Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (497)Книжкові видання та компакт-диски (481)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНЮК$<.>+<.>A=ОЛЕН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюк О.С. 
Використання інфіта- та лазеротерапії у санаторно-курортній реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.С. Іванюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено ефективність санаторно-курортної реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку (ІМ) з урахуванням клініко-патогенетичних особливостей захворювання та термінів початку відновлювальних заходів з використанням інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що залучення інфіта- та лазеротерапії до реабілітаційного комплексу сприяє позитивній динаміці клінічних показників, функціонального стану центральної та приферичної гемодинаміки, відновленню когнітивних функцій і психоемоційного статусу. Комплексне застосування інфіта- та лазеротерапії в реабілітації хворих з наслідками ІМ сприяє підвищенню ефективності ранньої санаторно-курортної реабілітації за рахунок суттєвого регресу скарг, неврологічної симптоматики, покращання центральної та периферичної гемодинаміки, ліпідного обміну та реолого-коагуляційних властивостей крові, підвищення м'язової сили та покращання опороспроможності, а також відновлення когнітивних функцій, що значно перевищує дані, одержані у разі окремого використання інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що їх комплексне застосування позитивно впливає на відновлення порушених функцій у хворих з наслідками ІМ на пізньому відновлювальному та резидуальному періодах реабілітації, але ефективність лікування зменшується зі збільшенням терміну після перенесеного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364890

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Оленчук М.В. 
Дослідження фотоіндукованого переносу електрона в фотосинтетичних реакційних центрах бактерій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.В. Оленчук ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2009. — 21 с. — укp.

Систематично досліджено взаємодію світла з фотоативними біологічними макромолекулами, що перебувають у стані з фоторозділеним зарядом аномально великий час (секунди та більше). Визначено умови, за яких можливий рівномірний розподіл збуджувального світла вздовж його оптичного шляху. Розроблено нову методику обробки експериментальних результатів, що передбачає врахування нелінійного характеру поглинання молекул. Відкрито явище утворення нових фонтоіндукованих конформаційних підстанів РЦ. Показано, що їх поява залежить від режиму фотоактивації зразка, а саме: інтенсивності та тривалості збуджувального світла. Проаналізовано динаміку змін констант швидкості рекомбінації електрона зі стану з розділеними зарядами для зразків різних РЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.4 +
Шифр НБУВ: РА363636

Рубрики:

      
3.

Іванюк М. І. 
Інституціоналізація та функціонування громадянського суспільства в західному регіоні України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. І. Іванюк ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернів., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано характер впливу соціокультурних особливостей західного регіону України на процеси інституціоналізації громадянського суспільства. Охарактеризовано формування та розвиток громадських організацій як базового інституту громадянського суспільства. Досліджено взаємодію інститутів громадянського суспільства з органами влади, процес розвитку інформаційних інститутів та особливості функціонування системи громадського контролю. Доведено, що в західному регіоні України процес інституціоналізації громадянського суспільства може визначатися в категоріях відродження та пов'язаний з соціокультурними особливостями даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф3(4УКР3)12
Шифр НБУВ: РА372004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Іванюк О.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування карведилолу та краталу в комплексному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Іванюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання карведилолу та краталу за умов комплексного лікування хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадії. Установлено позитивний вплив даних препаратів на клінічний перебіг, когнітивні функції, рівень про- й антиоксидантів у крові, церебральну гемодинаміку у хворих на ДЕ. У разі застосування карведилолу у базисній терапії таких хворих на фоні церебрального атеросклерозу з артеріальною гіпертензією виявлено покращання функціональних можливостей артеріального русла судин головного мозу. Розроблено рекомендації стосовно лікування хворих на ДЕ з використанням карведилолу та краталу залежно від генезу захворювання та стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА350005

Рубрики:

      
5.

Іванюк В.А. 
Комп'ютерне моделювання динамічних об'єктів на основі ланцюгово-дробової апроксимації складих передатних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Іванюк ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Змодельовано динамічні об'єкти, що описуються складними передатними функціями, шляхом ланцюгово-дробової апроксимації. Розвинуто ідею застосування ланцюгових дробів під час побудови апроксимаційних моделей динамічних об'єктів. Розроблено алгоритми апроксимації дробово-раціональних передатних функцій високого порядку, побудови апроксимаційних моделей об'єктів з розподіленими параметрами, що описуються ірраціональними передатними функціями. Розроблено пакет прикладних програм, що містить модулі, які реалізують алгоритми побудови ланцюгово-дробових апроксимаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА364056

Рубрики:

      
6.

Іванюк Н.М. 
Комунікативно-функціональні характеристики дієслів порівняння сучасної німецької мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.М. Іванюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено системно-структурні та комунікативно-функціональні особливості дієслів з експліцитною та імпліцитною семою порівняння в аспекті міжкатегорійного взаємозв'язку, міжпольової/міжмікропольової міграції, взаємовідношення категорійних значень та імпліцитних смислів. Виявлено, що залежно від дискурсивно-синтаксичних функцій предикації/модифікації/референції дієслова порівняння є предикативними центрами категоріальних ситуацій або мають статус категоріально-семантичних елементів і вживаються у категоріальних ситуаціях з внутрішньотекстовою, міжтекстовою та асоціативною референцією. Дієслова порівняння проаналізовано в контексті кореляції їх логіко-семантичної та синтаксичної валентностей, виявлено умови вираження суб'єкта порівняння. Конкретизовано структуру функціонально-семантичного поля порівняння, згідно з якою створено класифікацію дієслів порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.5 +
Шифр НБУВ: РА346591

Рубрики:

      
7.

Іванюк Б.П. 
Метафора і літературний твір: структурно-типологічний, історико-типологічний та прагматичний аспекти дослідження (на матеріалі російської літератури): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02;10.01.06 / Б.П. Іванюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню проблеми співвідносності метафори і літературного твору у трьох визначальних аспектах: структурно-типологічному, історико-типологічному та прагматичному. Розкриваються генетичний та функціональний зв'язки методу, жанру, стилю, сюжету та інших чинників і носіїв цілісності художнього твору з метафорою як універсальною фігурою постміфологічного художнього мислення. Визначається роль метафори в становленні та сприйнятті літературного твору як художнього цілого, а також у формуванні різних типів цілісності художнього твору в їх конкретно-історичних варіаціях - літературних напрямах та течіях. Особлива увага приділяється віршу-метафорі, в якому досліджувана проблема набуває свого найбільш репрезентативного втілення. Теоретичний та практичний аналіз цього маловивченого явища світової лірики проводиться на матеріалі російської поезії першої половини ХІХ століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171.11

Рубрики:

      
8.

Оленюк І.В. 
Методичні основи управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації у процесі навчання фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Оленюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні засади забезпечення особистісних орієнтацій у навчанні фізики та обгрунтовано доцільність використання інтегральних особистісно-діяльнісних вимірників якості знань. Запропоновано методику застосування технологічних схем управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації з фізики під час практичних і лабораторних занять, базуючись на цільовій програмі з фізики у структурі цільової освітньо-професійної програми підготовки фахівця. Описано методику організації та проведення експерименту, проаналізовано його результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА336968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Оленич С.Р. 
Молодь як об'єкт і суб'єкт суспільних відносин в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.Р. Оленич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес становлення молоді в контексті філософсько-освітніх, аксіологічних та історичних проблем, а також основні аспекти процесу соціалізації молоді, включеного до загальносоціалізаційного контексту особистості. Встановлено, що підняття вікових меж молодості попри свій позитив має і негативне забарвлення, яке проявляється у посиленні патронажу над молоддю з боку суспільства та держави, що ускладнює процеси становлення суб'єктної молоді. Визначено, що на процес становлення молоді впливають такі основні об'єктивні чинники, як політико-економічні та соціокультурні тенденції глобального характеру та трансформаційні суспільні процеси внутрішнього характеру. Доведено, що самореалізація молоді, її суб'єктність найповніше відбуваються через молодіжний рух як формального характеру, так і неформальної молодіжної ініціативи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422 + Ю6*422 + Ю6*422
Шифр НБУВ: РА369701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Олендр Т. М. 
Моніторинг якості природничо-наукової освіти в університетах США: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. М. Олендр ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано основні етапи розвитку моніторингу якості вищої освіти США. Визначено структуру моніторингу її якості, особливості його проведення в процесі природничо-наукової підготовки фахівців в американських університетах. Виокремлено критерії та показники її якості за чотирма складовими (якість навчальних досягнень суб'єкта освітнього процесу, якість об'єкта надання освітніх послуг, якість процесу надання освітніх послуг, якість результату діяльності освітньої системи). Розкрито сутність, етапи, напрями, види, рівні, основні методи та форми організації моніторингу. Виокремлено прогресивні ідеї американського досвіду з проведення моніторингу якості природничо-наукової освіти, що можуть бути рекомендовані у разі реформування вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СПО)711 к8 + Б. р(7СПО)3-38
Шифр НБУВ: РА384303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Оленюк А.М. 
Обробіток грунту, удобрення й догляд за посівами цукрових буряків з елементами біологізації землеробства в південно-західному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.М. Оленюк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Для умов південно-західного Лісостепу України удосконалено технологію вирощування цукрових буряків шляхом застосування елементів біологічної системи землеробства й основного обробітку грунту, внесення альтернативних органічних та оптимальних мінеральних добрив і контролювання забур'янення у системі догляду за посівами. Встановлено, що внесення альтернативних видів органічних добрив сприяє підвищенню вмісту у грунті азоту, який легко гідролізується, рухомого фосфору й обмінного калію. Виявлено, що біологічна активність грунту за кількістю мікроорганізмів на фоні полицевого та чизельного способів його обробітку перевищує контроль на 28,3 та 30 %. У разі впровадження даного варіанта врожайність коренеполодів становить 33,7 т/га, а збір цукру - 5,37 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Іванюк Т.І. 
Обставини, які пом'якшують покарання, за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Іванюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 15 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення обставин, які пом'якшують покарання. Проаналізовано розвиток дослідження даного питання у кримінальному праві та кримінальному законодавстві України. Наведено порівняльний аналіз норм, що регламентують обставини, які пом'якшують покарання за КК України та кримінальним законодавством зарубіжних держав. Розкрито сутність поняття та правову природу обставин, які пом'якшують покарання, конкретизовано його кримінально-правове значення. Визначено місце обставин, які пом'якшують покарання, у системі загальних норм щодо призначення покарання, змісту та невичерпного переліку даних обставин. Сформульовано визначення поняття обставин, які пом'якшують покарання та нову редакцію їх законодавчого переліку. Встановлено порядок проведення процедури урахування судом під час призначення покарання обставин, які пом'якшують покарання. Обгрунтовано доцільність закріплення у КК України вичерпного переліку обставин, які пом'якшують покарання. Наведено рекомендації щодо подальшого удосконалення чинного КК України в частині, що регламентує обставини, які пом'якшують покарання, а також пропозиції, що стосуються роз'яснень Верховного Суду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 +
Шифр НБУВ: РА344028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Оленич І.Б. 
Оптико-люмінесцентні властивості поруватого кремнію, одержаного методом анодизації: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І.Б. Оленич ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА373324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванюк І.В. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку земельних відносин на сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Іванюк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організаційно-економічного забезпечення розвитку земельних відносин з метою його подальшого удосконалення. Визначено сутність земельних відносин і відносин власності на землю з урахуванням організаційно-правових форм, які застосовуються у сфері землекористування. На підставі аналізу організаційних засад та економічних показників діяльності сільськогосподарських підприємств і використання земельних ділянок встановлено особливості формування та розвитку земельних відносин, досліджено еколого-економічний стан власних та орендованих земельних ділянок. Виявлено невідповідність існуючої методики визначення орендної плати за землю економічним та екологічним умовам використання орендованої землі. Розроблено концептуальні засади розвитку земельних відносин за екологічним та економічним напрямами їх реалізації з метою забезпечення еколого-безпечного, економічно обгрунтованого та соціально орієнтованого землекористування на засадах врахування еколого-економічних інтересів сільськогосподарських підприємств - орендарів і власників землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 +
Шифр НБУВ: РА362043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іванюк І.В. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку земельних відносин на сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Іванюк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організаційно-економічного забезпечення розвитку земельних відносин з метою його подальшого удосконалення. Визначено сутність земельних відносин і відносин власності на землю з урахуванням організаційно-правових форм, які застосовуються у сфері землекористування. На підставі аналізу організаційних засад та економічних показників діяльності сільськогосподарських підприємств і використання земельних ділянок встановлено особливості формування та розвитку земельних відносин, досліджено еколого-економічний стан власних та орендованих земельних ділянок. Виявлено невідповідність існуючої методики визначення орендної плати за землю економічним та екологічним умовам використання орендованої землі. Розроблено концептуальні засади розвитку земельних відносин за екологічним та економічним напрямами їх реалізації з метою забезпечення еколого-безпечного, економічно обгрунтованого та соціально орієнтованого землекористування на засадах врахування еколого-економічних інтересів сільськогосподарських підприємств - орендарів і власників землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 +
Шифр НБУВ: РА362043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іванюк І.Д. 
Особливості використання недеревної продукції лісу в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Д. Іванюк ; Держ. агроекол. ун-т України. — Житомир, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення радіоактивного забруднення продукції лісу: березового соку, живиці сосни звичайної, кормових рослин лісових сінокосів і пасовищ, дикорослих лікарських та ягідних рослин, їстивних грибів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П398.91(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325450

Географічні рубрики:

      
17.

Іванюк О. О. 
Параметрично-структурні методи підвищення якості систем регулювання промислових об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / О. О. Іванюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано основні методи параметричного синтезу промислових систем і показано, що існує потреба у створенні нових алгоритмів, які поширюються на цифрові системи та забезпечують підвищення якості регулювання. Розв'язано задачу синтезу неперервних і цифрових систем з ПІ-, ПІД- та (ПІ-ПД)-регуляторами у безрозмірному вигляді за методом багатокритеріального оптимуму, яка створює інженерні методики синтезу даних систем для статичних та астатичних об'єктів першого та другого порядків із запізненням. На основі даного підходу здійснено синтез систем з цифровими регуляторами під час заданого значення періоду дискретності, а також для випадку, коли він визначається в процесі синтезу системи. Запропоновано нову структуру неперервних і цифрових каскадних систем з (ПІ-ПД)-алгоритмами функціонування коригувального та стабілізувального регуляторів і метод синтезу таких систем. Розроблено прикладні програми для синтезу й аналізу неперервних і цифрових автоматичних систем регулювання різної структури з різними алгоритмами функціонування регуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-01
Шифр НБУВ: РА376012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Іванюк В.Я. 
Продуктивність культур ланки зерно-просапної сівозміни залежно від способів основного обробітку грунту та рівнів удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Я. Іванюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі результатів тривалого польового досліду на сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті визначено вплив способів основного обробітку та добрив на агрономічні властивості, забур'яненість і продуктивність ланки зерно-просапаної сівозміни. Виявлено відсутність істотного впливу способів основного обробітку грунту на продуктивність конюшини лучної та пшениці озимої. Показано, що дані заходи поліпшують водні, агрофізичні, агрохімічні властивості грунту та підвищують продуктивність культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА344673

Рубрики:

      
19.

Оленіна О.Ю. 
Реклама як явище художньої культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.Ю. Оленіна ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню феномена реклами у контексті загальнолюдської культури в цілому та художньої культури зокрема. Розкрито зв'язок реклами з різними галузями гуманітарних знань, мистецтвом, народною творчістю. Визначено сучасні тенденції розвитку реклами як особливого виду мистецтва, що відображає повсякденне буття людини, має естетичний вплив на різні сфери її життя та суспільства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ127.45 + Ю815,0

Рубрики:

      
20.

Оленіна О.Ю. 
Реклама як явище художньої культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.Ю. Оленіна ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню феномена реклами у контексті загальнолюдської культури в цілому та художньої культури зокрема. Розкрито зв'язок реклами з різними галузями гуманітарних знань, мистецтвом, народною творчістю. Визначено сучасні тенденції розвитку реклами як особливого виду мистецтва, що відображає повсякденне буття людини, має естетичний вплив на різні сфери її життя та суспільства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ127.45

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського