Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (954)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄГОРОВА$<.>+<.>A=ЛУЦЕНК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгорова Т.В. 
1-метилтетразоло[5,1-Iа/I]ізоіндол у реакціях з малеїнімідами та хлорангідридами карбонових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Т.В. Єгорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Підтверджено гіпотезу про високу дієнову активність 1-метил[5,1-a]тетразолоізоіндолу та 1,2-диметил-1,2,4-триазоло[5,1-a]ізоіндолу за положеннями 5,9b. Показано, що з типовими дієнофілами - малеїнімідами - відбувається три послідовні процеси: утворення адукту Міхаеля (складу 1:1); утворення адукту Дільса - Альдера (складу 1:2) та результуюче скелетне перегрупування останнього. Показано, що за умов реакції ацилювання утворюються два продукти: ацилпохідні та не описані раніше барвники - монометинціаніни, заміщені біля центрального атома вуглецю. Встановлено закономірності впливу на хід реакції співвідношення вихідних речовин та характеру замісника R в ацилюючому реагенті (R = Alk, Ar, Het). Досліджено комлексоутворення ціанінових барвників ряду тетразолоізоіндолу з металами на прикладі феруму (ІІІ) та нікелю (ІІ). Проведено рентгеноструктурне дослідження 3-х сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371-27 +
Шифр НБУВ: РА335564

Рубрики:

      
2.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13
Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Луценко С.О. 
Визначення режиму гірничих робіт при змінних параметрах і інтенсивності відпрацювання ділянок залізорудного кар'єру: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / С.О. Луценко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено критерії та методи визначення раціонального варіанта режиму гірничих робіт глибоких залізорудних кар'єрів з урахуванням його взаємоз'язку з проектною продуктивністю кар'єру. Запропоновано визначати режим даних робіт за горизонтальними шарами відпрацювання гірничих порід, висота яких визначається глибиною консервації розкривних порід і залежить від робочих параметрів гірничого обладнання. За цього враховано взаємозв'язок параметрів елементів системи розробки з параметрами консервації цих порід і параметрами внутрішнього відвалоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301 + И168.8 +
Шифр НБУВ: РА356663

Рубрики:

      
4.

Луценко Г.В. 
Вплив зовнішніх потоків та флуктуацій на коалесценцію при великих початкових пересиченнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Луценко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Показано, що шум концентрації (пересичень) і фактора Гіббса - Томпсона впливає на кінетику коалесценції у бінарних системах з великою об'ємною часткою нової фази. Такий вплив змінює вигляд асимптотичного розподілу частинок за розмірами. Зростання рівня шуму (об'ємної частки) збільшує швидкість коалесценції. Уперше одержано залежність рівня шуму від об'ємної частки нової фази та встановлено критерій великої об'ємної частки. Завдяки комп'ютерному моделюванню встановлено, що у разі зростання об'ємної частки нової фази стають суттєвими ефекти кореляції між сусідніми частинками. З'ясовано, що шум хімічних потенціалів за умов індукованої потоками коалесценції у відкритій системі Cu/розплавлена лють впливає на вигляд розподілу частинок за розмірами. Одержані з використанням методів комп'ютерного моделювання розподіли підтверджено експериментальними результатами. Виявлено, що опис взаємної дифузії у рамках даркенівської схеми (наближення локальної квазірівноваги вакансій) у разі коалесценції у бінарних системах зі значною різницею рухливостей компонентів є недостатнім. Неоднорідним просторовим розподілом вакансій не можна нехтувати, якщо відстані між частинками не перевищують довжини вільного пробігу вакансій. У потрійній системі встановлено можливість відхилення від параболічного закону росту пресипітатів, зумовлене лише дифузійними причинами (без урахування межової кінетики).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В375.6,022 + К204.2 +
Шифр НБУВ: РА345241

Рубрики:

      
5.

Луценко А.В. 
Геополітичні ідеї в Україні: джерела та еволюція: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.В. Луценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено джерельну базу та стан наукової розробки проблем становлення геополітики в Україні. Розглянуто розвиток української геополітичної думки протягом всього періоду існування українського народу, включаючи його етнічні корені, і до початку минулого століття. Вивчено умови, у яких зароджувалась і розвивалась українська геополітична думка. Проведено історико-політологічний аналіз геополітичних доктрин і поглядів у період після закінчення Другої світової війни в наукових і політичних колах країн Заходу, в Радянському Союзі та Російській Федерації. Охарактеризовано стан геополітичних розробок, шкіл, напрямів наукового пошуку в сучасній українській науці й освіті. Наведено рекомендації щодо реалізації геополітичної стратегії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА368309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Луценко Н.С. 
Гормонально-метаболічні порушення при первинній відкритокутовій глаукомі та патогенетичне обгрунтування їх корекції в комплексному лікуванні: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Н.С. Луценко ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Вивчено гормонально-метаболічні особливості організму та їх роль у патогенезі первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ). Розроблено нові напрямки у патогенетично орієнтованому лікуванні хворих. Установлено, що за глаукоми наявний виражений дефіцит естрадіолу, який ініціює розвиток прискореної інволюції, формування ендокринної, вегетативної, ліпідної та морфологічної дисфункції та є чинником ризику розвитку та прогресування глаукоми. Важливим показником стану інволютивних процесів у організмі хворих на ПВКГ є коефіцієнт рецепції щитовидної залози, який вірогідно збільшується зі старінням, прогресом глаукоми та у разі гіповолемічного типу захворювання. У хворих на ПВКГ відбувається зниження рівня адаптації до стресу, значне зниження резервних можливостей симпато-адреналової системи, наявний ліпідний дистрес синдром, формується особливий психосоматичний стан. Розроблено математичну модель прогнозування ризику розвитку глаукомного процесу, концептуальну схему метаболічного патогенезу ПВКГ. Обгрунтовано необхідність корекції виявлених порушень. Запропоновано використовувати селективні модулятори естрогенових рецепторів та препарату "Кріоцелл" за умов комплексного лікування хворих на ПВКГ, що сприяє стабілізації та покращанню зорових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-5 +
Шифр НБУВ: РА355931

Рубрики:

      
7.

Єгорова 
Джерела формування та ефективність використання інвестиційних ресурсів у залізорудній промисловості (на прикладі гірничо- збагачувальних комбінатів Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Ірина Геннадіївна Єгорова ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.511.0-56 + У9(4УКР53)305.551.511.0-56
Шифр НБУВ: РА303716

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Єгорова І.Г. 
Джерела формування та ефективність використання інвестиційних ресурсів у залізорудній промисловості (на прикладі гірничо-збагачувальних комбінатів Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.Г. Єгорова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Визначено ефективні напрямки використання інвестиційних ресурсів у взаємозв'язку з їх фінансовими джерелами. Створено алгоритм діагностики прийнятності застосування та вибору для розрахунків статичних і динамічних показників ефективності інвестицій. Запропоновані критерії прирістних грошових потоків від додаткових інвестицій для порівняння варіантів з різними обсягами інвестування. Розроблено методику визначення доцільності використання в інвестиційних цілях позикових і залучених коштів, а також оцінки величини економії (перевитрати) фінансових ресурсів підприємства-позичальника при сплаті процентів за кредит в інфляційному середовищі. Здійснено обгрунтування реального інвестиційного проекту, який реалізується на ВАТ "Південний ГЗК".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.511.0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Луценко Г.В. 
Дифузійна конкуренція фаз і взаємна дифузія в металічних порошках та мультишарах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Г.В. Луценко ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено нові методи прогнозування та засоби впливу на швидкість гомогенізації порошкових композитів у разі взаємної дифузії та на фазовий склад у випадку реакційної дифузії. Досліджено початкові стадії реакційної дифузії у тонких плівках і мультишарах. Відзначено, що кінетика дифузійної гомогенізації на початковій стадії спікання порошкових систем і систем порошок - пластина описано в рамках моделі розділеної пари, яка, окрім середньої дисперсності, враховує відношення середніх розмірів порошинок різних сортів і різнофракційність порошків. Уточнено критерій пригнічення та росту фаз під час твердофазних реакцій у порошкових сумішах. Вперше встановлено критерій вибору режиму (місця появи проміжних фаз на вільних поверхнях порошинок), який визначено відношенням дифузійної проникності фаз і відношенням середніх розмірів порошинок. Виявлено, що першу стадію двостадійного росту проміжної фази під час твердофазової реакції у мультишарах і тонких плівках, яка характеризується ефективним показником Аврамі в інтервалі 1 - 2, описано в межах наступних моделей: стохастична модель латерального розростання, де випадковими є початковий розподіл центрів зародкоутворення та процес розростання; детерміністична модель розростання острівків шляхом дифузії на рухомій міжфазній границі. Удосконалено модель "кисневого насосу" для взаємної дифузії у тонких плівках з окисненням дифузанта на поверхні. Вперше запропоновано узагальнення моделі Фішера на випадок дифузії на межах зерен з розтіканням по поверхні та одночасним ростом плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 687
Шифр НБУВ: РА312872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Луценко В.І. 
Діагностика пухлинних, запальних та алергічних захворювань ЛОР-органів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.І. Луценко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено електропунктурну семіотику для злоякісних та доброякісних новоутворень гортані, хронічного тонзиліту та синуситів, цілорічного та сезонного алергічних ринітів. Запропоновано алгоритм електропунктурної діагностики для пухлинних, запальних та алергічних захворювань в експрес-режимі. Виявлено кореляційний взаємозв'язок між впливом діалізатів на імунологічні показники хворих на рак гортані in vitro та результатами електропунктурної діагностики - тестування пацієнтів, що відкриває перспективу індивідуального прогнозування ефективності терапії. Розроблено новий спосіб визначення мікробного пейзажу у хворих на синусити та тонзиліт, запропоновано методику неінвазивного визначення алергенів за алергічних ринітів (цілорічного та сезонного). Запропоновано новий спосіб визначення патоморфологічних змін в гортані у разі наявності злоякісних і доброякісних новоутворень без застосування біопсії. Доповнено дані про етіологію та патогенез хронічного тонзиліту, синуситів на основі вивчення мультифакторних змін в організмі хворих з даною патологією методом електропунктурної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р68-4 +
Шифр НБУВ: РА345512

Рубрики:

      
11.

Єгорова Т.В. 
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (IAvena sativa L./I): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.В. Єгорова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено роздільну здатність гібридологічного аналізу культурного вівса за кількісними ознаками у разі використання даних оцінки перших гібридних поколінь у сполученні з генетичним аналізом вихідних форм за генами-маркерами.Виявлено зчеплення генів-маркерів Pt4, N4, N5 і Ave1 з генами, які можуть розглядатися як ідентифіковані QTLs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.5-314 +
Шифр НБУВ: РА324224

Рубрики:

      
12.

Єгорова 
Іміджевий текст: лінгвопрагматичний і лінгвокультурологічний аспекти (на матеріалі російськомовної публіцистики): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Людмила Геннадіївна Єгорова ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш14112-70
Шифр НБУВ: РА366017

      
13.

Єгорова С.Ю. 
Імунологічна реактивність у хворих на неспецифічний виразковий коліт з різним ступенем дисбактеріозу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.09 / С.Ю. Єгорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-25 + Р413.302-25
Шифр НБУВ: РА374883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єгорова Н.Л. 
Кінетичне визначення аніонів, що містять сірку, в об'єктах навколишнього середовища та неорганічних матеріалах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.Л. Єгорова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено умови визначення сульфіт- і тіосульфіт-іонів кінетичним методом. Реакції відновлення указанами аніонами комплексів заліза(III) з 1,110-фенантроліном (або 2,2'-дипіридином) і міді(II) з аніоном 2,2'-біцинхонінової кислоти викорастано як індикаторні. З'ясовано вплив домішок органічних розчинників - метанолу, етанолу, пропанолу, пропанолу-2, ацетону та диметилформамиду на реакційне середовище та швидкість реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.21-5
Шифр НБУВ: РА317664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Луценко В. В. 
Колективні явища в плазмі з енергійними йонами в токамаках та стелараторах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. В. Луценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 30 с.: рис. — укp.

Відкрито нове явище - просторове каналювання енергії й імпульсу у разі збудження нестійкостей плазми енергійними іонами. Показано існування у стелараторах власних коливань, обумовлених модуляцією магнітного поля вздовж тороїдального кута. Знайдено, що частоти гвинтових альфвенівських мод (НАЕ-мод) розташовані у верхній частині НАЕ-щілини в альфвенівському континуумі. Показано існування резонансів частинка - хвиля, обумовлених відсутністю аксіальної симетрії магнітної конфігурації стелараторів. Виявлено дрейфово-звукові власні коливання та новий тип дрейфовоальфвенівських власних коливань у тороїдальній плазмі. Знайдено ключовий параметр, названий "звуковим", від якого залежить поведінка альфвенівського континууму в околі раціональної магнітної поверхні. Встановлено існування двох типів фішбон-нестійкості з частотами, які значно перевищують частоти відомих фішбон-нестійкостей плазми токамаків. Показано, що наявність "долини" в рівноважному полі у плазмі з високим відношенням тиску плазми до тиску магнітного поля є стабілізувальним фактором, який за певних умов забезпечує абсолютну стійкість фішбон-моди. З'ясовано, що нестійкості плазми, які збуджуються енергійними іонами в токамаках і стелараторах, можуть значно впливати на електронні потоки тепла (але не на потоки частинок) поперек магнітного поля. Виявлено групу енергійних іонів, які можуть істотно зміщуватися за радіусом плазми, рухаючись по супербананових орбітах під дією пилчастих коливань у токамаках. Доведено можливість періодичних спалахів потужності термоядерного реактора в режимі з пилкоподібними коливаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631,022 + В333.271,022
Шифр НБУВ: РА383962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Єгорова В.С. 
Конституційно-правовий статус суддів судів загальної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Єгорова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст поняття конституційно-правового статусу суддів судів загальної юрисдикції, виділено основні етапи його становлення та розвитку. Визначено особливості правосуб'єктності, права й обов'язки суддів судів загальної юрисдикції, розглянуто принципи та гарантії їх діяльності. Проаналізовано організаційно- та нормативно-правові гарантії діяльності суддів судів загальної юрисдикції, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного Закону України "Про статус суддів". Обгрунтовано необхідність внесення до чинного законодавства положення, згідно з яким гарантії незалежності суддів, закріплені в Конституції України та інших законах, не можуть бути скасовані або зменшені державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)11-7 +
Шифр НБУВ: РА360152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Єгорова Ю.В. 
Корпоративний сектор у трансформаційній економіці: особливості становлення і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.В. Єгорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито суть і функції корпорації як базової одиниці корпоративного сектора економіки. Розглянуто еволюцію цілей діяльності корпорації, проявом якої є трансформація її форм. На базі функції корпорації визначено багатовекторну роль корпоративного сектора у сучасній економічній системі. Відзначено, що роль корпоративного сектора на сучасному етапі реалізується не повністю і не відповідає соціально орієнтованій ринковій економіці. Проаналізовано корпоративну власність у аспекті нової конституціальної теорії. Виявлено специфіку прояву проблеми корпоративної власності "принципал - агент" у перехідній економіці. Визначено суб'єкти та механізми корпоративного управління. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи цього управління. З метою визначення особливостей становлення корпоративного сектора у трансформаційній економіці розроблено принцип виділення його структури за різними критеріями. З'ясовано етапи розвитку корпоративного сектора у перехідній економіці згідно зі зміною його частки у чистому прибутку, змішаному доході у 1996 - 2003 рр. Стосовно трансформаційної економічної системи України проаналізовано ринкові моделі корпоративного сектора: англо-американську, західноєвропейську та японську. Систематизовано ознаки, за якими є можливим виділення його моделі. Відповідно до цих ознак визначено специфічну перехідну модель даного сектора. Розглянуто тенденції розвитку корпоративного сектора у трансформаційний період. Виявлено внутрішні та зовнішні джерела фінансування корпорацій за умов ринкової трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 +
Шифр НБУВ: РА341611

Рубрики:

      
18.

Єгорова В.О. 
Криміналізація незаконного проведення дослідів над людиною та його кримінально-правові ознаки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.О. Єгорова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено основні аспекти кримінальної відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною. З'ясовано історію протидії цьому діянню, досліджено соціальну зумовленість його криміналізації на сьогоднішній день. Проаналізовано об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 142 КК України. Доведено, що чинна редакція даної статті не повністю відповідає сучасним теоретичним уявленням стосовно правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною та не може бути ефективним інструментарієм у руках правоохоронних органів для протидії цьому діянню. Виявлено необхідність доповнення та уточнення як об'єктивних ознак складу злочину, так і кваліфікуючих. Сформульовано ряд теоретичних висновків і надано пропозиції щодо удосконалення кримінально-правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА375042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Єгорова Т.П. 
Літосфера Європи за даними тривимірного гравітаційного моделювання: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.П. Єгорова ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Побудовано тривимірну регіональну густинну модель літосфери Європейського континенту та прилеглих структур Північної Атлантики масштабу 1 : 5 000 000, що базується на даних ГСЗ про структуру кори та інформації щодо неоднорідностей верхньої мантії, одержаної за допомогою інших геофізичних методів. Розроблено методику 3D гравітаційного моделювання з визначенням різницевих аномалій, мантійну природу яких підтверджено їх стійкою кореляцією з наоднорідностями верхньої мнтії за даними геотермії та сейсмології. Доведено, що температурний режим є основним чинником, який визначає розподіл густини нижче підошви кори. За кількісної інтерпретації мантійних аномалій розраховано інтегральні значення густини підкорового шару. Оцінено частини густини, які обумовлені змінами температурного режиму та варіаціями складу верхньої мантії. Пояснено закономірну зміну "речовинної" складової густини верхньої мантії. Встановлено, що дане явище обумовлене особливостями деплетування верхньої мантії під час формування земної кори континенту. На підставі залежності мантійних аномалій від товщини літосфери оцінено зміну даного параметра у межах усього континенту та прилеглої частини Атлантики. Показано, що густина може бути ще одним важливим параметром (спільно з температурою та швидкістю сейсмічних хвиль), що характеризує будову і склад верхньої мантії. Здійснено апробацію розробленої методики гравітаційного моделювання під час 3D моделювання масштабу 1:1 000 000 двох регіонів, розташованих у межах України - району профілю EUROBRIDGE-97 на площі вздовж південної границі Східно-Європейської платформи. Одержано суттєво нові результати про глибинну будову, формування основних структур та геотектонічний розвиток досліджуваних регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д212 с42 +
Шифр НБУВ: РА344522

Рубрики:

      
20.

Луценко О.М. 
Метафізика Eросу в творчості Б.Вишеславцева та філософія російського релігійного ренесансу кінця XIX - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.М. Луценко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено метафізику Еросу в творчості Б.Вишеславцева у контексті філософської традиції російського релігійного ренесансу кінця XIX - початку XX ст., а також сучасної західноєвропейської та вітчизняної філософії. Проведено історико-філософський аналіз поняття Еросу у представників російського релігійного ренесансу. Установлено, що у визначенні Еросу Б.Вишеславцев не належить до жодного з зазначених напрямків, тому що у своїх дослідженнях він не акцентує уваги на проблемі статі, а міркує про Божественний Ерос. За компаративістським аналізом трагічної суті Еросу у Платона та Б.Вишеславцева виявлено істотне розходження інтерпретації концепції спрямованості Еросу в цих мислителів (Платон згадує два Ероси - Ерос Небесний та Ерос Земний, а Б.Вишеславцев - тільки один - Ерос як становлення морального життя людини). Єдиний Ерос у творчості Б.Вишеславцева з'являється у вигляді дихотомічного прагнення до нижчих і вищих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6
Шифр НБУВ: РА330620

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського