Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (1048)Книжкові видання та компакт-диски (813)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРАБАШ$<.>+<.>A=НИКИФОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
2.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
3.

Барабаш Ю.Г. 
Державно-правові конфлікти на сучасному етапі державотворення: конституційно-правовий аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / Ю.Г. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "державно-правовий конфлікт" як категорії науки конституційного права та розкрито зміст конфліктологічного підходу в конституційно-правовому регулюванні владних відносин. Висвітлено загальні та спеціальні фактори конфліктності у владному середовищі. З'ясовано конфліктогенний потенціал дискреційних повноважень вищих органів влади. Встановлено вплив моделі формування вищих органів влади на конфліктність у їх діяльності. У конфліктно-правовому аспекті досліджено інститут конкуруючої компетенції. Проаналізовано кризові стани у владі та механізми їх подолання. Розкрито суть інституту розпуску парламенту. Класифіковано підстави цього процесу. Розкрито конфліктологічний потенціал інститутів референдуму й імпічменту вищих посадових осіб. Розроблено теоретичну модель відповідальності в конституційному праві України як системи двох складових, а саме: парламентської (політичної) та конституційно-правової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Никифорак В.М. 
Договір страхування відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Никифорак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено договір страхування цивільної відповідальності, в якій на підставі чинного законодавства та страхової практики проаналізовано особливості цивільно-правової відповідальності як об'єкта страхування, виявлено правові зв'язки між страховим випадком і складом цивільного правопорушення. Визначено поняття, юридичну природу, об'єкт, предмет договору страхування відповідальності, досліджено правовий статус страховика, страхувальника та вигодонабувача (потерпілої особи), уточнено поняття страхової суми (ліміту відповідальності страховика) за договором страхування відповідальності. Запропоновано класифікацію видів договору страхування відповідальності та розкрито особливості проведення кожного з них з врахуванням зарубіжної практики та міжнародних актів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.112
Шифр НБУВ: РА319256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Барабаш О.В. 
Екологія земноводних та плазунів Опілля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Барабаш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз біотипів Опілля за даними видового багатства, таксономічного різноманіття та складністю угруповань земноводних і плазунів. Виявлено динаміку їх чисельності, місце в трофічній структурі угруповань. Описано унікальну екоморфу гадюки звичайної (меланіста). Встановлено факт гібридизації двох видів земноводних, зазначений як важливий щабель в еволюційній екології цих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80(4УКР) + Е623.342*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Никифорчин І.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу розвитку малих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Никифорчин ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси розвитку малих підприємств за умов трансформаційної економіки засобами економіко-математичного моделювання. Висвітлено динаміку, перспективи та проблеми розвитку малих підприємств, проведено порівняльний аналіз методів їх математичного моделювання. Запропоновано комплексний підхід щодо моделювання малих підприємств як складних відкритих ієрархічних систем з використанням мікроімітаційного моделювання на базі систем комп'ютерної математики та динамічного програмування. Розроблено оптимізаційну модель використання кредитних ресурсів для розвитку виробничих засобів малого підприємства, а також імітаційні моделі впливу запасів, асортименту та виробничих потужностей на збут. На підставі результатів реалізації даної моделі побудовано динамічну стохастичну модель керування запасами. Апарат марковських ланцюгів застосовано для побудови моделі визначення частки ринку малого підприємства в конкурентному середовищі. Запропоновано методику формування інформаційної бази для моделювання на підставі поєднання маркетингових досліджень та експертних методів. Імітаційні моделі реалізовано у вигляді пакетів для системи комп'ютерної математики SciLab. Шляхом обчислювальних експериментів одержано практичні висновки щодо оптимальної стратегії розвитку та діяльності малого підприємства з урахуванням впливу екзо- та ендогенних чинників на систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611 + У9(4УКР)291.9 в611
Шифр НБУВ: РА330460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барабаш В.О. 
Ефективність господарської діяльності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Барабаш ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади розвитку аграрних підприємств (АП), шляхи підвищення економічної ефективності їх господарської діяльності, особливості формування та удосконалення організаційно-економічного механізму в постреформаційний період. Вивчено вплив сукупності економічних, виробничих, соціальних і природних чинників на формування господарського механізму АП. Виявлено, що високий рівень ефективності господарської діяльності досягається в тих АП, де забезпечується раціональне використання всіх складових господарського механізму, що грунтується на всебічному врахуванні різних аспектів технологічного процесу, економіко-фінансових компонентів, організаційно-управлінських рішеннях та вимогах ринку. Дієвість господарського механізму АП значною мірою визначається досконалістю цінової та фінансово-кредитної політики та оподаткування, розвитку ринкової інфраструктури. Установлено, що на ефективність функціонування господарського механізму АП негативно впливає згортання планово-економічної роботи та недосконалість методів керування підприємством за умов ринку. Відзначено, що важливим напрямом підвищення ефективності господарської діяльності АП є спеціалізація та концентрація сільськогосподарського виробництва, зокрема, запобігання подрібненню землеволодіння. Концентрація виробничого та трудового потенціалу дає змогу забезпечувати виробництво рослинницької та тваринницької продукції на інноваційній основі, а також підвищити конкурентоспроможність АП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-07 +
Шифр НБУВ: РА325365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Никифоренко О.О. 
Закономірності морфогенезу кровотворних компонентів скелета поросят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.О. Никифоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості та закономірності морфогенезу гемопоетичних компонентів кісткового мозку та системи кровотвірного мікрооточення у скелеті свині свійської на ранніх етапах постнатального онтогенезу на органному, тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Установлено наявність у скелеті поросят протягом неонатального та молочного періодів двох основних структурно-функціональних форм кісткового мозку - остеобластичної та кровотвірної. З'ясовано, що у поросят з моменту народження до 60-добового віку у більшості осередків енхондрального остеогістогенезу структура гемопоетичного кісткового мозку не є однорідною, а комплекс морфологічних ознак універсального гемопоезу найбільш виражений вздовж зон росту, у ділянках найактивнішого кісткоутворення. Доведено різну роль основних і додаткових осередків осифікації скелета поросят у процесах кровотворення. Установлено стертий або абортивний характер структурно-функціональної трансформації кісткового мозку у джоадткових осередках осифікації. Запропоновано гіпотезу стосовно взаємозв'язку масштабів розвитку осередків окостеніння у скелеті поросят на ранніх етапах постнатального онтогенезу зі ступенем їх участі у реалізації лімфоцито- та імуноцитопоезу. Визначено взаємозумовленість структури кісткового мозку зі ступенем прояву морфологічних маркерів остеогенезу, ремоделяції та резорбції кісткової тканини в осередках окостеніння поросят перших двох місяців життя. Установлено періодизацію росту та розвитку кісткового мозку у скелеті поросят у зв'язку з процесами морфофункціональних перетворень кістково-хрящового остова осередків енхондрального остеогістогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-263 + Е60*692.3 +
Шифр НБУВ: РА358005

Рубрики:

      
9.

Барабаш В.В. 
Інституціоналізація сучасного молодіжного руху України: тенденції та проблеми: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Барабаш ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "молодіжний рух", обгрунтовано доцільність розгляду його як соціального інституту у межах відповідних етапів розвитку, запропоновано теоретичні підходи для аналізу його специфіки в Україні, наведено результати емпіричного дослідження проблем і тенденцій розвитку молодіжних організацій і об'єднань у сучасному українському суспільстві. Охарактеризовано сучасний рух в Україні за наявністю в ньому тенденцій: незначного впливу на суспільно-політичне життя держави; функціонування великої кількості організацій за умов відсутності масової соціальної бази; залежність молодіжних організацій від державних структур і політичних партій. Визначено чинники, що впливають на процес розвитку молодіжних об'єднань, тобто стабілізують або дестабілізують його. Сформульовано напрямки активізації та удосконалення відносин між державними інституціями та молодіжними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*457.5 +
Шифр НБУВ: РА334791

Рубрики:

      
10.

Барабаш О.В. 
Квазізамкнуті світи та теоретико-польові методи в космології: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Барабаш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В69,022
Шифр НБУВ: РА315605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Никифоров Ю.В. 
Клініко-психопатологічні і соціально-психологічні особливості хворих на шизофренію, які знаходяться на примусовому лікуванні з посиленим наглядом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.В. Никифоров ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічні та соціально-психологічні механізми та закономірності формування суспільно небезпечної поведінки хворих на шизофренію, удосконалено систему їх примусового лікування, наведено оцінку її ефективності. Встановлено залежніcть виникнення агресивності даних пацієнтів від клінічних проявів хвороби, індивідуальних особливостей та патологічної адаптованості до умов тривалої ізоляції. Проведено кількісну оцінку та визначено позитивні та дефіцитарні симптоми, що відіграють провідну роль у виникненні рецидивів суспільно небезпечних дій. Виявлено клініко-психологічні та соціальні чинники формування агресивної суспільно небезпечної поведінки хворих. Науково обгрунтовано доцільність впровадження у лікувальну практику багатокомпонентної реабілітаційної програми, основою якої є функціональна оцінка психосоціальних можливостей пацієнтів та використання методів, спрямованих на попередження їх соціального виключення та корекцію порушень у різних сферах рольової поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3
Шифр НБУВ: РА330786

Рубрики:

      
12.

Никифоренко Н.О. 
Мандрівні записки Й.А.Гільденштедта як джерело з соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.06 / Н.О. Никифоренко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000 — укp.

Розкрито інформативні можливості мандрівних записок Й.А.тільденштедта стосовно вивчення проблем соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст. Вперше зроблено грунтовний джерелознавчий аналіз усього комплексу вміщених у джерелі відомостей про соціально-економічний розвиток України. На тлі здобутків історіографії з'ясовано наукову цінність низки ще незадіяних свідчень тільденштедта, здійснено їх оригінальну інтерпретацію. Завдяки залученню наративних і документальних джерел виявлено ступінь репрезентативності записок мандрівника та достовірності вміщеної в них інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462,013 + Т211(4УКР)462
Шифр НБУВ: РА309829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Барабаш М.С. 
Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М.С. Барабаш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано структуру експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій та засоби формування інформаційно-логічної моделі об'єкта. Розроблено математичну модель системи автоматизації проектувальних робіт стосовно генерації проектних рішень, яка визначає особливості об'єкта проектування, вибір стратегії та обмежень, необхідних для знаходження рішень. Реалізовано важко формалізовані процедурні знання експертної системи щодо розробки прийнятних варіантів проектних рішень з застосуванням засобів штучного інтелекту. Створено концепцію автоматизованого проектування просторових конструкцій на базі цифрової моделі об'єкта - "віртуальний об'єкт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА326571

Рубрики:

      
14.

Барабаш-Ревак О.В. 
Мовний образ парубка в українських фольклорних і етнографічних текстах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Барабаш-Ревак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто мовний образ парубка у фольклорних та етнографічних текстах від найдавніших часів до XX ст., в яких опосередковано відображено ментальність українського народу. Зроблено наукову інтерпретацію мовних засобів у фольклорних та етнографічних текстах, які позначають різні аспекти мовного образу парубка. Виявлено основні слова та лексико-синтаксичні конструкції, що виражають складники даного образу, їх семантичну структуру. Проаналізовано значення вербально виражених культурологічних елементів, зроблено моделювання типового стереотипу молодого неодруженого чоловіка в українській мовній картині світу. В науковому дослідженні використано записи українських фольклорних та етнографічних текстів, дані тлумачних і культурологічних словників. Мовні засоби народних текстів проаналізовано у контексті щоденного, наївного знання українців із урахуванням культурологічного, психологічного й аксіологічного елементів. Встановлено, що мовний образ парубка творить скадну систему взаємопов'язаних та взаємозумовлених характеристик (ознаки, кількість, часопростір діяльності, функції), більша частина яких пов'язана з семантикою "реалізація головної мети молодого неодруженого чоловіка - створити сім'ю". Виявлено, що фольклорні тексти виражають переважно позитивну оцінку даного фрагмента української мовної картини світу, названого різними лексемами, що пов'язано зі семою " посередництво між людьми і божественною силою", яку містять номени на позначення молодого неодруженого чоловіка. Показано, що використання етнолінгвістичного підходу до вивчення мовних засобів з використанням різнопланових мовних даних дозволило найбільш повно реконструювати мовний образ парубка, визначити його стереотипні риси та виокремити аксіологічний елемент досліджуваних лексем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310 + Ш3(4УКР)-357 + Т52(23=УКР)-522 +
Шифр НБУВ: РА362976

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Никифорова Н.А. 
Обгрунтування параметрів процесу гідротранспортування мінеральної сировини з використанням гідродинамічно активних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Н.А. Никифорова ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку критичної швидкості та гідравлічного ухилу у разі течії гідросуміші за присутності гідродинамічно активних речовин (ГДАР), які є флокулянтами для певних компонентів транспортованого матеріалу. Розроблено модель процесу формування флокул з полідисперсних частинок твердої фази та полімерних іонів гідродинамічно активних речовин у разі напірної течії, яка передбачає врахування геометричних розмірів частинок, їх масової долі у матеріалі та заряд поверхні, а також типу та молекулярної маси полімеру. Сформульовано умову зважування флокул потоком рідини у трубопроводі, згідно з якою необхідно враховувати геометричні та густинні характеристики флокул, вплив частини ГДАР, що залишилася в розчині, та осереднені параметри турбулентних пульсацій швидкості. Установлено залежність додаткового ухилу від коефіцієнта гідравлічного опору, що дозволило одержати залежність для розрахунку гідравлічного ухилу гідросуміші, в якій використовується емпірична константа, яка не залежить від гранулометричного складу транспортованого матеріалу. Одержано залежності для розрахунку критичної швидкості гідротранспортування твердих матеріалів з розмірами, меншими 2 мм, за присутності ГДАР. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано можливість використання ланцюгових поліелектролітів як флокулянтів або ГДАР залежно від природи глинястих мінералів, що транспортуються. Розроблено та впроваджено в промислове виробництво та практику наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт методики розрахунку параметрів гідротранспорту твердих матеріалів з гідродинамічно активними домішками та параметрів флокул за умов взаємодії частинок твердої фракції пульпи з гіродинамічно активними домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И161 +
Шифр НБУВ: РА361839

Рубрики:

      
18.

Никифорак 
Облік та аналіз операційної діяльності підприємств міського електротранспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ірина Іванівна Никифорак ; Тернопільський національний економічний ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.135.42-14 + У053.9(4УКР)441.354.2-21
Шифр НБУВ: РА359743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Барабаш Л.О. 
Організаційно-економічні основи розвитку садівницьких підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.О. Барабаш ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні основи створення і ефективного функціонування аграрних підприємств у ринковому середовищі, встановлено організаційно-економічні особливості формування садівницьких підприємств як підприємницьких структур, обгрунтовано методику дослідження формування й ефективності садівницьких підприємств ринкового типу. Проаналізовано сучасний стан і основні тенденції розвитку садівництва в подільському регіоні, визначено економічну ефективність виробництва плодів і ягід у садівницьких підприємствах, здійснено оцінку ефективності їх фінансової діяльності. Визначено напрями та обгрунтовано комплекс організаційно-економічних заходів щодо підвищення ефективності функціонування садівницьких підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.11 +
Шифр НБУВ: РА329872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Никифорова Л.А. 
Особистість і форми її самореалізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.А. Никифорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фундаментальну значимість історичної соціально-філософської спадщини у трактуванні головних аспектів феномену особистості для поглибленого концептуального усвідомлення процесу самореалізації особистості у контексті нових соціальних практик. Виокремлено основні парадигмальні модуси особистості, що мають класичне філософське обгрунтування. Доведено, що ці модуси є загально-методологічною засадою новітніх соціально-філософських і психологічних інтерпретацій особистості, особливо в пошуках її загально цивілізованих вимірів. Висвітлено історичну та сучасну філософсько-літературну полеміку щодо підставових вимірів особистості та її структури. Шляхом цілісного філософського дискурсу феномену становлення особистості визначено та розкрито його провідний констатуючий і детермінуючий вимір - смисл життя. Обгрунтовано, що смисл життя є процесом і результатом активного буття особистості через ідеально-рефлексійну та предметну діяльність. Виявлено, що смисл життя є універсальною детермінантою та загальною формою буття особистості, її екзистенцією. Установлено необхідність створення комплексної системи виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю216.23 +
Шифр НБУВ: РА349812

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського