Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЛАВІН$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Булавіна В. С. 
Гіардіоз собак (поширення, патогенез, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. С. Булавіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше в Україні вивчено поширення гіардіозу собак, екстенсивність та інтенсивність інвазії. Встановлено вікову динаміку цього протозоозу, впроваджено сучасні методи зажиттєвої діагностики гіардіозу собак за допомогою розробленого нового методу забарвлення гіардій, реакцій імуноферментного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції. Вивчено генотипи гіардій та їх циркуляцію між організмом людини та собаки, особливості патогенної дії збудника гіардіозу на організм собак у разі їх експериментального зараження, установлено ефективність окремих схем лікування хворих на гіардіоз собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619-953
Шифр НБУВ: РА384772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
5.

Булавін Д.О. 
Компараторна структурно-параметрична ідентифікація моделі багатофакторного оцінювання методами генетичної селекції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Д.О. Булавін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Синтезовано математичні моделі та розроблено інструментальні засоби для розв'язання задачі компараторної структурно-параметричної ідентифікації функції багатофакторного оцінювання альтернатив з використанням методів генетичної селекції. Запропоновано використовувати як функцію корисності поліном Колмогорова - Габора, який поєднує у собі адитивні та мультиплікативні члени. Для розв'язання задачі параметричної ідентифікації використано метод генетичного програмування, а для структурної ідентифікації - метод групового урахування аргументів і метод генетичного програмування. Проведено експериментальну перевірку запропонованих методів з використанням зовнішнього незалежного доповнення і показано, що синтезовані моделі дають змогу ефективно розв'язувати задачі структурно-параметричної ідентифікації функції багатофакторного оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 +
Шифр НБУВ: РА338002

Рубрики:

      
6.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
7.

Булавіна О.А. 
Прогнозування та регулювання інфляції в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Булавіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено основні методи прогнозування інфляції (метод факторного та регресійного аналізу), оцінено їх ефективність та обгрунтовано алгоритм розробки прогнозів майбутнього рівня інфляції. Виявлено екзогенні змінні, які можуть адекватно відображати інфляційне зростання в економіці (індекс споживчих цін та дефлятор ВВП), а також обгрунтовано сфери їх застосування. За результатами аналізу інфляційної динаміки в Україні розроблено дворівневу систему інфляційних факторів. Запропоновано модель прогнозування ВВП з урахуванням взаємного впливу інфляції попиту та інфляції витрат. Доведено необхідність та виявлено умови переходу від прогнозування до інфляційного таргетування, що дає змогу підвищити рівень керованості інфляції за умов стабільного економічного розвитку України. Обгрунтовано принципи визначення цільової інфляції в процесі її таргетування та сформульовано методику визначення темпів зростання грошової маси, яка б узгоджувалася з цільовою інфляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681-23
Шифр НБУВ: РА321035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
10.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вікторова 
Формування професійно-термінологічної компетентності студентів вищих аграрних навчальних закладів у фаховій підготовці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Леся Вікторівна Вікторова ; Чернігівський держ. педагогічний ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш141.14-913.34
Шифр НБУВ: РА366159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Нагорна Т. В. 
Процеси кластероутворення фулеренів С60 і С70 у системах толуол / N-метил-2-піролідон / Т. В. Нагорна. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розглядається структура та аналізуються процеси кластероутворення фулеренів у рідинних системах із полярним / неполярним розчинниками. Головна увага привертається до аналізу можливих причин агрегації фулеренів у рідинних системах різної полярності та порівняння процесів кластероутворення у рідинних системах із фулеренами C70 та C60. Методами малокутового розсіяння нейтронів та рентгенівського синхротронного випромінення спостережене утворення агрегатів та їх реорганізація. Аналіз експериментальних даних з малокутової дифракції доповнено результатами методу динамічного розсіяння світла. Методом УФ-Вид спектроскопії виявлено сольватохромний ефект у системах фулеренів C70 і C60 / толуол / N-метил-2-пірролідон. Проаналізовано взаємозв'язок між змінами оптичних спектрів поглинання та агрегацією фулеренів у системах толуол / N-метил-2-піролідон. Показано, що основною причиною сольватохромних ефектів у досліджених системах можна розглядати утворення донорно-акцепторних комплексів між молекулами фулеренів С60 і С70 та N-метил-2-піролідона.^UThe thesis is devoted to investigation of the structure and clustering processes of fullerenes in polar / nonpolar liquid systems. The main attention is paid to analysis of the possible causes of the fullerenes' aggregation in systems with different polarities and a comparison of the clustering processes in liquid systems with fullerenes C70 and C60. The formation of aggregates and their reorganization were observed by small-angle neutron scattering and small-angle X-ray scattering methods. The method of dynamic light scattering was applied to supplement the analysis of experimental data on small-angle diffraction. The solvatochromic effect in the systems of C70 and C60 / toluene / N-methyl-2-pyrrolidone was observed by UV-Vis spectroscopy technique. The correlation between changes in the optical absorption spectra and the aggregation of fullerenes in toluene / N-methyl-2-pyrrolidone systems were analyzed. It was shown that the main cause of solvatochromic effects in the studied systems could be associated with the formation of donor-acceptor complexes between fullerene and N-methyl-2-pyrrolidone molecules.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) / І. В. Віктор. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З'ясовані природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору «учнівства через традицію». На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню «добре знайоме суспільство». На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації. Ключові слова: герменевтика, ментальність, міжкультурний діалог, національна культура, перформативний поворот, постмодернізм, ритуал, соціокультурне конструювання, суб'єкт, суспільна міфологія, традиція, філософія культури, філософська антропологія.^UThe thesis is devoted to the complex of philosophical research of rituals on the material of Ukrainian culture. The aim is to investigate the ritual in contemporary Ukrainian society, the influence on myths and rituals of mass culture and its mechanisms, philosophical and anthropological characteristics and changes of ritual in the symbolic space of Ukrainian postmodern culture.For the first time: - the classification of the basic rituals of Ukrainian culture has been carried out, the philosophical and anthropological principles of such possible classifications have been clarified (psychoanalysis, psychoanalytic anthropology, mythopoetics, genetic analysis, initiation and phenomenological theory of ritual); - the natural and cultural components of the rituals of Ukrainian culture from the point of view of «apprenticeship through tradition» (F. Vaal) have been clarified; - the concept of «parallax» has been applied to explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture; - the significance of intercultural dialogue for the modern Ukrainian culture of the beginning of the XXI century and the inclusion of traditional ceremonial complex in general mental installations of Ukrainians has been clarified. Clarified: - the concept of ritual and rite; - cultural-anthropological and philosophical-anthropological methods of rituals research in the context of «performative turn». Further development was found: - identification of the main semantic images and symbols in the Ukrainian cultural world picture, their basic realization in rituals and holidays (the center of the world, the world tree, the earth-mother, the grain-life, the temple, the tavern-tavern, the feast as meeting with the ancestors, education as involvement in a family, etc.); - disclosure of the importance of cultural heredity, traditions for the current state of Ukrainian culture, the place of ritual culture in it; - a philosophical generalization of the socio-cultural level of «well-known society», which for a long time was represented in the Ukrainian culture by an expanded family, a sociable community, and thus the Ukrainian traditional culture maintains a high adaptive potential, a capacity for modernization.In developing the typology of rites of Ukrainian culture, the following groups of rituals will play the most important role: - rituals of agrarian direction; - family rituals; - rituals of transition and ancestors (birth, death, wedding); - rituals of the center of the world and temple space; - rituals of upbringing and life trials (initiations). Tradition as a cultural heritage can effectively support itself when simultaneously perform the function of communication and divergence. Tradition is supported as abstract principles and technologies, as well as personification, while traditionally reproduced by heroism, when certain definite principles of tradition are embodied in personalities, national heroes. Stereotypes contribute to the reproduction of traditions derived from certain national cultures, and stereotypes can function as nationally marketed in a globalized world. The concept of «parallax» can explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture. The dialectical process of the development of tradition includes the disappearance or transformation of cultural-specific (ethnic) stereotypes, as well as the spread of new myths in local traditions. A number of the ideas presented in the dissertation can contribute to further advancement in the explication of fundamental philosophical concepts (tradition, archetype, power, ideology, mass culture, myth, globalism).Key words: hermeneutics, intercultural dialogue, mentality, national culture, performative turn, philosophical anthropology, philosophy of culture, postmodernism, ritual, social mythology, sociocultural design, subject, tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Булавінець Т. О. 
Фотодинамічні властивості наноструктур в умовах плазмонного резонансу для біомедичних застосувань / Т. О. Булавінець. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – взаємодія електромагнітного випромінювання з металевими та метал-напівпровідниковими наноструктурами.Методи дослідження. Моделювання взаємодії електромагнітного випромінювання з плазмонними наноструктурами проведено за допомогою методів дипольної еквівалентності та дискретної дипольної апроксимації (ДДА). Характеризацію синтезованих наноструктур срібла та наносистем Ag/TiO2 та їх властивостей проведено за допомогою сучасних методів досліджень: спектрофотометрії; трансмісійної (ТЕМ) та скануючої (SEM) електронної мікроскопії; динамічного розсіювання світла (DLS); електрофоретичного розсіювання світла (ELS); термографії; а також, комплексу біохімічних методів згідно стандартних процедур дослідження.Наукова новизна результатів. Розширено наукові уявлення та знання про залежність оптичних параметрів металевих та метал-напівпровідникових наноструктур від їх морфології, форми та геометричних розмірів. Показано, що оптичний відгук наноструктур на основі Ag є найбільш чутливим до змін морфології та параметрів середовища, що дозволяє керувати їх оптичними параметрами та налаштовувати плазмонний резонанс на потрібний спектральний діапазон. Вперше визначено геометричні параметри наноструктур для ефективного використання для вибраних практичних застосувань. Удосконалено метод отримання стабільного біосумісного колоїду срібла за допомогою фотоіндукованого відновлення іонів срібла з водного розчину AgNO3 при кімнатній температурі при опроміненні лазером з довжиною хвилі 445 нм, причому в якості стабілізатора наночастинок використано цитрат натрію. Цей метод синтезу дозволяє отримувати наночастинки срібла як у вигляді колоїдного розчину, так і на поверхні напівпровідникових наноструктур у вигляді оболонки срібла керованої товщини. Вперше розроблено та виготовлено оригінальну установку радіального опромінення для модифікування просторових та оптичних параметрів наночастинок срібла під впливом світлових потоків потужних світлодіодів. Установка має систему тепловідведення та три ізольовані камери для опромінювання колоїдних розчинів наночастинок синім, зеленим та червоним випромінюванням. Показано, що тривале опромінювання колоїдів срібла призводить до модифікації геометричної форми і розмірів наночастинок та зміщення піків їх плазмонного поглинання по спектральній шкалі до ближнього ІЧ діапазону. Уточнено вплив геометричної форми та концентрації на ефективність генерації тепла наноструктурами срібла під дією лазерного випромінювання з довжинами хвиль 445 та 880 нм. Показано, що синтезовані трикутні нанопризми зі зміщеним оптичним поглинанням у ближню ІЧ область, порівняно зі сферичними наночастинками срібла, мають найбільшу ефективність генерації тепла як у повітрі, так і в біологічних середовищах. Встановлено, що наносистеми Ag/TiO2:C,S інтенсивно поглинають випромінювання всього видимого діапазону, проявляють високу фотокаталітичну дію та суттєво зменшують тривалість реакції фотодеградації органічних сполук під дією видимого світла.Практичне значення результатів дисертаційної роботиОтримані в роботі результати мають важливе значення для ряду прикладних застосувань у технологіях та засобах мікро- та наносистемної техніки. Вдосконалено спосіб отримання колоїду срібла за допомогою лазерного випромінювання видимого діапазону (445 нм) із водного розчину солі срібла та цитрату натрію, як стабілізуючого агента. Отримані наноструктури характеризуються високою стабільністю та чистотою. Новизну використаної технології підтверджено деклараційним патентом України на корисну модель № 131184 «Спосіб одержання розчину колоїдного срібла». Розроблений пристрій для простої модифікації морфології плазмонних наноструктур, на основі LED з різними довжинами хвиль випромінювання. Пристрій дозволяє модифікувати просторові параметри наночастинок срібла та змістити піки їх плазмонного поглинання до ближньої ІЧ області. Наноструктури срібла з модифікованими оптичними параметрами можуть активно використовуватися у окремих галузях біомедицини як бактерицидні та фунгіцидні агенти. Ефективність використання модифікованих наноструктур срібла в ендодонтії підтверджена відповідним актом впровадження. Отримані результати досліджень можуть бути використанні при вдосконаленні та виготовленні елементів та пристроїв мікро- та наносистемної техніки, зокрема сенсорної електроніки та мікроактуаторів. Окремі результати дисертаційних досліджень використовуються при виконанні науково-дослідної роботи «Наноструктуровані інтерфейси на основі нетоксичних матеріалів для прикладних застосувань» (ДБ/ІНТЕРФЕЙС № 0120U100675); у навчальному процесі для підготовки студентів спеціальності 153 «Мікро- та наносистемна техніка» та при виконанні бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт студентів кафедри Фотоніки Національного університету «Львівська політехніка», що підтверджено відповідними актами.^UThe object of research is interaction of electromagnetic radiation with metal and metal-semiconductor nanostructures.Research methods. Simulation of the interaction of electromagnetic radiation with plasmon nanostructures was performed using the methods of dipole equivalence and discrete dipole approximation (DDA). Characterization of synthesized silver nanostructures, Ag/TiO2 nanosystems and their properties was carried out using modern research methods: spectrophotometry; transmission (TEM) and scanning (SEM) electron microscopy; dynamic light scattering (DLS); electrophoretic light scattering (ELS); thermography; as well as a set of biochemical methods according to standard research procedures.Scientific novelty of the obtained results. Scientific ideas and knowledge about the dependence of optical parameters of metal and metal-semiconductor nanostructures on their morphology, shape and geometric dimensions are expanded. It is shown that the optical response of Ag-based nanostructures is the most sensitive to changes in morphology and parameters of the environment. This allows one to control its optical parameters and adjust the plasmon resonance to the desired spectral range. For the first time, the geometric parameters of nanostructures for efficient use for selected practical applications are determined.The method of obtaining a stable biocompatible silver colloid with photoinduced reduction of silver ions from an aqueous solution of AgNO3 at room temperature under laser irradiation with a wavelength of 445 nm was improved, and sodium citrate was used as a stabilizer of nanoparticles. This synthesis method allows to obtain silver nanoparticles both in the colloidal solution and on the surface of semiconductor nanostructures as a silver shell with controlled thickness.For the first time, an original radial irradiation device was developed and manufactured to modify the spatial and optical parameters of silver nanoparticles under the influence of light fluxes of high-power LEDs. The device equipped with the heat dissipation system and three isolated chambers for irradiating colloidal solutions of nanoparticles with blue, green and red radiation. It is shown that long-term irradiation of silver colloids leads to modification of the geometric shape and size of nanoparticles and displacement of its plasmon absorption peaks on the spectral scale to the NIR range.The influence of geometric shape and concentration on the efficiency of heat generation by silver nanostructures under the action of laser radiation with wavelengths of 445 and 880 nm is specified. It is shown that the synthesized triangular nanoprisms with shifted optical absorption in the NIR region, in comparison with spherical silver nanoparticles, have the highest efficiency of heat generation both in air and in biological media.It is established that Ag/TiO2:C,S nanosystems intensively absorb radiation of the whole visible range, show high photocatalytic action and significantly reduce the duration of photodegradation reaction of organic compounds under the action of visible light.The practical significance of the thesis.The results obtained in this work are important for a number of applications in technologies and tools of micro- and nanosystem technology.The method of obtaining silver colloid with the visible range laser radiation (445 nm) from an aqueous solution of silver salt and sodium citrate as a stabilizing agent has been improved. The obtained nanostructures are characterized by high stability and purity. The novelty of the used technology is confirmed by the declaratory patent of Ukraine for the utility model № 131184 "Method of obtaining a solution of colloidal silver".A device for simple modification of the morphology of plasmon nanostructures based on LEDs with different wavelengths has been developed. The device allows to modify the spatial parameters of silver nanoparticles and shift the plasmon absorption peaks to the NIR region.Silver nanostructures with modified optical parameters can be actively used in some fields of biomedicine as bactericidal and fungicidal agents. The effectiveness of the use of modified silver nanostructures in endodontics is confirmed by the relevant act of implementation.The obtained research results can be used in the improvement and manufacture of elements and devices of micro- and nanosystem technology, in particular sensor electronics and microactuators.Some results of dissertation research are used in the research work "Nanostructured interfaces based on non-toxic materials for practical applications" (DB / INTERFACE № 0120U100675); in the educational process for the preparation of students in 153 "Micro- and nanosystem technology" and in performing student's bachelor and master theses of the Department of Photonics of the National University "Lviv Polytechnic", which is confirmed by relevant acts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Вікторов Б. В. 
Інноваційний розвиток мережевих підприємств / Б. В. Вікторов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено розробку теоретичних, методичних та практичних аспектів дослідження інноваційного розвитку мережевих підприємств у вітчизняному та міжнародному бізнесі та визначення шляхів удосконалення управління ним.Представлено систематизацію основних поглядів щодо трактування сутності поняття мережевого підприємства. З огляду на визначені сутнісні ознаки та функції мережевих підприємств сформульовано авторський підхід до трактування досліджуваного поняття. А саме, визначено, що мережеве підприємство є бізнес-структурою учасників, які об'єднуються та забезпечують взаємодію з огляду на можливість розвитку нових більш потужних бізнес-структур, досягнення цільових орієнтирів завдяки здійсненню спільної господарської діяльності, в умовах певного координування або на договірних умовах. Встановлено, що наукова новизна представленого трактування полягає в тому, що в ньому враховано основні категорії призначення (необхідності) створення та розвитку учасників мережевої структури, які основані на об'єднанні ідентифікаційних ознак мережі. Виходячи із розглянутих ознак та представленого трактування визначено авторський підхід до складу основних засад соціально-економічної необхідності мережевих підприємств, який включає: потребу забезпечення позитивної динаміки росту та / або стабілізації бізнесу за рахунок створення більш потужних бізнес-структур, можливості використання комплексних рішень в управлінській сфері та застосування інновацій різних категорій; ймовірність досягнення високих цільних орієнтирів завдяки партнерській та узгодженій взаємодії учасників, основаній на певних організаційно-економічних моделях. Визначено основні наукові підходи стосовно класифікування ознак, які визначають типи мережевих підприємств, що функціонують на сучасному етапі розвитку. Наведено пропозицію стосовно розширення традиційних наукових підходів завдяки виокремленню ознаки членства всіх учасників партнерства у якості структурних елементів, які підпорядковуються єдиному керівному центру мережі (за умов централізації) та ознаки інноваційності продукції (послуг). Дослідження основних підходів до систематизації типологічних ознак мережевих підприємницьких структур дозволило визначити власний підхід до вказаної проблеми. Вказано, що цей підхід передбачає положення наукових підходів, враховує сучасну практику розвитку мереж, які здійснюють діяльність на міжнародних ринках. Також авторська пропозиція дозволяє розширити теоретичну базу дослідження, може бути використана в процесі історіографії змін мережевої економіки країни.^UThe development of theoretical, methodical and practical aspects of the research of innovative development of network enterprises in domestic and international business and the identification of methods to improve its management have been carried out in the PhD thesis.The systematization of the basic views on the interpretation of the essence of the concept of network enterprise has been presented. Taking into account the defined essential features and functions of network enterprises, the author's approach to the interpretation of the concept under research has been formulated. In particular, it has been determined that the network enterprise is a business structure of participants, which team up and ensure interaction in view of the possibility of developing new more powerful business structures, achieving targets through joint economic activities, in terms of certain coordination or contractual terms. It has been established that the scientific novelty of the provided interpretation is that it takes into account the main categories of purpose (necessity) of creation and development of participants in the network structure, which are based on the combination of network identification features. Based on the considered features and the presented interpretation, the author's approach to the basic principles of socio-economic necessity of network enterprises, which includes the need to ensure positive growth dynamics and / or stabilization of business by establishing more powerful business structures, the possibility of using integrated management solutions and application of innovations of different categories, the probability of achieving high overall goals due to partnership and coordinated interaction of participants, based on certain organizational and economic models, has been determined.The main scientific approaches to the classification of features that determine the types of network enterprises operating at the present stage of development have been identified. The proposal to expand traditional scientific approaches due to distinguishing the indicator of membership of all partners as structural elements that subordinate to a single management center of the network (in case of centralization) and the indicator of innovation of products (services), has been presented. The research of the main approaches to the systematization of typological features of network business structures has allowed to determine the author's own approach to this problem. It has been stated that this approach provides for the provisions of scientific approaches, takes into account the current practice of developing networks operating in international markets. In addition, the author's proposal allows to expand the theoretical basis of the study, may be used in the process of historiography of changes in the network economy of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Вікторенко І. Л. 
Теоретичні і методичні засади формування інтеграційної компетентності вчителя початкових класів Нової української школи / І. Л. Вікторенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено цілісне й системне дослідження теоретичних і методичний засад, практичного розв'язання проблеми формування інтеграційної компетентності майбутніх учителів початкових класів Нової української школи.Продовжено періодизацію генези фахової підготовки вчителя початкової школи в Україні, описано провідні тенденції її інноваційного етапу. Визначено пріоритетні напрями дослідження професійної підготовки вчителя початкових класів в сучасних умовах, обґрунтовано методологічну стратегію наукового пошуку розв'язання досліджуваної проблеми. Охарактеризовано теоретичне підґрунтя реформи НУШ, що дозволило установити його кореляцію з освітніми системами Фінляндії, Норвегії, Польщі, США та ін. Визначено, що вирішення проблеми фрагментарності та вузькоспрямованості освітнього процесу в початковій школі полягає в широкому застосуванні інтегрованого навчання, зокрема в упровадженні інтегрованого курсу «Я досліджую світ» – провідної змістової інновації НУШ. Обґрунтовано потребу оновлення змісту підготовки майбутніх учителів початкової школи, окреслено нові професійні ролі вчителя НУШ: тьютор, фасилітатор, коуч-ментор, «агент змін», едвайзер, медіапедагог, дослідник, «медик». На засадах системно-структурного підходу уточнено і надано дефініції таких понять: «професійна компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна методична компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна базова компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна психолого-педагогічна компетентність учителя початкових класів НУШ»; «міждисциплінарна інтеграція в професійній підготовці вчителя початкових класів НУШ». Досліджено, обґрунтовано та надано визначення ключового поняття дослідження «інтеграційна компетентність учителя початкових класів НУШ»: особистісний феномен, що полягає в здатності на високому науковому й методичному рівнях корелювати предметні базові, предметні психолого-педагогічні та предметні методичні компетентності під час планування й організації освітнього процесу на уроках з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у Новій українській школі. Упроваджено в практику авторське навчально-методичне забезпечення курсу «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ».Розроблено та теоретично обґрунтовано структурно-функціональну систему формування інтеграційної компетентності майбутнього вчителя початкових класів НУШ; визначено її педагогічні умови та експериментально перевірено в 4 етапи: теоретико-формувальний, констатувально-діагностичний, формувально-практичний, контрольно-підсумковий. На основі статистичного аналізу результатів експериментальної роботи підтверджено ефективність структурно-функціональної системи формування та розвитку інтеграційної компетентності в майбутніх учителів початкових класів НУШ.^UThe dissertation presents a holistic and systematic study of the theoretical and methodological foundations and practical solutions to the problem of integration competence formation of future teachers of the New Ukrainian School (NUS).According to the analysis of a wide range of scientific sources, regulations in the field of education, the periodization of the genesis of primary school teachers' vocational training in Ukraine is specified, the leading trends of its innovative stage are described. The study of vocational training of primary school teachers in modern conditions is represented by six of their priority directions: general pedagogical, methodological, personal and professional, historical and pedagogical and the direction “foreign theory and practice”. The methodological strategy of scientific search for solving the given problem is substantiated.Due to the analysis of scientific sources, it is found out that the implementation of state policy in the field of reforming General Secondary Education “New Ukrainian School” began with the primary stage of the education system, taking into account the experience of Finland, Norway, Poland, the USA and etc. The main factors that provided the constant and effective implementation of the reform in practice and played a certain role in initiating and implementing the reform of the national system in Ukraine are generalized. Each component of the New Ukrainian School Concept, that is the theoretical and methodological foundation of the reform “New Ukrainian School”, is a reflection of the success factors of educational systems in Finland, Norway and Poland.It is established that the challenges of the time have actualized the need for large-scale revision and improvement of educational programs, changes in the content of primary school students' training, approaches to education, which are reflected in the New Ukrainian School Concept. Solving the problem of fragmentation and narrowness of the educational process in primary school depends on the widespread use of integrated learning, in particular, the integrated course “I Explore the World”, that is a way of complex implementation of competence, activity, personally oriented and integrated approaches to learning. “Integration” and the derived concept “integrated learning” are defined as an innovative approach to the reform “New Ukrainian School”. New professional roles of the New Ukrainian School teacher are outlined: tutor, facilitator, coach-mentor, “change agent”, advisor, media educator, researcher, “practice nurse”.On the basis of the system and structural approach the definitions of such concepts as “professional competence of the NUS primary school teacher”, “subject methodical competence of the NUS teacher”, “subject basic competence of the NUS teacher”, “subject psychological and pedagogical competence of the NUS teacher”, “interdisciplinary integration in the vocational training of primary school teachers of the New Ukrainian School” are specified. The definition of the key concept of the study “integration competence of the NUS primary school teacher” is investigated, substantiated and given. It is hierarchical interaction at high scientific and methodological levels of subject basic, subject psychological and pedagogical and subject methodological competencies of higher education students in planning and organizing educational process in classes of integrated course “I Explore the World” at NUS. The structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian School as an integral complex of scientific, theoretical and methodical providing is developed, theoretically substantiated and experimentally verified. The pedagogical conditions of implementing the structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school are defined; methodical and technological components of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school are justified.The author's educational and methodical support of the course “Methods of Teaching the Integrated Course “I Explore the World” is developed and put into practice; criteria and indicators for measuring integration competence of a future primary school teacher of the New Ukrainian School and the levels of formation are determined.Experimental verification of the structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school was carried out in 4 stages: theoretical and formative, ascertaining and diagnostic, formative and practical, control and final. The analysis of the experimental work results confirmed the effectiveness of the structural and functional system of formation and development of integration competence of future primary school teachers of the New Ukrainian School.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Булавінова К. О. 
Обґрунтування удосконаленої системи управління імунізацією населення / К. О. Булавінова. — Б.м., 2021 — укp.

Виявлено, що охоплення населення обов'язковими профілактичними щепленнями за останні десятиріччя носило безсистемний характер і не забезпечувало належного для формування суспільного імунітету рівня імунопрофілактики населення, особливо у 2014-2016 роки (0-40 % від потреби), що прямо корелювало із найнижчими рівнями забезпеченості вакцинами у цей період часу (rxy = 0,47-0,78) і могло бути безпосередньою причиною епідемічних спалахів та випадків у наступні після низького охоплення імунопрофілактикою роки. Охоплення вакцинацією після спалахів зростало, на тлі зниження частоти відмов.З'ясовано, що критерії протипоказань до імунізації вимагають нормативного врегулювання, про що свідчать значні коливання за останнє десятиріччя частоти протипоказань до щеплення дітей вакциною АКДП (2,3-11,5 %) в Україні, значно нижчі рівні та тенденція до зниження в Івано-Франківській області, прямий кореляційний зв'язок із наявністю вакцини (rxy = 0,46), у 15,1 раза більша (у порівнянні із довготривалими) частота тимчасових протипоказань та їх сезонний характер, пряма взаємозалежність низького охоплення дітей до 7 місяців життя повним курсом вакцинації від кашлюка, дифтерії, правця (52,5 % в Україні та 33,0 % на Прикарпатті у 2020 році) із частотою протипоказань до щеплень (rxy =0,56). Встановлено що 87,6 % опитаних медичних працівників в цілому позитивно ставляться до профілактичних щеплень, 80,7 % вакцинують своїх дітей відповідно до календаря профілактичних щеплень, 15,4 % – з деякими відхиленнями від нього і тільки 12,7% здійснюють додаткову імунопрофілактику понад нормативний перелік. Виявлено, що, 17,5 % медичних працівників самі не ревакцинуються від дифтерії та правця і ще 7,9% роблять це рідше ніж раз на 10 років; 42,0% не щеплені від гепатиту В, 13,1 % – не отримали всіх доз вакцини; 43,3 % не проводять собі щорічне щеплення від грипу і не переконують інших це робити. Прихильність медичних працівників до вакцинації зростає з віком, залежить від регіону та групи професійної діяльності (найменш прихильні лікарі-спеціалісти), а також від факту проходження навчання з організації імунопрофілактики. Виявлено прогалини у знаннях та переконаннях медичних працівників, пов'язаних з організацією вакцинації населення: менше половини респондентів розуміють, що щеплення проводять будь-якою сертифікованою вакциною, незалежно від країни-виробника; значна частка респондентів схильні призначати перед щепленням не рекомендовані міжнародними настановами обстеження (53,6 %), антигістамінні (15,9 %) та протизапальні (8,0 %) лікарські засоби; не знають про можливість робити за один візит декілька щеплень (47,3 %), і що порушення холодового ланцюга впливає на ефективність вакцини (52,4 %). Найбільш обізнаними з питань організації імунопрофілактики населення виявились керівники медичних закладів і медпрацівники, які пройшли спеціальні тренінги з вакцинації, а найменш – лікарі-спеціалісти. Вперше: системно представлені проблемні питання організації вакцинації населення України на сучасному етапі соціально-економічного розвитку країни та трансформації системи громадського здоров'я; виявлені регіональні та загальноукраїнські особливості динаміки та структури показників захворюваності населення на вакциноконтрольовані інфекції; досліджено ставлення і охоплення вакцинацією та ревакцинацією медичних працівників як груп ризику за професійною ознакою, а також їх обізнаність з організації та проведення імунопрофілактики; обґрунтовано та розроблено схему трирівневого здобуття комунікативних навичок консультування населення з імунопрофілактики; науково обґрунтовано, розроблено і доведено доцільність та прогностичну ефективність функціонально-організаційної моделі удосконалення системи управління імунізацією населення, яка є комплексною, інтегральною, сформованою на принципах поєднання організаційних та комунікаційних стратегій, стратифікованих на різні цільові аудиторії. Удосконалено науково-методологічний підхід до формування прихильності медичних працівників і населення до вакцинації. Набули подальшого розвитку знання про взаємозв'язок між охопленням вакцинацією, наявністю вакцин, протипоказань та відмов від щеплень. Ключові слова: імонопрофілактика, громадське здоров'я, щеплення, медичні працівники, протипоказання. Галузь – медицина.^UIt was found that the coverage of the population with mandatory vaccinations in recent decades was unsystematic and did not provide adequate level for community immunity, especially in 2014-2016 (0-40 % of demand). Described situation directly correlated with the lowest levels of vaccine availability during this period (rxy = 0.47-0.78) and could be a direct cause of epidemic outbreaks and infection cases in the years following low immunoprophylaxis coverage. Vaccination coverage after outbreaks has increased with declining refusal rates.It was revealed that the criteria of contraindications to immunization require legal regulations. Some evidence for that are: significant frequency fluctuations of contraindications to vaccination of children with the DPT vaccine (2.3-11.5 %) during the last decade in Ukraine, significantly lower levels and a downward trend in Ivano-Frankivsk region, a direct correlation with the presence of the vaccine (rxy = 0.46), 15.1 times higher (compared to long-term) frequency of temporary contraindications and their seasonal nature. More evidence is present with direct interdependence of low coverage of children under 7 months of age with a full course of vaccination against pertussis, diphtheria, tetanus (52.5 % in Ukraine and 33.0 % in Prykarpattia in 2020) with the frequency of contraindications to vaccinations (rxy = 0.56). The first to: problematic issues of organization of Ukrainian population vaccination at the present stage of socio-economic development of the country and transformation of the public health system are systematically presented; regional and all-Ukrainian features of dynamics and structure of population morbidity on vaccine-controlled infections indicators are revealed; attitude and coverage of vaccination and revaccination of medical workers as risk groups on an occupational basis, as well as their awareness of the organization and conduct of immunoprophylaxis is studied; scheme of three-level acquisition of communicative skills of counseling of the population on immunoprophylaxis is substantiated and developed; scientifically substantiated, developed and proved the expediency and predictive efficiency of the functional-organizational model of improving population immunization management system which is complex, integrated, formed on the principles of combining organizational and communication strategies stratified for different target audiences.The scientific and methodological approach to the development of healthcare workers and population adherence to vaccination is improved. Knowledge of the connection between immunization coverage, vaccine presence and availability, contraindications and vaccination refusals is further developed. Key words: mmunoprophylaxis, public health, vaccinations, health workers, contraindications. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Артикульний О. П. 
Комплексоутворення у рідинних системах водних розчинів аніонних поверхнево-активних речовин з поліетиленгліколем / О. П. Артикульний. — Б.м., 2022 — укp.

Рідинні системи досліджуваних у роботі аніонних ПАР використовуються для синтезу стійких та біосумісних системи цільової доставки лікарських препаратів, зокрема слугують стабілізуючим компонентом мангітних рідинних систем, використовуються для синтезу асоціативних полімерних систем, гелей, емульсій, тощо. Здатність молекул ПАР формувати комплекси з нейтральними полімерами або з синтетичними чи біологічними поліелектролітами має визначальну характеристику для рідинних систем розчинів ПАР з полімерами, при цьому структура утворюваних комплексів значним чином залежить від властивостей компонентів системи (ПАР та полімеру), а також від фізико-хімічних та термодинамічних параметрів розчину.^UThe liquid systems studied in the work of anionic surfactants are used for the synthesis of stable and biocompatible systems of targeted drug delivery, in particular, serve as a stabilizing component of manganese liquid systems, used for the synthesis of associative polymer systems, gels, emulsions, etc. The ability of surfactant molecules to form complexes with neutral polymers or with synthetic or biological polyelectrolytes has a defining characteristic for liquid systems of surfactant solutions with polymers, and the structure of the formed complexes largely depends on the properties of system components (surfactant and polymer) thermodynamic parameters of the solution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Косячкін Є. М. 
Структура електрохімічних інтерфейсів, визначена з даних нейтронної та рентгенівської рефлектометрії: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / Є. М. Косячкін. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація складається зі вступу, чотирьох оригінальних розділів, висновків, списку використаних джерел та додатку.У вступі висвітлено актуальність вибраної теми дослідження та сформульовано мету дисертаційної роботи – вивчення нанорозмірного приповерхневого шару на границі поділу рідинна система – тверде тіло і його параметрів (товщина, густина довжини розсіяння нейтронів, шорсткість, пористість), на прикладі дослідження структури міжфазного твердого шаруелектроліту на границі твердого електроду з рідким електролітом у літій – іонних акумуляторах. Об’єктом дослідження є параметри (товщина, густина довжини розсіяння нейтронів, шорсткість, пористість) нанорозмірного приповерхневогоміжфазного твердого шару електроліту на поверхні контакту металевого електроду з рідким електролітом та процес їх еволюції під час заряду акумулятора, а також під впливом домішок тетрабутиламоніюперхлорату до рідкого електроліту. Предметом дослідження є нанорозмірний приповерхневий шар на границі контакту твердого металевого електроду з рідким електролітом.Структурні параметри приповерхневих шарів рідинних систем становлять значний інтерес при дослідженні процесів, які відбуваються на границі поділу рідкого середовища з твердим або газоподібним середовищем. Так, наприклад, структура досліджуваного у роботі нанорозмірного приповерхневого шару міжфазного твердого електроліту має значний вплив на основні характеристики літій – іонних акумуляторів (питома ємність, надійність, безпечність, швидкість заряду). Вивчення процесів, які є основою формування та еволюції приповерхневого міжфазного твердого шару електроліту під час роботиакумулятора є однією з задач молекулярної фізики, а прикладним аспектом отриманої інформації є вдосконалення літій – іонних акумуляторів.^UThe dissertation consists of an introduction, four original chapters, conclusions, a list of used sources, and an appendix. The introduction highlights the relevance of the chosen research topic and formulates the aim of the dissertation - studying thenanoscale interfacial layer at the interface of a liquid system - solid body and its parameters (thickness, neutron scattering length density, roughness, porosity). This is exemplified by investigating the structure of the solid electrolyte interface layer on theinterface of a solid electrode with a liquid electrolyte in lithium-ion batteries. The research object is the parameters (thickness, neutron scattering length density, roughness, porosity) of the nanoscale solid electrolyte interface layer on the contact surface of a metal electrode with a liquid electrolyte, and the evolution of these parameters during the battery charging process and under the influence of tetrabutylammonium perchlorate impurities in the liquid electrolyte. The subject of the research is the nanoscale interfacial layer at the contact interface of a solid metal electrode with a liquid electrolyte.Structural parameters of interfacial layers in liquid systems are of significant interest in studying processes occurring at the interface between a liquid medium and a solid or gaseous medium. For example, the structure of the investigated nanoscale interfacial layer of the solid electrolyte in this work significantly influences the key characteristics of lithium-ion batteries (specific capacity, reliability, safety, charging speed). Investigating the processes that underlie the formation and evolution of the solid electrolyte interface layer during the battery operation is one of the tasks of molecular physics, and the applied aspect of the obtained information is theimprovement of lithium-ion batteries.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського