Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (568)Книжкові видання та компакт-диски (646)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=БЄЛОВ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ЛЬВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєлова Л.О. 
Виховна система сучасного ВНЗ: соціологічні аспекти аналізу: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.О. Бєлова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розкрито специфіку та суттєві характеристики системи виховної роботи у сучасній вищій школі у контексті трансформаційних процесів, які відбуваються в українському суспільстві, а також в освітньому просторі. Здійснено концептуалізацію виховного процесу у вищих навчальних закладах (ВНЗ) на засадах теоретичних конструктів відомого німецького соціолога Ю.Хабермаса. Доведено, що за сучасних умов ефективність вузівського виховання може бути досягнена завдяки набуттю ним рис комунікативної взаємодії між усіма суб'єктами навчально-виховного процесу, тобто дії, яка базується на: примусовій, вільній комунікації, узгодженні цілей, форм і методів реалізації головної мети вищої освіти за нових соціокультурних умов - формування майбутнього фахівця як професіонала, інтелігента та громадянина. Уперше у вітчиняній соціології розроблено комунікативну концепцію виховання, проведено емпіричну апробацію її елементів у процесі дослідження виховних практик, поширених у ВНЗ Харківського регіону. На основі застосування концепції до аналізу одержаного емпіричного матеріалу визначено провідні тенденції виховного процесу у сучасній вищій школі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 +
Шифр НБУВ: РА338680

Рубрики:

      
2.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бєлова Н. М. 
Економічна стратегія транспортних підприємств в контексті логістики перевезень в системі АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. М. Бєлова ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи до визначення понять "стратегія", виявлено принципові розбіжності у підходах до розуміння поняття "стратегія" та принципів її формування. Запропоновано методику грунтовного аналізу зовнішнього середовища судноплавних компаній, яка визначає пріоритетні напрямки діяльності компанії, а також методику формування проектних альтернатив у створенні проектів стратегії компанії. Визначено критерії вибору найкращого проекту, розроблено моделі прогнозування фрахтових ставок і вартості судна, які є визначальними під час формування доходів і витрат підприємств судноплавної галузі. Розглянуто програмне забезпечення для оптимізації процесів вибору маршруту доставки вантажів і вибору найкращого транспортного засобу в інтермодальних перевезеннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.61
Шифр НБУВ: РА373639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бєлова О.І. 
Міжнародно-правові аспекти державної морської політики України та юридичні проблеми її реалізації в сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Бєлова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти державної морської політики та окремі юридичні проблеми її реалізації. Проаналізовано умови й особливості формування міжнардно-правового змісту державної морської політики. На підставі визначення загальнодержавних національних інтересів країни та з урахуванням сучасної геополітичної ситуації, виокремлено національні інтереси України в Азово-Чорноморскому басейні й окремих районах Світового океану. Обгрунтовано цілі, приципи, завдання, пріоритетні напрямки та заходи міжнародно-правового забезпечення ефективної реалізації морської політики держави за сучасних умов. Наведено пропозиції щодо удосконалення та приведення у відповідність до практики міжнародного морського права чинного законодавства України, що встановлює правовий режим використання територіального моря, виключної економічної зони та континентального шельфу. Досліджено вплив і взаємозалежність геополітичної ситуації та географічного розташування держави, протяжності її морських кордонів і комунікацій з розвитком економіки країни, її зовнішньої торгівлі та здатністю забезпечити міжнародно-правовими засобами морську безпеку країни як базового елемента державної морської політики. Проаналізовано міжнародно-правові проблеми реалізації державної морської політики України в Азово-Чорноморському басейні. Запропоновано концепції державних дій щодо договірно-правового оформлення українсько-російського кордону в Азовському морі та Керченській протоці. Розглянуто питання делімітації континентального шельфу й особливих економічних зон між Україною та Румунією, обгрунтовано шляхи вирішення проблемних питань щодо свободи судноплавства в Чорноморських протоках і перегляду Конвенції Монтре 1936 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бєлов О.А. 
Особливості токсичної дії компонентів ракетного палива на організм працюючих при демонтажі ракетних комплексів (до обгрунтування гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.А. Бєлов ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості комбінованої токсичної дії 1,1 діметилгідразину й азотного тетраоксиду на організм обслуговуючого персоналу з іншими негативними факторами виробничого процесу - підвищеними фізичними навантаженнями, змінами теплообміну, нервово-емоційною напругою. Розроблено комплекс профілактичних заходів щодо поліпшення умов праці військовослужбовців під час демонтажу ракетних комплексів. Апробовано гігієничні заходи, що складаються з дій, спрямованих на поліпшення захищеності органів дихання, проведення превентивної реалібітації, використання засобів профілактики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р129
Шифр НБУВ: РА316119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бєлов Д.М. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту президентства в Україні та Франції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.М. Бєлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження становлення й еволюції інституту президенства в Україні та Франції. Проаналізовано причини заснування поста президента у цих країнах, досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського та французького президентства. Визначено спільні та відмінні риси чинних конституцій України та Франції. Висвітлено подібні ознаки напівпрезидентської форми державного правління в цих країнах. Розглянуто роль президента стосовно інших органів державної влади, на підставі досвіду Франції запропоновано законодавчо закріпити за Президентом України статус арбітра. Порівняно процедуру виборів президента України та Франції, значну увагу приділено питанням строку президентських повноважень, здійснено аналіз окремих етапів виборчого процесу та дослідження виборчої системи щодо виборів президентів даних держав. Значну увагу приділено нормам конституційного законодавства щодо вступу на посаду й усунення з посади глав цих держав. Визначено особливості правового статусу президентів України та Франції. Досліджено компетенцію президентів в аспекті їх взаємовідносин з парламентами та урядами своїх країн. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4ФРА)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338361

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бєлова С.А. 
Проблема гуманізації шкільного навчання у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.А. Бєлова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено шляхи гуманізації освітнього процесу в педагогічній системі Бременських шкіл (наукові праці Л.Гурліта, Г.Шарельмана, Ф.Гансберга). З'ясовано суспільні та соціокультурні передумови виникнення реформаторського руху наприкінці XIX - початку XX ст. і специфіку німецької реформаторської педагогіки. Визначено, що релевантними ознаками Бременської педагогічної школи як системи є: утвердження ціннісного ставлення до дитини, гуманізація змісту освіти, форм і методів навчально-виховного процесу. Досліджено новаторські форми освітньої діяльності в Бременських експериментальних школах: організацію виховного простору школи, заснованого на ідеях общинності, гуманних стосунках вихователів і вихованців. Проаналізовано зміст педагогіки співробітництва, концепцію особистості вчителя, новаторську дидактичну систему педагогів-реформаторів, визначено прогностичне значення діяльності Бременських педагогів для гуманізації сучасної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА330003

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бєлов С.Г. 
Розробка ресурсозберігаючої технології мерсеризації сурових тканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С.Г. Бєлов ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування електрохімічних принципів для регенерації відпрацьованих лужних розчинів. Визначено ефективність дії регенерованих розчинів у процесі мерсеризації бавовняних тканин за рахунок утворення у процесі електрохімічної регенерації багатоатомних спиртів. Доведено можливість створення замкнутого циклу мерсеризації сурових тканин з одночасною регенерацією відпрацьованих лужних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501.91
Шифр НБУВ: РА319331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бєлов М.Л. 
Створення рівнотовщинних моно- та багатошарових покрить з підвищеними фізико-механічними властивостями методами лазерної та іонно-променевої обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / М.Л. Бєлов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано можливості отримання рівнотовщинних моно- та багатошарових покрить, наведено методи підвищення їх фізико-механічних характеристик, а також напруженого стану у покриттях. Досліджено просторові та кутові характеристики розподілу густини струму на підкладках на відстані 330 та 470 мм під час роботи одного та двох взаємно перпендикулярно розташованих випарників. Доведено високу нерівномірність розподілу густини струму по підкладці. На основі модифікованої моделі розрахунку продуктивності обробки та динамічної системи виміру товщини покриття проведено порівняння результатів експериментів і розрахунків, які довели, що точність розрахунків дорівнює 3...7,5 %. Доведено, що у серійних установках "Булат" немає можливості отримати рівнотовщинні покриття. Запропоновано технічне вирішення одержання рівнотовщинних покрить. Завдяки застосуванню різних потенціалів секцій у секціонованій підкладці, різних потенціалів екранів та струмів у фокусуючому магніті знайдено режими з рівномірним розподілом густини струму, швидкості зміни геометрії деталі та товщини покриття під час роботи одного та двох випарників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2 + К663.8 +
Шифр НБУВ: РА335671

Рубрики:

      
18.

Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миколенко Т.М. 
Український міський сленг (на матеріалі усного мовлення тернопільців): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Миколенко ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Наведено результати дослідження сленгу жителів окремого міста (на матеріалі мовлення жителів Тернополя). Вміщено понад 6000 сленг-одиниць, одну третю яких вперше зафіксовано автором. Зібрано та структуризовано сленгізми у лексико-семантичні групи, синтезовано лексику з погляду синонімії й антонімії. Проаналізовано основні джерела та механізм переходу одиниць у жаргонізовану розмовну мову й визначено деякі способи творення тернопільського міського сленгу. Висвітлено особливості сленгової лексики мешканців міста з урахуванням детермінантів біосоціальної бази - статі та віку. Наведено матеріали сленгової лексики жителів Тернополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 +
Шифр НБУВ: РА342748

      
20.

Миколюк О. А. 
Управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. А. Миколюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 19 с.: a-рис. — укp.

Розроблено систему управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства на засадах поєднання системного, процесно-орієнтованого й об'єктно-цільового підходів. Визначено сутність категорій "потенціал енергоощадження", "ефективне енергоспоживання", "енерговіддача" та "персоніфікація мотивації енергоспоживання" з урахуванням специфіки машинобудівних підприємств та обгрунтовано зв'язки між ними. Проаналізовано основні тенденції енергоспоживання у машинобудуванні та досліджено детермінанти енергоємності продукції машинобудівних підприємств. Розроблено методичні рекомендації з формування потеціалу енергоощадження машинобудівного підприємства й оцінювання інтегрального показника віддачі від його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-554.2
Шифр НБУВ: РА379566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського