Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (314)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИЛЬЯМС$<.>+<.>A=АЛЬБЕРТ$<.>+<.>A=РИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Риспаєва Д.Е. 
Застосування низькоінтенсивного лазерного випромінювання в комплексній терапії у хворих на дифтерію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.13 / Д.Е. Риспаєва ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено можливість застосування лазерного випромінювання в комплексній терапії хворих на дифтерію. На підставі клініко-лабораторного обстеження виявлено позитивний вплив комплексної лазеротерапії на клінічний перебіг хвороби, частоту ускладнень, метаболічні розлади, активність антиоксидантних ферментів, клітинний і гуморальний імунітет, зокрема місцевосекреторний, а також на порушення адаптаційних механізмів. Виявлено, що застосування комплексної лазеротерапії сприяє скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі. Запропоновано новий метод лікування хворих на дифтерію шляхом впливу лазерного випромінювання низької інтенсивності з поєднанням гелій-неонового та інфрачервоного лазерів на слизову ротоглотки та підщелепні лімфовузли, а також на проекцію великих судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-542 +
Шифр НБУВ: РА343961

Рубрики:

      
2.

Рис У.Г. 
Категорія інтенсивності у сучасній польській мові: когнітивно-семантичний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.03 / У.Г. Рис ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто когнітивно-семантичну категорію інтенсивності у сучасній польській мові, яка перебуває в тісному зв'язку з категоріями експресивності, оцінки та міри. Проаналізовано дієслова та прикметники з семою інтенсивності та встановлено, що в реалізації категорії інтенсивності важливу роль відіграють пізнавальна й експресивна функції мови. Інтенсивність зумовлена різними чинниками (внутрішньою формою слова, метафоричним перенесенням значень лексем, словотворчим потенціалом афіксів). Описано лексико-семантичні групи дієслів і прикметників зі значенням інтенсивності нестандартного комунікативного акту, великого емоційного напруження, фізичного впливу на об'єкт, зі значенням негативних змін суб'єкта, а також ад'єктиви на позначення моральних якостей суб'єкта, граничного вичерпання його фізичних або психічних сил. Розкрито когнітивні аспекти вивчення похідних слів та охарактеризовано похідні деривати за типовими словотвірними моделями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-2 + Ш141.53-31
Шифр НБУВ: РА375173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рись Л.Ф. 
Когнітивно-комунікативні особливості іменних композитів у німецькомовному медіа-дискурсі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л.Ф. Рись ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено когнітивні та комунікативні особливості іменних композитів (ІК) сучасної німецької мови. Встановлено зв'язок лексичного значення ІК, їх комінативної структури та відповідної концептуальної структури з позицій когнітивної природи процесу номінації, який здійснюється за відповідних комунікативних умов. Утворення ІК у сучасній німецькій мові розглянуто як вербалізацію концепту, структури репрезентації знань про об'єкт номінації. Описано наповнюваність макрокомпонентів семантичної структури ІК, здійснено фреймове моделювання концептуальної структури композитів, розроблено узагальнену комплексну фреймову модель концепту, яка є мотиваційною базою для утворення композитного найменування. Встановлено значення когнітивного та дискурсивного контекстів в утворенні й інтерпретації аналізованих ІК. Розкрито роль ІК у реалізації таких текстово-дискурсивних категорій німецькомовного медіа-дискурсу, як когезія, когерентність, інформативність, адресованість, оцінність, експресивність. Розкрито значення дискурсу як сфери формування актуального значення ІК, концептуалізації та вербалізації оказіональних ІК, утворення на базі ІК незвичних конфігурацій концептів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-715
Шифр НБУВ: РА371874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рисін М.В. 
Організаційно-економічний механізм нарощування банками обсягів довгострокових кредитів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.В. Рисін ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення організаційно-економічного механізму нарощування банками обсягів довгострокових кредитів в Україні. Досліджено соціально-економічну сутність даного кредиту, функції та основні різновиди. Удосконалено класифікацію чинників впливу на інвесторів, посередників та позичальників за довгострокового кредитування. Визначено структуру, цільову спрямованість та проблеми реалізації механізму кредитування. Проаналізовано джерела формування кредитних ресурсів українських банків у 1996 - 2005 рр. та обсягів кредитування на Львівщині. Обгрунтовано шляхи нарощування обсягів, розроблено напрями оптимізації технології видачі кредитів банками, зокрема, власну методику розрахунку надбавки за ризик на ставку позичкового процента. Наведено рекомендації щодо вдосконалення системи управління ризиками в даному виді кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА352887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Рисухін Л.І. 
Підвищення ефективності трубопровідного гідротранспорту удосконалюванням насосного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.12 / Л.І. Рисухін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу підвищення ефективності трубопровідного гідротранспорту шляхом удосконалення насосного обладнання на базі розроблених математичних моделей гідравлічних і робочих характеристик певних елементів, робочого процесу поршневого насоса та гідротранспортної системи. Розроблено математичну модель робочого процесу поршневого насоса з урахуванням реологічних властивостей перекачувального середовища та певних конструктивних і гідравлічних параметрів його елементів. Теоретично й експериментально обгрунтовано методику визначення приєднаної маси клапана на базі математичного моделювання його динаміки як однієї зі складових рівняння руху, що дозволило розробити механізм взаємодії неньютонівської рідини з клапаном. Розвинуто математичне моделювання руху неньютонівської рідини в системах гідротранспорту шляхом врахування її реологічних властивостей, приведеного модуля пружності. Одержано адекватну математичну модель течії в системі гідротранспорту. На підставі виявлених закономірностей течії неньютонівських рідин запропоновано критерій, що визначає межові частоти використання статичних характеристик течії для розрахунку нестаціонарних процесів. Досліджено процес спільної роботи поршневого та відцентрового насосів гідротранспортної системи. Запропоновано спосіб регулювання його продуктивності, який забезпечує менші втрати енергії у порівнянні з традиційним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О795-082.02-5 +
Шифр НБУВ: РА365630

Рубрики:

      
6.

Рисухіна Н. В. 
Пошук засобів фармакокорекції ендотоксикозу посттравматичного генезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Н. В. Рисухіна ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що максимальний детоксикуючий ефект оксиетилідендисфонової кислоти (МІГУ-6) проявляє у дозі 140,9 мг/кг безпосередньо перед декомпресією й у дозі 160,2 мг/кг через 14 год 15 хв у посткомпресійному періоді. Зазначено, що фармакотерапевтична активність МІГУ-6 реалізується "обривом" вільнорадикальних реакцій, корекцією дисбалансу процесів "енергосинтез - енерговидатки", запобіганням роз'єднанню окиснення з фосфорилюванням і порушенню функціонування системи детоксикації. Дані ефектии базуються на мембраностабілізувальних властивостях МІГУ-6, які базуються на антиоксидантній активності з антирадикальною дією. Зазначено, що особливо важливим фармакодинаміки МІГУ-6 є здібність коригувати рівень маркера рабдоміолізу - міоглобіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-52
Шифр НБУВ: РА376088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Альбертини 
Правове регулювання громадянства в європейських державах (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ламара Михайлівна Альбертини ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)31 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА314660

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Рисований В.І. 
Псевдомоноз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика, заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.І. Рисований ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 17 с.: табл. — укp.

Досліджено питання перебігу псевдомонозу перепелів, бактеріального обсіменіння пташників, зв'язку Pseudomonas aeruginosa зі спалахами псевдомонозу у перепелів. Вивчено біологічні властивості Pseudomonas aeruginosa, сприйнятливість перепелів до природнього та штучного інфікування, а також моніторинг чутливості до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики псевдомоноза перепелів. Установлено ступінь розповсюдження псевдомонозу на фермах різних областей України, особливості перебігу та характерну динаміку загибелі перепелів від псевдомонозу, що дозволяє вчасно діагностувати хворобу. Виявлено, що ізольований збудник Pseudomonas aeruginosa має характерні біологічні властивості такого збудника хвороби. Проведено моніторинг чутливості щодо лікувально-профілактичних заходів за умов псевдомонозу перепелів та запропоновано використання найефективніших антибіотиків, зокрема, байтрилу і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239-961 псевдомоноз +
Шифр НБУВ: РА335710

Рубрики:

      
9.

Рисіч Ю.Й. 
Становлення й розвиток терміносистеми художнього розпису в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.Й. Рисіч ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Відтворено поетапне формування та розвиток термінології мистецтва художнього розпису, укладено її періодизацію. Визначено сукупність екстралінгвістичних чинників, що зумовили становлення терміносистеми, зокрема в площині релігійних, торговельно-економічних, культурно-політичних зв'язків українського та інших народів в аспекті розвитку науки й техніки розпису. Доведено, що системність, якої досягло мистецтво художнього розпису на позамовному рівні, визначає внутрішньомовну його організованість. Специфічні риси терміносистеми художнього розпису як конкретно галузевої у складі української національної термінології висвітлено через з'ясування лексико-семантичних, словотвірних, граматичних особливостей її структурної організації, виявлення спектра семантико-парадигматичних зв'язків між її складниками, функціонально-стилістичного потенціалу термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Щ + Щ10 в4 +
Шифр НБУВ: РА325974

Рубрики:

      
10.

Рисіна В. О. 
Стратегія розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіонів України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. О. Рисіна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність стратегії державного управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності, особливості розвитку її прикордонних районів. Обгрунтовано розуміння експортноорієнтованої моделі економіки країни. Визначено принципи державного регулювання, методи напрямків регулювання, механізм розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено стратегію зовнішньоекономічної діяльності України та її прикордонних з Росією регіонів, зокрема - регіону АР Крим. Розглянуто стратегію розвитку морських портів АР Крим і модель стратегії управління конкурентоспроможністю морського порту. Обгрунтовано стратегію залучення та спрямування інвестицій в створення Керченського транспортного переходу, організаційну структуру управління і модель стимулювання інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)8
Шифр НБУВ: РА374463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського