Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (631)Книжкові видання та компакт-диски (606)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАСИЛЬЄВА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Васильєва К. І. 
Інтертекстуальність як принцип постнекласичної естетики: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / К. І. Васильєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 14 с. — укp.

Розглянуто актуальні тенденції естетичної думки XX ст., пов'язані з пошуками методології для пояснення нових тенденцій в художньому просторі за збереження теоретичних напрацювань минулих поколінь. Вибір в якості об'єкту дослідження теорії інтертекстуальності обгрунтовано рядом причин: семіотизацією філософської проблематики XX ст., поширення інтертекстуальності в якості мистецького прийому, методологічна гнучкість даної теорії. Завдяки виявленню історичної варіативності та методологічної плюралістичності теорії інтертекстуальності аргументується її відповідність вимогам постнекласичної естетики та науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(0)6 + Ю812.29
Шифр НБУВ: РА374532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Васильєва Т.О. 
Іспаномовний дискурс урядових прес-конференцій: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / Т.О. Васильєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні та лінгвокогнітивні особливості іспаномовного дискурсу урядових прес-конференцій на матеріалі прес-конференцій уряду Іспанії, очолюваного Х. Л. Р. Сапатеро, за період 2004 - 2009 рр. Проведено роботу в межах когнітивного та комунікативного підходів до опису мовних і мовленнєвих одиниць у сучасній лінгвістиці. Розглянуто прес-конференцію як мовленнєвий жанр дискурсу паблік рилейшнз. Досліджено лексичні, морфологічні, синтаксичні та стилістичні засоби, які застосовуються комунікантами іспаномовної урядової прес-конференції з метою реалізації їх комунікативних намірів і прагматичних установ, головними серед яких є збереження позитивного іміджу уряду та гормонізація його відносин з громадськістю. Визначено основні комунікативні стратегії та тактики, які використовують представник уряду та представник ЗМІ як комуніканти іспаномовної урядової прес-конференції. Виокремлено дискурсивну конфігурацію концептів, яка створює концептуальний простір іспаномовного дискурсу урядових прес-конференцій і лежить в основі його когнітивної карти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-713
Шифр НБУВ: РА375403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Васильєва Т. С. 
Адміністративно-правовий режим господарської діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. С. Васильєва ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність і зміст адміністративно-правового режиму господарської діяльності в Україні, а також теоретичні та практичні проблеми його реалізації. Застосування наукового підходу "від загального до конкретного" дозволяє дійти обгрунтованого висновку про те, що адміністративно-правовий режим господарської діяльності в Україні має законодавче закріплення, охоплює широку сферу господарських правовідносин та є структурно-функціональною, невід'ємною складовою адміністративного права. Визначено ознаки, притаманні адміністративно-правовому режиму господарської діяльності, та надано його класифікацію. Виокремлено й охарактеризовано окремі напрями реалізації адміністративно-правового режиму господарської діяльності в Україні. Встановлено напрями оптимізації адміністративно-правового режиму господарської діяльності в Україні. На основі вивчення зарубіжного досвіду правового регулювання окремих видів господарської діяльності окреслено перспективні напрями та можливості адаптування їх до вітчизняної системи господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА383238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васильєва Л.В. 
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Васильєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості будови серцевих камер, магістральних судин основи серця у нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей на етапах постанатального онтогенезу з урахуванням анатомії вінцевих артерій і венозного русла органа. Описано особливості вікових пертворень геометрії порожнин передсердь і шлуночків, порушення взаємовідносин між камерами з затримкою росту анатомічних структур. Виявлено характер змін трабекулярного відділу шлуночків. Проведено анатомо-ехокардіографічне зіставлення для ідентифікації анатомічних структур на сканограмах серця дітей. Визначено форми кровопостачання серця в нормі та з пороком, типи розгалуження вінцевих артерій, особливості зон дренування серцевих вен з характером зміни вінцевого синуса. Одержано нові відомості про будову стінок серцевих камер з урахуванням їх кровопостачання у разі поєднання відкритого передсердно-шлуночкового каналу з пороками конотрункусу (атрезією та стенозом устя легенового стовбура, загальним артеріальним стовбуром, транспозицією магістральних судин, відходженням аорти та легеневого стовбура від правого шлуночка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90
Шифр НБУВ: РА313635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Васильєва Т.А. 
Багаторівнева система прийняття інвестиційних рішень як основа управління науково-технічним прогресом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.А. Васильєва ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до формування системи прийняття інвестиційних рішень з метою управління науково-технічним прогресом. Розкрито значення та основні напрямки управління науково-технічним прогресом, проаналізовано роль інвестиційного аналізу в даному процесі, а також проведено порівняльний аналіз основних положень оцінки інвестиційних проектів за умов різних економічних систем. Розроблено оригінальні методичні засади формування системи прийняття інвестиційних рішень, наведено схему багаторівневої оцінки проектів, основні положення аналізу та механізм розрахунку показників ефективності на кожному з рівнів оцінки. Обгрунтовано необхідність зміни механізму обліку фактора часу та амортизації в інвестиційному аналізі, запропоновано удосконалені методичні підходи до розрахунку показників "чиста теперішня вартість" та "індекс рентабельності", а також практично перевірено застосування нового механізму на базі реальних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-21 + У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА316547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Васильєва Н. О. 
Гендерна інтерпретація природи: колір звук, запах (на матеріалі української, російської, англійської, французької художньої літератури кінця ХІХ – першої половини ХХ століття) / Н. О. Васильєва. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню гендерних особливостей та національних рис відтворення об'єктивної реальності на матеріалі фрагментів художньої прози із дескрипцією природи. Пейзажні контексти акумулюють інформацію про сенсорний досвід людини, а тому є цінним матеріалом, що надає доступ до когнітивних механізмів, нюансів світобачення та його вербалізації письменниками/письменницями представниками різних культур. У дисертації вперше здійснено комплексний аналіз інтерпретації кольору, звуку, запаху природних елементів і об'єктів у межах одного дослідження на матеріалі слов'янської (української та російської), германської (англо-американської) і романської (французької) культур у гендерному співставленні. Природа розглядається з позиції чуттєвого сприйняття, а саме відповідно до сенсорних каналів людини: візуального (кольоробачення), звукового та ольфакторного (сприйняття запахів). Результати аналізу фактологічного матеріалу свідчать про національні та індивідуально-гендерні спільні та відмінні риси у категоризації та інтерпретації реальності, зокрема природи.^UThe thesis is devoted to investigating gender peculiarities and national features of the objective reality reproduction based on nature description fragments of Ukrainian, Russian, English, American, and French belles-lettres prose. Landscape contexts accumulate information about sensory experience of a person, being useful material that gives access to hidden cognitive mechanisms, nuances of worldview, and its verbalization by male and female writers, representatives of different cultures.For the first time, a complex analysis of colour, sound, and smell of nature elements/objects interpretation within one research based on the material of Slavic (Ukrainian and Russian), Germanic (English and American), and Romanic (French) cultures in a gender comparison has been made. Nature is viewed on the basis of sensory perception, in particular according to human sensorial channels: visual (colour differentiation), acoustic (sound distinction), and olfactory (smell perception).The illustrative material thorough analysis revealed gender and national similarities and differences in categorization and interpretation of the reality, namely objects and phenomena of nature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Васильєва Т.А. 
Генотипові та паратипові фактори формування відтворної здатності конематок чистокровної і української верхових порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Васильєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Установлено ступінь впливу генотипових і паратипових чинників на відтворну здатність конематок чистокровної та української верхових порід з урахуванням фертильності плідників. Виявлено варіанти міжлінійних поєднань, які сприяють покращанню репродуктивних якостей кобил. Проведено міжпородний порівняльний аналіз їх вікової мінливості за відтворною зданістю, установлено еколого-генетичні параметри плодючості кобил за показниками пластичності та стабільності, вивчено трансгресію ліній та типологічних груп за репродуктивними якостями. Кількісно оцінено вплив генотипових і паратипових чинників на показники відтворної здатності конематок двох верхових порід, виявлено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній двох порід. Запропоновано до застосування варіанти міжлінійного добору, що дають змогу сутєво підвищити рівень репродуктивних якостей племінних конематок. Доведено перспективність застосування прийомів стабілізувального добору для покращання плодючості кобил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37 +
Шифр НБУВ: РА326182

Рубрики:

      
8.

Васильєва Т.А. 
Діяльність банківських установ на ринку інноваційного інвестування: методологічні засади: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Т.А. Васильєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банків. справи Нац. банку України". — Суми, 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення формування та розвитку ринку інноваційного інвестування, а також науково-методичне забезпечення банківського фінансування інноваційної діяльності суб'єктів господарювання. Визначено суть, призначення та специфіку ринку інноваційного інвестування, здійснено його сегментацію. Формалізовано суб'єкти й інфраструктурні підсистеми. Визначено особливості кругообігу та специфіку формування вартості, попиту та пропозиції товарів на ньому. Здійснено аналіз системної взаємодії фінансового ринку, ринку товарів і послуг, а також ринку факторів виробництва у процесі інвестування в інновації, структуризацію елементів чистого внутрішнього продукту за критерієм інноваційності. Визначено напрямки суб'єктно-об'єктного взаємозв'язку банківської системи та ринку інноваційного інвестування, сформовано теоретико-методологічне підгрунтя функціонування банків на ньому та державного стимулювання цього процесу. Розроблено концептуальні засади формування системи спеціалізованих інноваційно-інвестиційних банків в Україні. Удосконалено організаційно-економічні та правові засади участі банків в інеграційних об'єднаннях на дослідженому ринку, загальні напрямки та фінансові механізми трансформації взаємовідносин держави та банків за умов реалізації загальнодержавної програми розвитку венчурного бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 + У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА358256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кириченко К. І. 
Державне регулювання національної економіки України з урахуванням соціо-економіко-політичних взаємозв'язків / К. І. Кириченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації розроблено методичні засади врахування впливу якості державного регулювання економіки та ефективності уряду на рівень економічного розвитку країни, визначення часових орієнтирів та економічних наслідків зміни регуляторної спроможності держави, чутливості соціального сектору економіки до регуляторних інтервенцій держави, оцінювання ефективності політичних інститутів в Україні, дослідження стійкості соціо-економіко-політичних взаємозв'язків та внутрішніх взаємозв'язків у системі «економічний – політичний – соціальний розвиток»; визначено концептуальні напрямки реформування системи державного регулювання економіки України з урахуванням соціо-економіко-політичних взаємозв'язків.Ключові слова: національна економіка, державне регулювання економіки, регуляторна спроможність держави, соціо-економіко-політичні взаємозв'язки, ефективність політичних інститутів, соціальний розвиток, економічний розвиток.^UIn the thesis the methodical principles for consideration of the influence of quality of state regulation of the economy as well as the efficiency of the government on the level of economic development of the country, for definition of timeline guidence and economic consequences of changes in the regulatory capacity of the state, for sensitivity of the social sector of the economy to the state regulatory interventions, for evaluation of the effectiveness of political institutions in Ukraine, for study of the stability of socioeconomic and political interconnections as well as of internal interrelations in the system "economic - political - social development" have been developed; the conceptual directions for reforming the system of state regulation of the economy of Ukraine based on socio-economic and political interconnections have been determined. Methodical tooling, concerning integral designation and forecasting of the level of sustainability of socio-economic and political relationships that helps to distinguish the level of balancing of the impact of state regulatory interconnections on the economy, social progress and the efficiency of political institutions, as well as to take into account the system's interconnections and the complementary impact of economic, social and political development, has been set up. Estimation results have shown that during 2010- 2011 the integral level of sustainability of socio-economic and political interconnections in Ukraine was critical, during 2013-2015 these relationships were quite stable, and in 2012 and during the forecast period 2017-2022 would remain unstable. Time lags have been substantiated, after which the macroeconomic parameters react most noticeably to changes in the regulatory capacity of the state, their significance is predicted in the medium term. The study has shown that in Ukraine, the state's regulatory ability influences demographic indicators, gender equality, and public health parameters to the highest degree. Improving the quality of state regulation of the economy significantly affects the credibility of institutions, social activity and social ties, while increasing the efficiency of government contributes to improving the social development of the country. The approach of distinguishing the efficiency of political institutions of Ukraine which provides an integrated generalization of the parameters of political stability and the absence of violence in the country, the effectiveness of the government, the quality of government regulation, the rule of law, corruption control, taking into account the strength and nature of relations between them has been developed. It has been revealed that in Ukraine the greatest response to political decisions is shown by such indicators as political stability and absence of violence, government effectiveness, quality of government regulation, rule of law, corruption control. Their generalization within the integral indicator and assessment of its dynamics for Ukraine has shown that in 2002- 2007 it increased at insignificant rates, in 2007-2014 the tendency changed to downward, and since 2014 – again to an increase. Meanwhile, the absolute value of this indicator for the entire period of 2002-2016 corresponded to a low level. A toolkit has been developed for predicting the influence of the integral level of the sustainability of socio-economic and political interconnections of social development indexes, the effectiveness of political institutions and the elasticity of macroeconomic transformations to changes in the level of regulatory capacity of the state. While forecasting for 2012-2020, increase in the impact of social changes in Ukraine would reduce the integral level of stability of socio-economic and political interrelations, whereas in 2012-2022 it would increase. The impact of economic transformations and the effectiveness of political institutions is positive in both time horizons of forecasting, but the impact force decreases as the forecasting period is prolonged: by a factor of 9 and 2, respectively. The most significant in the medium term would be the impact of economic transformations on political ones, while in the long-term – the impact of political on social ones. The impact of social transformations on economic ones in the medium term would be minimal, while in the long-term, political changes would sustain an economic effect. Key words: national economy, state regulation of the economy, regulatory capacity of the state, socio-economic and political interconnections, efficiency of political institutions, social development, economic development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Васильєва Г.В. 
Динаміка когнітивних розладів при терапії різними антипсихотичними препаратами (на матеріалі хворих на шизофренію): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.В. Васильєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше проведено порівняльну оцінку змін психічних функцій за умов лікування атиповим антипсихотичним препаратом і класичними нейролептиками. Уперше встановлено значні відмінності між динамікою когнітивних функцій під час лікування різними групами антипсихотичних препаратів: суттєве покращення рівня когнітивних функцій у разі використання препарату "Рисполепт" і стабільність когнітивного дефіциту за умов лікування галоперідолом. Доведено, що існує зв'язок між покращенням рівня когнітивних функцій та соціальною реадаптацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-52 +
Шифр НБУВ: РА331220

Рубрики:

      
11.

Васильєва Н.К. 
Економіко-математичне моделювання системного інноваційного оновлення аграрного виробництва: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Н.К. Васильєва ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено комплекс економіко-математичних моделей інноваційного розвитку аграрного виробництва. Запропоновано інтеграційні мережі структури поширення інноваційних технологій, видів продукції та методів управління на засадах диверсифікації та конкуренції. Створено моделі формування та функціонування інноваційних систем оновлення аграрних кластерів. Розроблено моделі з метою вдосконалення механізмів фінансового забезпечення діяльності донорів і акцепторів аграрних інновацій. Формалізовано процедури реінжинірингу бізнес-процесів інноваційної модернізації аграрних кластерів і розвитку їх трудових ресурсів. Запропоновано моделі екологізації інноваційного оновлення аграрного виробництва за умов природної та ринкової невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 в611 + У9(4УКР)320-55 в611
Шифр НБУВ: РА353043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Васильєва Н.В. 
Еліптичні і параболічні крайові задачі з похідною за часом в крайовій умові в плоскому куті та їх застосування в задачах з вільними межами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.В. Васильєва ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано коректне розв'язання у вагових просторах Гельдера лінійної крайової задачі для еліптичного рівняння другого порядку зі змінними коефіцієнтами в області з кутовою точкою. Гранична умова цієї задачі містить старшу похідну за часом. Показано коректне розв'язання у даних класах задачі Hele-Shaw з вільною (невідомою) межею в випадку кутової точки на початковій межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62,022
Шифр НБУВ: РА320108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Васильєва О. О. 
Електроосадження антифрикційних покриттів на основі свинцю із метилсульфонатних електролітів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / О. О. Васильєва ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи технології електроосадження антифрикційних покриттів (АФП) сплавами на основі свинцю (Pb - Sn(10%) і Pl - Sn(8%) - Cu(2%)) з метилсульфонатного електроліту, а також встановлено основні закономірності їх електроосадження. Виявлено, що ефект сумісного впливу парціальних процесів у разі електроосадження сплаву Pl - Sn (типу механічної суміші кристалів), обумовлений зниженням швидкості виділення олова внаслідок ускладнень, що виникають за його кристалізації на сторонній (свинцевій) підкладці. Розроблено й освоєно за промислових умов нову екологічно безпечну високопродуктивну технологію нанесення АФП сплавами свинець-олово та свинець-олово-мідь на вкладиші підшипників ковзання з використанням метилсульфонатних електролітів. З'ясовано, що АФП сплавами свинцю, які осаджуються з запропонованого електроліту, не поступаються за своїми експлуатаційними характеристиками осадам, одержаним за традиційною технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68
Шифр НБУВ: РА384736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Васильєва О.Е. 
Забезпечення міцності та зносостійкості циліндричних зубчастих передач редукторів загального призначення з урахуванням дії зовнішніх динамічних навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.Е. Васильєва ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних досліджень отримано залежності для визначення коефіцієнта, який враховує зовнішні динамічні навантаження у процесі роботи зубчастої передачі залежно від конструктивних і експлуатаційних чинників, а також коефіцієнта тертя за умов удару зубців коліс і величини зношування робочої поверхні зубця в процесі експлуатації з урахуванням дії зовнішніх динамічних навантажень. Встановлено адекватність теоретичних залежностей дійсним значенням. Розроблено методику вибору оптимальних значень конструктивних і експлуатаційних чинників зубчастих передач редукторів загального призначення з використанням методу Монте-Карло, які забезпечують міцність і зносостійкість циліндричних зубчастих передач у процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К446.1-02
Шифр НБУВ: РА318671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стратюк О. М. 
Заклади як учасники цивільних правовідносин. / О. М. Стратюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуальних теоретичних і практичних проблем участі закладів у цивільних правовідносинах, напрацюванні науково обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення законодавства у сфері закладів як непідприємницьких юридичних осіб. Розглянуто основні підходи щодо розуміння закладу, його ідентифікуючих ознак та критеріїв класифікації, порядку створення та припинення, цивільної правосуб'єктності, правового режиму майна, пропонується авторське визначення закладу.Періодами генезису законодавства про заклади з моменту проголошення незалежності України виступають 3 етапи, а саме: 1) 1991 – 1996 р. р. – період, що обумовлений становленням національного законодавства у сфері створення та діяльності окремих різновидів закладів, зокрема бібліотек, архівів, музеїв. Визначальним моментом у межах цього етапу виступає закріплення в Конституції України низки культурних, медичних та освітніх прав та інтересів людини; 2) 1996-2003 р.р. – період прийняття спеціальних законодавчих актів у сфері діяльності окремих закладів, зокрема, закладів освіти: дошкільної, середньої, професійно-технічної, вищої; 3) 2003 р. по - сьогодні – прийняття ЦК України та врегулювання у ньому правового становища непідприємницьких юридичних осіб, що виступило рушійною силою для вдосконалення спеціального законодавства про заклади. Даний період характеризується застосуванням інструментарію приватного права при врегулюванні відносин за участю закладів, прийняття профільних нормативно-правових актів у сфері найрізноманітніших видів закладів, зокрема закладів культури.^UThe expediency of adopting a separate law that would regulate the relations on the establishment and operation of institutions is critically perceived in the research. The approach to two-level regulation of relations with the participation of institutions has been perceived, in particular: within the framework of the Civil Code of Ukraine and special legislative acts, which regulate the legal status of certain specific types of institutions. This thesis work is concerned with the research of pressing theoretical and practical problems of participation of institutions in civil legal relations, development of scientifically substantiated offers on perfection of the legislation in the sphere of institutions as non-entrepreneurial legal entities. The main approaches to understanding the institution, its identifying features and classification criteria, the order of creation and termination, civil legal personality, the legal regime of property have been reviewed and the author's definition of the institution has been proposed. The periods of genesis of the legislation on institutions since the proclamation of Ukraine's independence are 3 stages, namely: 1) 1991 - 1996 – the period, which is associated with the formation of national legislation in the field of creation and operation of certain types of institutions, including libraries, archives, museums. The defining moment within this stage is the consolidation of a number of cultural, medical and educational rights and human interests in the Constitution of Ukraine; 2) 1996-2003 – the period of adoption of special legislative acts in the field of activity of individual institutions, in particular, educational institutions: preschool, secondary, vocational, higher; 3) 2003 to date – the adoption of the Civil Code of Ukraine and the settlement of the legal status of non-entrepreneurial legal entities in it, which was the driving force for the improvement of special legislation on institutions. This period is characterized by the use of tools of private law in the settlement of relations with the participation of institutions, the adoption of relevant regulations in the field of various types of institutions, including cultural institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Васильєва М. О. 
Зарубіжна допомога в системі пріоритетів зовнішньої політики США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М. О. Васильєва ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зарубіжну допомогу як чинник зовнішньої політики США, що застосовується з метою забезпечення національних інтересів країни у системі міжнародних відносин. Здійснено критичний аналіз новітніх тенденцій потенціалу зарубіжної допомоги в контексті міжнародного розвитку. Доведено, що за умов глобалізації, яка поглиблює взаємозалежність акторів міжнародних відносин, проблема асиметричності розвитку отримує глобальний вимір, що змушує розвинуті країни відмовлятися від традиційних практик надання зарубіжної допомоги та шукати нові підходи для покращання її ефективності. Констатовано, що напрями та види американської зарубіжної допомоги зумовлені стратегічними інтересами США та переорієнтацією цих інтересів під впливом соціально-економічних, політичних факторів і пріоритетів у сфері реалізації зовнішньої політики та національної безпеки держави. Підтверджено зв'язок стратегічних інтересів США в Україні з напрямами американської зарубіжної допомоги та доведено, що вона має вагомий вплив на українські політичні та соціально-економічні реалії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),04
Шифр НБУВ: РА381674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Васильєва С. М. 
Захист від корозії теплообмінного обладнання в умовах накипоутворення із застосуванням ультразвукової обробки / С. М. Васильєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню процесів корозії сталі в умовах теплообміну, впливу на цей процес карбонатних осадів та ультразвуку, розробці методів зниження швидкості корозії та підвищення ефективності теплообміну. Показано, що під дією ультразвуку відбувається посилення протикорозійних властивостей карбонатних осадів на теплообмінній поверхні. Так, при амплітуді коливань магнітострикційного випромінювача 1,5 мкм захисний шар накипу, за якого швидкість корозії не перевищує 0,05 мм/рік, формується у 2 рази швидше і має в 2 рази меншу товщину та більшу щільність. Підвищення протикорозійного захисту й одночасне збільшення теплопровідності накипу зумовлені зменшенням товщини й підвищенням щільності осаду карбонату кальцію. При обробці поверхні ультразвуком внаслідок різної амплітуди коливань накипу та сталі в осаді виникають тріщини, які ведуть до відколу товстих шарів накипу. В місці відколу внаслідок дії ультразвуку залишається тонкий шар дрібних кристалів, що захищає поверхню від корозії. Застосування ультразвукових апаратів в промисловості дозволило збільшити коефіцієнт теплопередачі трубчатих теплообмінників більше як на 40%. Застосування отриманих результатів дослідження з модифікації накипних шарів ультразвуком дозволить комплексно вирішити проблеми передчасного виходу обладнання з ладу та перевитрати енергоносіїв, що матиме значний позитивний ефект на збереження металофонду країни від корозії та економію енергетичних ресурсів країни.^UThe dissertation is devoted to research of processes of corrosion of steel in the conditions of heat transfer, influence on this process of carbonate sediments and ultrasound, development of methods for reducing the rate of corrosion and increasing the efficiency of heat transfer. Influence of the ultrasound intensity (28 kHz, 1.17.5 W/cm2) on CaCO3 nucleation-growth on the surface of a cylinder mild steel electrode rotating at 500 rpm was studied. The deposition kinetics was analyzed by chronoamperometry; the calcareous layer was characterized by gravimmetry, scanning electron microscopy and XRD. The water hardness was found to determine the crystallization kinetics of calcium carbonate influencing both the deposition rate and crystal morphology, so that a porous layer of vaterite was formed in soft water and highly protective calcite scale was built up in hard water. While temperature accelerates crystallization, faster crystallization leads to the formation of a more porous layer with vaterite inclusions due to limitations in calcium supply. Ultrasound accelerates formation of a calcite at intensities lower than 2.23 W/cm2. At higher ultrasound intensities, a significant change in carbonate crystallization occurs. Insufficient calcium concentration in the pre-electrode layer promotes formation of vaterite crystals in the growing calcite layer increasing porosity and scaling time. Application of ultrasound to calcium carbonate crystallization in tap water affects nucleation sites density, mass-transport rate and cavitation erosion of the deposits. Lower intensity ultrasound reduces scale porosity and area density by increasing nucleation site density and accelerating the mass transport. Higher intensity ultrasound promotes cavitation erosion of the formed layer, thus cleaning the surface from the scale. A scale layer with the highest blocking properties formed under applied ultrasound intensity of 1.9 W/cm2. The ultrasound doubled crystallization rate, reduced the scale porosity 5 times and halved its area density comparing to non-sonicated conditions. By the method of polarization curves, it was established that the course of corrosion process on steel practically does not change under the layer of scale both under the influence of ultrasound and without. Thus, the method of polarization resistance can be applied to determine the protective properties of the scum layer in the process of its formation and influence on this process of ultrasound. The corrosion rate variations with scale thickness, scale deposition time and solution composition are measured using linear polarization resistance technique. The deposited scale was formed of calcite crystals of 50-100 m as was established with SEM and XRD. The scale layer of 0.2 mm formed in tap water within 90 hours reduces the steel corrosion rate from 0.8 to 0.1 mm/year and serves as a barrier layer to prevent further corrosion. Increasing the corrosion protection and simultaneously increasing the thermal conductivity of the scale are caused by one fundamentally conjugated group of factors - a decrease in thickness and an increase in the density of calcium carbonate sediment, due to the higher thermal conductivity of the crystalline phases, the increase in thermal conductivity is increased to a greater extent than only due to a decrease in thickness. The coherence of these factors leads to the obligatory reliability of the proposed method of increasing anticorrosion protection when increasing the efficiency of the heat exchanger apparatus. When surface is processed by ultrasound due to different amplitude of fluctuations of scale and steel in the siege there are cracks, which, with prolonged repetition of oscillations, lead to a rejection of thick layers of scale. In the place of the crack, due to the ultrasound, a thin layer of small crystals remains, which creates a reliable barrier for oxygen access and protects the surface from corrosion. The application of ultrasonic devices in the industry has allowed to increase the heat transfer coefficient of tubular heat exchangers by more than 40%. Estimated payback period of ultrasonic devices is 2 months. Cost savings are achieved by increasing the heat transfer coefficient, increasing the efficiency of the boiler and reducing the cost of pumping water due to increasing the through-passage of the heat exchanger channels. The application of the results of the study on the modification of carbonate layers by ultrasound to protect the heat exchange equipment from corrosion and improve heat transfer will allow solving the problem of premature failure of equipment and energy overrun, which will have a significant positive effect on the preservation of the national metal fund from corrosion and the economy of the national energy resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Васильєва О.В. 
Клініко-генетичні характеристики хворих з проявами екзокринної недостатності підшлункової залози та симптомами панкреатиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Васильєва ; Укр. ін-т клін. генетики Харк. нац. мед. ун-ту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-генетичні особливості ураження підшлункової залози у разі окремих спадкових метаболічних порушень. Виявлено широкий спектр спадкової патології, що супроводжується виявами панкреатичної екзокринної недостатності та симптомами панкреатиту. Досліджено фенотипові особливості хворих, зокрема, виявлено ознаки дисплазії сполучної тканини й окремі малі аномалії розвитку. Показано спадкову обумовленість ураження підшлункової залози у родинах пробандів. На підставі досліження стану амінокислотного й енергетичного обміну у пробандів з екзокринною недостатністю підшлункової залози та панкреатитом зафіксовано зміни, які свідчать про наявність первинної мітохондріальної дисфункції у 22-х (32,4 %) хворих, вторинної - у 12-ти (17,7 %). Розроблено алгоритми діагностики різних форм спадкової патології, асоційованих з розвитком панкреатичної недостатності та панкреатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6 +
Шифр НБУВ: РА362315

Рубрики:

      
19.

Васильєва Н.А. 
Клініко-патогенетична і епідеміологічна характеристика тяжких форм лептоспірозу та удосконалення лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Н.А. Васильєва ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

З'ясовано епідеміологічні особливості розповсюдження лептоспірозу в ендемічному регіоні (територія Західного Поділля). Обстежено 390 хворих на лептоспіроз, з них 278 - з тяжким перебігом, застосовано клінічні, біохімічні, серологічні, інструментальні методи (термографію, реографію, УЗД, доплерографію). Вивчено реологічні властивості крові, стан кровотоку на різних рівнях (мікроциркуляції, периферичному, органному). Розроблено спосіб лікування хворих на лептоспіроз донорським протилептоспірозним імуноглобуліном (ДПІ), схеми терапії специфічним ДПІ та ентеросорбентами, що сприяло підвищенню ефективності лікування, зниженню летальності до 8,6 % у разі тяжкого перебігу лептоспірозу (у групі порівняння - 27,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3
Шифр НБУВ: РА317481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Васильєва О. Г. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікованого режиму корекції змін мікробіоценозу кишечника при негоспітальних пневмоніях у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Васильєва ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування дітей раннього віку, хворих на негоспітальну пневмонію, на основі поглибленого вивчення патогенетичної ролі якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, рівня цитокінів, стану клітинної та гуморальної ланок імунної системи й антиендотоксинового імунітету. Встановлено дисбаланс клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету, показників інтерлейкінів та антиендотоксинового імунітету сироватки крові в дітей раннього віку з негоспітальними пневмоніями, що залежав від тяжкості захворювання. У розпал захворювання у 80 % дітей виявлені якісні та /чи кількісні зміни кишкової мікрофлори, які значно поглиблювались у динаміці лікування. Запропоновано визначати у сироватці крові вміст популяцій та субпопуляцій лімфоцитів, основних класів імуноглобулінів, показників фагоцитозу, циркулюючих імунних комплексів, рівнів опозиційних пулів інтерлейкінів, титри антиендотоксинових антитіл і розрахунок інтегральних показників ендогенної інтоксикації для оцінки тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії, моніторингу ефективності запроваджених лікувальних заходів і прогнозу захворювання у дітей раннього віку. Розроблено комплексну схему лікування з включенням пробіотичного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.413.3-5
Шифр НБУВ: РА381111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського