду як автентичного інтерпретатора конвенційних норм. Розглянуто організаційну структуру Суду, а також особливості процедури розгляду індивідуальних заяв, наведено пропозиції щодо їх вдосконалення. Досліджено природу й особливості юриспруденції Суду, а також основні властивості його інтерпретаційного механізму. Розкрито основні аспекти входження України в юрисдикційний механізм Конвенції, висунуто пропозиції щодо вдосконалення українського права з метою ефективної реалізації конвенційних положень на національному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44-5
Шифр НБУВ: РА319192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

9.
Юдківська 
Презумпція невинуватості в кримінальному процесі України та практиці Європейському суду з прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ганна Юріївна Юдківська ; Академія адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4-2 + Х915.232.44-352
Шифр НБУВ: РА359062
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Андріанов К.В. 
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто інституційні та функціональні особливості побудови контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини та його завдання. Проаналізовано доктринальні та практичні підходи до проблеми функціонування цього механізму. Розкрито роль міжнародного контролю в процесі реалізації норм міжнародного права, зокрема, в галузі прав людини. Надано характеристику компетенції та функцій контрольних органів, розкрито особливості їх взаємодії. Досліджено функціональні взаємозв'язки між Європейським судом з прав людини та Комітетом міністрів Ради Європи, а також актуальні питання подальшого підвищення ефективності контрольного механізму. Розкрито зміст поняття "прецедентна практика Суду", а також міжнародно-правову природу його рішень. Досліджено шляхи впливу Конвенції на національне право її держав-учасниць, зокрема, в контексті виконання рішень Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.34 + Х915.232.44 +
Шифр НБУВ: РА323601
Рубрики:
  

11.
Заїка С.О. 
Строки у кримінальному процесі України в контексті європейських стандартів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.О. Заїка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки наукових засад інституту кримінально-процесуальних строків, удосконалення їх правової регламентації та практики застосування з метою підвищення ефективності кримінального судочинства, забезпечення прав і законних інтересів осіб, які беруть в ньому участь. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту КПК України, міжнародних документів, які стосуються порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників і наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та викладено практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення діяльності слідчих, прокурорів і суддів щодо порядку обчислення та правової регламентації окремих видів кримінально-процесуальних строків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 + Х915.232.44 + Х916.8 +
Шифр НБУВ: РА343433
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського