Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8416)Юристам - Наукова електронна бібліотека (208)Юристам - Реферативна інформація (6941)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х839(4УКР)$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 858
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Русу С.Д. 
Захист прав військовослужбовців у зобов'язаннях, що виникають внаслідок заподіяння шкоди джерелом підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 20.02.03 / С.Д. Русу ; Академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х882.2(4УКР)1
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кагал Т.О. 
Організаційно-правові питання забезпечення захисту прав споживачів в сфері якості товарів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Кагал ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить в собі теоретичні висновки та пропозиції щодо питань організаційно-правового забезпечення прав споживачів в сфері якості товарів. Обгрунтовується визначення поняття якості товарів як правової категорії, проводиться аналіз законодавства, що регулює правовідносини в досліджуваній сфері, визначається його місце в системі законодавства України. Дається характеристика системи державних органів, що забезпечують захист прав споживачів в сфері якості товарів, функцій, методів та організаційно-правових форм їх діяльності. Приділяється увага правовому регулюванню участі громадськості в забезпеченні захисту прав споживачів в сфері якості товарів, аналізується практика діяльності об'єднань громадян України в цій сфері. В дослідженні висловлені рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства в сфері захисту прав споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лісніченко С.М. 
Фінансово-правове регулювання іноземного інвестування в Україні (за законодавством України та країн ЄС і США): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Лісніченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації проводиться комплексне теоретичне дослідження правовідносин, врегульованих діючим законодавством України, що виникають між державними адміністративними органами та іноземними інвесторами, а також фінансові основи та рамкові умови здійснення нерезидентами підприємницької діяльності в Україні. У дисертації є деякі пропозиції з вдосконалення нормативних актів, які регулюють іноземні інвестиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Денисова Р.О. 
Право інтелектуальної власності на твір науки (авторсько- правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.О. Денисова ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Косінов С.А. 
Теоретичні проблеми захисту прав споживачів в Україні за договором купівлі-продажу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.А. Косінов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню актуальних теоретичних та практичних проблем захисту прав споживачів за договором купівлі-продажу в Україні та в зарубіжних країнах. Проведено комплексне дослідження інституту захисту. Аналізуються питання, пов'язані з особливістю правових норм, які забезпечують захист прав споживачів, а також загальні положення про захист прав, строки, способи захисту. Розглядаються проблеми гарантійних строків, юридичних гарантій захисту. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Крижна В.М. 
Ліцензійний договір - правова форма реалізації патентних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Крижна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ліцензійного договору в патентному праві. Дається його поняття, види та правова характеристика. Показується співвідношення добровільних і примусових ліцензій, а також викладається визначення юридичної природи зазначеного договору і його місця в системі цивільно-правових договорів. Проводиться розмежування між ліцензійним договором в патентному праві, аналогічним йому договором в авторському праві і договором про передачу "ноу-хау". Розглядається предмет і об'єкт зазначеного договору, правове положення сторін, можливі види винагороди. Особлива увага приділена ризикам, яких можуть зазнати контрагенти, і долі договору у випадку припинення чинності патенту або визнання його недійсним. Сформульовані пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства, зокрема, відносно прав та обов'язків патентовласника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Гузела М.В. 
Відшкодування заподіяної злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Гузела ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються питання захисту порушених злочином майнових та інших прав потерпілих, зокрема, відшкодування завданої злочином шкоди потерпілому з власної ініціативи суду в кримінальному процесі України. Значна увага приділена аналізу правової природи та процесуальних підстав відшкодування завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі. Сформульовано рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства і судової практики по відшкодуванню завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х839(4УКР)213.1
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Семерак О.С. 
Цивільно-правові аспекти регулювання та взаємного захисту іноземних інвестицій на практиці України, Угорщини, Польщі та Словаччини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Семерак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проводиться порівняльно-правовий аналіз правового режиму іноземних інвестицій за законодавством України, Угорщини, Польщі та Словаччини. Досліджуються цивільно-правові аспекти регулювання іноземних інвестицій та проблеми взаємного захисту майнових прав інвесторів. Аналізуються система допуску іноземних інвестицій, правовий статус іноземних інвесторів, правовий режим іноземних інвестицій, особливості правового регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах. Розкриваються види та форми здійснення іноземних інвестицій, правовий статус підприємств з іноземними інвестиціями, дочірніх підприємств, специфіка спільної інвестиційної діяльності на підставі договорів (контактів). Розглядаються такі неакціонерні форми залучення іноземного капіталу, як лізинг, франчайзинг, консалтинг, концесійні договори та угоди про розподіл продукції. Досліджуються зміст цивільно-правових гарантій і способи захисту іноземних інвестицій та майнових прав іноземних інвесторів. Визначаються основні правові категорії у цій сфері - іноземні інвестиції, суб'єкти і об'єкти інвестиційної діяльності, інвестиційні спори. Аналізується зміст двосторонніх міждержавних Угод України про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій. Обгрунтовуються пропозиції і рекомендації по вдосконаленню чинного законодавства про іноземні інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 + Х839(45)212.306 + Х932.211.13
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Поліводський О.А. 
Правове регулювання реалізації сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Поліводський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням правового регулювання реалізації сільськогосподарської продукції в умовах аграрної реформи і переходу до ринкової економіки. Подано класифікацію форм реалізації сільськогосподарської продукції: реалізація на підставі цивільно-правових угод; реалізація в рахунок оплати праці та сплати податкової заборгованості. Теоретично обгрунтовано і запропоновано систему договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції. Проаналізовано чинне законодавство України з проблем реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема, розглянуто державний контракт та державне замовлення на закупівлю сільськогосподарської продукції, біржові договори. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинних нормативних актів з метою їх вдосконалення. Особливу увагу приділено організації договорних зв'язків щодо реалізації сільськогосподарської продукції. Розкрито її структуру та складові елементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121 + Х819(4УКР)124
Шифр НБУВ: РА307328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гончаренко М.Б. 
Речеві права на нерухомість: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.Б. Гончаренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних питань теоретичного і правозастосувального характеру, пов'язаних із правовим регулюванням та здійсненням речових прав на нерухомі речі. Особливості речових прав на нерухомість досліджуються в загальному контексті здійснення речових прав, до яких відносяться право власності та права на чужі речі (володіння, сервітут, суперфіцій, емфітевзис, іпотека). Здійснено комплексне дослідження інституту речових прав на нерухомість, починаючи з римського приватного права, цивільного права зарубіжних країн та вітчизняного цивільного права. Аналіз чинного українського законодавства, практики його застосування, законодавства інших країн, а також наукової цивілістичної літератури дозволив сформулювати теоретичні висновки та конкретні пропозиції щодо застосування та вдосконалення правових норм, що регулюють здійснення речових прав на нерухомі речі, зокрема, щодо поняття нерухомості та необхідності встановлення особливого правового режиму правовідносин з приводу неї; щодо характеристики, видів та змісту речових прав на нерухомі речі в Україні, їх соціальних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Канзафарова І.С. 
Договірна відповідальність юридичних осіб у комерційному обігу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Канзафарова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дано наукове обгрунтування значення інституту договірної відповідальності для попередження правопорушень у комерційному обігу та у зв'язку з цим роль комерційного обігу в розвитку підприємницької діяльності в Україні. Сформульовані конкретні наукові рекомендації щодо вдосконалення законодавства, яким регулюється комплекс відносин у комерційному обігу; внесені пропозиції щодо вдосконалення категоріального апарату науки цивільного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Косач Н.Є. 
Правове регулювання спільного підприємництва (порівняльні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.Є. Косач ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації проаналізовано еволюцію поняття "joint venture" (спільне підприємництво) у правових дослідженнях і законодавстві, у порівняльному аспекті розглянуті правові форми і суб'єкти правовідносин, що охоплені даним поняттям, проаналізоване законодавство про спільне підприємництво в Україні, Російській Федерації, деяких західноєвропейських країнах і Європейському Союзі. Показано, яким шляхом доцільно проводити зближення законодавства України з законодавством ЄС в аналізованій сфері. Сформульоване більш повне визначення спільної господарської діяльності, висловлені пропозиції про введення нової правової форми, а також про удосконалення вже існуючих правових форм цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1(4УКР) + Х916.109(4УКР) + Х839(4УКР)014
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Труба В.І. 
Правове регулювання цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Труба ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням правового регулювання відносин, пов'язаних з цінними паперами, які є об'єктами цивільного права. Сформульовано поняття цінних паперів, визначені ознаки і види цінних паперів. Розкрито правову природу акцій, облігацій, ощадних і депозитних сертифікатів, векселів, приватизаційних паперів та інших цінних паперів. Внесені конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює обіг цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Щербина О.В. 
Правове становище акціонерів за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Щербина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Комплексно проаналізовано теоретичні та практичні питання, пов'язані з регулюванням правового становища акціонерів в Україні. Досліджено правову природу прав та обов'язків акціонерів, розкрито зміст корпоративних правовідносин, підстави їх виникнення та припинення. Розроблено та сформульовано основні положення теорії корпоративних правовідносин. Розглянуто основні права акціонерів, зокрема, права на участь в управлінні товариством, на отримання дивідендів, на одержання інформації щодо діяльності акціонерного товариства. Наведено механізми реалізації та гарантії захисту прав та інтересів акціонерів. Розроблено конкретні практичні рекомендації щодо вдосконалення акціонерного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.143
Шифр НБУВ: РА313472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Черемнова А.І. 
Правове регулювання комерційної реклами в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.І. Черемнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено нормативну базу рекламної діяльності в Україні, а також розкрито поняття комерційної реклами та її ідентифікації. Детально проаналізовано правове регулювання відносин учасників рекламної діяльності, загальні обмеження стосовно реклами та спеціальні вимоги щодо окремих її видів, особливості законодавчих вимог до рекламування деяких видів продукції. Значну увагу приділено державному регулюванню та саморегулюванню реклами, недобросовісній рекламі та санкціям за порушення законодавства про рекламу. Сформульовано пропозиції з метою удосконалення чинного Закону України "Про рекламу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.261
Шифр НБУВ: РА311457 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Бутузов В.М. 
Правові та організаційні засади функціонування інститутів спільного інвестування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Бутузов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу законодавчих нормативних актів та світового досвіду функціонування інститутів спільного інвестування підкреслено недостатність розроблення існуючої моделі організації та діяльності інститутів спільного інвестування, яка задається системою нормативних актів. Внесено пропозиції щодо удосконалення нормативної бази у галузі спільного інвестування, яка у сучасний період сповнена внутрішніх протиріч та неузгоджена за багатьма параметрами із загальноекономічними нормами господарчого законодавства. Запропоновано ряд принципів і методик, за якими мають здійснюватись ліквідація, реорганізація інвестиційних фондів, продаж активів, розрахунки з учасниками фондів тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3
Шифр НБУВ: РА309145 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Степанов О.В. 
Право приватної власності на автомобіль та угоди, пов'язані з його обслуговуванням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Степанов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню проблем, пов'язаних з правом приватної власності на автомобіль та угодами, направленими на надання послуг його власникам. Розглянуто правову природу права приватної власності на автомобіль (в аспекті реформи цивільного законодавства України, проекту Цивільного кодексу України), підстави його виникнення (первинний спосіб та похідний), зміст і обсяг правомочностей власника. Досліджено угоди, спрямовані на надання послуг власникам автомобіля, пов'язаних зі зберіганням, страхуванням, ремонтом, тюнінгом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)113 + Х839(4УКР)211.8
Шифр НБУВ: РА310947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського