Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЛИК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Булик Н.М. 
Археологічна наука у Львові у XIX - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.М. Булик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На базі широкого кола джерел і літератури розрито процес зародження та розвитку археології, виділено основні осередки, довкола яких зосереджувалися археологічні дослідження у Львові. Розглянуто їх роль у формуванні археології як самостійної науки. Показано значення археологічних виставок і з'їздів другої половини XIX ст. у процесі становлення археологічної науки. Введено до наукового обігу матеріали, які висвітлюють процес створення та діяльність при кафедрі класичної археології та праісторії Львівського університету "Академічного гуртка любителів археології". Значну увагу приділено історії польових досліджень І.Шараневича, М.Грушевського, К.Гачека. Уперше комплексно розглянуто археологічні дослідження на території Східної Галичини, виділено три етапи розвитку археології та створено карти відкритих і досліджених пам'яток XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(237УКР) +
Шифр НБУВ: РА350424

      
2.

Булик О. Б. 
Економічна ефективність виробництва продукції птахівництва в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Б. Булик ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан розвитку птахівництва та показники його ефективності, проаналізовано забезпечення населення продукцією галузі та рівня цін на неї. Проведено оцінювання ефективності діяльності птахівничих підприємств, розроблено шляхи оптимізації собівартості та підвищення рентабельності галузі на перспективу. Обгрунтовано інноваційний метод підвищення ефективності птахівництва в сільськогосподарських підприємствах Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)325.253
Шифр НБУВ: РА382978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Булик І.І. 
Закономірності впливу водню на фазово-структурні перетворення у сплавах на основі РЗМ і цирконію та розроблення методів поліпшення їх властивостей: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / І.І. Булик ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено методи та водневі технології підвищення функціональних властивостей сплавів на основі рідкісноземельних металів (РЗМ) та цирконію. Установлено особливості взаємодії інтерметалічних сполук з воднем з метою їх використання для оптимізації водневих технологій модифікації структури щодо підвищення службових характеристик матеріалів. У всіх інших досліджених сполуках і сплавах водень ініціює фазові перетворення. Показано можливість модифікувати фазовий склад матеріалів шляхом перетворень в одній з його фаз-компонентів, формувати текстуру. На підстві одержаних даних про ініційовані воднем фазові перетворення розроблено способи обробки функціональних матеріалів у водні для гомогенізації, швидкісного здрібнення, формування нанорозмірної структури, проведення поліморфних перетворень, тобто з метою поліпшення функціональних властивостей спечених магнітів і активаційних властивостей металогідридних електродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.366 + К651.6 +
Шифр НБУВ: РА358793

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Булик Р.Є. 
Морфофункціональне обгрунтування механізмів циркадіанних ритмів у щурів: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.01; 14.03.03 / Р.Є. Булик ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 39 с. — укp.

Вивчено центральні механізми циркадіанних ритмів у щурів, а також роль шишкоподібної залози в механізмах корекції відхилень морфологічного та функціонального стану структур фотоперіодичної системи щурів за різної тривалості фотоперіоду. Проаналізовано ефекти постійного освітлення та тривалої темряви на хрономорфологічний і ультраструктурний стан супрахіазматичних ядер (СХЯ) та паравентрикулярних ядер (ПВЯ) гіпоталамуса, гіпокама, надниркових залоз, тісно пов'язаних з організацією та реалізацією циркадіанної ритміки. Вивчено щільність мелатонінових рецепторів у СХЯ гіпоталамуса, гіпокамі залежно від періоду доби й у випадку блокади пейсмекера циркадіанних ритмів. Доведено, що індикатором раннього десинхронозу центральних механізмів циркадіанних ритмів головного мозку щурів є порушення експресії гена швидкової функціональної відповідності c-fos і детермінованого ним імуноспецифічного білка c-Fos у пейсмекерних нейронах СХЯ і кортикотропін-рилізинг-гормонопродукувальних і вазопресин-синтезувальних суб'ядрах ПВЯ гіпоталамуса у разі зміни фотоперіоду. Вперше розкрито морфометричний і функціональний стан СХЯ, а також кортикотропін-рилізинг-синтезувальних медіальних дрібноклітинних суб'ядер і вазопресин-продукувальних латеральних великоклітинних суб'ядер ПВЯ гіпоталамуса в нормі та у випадку гіпер- і гіпофункції шишкоподібної залози. Встановлено тісні кореляційні зв'язки між морфофункціональними перебудовами СХЯ та нонапептидергічних нейросекреторних популяцій суб'ядер ПВЯ гіпоталамуса на фоні зміненої тривалості циклу світло-темрява в різні періоди доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32*114 + Е60*737.16*114 + Р415.11-29 +
Шифр НБУВ: РА367120

Рубрики:

      
5.

Булик Ю.В. 
Рекламний текст в параметрах аксіологічної прагмалінгвістики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Ю.В. Булик ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс мовних засобів вираження аксіологічно-прагматичних характеристик рекламного тексту (РТ) (дискурсу). Визначено характер аксіологічної спрямованості РТ, лінгвальні й екстралінгвальні чинники її формування. Обгрунтовано основні параметри опису рекламних дискурсів. Розкрито принципи добору й особливості функціонування мовних одиниць і конструкцій у РТ з урахуванням прагматичної інтенції адресанта. Охарактеризовано систему міжрівневих експліцитних та імліцитних засобів вираження категорії оцінювання у РТ (лексика, фразеологія, синтаксис), виявлено найбільш типові з них. Проаналізовано зв'язок категорії оцінювання з такими прагмалінгвістичними параметрами, як експресивність, аргументованість, ментальність, гендерність і паравербальними засобами, розкрито його вплив на сприйняття рекламного дискурсу цільовою аудиторією. Досліджено характерні стилістичні засоби та прийоми вираження категорії оцінювання у РТ (дискурсі). Проаналізовано специфіку функціонування мовних одиниць з урахуванням можливості маніпуляції оцінною інформацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-716 +
Шифр НБУВ: РА368999

Рубрики:

      
6.

Булик Р.Є. 
Роль простагландинів у регуляції хроноритмів функцій нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Р.Є. Булик ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 21 с. — укp.

З використанням хроноритмологічного методу уперше досліджено циркадіанну організацію екскреторної, іонорегулювальної та кислотовидільної функцій нирок за умов індометацинової блокади синтезу простагландинів (ПГ) на тлі різної функціональної активності шишкоподібного тіла (ШТ). Уперше з'ясовано роль ПГ у регуляції хроноритмів основних функцій нирок. Установлено, що ПГ є важливим автокоїдним фактором регуляції хроноритмів досліджуваних ренальних функцій. Установлено, що введення індометацину в дозі 5,0 мг/кг маси тіла блокує синтез ПГ, викликає інверсію хроноритмів екскреції іонів натрію з високим середньодобовим рівнем, підвищує дистальний транспорт катіона, гальмує мезор діурезу, швидкості клубочкової фільтрації та екскреції іонів калію, спричинює азотемію, протеїнурію, порушує виділення кислот, що титруються, й аміаку впродовж доби. Уперше показано, що ефекти індометацинової блокади синтезу ПГ залежать від функціональної активності ШТ. Установлено, введення індометацину в дозі 5,0 мг/кг маси тіла за умов гіпофункції ШТ призводить до виражених змін інтегральних характеристик хроноритмів досліджуваних показників функціонального стану нирок у порівнянні з блокадою синтезу ПГ на тлі гіперфункції органа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3 +
Шифр НБУВ: РА328699

Рубрики:

      
7.

Булик М. В. 
Соціально-політичний розвиток Греції в умовах європейської інтеграції: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М. В. Булик ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано категоріально-понятійний апарат дослідження євроінтеграції Греції, а також науковий доробок українських та іноземних дослідників, насамперед, грецьких, з даного питання. Досліджено вплив ЄС на процеси, які відбуваються в соціальній сфері Греції в контексті реалізації курсу на євроінтеграцію, зокрема: демографічне становище, систему освіти, соціального забезпечення, працевлаштування населення країни. Визначено основні зовнішні та внутрішні ризики, що стоять перед грецьким суспільством на сучасному етапі та надано низку рекомендацій щодо їх подолання. Конкретизовано роль ЄС у процесі децентралізації управління країною, розглянуто нормативно-правові засади функціонування системи центральних і місцевих органів влади в Греції. Простежено еволюцію партійної системи Греції в період європейської інтеграції та ставлення провідних політичних сил країни до даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4ГРЕ)0 + Ф4(4ГЕ),9(4)
Шифр НБУВ: РА384885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Булик-Верхола С.З. 
Формування і розвиток української музичної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.З. Булик-Верхола ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні періоди розвитку української музичної термінології, провідні тенденції термінотворення на кожному з досліджуваних історичних етапів. Розглянуто особливості лексико-семантичної та структурної організації української музичної термінології. Проаналізовано джерела поповнення музичної термінології, описано способи і засоби термінної деривації, визначено словотвірні моделі музичних термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Щ + Щ31,0 +
Шифр НБУВ: РА328065

Рубрики:

      
9.

Борух І. В. 
Вплив водневої обробки на структуру та магнітні властивості матеріалів на основі інтерметалідів Nd2Fe14B та SmCo5 / І. В. Борух. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розроблюванню способу отримування наноструктурованих магнітоанізотропних порошків феромагнітних матеріалів на основі інтерметалідів Nd2Fe14B та SmCo5 та способу їх спікання за понижених температур за використовування ініційованих воднем фазових перетворювань – процесу гідрування-диспропорціонування-десорбування-рекомбінування (ГДДР). За допомогою диференціального термічного аналізу (ДТА), рентгенівського фазового аналізу (РФА), методу сканівної електронної мікроскопії (СЕМ), енергодисперсійної рентгенівської спектрометрії та вимірювання петель магнітного гістерезису досліджено умови оброблювання феромагнітних матеріалів Nd11,7Fe82,3B6, Nd16Fe76B8; Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6, Nd16Fe73,9Zr2,1B8 і Sm(Co,T)5, T=Zr, V, Ti на окремих етапах виготовлення спечених магнітів: розмелювання, пресування і спікання. Вивчено залежність між параметрами розмелювання сплавів та водневого оброблювання для отримування магнітоанізотропних матеріалів зі здрібненою до нанорівня мікроструктурою. Вивчено особливості ГДДР в порошках сплавів, під час їх спікання та для термооброблювання спечених магнітів SmCo5, за тиску водню до 0,5 МПа в температурному діапазоні 20–950°С. Встановлено, що після солід-ГДДР за низького тиску водню в сплавах без цирконію – Nd11,7Fe82,3B6, та Nd16Fe76B8 формуються здрібнені зерна фази Nd2Fe14B з розмірами 200 нм, а після солід-ГДДР за низького тиску водню в сплавах з цирконієм Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6, та Nd16Fe73,9Zr2,1B8 формуються здрібнені зерна фази Nd2Fe14B в два рази менших розмірів – 100-200 нм. Запропоновано перспективний метод термооброблювання у водні спечених магнітів для підвищення їх магнітних властивостей шляхом здрібнення мікроструктури до нанорівня. Із застосуванням даного виду термооброблювання до спечених магнітів типу SmCo5 здрібнили їх мікроструктуру до 70-100 нм, внаслідок чого підвищили коерцитивну силу до близько 50 кЕ. Висунуті в роботі практичні рекомендації захищено двома патентами України.^UThe thesis for a degree of Candidate of Sciences (Engineering) is devoted to the development of the method of obtaining sintered nanostructured magnets from rare earth – transition metal alloys using hydrogen – initiated phase transformations – the HDDR method. The conditions of processing the Nd11,7Fe82,3B6, Nd16Fe76B8; Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6, Nd16Fe73,9Zr2,1B8 and Sm(Co,T)5, T=Zr, V, Ti ferromagnetic materials at separate stages of production of sintered magnets: grinding, pressing and sintering, are investigated. The relationship between the parameters of grinding alloys and the parameters of hydrogen treatment to obtain magnetically anisotropic materials with crushed to the nanolevel microstructure is studied. A method for sintering the studied ferromagnetic alloys at low temperatures in hydrogen to obtain nanostructured materials with low porosity is developed. It is found that to obtain sintered nanostructured magnets, materials based on Nd2Fe14B must be treated in hydrogen under pressure up to 0.05 MPa at a temperature of 700°C, in vacuum- at a temperature of 850°C. Materials based on SmCo5 must be treated in hydrogen under a pressure of 0.1-0.5 MPa at a temperature of 650°C, in vacuum – at a temperature of 950°C. The prospects of heat treatment of sintered magnets in hydrogen to increase their magnetic properties with the achievement of the coercive force of SmCo5 magnets of about 50 kE are shown. For the first time, a high coercivity of 49.7 kOe is obtained in the HDDR treatment of SmCo5 and for the first time the sintering temperature is reduced to 950°C during sintering of pressed elements from powders of SmCo5, Sm(Co,Zr)5, Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6, Nd16Fe73,9Zr2,1B8 alloys. The conditions for processing the Nd-Fe-B-Zr alloys in hydrogen under which there are the remains of the Nd2Fe14B ferromagnetic phase and after which, due to processing by HDDR, the Nd-Fe-B-Zr alloys are nanostructured and magnetically anisotropic, are established. The grinding conditions of Sm-Co-Zr alloys after which the grinded powders are magnetically anisotropic are studied. Practical recommendations proposed in the research are protected by two patents of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Булик І. І. 
Порівняльний аналіз ефективності сучасних методів корекції пахвинних гриж / І. І. Булик. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведені теоретичні узагальнення і нове вирішення проблеми діагностики і лікування пацієнтів з пахвинною грижею, яке включає обґрунтування ролі різних методів герніопластики, якості життя пацієнтів у безпосередньому та віддаленому періодах, результати яких дозволили удосконалити та доповнити хірургічну тактику і вибір методу операції при різних типах пахвинних гриж. У результаті проведеного дослідження отримано нові наукові дані: науково доведено, що технологія електрозварювання м’яких тканин при перитонізації протезу є методом вибору, що зменшує час операційного втручання, знижує частоту появи гематоми, невралгії та парестезії пахвинної ділянки на 20,1 %, 17,2 % та 22,2 %, відповідно (p˂0,05); доповнено наукові дані про інтраопераційну тактику і перебіг післяопераційного періоду у пацієнтів після проведення відкритих, ендоскопічних і лапароскопічних операційних втручань з приводу пахвинної грижі; встановлено, що якість життя прооперованих пацієнтів у віддалені терміни (6 і 12 місяців) дозволяє патогенетично обґрунтувати переваги того чи іншого способу герніопластики при різних варіантах пахвинних гриж. Розроблено та впроваджено в практику охорони здоров’я: спосіб хірургічного лікування пахвинної грижі (патент України на корисну модель № u2005 09140); спосіб хірургічного лікування пахвинної грижі (патент України на корисну модель № u2005 10021); методику герметизації очеревини при проведенні TAPP за допомогою методу електрозварювання тканин; удосконалені технічні прийоми відкритих, ендоскопічних та лапароскопічних методів пластики непрямих (косих) гриж; алгоритм вибору способу герніопластики при різних варіантах пахвинних гриж.^UIn this work, we presented a theoretical generalization and a new solution to the problem of diagnosis and treatment of patients with inguinal hernias. We substantiated the importance of various inguinal hernia repairs, the quality of life of patients in the early and late periods. These results allowed us to improve and supplement surgical tactics and procedure selection for various types of inguinal hernias. As a result of the conducted research, new scientific data were obtained: it has been scientifically proven that the technology of electric welding of soft tissues during peritonization of the prosthesis is the method of choice, which reduces the time of surgical intervention, reduces the frequency of hematoma, neuralgia and paresthesia of the inguinal area by 20.1%, 17.2% and 22.2%, respectively (p˂0.05); scientific data on intraoperative tactics and the course of the postoperative period in patients after open, endoscopic, and laparoscopic surgical interventions for inguinal hernia were supplemented. It has been scientifically established that the quality of life of operated patients in the long term (6 and 12 months) allows pathogenetically to substantiate the advantages of each method of hernioplasty for various variants of inguinal hernias. The following were developed and implemented in health care practice: method of surgical treatment of inguinal hernia (patent of Ukraine for utility model No. u2005 09140); method of surgical treatment of inguinal hernia (patent of Ukraine for utility model No. u2005 10021); the method of sealing the peritoneum during TAPP using the method of electric welding of tissues; improved technical methods of open, endoscopic and laparoscopic methods of plastic indirect (oblique) hernias; developed an algorithm for choosing the method of hernioplasty for different types of inguinal hernias.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського