Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (51)Юристам - Реферативна інформація (39)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х859(4Укр)03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Куян І.А. 
Адміністративна відповідальність за екологічні правопорушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.А. Куян ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено ознаки екологічного адміністративного правопорушення, запропоновано підходи, критерії та розроблено класифікацію екологічних правопорушень, з'ясовано їх місце в системі адміністративних правопорушень. Розглянуто їх види залежно від змісту адміністративних стягнень, що накладаються за екологічні правопорушення. Внесено пропозиції щодо вдосконалення системи стягнень і порядку їх накладення. Розглянуто механізм застосування законодавства про адміністративну відповідальність за екологічні правопорушення, зокрема, форми та методи діяльності органів адміністративної юрисдикції в сфері охорони довкілля на кожному етапі провадження у справах про адміністративну відповідальність, з'ясовано місце та роль судових органів щодо вирішення даних справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012.8 + Х859(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА316816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Рябець К.А. 
Адміністративно-правове регулювання екологічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.А. Рябець ; Ін-т законодавства Верховн. Ради України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної частин екологічної діяльності. Проведено дослідження історичного процесу формування сучасних державних органів управління в галузях охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Проаналізовано чинне адміністративне, природоохоронне та природоресурсне законодавство і практику адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності. Визначено основні тенденції регулювання відносин у досліджуваних галузях, розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності на основі внесення відповідних змін до чинного законодавства, а також прийняття нових нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА350940
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Котелевець А.В. 
Актуальні питання правозастосовчої діяльності у галузі екології: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.В. Котелевець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам правозастосовної діяльності у сфері екології, розглянутої як діяльність компетентних державних та громадських органів у межах своїх повноважень стосовно застосування норм екологічного права з метою захисту прав та інтересів відповідних суб'єктів. Розкрито зміст поняття правозастосовної діяльності в галузі екології, необхідним елементом визначення якої є самозастосування норм екологічного права. Визначено основні суб'єкти застосування норм екологічного права, до складу яких увійшли місцеві органи влади і управління, спеціальні природоохоронні органи, органи суду, прокуратури, міліції, громадські організації, власники і природокористувачі певних природних ресурсів. На основі комплексного аналізу повноважень даних суб'єктів правозастосовної діяльності у сфері екології виявлено елементи дублювання в повноваженнях деяких органів, викладено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА310969 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Решетник Л.П. 
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.П. Решетник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження основних правових питань відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічнх прав громадян. Розкрито правову природу юридичних відносин за даних умов. Визначено підстави, умови та механізм здійснення відшкодування шкоди. Особливу увагу приділено проблемам відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної порушенням права на екологічну безпеку. Проаналізовано сучасні способи відшкодування шкоди, зокрема судову, адміністративно-управлінську, страхову форми даного процесу. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та практики його застосування у сфері захисту екологічних прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА336206
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Тустановська І.В. 
Застосування права в галузі охорони довкілля в Україні та США (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Тустановська ; Львів. держ. ун-т ім.І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджуються та порівнюються поняття застосування права в галузі охорони довкілля в українській та американській правовій концепції, визначається коло його суб'єктів, аналізується правозастосовча діяльність органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Агентства з охорони навколишнього середовища США, розкривається роль судових органів України та США у сфері охорони довкілля, підкреслюється необхідність активного залучення громадськості у правозастосовчі процеси. Формулюються численні пропозиції щодо вдосконалення українського екологічного законодавства та практики його застосування з врахуванням американського досвіду у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Грицкевич С.Г. 
Конституційні екологічні права людини й громадянина та їх забезпечення органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.Г. Грицкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено місце і роль органів внутрішніх справ у сфері забезпечення конституційних екологічних прав людини та грамадянина. Висвітлено відмінності конституційних екологічних прав від інших конституційних прав і свобод. Доведено доцільність існування конституційних екологічних прав як окремої групи конституційних прав. Проаналізовано й визначено поняття конституційних екологічних прав людини і громадянина; критерії їх відмінності від інших видів конституційних прав; відповідності їх міжнародно-правовим нормам. Здійснено комплексне дослідження нормативної вітчизняної та зарубіжної правової бази, наукового матеріалу, досвіду діяльності державних органів у галузі забезпечення реалізації конституційних екологічних прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х859(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА318234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Куцевич М.П. 
Кримінальна відповідальність за екоцид: міжнародний та національний аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.П. Куцевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ознаки екоциду як міжнародного злочину та запропоновано його класифікувати як злочин проти безпеки людства, сформульовано його специфічні нормативні ознаки, а також наведено наукове визначення згідно з міжнародним кримінальним правом. На підставі вивчення складу екозиду за КК України зроблено висновок, що це є виключно умисний злочин, об'єктивна сторона якого містить діяння, первинні наслідки (ушкоджене навколишнє середовище) і наслідок у вигляді загрози настання екологічної катастрофи (надзвичайної екологічної ситуації). Запропоновано рекомендації щодо розмежування екоциду з суміжними злочинами та кваліфікації за сукупністю злочинів. З урахуванням результатів порівняльно-правового дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення певних положень КК України, запропоновано нову редакцію статті 441 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 + Х859(4УКР)03 + Х859(4УКР)03 + Х859(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА352325
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Поліщук Г.С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання злочинам проти довкілля (за матеріалами Причорноморського регіону України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Г.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено стан довкілля в українському Причорномор'ї, особливості кримінально-правової охорони довкілля в Україні. Розкрито суть поняття екологічної злочинності та її ознаки, стан і тенденції. Здійснено порівняльний аналіз кримінологічних показників в Україні та Причорноморському регіоні. Висвітлено проблеми детермінації та латентності екологічної злочинності. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинам проти довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.18 + Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА343610
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Таранушич С.В. 
Організаційно-правові аспекти діяльності природоохоронної прокуратури: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.В. Таранушич ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз організаційно-правових аспектів діяльності природоохоронної прокуратури в Україні. Розглянуто її місце та роль у системі державних органів, які виконують природоохоронні функції. Надано характеристику правового статусу природоохоронної прокуратури. Проаналізовано мету та завдання її діяльності. Значну увагу приділено проблемам прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів про охорону навколишнього природного середовища. Досліджено питання представництва природоохоронним прокурором екологічних інтересів громадянина або держави в суді, розслідування злочинів проти довкілля, координації прокураторою дій правоохоронних органів стосовно боротьби з екологічною злочинністю. Розкрито суть і зміст організації роботи природоохоронного прокурора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 + Х891.9(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА353531
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Барбашова Н.В. 
Правове забезпечення екологічної безпеки в процесі господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.В. Барбашова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена правовим проблемам зниження рівня екологічної небезпеки суб'єктів господарської діяльності. У роботі зроблено акцент на соціально-правовій компоненті стороні поняття екологічна безпека, запропонована семибальна шкала рівнів екологічної небезпеки, введене поняття внутрішньої і зовнішньої небезпеки, введене поняття внутрішньої і зовнішньої небезпеки, мотивовано доцільність удосконалення структури екологічного законодавства. У результаті аналізу законодавства в сфері регулювання екологічної безпеки і практики його застосування в діяльності підприємств енергетичної, гірничодобувної, металургійної промисловості, транспорту, а також природоохоронних і правоохоронних органів запропоновані заходи правового характеру для зниження рівня їх екологічної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Краснова М.В. 
Проблеми компенсації шкоди за екологічним законодавством України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.06 / М.В. Краснова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних проблем компенсації шкоди за екологічним законодавством України як одного з базових міжгалузевих інститутів екологічного права, досліджено його генезу й обгрунтовано шляхи удосконалення. Визначено компенсацію шкоди за екологічним законодавством як якісний процес реалізації нормами екологічного законодавства позитивної та негативної відповідальності у галузі раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки громадян. Досліджено механізм компенсації шкоди, завданої довкіллю способом правової охорони. Уточнено поняття, види та форми екологічної шкоди, об'єкти правової охорони та вид відповідальності за порушення екологічної безпеки, яка у поєднанні з іншими економічними чинниками здатна ефективно впливати на формування спеціальних природоохоронних фондів, визначено сферу її реалізації. Розглянуто систему загальносоціальних гарантій компенсації екологічної шкоди, яка здатна гармонізувати екологічне законодавство та сприяє впровадженню концепції сталого розвитку за допомогою правових засобів. Обгрунтовано необхідність подальшої кодифікації екологічного законодавства України та впровадження правових норм про запобіжні та відновлювальні заходи з метою запобігання та ліквідації екологічної шкоди, які доцільно систематизувати в спеціальному нормативному акті - Законі України про компенсацію шкоди за екологічним законодавством України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА370395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського