Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (89)Реферативна база даних (6189)Книжкові видання та компакт-диски (4612)Журнали та продовжувані видання (301)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАХ$<.>+<.>A=РОМАН$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 359
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Романюк В.В. 
IRhodiola rosea/I L. в Українських Карпатах (еколого-ценотичні особливості, охорона та раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук / В.В. Романюк ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11Cra*852.2*88(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА318422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Івах 
Ємнісні первинні перетворювачі діелектричної проникності сипких матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / Роман Михайлович Івах ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.8
Шифр НБУВ: РА359250

Рубрики:

      
3.

Романюк Р.Й. 
Ідея відродження української державності в європейській політичній думці початку ХХ ст. (1900 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Р.Й. Романюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено європейську політичну думку в прикладному аспекті проблеми відродження української державності. Вивчено підстави постановки та розробки проблеми в європейській політичній думці. Визначено основні площини розгляду проблеми: геополітичну доцільність відродження української державності та ствердження національної окремішності українського народу як майбутнього суверена (зовнішні та внутрішні передумови для створення та існування української держави), які були засадними в опрацюваннях українського питання європейською політичною думкою. З'ясовано їх взаємозв'язок. Висвітлено іноземне бачення місця незалежної України на європейському континенті. Виявлено та використано компоненти, необхідні для комплексного дослідження європейської політичної думки - від теоретичних пошуків шляхів відродження української державності до фактичного визнання України на міжнародному рівні під час укладення Берестейського мирного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4)5 + Ф((4УКР)508
Шифр НБУВ: РА314603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
4.

Романовський О.О. 
Ідея смисложиттєвих цінностей в філософсько-релігійній думці російської еміграції (на матеріалах часопису "Путь" початкового періоду): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Романовський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розуміння смисложиттєвих цінностей, виробленого авторами журналу "Путь" і яке може бути критерієм у визначенні Добра та Зла. Дослідження грунтується на ціннісних орієнтаціях християнства. Відзначено, що етичний монізм християнства надає протилежні ціннісні значення створенню та руйнації, не приділяє належної уваги єдності цих протилежностей. Стверджено, що абсолютна досконалість актуально існує в Бога. Тому акцент у діяльності людини переноситься з творчості на консервацію. Бердяєв, навпаки, онтологізує свободу, вважає, що в свободі міститься джерело величі й нікчемності людини. Обгрунтовано, що одним з напрямків пошуку шляху від Зла до Добра є "софійний" християнський соціалізм, який намагався протистояти російському марксизму як головній небезпеці для Росії на межі XIX ст. - XX ст. Виступаючи проти марксизму, релігійні мислителі обирають шлях свободи та недопущення злочину. Вони вважають, що тільки особиста, суб'єктивна свобода є основою творчості, творення (в тому числі - смисложиттєвих цінностей). Розглянуто національний аспект творчості як природне дарування людиниогієнка. Підкреслено, що питання свободи й творчості мають значення у вирішенні проблеми сенсу життя, яке суб'єктивно усвідомлюється людиною як вища цінність. Але тільки у реалізації надособистої цінності (Вища Реальність) людина може усвідомити себе як істоту, яка потребує розумного, осмисленого життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю3(4Рос)6
Шифр НБУВ: РА320201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Романишин Д. В. 
Ідея суспільного прогресу в українській філософії другої половини XIX - початку XX століття: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Д. В. Романишин ; МОНМС України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано рецепції новоєвропейської теорії процесу в новітній українській філософській думці й її реінтерпретації в українських суспільних контекстах. Виявлено систему критеріїв, за якими оцінювали суспільний процес мислителі народницького (народ, автономія, соціальне визволення) та консервативного (традиція, незалежність, національне визволення) напрямів. Розглянуто світові світоглядні основи суспільного прогресу в українській філософії, зокрема, вагому роль суб'єктивних чинників у здійсненні суспільного прогресу, а також рушійні сили прогресу, головним з яких є людина як суб'єкт історичної та соціальної дії. Розкрито змістове навантаження ідеї прогресу, що розглядалась українськими мислителями як багатозначна світоглядно-ціннісна категорія, яка об'єднувала погляди про досконалий суспільний лад і критику та відповідність йому теперішнього стану суспільного життя, вимогу соціальної трансформації та побудови гармонійного та досконалого суспільства, шляхом еволюційних змін. Охарактеризовано особливості розвитку ідеї суспільного прогресу в українській філософській думці другої половини XIX - початку XX ст. та обгрунтовано пріоритетність його основних аспектів - соціального та національного у їх співвідношенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5/6 + Ю6*328.911
Шифр НБУВ: РА385735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Романова 
Індивідуально-типологічні та дидактичні чинники результативності самостійної роботи студентів економічних університетів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.М. Романова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто питання підвищення результативності самостійної роботи студентів, яка виступає важливою складовою якості професійної освіти. Розкрито сутність понять "результативність навчальної діяльності", "результативна самостійна робота". Запропоновано модель самостійної роботи студентів, проаналізовано типологічний підхід до особистості суб'єктів навчання. Науково обгрунтовано взаємозв'язок індивідуально-типологічних особливостей студентів та дидактичних умов навчання, а також вплив цього взаємозв'язку на результативність самостійної роботи. Розроблено та впроваджено комплексну методику дослідження індивідуально-типологічних та дидактичних чинників результативності самостійноі роботи студентів. Викладено методику аналізу типологічного розподілу в навчальних групах. Проаналізовано прояв типологічних особливостей студентів у самостійній роботі. Доведено взаємозв'язок індивідуально-типологічних особливостей студентів та дидактичних умов їх самостійної навчальної діяльності, систематизовано та узагальнено дані щодо впливу визначеного взаємозв'язку на результативність самостійної роботи. Обгрунтовано та експериментально перевірено систему організації самостійної роботи на основі взаємозв'язку індивідуально-типологічних особливостей студентів і дидактичних умов навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267 + У.р3(4УКР)-267 +
Шифр НБУВ: РА326531

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Романюк І. А. 
Інноваційно-інвестиційні механізми та маркетингові стратегії розвитку підприємств сільського зеленого туризму: теорія, методологія, практика / І. А. Романюк. — Б.м., 2021 — укp.

Мета дисертаційної роботи полягає в теоретичному й методологічному обґрунтуванні нової концепції функціонування підприємств сільського зеленого туризму з посиленням їх статусу та функцій як основи диверсифікації економіки на селі й розвитку сільських громад і територій та прикладного використання інноваційних, фінансово-інвестиційних, мотиваційних механізмів та інструментів, маркетингових стратегій і брендів.^UThe purpose of the dissertation is to theoretically and methodologically substantiate the new concept of functioning of rural green tourism enterprises with strengthening their status and functions as a basis for rural diversification and development of rural communities and territories and applied use of innovative, financial and investment, motivational mechanisms and tools, marketing strategies. and brands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Романцов О.В. 
Інститут військових губернаторів у системі російського територіального управління Правобережною Україною (кінець ХVІІІ - перша третина ХІХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Романцов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток адміністративно-територіальної структури Російської імперії на Правобережній Україні у кінці XVIII - першій третині XIX ст. Охарактеризовано становище цих земель під владою Речі Посполитої, описано процес їх інтеграції до складу Російської імперії. Висвітлено історію створення й особливості функціонування інституту військових губернаторів на території Правобережної України у досліджуваний період. На підставі комплексного аналізу законодавчої бази Російської імперії розкрито специфіку повноважень військових губернаторів у порівнянні з губернаторами та генерал-губернаторами. У контексті поєднання посади військового губернатора з посадою інспектора простежено особливості виникнення та функціонування військово-адміністративних одиниць - дивізій та інспекцій. Проаналізовано територіальні відмінності у діяльності військових губернаторів залежно від їх компетенції (поширення влади на місто, губернію або кілька губерній). Розглянуто відносини військових губернаторів з центральними та місцевими гілками влади, розроблено схему вертикальних і горизонтальних зв'язків у владній структурі. Визначено статус військового губернатора в адміністративній системі Російської імперії. Проаналізовано напрямки функціонування інституту військових губернаторів на прикладі діяльності цих посадовців у Києві та Кам'янці-Подільському. Досліджено вплив інституту військових губернаторів на розвиток підпорядкованих їм губерній і регіонів, а в кінцевому результаті - на становище Російської імперії в цілому. На підставі вивчення раніше невідомих історичних джерел й опрацювання нормативної бази російського законодавства внесено істотні корективи щодо визначення місця інституту військових губернаторів у владній вертикалі імперії Романових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)47-53 +
Шифр НБУВ: РА368785

Рубрики:

      
9.

Івахненков С. В. 
Інформаційні технології в аудиті та внутрішньогосподарському контролі: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / С. В. Івахненков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 33 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади застосування інформаційних технологій (ІТ) в аудиті та внутрішньогосподарському контролі. Наведено підходи щодо визначення теорії господарського контролю на основі поняття контрольних технологій, які базуються на застосуванні ІТ. Досліджено підходи щодо методології аудиту та внутрішньогосподарського контролю за умов IT і з застосуванням ІТ, запропоновано шляхи її вдосконалення. Розкрито теоретичні та практичні аспекти організації аудиту та внутрішньогосподарського контролю за умов застосування ІТ. Розроблено принципи та підходи щодо моделювання з метою контролю за умов застосування ІТ шляхом побудови відповідного програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)80-211.852 + У9(4УКР)218 ф121
Шифр НБУВ: РА379411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Груша В. М. 
Інформаційна технологія обробки даних від хлорофіл-флуометричних сенсорів / В. М. Груша. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене розв'язанню важливої науково-практичної задачі створення інформаційної технології обробки даних хлорофіл-флуорометрів, що включає автоматизацію процесів прийняття управлінського рішення у промисловому рослинництві, розподіленого збору, передавання та зберігання інформації про стан біологічних об'єктів на основі досліджень, пов'язаних з методом ІФХ з використанням веб-технологій та нейромережевого підходу.В роботі запропоновані класифікація сучасних хлорофіл флуорометрів та критерій автоматичного визначення чутливих параметрів ІФХ. Створено базу даних результатів вимірювань ІФХ та розроблено і протестовано веб-сервіс, що забезпечує отримання даних від віддалених сенсорів ІФХ у системах моніторингу довкілля. Розроблено метод зниження розмірності даних оцифрованих кривих флуоресценції хлорофілу, попередньо дискретизованих за степеневою шкалою, а також метод формування вхідних даних нейронної мережі для визначення водного дефіциту.^UThe thesis is devoted to the challenging scientific problem to develop the information technology for processing data from chlorophyll-fluorometers based on chlorophyll fluorescence induction (CFI), that includes automation of decision making processes, data acquisition, transmitting and storing information concerning the state of plants, using web-technologies and a neural network approach. The analysis of the chlorophyll fluorometers market shows that manufacturers of chlorophyll fluorometers provide a variety of devices for different purposes such as the use in laboratory or field conditions and even for conducting measurements in water environment. As a result, there suggested the classification of modern chlorophyll fluorometers on the basis of grouping them by functional features, common design decisions and purposes.The analysis of wireless and web technologies shows that they enable developing scalable intelligent service-oriented systems for monitoring plants on the basis of chlorophyll fluorescence induction method. It allows for accumulating the results of monitoring plants from distributed areas, automating process of managerial decision making, predicting plants growth for a long period at the early stages of their growth. The analysis of scientific papers shows that modern researches take into account only parameters of CFI curves. Such an approach causes loses of some intermediate informative values that are important for managerial decisions.The series of experiments for studying chlorophyll fluorescence induction dependencies on different factors were conducted. Dependencies of CFI on environment parameters were studied. It was showed that temperature fluctuations above 5 degrees affect parameters of the CFI curve. Such dependencies of different parts of CFI curves were investigated and determined.The software developed for processing parameters of CFI curves allows for reducing time of data preparation for analysis, calculating main parameters of CFI and appropriate statistical indexes. The results of the calculation are useful for analysis of a plant state under influence of stress factors and under normal environmental condition.The database developed for storing results of researches is intended for the use in systems monitoring plant objects.The developed web-service is aimed at transmitting the measured results via internet by means of http protocol using JSON and XML formats. The research of time dependences of processing files with different amount of files determines that XML format is preferable for transmitting files which contain more than 2000 measurements.The investigation of data normalization methods aimed at improving recognition of plants sprayed by herbicide was conducted. The possibility to reduce dimension of the input vector of a neural network using as an example a plants classification task was investigated. The possibility to determin the water deficit for plants on the base of the measured chlorophyll fluorescence induction curve was studied. It was shown that neural networks based on the data of herbicide treatment experiment provide an early determining the influence of stress factors on the state of a plant before the appearance of the evidence of such influence on a plant.The criterion for automatic determining the sensitivity of CFI parameters to influential factors was proposed. It was suggested to use coefficient of determination of quadratic regression. It allows for automatic searching for such parameters. Efficiency of the criterion was demonstrated on experimental data.A method for data dimensionality reduction of digitalized chlorophyll fluorescence induction curves which were previously discretized using exponential scale was suggested. It consists of restoring lost data using polynomial piecewise approximation of curves and further using the principal component analysis method.A method of forming input data for neural network to determine the water deficit was proposed. It consists in normalizing digitalized values of CFI using z-score and further division by appropriate time ticks when initial values of CFI has been received. It allowed the possibility to improve the quality of neural network learning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Дубіковський О. В. 
Іонно-променева модифікація і кількісний мас-спектрометричний аналіз нанорозмірних напівпровідникових структур. / О. В. Дубіковський. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження фізичних властивостей нанорозмірних об'єктів, тонких напівпровідникових та металевих плівок продемонстрували наявність унікальних функціональних властивостей цих матеріалів у порівнянні з об'ємними. Саме фізичні явища на границях розділу фаз, квантово-розмірні ефекти дозволяють створювати нові покоління мікроелектронних приладів і схем, в яких розміри активних елементів складають десятки і навіть одиниці нанометрів. Дослідження таких структур та технологічні рішення з їх виготовлення потребують застосування нових методик, які враховують специфіку досліджуваних об'єктів. До таких методик безумовно слід віднести іонно-променеві технології. Застосування цих технологій дозволяє формувати нові матеріали, або провадити їх радикальну структурну і фазову модифікацію, а це потребує детального вивчення фізичних процесів із залученням найсучасніших методів досліджень. Одним з найпотужніших методів вивчення домішкового складу речовин є мас спектрометрія вторинних іонів.В першому розділі зроблено короткий огляд літератури по темі дисертації та виділено проблеми, які потребують детального вивчення. Приведено опис методу часо-пролітної мас-спектрометрії, визначено оптимальні параметри вимірювань, які дозволяють досліджувати структури нанометрових розмірів. Методом іонної імплантації ряду домішок було виготовлено тестові зразки для калібровки результатів мас-спектрометричних досліджень, що дозволило проводити кількісні вимірювання концентрації домішок. Визначено коефіцієнти елементної чутливості методу та з використанням структур з дельта-легованими щарами досягнута роздільна здатність методу часо-пролітної мас-спектрометрії по глибині порядку 1 нм. В другому розділі розроблено чисельну процедуру розрахунків вольт-амперних характеристик, яка була застосована для аналізу InSb діода з p-n переходом і було визначено оптимальний профіль легування InSb іонами Be+. Показано, що для забезпечення оптимальних параметрів фотодіодів необхідно проводити імплантацію берилію з різними енергіями. За допомогою мас-спектрометрії було досліджено профілі розподілу легуючої домішки і визначено оптимальну глибину залягання p-n переходу. Досліджено процеси фотонного відпалу імплантованих структур, визначено оптимальні параметри відпалу. Показано, що при відпалах формуються оксиди індію та антимону, а також відбувається сегрегація антимону. Знайдено режими додаткової обробки, які приводять до зменшення таких паразитних ефектів. Досліджено процеси пасивації діодних структур і показано, що оптимальними покриттями є плівки нітріду кремнію, леговані воднем. Розроблено технологію та виготовлено експериментальні зразки фотодіодів.Третій розділ присвячено дослідженням процесів гетерування кисню при імплантації іонів вуглецю. Показано, що гетерований з об'єму кисень накопичується в області розподілу вакансій та на границі розділу фаз природній окисел – кремній. Визначено оптимальні технологічні режими для генерації термодонорних центрів. Знайдено оптимальну дозу імплантації і температуру відпалу для ефективної генерації ТД центрів. Показано, що область формування ТД центрів залежить від енергії імплантації іонів вуглецю. Фоточутливість структур з прихованим n+ шаром визначається процесами рекомбінації носіїв струму в приповерхневій дефектній області.В четвертому розділі дисертації проведено дослідження двошарових структур Pt/Fe, які отримували методом магнетронного напорошення. Еволюцію їх структури та магнітних властивостей після відпалів та іонного легування досліджували методами XRD і SIMS. Було показано, що імплантація іонів N+ дозволяє зменшити як температуру, так і час відпалу, необхідний для сприяння дифузійно-структурним фазовим переходам. Зроблено висновок, що застосування іонного легування є перспективним шляхом для створення самоорганізованого способу формування гетероструктур.П'ятий розділ дисертації містить результати досліджень багатошарових структур Co/Si, Mo/Si та AlN/GaN після їх модифікації іонною імплантацією домішок. Знайдено новий ефект, який полягає в збільшенні номінальної товщини існування аморфно-кластерного стану плівок кобальту і затримці подальшої вибухової кристалізації зростаючої плівки кобальту завдяки легуванню атомами вуглецю. Показано, що накопичення кисню на інтерфейсах Mo/Si є однією з основних причин деградації багатошарової структури під час перегріву. 3D-вимірювання TOF-SIMS дозволили виявити місця проникнення кремнію в молібден.^UStudies of the physical properties of nanoscale objects, thin semiconductor and metal films have demonstrated the unique functional properties of these materials compared to bulk ones. It is the physical phenomena at the phase boundaries, quantum-dimensional effects allow to create new generations of microelectronic devices and circuits in which the size of the active elements are tens or even units of nanometers. Research of such structures and technological solutions for their manufacture require the use of new techniques that take into account the specifics of the studied objects. Such techniques should certainly include ion-beam technology. The application of these technologies allows to form new materials, or to carry out their radical structural and phase modification, and this requires a detailed study of physical processes with the involvement of the most modern research methods. One of the most powerful methods for studying the impurity composition of substances is the mass spectrometry of secondary ions. The first section provides a brief overview of the literature on the topic of the dissertation and highlights the problems that require detailed study. The description of the time-of-flight mass spectrometry method is given, the optimal measurement parameters are determined, which allow to investigate the structures of nanometer dimensions. By the method of ion implantation of a number of impurities, test samples were made to calibrate the results of mass spectrometric studies, which allowed quantitative measurements of the concentration of impurities. The coefficients of elemental sensitivity of the method were determined and the resolution of the time-of-flight mass spectrometry method at a depth of the order of 1 nm was achieved using structures with delta-doped layers.In the second section, a numerical procedure for calculating the current-voltage characteristics was developed, which was used to analyze the InSb diode with a p-n junction and determined the optimal doping profile of InSb implanted by Be+ ions. It is shown that to ensure optimal parameters of photodiodes it is necessary to implant beryllium with different energies. Using mass spectrometry, the distribution profiles of the doping impurity were investigated and the optimal depth of the p-n junction was determined. The processes of photon annealing of implanted structures are investigated, the optimal annealing parameters are determined. It has been shown that oxides of indium and antimony are formed during annealing, and antimony segregation also occurs. Modes of additional processing which lead to reduction of such parasitic effects are found. The processes of passivation of diode structures have been studied and it has been shown that the optimal coatings are silicon nitride films doped with hydrogen. The technology was developed and experimental samples of photodiodes were made. The third section is devoted to the study of oxygen generation processes during the implantation of carbon ions. It is shown that the oxygen generated from the volume accumulates in the area of vacancy distribution and at the phase boundary of natural oxide - silicon. The optimal technological modes for the generation of thermodonor centers are determined. The optimal implantation dose and annealing temperature for efficient generation of TD centers were found. It is shown that the region of formation of TD centers depends on the energy of implantation of carbon ions. The photosensitivity of structures with a hidden n+ layer is determined by the processes of recombination of charge carriers in the near-surface defective region.In the fourth section of the dissertation, a study of two-layer Pt / Fe structures obtained by magnetron sputtering was performed. The evolution of their structure and magnetic properties after annealing and ion doping was studied by XRD and SIMS methods. It has been shown that the implantation of N+ ions can reduce both the temperature and the annealing time required to promote diffusion-structural phase transitions. It is concluded that the use of ion doping is a promising way to create a self-organizing method of heterostructure forming. The fifth section of the dissertation contains the results of studies of multilayer structures Co/Si, Mo/Si and AlN/GaN after their modification by ion implantation of impurities. A new effect is found, which consists in increasing the nominal thickness of the existence of the amorphous-cluster state of cobalt films and delaying the subsequent explosive crystallization of the growing cobalt film due to doping with carbon atoms. It is shown that the accumulation of oxygen at the Mo/Si interfaces is one of the main causes of degradation of the multilayer structure during overheating. 3D-measurements of ToF-SIMS revealed the penetration of silicon into molybdenum.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дубіковський О. В. 
Іонно-променева модифікація і кількісний мас-спектрометричний аналіз нанорозмірних напівпровідникових структур. / О. В. Дубіковський. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження фізичних властивостей нанорозмірних об'єктів, тонких напівпровідникових та металевих продемонстрували наявність унікальних функціональних властивостей цих матеріалів у порівнянні з об'ємними. Саме фізичні явища на границях розділу фаз, квантово-розмірні ефекти дозволяють створювати нові мікроелектронних приладів і схем, в яких розміри активних елементів складають десятки і навіть одиниці нанометрів. Дослідження таких структур та технологічні рішення з їх виготовлення потребують застосування нових методик, як враховують специфіку досліджуваних об'єктів. До таких методик безумовно слід віднести іонно-променеві технології. Застосування цих технологій дозволяє формувати нові матеріали, або провадити їх радикальну структурну і фазов модифікацію, а це потребує детального вивчення фізичних процесів із залученням найсучасніших методів досліджень. Одним з найпотужніших методів вивчення домішкового складу речовин є мас спектрометрія вторинних іонів. В першому розділі зроблено короткий огляд літератури по темі дисертації та виділено проблеми, які потребують детальн вивчення. Приведено опис методу часо-пролітної мас-спектрометрії, визначено оптимальні параметри вимірювань, які дозволяють досліджувати структури нанометрових розмірів. Методом іонної імплантації ряду домішок було виготовлено тестові зразки для калібровки результатів мас-спектрометричних досліджень, що дозволило проводити кільк вимірювання концентрації домішок. Визначено коефіцієнти елементної чутливості методу та з використанням структур з дельта-легованими щарами досягнута роздільна здатність методу часо-пролітної мас-спектрометрії по глибині порядку 1нм. В другому розділі розроблено чисельну процедуру розрахунків вольт-амперних характеристик, яка була застосованадля аналізу InSb діода з p-n переходом і було визначено оптимальний профіль легування InSb іонами Be+. Показано, що для забезпечення оптимальних параметрів фотодіодів необхідно проводити імплантацію берилію з різними енергіями. За допомогою мас-спектрометрії було досліджено профілі розподілу легуючої домішки і визначено оптимальну глибину залягання p-n переходу. Досліджено процеси фотонного відпалу імплантованих структур, визначено оптимал параметри відпалу. Показано, що при відпалах формуються оксиди індію та антимону, а також відбувається сегрегація антимону. Знайдено режими додаткової обробки, які приводять до зменшення таких паразитних ефектів. Досліджено процеси пасивації діодних структур і показано, що оптимальними покриттями є плівки нітріду кремнію, леговані воднем. Розроблено технологію та виготовлено експериментальні зразки фотодіодів. Третій розділ присвячено дослідженням процесів гетерування кисню при імплантації іонів вуглецю. Показано, що гетерований з об'єму кисень накопичується в області розподілу вакансій та на границі розділу фаз природній окисел – кремній. Визначено оптимальні технологічні режими для генерації термодонорних центрів. Знайдено оптимальну дозу імплантації і температуру відпалу ефективної генерації ТД центрів. Показано, що область формування ТД центрів залежить від енергії імплантації іонів вуглецю. Фоточутливість структур з прихованим n+ шаром визначається процесами рекомбінації носіїв струм приповерхневій дефектній області. В четвертому розділі дисертації проведено дослідження двошарових структур Pt/Fe,які отримували методом магнетронного напорошення. Еволюцію їх структури та магнітних властивостей після відпалів та іонного легування досліджували методами XRD і SIMS. Було показано, що імплантація іонів N+ дозволяє зменшити як температуру, так і час відпалу, необхідний для сприяння дифузійно-структурним фазовим переходам. Зробл висновок, що застосування іонного легування є перспективним шляхом для створення самоорганізованого способ формування гетероструктур. П'ятий розділ дисертації містить результати досліджень багатошарових структур Co/Si, Mo/Si та AlN/GaN після їх модифікації іонною імплантацією домішок. Знайдено новий ефект, який полягає в збільшенні номінальної товщини існування аморфно-кластерного стану плівок кобальту і затримці подальшої вибухової кристалізації зростаючої плівки кобальту завдяки легуванню атомами вуглецю. Показано, що накопичення кисню на інтерфейсах Mo/Siє однією з основних причин деградації багатошарової структури під час перегріву. 3D-вимірювання TOF-SIMS дозволили виявити місця проникнення кремнію в молібден.^UStudies of the physical properties of nanoscale objects, thin semiconductor and metal films have demonstrated the unique functional properties of these materials compared to bulk ones. It is the physical phenomena at the phase boundaries, quantum- dimensional effects allow to create new generations of microelectronic devices and circuits in which the size of the active elements are tens or even units of nanometers. Research of such structures and technological solutions for their manufacture require the use of new techniques that take into account the specifics of the studied objects. Such techniques should certainly include ion-beam technology. The application of these technologies allows to form new materials, or to carry out their radical structural and phase modification, and this requires a detailed study of physical processes with the involvement of the most modern research methods. One of the most powerful methods for studying the impurity composition of substances is the mass spectrometry of secondary ions. The first section provides a brief overview of the literature on the topic of the dissertation andhighlights the problems that require detailed study. The description of the time-of-flight mass spectrometry method is given, the optimal measurement parameters are determined, which allow to investigate the structures of nanometer dimensions. By the method of ion implantation of a number of impurities, test samples were made to calibrate the results of mass spectrometric studies, which allowed quantitative measurements of the concentration of impurities. The coefficients of elemental sensitivity ofthe method were determined and the resolution of the time-of-flight mass spectrometry method at a depth of the order of 1 nmwas achieved using structures with delta-doped layers. In the second section, a numerical procedure for calculating the current- voltage characteristics was developed, which was used to analyze the InSb diode with a p-n junction and determined the optimal doping profile of InSb implanted by Be+ ions. It is shown that to ensure optimal parameters of photodiodes it is necessary to implant beryllium with different energies. Using mass spectrometry, the distribution profiles of the doping impurity wer investigated and the optimal depth of the p-n junction was determined. The processes of photon annealing of implant structures are investigated, the optimal annealing parameters are determined. It has been shown that oxides of indium and antimony are formed during annealing, and antimony segregation also occurs. Modes of additional processing which lead to reduction of such parasitic effects are found. The processes of passivation of diode structures have been studied and it has been shown that the optimal coatings are silicon nitride films doped with hydrogen. The technology was developed and experimental samples of photodiodes were made. The third section is devoted to the study of oxygen generation processes during t implantation of carbon ions. It is shown that the oxygen generated from the volume accumulates in the area of vaca distribution and at the phase boundary of natural oxide - silicon. The optimal technological modes for the generation thermodonor centers are determined. The optimal implantation dose and annealing temperature for efficient generation of TD centers were found. It is shown that the region of formation of TD centers depends on the energy of implantation of carbon ions. The photosensitivity of structures with a hidden n+ layer is determined by the processes of recombination of charg carriers in the near-surface defective region. In the fourth section of the dissertation, a study of two-layer Pt / Fe structures obtained by magnetron sputtering was performed. The evolution of their structure and magnetic properties after annealing andion doping was studied by XRD and SIMS methods. It has been shown that the implantation of N+ ions can reduce both the temperature and the annealing time required to promote diffusion-structural phase transitions. It is concluded that the use of ion doping is a promising way to create a self-organizing method of heterostructure forming. The fifth section o dissertation contains the results of studies of multilayer structures Co/Si, Mo/Si and AlN/GaN after their modification by ion implantation of impurities. A new effect is found, which consists in increasing the nominal thickness of the existence of the amorphous-cluster state of cobalt films and delaying the subsequent explosive crystallization of the growing cobalt film due to doping with carbon atoms. It is shown that the accumulation of oxygen at the Mo/Si interfaces is one of the main causes of degradation of the multilayer structure during overheating. 3D-measurements of ToF-SIMS revealed the penetration of silicon into molybdenum.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Романов С.М. 
Історична проза Юрія Косача 30-х - початку 40-х років ХХ століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Романов ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено історичну прозу Ю. Косача. На тлі громадсько-політичного та культурного життя Західної України й еміграції доби міжвоєння показано процес формування та розвитку письменника. На основі авторської концепції історичної прози й у контексті українського літературного процесу художні твори Ю. Косача вивчено на трьох визначальних рівнях: ідейно-тематичному, персонажному та поетикальному (жанру, сюжету, композиції). Розглянуто доробок Ю. Косача як цілісне художнє явище. З використанням системного підходу виявлено співвіднесеність традиції та новаторства у творчості письменника, а також характерні особливості його індивідуального стилю. З'ясовано місце та роль Косача-прозаїка в історії української літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=7СПО)-4 Косач Ю.М.534 + Ш5(7СПО=411.4)-4 Косач Ю.М.534 +
Шифр НБУВ: РА361809

Рубрики:

      
14.

Романчук О.К. 
Історична публіцистика як складова системи державотворення та самоорганізації громадянського суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.К. Романчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено роль історичної публіцистики, як важливої складової систем розкриття сутності нашого минулого, державотворення, самоорганізації посттоталітарного суспільства в Україні у суспільство громадянське. Обгрунтовано правомірність застосування в журналістській практиці системного підходу до вивчення історичних фактів, суспільних явищ. Викладено філософські та політичні позиції учасників даних процесів, зокрема у таких аспектах, як мораль, культура, мова в комплексі системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Т3(4УКР)64-5
Шифр НБУВ: РА313380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Романченко А. А. 
Авіаційна термінологія сучасної перської мови (характеристика, класифікація, створення та засоби поповнення): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / А. А. Романченко ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше в пострадянській та українській іраністиці проведено комплексний та всебічний аналіз авіаційної термінології сучасної перської мови (СПМ). Досліджено, описано та систематизовано шляхи термінотворення та термінотворчі процеси в авіаційній термінології СПМ, які сприяють їх подальшій уніфікації. Обгрунтовано положення про те, що домінуючі засоби галузевого термінотворення обумовлюються морфологічними та словотворчими особливостями та ресурсами мови, екстралінгвістичними чинниками, природою та специфікою розвитку конкретної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.131.11-34:О5 + О5 в3
Шифр НБУВ: РА376992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія:    
17.

Романенко В.І. 
Автоматизація процесу спалювання газового палива в котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Романенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виконано аналіз систем керування, методів контролю параметрів і технічних засобів автоматизації процесів спалювання газового палива у котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств. Установлено закономірності зміни складу димових газів залежно від складу газових компонентів палива й енергетичної потужності за умов забезпечення оптимуму роботи котлоагрегатів за критерієм енергетичної ефективності. Обгрунтовано термокаталітичний метод і створено технічні засоби для вимірювання об'ємного вмісту кисню у димових газах котлоагрегатів. Висвітлено методи оптимізації систем регулювання витрат загального повітря для однопаливних і багатопаливних котлоагрегатів ТЕЦ. Розроблено нові ефективні алгоритми та структурні схеми систем автоматичного регулювання витрат загального повітря, що забезпечують низьку чутливість до координатних і параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з361.014 +
Шифр НБУВ: РА339923

Рубрики:

      
18.

Можарівська І. А. 
Агроекологічна оцінка вирощування енергетичних культур в умовах радіоактивного забруднення Полісся України / І. А. Можарівська. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – процес накопичення радіонуклідів енергетичними культурами, формування біомаси та енергоємності в умовах радіоактивного забруднення Житомирського Полісся. Мета дослідження – фітореабілітація ґрунтів шляхом вирощування енергетичних культур для отримання екологічно безпечної біосировини на основі вивчення впливу забруднення радіонуклідами та важкими металами, енергетичної та економічної ефективності. Методи дослідження – аналітичний, польовий, вимірювально-ваговий, порівняльно-розрахунковий, статистичний. Теоретичні і практичні результати – для відтворення родючості дерново-підзолистого супіщаного ґрунту зони Полісся України, забрудненого радіонуклідами, важкими металами та для отримання екологічно безпечної продукції з енергетичних рослин рекомендуємо господарствам різних форм власності вирощувати міскантус гігантський, сильфій пронизанолистий та сіду багаторічну. Новизна – вперше на забруднених радіонуклідами дерново-підзолистих супіщаних ґрунтах зони Полісся України встановлені особливості міграції радіонуклідів в ланці «ґрунт-рослина» при вирощуванні енергетичних культур для виготовлення біопалива залежно від удобрення; доведено, що вміст 137Cs, 90Sr та важких металів у ґрунті та рослинах не перевищує межі ДР-2006; визначено вплив мінеральних добрив на продуктивність енергетичних культур в умовах радіоактивно забруднених ґрунтів. Ступінь упровадження – результати дисертаційного дослідження використовуються Житомирською філією державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» для проведення семінарів працівникам наукових і природоохоронних установ, організацій, фермерських господарств, написання наукових звітів. Результати досліджень були використані Житомирською обласною адміністрацією при розробці Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року та Плану заходів на 2021–2023 роки з її реалізації. Результати дисертаційної роботи були впровадженні у навчальний процес.^UObject of study – the process of radionuclides accumulation by energy crops, biomass and energy consumption formation in the conditions of radioactive contamination of Zhytomyr Polissia. The aim of the study – soil phytorehabilitation by growing energy crops to obtain environmentally friendly biomaterials based on the study of the radionuclides and heavy metals contamination impact, energetical and economic efficiency. Research methods – analytical, field study, weight measuring, comparative, statistical. Theoretical and practical results – we recommend farms of various forms of ownership: to grow Miscanthus giganteus, sylph pronyzanolisty and perennial sedge to restore the fertility of soddy podzolic sandy soil in the Ukrainian Polissia region, contaminated with radionuclides, heavy metals and to obtain environmentally friendly products from energy plants. Novelty – for the first time the peculiarities of radionuclide migration in the «soil-plant» link during cultivation of energy crops for biofuel production depending on fertilizers have been established on radionuclide-contaminated soddy podzolic sandy soils of the Ukrainian Polissia; it has been proved that the content of 137Cs, 90Sr and heavy metals in soil and plants does not exceed the limit of DR-2006 (Acceptable levels); the influence of mineral fertilizers on the productivity of energy crops in the conditions of radioactively contaminated soils has been determined. The degree of implementation – the results of the dissertation research are used by the Zhytomyr department of the state institution «Institute of Soil Protection of Ukraine» to conduct seminars for employees of scientific and environmental institutions, organizations, farms, during writing scientific reports. The results of the research were used by the Zhytomyr Regional State Administration during developing the Development Strategy of the Zhytomyr Region for the period up to 2027 and the Action Plan for 2021–2023 for its implementation. The results of the dissertation were implemented in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Борисенко В. І. 
Агроекологічний стан виведених з сільськогосподарського використання земель Полісся України / В. І. Борисенко. — Б.м., 2020 — укp.

1. Об'єкт досліджень - агроекологічний стан земель Полісся Житомирщини, виведених із сільськогосподарського використання.Предмет дослідження – типи ґрунтів, синтаксономічна різноманітність рослинності на виведених з обігу угідь, способи обробітку ґрунту, гербіциди.Мета - комплексне дослідження агроекологічного стану угідь, що вийшли з практичного сільськогосподарського використання на Поліссі Житомирщини, та розробка заходів з оптимізації їх використання в умовах інтенсивного антропогенного навантаження.Проведені агроекологічні дослідження стану необроблювальних земель, встановлено агрохімічний та водно-фізичний стан ґрунтів цих земель. Визначено й описано різновид рослинного покриву земель, виведених з сільськогосподарського використання Полісся Житомирщини, та визначені рівні їх забур'яненості. Рослинний покрив земель, виведених із сільськогосподарського використання, включає угруповання бур'янів 23 видів із 21 родів, 13 родин. Встановлено, що після аварії на ЧАЕС в Житомирській області за радіологічним фактором та економічною недоцільністю вилучено з господарського обігу 71,9 тис. га земель. Станом на початок 2016 р. їх загальна площа зменшилася в 2,4 раза і складає 29722,2 га, в т. ч. радіоактивно забруднених – в 1,6 раза до 18691,5 га. Ці землі знаходяться переважно у північних районах області у зоні Полісся України. Значна площа необроблювальних земель залишаться в зоні радіоактивного забруднення. Результати досліджень впроваджені на території Полісся Житомирщини в П(ПО)СП «Іскра» та в ТОВ «Олевськ Агро» Олевського району. Ключові слова: виведені з обороту сільськогосподарські угіддя, ґрунти, радіоактивне забруднення, 137Cs, рослинність, бур'яни, способи обробки ґрунту,гербіциди.^UObject of research - agro-ecological state of Polesie of Zhytomyr region withdrawn from agricultural use The purpose is a comprehensive study of the agro-ecological state of the lands that have come out of practical agricultural use in the Polissya of Zhytomyr region, and the development of measures to optimize their use in the conditions of intensive anthropogenic loading. Agrienvironmental studies of the land of arable land have been carried out, the agrochemical and water-physical condition of the soils of these lands was established. Variety of land cover derived from agricultural land has been identified and described the use of the Polesie of Zhytomyr region and the levels of their turbulence have been determined. Vegetable cover of land withdrawn from agricultural use, includes weed groups of 23 species from 21 genera, 13 families. It is established that after the Chernobyl accident in Zhytomyr region, radiological factor and economic impracticality removed from economic circulation 71.9 thousand hectares of land. As of the beginning of 2016, their total area has decreased by 2.4 times and equals 29722.2 ha, including radioactively contaminated ones - 1.6 times up to 18691.5 ha. These lands located mainly in the northern regions of the region in the Polesie region of Ukraine. Considerable the area of arable land will remain in the area of radioactive contamination. The effectiveness of various agrotechnical and chemical methods of destruction has been established weeds in the coenoses of agricultural landscapes of agricultural land use in the Polesie of Zhytomyr region in the Iskra JV (PA) and Olevsk Agro LLC in the Olevsky district.. Keywords: agricultural lands, soils, radioactive contamination, 137Cs, vegetation, weeds, soil cultivation methods, herbicides


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Романяк М.М. 
Адміністративно-правові засади дозвільної діяльності у сфері забезпечення екологічної безпеки: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М.М. Романяк ; Ін-т педагогіки АПН України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовно шляхи удосконалення адміністративно-правового регулювання дозвільних відносин у сфері забезпечення екологічної безпеки. Висвітлено теоретико-правові засади забезпечення екологічної безпеки. Розкрито сутність екологічної безпеки та національної, які співвідносяться як загальне та спеціальне. Виділено характерні ознаки екологічної безпеки, сформульовано визначення даного поняття. Розглянуто правові засоби забезпечення екологічної безпеки, встановлені у чинному законодавствті (обмеження щодо здійснення тих видів господарської діяльності, які негативно впливають на екологію, погіршують її стан, а також запровадження контролю за дотриманням встановлених законодавством обмежень, які регламентуються дозвільним режимом). Проаналізовано чинне в Україні законодавство, розглянуто принципи та суб'єкти дозвільної діяльності у сфері забезпечення екологічної безпеки, описано її правові форми. Досліджено окремі процедури дозвільної діяльності у сфері забезпечення екологічної безпеки. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства про регулювання відносин у сфері забезпечення екологічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА370535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського