Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (287)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ІЛЬНИЦЬКА$<.>+<.>A=ГИКАВЧУК$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ільницька Л.В. 
Виховання в контексті соціально-естетичної концепції Герберта Ріда: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л.В. Ільницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Проаналізовано структуру та зміст соціально-естетичної концепції Г.Ріда. Значну увагу приділено філософському розв'язанню проблеми естетичного виховання у контексті зазначеної концепції. На підставі опрацювання теоретичної спадщини Г.Ріда визначено нову модель художньо-естетичного виховання засобами мистецтва, використання якої дозволяє забезпечити найтісниший зв'язок трьох системних об'єктів - суспільства, мистецтва та творчої особистості. Установлено, що будь-яка сучасна теорія естетичного виховання має будуватися за принципом організації двоступеневої системи виховання. Перший ступінь передбачає виховання індивіда як творчої особистості, другий - носія естетичних ідеалів та духовних цінностей. Зазначено, що виявлені принципи теорії "виховання мистецтвом" розкривають тенденцію формування нової системи універсального естетичного виховання, яка забезпечує високу якість художньо-естетичної освіти у сучасному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА340263

Географічні рубрики:

      
2.

Ільницька Я.В. 
Лексика грузинського походження в українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Я.В. Ільницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику лексичного аспекту мовної картини світу. Розглянуто лексичний склад як найтиповіше відображення ментальності та культури народу. Проаналізовано запозичення у контексті теоретичних проблем мовних контактів і контактології української мови. Розглянуто роль позамовних і мовних чинників у процесі появи іншомовних слів грузинського походження в українській мові. Визначено типологічні особливості грузинської мови, які ускладнюють процес адаптації лексики грузинського походження. Досліджено фонетико-графічну, граматичну та семантичну адаптацію іншомовних слів даного походження в українській мові. Увагу приділено грузинським власним назвам та їх написанню в українській мові. Розроблено рекомендації щодо вимови та написання іншомовних слів грузинського походження в українській мові. Здійснено тематичну класифікацію лексем даного походження в українських текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-322 + Ш160.11-06 +
Шифр НБУВ: РА365890

Рубрики:

      
3.

Ільницька Н.В. 
Оренда земель сільськогосподарського призначення: правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.В. Ільницька ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 21 с. — укp.

На базі аналізу наукової літератури, національного законодавства, проектів нормативно-правових актів України та інших країн, практичної діяльності правозастосовчих органів досліджено проблеми оренди земель сільськогосподарського призначення, її специфічні юридичні ознаки та надано визначення поняття оренди цих земель. Доведено, що оренда земель сільськогосподарського призначення є окремою формою землевикористання. Детально проаналізовано істотні умови договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, правові умови та порядок укладення зазначеного договору, а також його припинення. Наведено рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства і практики у сфері укладення та виконання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.1
Шифр НБУВ: РА314307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ільницька Л.І. 
Особливості діагностики та перебігу туберкульозу легень первинного і вторинного генезу у підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.І. Ільницька ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів клінічних, рентгенологічних, загальних лабораторних, мікробіологічних, імунобіохімічних і математичних досліджень виявлено особливості перебігу та діагностики туберкульозу легень у підлітків залежно від генезу захворювання. На підставі клініко-рентгенологічних і загальних лабораторних критеріїв у осіб підліткового віку вдалося встановити первинний генез захворювання в 55,3 %, а вторинний - у 60,5 % випадків. З урахуванням результатів комплексного імунологічного та біохімічного обстеження підлітків, хворих на туберкульоз легень, залежно від генезу захворювання виявлено, що специфічне запалення первинного генезу супроводжується більш глибокими імунобіохімічними змінами у порівнянні з вторинним, а імунологічні параметри дозволили підвищити ефективність діагностики первинного туберкульозу до 81,5 %, а вторинного - до 79,6 %. Встановлено, що у разі застосування комплексу біохімічних методів частота верифікації первинного туберкульозу збільшилася до 82,8 %, а вторинного - до 81,6 %. За допомогою математичного методу верифікації генезу захворювання підвищено ефективність діагностики первинного туберкульозу до 90,7 %,а вторинного - до 85,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 + Р733.542-3
Шифр НБУВ: РА344705

Рубрики:

      
5.

Ільницька У.В. 
Паблік рилейшнз Збройних сил як фактор демократизації та оптимізації цивільно-військових відносин: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / У.В. Ільницька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначальну роль Public relations (PR) у процесі демократизації й оптимізації цивільно-військових відносин. PR розглянуто як ефективний засіб регулювання взаємодії силової структури та громадськості, як механізм налагодження двосторонніх комунікацій і важливий чинник створення нової моделі зв'язків української армії з населенням. Аргументовано доведено доцільність застосування PR-технологій для формування системи демократичного цивільного контролю над Збройними Силами (ЗС) України. Висвітлено роль інформаційно-комунікативних підрозділів ЗС у реалізації PR-стратегії, налагодженні взаємодії з засобами масової інформації та формуванні позитивного політичного іміджу структури. Значну увагу приділено комплексному дослідженню іміджу армії, який є елементом моделі комунікації силової структури з масовою свідомістю. Обгрунтовано тезу, що фахово створений позитивний імідж ЗС є одним з факторів легітимації функціонування силової структури. Запропоновано стратегічну модель іміджу Української армії та розроблено іміджеву стратегію ЗС. Досліджено та систематизовано PR-технології, які є основою тактичного забезпечення реалізації іміджевої стратегії ЗС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф083 + С5*333.4 +
Шифр НБУВ: РА345254

Рубрики:

      
6.

Ільницька О. М. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів патології тканин пародонта у працівників скляної промисловості: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Ільницька ; МОЗ України, ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено поширеність, інтенсивність, особливості перебігу та динаміку розвитку захворювань тканин пародонта в працівників скляного виробництва залежно від стажу роботи. Встановлено, що у досліджуваного контингенту залежно від стажу роботи та протягом робочого дня істотно зменшується швидкість секреції змішаної слини, підвищується її в'язкість і знижується рівень pH. Новими є дані щодо видового складу мікрофлори пародонтальних кишень, характер змін місцевої резистентності ротової порожнини та стану системи імунного захисту ротової рідини за генералізованого пародонтиту у працівників скляного виробництва. Вперше розроблено та запропоновано методику лікування захворювань тканин пародонта з використанням озонотерапії за допомогою апарату OzoneMed. Розроблено й апробовано новий комплекс лікувально-профілактичних заходів для лікування хворих на генералізований пародонтит працівників скляного виробництва, а також пародонтальну пов'язку на основі тіотриазоліну для місцевого лікування генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.516-4
Шифр НБУВ: РА384533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ільницька-Гикавчук Г.Я. 
Фінансовий механізм екологічно збалансованого лісокористування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Г.Я. Ільницька-Гикавчук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено теоретико-прикладні проблеми формування фінансового механізму екологічно збалансованого лісокористування. Розглянуто роль лісових ресурсів в еколого-економічній безпеці. Проаналізовано використання та відтворення лісових ресурсів на загальнодержавному та регіональному рівнях. Оцінено фінансове забезпечення цих заходів. Проаналізовано фінансові інструменти у сфері лісокористування та розроблено пропозиції щодо вдосконалення оподаткування лісового господарства шляхом посилення стимулювальної функції податків. Розрито суть поняття "фінансовий механізм екологічно збалансованого лісокористування", визначено його основні складові. Розглянуто принципи інвестування лісового господарства та запропоновано форму звітності про використання інвестицій. Удосконалено форму регіонального управління природоохоронною діяльністю на базі створення нових організаційних структур та їх співпраці у галузі регіонального розвитку, що дозволить здійснювати та контролювати господарські дії для забезпечення екологічно збалансованого розвитку регіону. Обгрунтовано шляхи підвищення ролі органів місцевого самоврядування у формуванні екологічно збалансованого лісокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.55-280-93 +
Шифр НБУВ: РА364767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ільницька Н. Ф. 
Адміністративно-правове регулювання створення юридичних осіб / Н. Ф. Ільницька. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проведено комплексне наукове дослідження адміністративно-правового регулювання створення юридичних осіб. Розкрито сутність створення юридичних осіб як предмета адміністративно-правового регулювання та його стадії. Охарактеризовано систему суб'єктів публічної адміністрації, що здійснюють адміністративно-правове регулювання створення юридичних осіб.Доведено, що публічно-правова частина процесу створення, що спрямована на узаконення юридичної особи та її діяльності, полягає у проходженні процедур державної реєстрації створення юридичної особи, ліцензування та дозвільних процедур, що є адміністративно-правовими і разом становлять процедуру легітимації юридичної особи. Охарактеризовано кожну з процедур легітимації, проаналізовано їх недоліки та запропоновано шляхи подолання.Здійснено аналіз досвіду зарубіжних країн у сфері адміністративно-правового регулювання створення юридичних осіб, виявлено проблеми такого регулювання та запропоновано шляхи їх вирішення.^UThe thesis is a comprehensive study that focuses on the administrative and legal regulation of the creation of legal entities. In the administrative and legal science, this study is one of the first comprehensive research of the administrative and legal regulation of the creation of legal entities; thus, it proves the scientific novelty of the findings.It was determined that creating a legal entity is the process of its foundation. This process requires performing certain actions and completion of the mandatory legal18procedures, that result in the creation of a legal entity, as well as in acquiring the right to operate. It was noted that the process of creating legal entities includes certain stages and is carried out in compliance with the requirements. Following the historical analysis of the domestic legislation, the author identified the particular stages of development of the legislation on creating legal entities. Besides that, the current regulatory legal acts were categorized by various criteria.The paper explores the essence of the mechanism of administrative and legal regulation of the creation of legal entities and defines its elements, such as: administrative rules and regulatory legal acts; administrative and legal relations in the field of creating legal entities, including the subjects of administrative and legal regulation; acts of implementation of subjective rights and obligations of the participants of the creation procedure, including individual acts of the subjects of public administration; forms and methods of administrative and legal regulation; procedures of legitimation of legal entities.The study confirmed that acquiring the status of a legal entity and the right to operate requires completion of the mandatory legal procedures, such as the state registration which is mandatory for all legal entities, as well as the licensing and authorization procedures in cases stipulated by law. These procedures are aimed at validating both a legal entity and its activities, and together, they make up the procedure of legitimation of a legal entity.Considering the best international practices in the administrative and legal regulation of the creation of legal entities (in Spain, Great Britain, Germany, USA and other countries) and their potential application in Ukraine, the author identified a number of problems in the administrative and legal regulation of the creation of legal entities and suggested ways to address them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Тимошенко В. В. 
Вдосконалення алмазних шліфпорошків марок АС6–АС20 абразивного призначення спрямованою зміною їхніх розмірів та фізико-механічних характеристик / В. В. Тимошенко. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі вирішено актуальну науково-технічну задачу отримання шліфпорошків алмазу марок АС6 АС20 абразивного призначення, синтезованих із застосуванням сплавів Fe-Si та Ni-Mn. Завдяки впливу фізико-механічної обробки зерен алмазів та їх магнітного сортування на ряд фракцій (в магнітних полях з напруженістю від 5 до 20 Е) отримано шліфпорошки алмазу, що відрізняються між собою за магнітними властивостями через різну кількість захопленого металу-розчинника від 1×10-4 до 1×10-8 м3/кг та абразивною здатністю від 10 до 3 мг для створення шліфувального інструменту підвищеної зносостійкості. Встановлено, що усунення гострих кромок зерен термохімічною обробкою у лужному розплаві вихідних алмазних порошків АС6 немагнітних фракцій вузької зернистості 100/90, синтезованих в системі Ni-Mn-C, забезпечує зростання розвинутої поверхні не менше ніж на 30 % (Ка зростає з 0,45 % до 0,65 %), що забезпечує краще утримання зерен алмазу у зв'язці і приводить до зниження відносних витрат зерен алмазу ~ на 20 % при шліфуванні кругами на металополімерній зв'язці марки В2-01-1.В результаті виконаних досліджень розроблено дослідно-промислову технологію виготовлення шліфпорошків марок спеціального призначення АС6 АС20 зернистостей 160/125–63/50 з високою однорідністю за міцністю і лінійними розмірами та з різним вмістом внутрішньокристалічних домішок і включень, що розрізняються між собою за величиною питомої магнітної сприйнятливості і абразивної здатності, яка пройшла дослідну перевірку на ДП «АЛКОН-ДІАМАНТ».^UThe actual scientific and technical problem of production of abrasive diamond grinding powders of AC6–AC20 grades synthesized using Fe-Si and Ni-Mn alloys has been solved in the work. The diamond grinding powders, which differ in magnetic properties through the difference in the amount of entrained solvent metal (from 1×10-4 to 1×10-8 m3/kg) and abrasive ability (from 1 to 3 mg) were produced due to the effect of physical-mechanical processing of diamond grains and magnetic sorting of the grains into a number of factions (in the magnetic field with a strength from 5 to 20 Е). These powders are intended for manufacturing of grinding tool of the increased wear resistance.It was found that the removal – by thermochemical treatment in an alkaline solution – of sharp edges of grains of the initial AC6 diamond powders of non-magnetic fractions of narrow 100/90 grain size synthesized in the Ni-Mn-C system provides growth of the developed surface by at least 30 % (Ka increases from 0.45 to 0.65 %). This, in turn, provides better retention of diamond grains in the binder and leads to a decrease the relative consumption of diamond grains (~ by 20%) during grinding with the wheels with metal-polymer bond of B2-01-1 grade. As a result of the performed researches the experimental-industrial technology of production of grinding powders of special purpose of AC6–AC20 grades of 160/125–63/50 grain sizes – with high uniformity in strength and in linear sizes and with different content of intracrystalline impurities and inclusions – which are differed in the value of the specific magnetic susceptibility and abrasive ability has been developed. The technology has been experimentally tested at the state company “ALCON-DIAMANT”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського