Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (1003)Книжкові видання та компакт-диски (718)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>A=БРАТЕРСЬК$<.>+<.>A=ДРОН$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ТАРАСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дроненко В.Г. 
Обгрунтування нового методу формування антирефлюксного ілеотрансверзоанастомозу після правобічної геміколектомії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Г. Дроненко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему сучасної колопроктології, а саме: можливості відтворення анатомо-топографічних структур, подібних до баугінієвого клапану людини. Розроблено конструкцію антирефлюксного ілеотрансверзоанастомозу (ІТА), за якою клапан моделюється виключно зі стінки товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23 +
Шифр НБУВ: РА353403

Рубрики:

      
2.

Дронов С.М. 
Особливості нейротропних ефектів анальгетиків та клонідину в умовах експериментального "психотичного еквіваленту": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.М. Дронов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив наркотичних анальгетиків (промедолу, морадолу, трамалу), ненаркотичних знеболюючих засобів (кеторолаку, парацетамолу) та клонідину на функціональний стан і функціональну організацію утворень лімбіко-ретикуло-неокортикальної системи мозку тварин з метою виявлення особливостей центрального нейротропного компоненту антиноцицептивного ефекту цих фармакологічних засобів за умов та експериментальної "психотичної" патології вищої нервової діяльності. Одержано дані щодо зміни антиноцицептивного потенціалу анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотчиного еквіваленту" та встановлено характер впливу досліджуваних препаратів на прояви афективної симптоматики модельованої "психотичної" патології. Доведено, що передумовою змін антиноцицептивної активності анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотичного еквіваленту" є перехід фронтальної зони кори великих півкуль мозку, дорзальної ділянки гіпокампу та дорзо-медіальної мигдаликового комплексу, а також сітчастого утворення середнього мозку на новий рівень функціональної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-52 +
Шифр НБУВ: РА333311

Рубрики:

      
3.

Дронов 
Діагностика та хірургічне лікування пухлин позапечінкових жовчних проток: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Олексій Іванович Дронов ; АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.2-59
Шифр НБУВ: РА326225

Рубрики:

      
4.

Дронова І.В. 
Моделі і методи управління проектами на ринку освітніх послуг (в умовах інтеграції економіки України у єдиний європейський простір): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Дронова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг за умов реформи системи освіти та приведення її до європейських стандартів. Розглянуто рішення ряду задач щодо управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг за умов реформи системи освіти шляхом розробки аналітичних моделей символьно-числового аналізу. Зазначено, що розроблений комплекс методів та моделей є науково-методичною основою для створення інструментальних засобів управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг у період інтеграції економіки України у єдиний європейський економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)к
Шифр НБУВ: РА330694

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
5.

Дронова І.Ю. 
Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Ю. Дронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості епідемічного розповсюдження холери та її збудника на території України в період 7-ї пандемії. Виявлено фактори довкілля, що впливають на епідемічний процес холери та на біологічні властивості збудника. Виявлено залежність інтенсивності епідемічного прояву холери від клімато-географічних характеристик місцевості. Надано рекомендації щодо визначення обсягу лабораторних досліджень об'єктів довкілля на присутність холерних вібріонів на територіях, що належать до різних клімато-географічних зон України. Експериментально виявлено можливість тривалого співкультивування холерних вібріонів з оксегенічною культурою синьо-зелених водоростей Synechocystis PCC в середовищі з підвищеною місткістю NaCl. За таких самих умов виявлено інгібуючу дію зелених водоростей Platimonas viridis на процеси життєдіяльності холерних вібріонів. Розроблено методику визначення експресії генів патогенності у холерних вібріонів на культурі клітин HeLa. Досліджено строки збереження та показано експресію гена ctx у V. cholerae O1 за розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-3 + Р264.929-8
Шифр НБУВ: РА320690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Дронова О. Л. 
Геосистемний аналіз факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій в Україні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. Л. Дронова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено систематизацію процесів та явищ у геосистемі, які виникають під впливом факторів техногенного ризику. Проаналізовано причинно-наслідкові зв'язки у комплексі виникнення та розвитку надзвичайних ситуацій, на підставі чого розроблено методику конструктивно-географічного оцінювання факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Проведено оцінювання соціально-економічних факторів надзвичайних ситуацій в Україні, встановлено їх зв'язок з відповідними змінами у стані природних компонентів і здоров'ї людини. Запропоновано функціональне зонування адміністративних областей України за факторами ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Досліджено кореневі причини виникнення техногенних надзвичайних ситуацій в Україні, пов'язані з фундаментальними макроекономічними проблемами розвитку суспільства на сучасному етапі та, на підставі застосування методів стратегічного планування, запропоновано науково-практичні рекомендації щодо можливих заходів з їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0(45УКР) с6 + Ц9-532
Шифр НБУВ: РА379031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дронова А. О. 
Оптимізація діагностичних та реабілітаційних заходів у відновному періоді геморагічного півкульового інсульту: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / А. О. Дронова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню діагностики та підвищенню ефективності реабілітації хворих на геморагічний півкульовий інсульт на етапі відновного періоду захворювання шляхом виявлення клініко-неврологічних, нейропсихологічних та нейрофізіологічних особливостей та оптимізації лікування за допомогою використання комбінованої нейрометаболічної терапії. Для досягнення поставленої мети нами було проведено відкрите, когортне, контрольоване дослідження 97 хворих (медіана віку хворих була 58 (52; 63) років) на геморагічний півкульовий інсульт впродовж відновного періоду захворювання, яке включало оцінювання клініко-неврологічних даних, нейропсихологічного тестування, показників якості життя, параметрів спектрального аналізу біоелектричної активності головного мозку із подальшою оптимізацією реабілітаційних заходів.Наукова новизна отриманих результатів. Вперше обґрунтовано та доведено ефективність використання комбінації препаратів нейрометаболічної дії іпідакрин та фенібут в реабілітаційних заходах у пацієнтів з ГПІ у відновному періоді захворювання, що сприяє покращенню когнітивних функцій, зокрема підвищенню рівнів запам’ятовування та уваги. Виявлено особливості перебігу відновного періоду у хворих на ГПІ, зокрема дані про зв’язок латералізації вогнища ураження, віку і статі пацієнтів з вираженістю неврологічного дефіциту та динамікою його відновлення, рівнем інвалідизації, ступенем самообслуговування, когнітивними та нейропсихологічним порушеннями. Дістали подальшого розвитку відомості про зміни показників якості життя у пацієнтів з ГПІ у динаміці відновного періоду захворювання та фактори, які на них впливають. Поглиблено уявлення про негативний зв’язок вираженості спастичності м’язів у хворих на ГПІ з показниками незалежності у повсякденному житті та якості життя хворих впродовж відновного періоду захворювання. Розширені дані про стан біоелектричної активності головного мозку у пацієнтів з ГПІ у відновному періоді захворювання на основі комплексного спектрального аналізу ЕЕГ-патерну головного мозку на 30-ту добу захворювання. Встановлені кореляційні зв’язки між параметрами ЕЕГ-патерну та рівнем неврологічних, когнітивних порушень і відновленням незалежності у повсякденному житті на 180-ту добу захворювання.Практичне значення отриманих результатів. В результаті проведеного комплексного клініко-неврологічного та нейропсихологічного дослідження із застосуванням сучасних шкал виявлено клінічні особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих на ГПІ, які необхідно враховувати при проведенні реабілітаційних заходів та для диференційованого застосування лікарських засобів. Доведено клінічну ефективність використання у пацієнтів з ГПІ комбінації препаратів іпідакрин 5 мг та фенібут 300 мг тричі на день впродовж місяця на тлі базисної терапії для покращення когнітивних функцій у відновному періоді захворювання.^UThe dissertation is devoted to improving diagnostics and increasing efficiency of rehabilitation of patients with haemorrhagic hemispheric stroke during the recovery period of the disease by identifying clinical-neurological, neuropsychological and neurophysiological features and optimizing treatment using combined neurometabolic therapy.To achieve this goal, we conducted an open, cohort, controlled study of 97 patients (median age of patients was 58 (52; 63) years) with haemorrhagic hemispheric stroke during the recovery period of the disease, which included evaluation of clinical and neurological data, neuropsychological testing, quality indicators of life, parameters of spectral analysis of brain bioelectric activity with further optimization of rehabilitation measures.Scientific novelty of the obtained results. For the first time, the effectiveness of the use of neurometabolic therapy in the form of a combination of the drugs ipidacrine and phenibut in the complex of rehabilitation measures in patients with HHS in the recovery period of the disease, which contributes to the improvement of cognitive functions, in particular, increasing the levels of memorization and attention, has been substantiated and proven.Features of the course of the recovery period in patients with HHS were revealed, in particular, data on the relationship of lateralization of the lesion, the age and gender of patients on the severity of the neurological deficit and the dynamics of its recovery, the level of disability, the degree of self-care, cognitive and neuropsychological disorders.Information on changes in the quality of life indicators of patients with HHS in the dynamics of the recovery period of the disease and the factors affecting them were further developed.The understanding of the negative relationship between the severity of muscle spasticity in patients with HHS with indicators of independence in everyday life and the quality of life of patients during the recovery period of the disease was deepened.It was extended the data on the state of bioelectrical activity of the brain in patients with HHS in the recovery period of the disease based on a complex spectral analysis of the EEG pattern of the brain on the 30th day of the disease. Correlations were set between the parameters of the EEG pattern and the level of neurological and cognitive disorders and the restoration of independence in everyday life on the 180th day of the disease.Practical significance of the obtained results. As a result of a complex clinical-neurological and neuropsychological study with the use of modern scales, clinical features of the course of the early recovery period in patients with HHS were revealed. They must be taken into account when carrying out complex rehabilitation measures and for the differentiated use of medicines.The clinical effectiveness of using a combination of ipidacrine 5 mg and phenibut 300 mg three times a day during a month on the background of basic therapy to improve cognitive functions in the recovery period of the disease has been proven in patients with HHS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Дронь В.С. 
Задача Коші для ультрапараболічних рівнянь типу Колмогорова: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.С. Дронь ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.3,022
Шифр НБУВ: РА310979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дронь Ю.С. 
Екологічні чинники формування відновних умов та їх роль у генезисі бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ю.С. Дронь ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування відновних умов та їх вплив на генезис бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття. Встановлено роль окремих екологічних чинників у процесі розвитку відновних умов. Наведено визначення терміну "відновні умови". Досліджено їх вплив на грунтоутворення, зокрема, на формування морфологічних, водно-фізичних, мікробіологічних, хімічних властивостей бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття, їх екологічний статус і продуктивність. Запропоновано спосіб оптимізації фосфорного забезпечення рослин на кислих гідроморфних грунтах шляхом локального внесення невисоких доз фосфорних добрив під час посіву. Відтворено процес конкрецієутворення за лабораторних умов та запропоновано модель, що його пояснює. Вивчено закономірності поширення ортштейнів та вмісту в них кислоторозчинних форм заліза та марганцю у межах однорідного ареалу досліджуваних грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-1(4УКР) + П034.13-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дроняєва Г. М. 
Розвиток світового фінансового ринку в аспекті формування глобального економічного простору: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Г. М. Дроняєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади дослідження світового фінансового ринку. Визначено вплив глобалізації на розвиток світового фінансового ринку. Охарактеризовано структуру світового фінансового ринку. Досліджено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку. Проаналізовано розвиток світового валютного ринку на сучасному етапі. Визначено вплив глобалізації на інституційну структуру світового фінансового ринку. Проаналізовано розвиток світового фондового ринку як інфраструктурного елементу світового фінансового ринку та чинника формування глобального економічного простору. Визначено вплив фінансової глобалізації на розвиток кризових явищ у світовій економіці. Оцінено перспективи розвитку фінансового ринку України та перспективи його інтернаціоналізації. Обгрунтовано перспективи розвитку інституційної структури світового фінансового ринку за умов формування глобального економічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА377552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Дроняк М.М. 
Хірургічне лікування хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Дроняк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми лікування хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці з пріоритетним застосуванням мініінвазивних технологій. На підставі аналізу результатів клінічного та лабораторного моніторингу показано ефективність застосування у хворих на біліарний гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці, двохетапної хірургічної тактики, що полягає в ранній декомпресії жовчовивідних шляхів за допомогою ендоскопічної папілосфінктеротомії вже в перші дві доби з часу госпіталізації та виконання другим етапом, після стабілізації стану хворих, лапароскопічної холецистектомії. Показано, що у хворих на аліментарний гострий панкреатит методом вибору є комплексна консервативна терапія, а у випадку наростання білірубінемії - тимчасове ендобіліарне стентування. З'ясовано, що відкриті оперативні втручання в ранні терміни з моменту госпіталізації хворих в стаціонар проводяться у випадках, коли неможливо усунути блок жовчовивідних шляхів мініінвазивними методами, а в пізні терміни (2 - 3-й тиждень захворювання) - у випадку розвитку гнійно-септичних ускладнень панкреонекрозу. Доведено, що реалізація розробленої хірургічної тактики у хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці дозволяє зменшити летальність після застосування мініінвазивних технологій до 1,64 %, після відкритих оперативних втручань до 18,75 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-3 +
Шифр НБУВ: РА348467

Рубрики:

      
12.

Зульфугаров І. Г. 
Диференційна діагностика синдрому жовтяниці та її лікування в хірургічних хворих (клініко-експериментальне дослідження): автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. Г. Зульфугаров. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню результатів лікування найбільш тяжкої категорії хірургічних хворих із жовтяницею, спричиненою гострим панкреатитом (ГП) і синдромом Міріззі, як складної проблеми в діагностиці, виборі тактики й обсягу оперативного втручання.Причини незадовільних результатів у разі лікування хворих із синдромом жовтяниці, спричиненим ГП і синдромом Міріззі, були проаналізовані та з’ясовані за даними літератури та клініки. В експерименті обґрунтовано необхідність раннього відновлення прохідності жовчних проток з обов’язковим усуненням причини блоку. На основі морфологічного вивчення печінки обґрунтована тактика лікування хворих на ГП, залежно від особливостей жовтяниці, обґрунтовані методи відновлення фізіологічної жовчної протоки у хворих із різними видами синдрому Міріззі.Об’єктом дослідження є жовтяничний синдром у хворих на ГП і синдром Міріззі.Предметом нашого дослідження стали показники функції та гістологічна структура печінки при механічній і паренхіматозній жовтяниці, морфологічні особливості стінки холедоха й жовчного міхура (ЖМ). У процесі дослідження застосовували клініко-лабораторні, морфологічні та статистичні методи.У роботі вперше в експерименті вивчена морфологія холедоха та печінки в динаміці з збереженим блоком жовчотоку та частково відновленим пасажем жовчі, що стало обґрунтуванням необхідності раннього й повного відновлення жовчотоку.Доповнено наукові дані щодо морфології та функції печінки при частковому порушені пасажу жовчі. В експерименті уточнено гістологічну структуру стінки холедоха в разі часткового й повного відновлення пасажу жовчі.Подальший розвиток дістало морфологічне обґрунтування методу диференційної діагностики механічної та паренхіматозної жовтяниці із застосуванням ультразвуку.Уперше запропоновано диференційно-діагностичні критерії, встановлені в процесі ультразвукової діагностики (УЗД) паренхіматозної та механічної жовтяниці у хворих на ГП. Доповнено наукові дані щодо методів оперативного втручання, спрямованих на збереження фізіологічного пасажу жовчі при другому типі синдрому Міріззі.Для застосування в практичній охороні здоров’я запропоновано неінвазивний метод диференційної діагностики паренхіматозної та механічної жовтяниці (патент України на корисну модель № 134089). Запропоновано ультразвукові критерії відновлення фізіологічного пасажу жовчі у хворих із синдромом Міріззі I та II типу внаслідок лапароскопічної холецистофістулітотомії та пластики стінки холедоха при відкритій лапаротомії.Робота має клініко-експериментальний характер. Для вивчення функції та гістологічної структури печінки, а також структури стінки холедоха сформована модель відновлення жовчотоку після повної обструкції холедоха. Тварин виводили з експерименту через 3, 7, 14, 21 та 35 діб.Клінічний розділ роботи базується на результатах лікування 114 ургентних хворих із синдромом жовтяниці та болями в животі, з яких у 52 (45 %) причиною болю став ГП, у 42 (38,8 %) — патологія ЖМ та позапечінкових жовчних шляхів, у 20 (17,2 %) хворих болі були пов’язані з фіброзом печінки, цирозом печінки, гострим і хронічним гепатитом.^UDissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of PhilosophyThe thesis is devoted to improving the results of treatment of the most severe category of surgical patients suffering with jaundice caused by acute pancreatitis (AP) and Mirizzi’s syndrome, as a difficult problem in diagnosis, choice of tactics and scope of surgical intervention.The causes of unsatisfactory results in the treatment of patients with jaundice syndrome caused by AP and Mirizzi’s syndrome were analyzed and clarified according to the literature and clinical data. The experiment substantiates the need for early restoration of the bile ducts with the obligatory elimination of the cause of the block. The tactics of treating patients with AP are substantiatedon the basis of a morphological study of the liver, depending on the characteristics of jaundice, methods of restoring the physiological bile duct in patients with various types of Mirizzi’s syndrome are substantiated.The object of the study is jaundice in patients with AP and Mirizzi’s syndrome.The subject of our study is the indicators of the function and histological structure of the liver in obstructive and parenchymal jaundice, the morphological features of the wall of the choledochus and gallbladder. Clinical, laboratory, morphological and statistical methods were used during the course of the study.In this work, for the first time in the experiment, the morphology of the common bile duct and liver was studied in dynamics with a preserved block of the bile duct and a partially restored passage of bile, which became the rationale for the need for early and complete restoration of the bile duct.The scientific data on the morphology and function of the liver with a partial violation of the passage of bile has been supplemented. In the experiment, the histological structure of the wall of the choledochus was clarified in the case of partial and complete restoration of the passage of bile.The morphological substantiation of the method of differential diagnosis of mechanical and parenchymal jaundice with the use of ultrasound was further developed.For the first time, differential diagnostic criteria were proposed, which were established in the process of ultrasound diagnostics of parenchymal and obstructive jaundice in patients with AP. The scientific data on methods of surgical intervention aimed at maintaining the physiological passage of bile in patients with the second type of Mirizzi’s syndrome has been supplemented.A non-invasive method for the differential diagnosis of parenchymal and obstructive jaundice has been proposed for use in practical healthcare (Ukrainian patent for a utility model No. 134089). Ultrasonic criteria are proposed for restoring the physiological passage of bile in patients with Mirizzi’s syndrome of types I and II due to laparoscopic management of cholecystoenteric fistula and plastics of the choledochal wall during open laparotomy.The work is clinical and experimental in its nature. In order to study the function and histological structure of the liver, as well as the structure of the wall of the choledochus, a model of recovery of the bile duct after complete obstruction of the choledochus was formed. The animals were withdrawn from the experiment after 3, 7, 14, 21 and 35 days.The clinical section of the work is based on the results of treatment of 114 urgent patients with jaundice syndrome and abdominal pain, of which 52 (45%) patients had AP as the cause of pain, 42 (38.8%) had pathology of the gallbladder and extrahepatic biliary tract, and 20 (17.2%) of patients with pain associated with various liver pathologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Левченко Л. В. 
Обґрунтування тактики хірургічного лікування пацієнтів з обтураційною жовтяницею пухлинного генезу, ускладненою холангітом / Л. В. Левченко. — Б.м., 2022 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Маринів 
Податкова перевірка як організаційно-правова форма реалізації податкового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Наталія Анатоліївна Маринів ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА352494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Маринін А.І. 
Розроблення та застосування імпульсного електрогідравлічного способу оброблення сировини рослинного походження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.І. Маринін ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на зміну параметрів сокостружкової суміші, дифузійного соку, суспензії цикорію. Встановлено, що дія електрогідравлічної обробки на сокостружкову суміш дозволяє одержати дифузійний сік з покращеними якісними показниками, що дає можливість проводити процес екстрагування в області знижених температур. Пояснено зменшення контамінаційної мікрофлори. Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на суспензії цикорію з метою одержання фруктозо-олігосахаридних сумішей. Доведено ефективність використання електрогідравлічного плазмолізатора для обробки сокостружкової суміші й одержання дифузійного соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА354888

Рубрики:

      
17.

Мариніч І.О. 
Прогнозування економічних наслідків реструктуризації в будівництві шляхом порівняльної експертної діагностики (на прикладі холдингової компанії "Київміськбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.О. Мариніч ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано ієрархічну класифікаційну модель реорганізації будівельного комплексу за видами, чинниками, напрямами. Наведено систему критеріїв, параметрів та відповідну економіко-математичну модель наслідків і результатів реструктуризації. На базі моделі створено методику достовірної оцінки реструктуризації, алгоритмізації методики оцінки реструктуризації у вигляді комплексу прикладних програм. Розроблено конкретні системні рекомендації щодо впровадження методологічних та методичних підходів до практики управління будівельними організаціями. Запропоновано та обгрунтовано диференціацію стратегічних цілей реструктуризації за структурно-функціональними напрямами, а також систему відносних економічних показників, що описує та складає базу для розрахунків інтегрального та комплексних показників досягнення стратегічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)311-31-230.38
Шифр НБУВ: РА326985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського