Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (187)Юристам - Реферативна інформація (310)Юристам - Автореферати дисертацій (23)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (21)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=УКРАЇНСЬКА$<.>+<.>K=МОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: словник   
1.


Німецько-український правничий словар [Електронний ресурс] / зладив К. Левицький. - 2-е вид., перероб. і допов.. - Відень : [б. в.], 1920. - 510 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
юридична термінологія -- німецька мова -- переклад

   
Тип видання: словник   
2.


Російсько-український словник правничої мови [Електронний ресурс] / ред. В. І. Войткевич-Павлович ; голов. ред. А. Ю. Кримський. - К. : [б. в.], 1926. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська мова -- російська мова -- юриспруденція -- переклад

   
Тип видання: словник   
3.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.

Кл.слова:
право


   
Тип видання: наукове видання   
4.

Онацький, Є.
Українська дипломатична місія в Італії [Електронний ресурс] / Є. Онацький. - Прага : Пробоєм, 1941. - 21 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про діяльність української дипломатичної місії в Італії на чолі з Дмитром Антоновичем в січні-липні 1919 р., до завдань якої входило визнання УНР державами Антанти.

Кл.слова:
революційні події -- Україна -- держава


   
Тип видання: наукове видання   
5.


Українська інтелігенція під судом КГБ. Матеріали з процесів В. Чорновола, М. Масютка, М. Озерного та ін. [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Сучасність, 1970. - 246 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
репресії -- політичний арешт

   
Тип видання: зб. статей   
6.


Збірка документів і матеріалів про вбивство Степана Бандери [Електронний ресурс]. - Торонто : Світовий український визвольний фронт, 1989. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Систематично і першого дня розпочато збирання матеріялів про смерть С. Бандери, про заходи і трюки московської агентури, дальше вияснення вбивника, процес і реакцію української,чужої і ворожої преси. Збірка матеріялів, зібрана заходами проф. Петра Ґоя, охоплює час від 15-го жовтня 1959 до 1967 року включно. Матеріяли це в різних мовах газетні і журнальні інформаційні та аналітичні статті, документи з процесу, спеціяльні рапорти, пресові звідомлення, радіо та телевізійні програми тощо. Матеріяли друковані різними мовами світу. Це є найбільша нині українська збірка документів і матеріялів про московське вбивство українських провідних людей."

Кл.слова:
ОУН-УПА -- український націоналізм -- комуністичні злочини


   
Тип видання: словник   
7.

Мамулян, А. С.
Англо-русский полный юридический словарь [Електронний ресурс] / А. С. Мамулян, С. Ю. Кашкин. - М. : Советникъ, 1993. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первый в Росcии научно-практический полный англо-русский юридический словарь. Содержит более 35 тысяч слов и устойчивых словосочетаний, используемых в правовой сфере.

Кл.слова:
словосполучення -- англійська мова -- російська мова -- наукова термінологія -- юриспруденція


   
Тип видання: підручник   
8.

Нисенбаум, М. Е.
Via Latina ad ius [Електронний ресурс] / М. Е. Нисенбаум. - М. : Юристъ, 1996. - 560 с.
Переклад назви: Латинський шлях до правознавства

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник "Via Latina ad ius" ("Латинская дорога к праву") содержит основные сведения по грамматике латинского языка, богатый дидактический материал, латинско-русский словарь, сообщения о выдающихся римских юристах, ораторах, мыслителях и поэтах античности, а также избранные казуистические задачи из римского права. В хрестоматию вошли фрагменты из Дигест и Институций Юстиниана, Институций Гая, извлечения из сочинений Цицерона, Сенеки, Апулея, Макробия, в которых затрагиваются проблемы права, и выдержки из Вульгаты. Учебник подготавливает читателя к работе с первоисточниками любой степени сложности по римскому праву на латинском языке. Книга адресована юристам, источникам права, всем, кто интересуется латинским языком, римским правом и античной культурой.

Кл.слова:
латинська мова -- Рим -- античність -- давня історія -- рабовласництво -- юриспруденція -- історія права -- законодавство


   
Тип видання: навчальний посібник   
9.

Молдован, В. В.
Судова риторика [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Судова риторика - навчальний посібник з науки і мистецтва переконуючої комунікації. У першій частині посібника висвітлюються такі питання, як історія загального і судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача і адвоката. Розроблена методика проведення навчальних ігор з цієї проблематики. У другій частині посібника - хрестоматії - читачеві пропонуються кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів. Для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться питаннями культури мови.

Кл.слова:
юриспруденція -- суд -- стилістика -- мовознавство -- лінгвістика -- ділова мова


   
10.

Свербигуз, Володимир.
Старосвітське панство [Електронний ресурс] / В. Свербигуз. - Варшава : [б. в.], 1999. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Споконвічні риси шляхетства на Україні - внутрішній демократизм і європеїзм, які поєднуються з кріпацтвом і марним життям як наслідком російського поневолення. Розуміємо, що гіркий талан народного соловейка Тараса Шевченка, безправного кріпака, міг бути тільки при російському пануванні. Спілка польської і української аристократії на Україні є запорукою політичної стабільності старосвітського суспільства. Українські пани неодмінно використовують польську геральдичну школу, а українські козацькі і гетьманські традиції складають базу польської державної доктрини. Українсько-польська середньовічна унія має відгомін і серед російських діячів соціального руху. Г.Плеханов в праці "Освобождение селян” каже: "Хлопством” служилого стану в Московській державі пояснюється, між іншим, що західно-руська шляхта була так сильно прив'язана до католицької Польші і так вперто відверталася від православної Москви. Важкі історичні умови і значна економічна відсталість примусили Москву закріпачити на державній службі навіть тих, хто сам жив кріпацькою працею селян”. І все - таки родзинку цієї книги складають питання функціонування шляхетського парламентаризму. Широкі права шляхетського стану зосереджують функції локального сеймикового самоврядування. В середині XVI ст. біля 8 % населення України бере участь в шляхетській парламентарній діяль ності. Панські шляхетсько-лицарські традиції поширюються і на Українську Річпосполиту. В Гетьманщині відбувається поступова генеза радних парламентарних установ - старшинські ради перетворюються на Думу і Сейм. Книга є нібито путівником по давньому праву і органам державного управління на Україні, а отже є настільною книгою в галузі держави і права. Метою видання книги є ліквідація прогалини в українській науковій думці. Пригадаймо, що писав Вячеслав Липинський Сергію Єфремову 1913 року: "Я переконався безліч разів, що українське громадянство нашого руху не розуміє і в ньому не орієнтується. В результаті виходить на користь вшехполяків”. Великопанські українські і польські традиції на Україні складають найяскравішу сторінку з історії матеріальної і духовної культури, проте шляхетський рух подекуди носить не тільки національні, але і космополітичні риси, що виразно бачимо в доктрині Михайла Драгоманова, в творчості Юліуша Словацького і в т.зв. козакофільстві XIX ст. Представники шляхетського стану прославляють Україну своєю діяльністю. Наведемо приклади: 1632 року Галшка Гулевичівна своїм коштом засновує Київський колегіум, який утримує інший славетний меценат Ярема Корибут Вишневецький. 1648 року в Києві про це виходить книга "Maiores illustrissimorum principum Korybut Wiszniewieckiorum in suo nepote principe D. Jeremia Wiszniewiecki... redivivi ab au- ditoribus eloquentiae in Collegio Mohilaneo Kioviensi comice cum eorum gestibus memoralibus celebra- ti: Anno D (omi) ni 1648 Maii de”. 1576 року з власної ласки князь Костянтин Острозький засновує Острозьку слов'яно-греко-латинську академію. Архітектор Городецький імпозантними спорудами надає неповторного вигляду давньому Києву. Браницькі і Терещенки засновують і розбудовують цукрову промисловість. Потоцькі, Олександр Кониський, Теофіл Дембицький, Тишкевичі, Сими- ренки є меценатами преси, науки, і культури. Пани Борис Грінченко, Дмитро Дорошенко, Андрій Шептицький, Михайло Старицький, Михайло Малецький, Володислав Федорович, Юрій Федь- кович, Леся Українка та ін. популяризують українську мову і очолюють товариство "Просвіта”. Таких прикладів безліч. Вони заслуговують на дослідження і справедливе вшанування. Отже, ця книга написана саме для Вас. Пориньте в світ величних шляхетських і лицарських традицій на Україні і прочитавши книгу запитайте себе, якої України нам треба.

Кл.слова:
українська шляхта -- соціальна стратифікація -- суспільні прошарки


   
Тип видання: довідник   
11.

Emanuel, L.
Latin for lawyers [Electronic resource] : the language of the Law / L. Emanuel. - 1th. ed. - New York : Emanuel Publishing Corporation, 1999. - 446 p.
Переклад назви: Латинська мова для юристів: мова закону

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


If you're just starting law school, you'll soon find out that lawyers like to use old latin phrases. If you don't have a guide To The confusing terminology, you'll quickly get lost in terms like 'replevin,' 'seisin,' 'habeus corpus,' and similar phrases. Even if you've been practicing law for many years, this book is a must-have reference tool. You'll be able to quickly understand what opposing counsel is trying to say in their briefs and motions. You'll be able to make better sense of the old cases you read. Latin for Lawyers will prove to be the reference tool that will help you through law school and throughout your professional career. the author, Lazar Emanuel, has had a distinguished career in law. A graduate of Harvard Law School, his resume includes founding partner of Cowan, Liebowitz & Emanuel (now Cowan, Liebowitz & Latman), president of Communication Industries, a multi-station radio and television company, and executive vice-president and general counsel of Emanuel Law Outlines, Inc. Oh, by the way, he's Steve Emanuel's father, too, which should speak volumes.

Кл.слова:
юридична термінологія -- юриспруденція -- право


   
Тип видання: підручник   
12.

Задорожній, О. В.
Конспект лекцій з основ теорії міжнародного права [Електронний ресурс] / О. В. Задорожній, В. Г. Буткевич, В. В. Мицик. - К. : Вид-во КНУ ім. Т. Шевченка, 2001. - 145 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Термін “міжнародне право” є широко визнаним у правовій, дипломатичній, зовнішньополітичній практиці держав. Разом з тим, в залежності від різних чинників в різні часи для позначення цього феномену були запропоновані та застосовувалися десятки інших термінів. Втім, за винятком терміну “право народів”, що застосовується у німецькій, норвезькій, ісландській, фламандській та деяких інших мовах, у переважній більшості вживається саме термін “міжнародне право”.

Кл.слова:
законодавство -- право


   
Тип видання: зб. статей   
13.


Українське державотворення. Акт 30 червня 1941 [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів / уклад. О. Дзюбан. - Л. : Літературна агенція "Піраміда", 2001. - 594 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- Українська Держава -- незалежність

   
Тип видання: навчальний посібник   
14.

Іванов, В'ячеслав Миколайович.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : навч. посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. І. - 264 с.

Ч. ІІ. - 224 с.


У першій частині навчального посібника висвітлено суспільно-полі­тичний лад, державний устрій і право України, розглянуто джерела українського права від найдавніших часів до Лютневої революції 1917 р. Матеріал подано відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”, розробленої на кафедрі державно-правових дисциплін Інституту права ім. кн. Володимира Великого МАУП. Посібник розрахований на студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також на широке коло читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.

У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового роз-витку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зробле-но історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.

Кл.слова:
українське право -- УНР


   
Тип видання: монографія   
15.

Мироненко, Олександр Миколайович.
Витоки українського революційного конституціоналізму 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] : теоретико-методологічний аспект : монографія / О. М. Мироненко ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська державність -- державотворення

   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Кернз, В.
Вступ до права Європейського Союзу [Електронний ресурс] : пер. з англ. / В. Кернз. - К. : Знання, 2002. - 381 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкриваються як традиційні, так і нові складові загальної системи права Європейського Союзу. Окремий розділ присвячено практичним рекомендаціям студентам, які готуються розпочати власну кар'єру, спеціалізуючись на праві Європейського Союзу. Особливу цінність становлять словник найважливіших термінів права Співтовариства (шістьма мовами), покажчик основних нормативних документів Співтовариства і покажчик прецедентів та судових процесів на основі права Співтовариства. Українською мовою книга видається вперше, російською — не видавалася. Для студентів, шо вивчають право Європейського Союзу, спеціалістів, підприємців, які співпрацюють або готуються співпрацювати з країнами, що входять до Європейського Союзу.

Кл.слова:
юриспруденція -- міжнародне право -- євроінтеграція


   
Тип видання: навчальний посібник   
17.

Іванов, В. М.
Історія держави і права [Електронний ресурс] : навчальний посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов. - К. : Вид-во МАУП, 2002-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2002. - 264 с.

Ч. 2. - 2003. - 224 с.


У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового розвитку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зроблено історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.

Кл.слова:
революція -- аналіз -- державно-правовий розвиток


   
Тип видання: наукове видання   
18.

Brieger, N.
Test Your Professional English [Electronic resource] : law / N. Brieger. - Harlow : Pearson Education Inc., 2003. - 104 p.
Переклад назви: Перевірте Вашу професійну англійську: закон

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This practical series includes a number of specialist titles which help students communicate more effectively. Each book contains over 60 tests and over 500 key words and expressions. They are ideal for class use or self-study.

Кл.слова:
англійська мова -- юридична термінологія


   
Тип видання: енциклопедія   
19.


Українська дипломатична енциклопедія [Електронний ресурс] : у 2 т. / голов. ред. Л. В. Губерський. - К. : Знання України, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 759 с.

Т. 2. - 811 с.


Згідно з усталеною традицією вітчизняних і зарубіжних енциколопедично-довідкових видань, статті розташовані за алфавітом, їхні назви подані як в однині, так і в множині, коли є необхідність висвітлити в одній статті кілька схожих подій, процесів і явищ.

Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатичне право


   
Тип видання: словник   
20.

Карабан, В. І.
Англійсько-український юридичний словник [Електронний ресурс] : понад 75 тисяч слів та словосполучень юридичної підмови та близько 160 тисяч українських перекладних відповідників / В. І. Карабан. - Вінниця : Нова книга, 2004. - 1088 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник охоплює всі основні галузі права. Реєстровими одиницями є слова та словосполучення, характерні для англійської юридичної мови, а також абревіатури та латинські слова і вислови, що вживаються в юридичній літературі англійською мовою. Особливістю словника є наявність транскрипції заголовних слів і словосполучень.

Кл.слова:
наукова термінологія -- юриспруденція -- англійська мова -- українська мова

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського