Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (485)Книжкові видання та компакт-диски (459)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=АНДРЄЄВ$<.>+<.>A=АРНОЛЬД$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрєєв Є.В. 
Вплив різних бета-адреноблокаторів на скоротливість міокарду лівого шлуночку та вегетативне забезпечення серцевої діяльності у хворих на коронарогенну серцеву недостатність: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.В. Андрєєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52
Шифр НБУВ: РА315660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Андрєєв Є.П. 
Групові методи вирощування профільованого сапфіру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.П. Андрєєв ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено групові методи вирощування профільованого сапфіру. Досліджено вплив умов вирощування та відпалу на структурну досконалість профільованого сапфіру. Установлено взаємозв'язок кількості та розподілу пор у кристалах з конструкцією капілярної системи формоутворювача. Відзначено, що кращі за якістю кристали одержано на формоутворювачах, що мають мінімальну кількість живлячих каналів. Уперше встановлено, що руйнування формоутворювачів з багатоканальним підживлення зони зростання відбувається за межами зіткнення потоків розплаву та має кавітаційний характер. Запропоновано коаксіальний спосіб вирощування групи профілів, розраховано теплові умови у системі коаксіальних сапфірових трубок та знайдено можливість поліпшення якості внутрішніх профілів залежно від кількості зовнішніх профілів. Наведено способи вирощування профільованих кристалів для одерання виробів з дном високої оптичної якості. Розроблено спосіб автоматичного затравлення, що базується на тепловому розширенні елементів технологічного оснащення, який виключає суб'єктивний чинник та випадкове пошкодження формоутворювачів. Запропоновано конструкції тигля та капілярної системи зі знімними формотвірними насадками, які значною мірою знижують витрати тугоплавких металів. Створено ефективний спосіб очищення молібденових і вольфрамових деталей технічного оснащення від корунду для відновлення їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.9 +
Шифр НБУВ: РА339124

Рубрики:

      
3.

Андрєєв А.М. 
Розвиток уміння формулювати і розв'язувати експериментальні задачі з фізики у процесі винахідницької діяльності старшокласників: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.М. Андрєєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто психолого-дидактичні та методичні засади розвитку у старшокласників уміння формувати та розв'язувати експериментальні задачі з фізики у процесі винахідницької діяльності. Розроблено методику цілеспрямованого навчання учнів формулювання та розв'язування експериментальних задач для підвищення успішності їх винахідницької діяльності. Розкрито передумови використання даної діяльності як навчального середовища, яке мотивує старшокласників до розвитку вмінь, взаємопов'язаних з формулюванням і розв'язуванням експериментальних задач. На підставі педагогічного експерименту доведено, що цілеспрямований розвиток у старшокласників уміння формулювати та розв'язувати експериментальні задачі з фізики у процесі винахідницької діяльності суттєво підвищує її результативність. Про це свідчать перемоги учнів експериментальної групи у чисельних всеукраїнських і міжнародних фізико-технічних творчих конкурсах і турнірах, а також запропоновані ними технічні рішення (захищені патентами України на винаходи та корисні моделі), виготовлені діючі моделі та макети винайдених пристроїв, науково-дослідницькі роботи, публікації у науково-технічних журналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-366,022 +
Шифр НБУВ: РА354758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Андрєєв А.О. 
Фізико-технічні основи дуплексного вакуумно-дугового зміцнювання поверхонь: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / А.О. Андрєєв ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні основи зміцнювання поверхонь з використанням плазми (металевої, газометалевої та газової) вакуумно-дугового розряду, які передбачають їх хіміко-термічну обробку, нанесення надтвердих покриттів з підвищеним опором деформуванню в єдиному технологічному процесі. Запропоновано новий механізм азотування заліза, відповідно до якого цей процес залежить тільки від концентрації атомарного азоту та температури підкладки, тобто азотування має місце під час бомбування іонами й електронами. Одержано та досліджено багатошарові покриття TiN - CrN з твердістю до 60 ГПа, а також надтверді Ti - Si - N-покриття шляхом вакуумно-дугової ерозії порошкових катодів. Розроблено принципи модернізації існуючих вакуумно-дугових установок і створення нових, що забезпечують дуплексне зміцнювання сталевих виробів. Створено наукові основи вакуумно-дугового модифікування поверхонь у єдиному технологічному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.61 + К633.68 +
Шифр НБУВ: РА364860

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Андрєєв Б.М. 
Наукове обгрунтування технології і параметрів вибухової відбійки при підземному добуванні руд в умовах техногенезу надр: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Б.М. Андрєєв ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с.29-33. — укp.

Вперше антропогенні морфоструктури класифіковано за характером їх впливу на підземні геотехнологічні процеси. Розроблено концепцію та методичні принципи наукового обгрунтування технології та параметрів вибухової відбійки за умов техногенезу. Встановлено закономірності геомеханічного впливу геотехногенних формувань на рудні масиви, які руйнуються вибухом, з урахуванням яких обгрунтовано оптимальний рівень їх вибухового енергонасичення. Вперше з використанням принципів дискретизації енергетичного поля вибуху встановлено закономірності зміни технологічних параметрів відбійки шарів руди за варіюючих у широкому діапазоні значень потрібного рівня їх вибухового енергонасичення. Встановлено характер залежності кількості енергії вибухових речовин (ВР), що трансформується у масив, який руйнується, від об'ємної щільності енергії вибуху та фізико-механічних властивостей руд, який свідчить про можливість вибухового енергонасичення відбиваних шарів до оптимального рівня за рахунок газодинамічної локалізації продуктів детонації ВР у свердловинах. Вперше для зарядів ВР завдовжки понад 25 м дано кількісну оцінку процесу детонації за умов газодинамічної локалізації продуктів вибуху в свердловині. Для умов підземного відпрацювання підкар'єрних запасів встановлено залежності параметрів вибухової відрізки "плаваючих" стелин від енергетичних характеристик зарядів ВР і режимів формування налягаючих внутрішніх відвалів скельного розкриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И330.1 +
Шифр НБУВ: РА345338

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Андрєєв В.І. 
Підвищення ресурсу автотракторних гільз циліндрів регулюванням швидкості охолодження чавуну при відцентровому литті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.І. Андрєєв ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-061/069 +
Шифр НБУВ: РА354507

Рубрики:

      
7.

Андрєєв В.І. 
Роль органів місцевого самоврядування в становленні малого та середнього підприємництва : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В.І. Андрєєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано історико-правові аспекти становлення та взаємодії інститутів підприємницької діяльності (ПД) і місцевого самоврядування, окреслено право на ПД як конституційну правомочність особистості, визначено правовий статус підприємця - члена територіальної громади. Розглянуто компетенцію органів місцевого самоврядування у сфері сприяння становленню та розвитку малого та середнього підприємництва. Визначено організаційно-правові форми діяльності органів місцевого самоврядування зі сприяння ПД. Проаналізовано понятійну та видову характеристику організаційно-правових форм такої діяльності органів місцевого самоврядування. Розглянуто взаємодію органів місцевого самоврядування з підприємцями та підприємницькими структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)901.301
Шифр НБУВ: РА375049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Андрєєв В.С. 
Крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Андрєєв ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітект. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Для основи було використано модельний матеріал, дрібний пісок і суглинок різної консистенції. Розроблено методику та проведено експерименти, на підставі результатів яких вивчено особливості розвитку крену жорсткого фундаменту на водонасиченій основі, показано можливість використовування модельного матеріалу для дослідження деформації грунтових основ. Теоретично досліджено закономірності розвитку у часі крену фундаментів споруд на водонасиченій основі, зокрема з прямокутною формою підошви у рамках розрахункової схеми пружного напівпростору. Здійснено розрахунки залежності крену фундаментів на водонасиченій основі від часу за різних співвідношень товщини основи, розмірів сторін і значень коефіцієнта Пуассона грунтового скелета. За вищого значення цього коефіцієнта швидше завершується процес фільтраційної консолідації основи та відбувається стабілізація крена фундаменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА345071

Рубрики:

      
9.

Андрєєв М.В. 
Формування толерантності вчителя загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.В. Андрєєв ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше обгрунтовано систему роботи загальноосвітньої школи (ЗОШ) щодо формування толерантності вчителя та охарактеризовано напрями її реалізації - багатовекторну взаємодію вчителя із суб'єктами педагогічного процесу: учнями, учителями, батьками учнів, адміністрацією та психологом, а також у процесі здійснення самоосвіти та самовиховання. Виявлено педагогічні умови, за яких зазначені форми та методи мали оптимальний результат, та чинники сприятливого толерантного середовища, які впливають на результати взаємодії суб'єктів педагогічного процесу. Уточнено сутність поняття "толерантність вчителя ЗОШ" як засновану на ціннісних і гуманістичних орієнтаціях його професійну здатність зрозуміти, визнати й прийняти суб'єктів педагогічного процесу - учнів, учителів, адміністрацію школи, батьків учнів - такими, якими вони є, - носіями інших цінностей, логіки мислення, форм поведінки, суб'єктного досвіду, встановлювати відносини співробітництва в процесі взаємодії з суб'єктами, аналізувати й критично оцінювати суб'єктний досвід та поведінку. Виявлено її структурні компоненти (когнітивно-ціннісний, перцептивно-ціннісний, перцептивний, рефлексивно-поведінковий),; уточнено критерії (когнітивно-ціннісний, перцептивний, рефлексивно-поведінковий) та показники (високий, достатній, адаптивний) сформованості толерантності вчителя. Подальшого розвитку набули форми та методи формування толерантності в процесі діяльності ЗОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.42 + Ю702.39 +
Шифр НБУВ: РА368680

Рубрики:

      
10.

Андрєєв О.В. 
Державне регулювання розвитку автомобілебудування в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Андрєєв ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-пратичні рекомендації щодо вдосконалення механізму державного реулювання розвитку автомобілебудування в Україні. З'ясовано суть системи державного управління та визначено термін "державне регулювання розвитку автомобілебудування". Виявлено ознаки автомобілебудування як об'єта державного регулювання. Запропоновано його визначення як самостійного об'єкта державного регулювання. Систематизовано функції державного регулювання у цій сфері. Вдосконалено класифікацію його принципів, а також виділено основні особливості та проблеми. Визначено фактори, що впливають на функціонування автомобілебудування. Запропоновано формування адаптивної системи державного регулювання автомобілебудівної галузі. Розроблено пропозиції щодо державного регулювання законодавчого та програмно-цільового регулювання її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.523.31-21,01 +
Шифр НБУВ: РА363885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрєєв О.О. 
Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Андрєєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць вітчизняних і закордонних вчених, слідчої та експертної практики визначено, що методика розслідування досліджених злочинів є підвидом загальної методики розслідування вбивств. Розроблено криміналістичну характеристику вбивств, вчинених неповнолітніми. Надано класифікацію потерпілих, свідків, неповнолітніх злочинців та проаналізовано їх типові соціально-демографічні, психофізіологічні, кримінальні ознаки. Докладно розглянуто загальні та додаткові обставини, що підлягають встановленню під час розслідування зазначених злочинів. Проаналізовано форми, зміст і цілі взаємодії слідчого з оперативними співробітниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Досліджено проблеми слідчих ситуацій початкового етапу розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми. Розроблено типові програми їх розслідування залежно від слідчих ситуацій, що склалися. Наведено рекомендації щодо тактики підготовки та проведення огляду місця події, допиту обвинуваченого, проведення судово-психологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.011.2 + Х894.9(4УКР)311.201.12 +
Шифр НБУВ: РА350240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андрєєв О.Ю. 
Підвищення ефективності роботи централізованих систем теплопостачання з використанням комп'ютерних технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.Ю. Андрєєв ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено основні фактори, що вливають на ефективність функціонування системи централізованого теплопостачання (СЦТ) за умов транспортного запізнення теплоносія (ТЗТ). Вперше розроблено методику, алгоритм, програмний комплекс і пакети режимних карт для розв'язання задачі раціонального керування технологічними процесами в СЦТ з урахуванням ТЗТ. Удосконалено методику, алгоритми та комп'ютерні програми оцінювання навантаження на теплоенергетичне обладнання СЦТ з урахуванням реальних факторів експлуатації. Проаналізовано вплив геометричних і режимних характеристик системи на вибір раціональних режимів роботи СЦТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З380.8 с116 +
Шифр НБУВ: РА357030

Рубрики:

      
13.

Андрєєв П.В. 
Ноотропні речовини як модулятори центральної глутаматергічної синаптичної передачі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / П.В. Андрєєв ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29

Рубрики:

      
14.

Андрєєв С. А. 
Структурні зміни легень при тяжкій черепно-мозковій травмі (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. А. Андрєєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено закономірності структурно-функціональних змін легень в гострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми (ТЧМТ) та показано їх залежність від давності спричинення ушкодження. Формування структурних ознак, характерних для гострого ушкодження легень можна вважати типовим патерном ураження легень у разі ТЧМТ. Вперше проведено зіставлення характеру та динаміки структурних змін легень у осіб, що загинули від ТЧМТ в стаціонарі та легень щурів за експериментального моделювання ТЧМТ. Встановлено структурні еквіваленти змін легень, що є проявом термінових компенсаторних реакцій, характерних для травматичної хвороби. Показано, що компенсаторні реакції носять короткочасний характер, а прогресування змін в легенях сприяє наростанню дихальної недостатності вже в ранні терміни травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р412.3-2
Шифр НБУВ: РА381082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Андрєєв С.М. 
Оцінка рівня професійної підготовки льотного складу при початковому навчанні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / С.М. Андрєєв ; Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р(4УКР)3

Географічні рубрики:

      
16.

Андрєєв С.Ю. 
Раціональні методи реконструкції міських систем теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.Ю. Андрєєв ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію вибору раціонального шляху проектування та реконструкції систем теплопостачання (СТ), що базується на забезпеченні мінімуму вартості теплової енергії, використаної протягом опалювального сезону та мінімуму строку окупності реконструкції за умов її здійснення. На базі результатів числового та експериментального дослідження розроблено єдину математичну модель функціонування СТ, що дає змогу оцінити економічні характеристики СТ залежно від її конфігурації та розмірів. Формалізовано та реалізовано на базі методів нелінійного математичного програмування задачу пошуку оптимальних розмірів теплової мережі та раціонального складу котельного устаткування, теплообмінників та інших елементів СТ, що забезпечують використання мінімуму теплової енергії. Проведено структуризацію загальної оптимізаційної задачі на базі основних положень системного аналізу. Створено структуру локальних взаємозалежних оптимізаційних задач, розв'язання яких дає змогу визначити оптимальні розміри різних елементів СТ та скоротити час рішення загальної оптимізаційної задачі. Запропоновано методи та залежності для розв'язання задачі оптимальної реконструкції. З'ясовано раціональний склад СТ, знайдено значення величини діаметрів трубопроводів, типи котлів та їх кількість, типи теплообмінників і місце установки (на котельній чи теплорозподільній станції), схеми підмішування теплоносія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З381-09 +
Шифр НБУВ: РА329019

Рубрики:

      
17.

Андрєєв Ю.М. 
Розробка аналітичних комп'ютерних методів аналізу та синтезу динаміки машин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / Ю.М. Андрєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до розрахунку динамічних процесів у технологічних, енергетичних, транспортних машинах та інших технічних системах, на підставі якого розроблено теорію аналітичних комп'ютерних методів розрахунків і програмні засоби у вигляді спеціальної системи комп'ютерної алгебри. Розроблено універсальний аналітичний опис і ефективні алгоритми комп'ютерного формування рівнянь динаміки машин в узагальнених координатах. Проаналізовано динамічні процеси у стрижневих і балкових конструкціях, у силових передачах з двигуном внутрішнього згоряння з урахуванням процесів згоряння, а також для віброізоляції транспортних засобів і висотних споруд, перехідних і ударних процесів у космічних об'єктах і контейнерах для транспортування вискоактивних відходів АЕС з урахуванням їх взаємодії з твердими тілами та неголономності зв'язків за умов просторового руху. Проаналізовано динаміку та синтезовано маніпуляційні системи, кулачкові механізми, зубчасті рейки портових кранів і системи підвіски сільськогосподарських машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.02 +
Шифр НБУВ: РА365014

Рубрики:

      
18.

Андрєєв В. О. 
Розвиток навичок професійного спілкування викладачів коледжу мистецького спрямування в умовах методичної роботи: автореферат дис. ... д.філософ : 015 / В. О. Андрєєв. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено проблему розвитку навичок професійного спілкування викладачів коледжу мистецького спрямування в умовах методичної роботи та запропоновано новий підхід до її розв’язання, що полягає в запровадженніорганізаційно-методичних умов розвитку навичок професійного спілкування викладачів коледжу мистецького спрямування в умовах методичної роботи. На підставі аналізу психолого-педагогічної літератури розглянуто категорії, що є базовими для визначення сутності поняття «професійне спілкування викладача коледжу мистецького спрямування», а саме: «спілкування», «професійне спілкування», «професійне спілкування викладача», «викладач коледжу мистецького спрямування».Установлено, що спілкування є особливим видом діяльності, який супроводжує будь-який інший вид діяльності людини. Дефініція «професійне спілкування» визначається як важливий засіб і умова розв’язання завдань певної професійної діяльності. Професійне спілкування викладачів у дослідженні розглядається як спеціально організована, керована, цілеспрямована діяльність, змістом якої є обмін інформацією, досвідом, організація взаємовідносин та взаєморозуміння, досягнення педагогом оптимальної взаємодії з колегами, студентами і керівництвом для вирішення професійних завдань. Зазначено, що професійна діяльність викладача коледжу мистецького спрямування інтегрує в собі відносно автономні мистецьку і педагогічні сфери. Тому професійне спілкування викладачів коледжу мистецького спрямування повинно знаменувати собою єдність професійного спілкування викладача і професійного спілкування митця (музиканта, художника, хореографа, тощо)^UIn the dissertation the problem of development of professional communication skills of art college teachers in the conditions of methodical work is investigated and a new approach to its solution is proposed, which consists in the introduction of organizationaland methodological conditions for the development of professional communication skills of art college teachers in the conditions of methodical work. On the basis of the analysis of psychological and pedagogical literature, the categories that are basic for determining the essence of the concept of “professional communication of a college teacher of art direction” are considered, namely:“communication”, “professional communication”, “professional communication of a teacher”, “teacher of an art college”.It is established that communication is a special type of activity that accompanies any other type of human activity. The definition of “professional communication” is defined as an important means and condition for solving the problems of a particular professional activity. Professional communication of teachers in the study is considered as a specially organized, managed, purposeful activity, the content of which is the exchange of information, experience, organization of relationships and mutual understanding, achievement by the teacher of optimal interaction with colleagues, students and management to solve professional problems. It is noted that the professional activity of a college teacher of artistic direction integrates relatively autonomous artistic and pedagogical spheres. Therefore, professional communication of art college teachers should mark the unity of professional communication of the teacher and professional communication of the artist (musician, artist, choreographer, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Андрєєв О. В. 
Наукові основи підвищення ефективності створення конструкцій транспортних літаків із полімерних композиційних матеріалів на етапах життєвого циклу виробу. / О. В. Андрєєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена комплексній науково-технічній проблемі підвищення ефективності виробництва конструкцій із полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) вітчизняних літаків транспортної категорії шляхом розробки наукових основ класифікації складових життєвого циклу виробу.Містить теоретичні і практичні результати, які включають:- наукове обґрунтування застосування технологічних процесів виготовлення деталей із ПКМ для різних умов виробництва;- синтез наукових основ підготовки виробництва, які гармонізовані з алгоритмом вибору технологічних процесів;- обґрунтування необхідності впровадження високотехнологічного обладнання для зниження обсягу ручної праці і підвищення якості композитних конструкцій з визначенням періодів окупності в залежності від темпів виробництва авіаційної техніки.Вперше розроблений класифікатор етапів життєвого циклу виробів з ПКМ з ієрархічною класифікацією членування процесу створення композитних агрегатів по ряду ознак. Запропонований класифікатор містить сім груп ознак категорії життєвого циклу виробів.Сформовано основні складові раціонального проекту створення композитних агрегатів транспортних літаків. Розроблено блок-схему концепції реалізації раціонального проекту створення виробів із ПКМ, яка включає постановку задачі на проектування, виробничі, експлуатаційні, екологічні і економічні складові.Проведено техніко-економічне обґрунтування необхідності та ефективності впровадження засобів автоматизації основних технологічних операцій, складових технологічного процесу виробів з ПКМ в комплексі з впровадженням сучасного модуля для пошарового моделювання виробів з ПКМ.^UIn the dissertation, a complex scientific and technical problem was solved to increase the efficiency of production of structures from polymer composite materials (PCM) of domestic aircraft of the transport category by developing the scientific basis for the classification of components of the product life cycle; synthesis of an algorithm for choosing rational technological processes for manufacturing parts from PCM using the methodology of expert estimates; analysis of the effectiveness of the stage of technological preparation of production with a description of the criteria for the rational choice of technological equipment and the determination of the impact of the stages of preparation of production on the cost of products; development of a design complex for optimizing the structural and technological parameters of PCM structures for aircraft products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Андрєєв О. В. 
Гіпертрофія язикового мигдалика і можливість її корекції фізичним чинником / О. В. Андрєєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено питанню підвищення ефективності діагностики та лікування гіпертрофії язикового мигдалика (ГЯМ) у пацієнтів з ЛОР патологією. При обстеженні 119 пацієнтів основної групи з ГЯМ виявлено: хронічний фарингіт 72 (60,5 %), хронічний тонзиліт 42 (35,3 %), хронічний риносинусит 5 (4,2 %). Встановлено особливості клінічного перебігу ГЯМ. Проаналізовано супутні захворювання, які найбільш часто зустрічаються. Визначено диференціальні критерії і статистично достовірні відмінності цих показників у пацієнтів. Дана порівняльна оцінка мікробного пейзажу, цитології ротоглоткового секрету, гістологічного, імунологічного, інструментального дослідження пацієнтів з ГЯМ і 30 пацієнтів без ГЯМ. У пацієнтів з ГЯМ діагностована висока частота персистенції герпесвірусної, Heliсobaсter pylori інфекції, фонових ендокринних станів. Отримані результати досліджень стали основою стартової лікувальної тактики пацієнтів основної групи. При відсутності нормалізації показників, у 76 пацієнтів проведено кріохірургічне лікування в амбулаторних умовах. Динамічні зміни, які були проаналізовані через 1 місяць і 1 рік після втручання, виявили у 58 (76 %) осіб хороші, а у 18 (24 %) задовільні 15 результати. Консервативне лікування групи 43 осіб показало нестійкість результатів, необхідність динамічного спостереження і повторення курсів консервативного лікування.^UThe dissertation is devoted to the issue of improving the efficiency of diagnosis and treatment of lingual tonsil hypertrophy (LTH) in patients with ENT pathology. Examination of 119 patients of the main group with LTH revealed 72 chronic pharyngitis (60.5%), 42 chronic tonsillitis (35.3%), chronic rhinosinusitis 5(4.2%). Clinical-laboratory methods were used to establish the features of the clinical course of LTH. The most common concomitant diseases were analyzed. Differential criteria and statistically significant differences of these indicators in patients were determined. The most common concomitant diseases were analyzed. Differential criteria and statistically significant differences of these indicators in patients were determined. A comparative assessment of the microbial status, salivary cytology, histological, immunological, instrumental studies in patients with LTH and in 30 patients with similar complaints, but without LTH is given. Patients with LTH were diagnosed with a high frequency of persistence of herpes virus, Heliсobaсter pylori infections, and background endocrinological conditions. The obtained research results formed the basis for the starting treatment tactics of the patients of the main group. In the absence of normalization of indicators after conservative treatment, 76 patients underwent cryosurgical treatment on an outpatient basis. Dynamic changes analyzed after 1 month and 1 year after the intervention showed good results in 58 (76%) people, and satisfactory results in 18 (24%) people. Conservative treatment of a group of 43 people showed instability of the results, the need for dynamic observation and repetition of courses of conservative treatment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського