Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=АЛЬОШИН$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Релігія   
1.

Альошина О. А. 
Діяльність Арсена Річинського в контексті українізації Православної церкви в Польщі (20 - 30-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / О. А. Альошина ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

На основі грунтовного опрацювання архівних джерел і відповідної наукової літератури проаналізовано формування його суспільно-політичних поглядів, громадську діяльність, наукову роботу. Показано провідну роль А. Річинського в підготовці та проведенні Луцького церковного з'їзду, з'ясовано його внесок в роботу Українського виконавчого центрального комітету. Досліджено здобутки громадсько-церковної праці А. Річинського впродовж 1930-х рр. Розкрито обгрунтування ним проблеми запровадження української мови, а також засад соборноправності в практику церковного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4ПОЛ=УКР)-36 + Э372.271-36-028 Річинський, А. В. (1892-1956)
Шифр НБУВ: РА379953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Альошина 
Клініко-імунопатогенетичні особливості алергічних захворювань та їх профілактика в промисловому регіоні Донбасу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.29 / Раїса Михайлівна Альошина ; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2
Шифр НБУВ: РА355031

Рубрики:

      
3.

Альошин Д.П. 
Кримінальна відповідальність за розкрадання, вчинені у співучасті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.П. Альошин ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто становлення та подальший розвиток інституту співучасті у розкраданнях на підставі аналізу джерел вітчизняного кримінального права. Запропоновано класифікацію спільних дій залежно від їх характеру та обсягу, а також часу виконання у процесі вчинення розкрадань. Розвинуто наукові положення щодо кваліфікації групових злочинів. Аргументовано, що до розкрадань, вчинених за попередньою змовою групою осіб, слід відносити випадки спільного виконання та співучасть з розподілом ролей у процесі здійснення єдиного для групи злочинного наміру. Удосконалено загальне визначення злочину, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Доведено, що попередня змова та попередня організованість як ознака організованої групи не тотожні поняття. Розглянуто поняття стійкості як об'єктивної ознаки організованої злочинної групи, під якою пропонується розуміти здатність групи до тривалого функціонування та успішної протидії заходам, вжитим правоохоронними органами з метою викриття групи та притягнення її учасників до кримінальної відповідальності. На відміну від позиції законодавця аргументовано висновок, що група може бути визнана організованою не тільки у випадках об'єднання для вчинення двох або більше злочинів, але навіть і одного злочину, якщо останній охоплюється поняттям злочинної діяльності. Наведено визначення поняття злочинної організації, чинне законодавче визначення якої не дає можливості для чіткого розмежування з організованою групою. Комплексно досліджено окремі проблеми співучасті щодо розкрадань залежно від засобу оволодіння чужим майном, а також особливостей законодавчої конструкції деяких складів злочинів проти власності. Розроблено рекомендації щодо подальшого удосконалення кримінального законодавства України та правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.017 +
Шифр НБУВ: РА322837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Альошина І.В. 
Монетизація трансформаційної економіки: методологія дослідження, зміст і фактори: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.В. Альошина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, зміст, етапи та чинники монетизації економіки. Розкрито специфіку умов функціонування банківської системи України у період економічної трансформації в аспекті проблеми нарощування кредитної активності банків з метою забезпечення інвестиційних потреб реального сектору економіки. Досліджено механізми впливу параметрів грошової пропозиції на динаміку основних макроекономічних показників. Проаналізовано проблеми слабкої диверсифікації національної платіжної системи, гіпертрофованого готівкового обороту та динаміки капітальних інвестицій в Україні. На підставі результатів кореляційного та факторного аналізу визначено сутнісні характеристики динаміки монетизації в Україні та систематизовано фактори, що впливають на даний процес. Запропоновано шляхи розв'язання завдання щодо одержання регресійного рівняння, яке дозволяє кількісно оцінити міру впливу на монетизацію досліджуваних макроекономічних параметрів. Розглянуто особливості застосування класичних інструментів опосередкованого грошово-кредитного регулювання в Україні. На базі апарату регресійного аналізу досліджено їх кількісний вплив на показник монетизації економіки. Обгрунтовано шляхи нарощування ресурсної забезпеченості економічного росту в Україні.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359066

      
5.

Альошинський Є. С. 
Основи формування процесу міжнародних вантажних залізничних перевезень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.01 / Є. С. Альошинський ; Українська державна академія залізничного транспорту. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813 + О284(0)
Шифр НБУВ: РА369518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Альошина О.І. 
Провокація злочину (кримінально-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Альошина ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено кримінально-правове дослідження провокації злочину. Розглянуто історико-правовий аспект розвитку правових норм, що регулюють відповідальність за провокацію злочину. Проаналізовано міжнародно-правові норми та законодавство зарубіжних країн у сфері протидії провокаційній діяльності. Проведено дослідження провокації злочину у межах інституту співучасті, здійснено її співставлення з окремими видами співучасті. Визначено об'єктивні й суб'єктивні ознаки провокації злочину. Встановлено особливості кримінально-правової оцінки провокації злочинів, здійснених службовими особами правоохоронних органів. Досліджено обставини, що виключають відповідальність та пом'якшують покарання за провокацію злочину. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання відповідальності за провокацію злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017.2 +
Шифр НБУВ: РА354274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Альошинський Є.С. 
Розробка моделі транспортного комплексу "сортувальна станція - прилеглі ділянки" для вибору раціональної технології його функціонування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Є.С. Альошинський ; Харк. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання удосконалення технології функціонування сортувальних станцій у взаємодії з прилеглими ділянками. На базі теорії мереж Петрі розроблено моделі зображення виробничої ситуації в окремих технологічних лініях і в цілому в транспортному комплексі сортувальна станція-прилеглі ділянки. Розроблено концепції та критерії оцінювання ефективності функціонування логістичного ланцюга транспортного комплексу сортувальна станція-прилеглі ділянки. Запропоновано моделі, які дозволяють аналізувати та вибирати оптимальні варіанти керування виробничим процесом на сортувальних станціях і прилеглих ділянках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.025
Шифр НБУВ: РА313644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Альошина А.І. 
Формування вертикальної стійкості тіла дітей 9 - 12 років на уроках фізичної культури: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.І. Альошина ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено біомеханічні особливості формування геометрії маси тіла у школярів. Визначено фактори, що впливають на формування вертикальної стійкості тіла дітей. Розроблено та експериментально обгрунтовано дидактичні програми з метою удосконалення вертикальної стійкості тіла школярів. Запропоновано методи педагогічного контролю, які базуються на використанні розроблених лінійних рівнянь регресії, підвищують ефективність шкільних уроків з фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354
Шифр НБУВ: РА310651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Альошин О.М. 
Фотоелектричні властивості плівок Свинець сульфіду з різним потенціальним рельєфом зон: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Альошин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню механізмів струмопереносу та фоточутливості плівок Свинець сульфіду із різним потенціальним рельєфом зон та впливу технологічних факторів на ці механізми, а також розробці технології нанесення даних плівок на кремнієву підкладку зі схемами комутації сигналів та розгляду їх структури. Доведено, що для багатошарової структури на основі шарів Свинець сульфіду із різним типом провідності, а також плівок Свинець сульфіду з яскраво вираженим потенціальним рельєфом зон, крім понадбар'єрної рекомбінації носіїв струму, існує також тунельна рекомбінація, яка відповідає за польове гасіння фотоструму в таких структурах. З урахуванням фізичних властивостей плівок Свинець сульфіду проаналізовано теплові режими роботи неохолоджуваних фотоприймальних пристроїв інфрачервоного-випромінювання на їх основі та подано рекомендації щодо вибору режимів роботи, які забезпечують оптимальну фоточутливість плівок. Запропоновано оптико-кореляційний експрес-метод неруйнуючого контролю розмірів кристалів у плівках, який можна застосувати за умов промислового виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА308464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Матійчук В. І. 
Корекція тілобудови студенток з урахуванням геометрії мас їхнього тіла у процесі фізичного виховання / В. І. Матійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дослідження – теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити дієвість технології корекції тілобудови студенток з урахуванням геометрії мас їхнього тіла у процесі фізичного виховання для підвищення його ефективності.Уперше сформовано механізми регуляції пози студенток і з різним типом тілобудови: зміщення коливань центру тиску тіла на опорі, амплітуда коливань центру тиску тіла, середній радіус відхилення коливань центру тиску тіла, лінійна швидкість переміщення центру тиску тіла, довжина переміщення центру тиску тіла в сагітальній і фронтальній площинах, співвідношення лінійної та кутової швидкостей, накопичений кут зсуву; кут відхилення коливань центру тиску тіла, площа переміщення центру тиску тіла, якість функції рівноваги, нормована площа векторограми, коефіцієнт різкої зміни напряму руху, показники спектрального аналізу (частоти й амплітуди різних піків у сагітальній і фронтальній площинах);уперше обґрунтовано технологію корекції тілобудови студенток з урахуванням геометрії мас їхнього тіла у процесі фізичного виховання (структуру технології складали мета, завдання, принципи, педагогічні умови й етапи), особливістю якої поставав корекційно профілактичний напрям, що знайшов відображення в розробленні клас-студії «Грація», та можливість на основі її змісту та структури виокремлення критеріїв ефективності останньої; уперше розроблено модель характеристик фізичного розвитку студенток 17–18 років і з різним типом тілобудови;набули подальшого розвитку знання про використання біомеханічного контролю (із застосуванням стабілоаналізатора із біологічним зворотним зв'язком «Стабілан 01-2» та діагностико-тренувального комплексу «Sport Kat 650 TS» на базі рухомої платформи) під час діагностування статодинамічної стійкості тіла студенток у процесі фізичного виховання;набули подальшого розвитку підходи до диференціації фізичного навантаження у процесі проєктування занять оздоровчим фітнесом, які ґрунтуються на врахуванні гоніометрії та статодинамічної стійкості тіла студенток;доповнено наукові дані щодо вивчення гоніометрії тіла, витривалості та гнучкості хребта, силової витривалості м'язів тулуба та верхніх кінцівок у студенток із різними типами тілобудови.Практична значущість роботи передбачає перспективу використання теоретичних положень і методичних розробок останньої в ході організації занять із фізичного виховання. Ідеться про введення авторської технології у процес фізичного виховання студенток і з різним типом тілобудови (на основі оперування спектром засобів оздоровчого фітнесу) для розв'язання проблеми покращення їхнього фізичного розвитку.Для досягнення поставленої мети й обраних відповідних завдань обґрунтовано реалізацію комплексу взаємодоповнюваних методів наукового пошуку (теоретичних, соціологічних, медико-біологічних, педагогічних і методів математичної статистики), адекватність їхнього використання для висвітлення задекларованого в роботі об'єкта, предмета, а також описано організацію дослідження та залучений до нього контингент. У контексті визначення показників геометрії мас тіла залучених до дослідження студенток 17–18 років із різними соматотипами вивчено статодинамічну стійкість, що, за результатами огляду фахової літератури, характеризує здатність людини оптимально регулювати пози тіла, розташування тіла в змішаному (статодинамічному) режимі координації рухів ланок тіла у процесі підтримання його в рівноважному положенні.Виконання тестових вправ «Статичний тест», «Динамічний тест –рух за годинниковою стрілкою», «Динамічний тест –рух проти годинникової стрілки» із застосуванням діагностико-тренажерного комплексу «Sport Kat 650TS» розкрило значні коливання тіла дівчат 17–18 років у сагітальній площині, що вказує на відповідні труднощі з утриманням потрібної пози тіла: експериментованим студенткам не вдавалося мінімізувати коливання тіла на рухомій опорі. На основі аналізу результатів тестів на виконання рухових завдань із більш активними рухами тіла, зокрема «Динамічний тест –рух за годинниковою стрілкою», «Динамічний тест –рух проти годинникової стрілки», виявлено певні труднощі: студентки з ендоморфним типом тілобудови продемонстрували найгірші серед студенток інших досліджуваних груп результати тестових вправ (хаотичне переміщення центру тиску тіла із різкими змінами напрямку руху внаслідок макроколивань, що призводить до відповідної форми траєкторії переміщення центру тиску тіла на рухомій опорі); студентки з ектоморфним і мезоморфним соматотипами під час виконання зазначених тестів репрезентували більш наближену до заданої форму траєкторії центру тиску тіла (утім, характер переміщення варто пов'язувати із досить різкими змінами напрямку руху та макроколиваннями)Розроблено технологію корекції тілобудови студенток з урахуванням геометрії мас їхнього тіла у процесі фізичного виховання, зорієнтованої на досягнення поставленої мети шляхом додержання системного, нормативно-цільового, особистісно-орієнтованого підходів.^UThe purpose of the study is to theoretically su bstantiate, develop and experimentally test the effectiveness of the correction technology of the female students' physique (body type) with regard to the geometry of their body mass in the process of physical training to increase the effectiveness of the latter.For the first time the mechanisms of female students' posture regulation with different body type were formed; namely, body pressure centre shifts on support, amplitude of body pressure centre shifting, average radius of deviati on of body pressure centre shifting, linear velocity of body pressure centre, the length of body pressure centre shifting in the sagittal and frontal planes, the ratio of linear and angular velocities, the accumulated shift angle; the angle of deviation of body pressure centre, the shifted area of body pressure centre, the quality of the equilibrium function, the normalized area of the vectorogram, the coefficient of abrupt change of direction, spectral analysis data (frequency and amplitude of different pe aks in the sagittal and frontal planes); for the first time the technology of correction of female students' physique is proven taking into account geometry of their body mass in the course of physical training. The structure of the technology contained th e purpose, objectives, principles, pedagogical conditions and stages. The peculiarity of the suggested technology is the correctional and preventive direction which is reflected in the developed “Grace” class-studio, based on the content and structure of the author's technology the criteria for its effectiveness are highlighted; for the first time a model of physical development characteris tics of female students aged 17–18 with different body types was developed; knowledge on the use of biomechani cal contr ol has gained further development (using a stabile analyser with biological feedback “Stabilan 01-2” and diagnostic and training complex The practical significance of the dissertation provides the prospect of using theoretical provisions and methodological developments of the latter in the organization of physical training classes. In particular, we see the logic of applying the technology developed in the dissertation in the process of physical training for students of different body types (based on application of health fitness tools range) in facilitating the improvement of their physical developm ent.The introduction substantiates the relevance of the research topic, shows the relation of work with scientific plans, defines the purpose, objectives, object and subject of research, reveals the scientific novelty and practical significance of the results, their implementation in practice, the personal contribution of the applicant to jointly published papers, provides information on the work approbation and indicates the number of the author's publications on the topic of the dissertation.The first chapter “Correction of students' physique in physical training process: methodological foundations and guidelines for research” analyses thoughts and positions, formed in the space of humanities, as well as theoretical approaches and concepts on such phenomena, processes and concepts as the process of students' physical training, body mas geometry, physique (body type), correction technologies.The value of health is one of the most important in human life. This has become a kind of axiom that cannot be critically considered in terms of its existential function. In the sphere of scientific knowledge, which contains a significant layer of research in the field of health, a number of scientists consider the context of this problem from the standpoint of spatial organization of the human body, which requires comprehending this issue within current reality, which in its turn necessitates the development of a conceptual and methodological scheme for studying this phenomenon. At the present stage, both daily, mass consciousness, and the realm of specialized, professional activities are marked by the appearance of a wide range of interpretations and visions of “body” concept. In general, the physique is one of the characteristics of physical development, which allows forming an objective idea of the spatial organization of the human body morphological components. The physique with its inherent pronounced sexual, age and individual features presupposes its consideration through the prism of a systemic approach as an int erdependent and inter-determined set of morphofunctional components of the human body. Professional scientific literature is a projection of significant experience in studying the issue of body correction among student youth in the process of their physica l training. However, the issue of developing a technology for correcting female students' physique, taking into account the geometry of their body mass in the process of physical training to increase its effectiveness, still remains unresolved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського