Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1018)Книжкові видання та компакт-диски (795)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄГОРОВ$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ІГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров А.І. 
Формування і реалізація інвестиційного потенціалу в перехідній економіці на основі фіскального регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.І. Єгоров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано концепцію "сукупного інвестиційного потенціалу" як синтезу його формування та реалізації. З її використанням класифіковано риси господарського механізму інвестиційної сфери у різних типах суспільства та розкрито факторну роль інвестиційного потенціалу (ІП) у перехідній економіці. Систематизовано джерела ІП шляхом їх розподілу за ступенем потенційної регульованості податково-бюджетними засобами. Виявлено кризові тенденції розвитку інвестиційної ситуації й визначено перелік завдань інвестиційної політики держави у пострадянських країнах. Розширено визначення фіскальної політики шляхом включення в інструменти її впливу на інвестиційні процеси митних платіжних заходів, виявлено макрорівневі та специфічні недоліки податково-бюджетної системи України в інвестиційній галузі. Сформовано "дерево цілей" фіскального управління інвестиційними процесами у ринковій трансформації, виявлено об'єктивне підгрунтя для інтеграції фіскальної та інвестиційної політики у перехідній економіці. Рекомендовано пріоритетні заходи щодо реформування механізму фіскального управління різними джерелами сукупного ІП України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА320016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єгоров В.П. 
Організаційно-економічний механізм управління системою дистрибуції підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.П. Єгоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти розробки організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції промислового підприємства, розроблено концепцію його синтезу та визначено основні складові, до яких відносяться нові механізми синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства, управлінська технологія адаптивної взаємодії систем виробництва та дистрибуції, інструменти підтримки прийняття рішень в управлінні системою дистрибуції. Запропоновано комплекс методів оцінювання ефективності системи дистрибуції, що враховує її зв'язок з системою виробництва маркетингу, логістики, фінансів і контролінгу. Відзначено, що запропонований організаційно-економічний механізм спрямований на забезпечення розвитку системи дистрибуції за рахунок застосування інструментів організаційного управління та підвищення ефективності розподільно-збутових процесів у дистрибутивній мережі за допомогою технологій прийняття управлінських рішень. Адекватність науково-практичних розробок підтверджено їх практичною апробацією на ВАТ "Артемівський завод з обробки кольорових металів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-592-21 +
Шифр НБУВ: РА361246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Єгоров Г.В. 
Методологія забезпечення надійності та безпеки корпусів суден обмежених районів плавання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / Г.В. Єгоров ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 42 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто теоретичні положення формалізованої оцінки ризику, яка дає змогу за умов невизначеності інформації про пошкодження корпусів суден ідентифікувати та ранжирувати основну небезпеку. Запропоновано єдину класифікацію морських та річкових суден обмежених районів плавання (СОРП) на підставі принципу еквівалентного ризику. Удосконалено метод контролю зусиль на тихій воді з урахувнням особливостей розподілу навантаження СОРП. Розроблено наукове підгрунтя методу техніко-економічного аналізу ризику, що дає змогу об'єктивно нормувати стандарт міцності корпусів суден. Наведено метод розрахунку загальної міцності корпусів суден внутрішнього плавання (СВП) для європейських внутрішніх водних шляхів (ВВШ), що базується на застосуванні критерію граничної пластичної міцності (КПМ), з урахуванням зношування до кінця строку служби та навантажень, які виникають під час здійснення вантажних та ремонтних операцій та у разі затоплення відсіків. На підставі аналізу існуючих суден визначено основні характеристики тестових СВП для європейських внутрішніх водних шляхів. Базуючись на теорії ризику вдосконалено вимоги до мінімального межового моменту опору корпусу СВП. Уперше введено та обгрунтовано величини "гарантованого" стандарту міцності СВП, забезпечення якого дає змогу врахувати всі основні впливи на корпус. Розвинуто методи вибору головних елементів вантажних СОРП, проектування конструкцій корпусу з врахуванням вимог експлуатаційної надійності та мінімізації маси. Розроблено принципи визначення нормативних швидкостей зношування U, що дозволяють виконати їх достовірну оцінку для певних завдань, а саме: проектування та розрахунку міцності конструкцій суден. Показано, що найбільш поширеним законом розподілу швидкостей зношування є логнормальний закон. На підставі числового моделювання виконано аналіз ризику аварій під час зміни баласту у морі. Уточнено метод прямих перевірних розрахунків залишкової місцевої міцності конструкцій СОРП, що дає змогу визначити розрахункові навантаження та стани, що допускаються, а також прийняти обгрунтовані технічні рішення стосовно зношених конструкцій у разі проведення чергових оглядів та під час виконання проектів з оновлення корпусів, що у межах існуючої нормативної бази є неможливим. Уперше розроблено наукове підгрунтя процедури Condition Assessment Program, яка є незалежною від класифікації рейтинговою оцінкою фактичного технічного стану конкретного судна. Запропоновано вирішення питання щодо ранжирування конструкцій корпусу з визначенням умовного ступеня важливості кожного елемента. Розвинуто теоретичні положення оновлення та конверсії як засобів збільшення строку служби суден, що існують. Визначено експлуатаційні фактори, які неявно враховуються у завданні мінімальних товщин <$ES sub {roman min }>. Одержано для конструкцій СВП відповідні аналітичні залежності. Сформульовано концепцію ефективного та надійного СОРП нового покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-044-021.1 +
Шифр НБУВ: РА334475

Рубрики:

      
4.

Єгоров К.Ю. 
Системний тромболізис та терапія антиоксидантом "тріметазідін" в гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / К.Ю. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням тромболітичної та антиоксидантної терапії гострого інфаркту міокарду. Виявлена більш виражена клінічна ефективність тканинного активатору плазміногена в порівнянні з стрептокіназою в поєднанні з антиоксидантом тріметазідін. Однак, застосування тріметазідіну дозволяє зменшити частоту розвитку ускладнень інфаркту міокарда, в особливості фібриляцій шлуночків. Виявлені значні вагання показників реологічних властивостей крові після введення стрептокінази, зв'язані із зміною концентрації фібриногену. З'ясовано, що тріметазідін покращує реологічні властивості крові більше при ізольованому застосуванні, ніж в поєднанні з тромболітиком. В роботі доведена антиоксидантна активність тріметазідіну та визначена доцільність застосування тріметазідіну в гострій стадії інфаркту міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Єгоров М.І. 
Морфофункціональний стан сперматозоїдів собак в залежності від умов кріоконсервування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / М.І. Єгоров ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив компонентів кріозахисних середовищ і умов кріоконсервування на збереження морфофункціональних властивостей сперматозоїдів собак до та після процесу заморожування-відтавання. Досліджено вплив кріопротекторів гліцерину (ГЛ), етиленгліколю (ЕГ), 1,2-пропандіолу (1,2-ДП), диметилсульфоксиду (ДМСО), N,N-диметилформаміду (ДМФА), а також яєчного альбуміну на мембрани сперматозоїдів собак з використанням методів флуоресцентних зондів і міток, а саме: флуоресцентного зонду ФМЕ (3-гідрокси-4N,N-диметиламінофлавону), флуоресцентної мітки Tasman Green-404. Проведено вивчення впливу компонентів кріозахисних середовищ (тріс-буфера, фруктози, глюкози, лактози, ГЛ, ЕГ, 1,2-ДП, ДМСО, ДМФА, суміші ЕГ, 1,2-ПД, ДМСО, ДМФА) на морфофункціональні характеристики сперматозоїдів собак на етапах до кріоконсервування та після заморожування-відтавання клітин. Показано, що збільшення концентрації ДМФА у кріозахисному середовищі, призначеному для кріоконсервування сперматозоїдів собак вище 8 % може негативно впливати на структуру ліпідних складових біомембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Can*331.11 с8 +
Шифр НБУВ: РА351719

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Єгоров О.І. 
Обгрунтування точності геодезичних робіт при будівництві і експлуатації споруд баштового типу на основі напружено-деформованого стану: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.І. Єгоров ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку точності геодезичних робіт у ході будівництва баштових споруд на основі побудованої фізичної моделі, яка встановлює функціональну залежність між величинами, що характеризують властивості міцності конструкції, і величинами деформацій, які визначаються під час виконання геодезичних робіт. Допуски визначено на підставі імовірнісного показника надійності баштових споруд за міцністю. Наведено фізичну модель баштових споруд, яка дозволяє, поряд з нормативним навантаженням, враховувати початкові недосконалості, появу яких обумовлено похибками геодезичних робіт. На основі побудованої моделі розроблено методику, яка дозволяє обгрунтувати вибір місць розташування марок і точність спостережень за деформаціями баштових споруд, що дає можливість оцінювати їх стійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н115
Шифр НБУВ: РА313910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Єгоров О.А. 
Моделі і методи спільної верифікації проектованих цифрових систем на кристалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.А. Єгоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено питання функціональної верифікації складних проектованих цифрових систем на кристалах. Розроблено структурну модель і метод спільної верифікації апаратних і програмних складових системи на кристалі. Встановлено, що її більшу частину, яка складається з неодноразово використаних апаратних і програмних блоків, можна розміщувати на програмованих логічних інтегральних схемах (ПЛІС), починаючи з перших етапів проектування, з метою прискорення моделювання та зменшення часу процесів верифікації. Модернізовано архітектуру процесу моделювання цифрової системи (ЦС) для забезпечення можливості спільної верифікації програмних блоків, низькорівневих представлень апаратних блоків і моделей апаратних блоків, що розробляються. Обгрунтовано ефективність використання програмної надлишковості опису цифрової системи у вигляді асерцій, що дозволяє автоматизувати функціональну верифікацію, зменшити витрати на тестування завдяки використанню псевдовипадкового тесту, а також збільшити глибину діагностування пристрою. Основні результати теоретико-експериментальних досліджень реалізовано у вигляді програмно-апаратного комплексу Co-Ver функціональної верифікації складних цифрових систем на кристалі. Здійснено його промислове впровадження під час проектування складних процесорних систем на ПЛІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 +
Шифр НБУВ: РА345384

Рубрики:

      
8.

Єгоров О.В. 
Продуктивність картоплі в короткоротаційних сівозмінах і відтворення родючості грунту за різних систем удобрення в Лівобережному Поліссі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Єгоров ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2006. — 18 с. — укp.

Виявлено вплив біологічних засобів інтенсифікації (гною, соломи, сидератів) на показники родючості грунту, продуктивність і якість бульб картоплі у короткоротаційних сівозмінах. Досліджено вплив різних видів органічних добрив на поживний режим, біологічну активність дерново-підзолистого грунту, ріст та розвиток рослин картоплі, фітосанітарний стан посівів, урожайність і якість бульб, продуктивність сівозмін та економіко-енергетичну ефективність. Установлено, що на дерново-підзолистих грунтах Полісся у короткоротаційних сівозмінах найбільш ефективним способом використання соломи на добриво є сумісне її внесення з половинною дозою гною та сидератами. Серед короткоротаційних сівозмін найбільш продуктивними за умов дерново-підзолистих грунтів є плодозмінні сівозміни. Вихід кормових одиниць з 1 га ріллі у порівнянні з зерно-картоплярською сівозміною підвищується на 46 %, а протеїну - майже у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346164

Рубрики:

      
9.

Єгоров О.М. 
Ефективне управління містом в умовах соціально орієнтованих ринкових реформ: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Єгоров ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2001. — 15 с. — укp.

Наведено результати дослідження методів управління містом, ефективність яких визначається їх відповідністю системній природі об'єкта, характеру його еволюції за умов соціально орієнтованої ринкової реформи. Виявлено критерії ефективності управління містом, на підставі яких визначено принципи взаємовідносин міста та держави (субсидіарність), місцевої влади та бізнесу (приватно-суспільне партнерство). Розроблено інформаційну системну модель міста, запропоновано методи її аналітичного використання для ефективного управління доходами та витратами міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА316360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єгоров О.О. 
Застосування аналізу варіабельності серцевого ритму для оптимізації анестезії в оперативній пульмонології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Єгоров ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та кислотно-основного стану (КОС) пацієнтів за умов операцій на легенях. Науково обгрунтовано та впроваджено комплекс методів для оцінки адекватності анестезії, суттю якого є одночасне здійснення аналізів показників центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові і КОС, а також параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР). Вивчено реакції автономної нервової системи хворих з використанням методу математичного аналізу ритму серця під час операцій з приводу бульозної емфіземи легень (БЕЛ) за різних методик загальної анестезії. Надано клініко-фізіологічну інтерпретацію змін ВСР хворих під час таких операцій. Установлено, що у разі операцій з приводу БЕЛ показники ВСР є більш чутливими доклінічними маркерами адекватності анестезії, ніж традиційно використовувані показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та КОС. Уперше встановлено, що запобігальна аналгезія забезпечує високу стабільність вегетативної регуляції під час операцій з приводу БЕЛ. Розроблено та впроваджено способи оптимізації загальної анестезії у хворих, прооперованих з приводу БЕЛ, у аспекті стабільності вегетативної регуляції в інтраопераційному та найближчому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305.2-5 + Р457.345.23-1 +
Шифр НБУВ: РА349726

Рубрики:

      
11.

Єгоров О.О. 
Зміни метаболізму, стану центральної і матково-плацентарно-плодової гемодинаміки у вагітних з гіпертонічною хворобою та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням клініко-лабораторних і функціональних методів досліджено роль метаболічних і гемодинамічних порушень у патогенезі ускладнень вагітності у разі гіпертонічної хвороби (ГХ), а також розроблено патогенетично обумовлені принципи їх корекції. Доведено наявність взаємозв'язку між станом кровообігу у системі мати - плацента - плід, показниками центральної гемодинаміки та метаболічними порушеннями. Відзначено, що використання магнітно-резонансної терапії для дослідження стану центральної нервової системи (ЦНС) плоду дає змогу з високою точністю діагностувати різні варіанти гіпоксичного ураження ЦНС плоду у вагітних з ГХ. Наведено прогностичні критерії показників метаболізму, центральної та матково-плацентарно-плодової гемодинаміки для визначення розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у обстежених вагітних. Розроблено тактику ведення вагітності та пологів у разі ГХ, яка передбачає застосування цілеспрямованої антигіпертензивної терапії з урахуванням типу центральної гемодинаміки, здійснення нормалізації метаболічних порушень та корекції порушень кровообігу у системі мати - плацента - плід. Завдяки впровадженню в практику об'єктивних діагностичних критеріїв, прогностичних значень факторів ризику, удосконаленню методу лікування та обгрунтованому вибору методів і термінів розродження знизилася частота розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у разі ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3 +
Шифр НБУВ: РА338054

Рубрики:

      
12.

Єгоров Р.І. 
Топологічна структура світлових полів з поляризаційними сингулярностями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.І. Єгоров ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено поляризаційну структуру неоднорідного еліптично поляризованого світлового поля навколо точок з круговою поляризацією (C-точок). Азимут поляризації у цих точках є сингулярним (невизначеним), що призводить до додаткового упорядкування поля навколо C-точок. Завдяки використанню Стокс-поляриметрії виміряно три можливі форми азимутального розподілу навколо C-точки у поперечному перерізі випадкового ізотропного світлового поля (Star, Lemon, Monstar). Розміри великої a (малої b) півосей еліпса є рівними у C-точці. Просторові розподіли розмірів півосей поляризаційних еліпсів утворюють навколо сингулярної точки оптичний діабол (Optical Diabolo) - два конуси, що торкаються у C-точці. Експериментально доведено існування двох типів оптичних діаболів, що відрізняються типами перерізів площинами a = const (b = const)-еліптичного (E) та гіперболічного (H). Досліджено вплив малих збурень на існуючу поляризаційну структуру світла. Розроблено методику внесення дозованих збурень, з використанням якої вивчено реакцію топологічної сітки світлового поля стосовно внесених збурень. Вивчено процес анігіляції пари сингулярностей. С-точки типу Lemon перед анігіляцією перетворються в Monstar. Показано, що анігіляція пари оптичних діаболів різних типів неможлива. Пари типу E - H повинні перетворитися відповідно стану H - H перед анігіляцією. Описано основні топологічні правила, що регламентують процеси анігіляції/утворення пари діаболів. Показано існування слабкого (плавного зміщення елементів топологічної сітки) та сильного (стрибкової перебудови під дією топологічних реакцій анігіляцій/зародження пар C-точок) типів реакції поляризаційної структури світла на зовнішні збурення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353176

Рубрики:

      
13.

Єгоров С.Г. 
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.03 / С.Г. Єгоров ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2006. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу властивостей і характеристик розплаву на кристалізацію монокристалів і розподіл домішок. Проаналізовано вплив електромагнітного поля плавильного індуктора на процеси, які протікають у розплаві. Описано переважні механізми перемішування розплаву в рідкій зоні в процесі вирощування монокристалів кремнію методом безтигельної зонної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843.312-06 +
Шифр НБУВ: РА342431

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Єгоров Ю.І. 
Принципи архітектурно-ландшафтної організації історичних міст України (на прикладі міста Умань): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / Ю.І. Єгоров ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі стану наукових досліджень і проблем практики виявлено тенденції та розроблено принципи архітектурно-ландшафтної організації історичних міст країни. Обгрунтовано альтернативні варіанти та визначено пріоритетний напрямок розвитку м.Умань як типового історичного міста України за умов обмеження ресурсних можливостей, екологічних негараздів і соціально-економічної та містобудівної динаміки. Удосконалено цільову ресурсно-нормативну модель, нормативи та методику, що сприятиме поетапному та різнорівневому підходу до збаланасованої архітектурно-ландшафтної організації за умов сталого розвитку історичних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н87 +
Шифр НБУВ: РА358806

Рубрики:

      
15.

Єгоров Ю.О. 
Тонка структура монохроматичних та поліхроматичних сингулярних пучків у одноосьовому кристалі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.О. Єгоров ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження процесів генерації та керування оптичними вихорами, що виникають у системі одноосьовий кристал - поляризаційний фільтр у когерентних і поліхроматичних пучках. Показано, що одноосьовий кристал здатний істотно перетворити структуру вихідного пучка таким чином, що в ортогонально поляризованій компоненті народжуються оптичні вихори, топологічний заряд яких на дві одиниці відрізняється від заряду вихідного пучка та напрямком циркуляції кругової поляризації у цьому пучку. Проаналізовано тонку структуру поляризації та топологічного заряду оптичних вихорів і показано, що за допомогою елементів поляризованого фільтра, утримуючого чвертьхвильову пластинку та поляризатор, можна керувати радіальним і азимутальним положенням одиничних оптичних вихорів у перетині пучка. Показано, що у разі розповсюдження поліхроматичного пучка чрез кристал і поляризаційний фільтр за оптичною віссю пучка з ортогональною поляризацією народжується поліхроматичний вихор з подвійним топологічним зарядом, що має широкий спектральний діапазон довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА339100

Рубрики:

      
16.

Єгоров В. Б. 
Інноваційне автоматизоване управління процесами виробництва комбікормів: нові канали інформації, стабілізація якості / В. Б. Єгоров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої і актуальної науково прикладної проблеми, а саме розробленню наукових основ створення систем автоматизованого управління технологічними процесами виробництва комбікормів, що забезпечують підвищення якості продукції за рахунок реалізації управління в режимі реального часу непрямими показниками якості і корекції їх заданих значень за результатами лабораторних досліджень прямих показників. Сучасні вимоги до ефективності виробництва, особливості технології ідинамічних властивостей технологічних машин визначають екстремальність вимог функціонування систем управління технологічними машинами в комбікормовій галузі. Відомі функції не забезпечують належний рівень управління якістю готової продукції. Для цього необхідна нова функція – функція управління якістю готової продукції, що включала б в себе функцію мінімізації затримок на отримання актуальної інформації про стан сировини (фізико-хімічні та мікробіологічні властивості сировини в ході технологічних процесів переробки) та функцію параметричної оптимізації САУ, що враховує стабільність перебігу технологічного процесу: функція мінімізації затримок на отримання актуальної інформації про стан сировини (фізико-хімічні та мікробіологічні властивості сировини в ході технологічних процесів переробки), та функція параметричної оптимізації САУ що враховує стабільність перебігу технологічного процесу.^UThe thesis is devoted to the solution of an important and topical scientific and applied problem, namely, the development of scientific foundations for the creation of automated control systems for the technological processes of the production of mixed feed, which ensure an increase in product quality through the implementation of real-time control of indirect quality indicators and correction of their set values based on the results of laboratory studies of direct indicators. Conducted active experiments with the control of the extrudate pattern through a specialized vision camera and repeated examination of samples in laboratory conditions for comparison, processed and generalized research results. A system with a set of «optimal» regulator settings obtained during optimization by the integral quadratic criterion, taking into account the rate of the transient process, with a significant scatter of the parameters of the control object, is less stable than a system with a set of regulator settings obtained during optimization by the integral criterion of stability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Єгоров В. А. 
Підвищення метрологічних та експлуатаційних характеристик елементів та систем атомно-емісійного спектрального аналізу / В. А. Єгоров. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: процес атомно-емісійного аналізу елементного складу речовини та способи підвищення його апаратної й аналітичної точності. Мета: виявлення фізичних закономірностей процесів збудження аналізу і реєстрації емісійних оптичних спектрів і використання цих закономірностей для розширення режимів збудження плазмових утворень, а також роздільної здатності й динамічного діапазону багатоканальних фотоприймачів. Методи: математичне моделювання і розрахунки процесів генерації спектрів, оптичних систем й систем реєстрації спектральних даних та експериментальні методи верифікації теоретично отриманих закономірностей. Теоретичні й практичні результати, наукова новизна: розроблено методи збільшення роздільної здатності й динамічного діапазону систем реєстрації та обробки даних спектральних вимірювань, методи контролю температури багатоелементних фотоприймачів без застосування додаткових температурних датчиків. Практичне значення: запропоновані методики можуть використовуватися для удосконалення апаратури емісійної спектрометрії. Сфера використання: прилади атомно-емісійного спектрального аналізу так і в суміжних областях оптичної спектрометрії, дистанційному зондуванні, одержанню зображень в інфрачервоному і радіодіапазоні.^UObject of research: the process of atomic emission analysis of the elemental composition of matter and ways to increase its hardware and analytical accuracy. Purpose: to identify the physical patterns of excitation processes of analysis and registration of emission optical spectra and use these patterns to expand the excitation modes of plasma formations, as well as the resolution and dynamic range of multichannel photodetectors. Methods: mathematical modeling and calculations of spectrum generation processes, optical systems and spectral data recording systems and experimental methods of verification of theoretically obtained regularities. Theoretical and practical results, scientific novelty: methods of increase of resolution and dynamic range of systems of registration and data processing of data of spectral measurements, methods of control of temperature of multielement photodetectors without of additional temperature sensors are developed. Practical significance: the proposed techniques can be used to improve the equipment of emission spectrometry. Scope: devices of atomic emission spectral analysis and in adjacent areas of optical spectrometry, remote sensing, obtaining images in the infrared and radio range.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Єгоров С. А. 
Компенсація спотворень при вимірюванні параметрів атомно-емісійних спектрів, зареєстрованих багатоелементними оптичними сенсорами: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / С. А. Єгоров. — Б.м., 2023 — укp.

Роботу присвячено розв’язанню актуальної науково-прикладної задачі вимірюванню параметрів емісійних спектрів зареєстрованих багатоелементними оптичними сенсорами в умовах нелінійностей передавальної характеристики та перетинання спектральних ліній.Мета роботи – дослідити механізми виникнення спотворень при реєстрації зображень багатоелементними сенсорами, розробити методики компенсації похибок при реєстрації зображень атомно-емісійних спектрів та запропонувати методики визначення параметрів резонансних спектральних ліній в реальних умовах зашумлення сигналу та перетинання спектральних лінії.^UРоботу присвячено розв’язанню актуальної науково-прикладної задачі вимірюванню параметрів емісійних спектрів зареєстрованих багатоелементними оптичними сенсорами в умовах нелінійностей передавальної характеристики та перетинання спектральних ліній.Мета роботи – дослідити механізми виникнення спотворень при реєстрації зображень багатоелементними сенсорами, розробити методики компенсації похибок при реєстрації зображень атомно-емісійних спектрів та запропонувати методики визначення параметрів резонансних спектральних ліній в реальних умовах зашумлення сигналу та перетинання спектральних лінії.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Єгорова І. Є. 
Метод оберненої задачі та неспадні розв'язки нелінійних еволюційних рівнянь: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.03 / І. Є. Єгорова ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Побудовано теорію розсіювання для одновимірного оператора Шрьодінгера й оператора Якобі із коефіцієнтами, що мають різні скінченнозонні фонові асимтотики на півосях. Одержано характеристичні властивості даних розсіювання, що дозволили розв'язати пряму й обернену задачі розсіювання у класі збурень із заданою гладкістю та заданою кількістю скінченних моментів. Результати застосовані для розв'язання методом оберненої задачі розсіювання задач Коші для рівнянь КдФ, мКдФ та ієрархії Тоди із асимтотично скінченнозонними початковими умовами типу сходинки. Одержано точні асимптотичні формули, що описують поведінку розв'язку ланцюжка Тода з початковими умовами типу сходинки за великим часом (розпад розв'язку на асимп-тотичний ряд солітонів). Зінтегровано рівняння КдФ і дефокусуюче НШ у класах майже періодичних функцій, що мають заданий спектр канторівського типу. Доведено, що ці розв'язки є рівномірними майже періодичними функціями за часом. Методами теорії розсіювання досліджено деякі властивості дискретного спектру комплексних матриць Якобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022
Шифр НБУВ: РА377625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Єгорова І.В. 
Формування національної самосвідомості у підлітків на уроках музики в загальноосвітній школі (на матеріалі творчої спадщини західноукраїнських композиторів ХIХ - початку ХХ століття): Автореф. дис. канд... пед. наук: 13.00.02 / І.В. Єгорова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Запропоновано поняття національної самосвідомості, розкрито зміст її структурних компонентів, сфер прояву, рівнів сформованості та розроблено новий підхід до її формування. Висвітлено педагогічний потенціал західноукраїнського музичного мистецтва XIX - початку XX ст. та особливості його реалізації в процесі національного виховання особистості (з урахуванням регіонального підходу). Обгрунтовано методичні засади формування національної самосвідомості підлітків на уроках музики засобами західноукраїнської професійної музики зазначеної доби, де основу педагогічного впливу складає цілеспрямований розвиток у підліків емоційного сприймання, здатності до емпатії, національної ідентифікації та естетичного оцінювання в їх єдності та взаємодії. Запропоновано теоретичну концепцію про виховний потенціал західноукраїнської музики досліджуваного періоду, з використанням якої визначено показники та критерії діагностики рівнів сформованості національної самосвідомості підлітків та розроблено дві моделі її розвитку: структурно-динамічну та функціональну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)21-3 + Щ313(4УКР33)5 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА321756

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського