Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (16)Юристам - Реферативна інформація (83)Юристам - Автореферати дисертацій (583)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (8)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ШЕВЧЕНКА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: підручник   
1.

Штефан, М. Й.
Цивільний процес [Електронний ресурс] / М. Й. Штефан. - 2-е вид., перероб. і доп. - К. : Видавничий Дім "Ін Юре", 2001. - 243 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Штефан Михайло Йосипович —доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченко, академік Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України. Визнаний фахівець з питань цивільного процесу, цивільних процесуальних засобів захисту прав, свобод та інтересів громадян, прав юридичних осіб і держави. Є автором понад 130 наукових праць. Рецензенти: Підопригора О. А. — доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) Шевченко Я. М. — доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України (Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН УКраїни)

Кл.слова:
право -- держава -- цивільне право


   
2.


Юридична клініка [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2002. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку цiєї книги хотiлося б пiдкреслити, що вiд першої i до останньої сторiнки вона була написана не професорами, не аспiрантами, а звичайними студентами- юристами, членами юридичної клiнiки при Київському нацiональному унiверситетi iменi Тараса Шевченка. І на- писана вона, в першу чергу, для таких же студентiв, яким ми хотiли допомогти, намагаючись, принаймнi частково, заповнити той вакуум лiтератури про юридичнi клiнiки, що й досi iснує в Українi. Спiлкуючись з нашими колегами з усiх куточкiв держави, ми неодноразово мали можливiсть пе- ресвiдчитись у тому, що i у студентiв, i у викладачiв ук- раїнських вузiв дуже часто виникає бажання створити юридичну клiнiку у себе на факультетi. Проте такi пори- вання практично завжди залишаються нездiйсненними. Головною причиною тому є елементарний брак посiб- никiв, якi могли б у простiй i невимушенiй формi роз- повiсти про те, що треба робити, коли хочеш органiзувати дiяльнiсть юри- дичної клiнiки. Створення юридичної клiнiки забезпечує можливiсть практичного застосування студентами своїх знань та сприяє вирiшенню питання загально- державного значення – допомоги найбiльш соцiально незахищеним верст- вам населення. Практика свiдчить, що протягом року одна правильно ор- ганiзована юридична клiнiка здатна надавати повноцiнну правову допомогу кiльком сотням клiєнтiв. Дуже часто юридичнi клiнiки, що безкоштовно нада- ють юридичнi послуги, є останньою надiєю людей, якi за браком коштiв не можуть отримати квалiфiкованої допомоги. Отже, юридична клiнiка може стати корисною як для клiєнтiв, так i для студентiв. Саме це ми спробували роз’яснити в даному посiбнику. Сподiваємося, що вiн допоможе студентам юридичних факультетiв, якi мають бажання вiдкрити свою власну юридичну клiнiку. На його сторiнках ви знайде- те iнформацiю, яка стосується всiх аспектiв її створення та дiяльностi.

Кл.слова:
надання послуг -- консультація -- волонтерство


   
Тип видання: навчальний посібник   
3.

Ващенко, Ю. В.
Банківське право [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ю. В. Ващенко. - К. : Центр навчальної літератури, 2006. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику автор висвітлює питання банківського права як комплексного правового інституту, розкриває зміст окремих складових педінститутів. Головну увагу приділено фінансово-правовим аспектам банківської діяльності. У загальній частині розкрито поняття банківського права, банківської діяльності, правовий статус банку, предмет, методи, систему банківського права, банківської таємниці, банківського регулювання та банківського нагляду, правові засади фінансового моніторингу. В особливій частині досліджено правові засади здійснення окремих банківських операцій, зокрема, кредитних, розрахункових, валютних. Навчальний посібник підготовлено у відповідності з основними темами спецкурсу «Банківське законодавство», а також темою «Правове регулювання банківської діяльності» нормативного курсу «Фінансове право», що викладаються на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кл.слова:
банківська діяльність -- банківська система -- банківська таємниця


   
Тип видання: навчальний посібник   
4.

Гетманцев, Д. О.
Банківське право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Д. О. Гетманцев, Н. Г. Шукліна. - К. : Центр учбової літератури, 2007. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлено у відповідності з основними темами спецкурсу «Банківське законодавство», а також темою «Правове регулювання банківської діяльності» нормативного курсу «Фінансове право», що викладаються на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. При його підготовці автор спиралася на власний досвід, отриманий у процесі читання лекцій на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також досвід практичної роботи у банківському секторі України. У зв'язку з цим у посібнику гармонійно поєднані теоретичні та практичні аспекти правового регулювання банківської діяльності. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних та економічних навчальних закладів, працівників банківського сектора та читачів, які цікавляться питаннями правового регулювання банківських відносин.

Кл.слова:
валютна операція -- банк -- банківська діяльність


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Мицюк, О.
Земельні реформи на Україні [Електронний ресурс] / О. Мицюк. - Л. : Діло, 1921. - 34 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олександр Корнійович Мицюк (1883—1943) — український юрист, економіст і соціолог, громадський діяч. У 1906 р. О. Мицюк — один із засновників Української партії соціалістів-революціонерів. Група громадських діячів України — М. Шаповал, П. Христюк, М. Залізняк, О. Мицюк проголосили про її створення, але далі її існування й діяльність до 1917 р. не простежується. У 1915 р. О. Мицюк — один із організаторів Юнацької спілки (ЮС) — безпартійної молодіжної організації у підросійській Україні, яка виступала за автономію України. За Директорії — міністр внутрішніх справ (з 26 грудня 1918 р. по 12 лютого 1919 р.).[1] Після відставки уряду в лютому 1919 р. О. К. Мицюк прибув на Поділля і розпочав плідну організаційну роботу з питань кооперації. Швидко адаптувавшись до місцевих умов, він провів низку організаційних заходів, започаткував Вінницький і Кам'янецький «Господарсоюзи» (головою правління останнього працював до вимушеної еміграції в кінці 1920 р.).[2] В кінці 1920 емігрував до Чехословаччини. Відразу по тому включився в громадську роботу. З 1921 О. Мицюк — дієвий член Українського громадського комітету у Чехословаччині. Згодом займається науковою та просвітницькою роботою. Він — професор Української господарської академії і Українського вільного університету, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. Активно співпрацює з українськими виданнями за кордоном. У 1929 р. в місячнику «Розбудова нації» виходить стаття професора Мицюка «Фашизм». В ній він підкреслює невмістність назви «фашизму», якою охрестили український націоналізм його противники. Уже в цій першій статті, присвяченій аналізу фашизму як суспільно-політичної течії, автор доходить висновку про його подібність до більшовизму[

Кл.слова:
націоналізм -- сучасна історія -- ХХ століття -- селянство -- земельне законодавство


   
Тип видання: навчальний посібник   
6.

Фурса, Світлана Ярославівна.
Виконавче провадження в Україні [Електронний ресурс] : навч. посіб. / С. Я. Фурса, С. В. Щербак ; Ін-т міжнар. відносин КНУ ім. Т. Шевченка. - К. : Атіка, 2002. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Закон України «Про виконавче провадження» введений в дію з 1 липня 1999 року і до його змісту вже неодноразово вносилися зміни, що свідчить про складність виконавчого провадження. Автори врахували всі зміни, внесені до нормативних джерел, але завдяки науковому підходу до викладення матеріалу є можливість прогнозувати, що запропоновані в навчальному посібнику теоретичні матеріали залишаться актуальними на проміжок часу неодноразових змін, оскільки вони розраховані на суттєве вдосконалення законодавства. Теорія, побудована на законодавстві, має застерегти від виникнення помилок і допоможе правильно організувати діяльність державних виконавців, а також дозволить вірно орієнтуватись у змінах у законодавстві. Тому ця книга буде цікавою для студентів, викладачів, науковців, державних виконавців, адвокатів, суддів, оскільки в ній закладено доволі багато новітніх висновків - як тих, що побачили світ в окремих публікаціях авторів, так і тих, що не були оприлюднені. Цей навчальний посібник орієнтований на викладання спецкурсу «Виконавче провадження», а також може бути використаний при вивченні адміністративного права і процесу, цивільного процесу, міжнародного цивільного процесу.

Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство


   
Тип видання: наукове видання   
7.

Міхеєва, Оксана Костянтинівна.
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1919-1929) [Електронний ресурс] / О. К. Міхеєва ; Донецький державний університет управління, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі проаналізовано стан та динаміку розвитку кримінальної злочинності в Донбасі протягом першого радянського десятиріччя. Зазначене явище розглядається як специфічна складова системної трансформації, що мала місце в Україні у даний період. Крім загальних тенденцій злочинності, у книзі розглядаються окремі її види та дано соціально-демографічну характеристику злочинців цього часу. Досліджується також досвід подолання цього явища в умовах трансформаційних процесів 1920-х років, розглядається специфіка створення та діяльності надзвичайних і правоохоронних органів Донбасу і результативність їх роботи. Книга призначена для науковців, викладачів вузів, аспірантів, студентів та широкого кола читачів, які цікавляться зазначеною тематикою.

Кл.слова:
кримінал -- делінквентність -- бандитизм -- Донбас


   
Тип видання: зб. статей   
8.


Тенденції розвитку науки трудового права та права соціального забезпечення: зб. наук. праць: матеріали І міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 25-26 квіт. 2013 р.) [Електронний ресурс] / за ред. М.І. Іншина, Н.М. Хуторян, В.І. Щербини ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : Ніка-Центр, 2013. - 676 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику вміщено тексти наукових доповідей і повідомлень, присвячених актуальним науковим і практичним проблемам розвитку науки трудового права та права соціального забезпечення, вдосконалення законодавства у сфері праці і соціального забезпечення. Тексти доповідей і повідомлень друкуються мовою оригіналу в авторській редакції.

Кл.слова:
трудове право -- соціальне забезпечення


   
9.

Свербигуз, Володимир.
Старосвітське панство [Електронний ресурс] / В. Свербигуз. - Варшава : [б. в.], 1999. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Споконвічні риси шляхетства на Україні - внутрішній демократизм і європеїзм, які поєднуються з кріпацтвом і марним життям як наслідком російського поневолення. Розуміємо, що гіркий талан народного соловейка Тараса Шевченка, безправного кріпака, міг бути тільки при російському пануванні. Спілка польської і української аристократії на Україні є запорукою політичної стабільності старосвітського суспільства. Українські пани неодмінно використовують польську геральдичну школу, а українські козацькі і гетьманські традиції складають базу польської державної доктрини. Українсько-польська середньовічна унія має відгомін і серед російських діячів соціального руху. Г.Плеханов в праці "Освобождение селян” каже: "Хлопством” служилого стану в Московській державі пояснюється, між іншим, що західно-руська шляхта була так сильно прив'язана до католицької Польші і так вперто відверталася від православної Москви. Важкі історичні умови і значна економічна відсталість примусили Москву закріпачити на державній службі навіть тих, хто сам жив кріпацькою працею селян”. І все - таки родзинку цієї книги складають питання функціонування шляхетського парламентаризму. Широкі права шляхетського стану зосереджують функції локального сеймикового самоврядування. В середині XVI ст. біля 8 % населення України бере участь в шляхетській парламентарній діяль ності. Панські шляхетсько-лицарські традиції поширюються і на Українську Річпосполиту. В Гетьманщині відбувається поступова генеза радних парламентарних установ - старшинські ради перетворюються на Думу і Сейм. Книга є нібито путівником по давньому праву і органам державного управління на Україні, а отже є настільною книгою в галузі держави і права. Метою видання книги є ліквідація прогалини в українській науковій думці. Пригадаймо, що писав Вячеслав Липинський Сергію Єфремову 1913 року: "Я переконався безліч разів, що українське громадянство нашого руху не розуміє і в ньому не орієнтується. В результаті виходить на користь вшехполяків”. Великопанські українські і польські традиції на Україні складають найяскравішу сторінку з історії матеріальної і духовної культури, проте шляхетський рух подекуди носить не тільки національні, але і космополітичні риси, що виразно бачимо в доктрині Михайла Драгоманова, в творчості Юліуша Словацького і в т.зв. козакофільстві XIX ст. Представники шляхетського стану прославляють Україну своєю діяльністю. Наведемо приклади: 1632 року Галшка Гулевичівна своїм коштом засновує Київський колегіум, який утримує інший славетний меценат Ярема Корибут Вишневецький. 1648 року в Києві про це виходить книга "Maiores illustrissimorum principum Korybut Wiszniewieckiorum in suo nepote principe D. Jeremia Wiszniewiecki... redivivi ab au- ditoribus eloquentiae in Collegio Mohilaneo Kioviensi comice cum eorum gestibus memoralibus celebra- ti: Anno D (omi) ni 1648 Maii de”. 1576 року з власної ласки князь Костянтин Острозький засновує Острозьку слов'яно-греко-латинську академію. Архітектор Городецький імпозантними спорудами надає неповторного вигляду давньому Києву. Браницькі і Терещенки засновують і розбудовують цукрову промисловість. Потоцькі, Олександр Кониський, Теофіл Дембицький, Тишкевичі, Сими- ренки є меценатами преси, науки, і культури. Пани Борис Грінченко, Дмитро Дорошенко, Андрій Шептицький, Михайло Старицький, Михайло Малецький, Володислав Федорович, Юрій Федь- кович, Леся Українка та ін. популяризують українську мову і очолюють товариство "Просвіта”. Таких прикладів безліч. Вони заслуговують на дослідження і справедливе вшанування. Отже, ця книга написана саме для Вас. Пориньте в світ величних шляхетських і лицарських традицій на Україні і прочитавши книгу запитайте себе, якої України нам треба.

Кл.слова:
українська шляхта -- соціальна стратифікація -- суспільні прошарки


   
10.

Суховець, Надія.
Корупція в Україні, в НСПУ таланти... [Електронний ресурс] / Н. Суховець. - Вид. 3-тє, допов. - К. : Леся, 2014. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навіть у найкультурнішій і найдуховнішій організації Київської Спілки письменників тільки вдається атмосфера "гідність нащадків батька Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА". Насправді ж панує лише панегірицтво. А чому таким стає взагалі весь люд, з якої причини, запитує сам у себе Віктор БАРАНОВ, та радить і всім запитати теж самим у себе. /Журнал письменників України "Київ" 3–4, 2014, стор.9–10/. Шановні читачі, – цей твір написаний мною від щирого серця і відкритої простолюдної творчої душі. Читаючи Ви будете в незмірній насолоді. Описую чистою правдою так, як це було. А причина негативності в органах і в організаціях – відсутність правомірного чіткого ідеологічного керувальництва! Правда, де яких недоосвітила, та вважаю достатньо і цього... Гадаю, в нашій країні як і в інших європейських все одно в решті – буде справедливість!

Кл.слова:
публіцистика


   
11.

Падох, Ярослав.
Суди й судовий процес старої України [Електронний ресурс] : нарис історії / Ярослав Падох ; Записки наукового товариства Ім. Шевченка. - New York : [б. в.], 1990. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор цих рядків може ствердити на основі свого довголітнього викладацького досвіду ув канаді в галузі порівняльної історії політичних (державних) установ, що твір Професора Падоха можна корисно порівняти з кращими працями західньоевропейських та півнісноамериканських авторів. Цей твір також переконливо показує, що правовоіннституційна спадщина україниської історії - цікава і не гірша від спадщини інших країн: Польщі або Росії, Німеччини, Франції або Англії. Вівн повинен стати спонукою до нових досліджень і публікацій подібного роду на Україні.

Кл.слова:
юриспруденція -- правові системи -- судове право


   
Тип видання: навчальний посібник   
12.


Військовий етикет і дипломатичний протокол [Електронний ресурс] / Н. М. Волошина [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : [б. в.], 2011. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються теоретичні й організаційні питання військового етикету в службовий і позаслужбовий час, актуальні питання дипломатичного протоколу, пов‘язані із виконанням обов‘язків офіцера Збройних Сил України. Призначено для курсантів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка напрямів підготовки «Переклад» і «Міжнародні відносини», викладачів, офіцерів та всіх інших, хто цікавиться проблемами військового етикету і дипломатичного протоколу.

Кл.слова:
етикет -- військова дипломатія -- обов‘язки офіцера


   
Тип видання: навчальний посібник   
13.


Інформаційна безпека сучасного суспільства [Електронний ресурс] / ред. А. І. Міночкіна ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : [б. в.], 2006. - 188 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто сутність і зміст інформаційної безпеки суспільства та її місце у структурі національної безпеки; висвітлено поняття «інформації», «інформаційної культури», «інформаційної війни», «інформаційної зброї»; показано інформаційно-психологічні операції та основний спосіб їх здійснення інформаційно-психологічний вплив; розкрито основні шляхи протидії негативному інформаційно-психологічному впливу Навчальний посібник розрахований на студентів, курсантів, магістрів, ад‟юнктів та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів. Усіх кого цікавлять питання інформаційної безпеки.

Кл.слова:
контрпропаганда -- психологічний вплив -- інформаційна культура


   
Тип видання: навчальний посібник   
14.


Оплата праці працівників військових частин [Електронний ресурс] / уклад. І. Ю. Марко ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : [б. в.], 2009. - 379 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчально-методичний посібник підготовлено авторським колективом кафедри фінансів Збройних Сил Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка у складі: старшого викладача О.І. Кузьмич, старшого викладача підполковника Д.М. Бабія, заступника начальника кафедри майора О.І. Олефіра за редакцією начальника кафедри фінансів Збройних Сил кандидата економічних наук полковника Ю.Б. Медведєва.

Кл.слова:
фінансування армії -- штатний розпис -- бухгалтерія


   
Тип видання: підручник   
15.

Жарков, Я. М.
Інформаційна безпека [Електронний ресурс] / Я. М. Жарков, М. Т. Дзюба, І. В. Замаруєва ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : Київський університет, 20078. - 274 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений відповідно до навчальної програми дисципліни “Воєнно-прикладні аспекти інформаційної безпеки”, яка викладається у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У підручнику розглянуто основи національної безпеки держави, теоретичні аспекти інформаційної безпеки, проблеми безпеки державного управління як об‟єкту інформаційної боротьби, проблеми інформаційної безпеки суспільств та особистості, а також механізми забезпечення інформаційної безпеки держави, суспільства, особистості.

Кл.слова:
захист інформації -- контрпропаганда -- верифікація даних


   
Тип видання: словник   
16.


Англійсько-українсько-французький словних зовнішніх зв'язків, стратегії та безпеки [Електронний ресурс] / Центр розробки доктрини застосування сил, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут ; голова ред. комітету В. В. Балабін. - Київ : [б. в.], 2006. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний словник визначає та представляє основні поняття таких галузей: оборона, політика, міжнародне право, право війни, національні військова структура, військова стратегія, концепція оборони та технологічної політики, гуманітарна діяльність та операції з підтримки миру. Видання призначено спеціально для військових та політичних інституцій Франції та України, а саме для дипломатів, військових та експертів з національної та міжнародної безпеки. Окрім цього, словник може бути використаний дослідниками, цивільними експертами, журналістами, перекладачами, а також тими, хто цікавиться військовими та політичними галузями.

Кл.слова:
дипломатія -- право війни -- військова стратегія


   
Тип видання: словник   
17.


Українсько-франзуцько-англійський словник зовнішніх зв'язків, стратегії та безпеки [Електронний ресурс] / ред., В. В. Балабін ; Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - Київ : [б. в.], 2006. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний словник визначає та представляє основні поняття таких галузей: оборона, політика, міжнародне право, право війни, національна військова культура, військова структура, військова стратегія, концепція оборони, гуманітарна діяльність та операції з підтримки миру. Для студентів, аспірантів, викладачів, науковців.

Кл.слова:
право міжнародне -- право війни


   
Тип видання: монографія   
18.

Антонов, В. М.
Інтелектуальна власність і комп'ютерне авторське право [Електронний ресурс] / В. М. Антонов ; Національний університет імені Тараса Шевченка. - 2-е вид. - Київ : КНТ, 2006. - 521 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються питання та проблеми стосовно фундаментальних понять інтелектуальної власності та комп'ютерного авторського права в Україні: основні поняття; нормативно-правова база; організації, що захищають авторські і суміжні права; міжнародна система охорони інтелектуальної власності, комп'ютерне авторське право, Інтернет і питання права; системи захисту інтелектуальної власності тощо. Наводяться приклади охоронних документів, договорів, контрактів та судовий порядок захисту, а також посилання на Веб-сайти стосовно питань, що розглядаються. Видання можуть використовувати як студенти вищих та середніх навчальних закладів, так і спеціалісти у галузі прогресивних інформаційних технологій.

Кл.слова:
власність інтелектуальна -- право авторське


   
Тип видання: навчальний посібник   
19.

Гетманцев, Д. О.
Банківське право України [Електронний ресурс] / Д. О. Гетманцев ; Національний університет ім. Т. Шевченка. - Київ : Центр учбової літератури, 2007. - 345 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлено у відповідності з основними темами спецкурсу “Банківське законодавство”, а також темою “Правове регулювання банківської діяльності” нормативного курсу “Фінансове право”, що викладаються на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. При його підготовці автор спиралася на власний досвід, отриманий у процесі читання лекцій на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також досвід практичної роботи у банківському секторі України. У зв‘язку з цим у посібнику гармонійно поєднані теоретичні та практичні аспекти правового регулювання банківської діяльності. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних та економічних навчальних закладів, працівників банківського сектора та читачів, які цікавляться питаннями правового регулювання банківських відносин.

Кл.слова:
право фінансове


   
Тип видання: методичний посібник   
20.


Методики гідрографічного та водогосподарського районування території України відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу [Електронний ресурс] / В. В. Гребінь [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Вінницький національний технічний університет, Державне агентство водних ресурсів України. - Київ : Інтерпрес ЛТД, 2013. - 55 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 4.15 Мб


Розглянуто сучасний стан розвитку законодавчої бази України щодо процесу реформування системи управління водними ресурсами. Проаналізовано досвід країн Європейського Союзу щодо розробки схем гідрографічного районування території. Представлено методики гідрографічного та водогосподарського районування для території України, що дадуть змогу покращити систему управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів країни шляхом реального здійснення її за басейновим принципом згідно вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу (ВРД ЄС).

Кл.слова:
гідрографічні одиниці -- водогосподарські ділянки -- водні ресурси -- суббасейни

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського