Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (416)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕЗН$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Березняк К.Г. 
Вплив гідратації на стабільність спіральних форм нуклеїнових кислот різного АТ/GC - складу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.Г. Березняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Методами ІЧ-спектроскопії та п'єзогравіметрії досліджено гідратно-залежний процес формування канонічних форм синтетичних полінуклеотидів і природних ДНК різного AT/GC - складу, а також визначено центри їх гідратації та інтервали структурних переходів. Послідовний облік надлишкової енергії виявив основні типи взаємодії у системі нуклеїнова кислота - вода. Незалежно від нуклеотидного складу взаємодія молекул води з азотистими основами та сахарофосфатним ланцюгом складає 70 - 75 % від загальної ентальпії стабілізації спіральних структур, водневі зв'язки у парах основ - 25 - 30 %, інші типи взаємодії - близько 5 %. Термодинамічний аналіз структурних переходів, індукованих змінною гідратації показав, що підвищена термостабільність GC-збагачених зразків визначається їх взаємодією з молекулами води. Зміни ентропії свідчать про те, що за незначного вмісту води (Р-форма) нуклеїнові кислоти частково упорядковані. Низькотемпературне дослідження вологих плівок ДНК довело, що зворотні структурні зміни ДНК у процесі охолодження пов'язані з молекулами води гідратної оболонки. Внаслідок оцінки зменшення довжин водневих зв'язків ДНК - вода та вода - вода пояснили причини скорочення поперечних розмірів жолобків ДНК внаслідок зниження температури. Встановлено залежність розміру внутрішньої гідратної оболонки від кількості домішкової солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*011.7,022 + Г264.13-11
Шифр НБУВ: РА309771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Березняк О.П. 
Вплив опромінення електронами на структурно-фазовий стан алюмосилікатів і арсеніду галію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Березняк ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження оптичних властивостей і структурно-фазового стану зазначених сполук у вихідному та проміжному станах залежно від параметрів опромінювання, зроблено порівняльне оцінювання пошкоджуваності речовин у радіаційних і теплових полях. Установлено, що опромінювання високоенергетичними електронами призводить до суттєвих змін спектрально-оптичних властивостей алюмосилікатних мінералів і арсеніду галію. Ці зміни зумовлені радіаційними дефектами та структурно-фазовими перетвореннями, що відбуваються в результаті їх виникнення. Характер цих перетворень визначається складом і кристалохімічними особливостями будови досліджених речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА357678

Рубрики:

      
3.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Березницький Д.О. 
Діагностування допоміжних трансформаторів та систем технологічних захистів енергоблока теплової електростанції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Д.О. Березницький ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення рівня надійності функціонування елементів допоміжного та керувального електрообладнання енергоблока теплової станції шляхом їх діагностування. Розроблено математичні моделі спрацювання робочого ресурсу з метою діагностування силового сухого трансформатора власних потреб, математичну модель для діагностування системи технологічного захисту турбіни. Вдосконалено метод синтезу структурних схем пристроїв для діагностування електрообладнання. Запропоновано мікропроцесорну реалізацію пристрою для діагностування силового сухого трансформатора власних потреб з урахуванням роботи в режимі перевантаження та мікропроцесорні реалізації пристрою для діагностування системи зниження вакууму турбіни, а також алгоритми їх роботи. Розроблені підходи та математичні моделі апробовано та впроваджено на підприємстві ВАТ "Західенерго" - Ладижинська ТЕС та до навчального процесу Вінницького національного технічного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-082.05 +
Шифр НБУВ: РА363312

Рубрики:

      
5.

Березняк В.С. 
Екстрадиція як інститут кримінально-процесуального права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.С. Березняк ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо комплексного теоретичного дослідження екстрадиції як інституту кримінально-процесуального права України. Обгрунтовано необхідність запровадження в кримінально-процесуальному законодавстві України спрощеної процедури екстрадиції. Визначено процесуальну форму інституту "тимчасовий арешт (взяття під варту)" та запропоновано механізм його здійснення. Доведено необхіднісь правового регулювання в кримінально-процесуальному законодавстві України порядку та процедури відшкодування шкоди, завданої громадянину України неправомірними діями чи бездіяльністю суду й інших компетентних органів іноземної держави під час екстрадиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х916.82 +
Шифр НБУВ: РА368877

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Березніченко Н.О. 
Зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.О. Березніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз досвіду залучення іноземних інвестицій у процесі двох індустріальних модернізацій економіки України: ранньоіндустріальної (кінець XIX - початок XX ст.) і нинішньої ринкової модернізації, яка здійснюється за умов глобалізації світової економіки. Розкрито теоретично-методологічні засади процесу модернізації як феномену індустріальної доби. Проаналізовано об'єктивні передумови (внутрішні та зовнішні), завдання та мету, напрямки та форми, економічні та соціокультурні наслідки реалізації даного процесу, роль і місце у ньому іноземних інвестицій. Досліджено специфіку сучасного модернізаційного процесу в Україні, розкрито його характер, сформульовано авторське бачення шляхів, напрямків, форм здійснення з урахуванням зовнішніх джерел його забезпечення. Розроблено та обгрунтовано пропозиції теоретичного та практичного характеру щодо поліпшення інвестиційного клімату та вдосконалення механізму залучення іноземних інвестицій в економіку нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА319479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Березна Т.Г. 
Імунологічно-метаболічні порушення при бронхіальній астмі у дітей та немедикаментозні методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Г. Березна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексне лікування хворих з бронхіальною астмою на базі використання синглетно-кисневої терапії, що передбачає медичну та соціальну реабілітацію дітей. Доведено, що синглетно-киснева терапія у поєднанні з традиційним лікуванням спричинює стійку клінічну ремісію захворювання у більшості дітей з середньотяжким та тяжким перебігом захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА329252

Рубрики:

      
8.

Березненко С.М. 
Основи теорії ресурсозберігаючих технологічних процесів формування і формозакріплення деталей одягу з врахуванням анізотропії текстильних матеріалів: Автореф.дис... д-ра техн. наук: 05.19.04 / С.М. Березненко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 44 с. — укp.

Наведено результати теоретичного обгрунтування взаємозв'язків різних типів анізотропії текстильних матеріалів. Розглянуто умови досягнення трансверсально-ізотропного стану пакетів, які визначено із застосуванням методів тензорних перетворень, принципів суперпозиції та розробленого методу Q-функцій. Вирішено завдання вібраційного формування деталей одягу в межах методу гідродинамічних аналогій. Теоретично обгрунтовано процеси формування складних криволінійних поверхонь пакетів текстильних матеріалів з застосуванням методів статичного і динамічного впливу на тонку і грубу структуру текстильних матеріалів. За результатами досліджень експериментально підтверджено правильність основних теоретичних рішень і отримано нові дані про фізико-механічні і реологічні властивості моношарів текстильних матеріалів та пакетів на їх основі, які визначено сучасними статичними і динамічними методами випробувань. Проаналізовано основні технологічні параметри процесів вібраційного формування деталей одягу під час дії на них поперечного електромагнітного поля (частота, амплітуда, магнітна індукція, кут зсуву фаз) та умови забезпечення необхідної конфігурації полів в'язкої пружності, метастабільного стану пакетів залежно від напрямів деформаційних навантажень. Отримані дані є основою створення нового енергозаощаджувального обладнання для волого-теплової обробки швейних виробів та методологічною базою цілеспрямованого добору в пакети матеріалів з необхідними в'язкопружними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М40с3
Шифр НБУВ: РА319429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Березнякова М.Є. 
Патогенетичне обгрунтування застосування антигіпоксантів-коректорів енергетичного обміну в комплексній терапії гострого інфаркту міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / М.Є. Березнякова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження стану кардіогемодинаміки за умов ішемії та реперфузії. Проаналізовано зміни АТФ-азної активності, показників вмісту аденінових нуклеотидів, стану енергетичного обміну, системи ліпопероксидації та тканинного метаболізму за умов гострої регіонарної ішемії та гострого інфаркту міокарда. Встановлено властивість антигіпоксантів-коректорів енергетичного обміну активізувати тканинне дихання та гліколіз, інгібувати накопичення молочної та піровиноградної кислот у разі незначного підвищення гліколізу в перші години ішемії, відновлювати електрофізіологічну функцію серця, здійснювати "утилізацію" енергії АТФ ефекторним апаратом кардіоміоцитів і нормалізувати їх енергозабезпечення. Проаналізовано вихідний стан кардіогемодинаміки (до оклюзії коронарної артерії) у період ішемії та реперфузії. З'ясовано особливості енергетичного та гліколітичного обмінів у випадку ішемії та гострого інфаркту міокарда та вплив на перебіг даних процесів досліджуваних антигіпоксантів. Експериментально встановлено ефективність застосування в комплексному лікуванні гострого інфаркту міокарда антигіпоксантів, що найбільш активно впливають на енергетичний метаболізм серцевого м'яза, особливо у перші шість годин після серцевого нападу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА334691

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Березненко Н.М. 
Розробка технології одержання композиційних матеріалів з полімерних сумішей та відходів шерсті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Н.М. Березненко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено характер взаємодії поліетилену (ПЕ) та поліпропілену (ПП) зі співполімером етилену з вінілацетатом (СЕВА) за різного вмісту вінілацетату (ВА) та співполімером етилену з акриловим ефіром, що дозволило одержати вихідний матеріал з підвищеною адгезією до натуральної шерсті. З'ясовано значущість складу та природи сумішей на основі ПП, ПЕ та різних домішок на їх реологічні та фізико-механічні властивості. Показано, що підвищення вмісту ВА у співполімері етилену з вінілацетатом, за умов їх використання як домішок, призводить до збільшення текучості та підвищення адгезійних властивостей суміші полімерів. Визначено умови одержання та формування композиційних матеріалів з суміші натуральної шерсті та волокон, виготовлених з суміші полімерів на основі ПЕ і ПП. Запропоновано способи регулювання фізико-механічних показників нетканого матеріалу за умов формування його на тривалковому каландрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М371 +
Шифр НБУВ: РА338648

Рубрики:

      
12.

Березницький В.Я. 
Стан периферичної ланки еритрону у хірургічних хворих в процесі підготовки та проведення операції із застосуванням аутогемотрансфузії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Я. Березницький ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено наукове обгрунтування застосування аутогемотрансфузійної терапії в комплексі підготовки хворих до хірургічного втручання та використання аутокрові в процесі його виконання, з метою виключення або зменшення застосування донорської крові. Установлено взаємозв'язок між об'ємом нагромадженої крові, ступенем тяжкості оперативного втручання, видом застосованої гемостимулювальної терапії та змінами в показниках, властивих периферичній ланці еритрону. Доведено ефективність застосування невеликих доз еритропоетину. Удосконалено та оптимізовано методики забору аутокрові, визначено зв'язок між характером захворювання, видом операції, що планується та об'ємом можливої крововтрати. Показано, що ці дані дають можливість планувати аутогемотрансфузійну програму. Зазначено, що узагальнені результати дослідження дозволили сформувати алгоритм дій лікаря в процесі планування та проведення аутогемотрансфузії. На основі принципів даної терапії зроблено висновки про те, що в 75 - 80 % випадків хірургічним хворим у процесі операції можуть не застосовуватися компоненти донорської крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.2-38 +
Шифр НБУВ: РА325059

Рубрики:

      
13.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
14.

Березницький Є. В. 
Формування стратегії розвитку та підвищення ефективності молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Є. В. Березницький ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто наукові основи стратегічного управління та формування стратегій розвитку в аграрному виробництві. Проаналізовано та вдосконалено методику оцінки ефективності виробництва у молочному скотарстві. Досліджено стан і перспективи розвитку молочного скотарства в Україні. Проведено аналіз стану й ефективності виробництва молока на Полтавщині. Наведено особливості виробництва продукції на даних підприємствах галузі та проведено аналіз їх стратегічного розвитку. Запропоновано напрями формування стратегії розвитку галузі молочного скотарства. Здійснено вдосконалення маркетингової діяльності та системи стратегічного управління якістю на підприємствах галузі. Проведено вдосконалення організаційно-технічних та організаційно-економічних напрямів розвитку молочного скотарства у даних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА371995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жданова О. А. 
Удосконалення технології виготовлення бар'єрного одягу для медпрацівників хірургічних відділень / О. А. Жданова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню процесу технології виготовлення ефективного сучасного бар'єрного одягу з прогнозованими показниками надійності і ергономічності для медичних працівників хірургічних відділень. У роботі проаналізовано особливості умов експлуатації захисного бар'єрного медичного хірургічного одягу, які впливають на ергономічність та термін його експлуатації, визначено основні небезпечні та шкідливі чинники професійної діяльності, розроблено топографію впливу цих факторів на організм хірургів, а також зон хірургічного халату відповідно до різного функціонального навантаження. Визначено, що забезпечення безпечних умов праці, зниження ризику виникнення професійних захворювань можливе за рахунок зонального підбору матеріалів хірургічного одягу та швацьких ниток для його виготовлення, створення раціонального конструктивного устрою, застосування принципів трансформації під час проектування окремих вузлів та одягу в цілому.Науково обґрунтовано зональне використання текстильних матеріалів з різним ступенем бар'єрного захисту на різних ділянках хірургічного халату, що забезпечує необхідний рівень комфортності при оптимальному захисті хірургів під час проведення операцій. Розроблено рекомендації щодо підбору раціональних комбінацій захисних матеріалів, застосування ниток з антимікробними властивостями, вибору раціональних режимів герметизації швів при проектуванні та виготовленні хірургічних халатів. Проведено дослідження впливу експлуатаційних навантажень та умов чищення хірургічних халатів на фізико-механічні показники обраних матеріалів та швів виробу, що дало змогу сформувати раціональний пакет матеріалів та обрати нитки з найвищими показниками якості для виготовлення хірургічних халатів запропонованого конструктивного устрою.Проведено математичне моделювання процесу адгезії компонентів герметизованих ниткових швів та визначено критерії оцінки їх якості. Розроблено асортиментний ряд та запропоновано художньо-проектні та конструкторсько-технологічні рішення хірургічних халатів з поліпшеними захисними та ергономічними показниками.Ключові слова: хірургічний халат, бар'єрний одяг, медичний одяг, зональне застосування матеріалів, методи трансформації.^UThe thesis is devoted to the technology process improvement of effective modern barrier clothing production with the predicted indicators of reliability and ergonomics for medical workers of surgical wards. The peculiarities of the operating conditions of protective barrier medical surgical clothing, which influence the ergonomics and the term of its operation, have been analyzed. The main dangerous and harmful factors of professional activity have been determined, the topography of the these factors influence on the organism of surgeons, as well as the areas of surgical gown according to different functional loading, has been developed. It has been determined that ensuring safe working conditions, reducing the risk of occupational diseases can be possible due to the zonal selection of materials of surgical clothing and sewing threads for its manufacture, creation of a rational structural device, application of the principles of transformation in the design of individual units and clothing in general.The zonal use of textile materials with different degree of barrier protection in different areas of surgical gown has been scientifically substantiated, which provides the necessary level of comfort with optimal protection of surgeons during operations. The recommendations have been suggested on the selection of rational combinations of protective materials, the use of threads with antimicrobial properties, the choice of rational modes of sealing seams in the design and manufacture of surgical gowns.The influence of operational loading and cleaning conditions of surgical gowns on the physic-mechanical indices of the selected materials and joints of the product has been investigated, which made it possible to form a rational package of materials and to choose the threads with the highest quality indicators for manufacturing surgical gowns of the proposed structural device.The mathematical modeling of the adhesion process of the sealed thread seams components has been performed and the criteria for evaluation of their quality have been determined.The range of products has been developed and art and design solutions for surgical gowns with improved protective and ergonomic parameters have been proposed.Keywords: surgical gown, barrier clothing, medical clothing, zonal application of materials, transformation methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Березнюк І. В. 
Ендоскопічна та мікрохірургічна діагностика та лікування хронічного холестеатомного середнього отиту у дітей / І. В. Березнюк. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Савенков Д. Ю. 
Тактичні та технічні особливості хірургічного лікування раку прямої кишки та їх удосконалення: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Д. Ю. Савенков. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню якості хірургічного лікування раку прямої кишки за рахунок зниження частоти неспроможності швів колоректального анастомозу та якості лімфодисекції при використанні IСG технології і мініінвазивної хірургії.Матеріалом дослідження слугували дані медичної документації (амбулаторних карт, історій хвороби, операційних журналів), сформованих у процесі обстеження, лікування та динамічного спостереження 102 пацієнтів на базі Дніпровського обласного онкологічного диспансеру з урахуванням практичних рекомендацій Європейської асоціації медичних онкологів (ESMO) і міжнародних практичних рекомендацій (NCCN) 2016-2019 років. У дослідження було включено 102 хворих (55 – жіночої і 47 – чоловічої статі) з неопластичними ураженнями (аденокарциномою) дистальних відділів товстої кишки Іа-ІV ступеню. В залежності від техніки виконаного оперативного втручання було виділено дві клінічні групи. До І групи увійшли 53 пацієнта (52,0 %) на РПК, яким була виконана лапароскопічна передня резекція прямої кишки за стандартизованою методикою з формуванням апаратного колоректального анастомозу по типу «кінець в кінець». Групу дослідження склали 49 хворих (48,0 %), яким була виконана аналогічна операція, але перед формуванням анастомозу була проведена флуоресцентна ангіографія (ФАГ) з індоціаніном зеленим (IСG-технологія) з метою об'єктивної оцінки ступеня кровопостачання ділянок кишки, що анастомозуються. Крім того, у 42 (85,7 %) пацієнтів виконувалась лімфографія, з метою визначення її ефективності стосовно обсягу лімфодисекції, що виконувалась.Наукова новизна дослідження. Проведеним дослідженням підтверджено, що стандартна передня резекція прямої кишки у пацієнтів з колоректальним раком після неоад'ювантної хіміопроменевої терапії часто має грізне ускладнення у вигляді неспроможності колоректального анастомозу, основною причиною якого є відсутність об’єктивної оцінки кровообігу у куксах резектованої та анастомозованої кишки.В процесі дослідження, отримано нові дані щодо наявності кореляційної залежності частоти розвитку і виразності післяопераційних ускладнень з морфологічним аналізом стану мікроціркуляторного русла прямої кишки в зоні її резекції та формування анастомозу після перенесеної хіміопроменевої неоад’ювантної терапії.Визначено загальні характеристики і показано переваги технології інтраопераційної флуоресцентної ангіографії з індоціаніном зеленим та обґрунтовано можливість включення зазначеної методики в стандарти хірургічного лікування колоректального раку. Встановлено зв'язок результатів інтраопераційної флуоресцентної ангіографії з послідуючою життєздатністю тканин анастомозованих ділянок кишки.Нами доведено високу ефективність методики інтраопераційної ICG-ангіографії, яка асоціюється зі зниженням частоти розвитку неспроможностей колоректального анастомозу в ранньому післяопераційному періоді, що підвищує ефективність операції за рахунок більш якісного післяопераційного періоду та скорочення термінів стаціонарного лікування. Зменшення кількості ускладнень сприяє прискоренню соціально-трудової реабілітації оперованих і покращенню їх якості життя.Практичне значення результатів дослідження. На підставі отриманих результатів удосконалено тактику та технічні особливості хірургічного лікування пацієнтів з колоректальним раком. Доведено, що розроблений алгоритм використання інтраопераційної флуоресцентної ICG-ангіографії дозволив ефективно попереджувати ранні післяопераційні ускладнення з боку колоректального співустя, що відображається на якості хірургічного втручання та результатах лікування. Проведені дослідження показали, що інтраопераційна IСG-технологія – легко здійснена та безпечна методика хірургічної тактики при виборі місця перетину товстої та прямої кишки для накладання колоректального анастомозу при хірургічному лікуванні раку прямої кишки.Інтраопераційне проведення флуоресцентної ангіографії у пацієнтів, оперованих з приводу раку прямої кишки, можна вважати методом профілактики неспроможності анастомозу, оскільки використання названої технології попереджало можливість розвитку неспроможності анастомозу в ранньому післяопераційному періоді у 100 % осіб зазначеної категорії за рахунок об'єктивізації стану мікроциркуляції крові в ділянці анастомозу^UThe dissertation is devoted to improving the quality of surgical treatment of colorectal cancer by reducing the incidence of colorectal anastomosis suture failure and the quality of lymphadissection using ICG technology and minimally invasive surgery.The study was based on the data from medical records (outpatient charts, medical histories, operating journals) generated during the examination, treatment and dynamic follow-up of 102 patients at the Dnipro Regional Oncology Center, taking into account the practical recommendations of the European Society of Medical Oncologists (ESMO) and international guidelines (NCCN) 2016-2019. The study included 102 patients (55 female and 47 male) with neoplastic lesions (adenocarcinoma) of the distal colon of Ia-IV degree. Depending on the technique of the surgical intervention, two clinical groups were identified. Group I included 53 patients (52.0%) with CRC who underwent laparoscopic anterior resection of the rectum using a standardized technique with the formation of a hardware colorectal anastomosis of the "end-to-end" type. The study group consisted of 49 patients (48.0%) who underwent a similar operation, but before the formation of the anastomosis, fluorescence angiography (FAG) with indocyanine green (ICG technology) was performed to objectively assess the degree of blood supply to the anastomosed intestinal areas. In addition, lymphography was performed in 42 (85.7 %) patients to determine its effectiveness in relation to the amount of lymphadissection performed.Scientific novelty of the study. The study has confirmed that standard anterior resection of the rectum in patients with colorectal cancer after neoadjuvant chemoradiotherapy often has a serious complication in the form of colorectal anastomosis failure, the main reason for which is the lack of objective assessment of blood circulation in the resected and anastomosed bowel.In the course of the study, new data were obtained on the presence of a correlation between the frequency of development and severity of postoperative complications and the morphological analysis of the state of the microcirculatory channel of the rectum in the area of its resection and the formation of anastomosis after chemoradiation neoadjuvant therapy.The general characteristics and advantages of the technology of intraoperative fluorescence angiography with indocyanine green are determined and the possibility of including this technique in the standards of surgical treatment of colorectal cancer is substantiated. The relationship between the results of intraoperative fluorescence angiography and the subsequent viability of the tissues of the anastomosed intestinal regions was established.We have proved the high efficiency of the intraoperative ICG angiography technique, which is associated with a decrease in the incidence of colorectal anastomosis failure in the early postoperative period, which increases the effectiveness of the operation due to a better postoperative period and a reduction in the duration of inpatient treatment. Reducing the number of complications helps to accelerate the social and labor rehabilitation of patients and improve their quality of life.Practical significance of the study results. Based on the results obtained, the tactics and technical features of surgical treatment of patients with colorectal cancer have been improved. It was proved that the developed algorithm for the use of intraoperative fluorescent ICG angiography allowed to effectively prevent early postoperative complications of the colorectal junction, which affects the quality of surgery and treatment outcomes. The studies have shown that intraoperative ICG technology is an easily feasible and safe surgical technique for choosing the intersection of the colon and rectum for colorectal anastomosis in the surgical treatment of rectal cancer.Intraoperative fluorescence angiography in patients undergoing surgery for rectal cancer can be considered a method of preventing anastomotic failure, since the use of this technology prevented the possibility of developing anastomotic failure in the early postoperative period in 100% of patients in this category due to the objectification of the state of blood microcirculation in the anastomosis area


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського