Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЛАВЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Булавенко Л.В. 
Біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.В. Булавенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. Виділено та відібрано перспективні штами фосфатмобілізуючих бактерій, які запропоновано для виготовлення бактеріальних препаратів комплексної дії. Досліджено здатність виділених бактерій мінералізувати органічні та розчиняти важкорозчинні неорганічні сполуки фосфору. Вивчено залежність фосфатазної активності B.subtilis 5 від температури, pH середовища, стадії розвитку культури, вмісту катіонів деяких металів та неорганічного фосфату. Виявлено стимулюючий вплив на фосфатазну активність B.subtilis 5 природних глинистих мінералів монтморилоніту і палигорськіту, які є компонентами багатьох типів грунтів. У вегетаційних дослідах встановлено, що бактеризація насіння сої штамами Bradyrhizobium japanicum, фосфатмобілізуючими бактеріями роду Bacillus, а також бактеріями роду Azotobacter, супроводжується збільшенням кількості нормально сформованих проростків, а також значним стимулюванням формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. На підставі одержаних результатів відібрано нові мікробні композиції, перспективні для вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.1 + Е422.25 + П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА329735

Рубрики:
 Соя 

      
2.

Булавенко С.Ю. 
Дослідження взаємодії вісмуту та водню з поверхнями Si(111) та Si(100) методом скануючої тунельної мікроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / С.Ю. Булавенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено природу дефектів у нанонитках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225в734,1,022 + В379.5в734.1,022
Шифр НБУВ: РА319000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Булавенко О.В. 
Недостатність лютеїнової фази: клініка, діагностика та лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.В. Булавенко ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" АМН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено питання етіології, патогенезу, діагностики та лікування недостатності лютеїнової фази (НЛФ) у жінок різних вікових груп. Розкрито роль НЛФ у структурі безплідності та невиношування. Виділено основні етіопатогенетичні варіанти НЛФ: НЛФ як наслідок екстрагенітальної патології (у разі тиреоїдної дисфунції, гіперпролактинемії й інсулінрезистентності з гіперандрогенією) та НЛФ як прояв яєчникової дисфункції (нормо- та гіпергонадотропної). Визначено морфофункціональні характеристики стану яєчників і матки, а також регіонарної гемодинаміки в даних органах у разі НЛФ. Встановлено роль ангіоспазму в патогенезі порушень у разі НЛФ. З'ясовано, що у пацієнток всіх вікових груп з НЛФ відбувається десинхронізація регуляції вегетативної нервової системи з переважанням активності симпато-адреналового відділу. Виявлено фактори ризику розвитку даної патології. Розроблено й апробовано комплексне двохетапне етіопатогенетичне лікування з використанням гормональних, негормональних і фізіотерапевтичних методів корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 +
Шифр НБУВ: РА357753

Рубрики:

      
4.

Булавенко О.В. 
Прогностичні критерії та профілактичне лікування загрози переривання вагітності запального генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Булавенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне багаторівневе дослідження маркерів запалення та інфекції в жінок із загрозою переривання вагітності. Вивчено вплив ендотоксину на суфрактантну систему плода та протекторну дію амброксолу на легеневу тканину за умов експерименту. На підставі результатів досліджень та даних літератури запропоновано схему патогенезу ендотоксин-індукованого ураження легень, в якій провідне місце належить цитотоксичній дії інфекційних чинників та медіаторів на тканину легень. Розроблено нові прогностичні системи зі своєчасного виявлення загрози переривання вагітності запального генезу, що базуються на визначенні рівнів інтерлейкінів у цервікальному секреті, сироватці крові та амніотичній рідині. Обгрунтовано принципи профілактичної корекції загрози переривання вагітності запального генезу в поєднанні з фетоплацентарною недостатністю з урахуванням призначення антоксидантно-антигіпосичного комплексу з пульмопротекторною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52
Шифр НБУВ: РА321709

Рубрики:

      
5.

Булавенко С. Д. 
Формування економічної культури учнів основної та старшої школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / С. Д. Булавенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено й обгрунтовано структурно-функціональну модель як домінуючу складову формування економічної культури учнів основної та старшої школи. Визначено педагогічні умови (організація навчально-пізнавальної діяльності як взаємодії учнів з науковою інформацією, що сприяє формуванню у них економічних знань, економічного мислення, економічної свідомості тощо) та розроблено змістові матриці економічної культури на різних рівнях (суспільства, етносу, колективу й особистості). Виявлено критерії, відповідні їм показники (економічний інтелект - економічне знання, мислення; наявність цінностей - загальнолюдські, комунікативні й інформаційні, культури споживання та корпоративної діяльності; володіння знаннями й уміннями вирішення економічних завдань) і рівні (ідентифікаційний, репродуктивний, продуктивний, системнотворчий) сформованості економічної культури учнів загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.357
Шифр НБУВ: РА383630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського