Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (180)Книжкові видання та компакт-диски (173)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРСЬК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
2.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
4.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барський В.Р. 
Нормотворчість представницьких органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Р. Барський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Визначено місце та роль муніципальної нормотворчості у вітчизняній правовій діяльності. Проаналізовано закономірності та властивості даного процесу на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування, вивчено проблеми його нормативного регулювання та реалізації. Розкрито компетенційні засади нормотворчої діяльності представницьких органів місцевого самоврядування. Охарактеризовано склад муніципальних нормотворчих правовідносин. Запропоновано модель стадійності муніципального нормотворчого процесу. Розглянуто інституційне, організаційне та правове забезпечення нормотворчої діяльності представницьких органів місцевого самоврядування. Визначено технологічні вимоги та параметри щодо підготовки проекту нормативно-правового акта, його офіційного подання до представницького органу місцевого самоврядування, а також щодо обговорення, прийняття рішення й оприлюднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-30 +
Шифр НБУВ: РА343952

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барський Ю.М. 
Організаційно-економічні основи розвитку та підвищення ефективності малих промислових формувань в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.М. Барський ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено необхідність розвитку малих промислових підприємств як юридично самостійних економічних суб'єктів та безпосередньо у складі виробників сільськогосподарської продукції, запропоновано механізм вдосконалення організаційно-правових аспектів створення та розвитку промислових підприємств в АПК. Розроблено економіко-математичну модель інтеграційної агропромислової структури, до складу якої на принципах організаційно-технологічної та економічної єдності входять виробники сільськогосподарської продукції та малі промислові підприємства. Обгрунтовано необхідність створення маркетингово-виробничих промислових підприємств з метою визначення необхідної номенклатури продукції та забезпечення її високої конкурентоспроможності та просування на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4УКР)321-07 +
Шифр НБУВ: РА326126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
9.

Барська Л.Я. 
Рання діагностика та особливості корекції остеопенічних порушень у дітей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л.Я. Барська ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу поєднаних хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту(ШКТ) у дітей, вивчено особливості клініко-анамнестичних даних та результати об'єктивного та інструментальних досліджень. На підставі результатів ультразвукової денситомерії вивчено зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини(КТ) у дітей на фоні хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту(ХЗ ШКТ). З'ясовано, що у дітей з ураженням тільки верхніх відділів ШКТ відбувається зниження показника кісткової тканини(КТ), у той час, як у дітей з хронічним неспецифічним невиразковим колітом(ХННК) зниження показника широкосмугового ослаблення ультразвуку(ШОУ) свідчить про значні зміни з боку трабекулярних компонентів КТ. Аналіз біохімічних маркерів кісткового ремоделювання показав, що у дітей з хронічно поєднаною патологією ШКТ гальмування темпів мінералізації та прискорення кісткової резорбції взаємопов'язане з наявністю ХННК та залежить від тривалості захворювання та ступеня ОП, а під час ХН НК пояснюється наявністю хронічного запального процесу та підтверджується підвищеним вмістом протизапальних та прозапальних інтерлейкінів (Іл-6) та ФНО-alpha сироватки крові. Виявлено, що під час проведення комплексної корекції ОП порушень з використанням комбінованих препаратів кальцію та вітаміну Д, виявлено доцільність застосування в комплексній терапії ХЗ ШКТ препараті з Ca після закінчення терапії основного захворювання, що дозволить підвищити ефективність лікувальних заходів щодо ОП порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.418-5 +
Шифр НБУВ: РА364930

Рубрики:

      
10.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сліпчук А. О. 
ВПЛИВ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / А. О. Сліпчук. — Б.м., 2021 — укp.

Гостра необхідність входження України до європейської спільноти та різних міжнародних організацій потребує прискорення економічних реформ, виходу із економічної, соціальної та політичної кризи. Необхідність розробки механізмів управління ринком праці, враховуючи суспільно-географічний аспект, передбачає виявлення основних територіальних закономірностей функціонування ТП на локальному, регіональному та національному рівнях. У першому розділі « Теоретико-методичні основи суспільно-географічного дослідження трудового потенціалу» розглянуто поняттєво-термінологічне поняття трудовий потенціал. З'ясовано, що трудовий потенціал – це надзвичайно багатогранне поняття, єдиного трактування якому немає. Розрізняють трудовий потенціал окремої людини, підприємства, території, суспільства. Структуру ТП певної території чи регіону можна звести до трьох головних блоків-складових: демографічної, соціальної та економічної. Обгрунтовується, що трудовий потенціал є одним із головних чинників формування загального рівня розвитку території, в той же час, й загальний рівень розвитку регіону впливає на трудовий потенціал суспільства.У другому розділі «Комплексна оцінка трудового потенціалу Волинської області» розглядається трудовий потенціал населення який має тривалу історія становлення та розвитку. Демографічна складова яка є основою трудового потенціалу території. Проаналізовано головні характеристики демографічної складової як : чисельність населення, його динаміка, його щільність, рівень урбанізації, статева структура, вікова структура, народжуваність, смертність, природний приріст (скорочення), прибуття, вибуття, сальдо міграції. Демографічна компонента є базисом трудового потенціалу території, адже без наявного населення не доводиться говорити про розвиток господарства чи території загалом. Аналіз демографічної складової трудового потенціалу Волинської області показав, що яскраво виражених територіальних закономірностей у розподілі показників не прослідковується. Спостерігається загальна тенденція до покращення показників ТП у напрямку із півдня на північ, а також у найбільших містах та прилеглих до них територіях. Найбільш несприятлива ситуація характерна для центральних та південних районів області.Обгрунтовано, що загалом рівень розвитку економічної складової ТП у південній частині області значно вищий у порівнянні із північною. Найвищий економічний потенціал мають міста обласного підпорядкування, особливо обласний центр м. Луцьк. У третьому розділі «Проблеми та перспективи розвитку і Функціонування трудового потенціалу населення у Волинській області» розглядаються демографічні показники які тісно взаємопов'язані із загальним рівнем розвитку трудового потенціалу регіону. Вони формують основу ТП –соціум, який здійснює трудову діяльність та виробляє матеріальні блага. Соціальні умови порівняно мало впливають на формування ТП регіону. Вплив соціальних чинників полягає у прагненні людини до пошуків кращих умов життя (задоволення культурних та духовних потреб, реалізації себе як особистості тощо). З'ясовано, що між ТП території та показниками його економічного розвитку існують тісні взаємозв'язки. Саме в економічній діяльності відбувається реалізація ТП населення території. Виділено на території Волинської області 4 кластери, які характеризуються схожістю сучасної ситуації та схожими проблемами розвитку та функціонування. Сучасні процеси розвитку трудового потенціалу Волинської області характеризується руйнівними тенденціями. Тому збереження і розвиток трудового потенціалу є стратегічним завданням для подальшого стійкого розвитку області та України в цілому. З'ясовано, що головними проблемами розвитку та функціонування трудового потенціалу Волинської області є скорочення загальної чисельності трудових ресурсів внаслідок несприятливої демографічної ситуації та масовий виїзд працездатного населення за кордон у пошуках роботи через низький рівень розвитку економіки області. Отже, основні результати дисертаційного дослідження дають змогу вирішити важливе науково-практичне завдання, яке полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних засад та прикладних аспектів функціонування трудового потенціалу на регіональному рівні. Наукова цінність одержаних результатів полягає в тому, що в дисертації: здійснено типізацію адміністративно-територіальних одиниць Волинської області на основі інтегрального коефіцієнта трудового потенціалу; виділено територіальні кластери Волинської області за умовами розвитку та функціонування трудового потенціалу; на основі кореляційних зв'язків досліджено взаємозв'язки між трудовим потенціалом та окремими чинниками його формування та розвитку.Ключові слова: потенціал, трудовий потенціал, ресурси, трудові ресурси, регіон, територія, населення, розвиток, стратегія, Волинська область.^UThe urgent need for Ukraine to join the European community and various international organizations requires the acceleration of economic reforms, overcoming the economic, social and political crisis. The need to develop mechanisms for managing the labor market, taking into account the socio-geographical aspect, involves identifying the basic territorial patterns of TP at the local, regional and national levels. The first section "Theoretical and methodological foundations of socio-geographical study of labor potential" considers the conceptual and terminological concept of labor potential. The formation of labor potential is influenced by a large number of different factors that can be combined into groups: demographic, social, economic, political, administrative and geographical. It is substantiated that the labor potential is one of the main factors in the formation of the general level of development of the territory, at the same time, the general level of development of the region affects the labor potential of society.The second section "Comprehensive assessment of the labor potential of the Volyn region" considers the labor potential of the population which has a long history of formation and development. Demographic component which is the basis of the labor potential of the territory. The main characteristics of the demographic component are analyzed as: population, its dynamics, its density, level of urbanization, gender structure, age structure, birth rate, mortality, natural increase (decrease), arrival, departure, migration balance. The demographic component is the basis of the labor potential of the territory, because without the existing population we do not have to talk about the development of the economy or the territory as a whole. The second section "Comprehensive assessment of the labor potential of the Volyn region" considers the labor potential of the population which has a long history of formation and development. Demographic component which is the basis of the labor potential of the territory. The main characteristics of the demographic component are analyzed as: population, its dynamics, its density, level of urbanization, gender structure, age structure, birth rate, mortality, natural increase (decrease), arrival, departure, migration balance. The demographic component is the basis of the labor potential of the territory, because without the existing population we do not have to talk about the development of the economy or the territory as a whole. The third section "Problems and prospects for the development and functioning of the labor potential of the population in the Volyn region" considers demographic indicators that are closely related to the overall level of development of the labor potential of the region. They form the basis of TP - a society that carries out labor activities and produces material goods. Social conditions have relatively little influence on the formation of TP in the region. The influence of social factors is the desire of man to seek better living conditions (satisfaction of cultural and spiritual needs, self-realization as a person, etc.). It was found that there are close relationships between the TA of the territory and the indicators of its economic development. It isin economic activity that the TP of the population of the territory is realized. There are clusters on the territory of Volyn region, which are characterized by similarity of the current situation and similar problems of development and functioningin economic activity that the TP of the population of the territory is realized. The scientific value of the obtained results lies in the fact that in the dissertation: the typification of administrative-territorial units of Volyn region on the basis of the integrated coefficient of labor potential is carried out; territorial clusters of Volyn region according to the conditions of development and functioning of labor potential are allocated; on the basis of correlations the interrelationships between labor potential and separate factors of its formation and development are investigated.The scientific value of the obtained results lies in the fact that in the dissertation: the typification of administrative-territorial units of Volyn region on the basis of the integrated coefficient of labor potential is carried out; territorial clusters of Volyn region according to the conditions of development and functioning of labor potential are allocated; on the basis of correlations the interrelationships between labor potential and separate factors of its formation and development are investigated.Key words: potential, labor potential, resources, labor resources, region, territory, population, development, strategy, Volyn region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського