Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (340)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=БОНДАРЕВ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондарева Г. І. 
Виховання соціальної усталеності особистості старшокласника в навчально-виховному процесі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Г. І. Бондарева ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти проблеми виховання соціальної усталеності особистості старшокласника в навчально-виховному процесі. Розкрито сутність, зміст і структуру феномена "соціальна усталеність особистості", психолого-педагогічні умови її виховання й особливості прояву у сучасних старшокласників. Розроблено критерії оцінювання визначення рівнів і складено їх типологічні характеристики. Запропоновано й апробовано технологію виховання соціальної усталеності особистості старшокласника в навчально-виховному процесі сучасної загальноосвітньої школи, технічного ліцею та ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Обгрунтовано динаміку змін в особистості старшокласників до та після експериментальної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.0 + Ч421.331.1 + Ю951.14
Шифр НБУВ: РА384890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бондаревич І.М. 
Духовна цілісність особистості як атрибут саморозгортання людини: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / І.М. Бондаревич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію становлення духовної цілісності особистості як атрибуту саморозгортання людини. Духовну цілісніть людини розглянуто як її здатність протистояти природним і соціальним факторам та забезпечувати самовідтворення системи внутрішньоособистісних механізмів. Дану дефініцію визначено як коеволюційне самоструктурування особистості на засадах утримування впорядкованості її підструктур. Визначено наукові підходи та методологічну базу щодо характеристики духовної цілісності особистості. Проаналізовано її природні передумови, суть, зміст, структуру та рівні. Досліджено діалектику внутрішніх і зовнішніх факторів становлення духовної цілісності особистості за умов сучасного українського трансформаційного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю937.231 +
Шифр НБУВ: РА355766

Рубрики:

      
3.

Бондарев Р.В. 
Застосування йоддицерину у лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати комплексного обстеження хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин різної локалізації. Запропоновано і науково обгрунтовано спосіб хірургічного лікування хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин. Вивчено вплив йоддицерину на перебіг ранового процесу. Установлено, що застосування йоддицерину в дегенеративно-запальній фазі сприятливо впливає на перебіг післяопераційного періоду, зменшує число післяопераційних ускладнень і несприятливих наслідків лікування. Вивчення клінічної ефективності розробленого способу лікування на 85 хворих з гнійно-запальними процесами показало його високу ефективність, обгрунтовану необхідність застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52

Рубрики:

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бондарева О.Є. 
Міф та антиміф у жанровому моделюванні української драматургії кінця ХХ - початку XXI ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01; / О.Є. Бондарева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено основні закономірності жанрового моделювання в українській драматургії останньої третини XX - початку XXIст., можливі форми та фіксовані механізми процесуальної взаємодії міфу та драми під тиском стильової естетики, жанрової гібридизації, потужної гіпретекстуальності, різних європейських театральних практик XX ст. Жанрову систему новітньої української драматургії відрефлектовано як структурну цілісність зі сформованими закономірностями та механізмами внутрішніх процесів, окремі аспекти якої розглянуто на порівняльному синхронному зрізі метропольної і діаспорної драми. Обгрунтування більшості жанрових модусів здійснено з урахуванням діахронних претекстів. Досліджено різнорівневі організації сценічного простору, персонажів, драматургічного мовлення у п'єсах новітніх українських драматургів, завдяки яким оформлюється сучасна опозиція мінетичної/неміметичної п'єси, розкрито потенційність міфологічних структур для жанрово-стильової динаміки драматургії останньої третини XX - початку XXI ст. У науковий контекст введено розпорошені тексти українських драматургів досліджуваного періоду, які носять відкрито експериментальний характер і майже випадають за межі сьогоденного офіційного літературного та театрального процесу. Обгрунтовано їх значення як повноцінної наукової рефлексії та змодельовано потенційне академічне поле для подальших студіювань новітньої української драматургії. Проаналізовано різні рівні засвоєння новітніми драматургами художніх і культурних "претекстів", визначено провідні критерії активного відбору, завдяки якому певні тексти попередніх епох, прочитані на інтертекстуальному або інтермедіальному рівні, набувають статусу естетичних міфів для драматургії кінця XX - початку XXI ст. Показано специфіку авторського неоміфологічного дефініювання жанрів, що на сучасному етапі є загальноприйнятою практикою. Встановлено кореляції між "традиційними" та "авторськими" жанрами у досліджуваних драматургічних текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.191 + Ш5(4УКР)6-336 +
Шифр НБУВ: РА349150

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бондаревська Л.Л. 
Переживання у структуруванні системних характеристик підсвідомого (на матеріалі АСПН): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Л. Бондаревська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен переживань та виявлено їх вплив на структурування системних характеристик підсвідомого. Висвітлено теоретичні підходи до проблеми переживань, здійснено їх порівняння з трактуванням феномену переживання, базуючись на психодинамічному підході. Розкрито психологічний зміст категорії значущих переживань та виявлено їх глибинно-психологічну суть. З'ясовано, що зазначений феномен детермінується зовнішніми впливами (подією) та глибинними механізмами психіки, які актуалізуються у синтезі з попереднім досвідом переживань. Доведено, що переживання інтегрує ставлення суб'єкта до події, у цьому процесі формується індивідуально-неповторне сприйняття ситуації. З'ясовано умови виникнення значущих переживань, доведено їх взаємозв'язок з психологічними захистами, на формування яких мала вплив психічна травма, з об'єктними відношеннями й умовними цінностями суб'єкта. Досліджено особливості впливу травмувальних переживань на тенденції до психічного вигорання, психологічної смерті, психологічної імпотенції. Обгрунтовано необхідність здійснення глибинної психокорекції впливу значущих переживань на деструктивні тенденції психіки. Доведено результативність психокорекції, проведеної у майбутніх психологів-практиків за методом АСПН у контексті виявлення значущих переживань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.216 + Ю932.2-35 + Ю949.24 +
Шифр НБУВ: РА352132

Рубрики:

      
8.

Бондарев С.Г. 
Підвищення надійності складання шліцьових з'єднань шляхом вибору раціональної системи позиціювання елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.Г. Бондарев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічний метод підвищення надійності складання шліцьових з'єднань (ШЗ) з базуванням за шириною зубів. Наведено технології, за допомогою яких можно призначити раціональні технологічні режими для складальної операції та одержати надійність складання ШЗ не менш, ніж 0,98, що дозволить підвищити якісні показники складання шліцьової пари, відночас використовуючи менш точне та більш дешеве технологічне обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К682.3-64 +
Шифр НБУВ: РА337674

Рубрики:

      
9.

Бондаревська І.О. 
Психологічні особливості гендерної ідентичності жінок - майбутніх менеджерів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.10 / І.О. Бондаревська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність гендерної ідентичної як одного з видів соціальної ідентичності. Розкрито зміст і структуру гендерної ідентичності таких жінок - майбутніх менеджерів та обгрунтовано її роль у забезпеченні ефективності діяльності організації. Виявлено основні типи гендерної ідентичності таких жінок. Обгрунтовано психологічні умови розвитку компонентів гендерної ідентичності жінок - менеджерів адекватно управлінській діяльності. Розроблено й апробовано тренінгову програму розвитку компонентів гендерної ідентичності жінок - майбутніх менеджерів, необхідних для майбутньої ефективності управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА368543

Рубрики:

      
10.

Бондаревська І.А. 
Своєрідність естетичного в українській культурі XVII - XVIII століть: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / І.А. Бондаревська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Проаналізовано методологічні проблеми історико-естетичного аналізу та сформульовано принципи дослідження, а також акцентовано увагу на питанні відтворення історично своєрідних структур існування - соціальних, культурних, екзистенціальних - як визначальних для аналізу почуттєвих практик періоду XVII - XVIII ст., а також формування концепту естетичного. На підставі структурно семіотичного аналізу текстів І.Вишенського, Ф.Прокоповича, Г.Сковороди відтворено типові для української барокової культури моделі існування та розкрито динаміку притаманних їм форм почуттєвих практик. Вивчено співвідношення риторичного й естетичного у письменстві й образотворчому мистецтві. Розкрито концепт естетичного в "Енеїді" І.Котляревського. Динаміку мистецької діяльності відтворено шляхом експлікації опозицій автор - читач, реальне - уявне, наслідування - творення. Досліджено співвідношення між духовною насолодою в ідеалі благочестя та специфікою естетичних станів. Виявлено тенденцію до формування концепту естетичного у культурі XVII - XVIII ст. та розкрито парадоксальність цього історичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 г(4УКР)44/46 + Ч111.8 +
Шифр НБУВ: РА341039

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бондарева К.С. 
Способи організації паралельних обчислень в задачах математичного моделювання хіміко-технологічних процесів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.С. Бондарева ; Іні-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України. — К., 2009. — 25 с. — укp.

Наведено розвиток формальних методів побудови моделей і створення паралельного середовища, орієнтованого на моделювання технологічних процесів, що дозволить підвищити дружність засобів моделювання до користувачів і забезпечити ефективну модельну підтримку дослідження, проектування й автоматизації технологічних процесів, які можуть широко застосовуватись і в інших предметних областях. Дано визначення та розроблено структуру апаратного та програмного забезпечення технологічно орієнтованого паралельного моделюючого середовища. Сформульовано вимоги до середовища, на підставі яких визначено функції ТОМПС і етапи моделювання. Розглянуто стратегію декомпозиції технологічних проблем, спосіб аналізу й алгоритми функціонування їх аналізатора, формалізовано представлення топологічної ТС-інформації в моделях. Розроблено алгоритми генерування та генератор підсистем рівнянь віртуальних паралельних моделей технологічних процесів. Дано визначення віртуальної паралельної моделі, що може бути представлена на різних рівнях ієрархії залежно від заданої мінімальної гранулярності процесів. Запропоновано чотири рівні ВПМ і підходи до розпаралелювання. Визначено, що ампіорний аналіз рівнів ВПМ за рівномірністю завантаження процесів, співвідношенню обчислювальних операцій та операцій обміну, прискоренню моделювання й ефективного використання обчислювальних ресурсів є основою для відображення ВПМ на цільові паралельні MIMD-системи. Одержано формули оцінки всіх рівнів ієрархії віртуальної паралельної моделі. Запропоновано архітектуру інтерфейсу користувача й описано побудову діючого дослідного зразка технологічно-орієнтованого паралельного моделюючого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11 c11 +
Шифр НБУВ: РА367925

Рубрики:

      
12.

Бондарева О.О. 
Стан вуглеводного обміну у хворих на бронхіальну астму в залежності від варіанту терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Бондарева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-функціональних та біохімічних досліджень у 263 хворих: 203 хворих на бронхіальну астму (БА), 15 хворих, які страждають на БА, ускладнену цукровим діабетом (ЦД), 45 хворих на інсулінонезалежний ЦД. Виявлено, що зростання тяжкості перебігу БА, ступеню дихальної недостатності погіршує вуглеводний обмін. Найбільше на вуглеводний обмін впливає вживання системних глюкокортикоїдів (ГК) та монотерапія великими дозами бета-агоністів. Вживання інгаляційних КГ менше змінює вуглеводний обмін у порівнянні з системними ГК. Наявність у хворих на БА вірогідних факторів ризику ЦД прискорює розвиток порушень вуглеводного обміну. У хворих на БА доцільно проведення тесту толерантності до глюкози та визначення рівня глікозильованого гемоглобіну для оцінки стану вуглеводного обміну та його компенсації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА308009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бондарев Д.В. 
Фізичне вдосконалення студентів технічних вищих навчальних закладів засобами футболу: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Д.В. Бондарев ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009 — укp.

Проаналізовано фізичний стан студентів технічного ВНЗ і визначено роль футболу у системі засобів і методів підвищення ефективності процесу їх фізичного виховання. Визначено початковий рівень фізичного стану та спеціальної підготовки студентів, що займаються футболом. Розроблено й обгрунтовано методику фізичного вдосконалення студентів технічного ВНЗ з пріоритетним використанням засобів футболу, яка грунтується на поетапному плануванні та передбачає застосування навчально-тренувальних завдань, оптимізованих з урахуванням зовнішніх параметрів навантаження. Оцінено ефективність розробленої методики. Одержано значення покращаних показників підготовки студентів у різних аспектах, а також значення модельних показників їх спеціальної підготовки. Проведено комплексне порівняльне оцінювання факторної структури фізичної підготовки студентів й одержано її факторну модель стосовно студентів, які займаються фізичним вихованням з пріоритетним застосуванням засобів футболу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78 +
Шифр НБУВ: РА364013

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Бондарева Л.В. 
Флора і рослинність Гераклейського півострова: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.В. Бондарева ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено склад і структуру спонтанної флори та природної рослинності Гераклейського півострова, яка налічує 786 видів вищих судинних рослин з 399-ти родів, 85-ти родин, 6-ти класів та 4-х відділів. Проаналізовано систематичну, ареалогічну, біоморфологічну й екологічну структуру флори Гераклейського півострова, визначено її регіональні особливості. Виявлено 11 класів, 11 порядків, 13 союзів, 16 асоціацій природної рослинності Гераклейського півострова. Вперше описано 4 асоціації, 4 субасоціації та 8 варіантів асоціацій. Наведено созологічну оцінку флори та рослинності даного регіону, виявлено 68 рідкісних видів та 5 раритетних синтаксонів, запропоновано заходи щодо охорони рослинного покрову Гераклейського півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8 + Е50*852.119 +
Шифр НБУВ: РА356146

Рубрики:

      
15.

Бондаревич С.М. 
Часові параметри індивідуально-типологічних особливостей суб'єктів з соматичними порушеннями: автореф... канд. психол. наук. 19.00.01 / С.М. Бондаревич ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. : рис. — укp.

Здійснено теоретичне, психологічне, психопатологічне та психосоматичне обгрунтування та розробку індивідуально-психологічної діагностики з урахуванням власного (біологічного) часу людини, взаємозв'язку виникнення, прояву та перебігу соматичних порушень урологічного профілю та темпераментального напряму особистості. Розкрито проблему прояву та розвитку "переважальних хвороб" на прикладі соматичних порушень урологічного профілю. Досліджено індивідуально-типологічні особливості суб'єктів з такими порушеннями у взаємозв'язку з часовими параметрами, а також виявлено співвідношення між ними. Установлено взаємозв'язок і взаємозалежність між певними індивідуально-типологічними особливостями суб'єктів, часовими параметрами та певними соматичними порушеннями. З використанням одержаних результатів дослідження розроблено систему психолого-організаційних заходів психолого-профілактичної та прогностичної спрямованості на суб'єктів з соматичними порушеннями з урахуванням взаємозв'язку, взаємозалежності та їх співвідношень між індивідуально-типологічними особливостями та часовими параметрами на прикладі соматичних порушень урологічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.251 + Ю935.113.921 +
Шифр НБУВ: РА358940

Рубрики:

      
16.

Бондаревський А.О. 
Шляхи підвищення ефективності лікування при пошкодженнях товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Бондаревський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Розроблено спеціалізовану лікувально-реабілітаційну програму догляду за постраждалими з колостомами після пошкоджень товстої кишки, доведено необхідність початку реабілітаційних заходів у гострому періоді абдомінальної травми. На відміну від загальноприйнятого розуміння реабілітації, як відновлення анатомічної цілісності товстої кишки, у запропонованій спеціалізованій програмі передбачено комплексне та поетапне застосування хірургічних, медичних, соціально-економічних, психологічних і професійних заходів протягом усього періоду лікування до повернення постраждалого у суспільство. Вперше у вітчизняній хірургії пошкоджень товстої кишки застосовано метод і розроблено методику оцінки якості життя постраждалих із стомами, показники якого доповнюють існуючі клініко-інструментальниі та є об'єктивними критеріями моніторингу лікувальних і реабілітаційних заходів. На підставі об'єктивних критеріїв оцінки якості життя обгрунтовано чинники, що негативно впливають на безпосередні та віддалені наслідки хірургічного лікування пошкоджень товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.308
Шифр НБУВ: РА318089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бондаревська О. М. 
Вплив бюджетної децентралізації на економічну безпеку регіону / О. М. Бондаревська. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – поглиблення теоретичних засад, удосконалення методичних підходів та розроблення практичних рекомендацій з підвищення рівня економічної безпеки регіонів України в умовах бюджетної децентралізації. Об'єкт – забезпечення економічної безпеки регіону в умовах бюджетної децентралізації в Україні. Методи – теоретичного узагальнення, наукової абстракції та системного аналізу; економіко-математичного моделювання; інтегрального оцінювання.Новизна та основні результати роботи – розкрито сутність та особливості прояву бюджетної децентралізації у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону; визначено системні характеристики економічної безпеки на державному й регіональному рівнях; розроблено підходи до ідентифікації впливу бюджетної децентралізації на економічну безпеку регіону; запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання економічної безпеки регіону з урахуванням впливу бюджетної децентралізації; визначено вплив бюджетної децентралізації на рівень фінансової складової та інтегральний індекс економічної безпеки регіонів; обґрунтовано напрями поглиблення бюджетної децентралізації у контексті зміцнення економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка.^UThe aim is to deepen the theoretical foundations, improve methodical approaches and develop practical recommendations for raising the level of economic security of Ukraine's regions under conditions of budget decentralization. The object is to support the economic security of the region in conditions of budget decentralization in Ukraine. To achieve these objectives the following methods were used: theoretical generalization, scientific abstraction and system analysis; economic-mathematical modeling; integral evaluation. Novelty and main results of the research consists of essence was revealed and features of the manifestation of budget decentralization in providing of social and economic development of the region; were defined the systemic characteristics of economic security at the state and regional levels; was developed approaches for identifying the impact of fiscal decentralization on economic security of the region; the scientific and methodical approach was proposed to estimate the economic security of the region, taking the impact of the budget decentralization; the influence of budgetary decentralization on the level of financial component and integral index of economic security of regions is determined; directions of deepening budgetary decentralization in the context of strengthening the economic security of the region were justified. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бондаревська К. В. 
Стратегія забезпечення соціальної безпеки на ринку праці України / К. В. Бондаревська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню теоретико-методологічних основ системного дослідження соціальної безпеки на ринку праці та практичних рекомендацій щодо розробки стратегії забезпечення соціальної безпеки на ринку праці України. Розвинуто теоретичний базис дослідження соціальної безпеки на ринку праці та дефініцій, що визначають її сутність, удосконалено наукові підходи щодо виокремлення рівнів соціальної безпеки на ринку праці та обґрунтовано її компоненти, визначено концептуальні основи механізму інституційного забезпечення соціальної безпеки на ринку праці, розроблено методологію її оцінки. Проаналізовано тенденції розвитку світового та національного ринків праці, що визначають стан соціальної безпеки, проведено комплексну рейтингову оцінку рівня соціальної безпеки на ринку праці України у регіональному вимірі. Досліджено параметри неформальної зайнятості та наслідки її впливу на безпеку ринку праці України, надано характеристику соціальній безпеці молоді та осіб старшого віку на ринку праці в контексті діагностики загрози безробіття, здійснено діагностику загроз у сфері оплати праці та визначено шляхи їх подолання. Обґрунтовано концептуальні основи оцінювання перспектив нейтралізації ключових загроз соціальній безпеці на ринку праці України, ідентифіковано ключові загрози соціальній безпеці на національному ринку праці, розроблено імітаційну модель стратегії забезпечення соціальної безпеки на ринку праці в контексті трансформації ключових загроз. Обґрунтовано концептуальні засади розробки багаторівневої стратегії соціальної безпеки на ринку праці, запропоновано напрями реалізації стратегії забезпечення соціальної безпеки на ринку праці України та регіонів; обґрунтовано стратегічні пріоритети соціальної безпеки на внутрішньофірмовому ринку праці.^UThe dissertation is devoted to the scientific substantiation of the theoretical and methodological bases of the systematic research of social security in the labor market and practical recommendations for the development of a strategy of implementation of social security in the labor market of Ukraine. The theoretical basis of the research of social security in the labor market and the definitions that define its essence are developed, the scientific approaches to the separation of levels of social security in the labor market are improved and its components are substantiated, the conceptual bases of the mechanism of institutional provision of social security in the labor market are determined. The tendencies of development of the world and national labor market that determine the stage of its social security are analyzed; a comprehensive rating assessment of the level of social security in the labor market of Ukraine in the regional dimension is carried out. The parameters of informal employment and the consequences of its impact on labor market security are studied, the social security of youth and elderly people in the labor market in the context of diagnosing the threat of unemployment is characterized, the diagnostics of threats in the sphere of labor payment is carried out and ways of their overcoming are defined. The conceptual bases of the assessment of prospects of neutralization of the key threats to social security in the labor market of Ukraine are substantiated, key threats to social security in the national labor market using methods of economic and mathematical modeling are identified, and the simulation model of the strategy of social security in the labor market is developed. The conceptual bases of development of the multilevel strategy of social security in the labor market are proved, the directions of realization of the strategy of implementation of social security in the labor market of Ukraine and its regions are offered; the strategic priorities of social security in the intrafirm labor market are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського