Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (32)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (37)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Семенкова І.І. 
Клініко-соціальна характеристика осіб, визнаних обмежено осудними, і особливості скоєних ними протиправних діянь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.І. Семенкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено клінічну структуру, соціальні характеристики й особливості скоєння протиправних дій особами з психічними розладами непсихотичного рівня, визнаних судово-психіатричними експертними комісіями обмежено осудними. На підставі комплексного дослідження зазначеного контингенту визначено інформаційно значущі клініко-діагностичні ознаки, що впливають на характер експертного рішення. За результатами аналізу даних щодо оцінки судово-психіатричними комісіями станів обмеженої осудності виявлено недоліки, які стосуються практики винесення експертних рішень, зокрема, відсутність чітких уявлень щодо алгоритму встановлення обмеженої осудності, оцінки об'єктів експертного дослідження, формування й обгрунтування експертних висновків та їх спрямованість на доказовість. Розроблено експертологічну мета-модель судово-психіатричної оцінки визнання особи обмежено осудною, яка дозволяє здійснювати упорядкування, систематизацію, інформативність і доказовість експертних висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648 + Х881.024 +
Шифр НБУВ: РА355170
Рубрики:

2.
Шинальський О.І. 
Покарання в системі засобів протидії злочинності: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Шинальський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано природу і зміст інституту покарання, його еволюцію у процесі гуманізації та демократизації каральної політики за умов розбудови української незалежної демократичної соціально-правової держави. Обговорено принципи та порядок призначення покарання у контексті розбудови нового кримінального законодавства України, висловлено пропозиції щодо його подальшого удосконалення. Охарактеризовано основні види кримінальних покарань та їх ефективність у протидії злочинності, визначено місце та роль інституту покарання у протидії організованій злочинності. Внесено пропозицію щодо розгляду смертної кари як відносно допустимої міри покарання, використання якої може бути необхідним каральним засобом протидії злочинності за наявності для цього певних соціальних передумов, і недоцільним - за інших умов. Обгрунтовано, що для підвищення ефективності покарання у протидії злочинності доцільно доповнити Загальну частину КК України визначенням принципів кримінального права, зокрема справедливості та гуманізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)02 + Х881.02 +
Шифр НБУВ: РА327923
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Ігнатенко В. В. 
Розшук та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Ігнатенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розшуку та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами. Охарактеризовано правову допомогу у кримінальних справах як один із напрямів співробітництва держав у боротьбі зі злочинами й її основні види. Визначено принципи розшуку та забезпечення конфіскації майна на території іншої держави. Дослідлжено окремі процесуальні та процедурні питання запиту та надання органами досудового слідства України правової допомоги у вигляді розшуку та забезпечення конфіскації майна. Наведено пропозиції щодо внесення змін до ст. 126 КПК України, статей 637 і 641 КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х881.022.3
Шифр НБУВ: РА373917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Мина В. В. 
Філософсько-правове розуміння мети покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / В. В. Мина ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Виявлено, що основною особливістю поетапного становлення філософсько-правового розуміння мети покарання є наявність духовного гуманістичного стрижня. Попри те, що у різні історичні періоди й у різних філософсько-правових і кримінально-правових наукових школах розуміння мети покарання характеризувалося специфічними проявами, в онтологічному, антропологічному й аксіологічному вимірах домінував гуманістичний концепт. Хоча в історичній вертикалі філософсько-правове розуміння мети покарання не завжди адекватно об'єктивувалось у законодавчій і правозастосувальній сферах, у теоретичній площині превалював гіманістичний вектор. Обгрунтовано, що за сучасних умов демократизації та посилення гуманістичних тенденцій складові мети покарання необхідно розглядати не лише як такі, що узгоджуються у системному вимірі як внутрішньосистемні елементи мети покарання, а й як такі, що співвідносяться зі стандартами демократичного розвитку. Доведено, що поняття кари узгоджуватиметься з європейськими гуманістичними цінностями, якщо осмислюватиметься й об'єктивуватиметься на засадах демократичності, справедливості, рівності громадян перед законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881 г(0) + Х881.021 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА385817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського