Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (391)Книжкові видання та компакт-диски (286)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕЗУГЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Безугла Т.М. 
Агрегативна стійкість водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксидів алюмінію та ітрію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Т.М. Безугла ; НАН України; Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню електроповерхневих властивостей та агрегативної стійкості водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксиду алюмінію та оксиду ітрію в широкому інтервалі pH. Виявлено аномально високі коагулювальні концентрації індиферентних електролітів 1-1-зарядного типу в лужній (для нітриду кремнію) та кислій (для оксидів) зонах pH; чинниками, що забезпечують стабільність вивчених систем, є стерична (у випадку нітриду кремнію) або структурна (у випадку оксидів) складові розклинювального тиску. Визначено зони pH та умови отримання стійких бінарних суспензій нітрид - оксид. Показано, що підвищити стійкість гетеродисперсій проти коагулювальної дії електролітів за допомогою поліоксиетилену, адсорбованого тільки на частинках нітриду, можна за умов формування досить товстих насичених адсорбційних шарів, причому тільки в тих зонах pH, де частинки різних фаз мають однаковий заряд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г631.1
Шифр НБУВ: РА310926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Безугла Р.І. 
Баянне мистецтво в музичній культурі України (друга половина ХХ століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Р.І. Безугла ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, природу, характерні особливості та соціальні функції баянного мистецтва, виявлено його місце в музичній культурі України. Проаналізовано наукову літературу з дослідженого питання, розглянуто основні теоретичні підходи до визначення баянного мистецтва як складного багатогранного та багатофункціонального явища. З'ясовано роль і значення даного мистецтва в соціокультурних процесах другої половини XX ст. Розроблено типологію інфраструктур соціокультурного функціонування українського баянного мистецтва, у межах яких змінюється "культурний образ" інструмента, його технічні характеристики, музичний репертуар та принципи комунікативних ігор зі слухачем. Проаналізовано вплив ідеологічних, політичних і економічних чинників на розвиток баянного мистецтва за певних соціокультурних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-73(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА330598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Безугла Л. С. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. С. Безугла ; МОНМС України, Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) за умов інформаційного суспільства. Встановлено важливу роль підприємництва в утвердженні інформаційного суспільства, запропоновано реалізацію завдань щодо реорганізації бізнесу, встановлення відносин з приватним сектором. Розглянуто важливі соціально-економічні функції держави щодо розвитку малого та середнього бізнесу. Досліджено світовий досвід державного регулювання розвитку МСП і визначено напрями його можливої адаптації до потреб України. Розроблено принципи реалізації регулятивної політики держави та побудовано систему стратегічних заходів щодо даного підприємництва в Україні. Обгрунтовано пріоритетні пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання його розвитку за умов інформаційного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301.5
Шифр НБУВ: РА383639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Безуглий С.І. 
Динамічні системи на вимірних, борелівських і канторівських просторах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.І. Безуглий ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію слабкої еквівалентності гіперфінітних груп автоморфізмів простору з мірою і знайдено повну систему інваріантів для слабкої еквівалентності. Досліджено стуруктуру коциклів, що набувають значення в абелевих або лічильних групах. Вирішено проблему зовнішнього спряження для дій лічильних аменабельних груп, а також задачу продовження та класифікації ергодичних дій локально компактних абелевих груп на групові розширення, одержані за допомогою аменабельних груп. У групу всіх борелівських автоморфізмів стандартного борелівського простору впроваджено та вивчено топології та топологічні властивості цієї групи, її підгруп та окремих класів автоморфізмів. Розроблено теорію діаграм Бореля - Брателлі для аперіодичних борелівських автоморфізмів. Досліджено топологічні властивості групи усіх гомеоморфізмів канторівської множини. Знайдено замикання повних груп, породжених мінімальними гомеоморфізмами, і замикання деяких класів гомеоморфізмів канторівського простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.72,0 +
Шифр НБУВ: РА351259

      
5.

Безуглий М.Б. 
Ефективність комбінованого двохетапного методу хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.Б. Безуглий ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клінічні й ехобіометричні дослідження 220-ти пацієнтів. Установлено, що за гіперволемічного типу первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ) виявлено зміщення іридо-кришталикової діафрагми вперед, що має прояв у зменшенні глибини передньої камери на 14,3 %, та значень запропонованих коефіцієнтів, а саме: відношення глибини передньої камери до передньо-заднього розміру ока на 12,2 %; коефіцієнту відношення глибини передньої камери до заднього відрізку ока на 13,7 %, що є головним чинником ризику у розвитку відносного зіничного блока, а за гіповолемічного типу подібні анатомо-топографічні зміни не відбуваються. Установлено, що застосування лазерної іридотомії дозволяє відновлювати порушені анатомічні співвідношення за гіперволемічного типу та зменшувати внутрішньоочний тиск на 16 % за рахунок збільшення швидкості відтоку камерної вологи на 26,7 % за гіполемічного типу захворювання. Запропоновано двохетапний комбінований метод хірургічного лікування ПВКГ з лазерною іридотомією та подальшою (через 2 - 14 днів) непроникаючою глибокою склеректомією, який дозволяє знизити кількість відшарувань судинної оболонки на 26,5 %, а загальну кількість післяопераційних ускладнень - 48,5 % та досягти компенсації офтальмотонусу протягом 12-ти місяців у 72,1 % хворих, в осіб контрольної групи - 55,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА354505

Рубрики:

      
6.

Безуглова С.В. 
Значення варіабельності серцевого ритму у хворих на інфаркт міокарда при проведенні фізичної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.В. Безуглова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Установлено взаємозв'язок змін параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР) хворих у гострому періоді інфаркту міокарда (ІМ) з локалізацією і глибиною пошкодження міокарда, фракцією викиду лівого шлуночка, наявністю шлуночкових аритмій, а також з результатом їх фізичної реабілітації під час стаціонарного лікування, визначено залежність динаміки параметрів ВСР від результату та темпу проведеної фізичної реабілітації в різні терміни лікування. З'ясовано залежність успішного виконання програми реабілітації від вихідного вегетативного тонусу, визначеного в гострому періоді захворювання. Розроблено вдосконалені критерії вибору реабілітаційних програм для хворих на ІМ на етапі стаціонарного лікування. Запропоновано використовувати оцінку параметрів ВСР як додаткові діагностичні критерії у разі вибору такої програми з метою виявлення хворих з підвищеним ризиком розвитку ускладнень. Розроблено діагностичний алгоритм для прогнозування розвитку ускладнень під час проведення фізичної реабілітації на етапі стаціонарного лікування хворих на ІМ з урахуванням параметрів ВСР у поєднанні з показниками інших неінвазивних методів обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-541
Шифр НБУВ: РА326937

Рубрики:

      
7.

Безугла Н.П. 
Клініко-фармакологічне обгрунтування застосування нового ненаркотичного анальгетика анальбену для лікування ревматоїдного артриту та деформуючого остеоартрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.П. Безугла ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Вперше проведено клінічне вивчення основних фармакодинамічних ефектів анальбену у хворих на ревматоїдний артрит та деформівний остеоартроз. Встановлено відсутність інгібуючого впливу "анальбену" на метаболізм суглобового хряща, що вигідно відрізняє його від більшості існуючих нестероїдних протизапальних препаратів і дозволяє його застосування під час лікування запального суглобового синдрому будь-якої етіології. Вивчено мембранотропні властивості анальбену. Висока спорідненість анальбену з модельними мембранами - ліпосомами дає змогу припустити здатність анальбену проникати та накопичуватися в осередках запалення. Удосконалено методики щодо кількісного визначення анальбену у сироватці крові методом рідинної хроматографії. Проаналізовано вплив дози анальбену, що вводиться, на фармакокінетичні параметри: залежність фармакокінетичних параметрів від дози носить нелінійний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.120.40-52
Шифр НБУВ: РА317712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Безугла Л.Р. 
Когнітивно-прагматичні характеристики імпліцитних смислів у німецькомовному дискурсі: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / Л.Р. Безугла ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Визначено когнітивно-прагматичні характеристики та лінгвальні прояви мовленнєвоактивних імпліцитних смислів (ІС), вербалізованих у сучасному німецькомовному діалогічному дискурсі, шляхом розробки та впровадження когнітивно-прагмалінгвістичної моделі імпліцитного мовленнєвого акту (МА). Природу мовленнєвоактових ІС розглянуто як єдність їх когнітивних (дискурсивна імплікація), комунікативно-прагматичних (імпліцитні МА) та лінгвальних (вербальних індикаторів ІС) проявів. Зроблено висновок, що дані смисли характеризуються інтендованістю, тобто наявністю у комунікативній інтенції адресанта перлокутивної мети донести ІС до адресата, сферою функціонування яких є непрямий дискурс. Категорію дискурсиної імплікації визначено як когнітивно-прагматичну категорію, яка варіативно репрезентуєтсья у дискрусі під час реалізації імпліцитних МА, об'єднаних у когнітивно-прагматичне поле, домінантою якого є поліімплікативні МА, ядро утворюють моноімплікативні МА, на периферії перебувають конвенціоналізовані МА. Розкрито специфіку когнітивного сценарію реалізації імпліцитного МА - використання індикаторів ІС - вербальних і невербальних засобів, що свідчать про наявність у висловленні ІС (пропозиціонального, іллокутивного, перлокутивного).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 + Ш5(0)943.24-357 +
Шифр НБУВ: РА362927

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Безуглий М.О. 
Метод та система адаптивної лазерної терапії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / М.О. Безуглий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби лазерної терапії із застосуванням біологічного зворотного зв'язку за двома групами параметрів. Виконано медико-експериментальне дослідження впливу лазерного випромінювання на зміну інформативних показників власних та оптичних характеристик біологічної тканини та доведено доцільність використання як сигналів зворотного зв'язку напруженості електромагнітного поля та коефіцієнтів (повного та часткових) дифузного відбиття біологічної тканини. На підставі дослідження параметрів електромагнітного випромінювання біологічної тканини в різних діапазонах запропоновано нові принципи побудови чутників власних та оптичних полів, а також системи адаптивної лазерної терапії. Створено алгоритм функціонування електромагнітної волоконно-оптичної системи адаптивної лазерної терапії, її периферійних модулів з використанням механізму налагодження параметрів дози лазерного випромінювання залежно від функціонального стану пацієнта у даний проміжок часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.27 +
Шифр НБУВ: РА355381

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Безуглов О. Є. 
Методи визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів при автономних випробуваннях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / О. Є. Безуглов ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано метод визначення часових характеристик теплових пожежних сповіщувачів під час їх автономних випробувань. Побудовано математичну модель інтегрального типу для середньооб'ємної температури в приміщенні на початковій стадії пожежі. Розглянуто три випадки: тепловиділення пожежі є сталим у часі, тепловиділення пожежі зростає за лінійним у часі законом, тепловиділення пожежі зростає за квадратичним у часі законом. В першому випадку середньооб'ємна температура в приміщенні зростає асимптотично наближуючись до свого межового значення, а в другому та третьому - асимптотично лінійною й асимптотично квадратичною у часі. За умов цього похибка запропонованих апроксимацій не перевищує 20 %. Побудовано стохастичну модель пожежі в приміщенні, що враховує випадковий характер тепловиділення пожежі й описує зміну середньооб'ємної температури як випадковий процес. Показано, що перший момент випадкового процесу, що описує зміну середньооб'ємної температури в приміщенні, з похибкою, що не перевищує 1,5 %, співпадає з детермінованою моделлю інтегрального типу. Розроблено методи визначення постійної часу чутливого елемента та часу спрацювання сповіщувача під час проведення автономних випробувань, що базуються на виділенні математичного очікування вихідного сигналу чутливого елемента ТПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57
Шифр НБУВ: РА380557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Безуглий В.В. 
Методика навчання фізичної географії України засобами комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Безуглий ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Створено комп'ютерну навчальну систему (КНС) "Фізична географія України", визначено її місце в системі сучасних засобів навчання географії та призначення її дидактичних функцій, особливості змісту та структури, сформульовано вимоги до неї. Розроблено методику навчання фізичної географії України з використанням даної КНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д82(4УКР) р253 +
Шифр НБУВ: РА327192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Безугла 
Організація самостійної роботи з формування культури здоров'я студентів вищих педагогічних начальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Лариса Іванівна Безугла ; Луганський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.354 +Ч489.511.69
Шифр НБУВ: РА366178

Рубрики:

      
13.

Безуглий О.М. 
Підвищення ефективності спучуючих вогнезахисних складів на основі епоксиполімерів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Безуглий ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено вогнезахисні речовини, що спучуються, на основі епоксиполімерів, до складу яких введено різні дисперсні мінеральні домішки. Встановлено, що для зниження горючості епоксиполімерів і підвищення коксовиділення під час горіння найбільш ефективним є введення до їх складу амофосу та різних графітів. Встановлено, що зі збільшенням вмісту в складі амофосу істотно зростають кисневий індекс і коефіцієнт спучування, але міцність спученого шару залишається низькою. Виявлено, що введення до складу інтеркалованих графітів сприяє істотному збільшенню міцності пінококсу й обумовлює зменшення коефіцієнта спучування. Удосконалено метод оцінювання теплофізичних характеристик спучуючих вогнезахисних складів, заснований на вирішенні зворотних задач теплопровідності. Встановлено, що коефіцієнт теплопровідності й об'ємної теплоємності, визначені за даним методом, можуть бути порівняні з такими показниками сертифікованих вогнезахисних складів. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на його виготовлення та застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Н + К799.08 +
Шифр НБУВ: РА362742

Рубрики:

      
14.

Безуглий А.А. 
Профілактика, діагностика та лікування ускладнень після відновлення сухожилків згиначів пальців кисті в "критичній зоні": автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Безуглий ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тяжкість ушкоджень і виявлено особливості обтяження травми в результаті попереднього лікування за неспеціалізованих умов. Розроблено методику кількісної ультрасонографічної (УСГ)-оцінки екскурсії сухожилка в післяопераційному періоді. Наведено новий черезкістковий шов, спосіб профілактики ефекту тенотомії за двохетапної пластики сухожилків і профілактичний розподіл шинування пальців у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474-5 +
Шифр НБУВ: РА370895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
16.

Ляпунова А. М. 
Фармацевтична розробка і стандартизація м'яких лікарських засобів мометазону фуроату для лікування дерматозів / А. М. Ляпунова. — Б.м., 2019 — укp.

Методом ВЕРХ досліджено вплив стресових факторів на стабільність МФ. Методом лазерної дифракції визначено розмір часток МФ безводного і МФ моногідрату, а методом РДП – кристалічну структуру. Показано, що розчинність МФ залежить від його кристалічної структури, а також природи, складу і структури розчинників. Обрано субстанції для розробки МЛЗ. Досліджено густину і молярний об'єм, кінематичну в'язкість і термодинаміку в'язкої течії, а також поверхнево-активні властивості змішаних розчинників вода – ГГ. Обґрунтовано застосування розчинників в МЛЗ. Встановлено вплив структури агрегатів емульгаторів м/в і в/м на реологічні властивості емульсій м/в і в/м. З'ясовано механізм стабілізації емульсій м/в і в/м. Визначено вплив типу емульсії на осмотичну активність ГГ і ПГ. Визначено розподіл і дисперсний стан стероїдних спінових зондів і МФ в емульсіях м/в і в/м. Досліджено динаміку ПЕ МФ на основі емульсій м/в і в/м на двох моделях запалення стопи щурів. Здійснено фармацевтичну розробку і стандартизацію препарату Мометазон крем 0,1 % на основі емульсії м/в, а також двох препаратів на основі емульсій в/м: Молескін® крем 0,1 % і Молескін® мазь 0,1 %, що зареєстровані та впроваджені у виробництво. Обсяги їх продажів в Україні перевищили такі препаратів Елоком® крем 0,1 % і Елоком® мазь 0,1 %.^UThe influence of stress factors on the stability of MF has been investigated by HPLC method. The particle size distribution for MF anhydrous and for MF monohydrate has been determined by laser diffraction method, and their crystalline structures have been identified by the X-ray powder diffraction method. It has been shown that solubility of MF depended on its crystalline structure, as well as on the nature, composition and structure of solvents. The substances have been chosen for the development of semi-solid preparations. The density and molar volume, kinematic viscosity and thermodynamics of viscous flow as well as the surface-active properties of mixed solvents water – HG have been established. The use of solvents in semi-solid preparations has been justified. An influence of the structure of aggregates of o/w and w/o emulsifiers on the rheological properties of o/w and w/o emulsions has been established. The mechanism of stabilization of o/w and w/o emulsions has been found out. The influence of the emulsion type on the osmotic activity of HG and PG is established. The partitioning and dispersion state of steroid spin probes and MF in o/w and w/o emulsions have been identified. The dynamics of anti-inflammatory action of MF with o/w and w/o emulsions as vehicles have been studied using two models of acute paw edema in rats. Pharmaceutical development and standardization of the preparation Mometasone cream 0,1 % with o/w emulsion as vehicle as well as of two preparations Moleskin® cream 0,1 % and Moleskin® ointment 0,1 % with w/o emulsion as vehicle have been performed; these preparations have been registered and implemented into manufacture. Their sales in Ukraine exceeded the sales of the medicinal products Elocom® cream 0,1 % and Elocom® ointment 0,1 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бандурко З. В. 
Лінгвопрагматичні властивості німецькомовного лірико-поетичного дискурсу «Нової діловитості» / З. В. Бандурко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації визначено лiнгвoпрагматичні характеристики лірико-поетичного дискурсу «Нової діловитості». Виокремлено референтивні й автореферентивні мовленнєві акти та три типи художньої комунікації – естетичну, вертикальну, горизонтальну. На основі лінгвостилістичних засобів реалізуються імплікатури та референтивні мовленнєві акти – асертиви, директиви, експресиви, квеситиви, комісиви та контактиви. На рівні висловлення переважають асертиви, на рівні тексту – асертиви, директиви, експресиви. Лінгвопрагматичні властивості цього дискурсу відображені й в ідіостилі авторів. Ключові слова: автореферентивний мовленнєвий акт, вертикальна художня комунікація, горизонтальна художня комунікація, естетична художня комунікація, ідіостиль, імплікатура, лірико-поетичний дискурс «Нової діловитості», референтивний мовленнєвий акт.^UThis dissertation focuses on the study of the linguistic and pragmatic features of the German-language lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity”, a literary movement at the time of the Weimar Republic (the time period from 1924 to 1933). The literary movement the “New Objectivity” is characterized by the aesthetic features such as the focus on reality, factuality and documentary style. The pragmatic analysis focuses on the artistic discourse, including lyrical-poetical discourse as its subtype. Two types of speech acts (referential and self-referential) are actualized in the lyrical-poetical discourse simultaneously. Referential speech acts correlate nominative units with the real or imaginary world and belong to a certain illocutionary type. Self-referential speech acts are based on self-reference and reflect the aesthetic intention of the author. There are three types of artistic communication in the lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity” – aesthetic, vertical and horizontal. Aesthetic artistic communication is based on the author's self-reference and aesthetic intention and is actualized by the implementation of self-referential speech acts. Vertical artistic communication is the communication between the author and the reader, while horizontal artistic communication is the communication between the characters of the poetic text. Referential speech acts are actualized in both vertical and horizontal artistic communications. Self-referential speech acts are realized only at the background of aesthetic artistic communication. Utterance is the criterion for determining the boundaries of a particular referential speech act. Its boundaries are determined by the illocution. Linguistic and stylistic means of the lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity” reflect the aesthetic characteristics of the movement. These means are the indicators of the author's aesthetic intention and self-referential speech acts and implement aesthetic perlocutionary effect on the reader, despite his/her distance in time and space. Six referential speech acts and their own subtypes – assertives, directives, expressives, quesitives, commissives and contactives are implemented in the lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity”. Each type of speech act (except quesitives) can be realized by various linguistic means both in vertical and horizontal communication and at the level of a separate utterance or at the level of the whole text. Assertives are the vast majority of speech acts at the level of utterance, but contactive speech acts are realized more frequently. Quesitives are fixed only in horizontal artistic communication. Assertives, directives and expressives are the vast majority of speech acts at the text level.Implicatures are common for the lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity” on the utterance level. They are actualized due to linguistic and stylistic triggers. Implicatures are realized mainly in vertical artistic communication. Linguistic and pragmatic features of the lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity” are reflected in the idiostyle of its authors. The idiostyle of M. Kaleko is formed by the philosophical, civil and love lyrics. Speech acts of assertive, directive and contactive types implement most of the poetic texts. Occasionalisms, forenisms, allusions and phraseological units are the most typical triggers of implicatures. The majority of E. Kästner's poetic texts belong to the civil, philosophical, landscape and urban lyrics. His idiostyle is characterized by the use of irony and expressions, philosophy. Assertives, directives and contactives are the most frequent types of speech acts. Irony and metaphor are typical triggers of implicatures in most cases, as well as word ambiguity and simile. Factuality, accuracy, laconism, irony, biographic features, complex rhythmic-compositional structure and pun are typical for the lyrical-poetical discourse of J. Ringelnatz. Assertives, directives and contactivs are the vast majority of speech acts. Forenisms, pun, occasionalisms, irony and contrast are typical triggers of implicatures for his idiostyle. Key words: aesthetic artistic communication, horizontal artistic communication, idiostyle, implicature, lyrical-poetical discourse of the “New Objectivity”, referential speech act, self-referential speech act, vertical artistic communication.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Безугла Р. І. 
Гламур у європейській художній культурі: історична динаміка та форми. / Р. І. Безугла. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства за спеціальністю 26.00.01 – теорія та історія культури (мистецтвознавство). Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство культури України, Київ, 2019. У дисертації представлено комплексне мистецтвознавче дослідження гламуру як художньо-мистецького феномену, виявлено його художні та соціальні аспекти, простежено етимологію поняття «гламур» у науковому та публіцистичному дискурсі. Проаналізовано особливості репрезентації цього явища в сучасному мистецтві, виділено суттєві ознаки гламуру в дискурсі естетизації повсякденності. Розглянуто основні світоглядні засади гламуру, його художні й естетичні цінності, історичні модифікації та стильові прояви в контексті еволюції європейської художньої культури. Охарактеризовано такі чинники впливу на становлення гламуру, як: естетичне сприйняття світу, стиль життя, цілі та цінності художньої творчості, основні принципи мистецтва. Порушено питання існування гламурного стилю в різних видах сучасного мистецтва. Виявлено й схарактеризовано відмінні риси гламурного стилю. Наведено приклади та доведено, що гламурний стиль існує майже в усіх видах сучасного мистецтва: архітектурі, літературі, театрі, музиці, хореографії, кіно- та фотомистецтві, дизайні тощо. Проаналізовано гламурні стилі в різних видах мистецтва. Ключові слова: гламур, художньо-мистецьке явище, художня культура, мистецькі практики, форми, симулякр, гламурна тілесність, гламурний образ, гламурний стиль, консюмеризм.^UThe thesis for Obtaining a Scientific Degree of Doctor in Fine Arts Sciences for the specialty 26.00.01 – Theory and History of Culture (Art Studies). – National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts, Ministry of Culture of Ukraine, Kyiv, 2019. The thesis presents a comprehensive study of the art history of glamor, its historical forms, and modifications in the context of European artistic culture. In the articulated concept of the author, glamor is considered as an artistic phenomenon aimed at unifying the aesthetic ideal and transformation of values and contains certain scenarios of behavior. The ambivalence of glamor as a product of artistic culture is due to its complexity, ephemerality, versatility and a certain aggressiveness, including the ambiguity of its understanding, the use of various methodological guidelines and principles, following the tasks or solved theoretical problems. The scientific problem of the presented dissertation is an interdisciplinary study of glamor as an artistic phenomenon, the definition of its essential specifics and glamor manifestations in the context of understanding the processes, trends, and factors in the development of modern art and modern forms of the aestheticization of being. Based on the analysis of the theoretical heritage, it is proved that the conceptualization of glamor in scientific discourse involves the development of a conceptual-categorical apparatus, the use of which allows theoretically to substantiate and describe in detail glamor as an ambivalent artistic phenomenon, its values, historical dynamics, and forms. The conceptual approach of research of glamor presented in the work made it possible to find out that the modern content of the concept “glamor” differs significantly from the etymological meaning in the original language, is used in various discourses (from everyday to scientific), has a wide range of meanings (which will probably increase) from the style in art to the new ideology of society. Since the conceptual “constructs”, which are mainly used by domestic science, were created mostly in modern times, some of them lose their cognitive potential as a result of the fundamental transformation of social being and globalization processes and require clarification of meaningful content. In this paper, glamor is studied as an ambivalent artistic phenomenon that existed in world culture in the endogenous or exogenous form, in the process of cultural and historical development was modified, acquired new forms, the range of its functions and artistic practices expanded, the number of attribute properties increased. The essential feature of glamor is defined - visual demonstrativeness, which expresses the desire of a person or certain social strata to parade (visually demonstrate) body, clothing, works of art, luxury, wealth, success, position in society and the like. It is proved that glamor acts as a middle aesthetic category, which is between the ugly and the beautiful, which explains the corresponding ambivalent perception of this phenomenon. It is argued that glamor substitutes the classical canon of beauty, becoming the aesthetic ideal of modern society. Glamor attributes and techniques make it possible to make a glamorous “piece”, including artistic, successful, in demand in modern art markets.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Безуглий П. Г. 
Вплив державної політики на міграційні процеси в Україні (2010-2017 рр.) / П. Г. Безуглий. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне дослідження впливу державної політики на формування мотивацій громадян України в контексті їх міграції та виїзду з подальшою еміграцією. Автором запропоновано науково-методичний підхід до вивчення міграції, обґрунтовано комплекс статистичних та соціологічних показників, здійснено ідентифікацію ознак залежності міграційного руху від результатів державної соціально-економічної політики. Здійснено моделювання та прогнозування показників міграційного руху в Україні на основі обґрунтованих параметрів їхньої залежності від політичних та соціально-економічних чинників. Доведено, що міграційна динаміка українців є наслідком не тільки внутрішньої політики України (як країни-донора), а й зовнішньої політики країн-реципієнтів – Польщі, Росії, Чехії, Угорщини та інших країн. Зроблено висновок, що зміна чисельності мігрантів є результатом соціально-економічної, освітньої, міграційної державної політики. У роботі запропоновано напрями корегування державної політики в контексті збереження людського капіталу України. Законодавчий напрям корегування державної політики має включати приведення національного законодавства в сфері розвитку та збереження людського капіталу у відповідність з міжнародними нормативно-правовими актами. Міграційний напрям корегування державної політики передбачає проведення перепису, вироблення власної моделі міграційних процесів, розробка та затвердження державної програми підтримки ВПО, реалізація механізмів повернення та підтримки репатріантів. Економічний напрям має реалізовуватись через розробку стратегії сталого інноваційного розвитку держави; створення сприятливих умов для іноземних інвестицій; підтримку малого та середнього бізнесу; надання державної підтримки сільськогосподарським виробникам. Соціальний напрям повинен передбачати розробку заходів щодо сприяння збільшення народжуваності і зниженню смертності населення, підвищення середньої тривалості життя, продовження медичної реформи та приведення нормативно-правової бази у відповідність. Освітній напрям може бути реалізований завдяки продовженню реформи середньої, професійно-технічної та вищої освіти; налагодження механізмів реалізації закладами вищої освіти права на автономію; створення програми підтримки талановитих та молодих вчених.Ключові слова: державна політика, міграційні процеси, міграція українців, трудова міграція, людський капітал України.^UThe thesis provides a complex study of the impact of state policy on the formation of motivations of Ukrainian citizens in the context of their migration and departure with subsequent emigration. The author proposed a scientific and methodological approach to the study of migration, the complex of statistical and sociological indicators is substantiated, the identification of signs of migration movement dependence on the results of the state socio-economic policy is carried out in the paper. Modeling and forecasting of the indicators of the migration movement in Ukraine based on the substantiated parameters of their dependence on political and socio-economic factors are covered in the thesis. It is proved that the migration dynamics of Ukrainians is the result not only of the domestic policy of Ukraine (as a donor country), but also of the foreign policy of the recipient countries – Poland, Russia, the Czech Republic, Hungary and others. The decrease or increase in the number of migrants is the result of socio-economic, educational, migration state policies. The author suggested directions of adjustment of the state policy in the context of preservation of human capital of Ukraine. The legislative direction of state policy adjustment should include bringing national legislation in the field of development and preservation of human capital in line with international regulations. The migration direction of adjusting state policy involves conducting a census, development of own model of migration processes, development and approval of the state program of support for IDPs, implementation of mechanisms of return and support of repatriates. The economic direction should be realized through developing a strategy for sustainable innovative development of the state; creation of favourable conditions for foreign investments; supporting small and medium-sized businesses; providing government support to agricultural producers. The social direction preservation should include the development of measures to encourage an increase in fertility and reducing mortality, increase life expectancy through the promotion of healthy lifestyles, continuing medical reform and bringing the regulatory framework into line. The educational direction can be realized through continuation of the reform of secondary, vocational and higher education; establishing mechanisms for the implementation of the right to autonomy by higher education institutions; creation of a program of support for talented and young scientists.Keywords: state policy, migration processes, Ukrainians' migration, labor migration, human capital of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Вонсевич К. П. 
Міографічна система біонічної руки з оптичною ідентифікацією типу поверхні / К. П. Вонсевич. — Б.м., 2020 — укp.

Вонсевич К.П. Міографічна система біонічної руки з оптичною ідентифікацією типу поверхні. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України, Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена створенню міографічної системи протезної руки з розширеними можливостями рухів та жестів із розпізнаванням міоелектричних сигналів нейромережевим інтерфейсом та оптичним ідентифікатором контактної поверхні для дотику пальців. У роботі вдосконалено метод розпізнавання категорій фізіологічних рухів та жестів шляхом аналізу електро- та форс- міографічних сигналів мультирівневими штучними нейронними мережами, що дозволило підвищити точність класифікації жестів кисті руки. Вдосконалено метод розпізнавання контактної поверхні пальцем протезу шляхом оптичної ідентифікації із засобами концентрації оптичної енергії, що дало можливість підвищити достовірність ідентифікації структури об'єктів маніпуляції. Вдосконалено метод координації рухів протезу кисті руки на основі одночасної реєстрації і розпізнавання фізіологічних сигналів та сигналу оптичної ідентифікації. Ключові слова: біонічний протез руки, класифікація сигналів, матриця похибок, оптична ідентифікація, поверхнева електроміографія, протезування, розпізнавання поверхонь, штучна нейронна мережа, force-міографія, TDF-характеристики^UVonsevych K. Myographic system of bionic hand with optical identification of surface type. – On the rights of manuscript.The dissertation for scientific degree of candidate of technical sciences on a specialty 05.11.17 – Biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" MES of Ukraine, Kyiv, 2020.This work is devoted to creation of a myographic system of prosthetic hand with advanced movements and gestures capabilities with recognition of myoelectric signals by a neural network interface and optical identifier of the contact surface for fingers touch. The method of recognizing categories of physiological movements and gestures by analyzing electro- and force-myographic signals on the base of multilevel artificial neural networks have been improved, which allowed to increase the accuracy of classification of wrist gestures. The method of recognizing the contact surface by a finger prosthesis due to optical identification with instruments of concentration optical energy have been improved, which made possible to increase the reliability of identification of the structure of the objects of manipulation. The method of hand prosthesis movements coordination based on simultaneous registration and recognition of physiological signals and optical identification signal have been improved. Keywords: artificial neural network, bionic hand prosthesis, confusion matrix, force myography, optical identification, prosthetics, signal classification, surface electromyography, surface recognition, time domain features


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського