Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БЄЛЯЄВА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ГЕННАДІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Бєляєва Т.В. 
Варіантність і синонімія в умовно-наслідкових складних реченнях: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Бєляєва ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми виявлення варіантів і синонімів у трьох типах складних речень з відношенням умови й наслідку. З метою розрізнення цих понять покладено протиставлення видозмін, тотожних у модальному та структурному наповненні, спільних зі стильовою віднесеністю й стилістичними прикметами, й одномодальних видозмін, близьких семантико-синтаксичним відношенням, але не тотожних формально-синтаксичними ознаками, стильовою належністю або стилістичним забарвленням. Перші з них - синтаксичні варіанти, другі - синтаксичні синоніми. Проаналізовано засоби вираження умовно-наслідкових відношень, що дало змогу вилучити з розряду умовних сполучник раз і визнати його причиновим сполучником, а також не розглядати в системі варіантів і синонімів речень з відношенням умови й наслідку сполучник аби зважаючи на те, що з його участю утворюються не власне умовні висловлення, а обмежувально-умовні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА328409

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бєляєва О.І. 
Вплив зливових стоків на нафтове забруднення і бактеріологічний стан бухти Козачої (Чорне море): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.І. Бєляєва ; Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. — Севастополь, 2009. — 24 с. — укp.

Визначено знаходження хлороформрозчинних речовин і нафтових вуглеводнів у зливовий стік і стік талої води з атмосфери та грунтів. Досліджено процес впливу трьох неорганізованих зливових стоків на хімічні та бактеріологічні показники акваторії бухти Козачої та виявлено зміни, що відбуваються у морському середовищі під час надходження зливових стоків. У зоні змішування таких стоків і морської води відзначено в цілому незначну зміну концентрації забруднювальних речових у морському середовищі. Встановлено, що бактеріальна кількість у морській воді протягом доби спочатку зростала, а потім - знижувалась. Вплив зливового стоку на акваторію бухти Козачої в районі досліджень тривав протягом доби. Виключною була ситуація, пов'язана з аварійним розливом нафтопродуктів на березі, коли вплив зливового стоку на акваторію тривав кілька місяців. Установлено незначну залежність між хімічними та бактеріологічними показниками у грунтах берега, у морській воді та донних осадах, що доводить наявність у них хімічних сполук, які важко трансформуються. Розраховано обсяг забруднень, що надходить з атмосферними та зливовими стоками в акваторію бухти Козачої в районі досліджень. На підставі результатів проведених досліжень підтверджено, що організовані зливові стоки є суттєвим джерелом нафтового забруднення морської берегової зони. Відзначено, що результати досліджень можуть бути використані для проведення екологічного моніторингу під час організації служби екологічного забезпечення ВМС України, під час розробки комплексу для покращання якості прибережних вод Севастополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.512(922.8) + Е0*820*801.48(922.8) + Д221(922.8)9,8 +
Шифр НБУВ: РА366198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бєляєва Л.В. 
Генетичний аналіз схильності до раку легенів, шлунку та кишечнику в харківській популяції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Бєляєва ; Ін-т гігієни та мед. екології АМН України ім. О.М.Марзеєва. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За даними статево-вікової структури населення Харкова та медичної статистики захворюваності на рак розраховано популяційну частоту онкопатології. Виявлено, що за сучасних умов рак може розвинутися протягом життя у 7 % населення. Встановлено, що успадкованість раку легень та шлунка складає 45 - 53 %, частка середовищного фактора - 47 - 55 %. Обгрунтовано припущення щодо існування схильності до формування взагалі онкологічного фенотипу. Запропоновано концепцію онкологічного генеалогічного синдрому, існування якого доведено за допомогою генетичного аналізу. Встановлено, що генетична схильність до раку легенів та шлунка складає більше ніж 70 %. З'ясовано значення фактору професійної шкідливості, що підвищує ймовірність розвитку даної патології, але не впливає на локалізацію пухлини. Зазначено, що успадковуваність віку маніфестації раку у харківській пупуляції складає 85 %. Встановлено явище антипації, доведено, що захворювання у нащадків починається раніше, ніж у батьків. Визначено, що фактором підвищеного ризику розвитку раку у нащадка є рак легенів у батьків, наявність захворювання у батька, жіноча стать у особи, що консультується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-2 + Р569.433-2 + Е70*445.4
Шифр НБУВ: РА330815

Рубрики:

      
4.

Бєляєва М.В. 
Економічний механізм регулювання підприємницької діяльності в торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Бєляєва ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо вдосконалення економічного механізму регулювання підприємницької діяльності (ПД) в роздрібній торгівлі (РТ). Визначено зміст ПД, її основні ознаки та головні елементи, сутність, принципи та засади економічного механізму регулювання ПД в роздрібній торгівлі. Надано змістовну характеристику чинникам впливу зовнішнього середовища на ПД суб'єктів господарювання в торгівлі. Проаналізовано тенденції та проблеми розвитку торговельної діяльності в Україні, зокрема на Харківщині. Обгрунтовано комплексну систему оцінки ефективності функціонування суб'єктів ПД в РТ. Досліджено досвід формування економічного механізму регулювання ПД та наведено рекомендації щодо підвищення ефективності ПД у вітчизняній РТ. Доведено доцільність застосування кластерного підходу та розроблено рекомендації щодо створення кредитних спілок суб'єктів малого підприємництва в РТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-131.1
Шифр НБУВ: РА370283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєляєва О.О. 
Квантово-хімічний аналіз кластеризації амінів, тіоспиртів і цис-моноєнових карбонових кислот на поверхні розділу фаз вода/пара: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Бєляєва ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати квантово-хімічних розрахунків в рамках напівемпіричного методу РМЗ термодинамічних параметрів (ентальпії, ентропії й енергії Гіббса) утворення та кластеризації амінів, тіоспиртів і цис-моноєнових карбонових кислот на поверхні розділу фаз вода/пара. Визначено, що згідно проведених розрахунків спонтанна кластеризація тіоспиртів починається за умов довжини вуглеводневого радикала в 14 - 15 атомів вуглецю, амінів - за 18 - 19 атомів вуглецю, цис-моноєнових кислот - за довжини радикала 17 - 19 атомів вуглецю в ланцюзі. Встановлено, що всі розраховані термодинамічні параметри добре узгоджуються з відповідними експериментальними даними. Обгрунтовано, що величини термодинамічних характеристик кластеризації моноєнових кислот не залежать від положення подвійного зв'язку в радикалі, за виключенням його крайнього розташування, коли змінюється число міжмолекулярних H-H взаємодій. В рамках запропонованої квантово-хімічної моделі виділено п'ять типів взаємного розташування атомів водню, що утворюють міжмолекулярні H-H взаємодії. Показано, що "а"-тип таких взаємодій найкращим чином описує наявні експериментальні дані. Запропоновано "Простий" метод попередньої оцінки термодинамічних параметрів кластеризації ПАР на поверхні розділу фаз вода/пара. Розкрито, що запропонований метод має деякі обмеження, під час врахування яких добре відтворює як термодинамічні параметри кластеризації, одержані в рамках адитивних схем, так і відповідні експериментальні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г511.21,0 +
Шифр НБУВ: РА367918

Рубрики:

      
6.

Бєляєва Н.В. 
Клітинні механізми формування радіаційних ефектів в імунній системі у віддаленому періоді Чорнобильської аварії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Н.В. Бєляєва ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему радіобіології з розкриття клітинних механізмів розвитку радіаційного ефекту в імунній системі у разі аварійного опромінення. На підставі клініко-експериментальних досліджень встановлено занономірності формування радіаційного ефекту в імунній системі крізь адаптивні, генотоксичні, проліферативні, диференційні реакції кровотворних стовбурових (ранніх попередників гемопоезу) і імунокомпетентних клітин у діапазоні доз, що мали місце у випадку Чорнобильської аварії. Встановлено роль незбалансованості взаємодії цих клітин у механізмі реалізації клітинних реакцій на опромінення в імунній системі. Розроблено концепцію методичного забезпечення оптимізованого контролю формування пізніх ефектів опромінення в імунній системі у постраждалих від аварійного радіаційного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Е70*74*801.1-652.15 +
Шифр НБУВ: РА366976

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бєляєва С.Ю. 
Міцність і деформативність залізобетонних плит, армованих сталевим профільованим настилом і поперечними анкерами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Ю. Бєляєва ; Держ. НДІ будів. конструкцій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методи розрахунку міцності та деформативності нормальних перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, армованим сталевим профільованим настилом (СПН), з використанням реальних діаграм деформування бетону та СПН. На підставі експериментальних досліджень плит, армованих одним і двома СПН, визначено оптимальний крок анкерів у прогоні, встановлено його вплив на міцність і деформативність плит. Запропоновано ефективне конструктивне рішення плити, армованої двома СПН, підвищеної питомої несучої здатності. Розроблено методики розрахунку міцності та деформативності нормальних перерізів елементів, що згинаються, армованих СПН, з використанням повної діаграми деформування бетону й пружно-пластичної діаграми Прандтля в бетоні та сталевому профнастилі. Наведено пропозиції щодо удосконалення методу граничної рівноваги для статично невизначених елементів, виготовлених з обмежено пластичних матеріалів, армованих СПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.332.2-042 +
Шифр НБУВ: РА345397

Рубрики:

      
8.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бєляєва А.П. 
Принцип свободи договору в правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.П. Бєляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування принципу свободи договору під час укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів як специфічного різновиду цивільно-правових договорів. Визначено сутність принципу свободи договору, встановлено можливі та допустимі обмеження його дії, розкрито зміст поняття зовнішньоекономічного контракту. Розглянуто окремі складові принципу свободи договору, які проявляються під час його укладання або виконання. Визначено місце і роль принципу свободи договору у правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері регулювання порядку укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів, наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності застосування розроблених правових положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.240.4-2 +
Шифр НБУВ: РА339900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бєляєва А.Ю. 
Розробка принципів раціонального проектування пружних елементів різцетримачів для точіння з дробленням стружки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.Ю. Бєляєва ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень динамічних характеристик і напружено-деформованого стану системи інструменту токарного верстата та розроблено принципи раціонального проектування спеціальних пружних елементів різцетримачів для коливальних рухів різця, які забезпечують ефективне точіння з дроблення стружки. Розроблено математичні моделі динамічної системи інструменту токарного верстата, що моделюють процес дроблення стружки під час коливань різця в напрямках поздовжньої подачі та в тангенціальному напрямку коливань різця. У моделях враховано констуктивні особливості вібраційного приводу з передаточним механізмом різцетримача у вигляді пружного елемента спеціальної просторової конфігурації для забезпечення спрямованого вібраційного руху різця. Визначено, що вплив на ефективність процесу утворення сегментної стружки має вибір форми, місця розташування та величини максимальної жорсткості пружного корпусу різцетримача відносно напрямку зовнішнього навантаження на інструмент. Розроблено нові конструкції різцетримачів для дроблення стружки з пружними елементами у вигляді кільцевої пластини та прорізної пружини. Визначено режими стійкого дроблення стружки під час точіння різних матеріалів і розроблено рекомендації щодо вибору раціональних параметрів пружних елементів різцетримачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-542.1-02 + К632-542.1-02
Шифр НБУВ: РА367750

Рубрики:

      
11.

Бєляєва Т. Г. 
Розробка та створення грунтового сезонного акумулятора теплоти: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Т. Г. Бєляєва ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Проведено аналіз процесів акумулювання-вилучення теплоти в необмеженому грунтовому масиві вертикальним одиночним трубним, сферичним і системою теплообмінників з використанням розрахунково-аналітичної моделі. Визначено умови раціональної організації й ефективної роботи грунтового акумулятора. Встановлено метод розрахунку ефективного грунтового акумулятора теплоти. Розроблено експериментально-промислову теплонасосну установку з грунтовим сезонним акумулятором теплоти. Визначено глибини річних змін температури в верхніх шарах фунту на території України. Розроблено карту глибин річних змін температур на території України. Проведено техніко-економічний аналіз доцільності створення й експлуатації теплонасосних систем теплопостачання показав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387
Шифр НБУВ: РА372635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бєляєва С.С. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму у сфері поводження з промисловими відходами (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.С. Бєляєва ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання удосконалення організаційно-економічного механізму в сфері поводження з промисловими відходами. На концептуально-методологічному рівні розроблено нові схеми регулювання процесами в даній сфері на прикладі Черкащини, проаналізовано адаптивно-відносний характер взаємодії між всіма ланками управлінських організаційних процесів щодо питань визначення теоретико-методологічних підходів і практичних дій з метою модернізації та оптимізаційно-регулюючих нововведень у промисловій сфері діяльності. Акцентовано увагу на обов'язковості врахування всіх існуючих ієрархічних вертикальних і горизонтальних зв'язків у їх комплексному вимірі відносно сфери поводження з виробничими відходами, для чого на основі системного аналізу здійснено оригінальне трактування всієї структури взаємозв'язків (технічних, соціальних, економічних, суспільно-політичних тощо). Ураховуючи існуючі фактори ринкових процесів у зазначеній сфері запропоновано певну функціонально регулюючу теоретико-методичну концепцію з метою удосконалення організаційно-економічного механізму управління токсичними промисловими відходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-28 +
Шифр НБУВ: РА325070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бєляєва Н.Є. 
Управління організаційними змінами підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.Є. Бєляєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено класифікацію організаційних змін підприємства за рахунок додатково запропонованих і обгрунтованих класифікаційних ознак в контексті необхідності управління ними. Удосконалено технологію дослідження процесів управління організаційними змінами за рахунок поетапного аналізу їх статики та динаміки. Зазначено, що набула подальшого розвитку концепція управління організаційними змінами, яку розширено на основі розробленого комплексу стратегічних заходів і аналітичного інструментарію відповідно до об'єктів організаційних змін, засобів їх реалізації - рефреймінгу, реструктуризації, ревіталізації, оновлення та доведення необхідності та доцільності виокремлення - оцінювання стану готовності до організаційних змін. Запропоновано методичний підхід до оцінки готовності машинобудівного підприємства до реалізації організаційних змін, що базується на виділенні її суб'єктної складової - ступеня готовності до змін персоналу управління. Визначено аналітичний інструментарій для управління організаційними змінами підприємства, що відповідає засобам стратегічного управління - рефреймінгу, рееструктуризації, ревіталізації та оновленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21 +
Шифр НБУВ: РА367441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бєляєва А. В. 
Цитогенетичні та морфофункціональні характеристики стовбурових клітин за дії кандесартану цилексетилу та ресвератролу / А. В. Бєляєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена визначенню цитогенетичних та морфофункціональних характеристик стовбурових клітин, отриманих із кісткового мозку, кровi тварин та жирової тканини людини за дії кандесартану цилексетилу, кандесартану та ресвератролу.Було виявлено, що антагоністи рецепторів ангіотензину II кандесартану цилексетил і кандесартан, як PPARs-регулятори, здатні стимулювати збільшення числа ендотеліальних клітин-попередників in vitro і in vivo, однак ці речовини є цитотоксичними. Використання ресвератролу (PPARs- і HDAC-регулятора) збільшувало кількість ендотеліальних клітин-попередників in vitro і in vivo і було безпечним для клітин. Застосування кандесартану цилексетилу/кандесартану в комбінації з природним антиоксидантом ресвератролом збільшувало кількість ендотеліальних клітин-попередників in vitro і in vivo. Спільне застосування кандесартану цилексетилу/кандесартану і ресвератролу дозволяє знизити дозування перших речовин і знизити їх побічні ефекти на клітини і організм.^UThe dissertation work is devoted to investigation of cytogenetic and morphofunctional characteristics of stem cells of bone marrow and blood of animals and human adipose tissue under using of candesartan cilexetil, candesartan and resveratrol.At present cardiovascular diseases are widespread all over the world. Cardiovascular diseases are one of the most dangerous cause of mortality in many countries. There is information about increasing of incidence of this pathology in ten times in many countries in recent years. Now many scientists and doctors try to study and create new more effective and safe drugs and their combinations, new technologies to treat cardiovascular diseases. Cell technologies are the most promising areas for the treatment of various diseases, including cardiovascular diseases. At present cell technologies are applied for diagnostics and treatment of cardiovascular diseases. It is known that mobilized stem cells and endothelial progenitor cells migrate into the heart muscle or endothelium with the subsequent positive therapeutic effect, improve their function and restore after damage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бєляєва О. Ю. 
Категорія інформативності в сучасному британському пісенно-драматичному дискурсі / О. Ю. Бєляєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню категорії інформативності сучасного британського пісенно драматичного дискурсу у вокально інструментальному просторі Великої Британії на матеріалі драматичних пісень, концертних виступів та відеокліпів відомих поп-гуртів THE RUBETTES, ABC, 5IVE, LUCKY SOUL, HURTS, LONDON GRAMMAR та YEARS AND YEARS.^UThe work is dedicated to the study of the category of informative value of Modern British song and dramatic discourse in the vocal and instrumental space of Great Britain. It is represented by the corpus of dramatic songs, concert performances, and video clips of the well-known British pop-groups THE RUBETTES, ABC, 5IVE, LUCKY SOUL, HURTS, LONDON GRAMMAR, YEARS AND YEARS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського