Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (565)Книжкові видання та компакт-диски (681)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=АБРАХ$<.>+<.>A=ВИНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Винниченко О.Б. 
Вплив природних і техногенних процесів на потенційно небезпечні об'єкти. Сейсмічний ризик: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.Б. Винниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі використання системного підходу побудовано моделі управління сейсмічним ризиком з застосуванням методів ймовірнісного аналізу безпеки, ризик-аналізу та теоретичних положень щодо утворення моніторингу літотехнічної системи об'єкта. Здійснено комплексне вивчення складових сейсмічного ризику для АЕС, розміщених на території України, зокрема природну сейсмічну небезпеку, техногенну надійність середовища існування, можливість запобігання наслідкам землетрусів, готовність населення та офіційних органів влади до сейсмічної дії. Розроблено й апробовано оригінальну методику аналізу сейсмічного ризику для територій розміщення потенційно небезпечних об'єктів на прикладі АЕС України. Наведено оцінку впливу природних і техногенних процесів на модельних прикладах для конкурентних майданчиків АЕС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.1 +
Шифр НБУВ: РА339993

Рубрики:

      
2.

Винник Т.М. 
Діагностування реструктуризаційних процесів у будівельній галузі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.М. Винник ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено економічний зміст поняття "реструктуризація". Диференційовано напрямки та сучасні способи реструктуризації залежно від мети. Надано економічну характеристику будівельної галузі й її інвестиційної привабливості. Визначено життєвий цикл будівельної галузі. Удосконалено модель реалізації реструктуризації з виділенням адитивних етапів. Виявлено зовнішні та внутрішні фактори впливу на ефективність реструктуризаії. Розроблено модель оцінювання реструктуризаційних процесів будівельних підприємств на основі нечіткої логіки та лінгвістичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-961-31
Шифр НБУВ: РА374108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Винницька Л.І. 
Математичне моделювання механіки деформування пружних тіл з тонкими м'якими включеннями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Л.І. Винницька ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Розвинуто підхід до моделювання напружено-деформованого стану (НДС) тіл з включеннями, в межах якого стосовно включення використано співвідношення теорії пластин і оболонок. Побудовано гетерогенну математичну модель пружного тіла з тонким включенням, яка передбачає опис НДС співвідношеннями класичної теорії пружності, а включення - співвідношеннями безмоментної теорії оболонок, за цього на межі середовищ задаються умови ідеального механічного контакту. Досліджено властивості слабкого варіаційного формулювання задачі. Доведено існування та єдиність розв'язку задачі. Одержано нерівності типу Корна для лінійної теорії оболонок, які використовуються для обгрунтування коректності варіаційних задач. Здійснено перехід до різномасштабної задачі. Для сформульованої різномасштабної плоскої задачі гетерогенної моделі пружного тіла з тонким включенням побудовано схему методу скінченних елементів на основі апроксимаційних функцій-бульбашок на трикутних (для масивної частини) й одновимірних (для включення) елементах, одержано апріорну оцінку похибок розробленої схеми. Проведено числові експерименти для тіл з тонкими покриттями та включеннями, які свідчать про ефективність застосування різномасштабного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64,-01,022 +
Шифр НБУВ: РА364670

Рубрики:

      
5.

Винник О.П. 
Метафоричні процеси у формуванні української економічної лексики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.П. Винник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано метафоричні процеси за умов формування української економічної лексики. Розкрито роль найменувань метафоричного походження в лексиці економічної галузі, описано їх семантичні, граматичні та структурно-синтаксичні особливості. Розглянуто якісні та кількісні зміни даних одиниць. Зазначено, що динамічні процеси, що спричиняють виникнення метаморфічних найменувань, пов'язані з політичним, науково-технічним і соціально-економічним поступом суспільства. Досліджено комунікативну роль, функціональне призначення метафори у науковому стилі, зокрема в економічному тексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:У + Ш141.4-34:У + Ш141.4-34:У
Шифр НБУВ: РА353314

      
Категорія: Транспорт   
6.

Винничук С.Д. 
Методи та алгоритми вирішення задач аналізу, проектування і управління розподілом потоків в гідравлічних розподільчих мережах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.Д. Винничук ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми моделювання розподілу потоків у гідравлічних розподільчих системах стискувальної рідини (задача аналізу), за якого для формування математичної моделі розподільчої системи не завжди можливо скористатися другим законом Кірхгофа. Досліджено аспект проектування потокорозподілу на підставі розрахунку невідомих коефіцієнтів опору, а також моделювання управлінь потокорозподілом. Для розв'язку задачі аналізу визначено поняття її рішення, ітераційного рішення та тиску у внутрішній точці вузла (тиску у вузлі). Розкрито суть основних понять (аксіом), на базі яких можлива побудова математичної моделі (системи нелінійних рівнянь потокорозподілу) та встановлено їх взаємозв'язок з законами Кірхгофа. Показано, що за довільних неперервних строго монотонно зростаючих залежностей перепаду тиску від витрат задача знаходження невідомих витрат у гілках має єдиний розв'язок. Такий розв'язок можна гарантовано одержати за умов розшарування нелінійностей (система вкладених підзадач): перепади тиску є довільними функціями від витрат; є аналітичними залежностями, близькими до квадратичних; є лінійними залежностями. Для розв'язку задачі аналізу за лінійних залежностей запропоновано новий метод топологічної згортки, який у випадку деревовидної структури графу розподільчої системи гарантує одержання розв'язку за довільних співвідношень коефіцієнтів опору. Для випадку довільної структури графу використання методу грунтується на розриві циклів графу. Розроблено алгоритм розв'язання загальної задачі аналізу (невідомі та витрати у гілках і тиски у вузлах) як системи підзадач. Доведено існування ітераційного розв'язку системи підзадач і встановлено умови, за яких: такий ітераційний розв'язок є розв'язком задачі; розв'язку не існує; розв'язків безліч. Запропоновано новий спосіб розв'язання задачі знаходження невідомих коефіцієнтів опору як задачі знаходження невідомих перепадів тиску. Показано, що за лінійної функції мети вона може бути зведена до задачі лінійного програмування. Наведено новий метод її гарантованого розв'язання - спеціального перебору, який гарантує її розв'язок для випадків суперпозиції більш, ніж однієї лінійної функції мети. Створено алгоритми моделювання систем термостатування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О563.114-01 с11 +
Шифр НБУВ: РА341650

Рубрики:

      
7.

Винниченко 
Місцеві бюджети розвитку в системі інвестиційного забезпечення соціальної сфери: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Наталія Володимирівна Винниченко ; Державний вищий навчальний заклад "Українська академія банківської справи Національного банку України". — Суми, 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + У9(4УКР)272
Шифр НБУВ: РА359925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Винников Ю.Л. 
Моделювання процесів ущільнення грунту при вісесиметричному напружено-деформованому стані основ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Ю.Л. Винников ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено феноменологічну пружно-пластичну модель грунту, яка дозволяє описувати його стан у разі широкого діапазону часу дії наванажень, характерних для влаштування та роботи ущільнених основ. Зазначено, що параметри моделі встановлюються інтерпретацією нормативних випробувань грунту. Уперше для одночасного розв'язання задач про напружено-деформований стан (НДС) основ у процесі утворення фундаментів ущільнення за різними технологіями (вдавлювання, розкочування, забивання, витрамбовування) та наступної роботи цих фундаментів, зокрема межового стану за грунтом. Розроблено алгоритм числового розв'язку, на базі якого створено програмний комплекс "PRIZ-Pile" дя ПЕОМ, що реалізує метод кінцевих елементів у фізично та геометрично нелінійній постановці. Запропоновано класифікацію методів впливу на грунт у разі влаштування фундаментів ущільнення, що дає змогу вибрати режим випробувань грунту під час визначення його вихідних параметрів для моделювання НДС ущільнених основ, що створюються за різноманітними технологіями. Здійснено комплексні розрахунково-теоретичні та експериментальні дослідження НДС штучних основ і фундаментів ущільнення, створених за різними методами впливу на грунт за умов їх улаштування та роботи. Проаналізовано процеси зміни НДС масивів, що мають місце у процесі створення фундаментів і штучних основ з ущільненням грунту та їх наступної роботи, зокрема утворення зон грунту зі змінними властивостями навколо фундаментів. Запропоновано нові ефективні конструкції, обладнання та способи зведення фундаментів ущільнення, а також методики їх проектування. Виконано та проаналізовано багаторічні спостереження за осіданнями будівель і споруд на фундаментах ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА334481

Рубрики:

      
9.

Винниченко 
Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу залежно від клініко-морфологічного перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Богданівна Винниченко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА330041

Рубрики:

      
10.

Винник Н.М. 
Український суспільно-політичний рух в Галичині в кінці XIX - на початку XX ст. в українській історіографії: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.М. Винник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено український суспільно-політичний рух у Галичині кінця XIX - початку XX ст. у національній історіографії. Охарактеризовано становище партійно-політичної системи в Галичині у дослідженнях українських істориків, складовими якої були радикально-соціалістична та національно-демократична течії. Проведено порівняльний аналіз методологічних засад дослідження історіографії українського суспільно-політичного руху. Проаналізовано наукові розробки провідних українських учених, присвячених вивченню політичних і соціальних рухів у Галичині кінця XIX - початку XX ст. у контексті оцінювання істориками виборчого процесу, руху за загальне виборне право, становлення парламентарної системи, а також традиції соціальних рухів (на прикладі страйків 1902 та 1905 - 1906 рр.), визначено рівень висвітлення в історичних працях організаційно-ідеологічного оформлення партійних формувань і громадських організацій краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-4 +
Шифр НБУВ: РА357541

Рубрики:

      
11.

Винницький В.М. 
Урожай і якість зерна пшениці озимої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.М. Винницький ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі вивчення екологобіологічних особливостей росту і розвитку рослин сортів озимої пшениці та формування структури урожаю встановлено оптимальні строки і норми висіву насіння, що сприяють підвищенню врожайності і поліпшенню якості зерна. За умов західного Лісостепу вперше досліджено взаємовплив азотних добрив і способів використання емістиму С на формування зернової продуктивності пшениці. Надано комплексну оцінку запропонованих агротехнічних прийомів підвищення урожаю і поліпшення якості зерна районованих і перспективних сортів пшениці озимої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Винницька М. Я. 
Флуктуації економічного розвитку в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М. Я. Винницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено, що значна макроекономічна волатильність, відображаючи характер економічного розвитку, водночас є причиною його низького рівня. Висвітлено за допомогою економетричного дослідження, що висока агрегатна нестабільність в країнах, які розвиваються, виникає через комбінацію значних внутрішніх та зовнішніх шоків, а також через волатильні макроекономічні заходи та слабкі інститути. Досліджено емпіричні закономірності макроекономічних флуктуацій економічних показників. Розглянуто структуру макроекономічних шоків, які впливають на економіку України. Виявлено, що наша національна економіка в певних відношеннях є близькою до деяких країн, які приєдналися до ЄС. Зроблено висновок, що за умов трансформаційної економіки детермінантами макроекономічних флуктуацій є, в основному, шоки попиту та короткострокові шоки пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-96
Шифр НБУВ: РА370989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Винник А. О. 
Спеціальна конфіскація майна як інший захід кримінально-правового характеру за кримінальним правом України / А. О. Винник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено кримінально-правовій характеристиці спеціальної конфіскації як іншого заходу кримінально-правового характеру за кримінальним правом України. Розкрито стан дослідження спеціальної конфіскації у доктрині кримінального права та проаналізовано її правову регламентацію у Кримінальному кодексі України. Висвітлено соціальну обумовленість спеціальної конфіскації. Зокрема з'ясовано, що поява досліджуваного інституту обумовлена не історичними чинниками, а скоріше вимогами сучасної дійсності та прагненням України до входження у ЄС. Визначено правову природу спеціальної конфіскації та її місце в системі кримінально-правових норм. Розглянуто підстави та умови застосування спеціальної конфіскації та констатовано, що подібне розширення меж її застосування є необґрунтованим, а перелік діянь, які визначені умовою призначення спеціальної конфіскації потребує змін. З'ясовано мету спеціальної конфіскації, яку, як одну із її сутнісних ознак, запропоновано закріпити на законодавчому рівні. Наведено авторське визначення поняття спеціальної конфіскації та обґрунтовано необхідність виключення конфіскації майна зі системи покарань України.Запропоновано внести зміни та доповнення до КК України, спрямовані на вирішення виявлених проблемних питань.^UThe dissertation is devoted to the criminal law characterization of special confiscation as another measure of a criminal law nature under the criminal law of Ukraine. The question of the state of the study of special confiscation in the doctrine of criminal law is revealed and its legal regulation in the Criminal Code of Ukraine is analyzed. The social conditionality of special confiscation is highlighted. In particular, it was established that the appearance of the institute under study was not determined by historical factors, but rather by the requirements of modern reality and Ukraine's desire to join the EU. The legal nature of special confiscation and its place in the system of criminal law are determined. The grounds and conditions for the application of special confiscation are examined and it is stated that such an extension of the boundaries of its use is unreasonable, and the list of acts that are determined by the condition for the appointment of special confiscation requires changes. The purpose of the special confiscation is clarified, which, as one of its features, is proposed to be fixed at the legislative level. The author defines the concept of special confiscation and substantiates the need to exclude confiscation of property from the penal system of Ukraine.It is proposed to make changes and additions to the Criminal Code of Ukraine, aimed at solving the identified problematic issues.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Березкін А. Л. 
Методи та програмні засоби підвищення ефективності прийому радіосигналів в тунелях шахт / А. Л. Березкін. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси розповсюдження і прийому радіосигналів в шахтних тунелях.Мета полягає в розробці методів, моделей та програмних засобів для вирішення задач радіопланування, ефективного прийому радіосигналів на основі ідентифікації «свого» радіосигналу. Методи дослідження: методи теорії розповсюдження радіохвиль, математичного та комп'ютерного моделювання, теоретичні та експериментальні дослідження, методи високопродуктивних обчислень.Практична цінність роботи полягає в тому, що розроблені моделі і методи надають можливість спростити розрахунок пунктів розміщення радіоприймачів, підвищити якість прийому в тунелях шахт, спростити вибір мікропроцесора при проектуванні панорамного радіоприймача для роботи в умовах тунелів шахт.Наукова новизна:1. Вперше запропоновано метод спрощення завдань радіопланування в тунелях шахт на основі використання математичної моделі енергії електромагнітного поля в точці, де загальна функція енергії поля в точці формується як адитивна сума функцій складових поля, а коефіцієнти налаштування визначаються методом найменших квадратів за експериментальними даними; 2. Удосконалено метод ідентифікації радіосигналів на основі критерію «збігу фазового портрету» ;3. Запропоновано математичну модель оцінки обчислювального навантаження адаптивного панорамного радіоприймача для умов роботи в тунелях шахт. Впроваджено на підприємствах для технологій мобільного зв'язку, позиціювання персоналу, транспортних засобів, у проектах ТОВ «Дейта Експрес». Галузь застосування-промисловий радіозв'язок.^UThe object of the research is the process of distribution and reception of radio signals in the mine tunnels.The aim is to develop methods, models and software for solving problems of radio planning, effective reception of radio signals based on the identification of "their" radio signalResearch methods are methods of theory of radio wave propagation, mathematical and computer modeling, theoretical and experimental research, methods of high-performance computing.The practical results are that the placement of radios is simplified, the quality of reception in mine tunnels is improved, the choice of microprocessor is simplified when designing a panoramic radio receiver for working conditions in a mine.Scientific novelty:1. For the first time a method of simplifying radio planning tasks in mine tunnels based on the use of a mathematical model of electromagnetic field energy at a point where the total function of field energy at a point is formed as an additive sum of field component functions, and tuning coefficients are determined by least squares;2. Improved the method of identification of radio signals based on the criterion of "coincidence of the phase portrait";3. A mathematical model for estimating the computational load of an adaptive panoramic radio receiver for operating conditions in mine tunnels is proposed.Implemented at enterprises for mobile communication technologies, positioning of personnel, vehicles, in projects of Data Express LLC. Field of application - industrial radio communication


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Костюченко Т. С. 
Структура і циркуляція мережі політичної елітиУкраїни: застосування мережевого аналізу для дослідження зв'язків / Т. С. Костюченко. — Б.м., 2021 — укp.

Диссертация содержит обобщения теоретических и эмпирическихисследований сетей правящих элит и результаты собственного эмпирическогоисследования, основанного на принципах сетевого анализа. Осуществленаразработка и эмпирическая проверка новой модели, которая объясняетформирование структуры сетевой связанности политических элит и включаетсравнение важности связей общего прошлого для объединения представителейполитической элиты в подгруппы, паттерны циркуляции и совместнуюзаконотворческую деятельность в анализ структуры сети политической элиты.В сети не выявлено фрагментации власти и оппозиции, вместо этого естьструктура «ядра-периферии». Связанность сети политической элиты выше вподгруппах с общими бизнес-интересами – до Революции Достоинства и посленее, в группах «долгожителей» по паттернам циркуляции. Соавторство взаконопроектах частично пересекается со связями общего прошлого, безфрагментации по признаку фракционной принадлежности, а «долгожители»несколько более влиятельны в сетях законотворческой деятельности, чем«новички». Практическое значение диссертационной работы заключается ввозможности применения разработанного и апробированного подхода длявыявления сетевых структур в политической элите с учетом паттерновциркуляции и структур совместной законотворческой деятельности.Ключевые слова: сети политических элит, паттерны циркуляции, сетевойанализ, сетевые структуры законотворческой деятельности в политике.^UThe dissertation summarizes theoretical and empirical materials on power elitestudies and the results of author's own empirical research on the evaluation ofimportance of common past ties for grouping of political actors under the period ofpolitical turmoil, for their circulation and joint legislative efforts. The study solvesthe scientific problem formed by the incapability of the theoretical approaches of thepolitical elites analysis available in the current Western elitist tradition to explain the functioning of political elite structures in Ukraine as they lack the post-Soviet contextand do not consider political changes during Ukraine's independence. Thus, thisdissertation contains designed and empirically verified the model to study thefunctioning of political elite network in Ukraine considering the cohesion and elitescirculation patterns. The research approach includes all authorities branches anddifferent dimensions of ties, and thus enables the comparison of network cohesionand the evaluation of the impact of network cohesion into the sustaining the powerposition during political turbulences (‘revolutions').The research results show that the political elite network in 2007-2010 isdensely connected via the common past in political, civic and business dimensions,and through the overlap of the studying in the same universities. There is clear «coreperiphery» structure; the actors in the core are connected 5 times denser than in theperiphery, proving the presence of brokers in the network. Some fragmentation exists– not by faction affiliation (between the «power» and «opposition»), but higher andlower cohesion among various actors via the common past in different dimensions.Among all types of common past ties the highest centralization is within political tiesproving the connectedness of subgroups around particular individuals. Therepresentatives of political elites with the longer experience in power are more centraldue to the extended connections with their peers in legislative and executive powerbranches.Weak correlation of ties through the common past in political and businessdimensions among businessmen-politicians questions the statement on merging ofbusiness and politics in post-Soviet societies. The research reveals the most centralpolitical affiliations of businessmen-politicians (committees of economic policy andon budget) and the most central business affiliations (companies of SCM holding).No merging of oligarchic and financial-industrial groups and the networks of thecommon past among the political elite representatives is revealed. These results werepartly affected by the limitations of using the open biographical data for the study ofcommon past ties. Higher network density among businessmen-politicians thanamong all elite actors, proves the impact of ties for this subgroup. The sustaining ofthis subgroup in power even after the Revolution of Dignity in 2013-2014 supportingthe idea that business-interest groups manage to keep positions in power duringpolitical turmoil.The outcomes of the analysis of the influence of Komsomol and Communistparty activists within the political elite network in 2007-2010 add the empiricalillustration in the previous studies of recruitment patterns of Ukrainian political elites.In particular, the network cohesion of the subgroup of Komsomol and party activistsin the dimension of the common past is higher than the connectedness in the overallnetwork; the importance of particular actors is high within the local centrality andwithin the betweenness as global centrality. So, they are the significant actors notonly in the subgroup of former Komsomol and party activists, but also in the wholepolitical elite network as the brokers between the subgroups.The subgroups cohesion by the circulation patterns revealed higher density bythe ties of the common past among the “survivors” who managed to keep their positions in poser during the period of political changes. The similar outcomes wereobtained during the verification of the connectedness among survivors after theRevolution of Dignity. The «survivors» who were in power before the politicalturmoil in 2013 and stayed after the presidential and parliamentary election in 2014,are better connected than those who lost the power positions as a results of theelections in 2014.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Винничук Р. В. 
Система професійної підготовки магістрів гуманітарної галузі на аксіологічних засадах: автореферат дис. ... д.пед.н. : 13.00.01 / Р. В. Винничук. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації цілісно досліджено й розв’язано актуальну науково-емпіричну проблему професійної підготовки магістрів у вітчизняних університетах на основі культурологічно-особистісної та інтеграційної парадигм із долученням методолого-технологічного інструментарію ідей і положень історико-педагогічних і сучасних наукових підходів.Вивчено проблеми підготовки магістрів гуманітарної галузі в університетах упродовж усього періоду існування цих інституцій та обґрунтуванні концепції і контекстно-професійної моделі системи такої підготовки на аксіологічних засадах, з’ясовано поетапно передумови і чинники ціннісного виміру гуманітарної освіти магістрів у різних моделях європейських університетів за період із часу їх виникнення (нижня межа дослідження – к. ІХ ст.) до сучасності (поч. ХХІ ст.); уточнено: сутність поняття «аксіосфера майбутніх магістрів гуманітарної галузі» як сукупність цінностей особистості фахівців, що визначають їхню активність у навчанні й науково-дослідницькій діяльності та ставлення до світу й власного самопізнання в обраній галузі й спеціальності; визначено: застосуванням у професійній освіті аналітичного та методичного інструментарію історико-педагогічних наукових підходів; розробленням і впровадженням у практику навчальної та науково-дослідницької діяльності університетів контекстно-професійної моделі системи підготовки магістрів гуманітарної галузі на аксіологічних засадах. Створено технолого-методичний супровід пропонованої моделі. Основними результатами дослідження доцільно послуговуватися для подальшого розвитку системи професійної підготовки магістрів гуманітарної галузі на аксіологічних засадах в університетах.Ключові слова: аксіологічні засади, магістри гуманітарної галузі, система підготовки, контекстно-професійна модель, етапи розвитку цінностей освіти, історичні моделі університету, розвиток аксіосфери магістрів, індивідуальний наскрізний тьюторіал.^UThe dissertation holistically researches and solves the actual scientific and empirical issue of Masters in Humanities professional training in Ukrainian universities based on cultural-personal and integration paradigms with the addition of methodological-technological tools of historical-pedagogical (genetic, hermeneutic, phenomenological, comparative) and modern ideas and provisions of scientific approaches (axiological, cultural, systemic, synergistic, competence, personal, contextual, technological, diagnostic); the scientific objective of substantiating, finding and implementing the axiological grounds of Masters in Humanities professional training (specialties 031 Religious Studies, 032 History and Archeology, 033 Philosophy, 034 Cultural Studies, 035 Philology), and the development of content-technological bases and methodological mechanisms of such training and their practical implementation in the educational process of universities as a treasury of educational values and educational and research institutions for the training of highly qualified specialists are implemented. The research purpose is to comprehensively study the issue of Master in Humanities professional training in universities throughout the entire period of these institutions’ existence and to substantiate the concept and context-professional model of the system of such training on axiological grounds. The practical significance of the research is defined by the application of analytical and methodical tools of historical-pedagogical scientific approaches in professional education, development, and implementation into the practice of university educational and scientific research activities of the context-professional model of Masters in Humanities training system on axiological grounds. Keywords: axiological grounds, Masters in Humanities, training system, contextual professional model, stages of educational values development, the university historical models, Master students’ atmosphere development, individual end-to-end tutorial.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Раздуй Р. В. 
Напружено-деформований стан системи "ґрунтоцементна основа - фундамент - будівля": автореферат дис. ... д.філософ : 192 / Р. В. Раздуй. — Б.м., 2023 — укp.

Мета роботи – оцінювання напружено-деформованого стану системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля».Для досягнення поставленої мети слід розв’язати такі задачі:– шляхом комплексних експериментальних досліджень армованих за бурозмішувальною технологією основ жорстких стрічкових штампів у лотку та фундаментів у польових умовах виявити характер їх НДС;– виконати геодезичні спостереження за осіданнями будівель зі стрічковими фундаментами на армованих вертикальними ҐЦЕ основах у часі;– провести моделювання за методом скінченних елементів (МСЕ) з використанням різних моделей поведінки ґрунту й елементів армування системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– здійснити порівняльний аналіз результатів натурних, аналітичних і чисельних методів визначення осідань системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– визначити найбільш достовірні способи оцінювання НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» чисельними методами для інженерних розрахунків і теоретичних досліджень.Об’єкт дослідження – взаємодія складових системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» на різних стадіях її роботи.Предмет дослідження – закономірності змін НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» в процесі зведення та експлуатації будівлі за складних геотехнічних умов.Методи дослідження: штампові лабораторні випробування ґрунтових основ у лотку; стандартні лабораторні методи визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів; статистичні методи обробки результатів досліджень; геодезичні спостереження за осіданнями будівель на армованих основах; чисельне моделювання НДС армованої основи МСЕ в просторовій (3D) постановці із застосуванням пружно-пластичної моделі ґрунту та моделі ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту Hardening soil model.Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:– дістали подальшого розвитку дослідні залежності першого та другого критичного тисків від відсотка армування основи ґрунтоцементними елементами для стрічкових фундаментів за умов слабких глинистих ґрунтів;– отримано нові дослідні дані розвитку в часі осідань армованих вертикальними ГЦЕ слабких основ стрічкових фундаментів житлових багатоповерхових цегляних будівель;– удосконалено загальний підхід до 3D моделювання МСЕ НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ГЦЕ – стрічковий фундамент – будівля» за пружно-пластичною моделлю ґрунту Мора-Кулона та моделлю ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту HSM, а також при імітації ҐЦЕ об’ємними тілами та пальовими елементами й оцінено її достовірність порівнянням з величинами осідань натурних об’єктів.Практичне значення одержаних результатів полягає в:– удосконаленні методики оцінювання НДС системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» із використанням моделі ізотропного ущільнення ґрунту за способами задання вертикальних ҐЦЕ пальовими та об’ємними елементами;– визначенні впливу на НДС армованих вертикальними ҐЦЕ за бурозмішувальною технологією основ стрічкових фундаментів цегляних будівель відсотка їх армування, характеристик ґрунту та режиму завантаження основи.Результати дослідження впроваджені:– при викладанні навчальної дисципліни «Технічна експлуатація будівель і споруд міської забудови» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Міське будівництво»;– при викладанні навчальної дисципліни «Основи проектування та реконструкції захисних споруд цивільного захисту» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»;– ДП «ДНДІБК» при складанні п. 9.4 «Розрахунок осідань гребель», проєкту, перша редакція, ДСТУ «Греблі з грунтових матеріалів. Основні положення».– ТОВ «Полтавархпроект» при проектуванні й зведенні будівель багатофункціонального торгівельного комплексу в м. Запоріжжя за адресою Оріхівське шосе, 9;– ТОВ «НТП «АЛЬМАГРУП»» при розробленні проєктів будівництва відділення подріблення основної виробничої ділянки дробильно-збагачувальної фабрики ПРАТ «Полтавський ГЗК» та будівництва багатоповерхового житлового будинку у м. Полтава за адресою вул. Пушкіна, 58-60;– ТОВ «Фундаментбуд-3» при складанні проекту будівництва зерносховища у м. Ніжин Чернігівської області за адресою вул. Прилуцька, 89-Е.^UМета роботи – оцінювання напружено-деформованого стану системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля».Для досягнення поставленої мети слід розв’язати такі задачі:– шляхом комплексних експериментальних досліджень армованих за бурозмішувальною технологією основ жорстких стрічкових штампів у лотку та фундаментів у польових умовах виявити характер їх НДС;– виконати геодезичні спостереження за осіданнями будівель зі стрічковими фундаментами на армованих вертикальними ҐЦЕ основах у часі;– провести моделювання за методом скінченних елементів (МСЕ) з використанням різних моделей поведінки ґрунту й елементів армування системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– здійснити порівняльний аналіз результатів натурних, аналітичних і чисельних методів визначення осідань системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– визначити найбільш достовірні способи оцінювання НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» чисельними методами для інженерних розрахунків і теоретичних досліджень.Об’єкт дослідження – взаємодія складових системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» на різних стадіях її роботи.Предмет дослідження – закономірності змін НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» в процесі зведення та експлуатації будівлі за складних геотехнічних умов.Методи дослідження: штампові лабораторні випробування ґрунтових основ у лотку; стандартні лабораторні методи визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів; статистичні методи обробки результатів досліджень; геодезичні спостереження за осіданнями будівель на армованих основах; чисельне моделювання НДС армованої основи МСЕ в просторовій (3D) постановці із застосуванням пружно-пластичної моделі ґрунту та моделі ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту Hardening soil model.Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:– дістали подальшого розвитку дослідні залежності першого та другого критичного тисків від відсотка армування основи ґрунтоцементними елементами для стрічкових фундаментів за умов слабких глинистих ґрунтів;– отримано нові дослідні дані розвитку в часі осідань армованих вертикальними ГЦЕ слабких основ стрічкових фундаментів житлових багатоповерхових цегляних будівель;– удосконалено загальний підхід до 3D моделювання МСЕ НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ГЦЕ – стрічковий фундамент – будівля» за пружно-пластичною моделлю ґрунту Мора-Кулона та моделлю ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту HSM, а також при імітації ҐЦЕ об’ємними тілами та пальовими елементами й оцінено її достовірність порівнянням з величинами осідань натурних об’єктів.Практичне значення одержаних результатів полягає в:– удосконаленні методики оцінювання НДС системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» із використанням моделі ізотропного ущільнення ґрунту за способами задання вертикальних ҐЦЕ пальовими та об’ємними елементами;– визначенні впливу на НДС армованих вертикальними ҐЦЕ за бурозмішувальною технологією основ стрічкових фундаментів цегляних будівель відсотка їх армування, характеристик ґрунту та режиму завантаження основи.Результати дослідження впроваджені:– при викладанні навчальної дисципліни «Технічна експлуатація будівель і споруд міської забудови» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Міське будівництво»;– при викладанні навчальної дисципліни «Основи проектування та реконструкції захисних споруд цивільного захисту» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»;– ДП «ДНДІБК» при складанні п. 9.4 «Розрахунок осідань гребель», проєкту, перша редакція, ДСТУ «Греблі з грунтових матеріалів. Основні положення».– ТОВ «Полтавархпроект» при проектуванні й зведенні будівель багатофункціонального торгівельного комплексу в м. Запоріжжя за адресою Оріхівське шосе, 9;– ТОВ «НТП «АЛЬМАГРУП»» при розробленні проєктів будівництва відділення подріблення основної виробничої ділянки дробильно-збагачувальної фабрики ПРАТ «Полтавський ГЗК» та будівництва багатоповерхового житлового будинку у м. Полтава за адресою вул. Пушкіна, 58-60;– ТОВ «Фундаментбуд-3» при складанні проекту будівництва зерносховища у м. Ніжин Чернігівської області за адресою вул. Прилуцька, 89-Е.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського