Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (608)Книжкові видання та компакт-диски (465)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРАНОВСЬК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барановська Н.А. 
Агроекологічна оцінка засобів біологічного і хімічного контролю кореневих гнилей ячменю ярого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.А. Барановська ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльну комплексну агроекологічну оцінку ефективності застосування традиційного хімічного протруйника вітавакс 200ФФ та окремого і сумісного використання комплексного біологічного препарату (КБП) і полімінерального добрива (ПМД) на розвиток і поширення кореневих гнилей у посівах ячменю. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено, що роздільна та сумісна предпосівна обробка насіння КБП і ПМД поліпшує поживний режим й активізує біологічні процеси у грунті. Встановлено доцільність доповнення базової технології вирощування ячменю ярого з застосуванням КБП та ПМД з метою покращення фітосанітарного стану посівів, підвищення урожайності та поліпшення якості зерна. Показано, що використання цих маловитратних заходів підвищення продуктивності ячменю супроводжується достовірним зростанням показників енергетичної та економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.127 +
Шифр НБУВ: РА343486

Рубрики:

      
2.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Барановський Ф.В. 
Економічна політика держави: політологічний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ф.В. Барановський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено детальному аналізу взаємовпливу та взаємодії політичної та економічної сфер суспільства. На основі дослідження великого світового досвіду формування та реалізації економічної політики в кризових умовах в історичному та просторовому масштабі пропонуються певні узагальнення щодо розробки та впровадження дійової економічної політики в Україні. Встановлюється взаємозалежність між створенням демократичної, соціальної, правової держави і формуванням економічної політики. Розглядається економічна сфера громадянського суспільства щодо впливу на економічну політику держави. Робиться спроба запропонувати інноваційний комплексний підхід дослідження політологічних концептуальних парадигм взаємовідношення і взаємодії державних інститутів і політичних та економічних процесів і визначити на цій основі політологічний аспект економічної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

      
4.

Барановський А. Є. 
Електронний енергетичний спектр та діамагнетизм металевих систем з кубічними структурами Cu3Au та UB12: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. Є. Барановський ; Національна академія наук України ; Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2009. — 19 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1в641.8, 022
Шифр НБУВ: РА370475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Барановський С.В. 
Математичне моделювання процесу деформації незв'язного піщаного русла турбулентним водним потоком: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.В. Барановський ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

На основі дифузійної теорії перенесення наносів побудовано математичну модель процесу деформації незв'язного піщаного дна русла під впливом турбулентного потоку, в якій поверхню дна розглянуто як змінну у часі ділянку границі області, а також розроблено покрокову процедуру чисельно-асимптотичного наближення розв'язків відповідних модельних задач. Отримано розв'язки задач про деформацію дна у разі обтікання водним потоком затопленого пагорбка, малої воронки, втікання до великої впадини та виходу потоку рідини з ділянок із закріпленим дном. На даній основі проведено дослідження процесів деформації піщаного русла поблизу окремих типів гідротехнічних споруд у випадках, коли плановий розподіл швидкості біля поверхні рідини близький до ідеального, а коефіцієнт дифузії залежить від усередненої швидкості потоку та її градієнта. Запропоновано методику математичного моделювання, яка дає змогу розраховувати глибину воронки розмиву, її форму та зону відкладення частинок з урахуванням транспортування, а також прогнозувати розвиток процесу у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-022.846.2
Шифр НБУВ: РА310661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Барановська І.Г. 
Методичні засади художньо-творчої самореалізації підлітків в умовах діяльності ансамблю народної музики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.Г. Барановська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст та особливості художньо-творчої самореалізації підлітків за умов діяльності ансамблю народної музики. Сформульовано принципи, визначено й перевірено педагогічні умови, які впливають на результативність художньо-творчої самореалізації підлітків в ансамблі народної музики. Встановлено критерії (емоційно-перцептивний, мотиваційно-вольовий, пізнавально-активний, ціннісно-орієнтаційний, художньо-діяльнісний) та рівні (високий, середній, низький) її діагностики. Обгрунтовано й експериментально апробовано методичну модель художньо-творчої самореалізації підлітків за умов діяльності ансамблю народної музики на основі вивчення українських народних музичних традицій, цілісність якої обумовлена взаємозв'язком емоційно-комунікативної, мотиваційної, змістової, ціннісної, процесуальної складових. Удосконалено навчально-методичне забезпечення творчих об'єднань (художньо-творчих колективів) позашкільних закладів освіти та позакласної роботи загальноосвітніх шкіл України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.19р(4УКР)2 + Ч421.387 + Ч421.355.23 +
Шифр НБУВ: РА351074

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Барановський О.М. 
Метрична та ймовірнісна теорія чисел, представлених рядами Остроградського 1-го виду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Барановський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено математичні об'єкти зі складною локальною будовою фрактальних множин, сингулярних мір, недиференційованих функцій, заданих у термінах рядів Остроградського I виду. Досліджено деякі класи замкнених ніде не щільних множин, заданих умовами стосовно елементів їх розвинення в ряд Остроградського. Установлено умови нуль-мірності та додатності міри Лебега множин з цих класів. Проведено порівняння з відповідними твердженнями про міру Лебега множин чисел, заданих умовами стосовно елементів їх розвинення у ланцюговий дріб. Показано принципові відмінності метричної теорії рядів Остроградського та метричної теорії ланцюгових дробів. Вивчено тополого-метричні та фрактальні властивості множини неповних сум і випадкової неповної суми ряду Остроградського I виду. Для випадкової величини з незалежними різницями елементів даного ряду знайдено критерій дискретності (неперервності) розподілу й умови сингулярності канторівського типу. Вивчено диференціальні та фрактальні властивості функції, заданої перетворювачем елементів ряду Остроградського в двійкові цифри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.31,0 + В161.11,0 +
Шифр НБУВ: РА349995

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Барановський С.Ф. 
Молекулярний механізм сиквенс-специфічної взаємодії інтеркалюючих лігандів з дезоксиолігонуклеотидами різної довжини і вторинної структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / С.Ф. Барановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 31 с. — укp.

На підставі експериментальних даних ЯМР-спектроскопії і різноманітних моделей молекулярної асоціації досліджено самоасоціацію у водному розчині ароматичних молекул - барвників, антибіотиків і дезоксиолігонуклеотидів, які відрізняються нуклеотидним складом, довжиною і вторинною структурою. Параметри самоасоціації ароматичних молекул суттєво залежать від структури їх хромофорів, а стабільність дуплексів ДНК - від нуклеотидного складу та числа піримідин-пуринових дільниць в послідовності. Проведено дослідження коплексоутворення типових інтеркаляторів - бромистого етидію та дауноміцину з дезоксиолігонуклеотидами. Встановлено характерні особливості сиквенс-специфічного зв'язування ліганду з ДНК і геометрії різних типів молекулярних комплексів. Розраховано внески різноманітного типу реакцій у сумарні теплові і ентропійні ефекти. Обговорено особливості комплексоутворення лігандів з одноланцюговими дезоксиолігонуклеотидами та шпильковою структурою ДНК у водному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.5в733.5 + Е0*725.31*04 в605
Шифр НБУВ: РА317608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Барановський Н.І. 
Облік і контроль витрат виробництва на поліграфічних підприємствах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.І. Барановський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено особливості технології та організації поліграфічного виробництва, а також їх вплив на побудову облікової та контрольної систем. Обгрунтовано критерії вибору методу обліку витратних ресурсів і запропоновано прогресивну методику їх класифікації. Визначено номенклатуру статей витрат для потреб галузевого виробничого обліку. Запропоновано прогресивну методику ведення первинного обліку з визначеним комплексом параметрів для відображення у первинних документах та нові форми вхідних інформаційних носіїв. Розроблено вдосконалену систему обліку прямих витрат з визначеним комплексом заходів з ефективного накопичення й аналізу інформації про матеріальні та трудові витратні ресурси, а також функціональну систему обліку і розподілення непрямих витрат. Створено концепцію автоматизації облікових процедур та визначено етапи впровадження сучасних ЕОМ до виробничої інформаційної системи організації внутрішнього контролю з використанням виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.705.1-148.6-218 +
Шифр НБУВ: РА338793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Барановська Т.В. 
Облікова політика підприємств в Україні: теорія і практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Барановська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Уточнено сутність поняття "облікова політика підприємства" як сукупності дій, спрямованих на формування комплексу методичних прийомів, способів і процедур організації та ведення бухгалтерського обліку з урахуванням специфіки діяльності підприємства та інтересів його власників. Розширено межі реалізації облікової політики як процесу, що охоплює організацію та ведення бухгалтерського обліку від способу формування фінансової звітності до використання як інструменту управління обліком на підприємстві. Встановлено, що подальший розвиток облікової політики полягає у обмеженні свободи вибору її методичної складової. Розроблено та систематизовано категоріальний апарат облікової політики, виділено її об'єкти, елементи та складові. З метою підвищення ефективності функціонування облікової політики розроблено рекомендації щодо її формування, документального оформлення, зміни та способів відображення у фінансовій звітності. Доповнено існуючі рівні реалізації облікової політики та напрямки використання під час здійснення господарського контролю. Запропоновано новий підхід щодо нівелювання впливу облікової політики на результати аналітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0 +
Шифр НБУВ: РА334856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Барановський В.Д. 
Оптимізація структури посівних площ сівозмін із цукровими буряками в умовах нестійкого зволоження на чорноземі типовому: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Барановський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення продуктивності ріллі шляхом оптимізації насичення польових сівозмін цукровими буряками у разі розширеного відтворення родючості грунту за умов господарств фермерського типу. Розглянуто агрохімічні та агрофізичні властивості, водний режим грунту під озимою пшеницею та цукровими буряками. Досліджено дію факторів, що суттєво впливають на ріст і розвиток цукрових буряків та інших культур зерно-бурякової сівозміни. Встановлено, що оптимальне насичення сівозміни цукровими буряками є 20 %. Доведено, що у разі введення у 10-пільну сівозміну третього та четвертого полів цукрових буряків або скорочення періоду повернення його до беззмінного вирощування істотно збільшується забур'яненість посівів, підвищується токсичність, знижується біологічна активність грунту, а також збільшується ураження рослин такими специфічними хворобами, як коренеїд і церкоспороз. Встановлено, що ураженість коренеплодів за умов насичення сівозміни цукровими буряками на рівні 40 - 50 % знижується на 6,2 - 8,7 т/га, а повторне та беззмінне вирощування цукрових буряків призводить до недобору врожаю коренеплодів, зниження їх цукристості на 1,0 - 1,8 % і за рахунок цього до недобору цукру в 1,4 - 1,8 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-41
Шифр НБУВ: РА318963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Барановська Г.А. 
Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.А. Барановська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти акушерських і перинатальних ускладень у жінок з ВІЛ-інфекцією на підставі вивчення клініко-вірусологічних особливостей і функціонального стану фетоплацентарного комплексу та використання нової методики оптимізації ведення вагітності. Вперше встановлено взаємозв'язок між функціональним станом фетоплацентарного комплексу та розвитком акушерської та перинатальної патології у жінок з ВІЛ-інфекцією з урахуванням поведінкових чинників та вживання наркотиків. Розширено існуючі наукові уявлення щодо механізму формування та розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок з ВІЛ-інфекцією й обгрунтовано необхідність оптимізації ведення вагітності. Встановлено доцільність проведення антиретровірусної та антигомотоксичної профілактики перинатальної ВІЛ-трансмісії з II триместру вагітності, оскільки саме з цього періоду більш ефективно знижується частота розвитку ускладнень і плацентитів, а також поліпшується морфофункціональний стан плаценти, виявлено негативний вплив на клінічні, біохімічні, імунологічні й ендокринологічні показники крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514,0-3 +
Шифр НБУВ: РА348849

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Барановський Д.М. 
Підвищення надійності контакту "струмоприймач електрорухомого складу - контактна підвіска": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / Д.М. Барановський ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано умови функціонування, характер, види та механізми спрацювання контакту "струмоприймач електрорухомого складу - контактна підвіска" й обгрунтовано шляхи підвищення його надійності в результаті зменшення зношення взаємодіючих елементів за лазерного модифікування. Вперше одержано аналітичний вираз функції надійності контакту "струмоприймач електрорухомого складу - контактна підвіска" з урахуванням інтенсивності його експлуатаційної роботи та структурної організації елементів. Одержано функціональну залежність величини зношування елементів контакту від сили натиснення, температури, електричних характеристик, швидкості електрорухомого складу, твердості, шорсткості, коефіцієнту тертя, щільності рухомих дислокацій матеріалів, а також режимів лазерного модифікування. Експериментально доведено ефективність впливу лазерного модифікування контакту "струмоприймач електрорухомого складу - контактна підвіска" на підвищення зносостійкості, твердості, межі міцності, температури рекристалізації та зниження величини контактного електроопору, коефіцієнта тертя та температури в зоні контакту. Встановлено закономірність зношування контактного приводу та вставок за реальних умов експлуатації електрорухомого складу від його пробігу, здійснено прогнозування терміну їх служби та скорочення річних експлуатаційних витрат за лазерного модифікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.22-021.1 +
Шифр НБУВ: РА353961

Рубрики:

      
16.

Барановський М.І. 
Порівняльна оцінка методів захисту міокарда на основі кристалоїдних кардіоплегічних розчинів при хірургічній корекції вроджених вад серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.І. Барановський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше в Україні досліджено ефективність кардіоплегічних розчинів різного складу та механізму дії, а також методів захисту міокарда (ЗМ) у дітей, що застосовуються у разі хірургічного лікування вроджених вад серця (ВВС) з використанням штучного кровообігу. Розроблено та впроваджено до практики новий підхід щодо профілактики реперфузійних ушкоджень міокарду після відновлення кровообігу, який передбачає профілактику "кільцевого парадокса" і гіпероксичного ушкодження міокардіоцитів. Розроблено практичні рекомендації стосовно вибору кристалоїдних кардіологічних розчинів для ЗМ від гіпоксії залежно від планованого часу перетискування аорти у разі радикальної корекції ВВС. Модифіковано методику застосування існуючих кардіоплегічних розчинів, що застосовуються у практиці для корекції ВВС. Відзначено, що розвинуті положення щодо методики застосування кристалоїдних киснево-утримувальних кардіоплегічних розчинів зі зниженим вмістом кальцію та модифікованої методики профілактики реперфузійних ушкоджень міокарда сприяли зниженню частоти розвитку післяопераційної гострої серцевої недостатності за тривалого часу перетискування аорти з 86 % до 67 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501 +
Шифр НБУВ: РА336976

Рубрики:

      
17.

Барановський В.С. 
Реакції ароматичних солей діазонію з біненасиченими сполуками з ізольованими кратними зв'язками у присутності тіоціанат-нуклеофілу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.С. Барановський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодію ароматичних солей діазонію з ненасиченими сполуками з двома ізольованими акрилатними та алільними фрагментами за присутності тіоціанат-аніонів. Розроблено оптимальні умови синтезу адуктів тіоціанатоарилювання діакрилатів гліколів і N,N-метиленбісакриламіду за участі одного, а також двох кратних зв'язків. Показано можливість одержання біадуктів тіоціанатоарилювання діакрилатів гліколів з різними ароматичними замісниками та різними аніонами. Установлено, що тіоціанатоарилювання діадільних систем обмежується стадією утворення моноадуктів, незалежно від умов проведення реакції та будови ненасиченого субстракту. Виявлено, що наявність гідроксильних груп у молекулах ненасичених сполук негативно впливає на перебіг реакції купрокаталітичного тіоціанатоарилювання. Синтезовано нові аралкільні тіоціанати та галогеніди, певні з них мають антибактеріальні та антигрибкові властивості. Установлено залежність будови та антимікробної активності сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.72 +
Шифр НБУВ: РА329313

      
18.

Барановська Л.М. 
Роль комплексу мікроелементів у підвищенні ефективності променевої терапії місцевопоширених форм раку молочної залози (експериментальне та клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Л.М. Барановська ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше експериментально визначено особливості нагромадження спектра мікроелементів у пухлині, крові та м'язовій тканині тварин після введення комплексу мікроелементів (КМ). Показано, що введення КМ підвищує чутливість клітин карциноми Герена до опромінення та стимулює секрецію гормону тимуса - тимуліну. Встановлено, що механізм радіомодифікувальної дії КМ у карциномі Герена пов'язаний з активізацією мітотичної активності й оксигенацією злоякісних клітин. Вперше розроблено методику застосування КМ як радіомодифікатора під час проведення курсу променевої терапії (ПТ) для лікування пацієнток, хворих на рак молочної залози (РМЗ). Морфологічно доведено, що застосування КМ за ПТ у хворих на РМЗ сприяє більшому зниженню вмісту життєздатної пухлинної тканини. Встановлено, що застосування КМ під час проведення ПТ сприяє зменшенню загальної та місцевої токсичності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56 +
Шифр НБУВ: РА346090

Рубрики:

      
19.

Барановський М. О. 
Сільські депресивні території України: теоретико-методологічні засади суспільно-географічного дослідження: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.02 / М. О. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз світового досвіду дослідження проблематики регіональної депресивності. Визначено етапи формування наукових засад вивчення депресивних територій в Україні. Узагальнено та поглиблено підходи до трактування сутності поняття "депресивна територія" в межах різних наук. Обгрунтовано змістовну сутність сільських депресивних територій як різновиду проблемних регіонів, визначено їх характерні риси й ознаки. Розкрито зміст системно-структурного, синергетичного та біхевіористичного підходів щодо дослідження депресивних територій. Проведено аналіз чинників і визначено закономірності формування сільських депресивних територій. Встановлено методику суспільно-географічного вивчення сільських депресивних територій. Розроблено підходи, принципи та заходи стимулювання розвитку сільських депресивних територій України, визначено джерела й обсяги їх фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 + С5*424.22
Шифр НБУВ: РА373276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Барановський Ф.В. 
Становлення демократичної політичної системи та процес європейської інтеграції України: фактори взаємовпливу: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Ф.В. Барановський ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено фактори взаємовпливу процесів становлення демократичної політичної системи та європейської інтеграції України. Наведено пропозиції щодо активізації інститутів громадянського суспільства в Україні як базисного елементу адаптації європейських цінностей демократії. У межах визначення детермінант європейської інтеграції України встановлено взаємозалежність і взаємовплив політичних і соціально-економічних мотивів вступу до ЄС, проведено комплексний аналіз проблем формування та розвитку європейської ідентичності. Узагальнено досвід розвитку європейських демократій, обгрунтовано можливості його використання в Україні. Показано спільність внутрішніх та євроінтеграційних потреб удосконалення політичної системи України. Обгрунтовано концепцію синхронізації процесів становлення демократичної політичної системи та європейської інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА363100

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського