Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (213)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБКОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Бобкова О.М. 
Адміністративна та культурно-просвітницька діяльність А.Я.Фабра на Півдні України (30-ті - перша половина 60-х рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бобкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки діяльності видатного адміністратора першої половини ХІХ ст. А.Я.Фабра на підставі архівних джерел і вивчення історіографії, зокрема, на посадах таврійського губернського прокурора, правителя канцелярії Новоросійського та Бессарабського генерал-губернатора, катеринославського губернатора, члена Таврійського губернського у селянських справах присутності. Досліджено внесок А.Я.Фабра в становлення краєзнавчих традицій у регіоні, створення перших музеїв на півдні України. Розглянуто питання історії найбільшого добродійного закладу Сімферополя - Сирітського будинку таємного радника А.Я.Фабра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-7 + Т3(4УКР7)47-7 +
Шифр НБУВ: РА350644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бобкова О.О. 
Вікові аспекти гіпогалактії після кесарева розтину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клінічних, біохімічних та імунологічних методів дослідження науково обгрунтована необхідність профілактики первинної гіпогалактії у юних та вікових первородящих, розроджених шляхом операції кесарева розтину на основі комплексного використання поляризованого світла низької енергії та фармакофітотерапії. Крім того, встановлені фактори ризику розвитку первинної гіпогалактії після абдомінального розродження з урахуванням вікових особливостей. Все це в сукупності дозволило знизити частоту первинної гіпогалактії у юних та вікових первородящих, розроджених абдомінальним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
3.

Бобков В.Б. 
Електромагнітно-спінові хвилі в структурах з епітаксіальними феритовими плівками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Б. Бобков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено модель магнітної кристалографічної анізотропії епітаксіальних феритових плівок і методи аналізу характеристик електромагнітно-спінових хвиль у шаруватих структурах з такими плівками. Проведено послідовний аналіз анізотропії епітаксіальних плівок, що включає розв'язання статичної задачі та отримання тензора динамічної магнітної проникності. З'ясовано межі справедливості відомої раніше моделі анізотропії. Запропоновано методи розв'язання спектральної задачі для магнітостатичних хвиль в неоднорідному феритовому шарі. Апрбовано метод зшивання імпедансів на випадок феритових шарів з градієнтною неоднорідністю, побудовано ефективний алгоритм для обчислення дисперсії та розподілу потоків енергії електромагнітно-спінових хвиль, які поширюються перпендикулярно підмагнічувальному полю в дотично намагнічених структурах з довільною кількістю шарів. Виявлено ряд особливостей дисперсії, згасання та розподілу потоків енергії поверхневих хвиль у неоднорідних феритових структурах. Теоретично обгрунтовано методику визначення магнітних параметрів феритових плівок за спектрами магнітостатичних хвиль. Наведено ефективні алгоритми обробки спектрів та рекомендації щодо зменшення впливу похибок на результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.273.4,022
Шифр НБУВ: РА315645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Бобков І. В. 
Моделювання фінансової стійкості державного банку в умовах динамічного ринкового середовища: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / І. В. Бобков ; Донецький національний університет. — Донецьк, 2009. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93 в 611
Шифр НБУВ: РА370995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бобков О.В. 
Особливості клініки, діагностики та лікування кровоточивих гострих виразок та ерозій шлунка та дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Бобков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою покращання результатів лікування кровоточивих ерозій та гострих виразок шлунка й дванадцятипалої кишки (КЕ, КГВ), що базується на цілеспрямованій діагностиці причинних захворювань і патологічних станів, а також правильній лікувальній тактиці. На підставі ретроспективного аналізу 836-ти історій хвороби пацієнтів з зазначеною патологією виявлено, що чинниками виникнення КЕ і КГВ є захворювання шлунка, соматичні хвороби, аліментарно-екологічні фактори, ульцерогенні медикаменти, стрес. Створено діагностичний алгоритм, що передбачає виявлення причинного захворювання чи патологічного стану, а також лікувальний алгоритм, який враховує особливості ураження слизової оболонки, характеристики шлунково-кишкової кровотечі та причинний фактор, а також дає змогу розробити лікувальну тактику у конкретному випадку. Відзначено, що лікувальний процес має містити складові: ендоскопічний гемостаз у випадку активної кровотечі, подальше лікування ураження слизової оболонки та одночасний терапевтичний вплив на причинне захворювання чи патологічний стан. У лікуванні з'ясовано ефективність застосування місцевої озонотерапії. Зазначено, що завдяки застосуванню запропонованих шляхів лікування має місце скорочення строків загоєння з КЕ з 7 - 10-ти діб, до 5 - 7, а КГВ - з 10 - 14-ти до 7 -10-ти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА337271

Рубрики:

      
8.

Бобкова С.А. 
Особливості лікування знімними пластинковими протезами у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.А. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання лікування та профілактики ускладнень, які розвинулись під час користування частковими знімними пластинковими протезами з акрилових пластмас у хворих на бронхіальну астму. Вивчено фізико-механічні властивості акрилових пластмас, виготовлених компресійним пресуванням і мікрохвильовою полімеризацією. Доведено перевагу мікрохвильової полімеризації. За допомогою цитохімічних, імунологічних методик і клінічних спостережень обгрунтовано використання сорбенту вуглецевого ДНК-вмісного для зменшення "зони ризику" розвитку запальних ускладнень ортопедичного лікування у хворих на бронхіальну астму. Обстежено 169 пацієнтів. Для прогнозування розвитку запальних змін слизової оболонки протезного ложа у хворих на бронхіальну астму запропоновано лабораторний симптомокомплекс повної елімінації ДНК-вмісним сорбентом ДНК-Е-РУК, підвищення вмісту внутрішньоклітинного глікогену в нейтрофілах периферичної крові, а також зміни протеолітичної активності в клітинах крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бобкова А.Г. 
Правове забезпечення рекреаційної діяльності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04; 12.00.06 / А.Г. Бобкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Теоретично досліджено господарсько-правовий та еколого-правовий аспекти рекреаційної діяльності. Розглянуто поняття права природокористування щодо рекреаційних цілей та рекреаційної діяльності, висвітлено особливості господарських і екологічних відносин підчас її здійснення. Проаналізовано законодавство стосовно рекреаційної діяльності та надано пропозиції щодо його вдосконалення. На підставі дослідження законодавства й узагальнення наукових джерел визначено поняття і правовий режим рекреаційного фонду, його складових частин. Розроблено питання створення рекреаційного фонду, визначено права власності на його території та ресурси. Описано види використання рекреаційного фонду та напрямки правової охорони. Сформульовано поняття суб'єктів рекреаційної діяльності, визначено їх особливості, організаційні форми, уточнено загальні засади їх правового статусу та види таких суб'єктів. Конкретизовано правові засади забезпечення ефективного здійснення рекреаційної діяльності: господарсько-правовий механізм, договірні відносини та відповідальність за порушення законодавства щодо такої діяльності. Аргументовано необхідність розробки концепції правового забезпечення рекреаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114
Шифр НБУВ: РА314952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бобков В.В. 
Розвиток статистичних досліджень в Таврійській губернії в ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бобков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії подано цілісну картину зародження, становлення та еволюції основних напрямків дослідницької діяльності органів адміністративної та земської статистики у Таврійській губернії. Розглянуто жанрову специфіку статистичних видань, оприлюднених за дорадянських часів. Виявлено нові закономірності та причинно-наслідкові зв'язки в історії розвитку провінційної науки. Систематизовано комплекс маловідомих довідкових і статистичних джерел: пам'ятні книжки, адреси-календарі, земсько-статистичні збірники та статті, опубліковані в дорадянських періодичних виданнях. З'ясовано значення наукових комунікацій у процесі оптимізації статистичних технологій. Встановлено роль губернських органів статистики у формуванні взаємодії системи "центр - провінція". В науковий обіг введено значну кількість біографічних джерел та імена маловідомих наукових статистичних діячів Таврійської губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + С6 л(4УКР-8ТАВ) +
Шифр НБУВ: РА334094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бобкова Т.В. 
Сонанти українського, російського та польського мовлення на матеріалі кінорентгену (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Бобкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

На підставі експериментально-фонетичного методу, за матеріалами кінорентгенографування визначено артикуляційну природу сонантів українського, російського та польського мовлення. Досліджено характерні прояви артикуляційної напруженості в процесі творення складів. Наведено опис динаміки губних сонантів українського, російського та польського мовлення протягом продукування складових фрагментів. Зіставлено артикуляційно-динамічні ознаки губних сонантів і відповідних глухих і дзвінких приголосних українського, російського та польського мовлення щодо виявлення артикуляційних чинників звучності сонантів. На матеріалі кінорентгенографування українського, російського та польського мовлення встановлено артикуляційні типологічні ознаки губних сонантів у структурі складових фрагментів. З використанням аналізованої підсистеми наведено класифікацію складів за визначальними артикуляційно-динамічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-121 + Ш141.4-121 + Ш141.4-121
Шифр НБУВ: РА317916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бобков Д.В. 
Удосконалення процесів осадження олова та сплаву олово-нікель з сульфаматних електролітів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Д.В. Бобков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено стабільні, екологічно безпечні електроліти осадження олова й сплаву олово - нікель на основі солей сульфамінової кислоти. Встановлено кінетичні параметри та вплив компонентів сульфаматних електролітів на катодне осадження олова. Досліджено вплив компонентів сульфаматних електролітів та їх концентрації на перебіг електродних реакцій спільного відновлення іонів олова й нікелю та на склад одержаних покрить. На підставі аналізу поляризаційних залежностей встановлено, що розряд гідратованих іонів олова з сульфаматних розчинів може проходити під впливом адсорбційної поляризації, обумовленої ПАР, та під електрохімічним і дифузійним контролем. Виявлено вплив концентрації потенціалвизначальних іонів і технологічних параметрів осадження сплаву на склад одержаних покрить. Розроблено математичну модель, що відображає вплив технологічних параметрів осадження сплаву та концентрації потенціалвизначальних іонів на склад одержаного покриття. Визначено оптимальний склад електроліту та режими катодного осадження сплаву олово - нікель. Вивчено каталітичні властивості покриттів із запропонованих електролітів, які активізують окиснення CO у повітряній суміші (вміст CO не більше 3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.7 + К663.054-3 +
Шифр НБУВ: РА355330

Рубрики:

      
14.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського