Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄВДОКИМОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євдокимова Т.В. 
Взаємовідносини політики і релігії в соціокультурному просторі (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.В. Євдокимова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено співвідношення політики та релігії як диференційованих форм інституалізації суспільства в єдиному соціокультурному просторі, виявлено еволюційні зміни у взаємодії політичних і релігійних структур, що репрезентують провідні тенденції сучасного розвитку духовного життя. Визначено головні тенденції у взаємовідносинах політики та релігії у період трансформації суспільства: політизація церковно-релігійного середовища та десекуляризація культурно-політичної сфери. Показано суперечливість духовного життя в епоху глобалізації, що концептуально виокремлює єдність та взаємоперехід протилежностей духовного життя у формі секуляризації (політизації) та десекуляризації (сакралізації) суспільної свідомості. Обгрунтовано, що протилежність тенденцій секуляризації - десекуляризації по-різному проявляється у різних сферах духовності, відображуючи у теоретичній свідомості історичні форми єдності або протистояння у взаємовідносинах між церквою та державою. Розкрито критеріальні ознаки тенденції десекуляризації: проникнення теїстичних ідеологем, релігійних норм, ідеалів щодо суспільної свідомості, що викликано її поворотом до культуроцентричності, зміщенням акценту на етнорелігійну самобутність. Доведено, що надмірна політизація та десекуляризація духовної сфери мають межі існування у соціокультурному просторі: межі десекуляризації - містифікація масової свідомості, ірраціональна бездуховність та ін., що руйнує саму релігійну свідомість; межі політизації - у свідомому або несвідомому поглинанні сакральних моральних норм, ідеалів, релігійних ідей та ін. раціональними конструкціями соціального порядку. Встановлено взаємозв'язок політичних і релігійних критеріїв в українському просторі: історія відносин політики та релігії, держави та церкви свідчить, що у період занепаду державності релігія виступала вагомим критерієм самоідентифікації українського народу, впливала на процеси державотворення. Показано, що за умов розбудови української державності, національного та духовно-культурного відродження взаємодія політики та релігії є складною, суперечливою: кризові процеси відчутно позначились на міжконфесійних відносинах, призвели до світоглядної невизначеночті, політизації церковно-релігійного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю215 +
Шифр НБУВ: РА322316

Рубрики:

      
3.

Євдокимова Д.М. 
Державне регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.М. Євдокимова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальний підхід до розкриття суті економічного розвитку. З'ясовано необхідність створення державою інституціонального середовища, за якого економічний розвиток є керованим. Доведено реформаторську роль держави у здійсненні процесів системної трансформації. Пояснено основні закономірності економічного розвитку внаслідок дії інвестиційно-інноваційних важелів. З'ясовано ефективність функціонування макросистеми України, визначено економічні передумови трансформаційних процесів. Виявлено вплив інституціональних перетворень на здійснення соціально-економічних трансформацій, запропоновано методичний підхід до оцінки його інтенсивності. Створено комплекс взаємоузгоджених методичних рекомендацій щодо визначення пріоритетів державної інвестиційної політики з урахуванням домінуючого технологічного укладу та рівня регіональної асиметрії, основних елементів державної стратегії економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА320985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Євдокимов В.О. 
Економічне обгрунтування процесу інвестиційного проектування в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.О. Євдокимов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розкрито економічну суть та сучасний зміст категорії інвестиції, уточнено її класифікацію, а також досліджено фактори внутрішнього та зовнішнього середовищ, які впливають на неї за умов трансформаційної економіки. Розроблено методичне забезпечення оцінки готовності промислового об'єкта щодо використання інвестиційного проекту й ефективності наслідків упровадження проектних рішень згідно з економічним, фінансовим, організаційним, соціальним та екологічним аспектами. Запропоновано новий комплексний методичний підхід щодо економічного обгрунтування процесу інвестиційного проектування на підставі створення економічної системи "господарський комплекс - проект".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА309277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Євдокимова В. А. 
Інтенсифікація технології підготовки бавовняних і змішаних тканин шляхом застосування фізико-хімічної та хімічної активації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / В. А. Євдокимова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість зниження тривалості низькотемпературного пероксидного вибілювання з трьох діб до 5 - 24 годин за рахунок оптимізації вибілювального складу зі зниженням високого ступеня білизни бавовняних і змішаних тканин. Вперше запропоновано у ході одностадійного низькотемпературного пероксидного вибілювання використання метилсиліконату калію як стабілізатора пероксиду водню в композиції з активатором - персульфатом калію, що забезпечує одержання тканини з високим ступенем білизни, кращими гігієнічними властивостями та нафарбовуваністю. Виявлено, що використання аноліту в процесі розшліхтування бавовняних тканин сприяє видаленню крохмалю на 46 %, воскоподібних речовин на 43 % і знижує загальну мінералізацію тканини на 44 % у порівнянні з суровою. Вперше за умов одностадійного низькотемпературного вибілювання вивчено кінетику та розраховано константи швидкості реакції розкладання пероксиду водню за присутності активізуючих домішок (персульфату калію, натрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти, сульфату магнію та триполіфосфату натрію), що сприяє сповільненню швидкості розкладання пероксиду водню у 8 - 10 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501
Шифр НБУВ: РА384536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Євдокимов М. О. 
Історичні етапи розвитку поглядів Володимира Даля: формування, ствердження та їх втілення: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М. О. Євдокимов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості сприйняття медичних, етнографічних, лексикографічних, географічних, мовознавчих, літературознавчих і релігійних ідей вченого в інтелектуальному середовищі Російської імперії, а потім у СРСР. Виявлено своєрідність поглядів унікального діяча в світовому інтелектуальному просторі, поглиблено уявлення про проблеми, які обговорювалися передовими людьми Росії й України в XIX ст., - на головному етапі більш ніж 50-річної письменницької, лексикографічної, наукової та суспільно-публіцистичної діяльності В. Даля. Обгрунтовано, що особливості естетичної системи, виробленої ним в процесі трактування слів, складання тематичних замальовок до словника, написання роману, повістей, літературних нарисів, посібників, щоденників, листування з провідними письменниками, вченими, поетами та публіцистами, значною мірою впливали на ідеологічні та суспільно-політичні процеси в Російській імперії у 1920 - 1970-ті рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-8 Даль В. + Ш. г(4РОС)5 д Даль В. І. 3
Шифр НБУВ: РА377623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Євдокимов В. В. 
Концепція інтегрованої системи бухгалтерського обліку: теорія, методологія, організація: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / В. В. Євдокимов ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 37 с.: рис. — укp.

Досліджено економічну інформацію як фактор глобалізації за умов інформаційного суспільства. Наведено концептуальний підхід до бухгалтерського обліку як джерела інформації в системі інформаційного забезпечення економіки України. Обгрунтовано роль бухгалтерського обліку у захисті інтересів суспільства. Визначено напрями інтеграції його підсистем за сучасних умов інтегрування. Проведено критичний аналіз корпоративних інформаційних систем. Досліджено трансформацію елементів методу бухгалтерського обліку за умов його комп'ютеризації та проблему організації бухгалтерського обліку в процесах забезпечення економічної безпеки підприємства. Охарактеризовано особливості надійності бухгалтерської інформації як передумови забезпечення економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-211.852
Шифр НБУВ: РА381729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Євдокимов В.В. 
Моделювання системи бухгалтерського обліку: теорія і практика застосування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Євдокимов ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано застосування моделювання як інструменту розвитку бухгалтерського обліку, виявлено принципи його практичної реалізації за умов комп'ютеризації облікового процесу. Наведено універсальну модель облікової системи підприємства на базі сучасних комп'ютерних технологій з метою відображення основних зв'язків між елементами цієї системи. Розроблено методику моделювання господарських процесів та надано практичні рекомендації з реалізації цього процесу. Запропоновано використання методу моделювання під час формування облікової політики підприємства для розробки механізму вибору найбільш доцільних її положень. Удосконалено методику використання методу моделювання у дослідженні об'єктів і предмету бухгалтерського обліку для подальшого розвитку його теорії й методології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-211.85 +
Шифр НБУВ: РА335740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Євдокимова 
Обгрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Оксана Олександрівна Євдокимова ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.6
Шифр НБУВ: РА354592

      
10.

Євдокимова Т.В. 
Особливості функціонального стану нирок у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Євдокимова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані щодо визначення ранніх ознак ураження функції нирок у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією (АГ) з викристанням клінічних, біохімічних, радіоімунологічних методів. Розроблено пропозиції з метою профілактики та лікування цієї патології. Мікроальбумінерію було встановлено у 36,2 % таких підлітків. Її рівень і частота зростали з тривалістю захворювання. На підставі даних системного аналізу виявлено значні відмінності у системогенезі та режимах функціонування ендотелію нирок, ниркового кровообігу, загальної гемодинаміки та нейрогуморального їх забезпечення. Доведено, що активація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи сприяє порушенню функції ендотелію клубочкового та канальцевого апарату нирок і системної гемодинаміки. Обгрунтовано застосування у підлітків з первинною АГ у комплексі реабілітаційних заходів антигіпертензивних препаратів з групи іАПФ з метою профілактики порушень функції ендотелію ниркових судин і виникнення нефросклерозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.414-3 +
Шифр НБУВ: РА348890

Рубрики:

      
11.

Євдокимова В.В. 
Профілактика і діагностика тромботичних ускладнень після гінекологічних операцій у хворих з антифосфоліпідним синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Євдокимова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту та клініко-лабораторні ознаки антифосфоліпідного синдрому (АФС) у хворих з гінекологічною хірургічною патологією, його роль у структурі тромботичних ускладнень за операційних втручань. Розроблено алгоритм передопераційного обстеження гінекологічних хворих з таким синдромом. Оцінено гемостазіологічні показники у жінок з missed abortion у групі хворих з гінекологічною хірургічною патологією у процесі підготовки до хірургічного лікування та післяопераційному періоді. Удосконалено медикаментозну профілактику тромботичних ускладнень шляхом використання напівсинтетичного препарату рослинного походження - гепаріноїдом пентосан полісульфатом SP 54. Удосконалено тактику ведення хворих з патологічною продукцією антифосфоліпідних антитіл (АФА) у післяопераційному періоді. У процесі дослідження обстежено 226 жінок: 98 пацієнток у I триместрі вагітності та 128 - з гінекологічною хіругічною патологією (міомою матки, аденоміозом, пухлиноподібними утвореннями та доброякісними пухлинами яєчників). На етапі передопераційної підготовки було виявлено АФС у 34,4 % хворих, а циркуляцію АФА без клінічних ознак - у 3,9 %. За результатами вивчення системи гемостазу, проведеного з метою виявлення тромболітичного стану, установлено гіперактивність тромбоцитарної ланки гемостазу за дії індукторами слабкої та помірної сили. Молекулярні маркери тромбінемії (тромбін-антитромбін (ТАТ), фрагменти 1 і 2 протромбіну (F1+2)) виявлено у 95,4 % випадків, а молекулярні маркери фібринемії (пізні фрагменти деградації фібриногену (D-димер), продукти деградації фібрину та фібриногену (ПДФ)) - у 30,6 %. Відзначено, що у пацєнток I групи з missed abortion, зумовленим наявністю АФС або патологічною продукцією АФА, розвивається тромботичний стан, який стає патогенетичним фоном розвитку хронічної форми дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, що є високим ризиком розвитку тромбогеморагічних ускладнень. Терапевтична тактика ведення хворих з АФ з перевентивним прийомом перед операцією, а також післяопераційним застосуванням у ін'єкційній і таблетованій формі антикоагулянта прямої дії гепариноїду пентосану полісульфату SP 54 з метою запобігання різним тромботичним ускладненням, спричиненим вовчаковим антикоагулянтом, дозволила уникнути тромбогеморагічних ускладнень і сприяла поліпшенню реабілітаційного процесу після евакуації завмерлої вагітності, а також допомогла суттєво знизити тромботичний потенціал у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.74-387 +
Шифр НБУВ: РА357101

Рубрики:

      
12.

Євдокимова Т.О. 
Розвиток екологічної свідомості підлітків-учасників скаутського руху: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.О. Євдокимова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру екологічної свідомості та визначено психологічно-педагогічні засоби ефективності її розвитку у підлітків - учасників скаутського руху. Виокремлено й узагальнено у відповідній моделі структурні компоненти екологічної свідомості особистості. Виявлено критерії та рівні розвитку даної свідомості підлітків. Наголошено на необхідності розвитку зазначеного феномена засобами екорозвивального середовища скаутського руху, що сприяє активізації екологічної активності особистості, її самореалізації, відповідальному ставленню до власного та суспільного розвитку, творчому розв'язанню екологічних проблем. Наведено технологію розвитку екологічної свідомості у підлітковому віці. За результатами дослідження розроблено висновки та рекомендації для вдосконалення змісту та форм екологічної освіти, розвитку свідомості у відповідному аспекті підлітків за умов їх залучення до участі у скаутському русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 + Ч421.352.27 + Ч422(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА350132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Євдокимова Н.Ю. 
Роль трансформувального фактора росту beta1 в регуляції структурно-функціонального стану позаклітинного матриксу за цукрового діабету: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.Ю. Євдокимова ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Досліджено функціональну роль тромбоспорин-1 (TSP-1)-залежної активації трансформувального фактора росту beta1 (TGFbeta1) у дезорганізації позаклітинного матриксу внаслідок гіперглікемії. Наведені дані є принципово важливими для визначення механізмів розвитку діабетичних ускладнень та доводять значущість підвищення експресії TGFbeta1 у мезангіальних і ендотеліальних клітинах у разі збільшення концентрації глюкози. Показано, що активація TGFbeta1 внаслідок дії TSP-1 є головним фактором надлишкової акумуляції компонентів мезангіального матриксу за умов підвищення рівня глюкози. Для ендотеліальних клітин виявлено, що TGFbeta1 також є медіатором змін стану позаклітинного матриксу, індукованих підвищеною концентрацією глюкози, але TSP-1 не зумовлює активацію TGFbeta1. З'ясовано, що D-димер фібрину спричиняє дезорганізацію ендотеліального матриксу, що частково залежить від TSP-1-залежної активації TGFbeta1. Зміни стану позаклітинного матриксу дермальних фібробластів, які відбуваються під впливом підвищеного рівня глюкози, не залежать від активації шляху TSP-1 - TGFbeta1. Збільшення експресії рецепторів тип-1 до ангіотензину II і наступне збільшення експресії фактора росту сполучної тканини опосередковують стимуляцію синтезу фібронектину внаслідок дії підвищеної концентрації глюкози на дермальні фібробласти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА364881

Рубрики:

      
14.

Євдокимова І.А. 
Соціальний ризик в період трансформації суспільства: до розробки спеціальної соціологічної теорії: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / І.А. Євдокимова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці спеціальної соціологічної теорії соціального ризику. У роботі розробляється новий напрямок в українській соціології, мета якого - дослідження ймовірних небажаних соціальних явищ в період трансформації. Визначена специфіка соціологічного підходу до аналізу соціального ризику. Запропоновані соціологічні поняття та методи, які можуть стати основою цього аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5в01

      
15.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Євдокимова В. В. 
Теоретико-методологічні та програмно-технологічні складові регуляції бідності в Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / В. В. Євдокимова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основоположні соціально-економічні теорії минулого та сучасні концепції бідності. Розглянуто два способи вимірювання нерівномірності розподілу суспільного багатства: з погляду функцій суспільного благополуччя та статистичного підходу. На підставі чинної Стратегії подолання бідності в Україні подано визначення термінів "бідність" та "регуляція бідності". Запропоновано ввести в науковий обіг поняття "ефективність подолання бідності" під час проведення дослідження точності й адекватності вибраної моделі вирішення завдання покращення рівня життя людей з внесенням у разі необхідності коректив у розв'язання цього питання, з використанням різних процедур зіставлення модельних висновків, наслідків і оцінок дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361
Шифр НБУВ: РА377346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
18.

Євдокимова Н.О. 
Участь у скаутському русі як психологічна умова розвитку національної самосвідомості підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Євдокимова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено психологічну суть, структуру, складові національної самосвідомості, засоби її формування та розвитку, психологічні особливості впливу скаутського руху на розвиток національної самосвідомості підлітків. За результатами теоретичного й емпіричного досліджень визначено та деталізовано зовнішні та внутрішні детермінанти активізації й розвитку національної самосвідомості особистості у підлітковому віці, зокрема: самоідентифікацію, самооцінку, рівень домагань, соціально-психологічне очікування, "Образ-"Я", а також цілісну систему тренінігів розвитку національної самосвідомості. Доведено, що реалізація експериментальної програми наповнює самосвідомість підлітка додатковими позитивними мотивами, потребами, прагненнями, установками, ціннісними орієнтирами, стимулами, інтересами, ідеалами, які у своїй єдності визначально впливають на становлення особистості, навчання, виховання, розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.1 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА335724

Рубрики:

      
19.

Євдокимов А.В. 
Формування системи еколого-економічних показників при переході до сталого розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / А.В. Євдокимов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення та формування системи еколого-економічних показників при переході до екологічно сталого соціально-економічного розвитку регіону. Запропонована практична модель інтеграційної оцінки цінності території. Окреслені основні напрямки використання системи еколого-економічних показників для рішення регіональних господарських завдань. Визначена необхідність практичного використання системи показників для планування та управління раціонального природокористування в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського