Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (1567)Книжкові видання та компакт-диски (1713)Журнали та продовжувані видання (76)
Пошуковий запит: (<.>A=АТАМАНЧУК$<.>+<.>A=БОГДАН$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Атаманчук В.М. 
Розробка технології відновлення абразивно зношених трубопроводів водовідведення і водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Атаманчук ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліждено питання відновлення та захисту абразивно зношених трубопроводів водовідведення та водопостачання. Показано, що розповсюджений метод відновлення зруйнованих трубопроводів шляхом введення в них самонесучих товстостінних поліетиленових труб меншого діаметру є вартісним. Проведено порівняльний аналіз результатів іспитів за методами Дармштадта та Цюриха щодо зносостійкості матеріалів, що застосовуються для виготовлення труб водовідведення та водопостачання. Виявлено, що сучасний бетон (з урахуванням відношення величини зносу до товщини стінки) більш зностостійкий, у порівнянні зі зміцненим поліетиленовим. Для відновлення абразивно-зношених трубопроводів шляхом будування у них бетонних або сталефібробетонних монолітних трубопроводів-вкладишів і зниження за цього терміну розпалубки досліджено технологічні прийоми підвищення початкової розпалубочної міцності бетону пресуванням, вакуумуванням і пресвакуумуванням. Базуючись на положенні, що трубопроводи - мікро-, мінітунелі, досліджено впроваджену у виробництво технологію заводського виготовлення пресвакуумованих бетонних сумішей, а також технологію будування бетонних монолітно-пресованих тунельних обробок. Виявлено недоліки існуючих технологій та визначено основні підходи до розробки технологій будування монолітних пресвакуумованих сталефібробетонних трубопроводів-вкладишів і обладнання для їх здійснення. Розроблено конструкції відновлення, методику розрахунку величини пресувального зусилля залежно від несучої здатності відновлювального трубопроводу. Запропоновано технологію відновлення абразивно-зношеного та розгерметизованого трубопроводу, а також його лотка. Розроблено пресвакуумувальне обладнання для реалізації даних технологій. Запропоновані технологічні рішення дозволяють суттєво зменшити вартість відновлення абразивно-зношених трубопроводів і забезпечити їх експлуатаційну довговічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-083 + Н761.201-083 +
Шифр НБУВ: РА353854

Рубрики:

      
2.

Атаманчук В.П. 
Жанр трагедії в українській драматургії 1910 - 1920-х років: ідейно-естетична парадигма: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.П. Атаманчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано жанрові особливості трагедії в українській драматургії початку XX ст. На підставі аналізу творів В.Винниченка, М.Куліша, І.Дніпровського, Мирослава Ірчана, Л.Первомайського, М.Грушевського, І.Кочерги, С.Черкасенка визначено ідейно-естетичну парадигму жанру трагедії, виділено специфічні жанрові ознаки (у порівняні з іншими періодами розвитку жанру), зумовлені формуванням нового типу трагедійного героя, який виявляє себе як активна особистість у збуреному історичними процесами суспільстві та як особистість, схильна до рефлексії. Досліджено риси поетики жанру за допомогою аналізу образу трагедійного героя, змісту трагедійного конфлікту, перебігу драматичної дії. Здійснено аналіз функціонування жанру трагедії в її жанрових модифікаціях (політичної, історичної, соціально-побутової трагедії). Проведено зіставлення категорії трагедійного та трагікомічного. З'ясовано особливості їх взаємозв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 + Ш5(4УКР)6-336 +
Шифр НБУВ: РА352167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Атаманчук Г. С. 
Мотивація праці на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. С. Атаманчук ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Конкретизовано поняття "мотивація", "потреби", "мотиви", "стимули", уточнено їх економічну та соціальну сутність і зміст. Досліджено внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на системи мотивації та стимулювання. Обгрунтовано необхідність виділення стратегічних і тактичних систем мотивації праці, необхідність їх включення у стратегію та поточні плани підприємства. Доведено, що за умов ринкових відносин, різноманітності форм власності поширюється база формування систем мотивації на основі форм і систем заробітної плати, співвідношення міри праці та заробітної плати, використання власності й участі працівників в управлінні. Встановлено необхідність і доцільність використання у формуванні системи мотивації трудової концепції робітника, методів атестації робочих місць і дільниць, бюджетування та госпрозрахункових відносин, коефіцієнта трудового внеску та коефіцієнта трудової участі. Розроблено моделі формування систем мотивації й їх алгоритм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645
Шифр НБУВ: РА376023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Атаманчук З. А. 
Грошово-кредитне регулювання та його роль у забезпеченні рівноваги доходу та платіжного балансу держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / З. А. Атаманчук ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі предметного аналізу еволюції монетарних показників і узагальнення відомих теоретичних моделей розроблено підходи до пояснення ремонетизації перехідних економік, а на цій підставі обгрунтовано пріоритети грошово-кредитної політики в Україні. За допомогою динамічної портфельної моделі з раціональними очікуваннями пояснено механізм поступового збільшення грошового "навісу" та його подальшої стрімкої ліквідації в контексті кризових явищ на фінансовому ринку. Запропоновано статистичну модель впливу монетизації економіки та пропозиції грошової маси на показники доходу та платіжного балансу, що пояснює послаблений зв'язок між грошовою масою й інфляцією супутнім впливом на торговельний баланс, а також підтверджує аргументи щодо залежності рівня монетизації від показників інфляції, сальдо бюджету, обмінного курсу, відкритості економіки та припливу капіталу. Проаналізовано вплив інтегральних показників якості монетарної політики, таких як індекс Heritage Foundation, на показники доходу та платіжного балансу. Обгрунтовано залежність показника монетизації економіки від реального обмінного курсу, принаймні під час досягнення макроекономічної рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА380497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Атаманчук О. В. 
Оптимізація впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток (на прикладі АР Крим): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Атаманчук ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено сутність регуляторного потенціалу податкової системи, його важелі та розроблено цільову структуру. Розкрито сутність економічного розвитку регіону та його показники, обгрунтовано критерії оптимізації впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток регіону. Проаналізовано основні показники економічного розвитку АР Крим, виявлено вплив оподаткування на розвиток тенденцій основних економічних показників регіону. З'ясовано структуру доходів і видатків бюджету республіки, а також вплив регуляторного потенціалу податкової системи на зміни у структурі доходів і видатків бюджету АР Крим. Виявлено, як регуляторний потенціал податкової системи впливає на розвиток провідних галузей АР Крим, зокрема, туристичної та рекреаційної сфери. Виявлено можливості оптимізації впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток АР Крим. Обгрунтовано механізм залучення інвестиційних ресурсів на територію республіки завдяки запровадженню селективних податкових пільг і проведення податкової амністії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)261.413
Шифр НБУВ: РА377319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Атаманчук П.С. 
Теорія і методика управління пізнавальною діяльністю старшокласників у навчанні фізики: Автореф. дис... д-ра. пед. наук: 13.00.02 / П.С. Атаманчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Встановлено, що з переходом від інформаційно-виконавчих до пошуково-креативних схем навчання основними передумовами управління виступають прогноз (модель) фізичної освіти та адекватне йому освітнє середовище. Виявлено провідні тенденції та шляхи об'єктивізації контролю, а також розроблено оригінальні технологічні схеми управління навчанням фізики. Теоретично обгрунтовано загальну технологію схеми управління на рівнях забезпечення первинного засвоєння навчального матеріалу та досягнення дидактичної, розвивальної та виховної цілей у навчанні даного предмету. Доведено ефективність побудованої дидактичної моделі цілеспрямованого управління прогнозованими особистісними набутками учнів у навчанні фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4Укр)21-3,022
Шифр НБУВ: РА310056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Атаманчук Ю.М. 
Організаційно-педагогічні умови самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності в інформаційному навчальному середовищі університету: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.М. Атаманчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено технологію забезпечення самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності в інформаційному навчальному середовищі університету. Проаналізовано стан дослідження самостійної роботи у педагогічній теорії та практиці, обгрунтовано її концептуальні засади. На підставі визначених теоретичних підходів і методологічних положень сформовано поняттєвий апарат дослідження. З використанням методики факторного аналізу визначено організаційно-педагогічні умови, які впливають на самостійну роботу студентів. Розроблено технологію забезпечення самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності, визначено сутність її основних складових. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої технології, обгрунтовано засади та напрямки діяльності щодо покращання організації самостійної роботи студентів у вищій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.69 + У9(4УКР)212.14 +
Шифр НБУВ: РА363416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Богдан А. Й. 
Правове забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у контексті вимог законодавства Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А. Й. Богдан ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття адаптації національного аграрного законодавства з виробництва сільськогосподарської продукції щодо вимог законодавства ЄС і визначено його ознаки. Проведено періодизацію розвитку законодавства України у сфері виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції в контексті вимог законодавства ЄС. Здійснено порівняльно-правовий аналіз законодавства України та ЄС щодо виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції, а саме: зерна, цукрових буряків, молока, м'яса та продуктів з них. Встановлено невідповідності положень національного законодавства щодо вимог законодавства ЄС. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до вимог законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА373210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
9.

Богдан А.В. 
Розробка методів розрахунку напруженого стану трубопроводів з урахуванням геометричної нелінійності: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / А.В. Богдан ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено аналітичний метод для дослідження стійкості прямолінійного трубопроводу в ідеально-пластичному середовищі. Розглянуто надкритичну поведінку трубопроводу. Запропоновано аналітичний метод для знаходження коефіцієнтів інтенсивності напружень (КІН) у згині труби з двома поздовжніми осьовими поверхневими тріщинами. Для замкненої оболонки з круговою віссю побудовано граничну криву залежності критичного моменту від тиску. Для розв'язку задач, пов'язаних з геометрично нелінійним деформуванням трубопроводу як стержня й оболонки запропоновано оригінальний чисельний алгоритм, розроблений з використанням базового та коректуючого рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022.84 +
Шифр НБУВ: РА354204

Рубрики:

      
10.

Богдан А.С. 
Структурно-функціональний стан пародонта і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.С. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан пародонта й опорного скелета у жінок у різні вікові періоди залежно від функції яєчників. Визначено взаємозв'язок між розвитком захворювань пародонта та станом кісткової системи опорного скелета у жінок у пре- та постменопаузальний періоди. Проведено порівняльний аналіз стану тканини пародонта у жінок репродуктивного віку в дані періоди - залежно від структурно-функціонального стану кісткової системи. Розглянуто клінічні особливості перебігу захворювань пародонта у пре- та постменопаузі. Досліджено стан тканин пародонта та перебіг даної хвороби у жінок, які отримують остеотропну та замісну гормональну терапію. Розроблено схеми профілактично-лікувальних заходів щодо профілактики та лікування генералізованих захворюваннях пародонта у жінок у зазначені періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37 + Р418.110.40-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Богдан В.В. 
Синтактика, семантика, прагматика англомовних приєднувальних конструкцій і складних речень з підрядним зв'язком: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Богдан ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження структурних, семантичних і комунікативно-прагматичних особливостей конструкцій з частинами, поєднаними приєднувальними сполучниковими засобами (базове висловлення та приєднувальна частина), омонімічними підрядним і складнопідрядним реченнями. На матеріалі сучасної англійської мови уточнено статус приєднувальних конструкцій і запропоновано критерії їх відокремленння від різних типів приєднування, парцеляції та складнопідрядних речень. Доповнено й уточнено формально-синтаксичні властивості приєднувальних конструкцій. Розширено класифікацію їх приєднувальних частин. Визначено семантичні класи аналізованих одиниць і виявлено їх особливості. Встановлено пропозиціональні значення, у яких конкретизується виконувана приєднувальною частиною інформативна функція. Здійснено класифікацію слів-модифікаторів, які допомагають визначити дані значення. Розкрито функції приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень як складових тексту та роль екстралінгвальних засобів у реалізації даних функцій. Проаналізовано закономірності комунікативного членування та визначено типи рем у залежних компонентах приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень. Вперше проведено кількісний аналіз приєднувальних сполучникових засобів. Запропоновано схеми побудови й функціонування приєднувальних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА344221

Рубрики:

      
12.

Богдан В.М. 
Покращення регіонарного кровотоку при повторних операціях з приводу рецидиву ішемії після аортостегнових реконструкцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Богдан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування хворих на рецидив ішемії нижніх кінцівок, зумовленої тромбозом аортостегнового протезу. Розроблено хірургічну тактику лікування цих ускладнень на базі результатів дослідження порушень периферичного кровообігу. На підставі одержаних результатів дослідження порушень регіонарної гемодинаміки, спричинених тромбозом аортостегнового протезу, визначено показання до різних методів повторних реконструктивних операцій та розробки індивідуалізованої хірургічної тактики. З метою покращання результатів хірургічної корекції регіонарної гемодинаміки розроблено новий спосіб розширеної профундопластики для застосування у разі повторних оперативних втручань у хворих з тромбозами аортостегнових протезів. Запропоновано та обгрунтовано результатами гемодинамічних досліджень диференційовану хірургічну тактику залежно від ступеня ішемії нижньої кінцівки. Застосування комплексного підходу до оцінки порушень регіонарної гемодинаміки, вибору показань і тактики хірургічного лікування, методик повторних реконструктивних операцій з використанням розробленого доступу до глибокої артерії стегна й оригінального способу розширеної профундопластики дало змогу досягти позитивних результатів у 79,6 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112 +
Шифр НБУВ: РА323571

Рубрики:

      
13.

Богдан Д.І. 
Відновлення імпульсних навантажень, що діють на пружні пластини та напівпростір: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Д.І. Богдан ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Створено методику розв'язання обернених задач механіки деформівного твердого тіла для круглих і прямокутних плит на пружній інтеграційній основі та пружного напівпростору. Розв'язано нові задачі ідентифікації зовнішнього навантаження, що діє на елементи конструкцій, серед яких - задача керування прогином у декількох точках на прямокутній плиті на пружній інерційній основі, а також ідентифікація просторово часового розподілу невідомого навантаження, що діє на круглу плиту. Розглянуто різні види навантаження об'єктів, що досліджуються. Значну увагу приділено питанням розв'язання задач побудови методик з керування нестаціонарними переміщеннями. Вірогідність даних дослідження, підтверджено результатами оцінювання правильності розроблених аналітичних методик на підставі порівняння з даними, одержаними з використанням числових методик. Значну увагу приділено аналізу математичної стійкості розрахункових процедур і числовій збіжності функціональних рядів, що входять до розв'язку прямих і обернених задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.63,022 +
Шифр НБУВ: РА356556

Рубрики:

      
14.

Богдан К.С. 
Створення та удосконалення автоматизованого вагодозуючого обладання для металургійних виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / К.С. Богдан ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технологічних процесів зіставлення шихти, заливання розплавів у ливарні форми та визначення кількості однотипних виливків у тарі ваговим методом на базі створення автоматизованого вагодозуючого обладнання та алгоритмів управління процесами. Запропоновано та науково обгрунтовано нові способи зважування та дозування ливарних матеріалів. Наведено результати розроблення та дослідження пристроїв, які реалізують ці способи, перевірено на практиці дослідно-промислові зразки вагодозуючого обладнання, використання якого підвищує ефективність ливарних і металургійних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К302-5-05 + К616.05-5
Шифр НБУВ: РА308268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Богдан М.М. 
Нелінійні резонансні явища і динаміка солітонів в низьковимірних системах з дисперсією: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.М. Богдан ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нові властивості та особливості динаміки солітонних збуджень, що виникають у низьковимірних системах під впливом реальних фізичних факторів і за умов резонансної дії зовнішнього поля. Вивчено спектри коливань солітонів та їх стійкість у постійних і змінних полях. З'ясовано умови стійкості доменних границь в одновимірних феромагнетиках, рухомих солітонів у неідеальному бозе-газі та одновимірних солітонів, локалізованих на дефекті. Виявлено осциляційну нестійкість солітонів за умов накачування та дисипації. Описано механізм її виникнення внаслідок резонансу двох внутрішніх мод солітону. Досліджено нелінійну стадію розвитку нестійкості та переходи до хаосу у внутрішній динаміці солітону. Теоретично висвітлено роль нелінійних збуджень у резонансні явища, які спостерігаються в реальних низьковимірних магнетиках і високотемпературних надпровідниках з магнітними фрустраціями. Розвинуто концепцію про зв'язані багатосолітонні комплекси для середовищ з сильною дисперсією. Вивчено їх безвипромінювальну динаміку та механізми їх утворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23,022
Шифр НБУВ: РА314934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Богдан Н. М. 
Житлово-будівельний комплекс в системі розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Богдан ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо визначення взаємовпливу функціонування житлово-будівельного комплексу (ЖБК) і розвитку регіону. Удосконалено теоретичні засади визначення галузевих факторів впливу на розвиток регіону, що враховують їх взаємозалежність з параметрами інвестиційної привабливості регіону та дозволяють розглядати комплекс факторів галузевого впливу як складову системи розвитку регіону. Набули подальшого розвитку методичні основи визначення цільових завдань щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону, що передбачають систематизацію та групування комплексу параметрів його інвестиційної привабливості за ступенем їх впливу на оцінку інвестиційної привабливості регіону. Розроблено напрями розвитку ЖБК через залучення додаткових внутрішніх інвестиційних ресурсів регіону до житлового іпотечного кредитування. Доведено вплив такого розвитку за рахунок залучення додаткових джерел на підвищення інвестиційної привабливості регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.412.0 + У9(4УКР)315.441.20
Шифр НБУВ: РА383635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Богдан О.І. 
Стратегічне планування на підприємствах інформаційно-технічного обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Богдан ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано необхідність застосування системного підходу до розуміння суті планування, а також методів і методології стратегічного планування, розглянуто основні етапи його упровадження. Проведено аналіз процесу планування на сучасних підприємствах інформаційно-технічного обслуговування, на підставі якого обгрунтовано додаткові вимоги до забезпечення ефективності їх роботи та визначено шляхи їх досягнення з упровадженням функції стратегічного планування. Запропоновано практичні рекомендації для підприємств інформаційно-технічного обслуговування з організації стратегічного планування за сучасних ринкових умов та розв'язання питань адаптації до зовнішнього середовища, організаційних перетворень, координації та регулювання процесу планування, розподілу різних типів ресурсів. Наведено загальну схему та механізм поетапного упровадження стратегічного планування, види контролю, способи кількісної та якісної оцінки одержаних в процесі стратегічного планування управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-23 +
Шифр НБУВ: РА324642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Богдан О.В. 
Правовий режим морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну: перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Богдан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий режим морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну. Проаналізовано зміст поняття "правовий режим" і співвідношення категорій "замкнене та напівзамкнене море" та "закрите море". Вивчено чинне законодавство причорноморських держав у сфері регулювання правового режиму окремих морських просторів і визначено відповідність законодавчих норм Конвенції з морського права 1982 р. Розглянуто одну з актуальних проблем делімітації - розмежування континентального шельфу та виключної економічної зони між Україною та Румунією. Досліджено сучасний правовий режим Чорноморських проток, проаналізовано міжнародно-правовий механізм регулювання безпечного використання морських просторів Чорного моря та перспективи співробітництва з питань охорони середовища Азовського моря. Виділено основні тенденції процесу формування режиму морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Богдан С.М. 
Формування комунікативних якостей особистості майбутнього фахівця податкової міліції у вищому навчальному закладі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.М. Богдан ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше обгрунтовано та запроваджено особистісно-процесуальний підхід до вивчення та формування комунікативних якостей фахівця податкової міліції. Розроблено концептуальну модель зазначених якостей особистості працівників податкової міліції. Визначено й охарактеризовано структуру професійно важливих комунікативних якостей особистості слідчого, а також запропоновано програму та методику формування даних якостей майбутніх працівників податкової міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.41 + Х819(4УКР)112.011.013.2 р +
Шифр НБУВ: РА340874

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
20.

Богдан С.Ю. 
Визначення граничних станів елементів бетонних і залізобетонних конструкцій методами механіки руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Ю. Богдан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення граничного стану бетонних і залізобетонних конструкцій та складних систем будівель і споруд за умов плоского напруженого стану. Запропоновано комплексний підхід, який поєднує застосування методів механіки руйнування (механіки тріщин), нормативні методи оцінки граничного стану залізобетонних елементів конструкцій та програмно-обчислювальні комплекси для оцінки граничного стану споруд складної форми, ослаблених тріщинами, вирізами або отворами. Проаналізовано фізико-механічні характеристики і критичні коефіцієнти інтенсивності напружень для бетону. Висвітлено алгоритм чисельно-аналітичного розв'язку для оцінки граничних станів залізобетонних елементів конструкцій, а також складних плоских і просторових конструкцій будівель. Наведено результати розв'язання ряду інженерних задач оцінки граничних станів панелі житлового будинку, балочного перекриття другого енергоблоку та деформованої (нахиленої) стіни по осі 50 об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012
Шифр НБУВ: РА319637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського