Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (1609)Книжкові видання та компакт-диски (1264)Журнали та продовжувані видання (78)
Пошуковий запит: (<.>A=БОЛДИРЄВ$<.>+<.>A=КИРИЛ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кирилова 
Асимптотичні зображення розв'язків нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь другого порядку, асимптотично близьких до рівнянь типу Емдена- Фаулера: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Людмила Олександрівна Кирилова ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612,0 + В161.613,0
Шифр НБУВ: РА366071

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Кирилюк Л.М. 
Висотна диференціація ландшафтів Поділля: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Л.М. Кирилюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні підходи та удосконалено теоретико-методологічні засади регіональних досліджень висотної диференціації ландшафтів, виділено етапи та чинники розвитку палеовисотної диференціації ландшафтів Поділля. Розроблено класифікацію висотно-ландшафтних комплексів, складено схему фізико-географічного районування сучасних ландшафтів регіону з урахуванням їх висотної диференціації. Поділля віднесено до Правобережного височинного лісостепового та Поліського рівнинного лісового висотно-ландшафтних країв. В їх структурі виділено 4 висотно-ландшафтні області: Подільську, Придніпровську, Придністровську та Малополіську та 10 висотно-ландшафтних районів. Обгрунтовано напрями поліпшення використання сучасних ландшафтів Поділля та їх охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА353718

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кирилюк Г.Л. 
Вплив кріопротекторів і режимів заморожування на механічне пошкодження клітин в області субевтектичних температур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Г.Л. Кирилюк ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив концентрацій кріопротекторів (диметилсульфоксиду (ДМСО), гліцерину, поліетиленоксиду з середньою молекулярною масою 1 500 (ПБО-1 500)) і режимів заморожування на пошкодження біологічних об'єктів (на прикладі клітин Saccharomyces cerevisiae, клітин диплоїдної культури людини та клітин фібробластів людини) за субевтектичних температур у процесі кріоконсервування. З використанням методу термопластичної деформації розроблено методику визначення механічних характеристик зразків і вивчено пружнопластичні властивості розчинів кріопротекторів у діапазоні температур їх склування. Запропоновано новий підхід до встановлення оптимальних концентрацій кріопротекторних речовин для їх застосування у процесі кріоконсервування. Наведено порогові концентрації досліджених кріопротекторів, за яких у заморожених зразках спостерігається різка зміна співвідношення між аморфною та кристалічною фазами, тобто відокремлені одна від одної рідинні включення перетворюються у наскрізні рідинні прошарки. У процесі кріоконсервування клітин S. cerevisiae і клітин культур людини виявлено різке зростання життєздатності клітин у разі перевищення порогових концентрацій кріопротекторних речовин після кріоконсервування з ДМСО, гліцерином і ПЕО-1 500, що свідчить про загальний характер виявленого явища. З'ясовано, що одним з механізмів кріопошкодження біооб'єктів є пластична релаксація підвищеного тиску, який виникає в окремих рідиннофазних включеннях за рахунок нерівноважної кристалізації. Визначено субевтектичні температурні інтервали й інтервали температур, за яких відбувається склування розчинів кріопротекторів методом термопластичної деформації. Доведено необхідність урахування даних температурних інтервалів у процесі кріоконсервування з метою зменшення механічного пошкодження біологічних об'єктів. Із урахуванням експериментальних даних оптимізовано режими охолодження біологічних об'єктів на прикладі клітин S. cerevisiae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с3 + Е0*550-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА359922

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кирилюк А.О. 
Геогідроморфологічний аналіз розвитку русла та заплави Верхнього Пруту: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Кирилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено геогідроморфологічний аналіз умов, чинників і особливостей руслоформування на характерних та однорідних ділянках верхньої течії річки Прут (у межах України). Виявлено основні закономірності даного процесу за референційних та антропогенних умов. Досліджено умови та чинники руслоформування Верхнього Пруту у гірській і напівгірській частині течії. Проаналізовано закономірності еволюції руслоформування річки вздовж течії та розвитку її русла і заплави в часі за природних умов. Виявлено, що основним чиником, який структурує течію Верхнього Пруту стосовно руслоформування є зовнішні обмеження, пов'язані з геологічною та тектонічною будовою території та відповідними особливостями дна долини. Виділено ділянки, які відносяться до трьох груп річкових русел: алювіальних, структурно-алювіальних і структурних. Обгрунтовано шляхи оптимізації використання й охорони русла та заплави досліджуваної річки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА362637

      
5.

Кирильчук А.А. 
Дерново-карбонатні грунти (рендзини) Малого Полісся: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / А.А. Кирильчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено динаміку елементарних грунтоутворюючих процесів та обумовлених характером і напрямком їх розвитку змін морфологічної будови, складу, властивостей і родючості дерново-карбонатних грунтів (рендзин), які тривалий період використовуються у сільськогосподарському виробництві за умов інтенсивного земелеробства. Об'єктом досліджень є модальні дерево-карбонатні грунти, сформовані на базі продуктів елювіогенези крейдяного мергелю у межах Підподільського та Радехівського природних районів Малого Полісся. З'ясовано, що під впливом інтенсивного сільськогосподарського освоєння відбувається трансформація елементарних грунтоутворюючих процесів, визначено їх швидкість і напрям, спостережено появу негативних тенденцій у динаміці основних грунтових властивостей та режимів. За результатами досліджень встановлено, що в освоєних дерново-карбонатних грунтах (рендзинах) домінуючими є наступні елементарні грунтоутворюючі процеси: дерново-акумулятивний, процес розчинення та вилуговування карбонатів як один із наслідків внутрішньогрунтового вивітрювання, процеси обезкарбоначування, декальцинації, гумосонакопичення, а також дезагрегації грунтової маси, який полягає в обезструктурюванні орного та підорного горизонтів, а також процес ущільнення грунтового профілю. Визначені напрямок і характер розвитку елементарних грунтоутворючих процесів в освоєнні дерново-карбонатних грунтів призводять до зміни їх морфогенетичних та агровиробничих властивостей, впливають на родючість і продуктивність даних грунтів. Наведено рекомендації щодо оптимізації використання досліджуваних грунтів, а також шляхи деяких негативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.16-2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кирилков В.А. 
Дисипативні властивості фрикційного контакту та їхній впив на фретингостійкість трибосистем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / В.А. Кирилков ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою маятникового триборелаксатора виконано комплексні дослідження дисипативних властивостей фрикційного контакту. За цього використано розроблену методику збудження вільних загасаючих крутильних коливань системи, елементом якої є досліджений контакт, підданий циклічному тангенціальному навантаженню у режимі попереднього зміщення, та застосовано вимір логарифмічного декременту і частоти цих коливань. Наведено результати вивчення дисипативних властивостей контакту за реверсивного попереднього зміщення та їх зміни на ранніх стадіях низькоамплітудного фретингу. Наведено опис встановленої під час дослідження стадійності фретинг-процесу. Досліджено ефективність підвищення фретингостійкості контакту змащуванням мастильними матеріалами. Запропоновано метод порівняльної експрес-оцінки антифретингової здатності пластичних мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 +
Шифр НБУВ: РА358654

Рубрики:

      
7.

Кирилова Л.І. 
Економічне обгрунтування інвестиційних проектів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.І. Кирилова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 18 с.: табл. — укp.

Наведено пропозиції щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування інвестиційних проектів промислових підприємств. Висвітлено економічний зміст інвестицій за ринкових умов, досвід використання методів оцінювання ефективності інвестиційних проектів, концептуальні підходи щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування проектів. Створено науковий підхід до визначення абсолютної та порівняльної ефективності даних проектів, а також принципи, що мають бути використані для розробки показників ефективності інвестицій. Виконано розрахунок економічної ефективності та періоду повернення позикових коштів. Запропоновано графічну інтерпретацію кругообігу авансованих інвестицій протягом періоду експлуатації проекту. Удосконалено метод визначення терміну окупності кумулятивних інвестицій. Розроблено метод визначення періоду окупності власного капіталу з урахуванням фактора часу та обігу основних і оборотних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА338324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кирилюк В.П. 
Ефективність систем обробітку чорноземів опідзолених у ланці зерно-просапної сівозміни правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Кирилюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив багаторічного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні чинники грунтової родючості та врожайність культур ланки сівозміни: горох - озима пшениця - цукрові буряки. Установлено, що застосування комбінованої полицево-чизельної системи основного обробітку (різноглибинної оранки з дискуванням) сприяє збереженню гумусу, покращує агрофізичні властивості, забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, дає змогу одержати вищі врожаї гороху, озимої пшениці та цукрових буряків водночас з меншими енергетичними витратами. Розроблено новий спосіб контролю бур'янів у посівах гороху. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадну систему основного обробітку грунту в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143 +
Шифр НБУВ: РА326575

Рубрики:

      
9.

Кирилич В. М. 
Задачі з вільними межами для гіперболічних систем квазілінійних рівнянь з частинними похідними першого порядку: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.02 / В. М. Кирилич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено крайові задачі з нелокальними умовами в криволінійному секторі та криволінійному чотирикутнику для квазілінійної гіперболічної системи рівнянь першого порядку, одержано достатні умови локальної та глобальної узагальненої розв'язності мішаної задачі з нелінійними крайовими умовами для даної системи рівнянь. Для гіперболічних систем квазілінійних рівнянь одержано умови розв'язності задачі про спряження розв'язків уздовж невідомої лінії контакту. Визначено неперервну локальну та глобальну, а також класичну локальну коректну розв'язність задачі з внутрішніми невідомими межами для сингулярної (виродженої) гіперболічної системи квазілінійних рівнянь. Одержано локальну ліпшицеву розв'язність мішаної задачі для сингулярної системи квазілінійних рівнянь у випадку, коли регулярна частина системи записана в канонічній формі Шаудера (загальний випадок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.625,0
Шифр НБУВ: РА376949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кирилов С.О. 
Збіжність рядів за деякими ортонормованими системами та коефіцієнтні оцінки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.О. Кирилов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.321,022

Рубрики:

      
11.

Кириленко 
Інвестиційна складова економічної безпеки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Володимир Іванович Кириленко ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-995
Шифр НБУВ: РА348223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Болдирєва 
Каталітичне окиснення H2 та CO на металокомплексах платини та паладію, гетерогенізованих на поверхні кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ольга Юріївна Болдирєва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32
Шифр НБУВ: РА322201

Рубрики:

      
13.

Кирилюк 
Кінонімія в сучасній українській мові: принципи номінації та способи творення: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ольга Леонідівна Кирилюк ; Кіровоградський держ. педагогічний ун-т ім. Володимира Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316
Шифр НБУВ: РА359165

      
14.

Болдирєв К.О. 
Конкурентно-мотиваційний механізм інноваційного становлення ринку праці в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / К.О. Болдирєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні аспекти проблеми інноваційного формування конкурентно-мотиваційного механізму ринку праці у трансформаційній економіці. Розкрито конкурентно-мотиваційний характер здійснення відносин конкуренції у ринково-комерційному процесі, що реально відбувається на ринку праці у трансформаційній економіці. Виявлено особливості інноваційної трансформації конкурентно-комерційного механізму у конкурентно-мотиваційний механізм сучасного ринку праці. Визначено трансформаційну необхідність та інноваційну можливість формування конкурентно-мотиваційного механізму у сегменті кваліфікованої робочої сили сектору зайнятості ринку праці України. Розроблено методичні рекомендації щодо застосування конкурентних мотивів під час проведення інноваційної ринкової політики трансформаційного типу раціональної зайнятості працездатного населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА358652

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Кирилова О.В. 
Концепція персонального журналізму у пресі Сполучених Штатів Америки (історія формування та сучасний аспект проблеми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Кирилова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу певних американських видань та діяльності їх власників сформульовано концепцію персонального журналізму, висвітлено її вплив та визначено роль американських медіа у системі соціальних інститутів. Значну увагу приділено фактору "персонального" у галузі масово-інформаційної діяльності. Виявлено сучасні прояви персонального журналізму на інформаційному ринку преси США, досліджено діяльність синдикових колумністів, а також зміну поняття персонального журналізму на персоніфіковану журналістику. Розглянуто трансформацію соціальних функцій преси у контексті американської культури, проаналізовано роль феномена персонального журналізму у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА334290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Кирилюк 
Ландшафтно-екологічний аналіз та оцінка території для цілей садівництва (на прикладі Хотинської височини): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Сергій Миколайович Кирилюк ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6 + П25 в751
Шифр НБУВ: РА354446

Рубрики:

      
17.

Кирилів 
Ліпідний та жирнокислотний склад тканин курей, ембріонів і добових курчат за різного складу раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Богдан Ярославович Кирилів ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-4 + П68-272
Шифр НБУВ: РА331055

Рубрики:

      
18.

Кирилюк А. В. 
Ліцензійний договір на використання літературних творів (цивільно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. В. Кирилюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан цивілістичних наукових і практичних джерел, в яких висвітлено питання застосування ліцензійного договору. Визначено поняття та специфіку правовідносин, які виникають у зв'язку з використанням літературних творів та окремих його елементів, суб'єктів даних правовідносин. Висвітлено поняття: літературного твору, персонажу літературного твору, ліцензійного договору на використанням літературного твору. Розглянуто динаміку розвитку зобов'язальних відносин із використання літературних творів, укладання договору, зміну та припинення його дії. Досліджено істотні умови договору, права й обов'язки сторін, відповідальність за порушення умов ліцензійного договору, підстави для розірвання договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)332.04
Шифр НБУВ: РА373564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кирилаха Н.Г. 
Математичне моделювання квазістаціонарних та нестанціонарних температурних полів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Н.Г. Кирилаха ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Побудовано та досліджено математичні моделі температурних полів рухомих та нерухомих ізотропних та анізотропних середовищ, в яких діють внутрішні джерела тепла. Враховуючи умови теплообміну, розглянуто моделі у вигляді нелінійних крайових задач для рівняння теплопровідності. Розглянуто математичну модель індукційного нагрівання рухомого середовища у вигляді задачі на спряження двох циліндрів з умовою імпедансного типу. Вперше стосовно розглянутих задач запропоновано замість однієї або двох крайових умов застосовувати нелокальну інтегральну умову. Показано ефективність застосування такої умови в різних задачах. Для розв'язання нелінійних модельних задач застосовано числові та числово-аналітичні методи, такі як метод зведення задачі до відповідного інтегрального рівняння, метод квадратурних формул, метод Роте, різницевий метод. Досліджено збіжність побудованих числових алгоритмів, доведено відповідні теореми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.165 +
Шифр НБУВ: РА328454

Рубрики:

      
20.

Кириленко О.П. 
Місцеві бюджети в економічній системі держави: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.П. Кириленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Комплексно досліджено теорію та практику місцевих бюджетів, показано їх місце та роль в економічній системі держави. Розглянуто процес еволюції місцевих бюджетів України та запропоновано його періодизацію. Обгрунтовано напрямки вдосконалення формування та використання коштів місцевих бюджетів, оптимізації розподілу ресурсів у бюджетній системі України, вдосконалення міжбюджетних відносин і, зокрема, порядку розрахунку бюджетних трансфертів, реформування місцевого оподаткування. Показано роль місцевих бюджетів у забезпеченні економічного розвитку, фінансової стабільності в державі, піднесенні добробуту населення, зміцненні інституту місцевого самоврядування, проведенні регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.34
Шифр НБУВ: РА318812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського