Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (276)Книжкові видання та компакт-диски (237)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНЮК$<.>+<.>A=ЯНА$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюк О.С. 
Використання інфіта- та лазеротерапії у санаторно-курортній реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.С. Іванюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено ефективність санаторно-курортної реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку (ІМ) з урахуванням клініко-патогенетичних особливостей захворювання та термінів початку відновлювальних заходів з використанням інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що залучення інфіта- та лазеротерапії до реабілітаційного комплексу сприяє позитивній динаміці клінічних показників, функціонального стану центральної та приферичної гемодинаміки, відновленню когнітивних функцій і психоемоційного статусу. Комплексне застосування інфіта- та лазеротерапії в реабілітації хворих з наслідками ІМ сприяє підвищенню ефективності ранньої санаторно-курортної реабілітації за рахунок суттєвого регресу скарг, неврологічної симптоматики, покращання центральної та периферичної гемодинаміки, ліпідного обміну та реолого-коагуляційних властивостей крові, підвищення м'язової сили та покращання опороспроможності, а також відновлення когнітивних функцій, що значно перевищує дані, одержані у разі окремого використання інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що їх комплексне застосування позитивно впливає на відновлення порушених функцій у хворих з наслідками ІМ на пізньому відновлювальному та резидуальному періодах реабілітації, але ефективність лікування зменшується зі збільшенням терміну після перенесеного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364890

Рубрики:

      
2.

Іванюк М. І. 
Інституціоналізація та функціонування громадянського суспільства в західному регіоні України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. І. Іванюк ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернів., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано характер впливу соціокультурних особливостей західного регіону України на процеси інституціоналізації громадянського суспільства. Охарактеризовано формування та розвиток громадських організацій як базового інституту громадянського суспільства. Досліджено взаємодію інститутів громадянського суспільства з органами влади, процес розвитку інформаційних інститутів та особливості функціонування системи громадського контролю. Доведено, що в західному регіоні України процес інституціоналізації громадянського суспільства може визначатися в категоріях відродження та пов'язаний з соціокультурними особливостями даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф3(4УКР3)12
Шифр НБУВ: РА372004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Іванюк О.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування карведилолу та краталу в комплексному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Іванюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання карведилолу та краталу за умов комплексного лікування хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадії. Установлено позитивний вплив даних препаратів на клінічний перебіг, когнітивні функції, рівень про- й антиоксидантів у крові, церебральну гемодинаміку у хворих на ДЕ. У разі застосування карведилолу у базисній терапії таких хворих на фоні церебрального атеросклерозу з артеріальною гіпертензією виявлено покращання функціональних можливостей артеріального русла судин головного мозу. Розроблено рекомендації стосовно лікування хворих на ДЕ з використанням карведилолу та краталу залежно від генезу захворювання та стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА350005

Рубрики:

      
4.

Іванюк В.А. 
Комп'ютерне моделювання динамічних об'єктів на основі ланцюгово-дробової апроксимації складих передатних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Іванюк ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Змодельовано динамічні об'єкти, що описуються складними передатними функціями, шляхом ланцюгово-дробової апроксимації. Розвинуто ідею застосування ланцюгових дробів під час побудови апроксимаційних моделей динамічних об'єктів. Розроблено алгоритми апроксимації дробово-раціональних передатних функцій високого порядку, побудови апроксимаційних моделей об'єктів з розподіленими параметрами, що описуються ірраціональними передатними функціями. Розроблено пакет прикладних програм, що містить модулі, які реалізують алгоритми побудови ланцюгово-дробових апроксимаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА364056

Рубрики:

      
5.

Іванюк Н.М. 
Комунікативно-функціональні характеристики дієслів порівняння сучасної німецької мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.М. Іванюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено системно-структурні та комунікативно-функціональні особливості дієслів з експліцитною та імпліцитною семою порівняння в аспекті міжкатегорійного взаємозв'язку, міжпольової/міжмікропольової міграції, взаємовідношення категорійних значень та імпліцитних смислів. Виявлено, що залежно від дискурсивно-синтаксичних функцій предикації/модифікації/референції дієслова порівняння є предикативними центрами категоріальних ситуацій або мають статус категоріально-семантичних елементів і вживаються у категоріальних ситуаціях з внутрішньотекстовою, міжтекстовою та асоціативною референцією. Дієслова порівняння проаналізовано в контексті кореляції їх логіко-семантичної та синтаксичної валентностей, виявлено умови вираження суб'єкта порівняння. Конкретизовано структуру функціонально-семантичного поля порівняння, згідно з якою створено класифікацію дієслів порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.5 +
Шифр НБУВ: РА346591

Рубрики:

      
6.

Іванюк Б.П. 
Метафора і літературний твір: структурно-типологічний, історико-типологічний та прагматичний аспекти дослідження (на матеріалі російської літератури): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02;10.01.06 / Б.П. Іванюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню проблеми співвідносності метафори і літературного твору у трьох визначальних аспектах: структурно-типологічному, історико-типологічному та прагматичному. Розкриваються генетичний та функціональний зв'язки методу, жанру, стилю, сюжету та інших чинників і носіїв цілісності художнього твору з метафорою як універсальною фігурою постміфологічного художнього мислення. Визначається роль метафори в становленні та сприйнятті літературного твору як художнього цілого, а також у формуванні різних типів цілісності художнього твору в їх конкретно-історичних варіаціях - літературних напрямах та течіях. Особлива увага приділяється віршу-метафорі, в якому досліджувана проблема набуває свого найбільш репрезентативного втілення. Теоретичний та практичний аналіз цього маловивченого явища світової лірики проводиться на матеріалі російської поезії першої половини ХІХ століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171.11

Рубрики:

      
7.

Янаков В. П. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи тістомісильної машини періодичної дії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. П. Янаков ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Знайдено взаємозв'язок енергетичних і якісних показників замісу та бродіння тіста. Розрахунок енергії, затрачуваної на гідратацію компонентів, привів до уточнення роботи, вживаної на структуроутворення тіста й енергетичного балансу тістомісильної машини. Одержано підтверджені математичні залежності системи тістоприготування. Проведення експериментальних досліджень дало можливість підтвердити одержані експериментальні дані та пропоновані теоретичні передумови. Результати досліджень впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5-01
Шифр НБУВ: РА378891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванюк Т.І. 
Обставини, які пом'якшують покарання, за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Іванюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 15 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення обставин, які пом'якшують покарання. Проаналізовано розвиток дослідження даного питання у кримінальному праві та кримінальному законодавстві України. Наведено порівняльний аналіз норм, що регламентують обставини, які пом'якшують покарання за КК України та кримінальним законодавством зарубіжних держав. Розкрито сутність поняття та правову природу обставин, які пом'якшують покарання, конкретизовано його кримінально-правове значення. Визначено місце обставин, які пом'якшують покарання, у системі загальних норм щодо призначення покарання, змісту та невичерпного переліку даних обставин. Сформульовано визначення поняття обставин, які пом'якшують покарання та нову редакцію їх законодавчого переліку. Встановлено порядок проведення процедури урахування судом під час призначення покарання обставин, які пом'якшують покарання. Обгрунтовано доцільність закріплення у КК України вичерпного переліку обставин, які пом'якшують покарання. Наведено рекомендації щодо подальшого удосконалення чинного КК України в частині, що регламентує обставини, які пом'якшують покарання, а також пропозиції, що стосуються роз'яснень Верховного Суду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 +
Шифр НБУВ: РА344028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванюк І.В. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку земельних відносин на сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Іванюк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організаційно-економічного забезпечення розвитку земельних відносин з метою його подальшого удосконалення. Визначено сутність земельних відносин і відносин власності на землю з урахуванням організаційно-правових форм, які застосовуються у сфері землекористування. На підставі аналізу організаційних засад та економічних показників діяльності сільськогосподарських підприємств і використання земельних ділянок встановлено особливості формування та розвитку земельних відносин, досліджено еколого-економічний стан власних та орендованих земельних ділянок. Виявлено невідповідність існуючої методики визначення орендної плати за землю економічним та екологічним умовам використання орендованої землі. Розроблено концептуальні засади розвитку земельних відносин за екологічним та економічним напрямами їх реалізації з метою забезпечення еколого-безпечного, економічно обгрунтованого та соціально орієнтованого землекористування на засадах врахування еколого-економічних інтересів сільськогосподарських підприємств - орендарів і власників землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 +
Шифр НБУВ: РА362043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іванюк І.В. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку земельних відносин на сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Іванюк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організаційно-економічного забезпечення розвитку земельних відносин з метою його подальшого удосконалення. Визначено сутність земельних відносин і відносин власності на землю з урахуванням організаційно-правових форм, які застосовуються у сфері землекористування. На підставі аналізу організаційних засад та економічних показників діяльності сільськогосподарських підприємств і використання земельних ділянок встановлено особливості формування та розвитку земельних відносин, досліджено еколого-економічний стан власних та орендованих земельних ділянок. Виявлено невідповідність існуючої методики визначення орендної плати за землю економічним та екологічним умовам використання орендованої землі. Розроблено концептуальні засади розвитку земельних відносин за екологічним та економічним напрямами їх реалізації з метою забезпечення еколого-безпечного, економічно обгрунтованого та соціально орієнтованого землекористування на засадах врахування еколого-економічних інтересів сільськогосподарських підприємств - орендарів і власників землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 +
Шифр НБУВ: РА362043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іванюк І.Д. 
Особливості використання недеревної продукції лісу в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Д. Іванюк ; Держ. агроекол. ун-т України. — Житомир, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення радіоактивного забруднення продукції лісу: березового соку, живиці сосни звичайної, кормових рослин лісових сінокосів і пасовищ, дикорослих лікарських та ягідних рослин, їстивних грибів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П398.91(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325450

Географічні рубрики:

      
12.

Іванюк О. О. 
Параметрично-структурні методи підвищення якості систем регулювання промислових об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / О. О. Іванюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано основні методи параметричного синтезу промислових систем і показано, що існує потреба у створенні нових алгоритмів, які поширюються на цифрові системи та забезпечують підвищення якості регулювання. Розв'язано задачу синтезу неперервних і цифрових систем з ПІ-, ПІД- та (ПІ-ПД)-регуляторами у безрозмірному вигляді за методом багатокритеріального оптимуму, яка створює інженерні методики синтезу даних систем для статичних та астатичних об'єктів першого та другого порядків із запізненням. На основі даного підходу здійснено синтез систем з цифровими регуляторами під час заданого значення періоду дискретності, а також для випадку, коли він визначається в процесі синтезу системи. Запропоновано нову структуру неперервних і цифрових каскадних систем з (ПІ-ПД)-алгоритмами функціонування коригувального та стабілізувального регуляторів і метод синтезу таких систем. Розроблено прикладні програми для синтезу й аналізу неперервних і цифрових автоматичних систем регулювання різної структури з різними алгоритмами функціонування регуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-01
Шифр НБУВ: РА376012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іванюк В.Я. 
Продуктивність культур ланки зерно-просапної сівозміни залежно від способів основного обробітку грунту та рівнів удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Я. Іванюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі результатів тривалого польового досліду на сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті визначено вплив способів основного обробітку та добрив на агрономічні властивості, забур'яненість і продуктивність ланки зерно-просапаної сівозміни. Виявлено відсутність істотного впливу способів основного обробітку грунту на продуктивність конюшини лучної та пшениці озимої. Показано, що дані заходи поліпшують водні, агрофізичні, агрохімічні властивості грунту та підвищують продуктивність культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА344673

Рубрики:

      
14.

Іванюк О.В. 
Розробка теоретичних та технологічних основ синтезу неорганічних пігментів з використанням як базової сировини гальванічних шламів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Іванюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі термодинамічного аналізу й експериментальних досліджень встановлено закономірності кондиціювання гальванічних шламів та утворення сполук-хромофорів. Виявлено існування концентраційної області існування пігментів, синтезованих на основі гальванічних шламів, відповідно до вимог науково-технічної документації. Запропоновано технологічну схему синтезу неорганічних пігментів з використанням гальванічних шламів, разовий технологічний регламент виробництва неорганічних пігментів на основі гальванічних шламів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л745-37
Шифр НБУВ: РА316955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Іванюк О. Л. 
Становлення системи обліку етнічного складу населення Російської імперії: друга половина XIX - початок XX ст. (на матеріалах міст України): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Л. Іванюк ; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено процес становлення системи обліку етнічного складу населення міст України другої половини XIX - початку XX ст. Встановлено логічний та конкретно-організаційний зв'язок між першим досвідом одноденних переписів міського населення у Москві, Петербурзі, Харкові, Одесі, Києві. Виявлено як у вищому державному управлінському середовищі та серед науковців-статистиків, усвідомлювалася потреба в проведенні системного обліку населення, формувалася його ідеологія, організаційні засади та структура самого обліку, в тому числі й етнічного складу населення. Проаналізовано рівень об'єктивності матеріалів, одержаних під час всеросійського перепису, зокрема тих його пунктів, що стосуються етнічного складу населення. Визначено суспільні, організаційні й особистісні причини збоїв об'єктивності системи обліку населення, особливо в частині, що стосувалася його етнічного складу. З'ясовано етнічний склад міського населення України та досліджено його регіональні особливості на межі ХІХ - ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-22 + С73(4УКР)5-234
Шифр НБУВ: РА378965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іванюк Ф.О. 
Теорія дисипативного колективного руху в атомних ядрах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / Ф.О. Іванюк ; НАН України. Наук. центр "Ін-т ядер. дослідж.". — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень колективного руху у важких атомних ядрах. Розроблено модель, яка дозволяє на мікроскопічному рівні розрахувати кінетичні коефіцієнти, що визначають динаміку процесів з великою перебудовою стану ядер. Модель природним чином враховує оболонкові ефекти, сили спарювання, залежність ширини одночастинкових рівнів від енергії збудження та спарювальної взаємодії. Використання кінетичних коефіцієнтів дає змогу проводити реалістичні розрахунки еволюції ядерних систем, розподілів фрагментів поділу за масою та енергією, числа легких частинок, випромінених у процесі поділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.2,022
Шифр НБУВ: РА316893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Іванюк О. І. 
Модель та метод інформаційної технології навігації автономних мобільних систем в умовах невизначеності / О. І. Іванюк. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес навігації автономних мобільних систем. Проведені дослідження ґрунтуються на використанні методів ситуаційного управління, нечіткої логіки, теоретико-множинного опису, математичної логіки, теорії експерименту і комп'ютерного моделювання, машинного навчання з підкріпленням, теорії оптимізації, функціонального моделювання. У результаті дослідження вирішено наукове завдання з розробки моделі та методу інформаційної технології навігації автономних мобільних систем, що забезпечує однорідну інтеграцію таких чотирьох завдань навігаційного циклу, як сприйняття інформації, локалізація, динамічне планування маршруту та ситуаційне керування рухом у недетермінованому частково спостережуваному оточенні. Сферою застосування результатів дисертації є системи моніторингу розосереджених об'єктів та інші системи, що включають як елемент, автономні мобільні системи.^UThe research object is the process of navigation of autonomous mobile systems. The research is based on the use of the methods of situational control, fuzzy logic, set-theoretic description, mathematical logic, experimental theory and computer modeling, machine reinforcement learning, optimization theory, functional modeling. As a result of the research the actual scientificand applied problem on the development of a model and method of the information technology of navigation of an autonomous mobile system, which provides homogeneous integration of four navigation cycle tasks such as information perception, localization, dynamic path planning and situational motion control in an indeterminate partially observed environment is solved. The scope of the dissertation results is distributed object monitoring systems and other systems that include, as an element, autonomous mobile systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Іванюк В. Д. 
Фінансово-правове регулювання ринку криптовалют в Україні / В. Д. Іванюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є одним із перших в Україні комплексних досліджень фінансово-правового регулювання ринку криптовалют в Україні. Актуальність теми дослідження обумовлена: по-перше, необхідністю функціонування ринку криптовалют у правовому полі, що уніфікує розуміння сутності юридичної природи криптовалюти усіма суб'єктами розрахункових правовідносин, органами державної влади, суб'єктами господарювання, фізичними особами; по-друге, потребою узгодження українського законодавства, що регламентує ринок криптовалют з європейським з огляду на євроінтеграційний курс України; по-третє, важливістю збалансування інтересів держави та інтересів учасників ринку криптовалют; по-четверте, необхідністю своєчасного попередження, виявлення та реагування на вчинення правопорушень у сфері обігу криптовалют, які здійснюються з використанням найсучасніших інформаційних технологій; по-п'яте, необхідністю розширення клієнтської бази фінансових установ за рахунок осіб, що вважають за краще використовувати саме криптовалюти для оплати товарів і послуг.У дисертаційному дослідженні комплексно визначено фінансово – правові засади регулювання ринку криптовалют в Україні на основі аналізу теоретико-правових досліджень, чинного законодавства України та міжнародного досвіду, розроблено пропозиції щодо удосконалення нормативної та правореалізаційної діяльності у цій сфері.^UThe dissertation is one of the first in Ukraine complex research of legal and financial regulation of the cryptocurrency market in Ukraine. Topicality of the research is determined by: firstly, the need of cryptocurrency market functioning in the legal field, which will unify understanding of the legal nature of cryptocurrency by all subjects of currency legal relations, public authorities, business entities, individuals; secondly, the need to harmonize Ukrainian legislation governing the cryptocurrency market with European considering Ukraine's European integration course; thirdly, the importance of balancing interests of state and interests of cryptocurrency market participants; fourthly, the need for timely prevention, detection and response to the commission of offenses in the field of cryptocurrency circulation, which are carried out using the latest information technology; fifthly, the need to expand the client base of financial institutions at the expense of individuals who prefer to use cryptocurrencies to pay for goods and services. In the dissertation the foundations of financial and legal regulation of the cryptocurrency market in Ukraine based on the analysis of theoretical and legal research, current legislation of Ukraine and international experience are comprehensively determined, proposals for improving normative and law enforcement activities in this area are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Іванюк І. Д. 
Дубові деревостани Правобережного Полісся України та їх лісівничо-екологічний потенціал / І. Д. Іванюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню основ росту, розвитку, відтворення та стійкості дубових деревостанів Правобережного Полісся України. Проаналізовано їх патологічний стан та біопродуктивність. Оцінено потенційні можливості насаджень з участю дуба звичайного у складі щодо збереження й відновлення біорізноманіття фітоценозів та екологічних параметрів місцеоселень, розширення їх ресурсного потенціалу.Структура сучасного лісового фонду Правобережного Полісся містить 198,2 тис. га насаджень з участю дуба звичайного як головної породи у складі. Дуб звичайний переважно формує середньоповнотні мішані насадження з участю від 3 до 9 одиниць у складі, чисті дубняки становлять лише 6,9 % площ.У вологих і свіжих сугрудах регіону досліджень протягом 1–3 років після суцільних рубок формуються динамічні рослинні угруповання із залишками лісових та значною участю світлолюбних рудеральних і лучних видів. Після змикання крон молодого деревостану склад та ценотична будова фітоценозів поступово відновлюються.Площа встановлених осередків хвороб дуба звичайного сягнула в піковому 2014 році 4784,0 га, що становить 2,4 % від загальної та виступає вагомим підтвердженням практично мінімального впливу осередків на загальну продуктивність насаджень з дубом звичайним.Аналіз абсолютних значень та індексів радіального приросту дерев дуба звичайного у свіжих та вологих сугрудах вказує на значний вплив зовнішніх чинників (кліматичних, ґрунтово-гідрологічних, біотичних та техногенних), серед яких найсуттєвіший – це коливання кліматичних показників регіону досліджень.Показники щільності вуглецю в дубових деревостанах знаходяться у межах від 8,0 кг (м2)-1 (Волинська область) до 10,5 кг (м2)-1 (Рівненська область), які суттєво перевищують аналогічні показники м'яколистянихта хвойних деревних порід.Результати досліджень дозволили окреслити вектор розвитку лісового господарства у лісах регіону, який направлений на значно ширше використання дуба звичайного під час формування насаджень з урахуванням його потенційних лісівничо-екологічних та ресурсних можливостей.^UThe dissertation is devoted to the research of the bases of growth, development, reproduction and stability of oak stands of the Right Bank Polissia of Ukraine. Their pathological condition and bioproductivity were analyzed. The potential possibilities of plantations with the participation of oak in the composition for the preservation and restoration of biodiversity of phytocenoses and ecological parameters of habitats, the expansion of their resource potential were estimated.The structure of the modern forest fund of the Right-Bank Polissia contains 198.2 thousand hectares of plantations with the participation of oak, as the main species, in the composition. The oak mainly forms medium-full mixed plantations with the participation of 3 to 9 units in the composition, pure oak trees make up only 6.9 % of the area.Dynamic plant communities with forest remnants and a significant participation of light-loving ruderal and meadow species are formed in wet and fresh soils of the study region within 1–3 years after continuous felling. After closing the crowns of young stands, the floristic composition and coenotic structure of phytocenoses are gradually restored.The area of established centers of oak diseases reached 4784.0 ha in the peak year of 2014, which is 2.4 % of the total and indicates the insignificant influence of these centers on the total productivity of oak plantations.Analysis of absolute values and indices of radial growth of oak trees in fresh and wet soils indicates a significant influence of external factors (climatic, soilhydrological, biotic and man-made), the most significant of which are fluctuations in climatic indicators of the study region.Carbon density in oak stands ranges from 8.0 kg/(m2)-1 (Volyn region) to 10.5 kg/(m2)-1 (Rivne region), which significantly exceeds similar indicators of softwood and coniferous tree species.The results of the research allowed to formulate and develop a vector of forestry development in the forests of the region, which is aimed at wider use of oak in the stands' formation, taking into account its forest-ecological potential.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Хомич О. О. 
Тенденції підготовки вчителя початкової школи в Канаді (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / О. О. Хомич. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше висвітлено результати цілісного дослідження наукової проблеми, що не були предметом спеціального вивчення: еволюцію тенденцій підготовки вчителя початкової школи в Канаді в історикопедагогічному поступі (1950–2010-х років). Дисертацію структуровано згідно з логікою дослідження, зміст кваліфікаційної наукової праці висвітлено покомпонентно відповідно до мети та взаємозумовлених завдань. На основі аналізу міждисциплінарної джерельної бази здійснено систематизацію та групування джерел за хронологічним і проблемно-тематичним критеріями. За результатами теоретичних студій встановлено, що, попри чисельні дослідження українських і зарубіжних учених, зумовлені актуальністю наукової проблеми в контексті вибудовування суспільних стратегій підготовки вчителя в епоху суспільних і глобальних змін, досвід Канади щодо тенденцій професійної підготовки вчителя початкової школи в хронологічних межах 1950–2010-х років не був предметом цілісного й системного наукового вивчення. У дисертації висвітлено широкий пласт законодавчих, нормативно-правових джерел, котрі впливали на підготовку вчителя початкової школи відповідно до федеральних запитів, і тих, що відповідали потребам різнокультурних соціальних середовищ провінцій і територій Канади, регулювали ці зміни у їх поступі. Розкрито спільні (на федеральному рівні) та своєрідні (на рівні провінцій) впливи на розвиток тенденцій підготовки вчителя початкової школи у відтинку історичного часу(1950–2010-ті роки)^UThe dissertation for the first time highlights the results of a holistic study of a scientific problem that was not the subject of a special study – the evolution of trends in primary school teacher training in Canada in historical and pedagogical progress (1950–2010). According to the logic of the research, the content of the dissertation manuscript is structured and covered component by component in accordance with the purpose and interdependent tasks. Based on the analysis of the interdisciplinary source base, the systematization and grouping of sources according to chronological and problem-thematic criteria is carried out. Theoretical studies show that despite numerous studies by Ukrainian and foreign scholars, due to the urgency of the scientific problem in the context of building social strategies for teacher training in an era of social and global change, Canada's experience in trends in primary school teacher training in chronological terms 1950–2010 years, was not the subject of holistic and systematic research. The dissertation covers a wide range of legislative, regulatory and legal sources that regulate the progress of changes in the training of primary school teachers in accordance with federal requirements and those that meet the needs of diverse cultural environments of the provinces and territories. Joint (at the federal level) and diverse (at the provincial level) influences on the development of tendencies of primary school teacher training in the period of historical time (1950–2010) are revealed


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського