Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (451)Книжкові видання та компакт-диски (338)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИСОЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Висоцька В.Г. 
Вплив комбінованої дії солей важких металів і стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Г. Висоцька ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив комбінованої дії солей важких металів та іммобілізаційного стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної, протеолітичної активності нирок й обгрунтовано доцільність призначення мелатоніну з метою корекції порушень, обумовлених ксенобіотиками. Вперше з використанням сучасних методів дослідження визначено добові хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин за умов дії одногодинного іммобілізаційного стресу, поєданного з введенням комбінованої суміші хлоридів талію, свинцю й алюмінію. Встановлено роль епіфізарного гормону мелатоніну у регуляції циркадіанних порушень, які виникають у результаті дії патогенних чинників різної етіології (іммобілізаційного стресу та солей важких металів). Встановлено, що даний індол шишкоподібної залози відзначається вираженими нефропротективними властивостями. Доведено, що введення мелатоніну за одну годину до іммобілізаційного стресу, поєднаного з комбінованою дією суміші солей талію, свинцю й алюмінію у різні періоди доби сприяє покращанню показників діурезу, ниркового транспорту іонів натрію, процесів ацидогенезу, функціонального стану нефрона, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124 +
Шифр НБУВ: РА363145

Рубрики:

      
2.

Висоцький А.О. 
Вплив умов утримання на функціональний стан серцево-судинної системи і гемопоез у корів у господарствах зони радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Висоцький ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено питання впливу санітарно-гігієнічних умов утримання корів на фізіологічний стан їх серцево-судинної системи та гемопоез у господарствах зони радіоекологічного контролю. Досліджено, що підвищений рівень іонізуючого опромінення негативно вплинув на проходження гемопоезу в корів у цілому та в окремих його ланках. Виявлено напруження еритропоезу в кістковому мозку корів, гіпер- і гіпохромну анемії, що стало однією з причин порушень у функціонуванні серцево-судинної системи тварин. Негативні зміни в інших паростках гемопоезу, лімфоїдному та мієлоїдному (де профілюються імунні клітини крові), підтверджено даними досліджень кістково-мозкового пунктату та пов'язано зі змінами інших показників резистентності організму (кількістю лейкоцитів у периферичній крові, білковим обміном, процентом ендогенної інтоксикації, циркулюючими імунними комплексами тощо). Отримано дані, які сприяють розшифруванню механізмів впливу хронічного малоінтенсивного радіаційного стресу, що приєднувався до технологічних. Їх комплекс негативно впливав на організм корів різних вікових груп. Рекомендовано практичні заходи щодо профілактики зрушень у функціональному стані кровотворних органів, серцево-судинної системи корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43,1,022 + П60-466.3,1,022
Шифр НБУВ: РА311669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Висоцька І.Б. 
Інноваційний чинник розвитку промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.Б. Висоцька ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено теорію та принципи регулювання інноваційної діяльності, яку розглянуто як фактор розвитку промисловості. Досліджено поняття: "інновація", "інноваційна діяльність", "інноваційний процес". Удосконалено класифікацію інновацій, а також розглянуто завдання та принципи інноваційної політики держави. Визначено стан розвитку інноваційної діяльності у промисловості та визначено вплив впровадження інновацій на результати її роботи. Обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму державного регулювання та стимулювання даної діяльності. Запропоновано джерела інвестиційного забезпечення інновацій, а також розглянуто важелі податкової, амортизаційної та митної політики як фактора активізації інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55 +
Шифр НБУВ: РА337818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Висоцький А.А. 
Клініко-патогенетична характеристика та хірургічне лікування ускладнених форм бешихи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.А. Висоцький ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено вивчено патогенетичну роль синдромів імунотоксикозу й ендогенної інтоксикації, зсувів перекисного окиснення ліпідів та системи антиоксидантного захисту в розвитку гострих ускладнень бешихи. Вперше патогенетично обгрунтовано включення до комплексу хірургічного лікування ускладнених форм бешихи нового вітчизняного препарату "Амізону". Простежено вплив запропонованого засобу лікування на динаміку клінічних, імунологічних, біохімічних та мікрогемодинамічних показників, швидкість загоєння ран. Встановлено низку клінічних і лабораторних показників для прогнозування гострих ускладнень у хворих на бешиху й оцінки ефективності проведеного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.63-3 + Р457.862.014
Шифр НБУВ: РА318462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Висоцька Н. Ю. 
Комплексна оцінка успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. в умовах Сходу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Н. Ю. Висоцька ; Укр. н.-д. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику комплексного оцінювання успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. і визначено їх перспективність для створення насаджень різного цільового призначення на Сході України. Досліджено видовий склад і формове різноманіття, особливості росту, якості стовбурів, стан та особливості репродукції видів роду PICEA у дендрологічних парках, декоративних насадженнях, дослідних і виробничих культурах на Сході України. Визначено перспективність подальшого використання видів роду PICEA для створення насаджень різного цільового призначення на Сумщині, Харківщині та Донеччині. Вивчено географічну мінливість якісних і кількісних показників насіння та сіянців ялин європейської та сибірської. Створено географічні культури даних видів. Відібрано насадження та дерева ялини європейської - кандидати у плюсові з метою створення постійної лісонасінної бази у Лівобережному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Висоцька О.Є. 
Моральні цінності як основи взаємодії суспільства з природою: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Є. Висоцька ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

З'ясовано суть і особливості формування моральних цінностей суб'єкта, розкрито їх зміст, властивості, взаємозв'язки та форми. На підставі реконструкції ціннісної картини сучасності в контексті екологічної проблематики виявлено базисні соціокультурні детермінанти морально-ціннісного відношення до природи, визначено змістовні особливості підходів до природної дійсності залежно від емоційно-психологічних, когнітивних та праксеологічних аспектів освоєння навколишнього світу. Охарактеризовано основні стратегії морально-ціннісного відношення до природи, виявлено їх основні риси та характер взаємодії. Розглянуто умови та засоби легітимації у сучасному суспільстві моральних цінностей, орієнтованих на гармонізацію відносин "суспільство - природа", розкрито їх ідеологічний контекст. Доведено необхідність формулювання єдиної стратегії морально-ціннісного відношення до природи за умовою додержання принципів додатковості та кореляції у разі її побудови з урахуванням таких рівнів соціального буття сучасної людини, як індивідуально-особистісний, міжособовий, груповий, спільнісний, а також рівень родового та видового виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю6*63 +
Шифр НБУВ: РА323881

Рубрики:

      
7.

Висоцька Г.Л. 
Патогенетичне обгрунтування комплексної терапії жінок, хворих на вугрову хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.Л. Висоцька ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що у жінок, хворих на вугрову хворобу (ВХ), спостерігаються сексуальні дисфункції, а також психоемоційні порушення неврастенічної та інтрапсихічної спрямованості, які корелюють зі ступенем тяжкості захворювання. Вперше у сироватці крові жінок, хворих на ВХ, виявлено високі рівні простатичного специфічного антигену. Встановлено високий ступінь їх зворотної кореляційної залежності з рівнем секс-зв'язувального глобуліну. Наведено комплексну оцінку функціонального стану гіпофізарно-гонадної системи за рівнем фолікулостимулювального та лютеїнізувального гормонів, дегідроепіандростерона-сульфата, загального тестостерону у жінок, хворих на ВХ. З урахуванням гормональних та імунологічних порушень розроблено оригінальний комплексний метод терапії ВХ з використанням гормонального засобу "Діане-35", антигомотоксичного препарату "Графітос Космоплекс С", а також комплексу для зовнішнього лікування "Целебіс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА346540

Рубрики:

      
8.

Висоцька О.В. 
Патологічна мастурбація у чоловіків у генезі сексуальної дисфункції і подружньої дезадаптації та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Висоцька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження процесу формування патологічної мастурбації у чоловіків з розладом особистості у разі порушення психосексуального розвитку на різних його етапах. Виявлено специфічні розлади особистості й охарактеризовано типи обсесивно-компульсивної та персевераторно-обсесивної мастурбації. Розглянуто її клінічні форми у структурі перверсій (ексгібіціонізм, нарцисизм, вуайєризм, порнофілію, фетишизм). Вперше показано залежність між типом і формою патологічної мастурбації та типом розладу особистості, а також зв'язок між типом мастурбації та наявними в чоловіків сексопатологічними проявами та формами сексуальної дисфункції. Вперше досліджено сексуальну функцію дружин даної категорії хворих чоловіків. Розроблено нову систему психотерапевтичної корекції патологічної мастурбації у разі наявності розладу особистості у чоловіків і зумовленої нею дезадаптації подружньої пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р691-15 + Р64-328 +
Шифр НБУВ: РА346094

Рубрики:

      
9.

Висоцький В.М. 
Поширеність подружньої дезадаптації, чинники її ризику в осіб, що беруть шлюб, та їх психопрофілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.М. Висоцький ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше в контексті системного підходу наведено комплексну медико-соціальну характеристику поширеності порушень сексуального здоров'я серед міських і сільських жителів регіону Північної Буковини на моделі міста Чернівці та Чернівецької області. Виявлено вплив даних розладів на якість життя, визначено причини та умови формування подружньої дезадаптації та первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і жінок. Вперше визначено фактори ризику розвитку зазначених розладів. Розроблено систему психопрофілактики порушень сексуального здоров'я у молодих людей, що беруть шлюб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 + Ю956-73 +
Шифр НБУВ: РА346093

Рубрики:

      
10.

Висоцька Л.В. 
Пошук церебропротекторних засобів серед нових координаційних сполук германію з біолігандами: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Висоцька ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що церебропротекторна активність даної германійорганічної сполуки реалізується вираженою здатністю запобігати у тварин з ішемічним інсультом розвитку у динаміці розповсюдженої мембранопатії шляхом модифікації параметрів кінетики вільнорадикальних реакцій, пригніченню гіперпродукції маркерів окиснювальної деструкції білків і ліпідів і забезпечувати збереження рівня компонентів антиоксидантного профілю. Потенційний церебропротектор коригує вміст основних компонентів аденілнуклеотидної системи та рівень показників енергообміну, модифікує активність основних ферментів енергетичного гомеостазу, нормалізує рівень основних параметрів вуглеводного обміну за форми ішемічного інсульту, що моделюється. Зазначено, що застосування МІГУ-1 з профілактичною метою забезпечує до збереження активності компонентів мікросомального та мітохондріального електронтранспортних ланцюгів гепатоцитів, а також нормалізацію функціонування стану детоксикуючої системи печінки за умов гострої цереброваскулярної недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70 +
Шифр НБУВ: РА369411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Висоцький Д.Є. 
Правове забезпечення інноваційної діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Д.Є. Висоцький ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено основні проблеми правового забезпечення інноваційної діяльності. Розкрито сутність понять "інновація" й "інноваційна діяльність", запропоновано їх нове визначення у чинному законодавстві. Проаналізовано особливості об'єктів і суб'єктів іноваційної діяльності. Обгрунтовано необхідність удосконалення законодавства, яке визначає поняття та правові ознаки таких об'єктів інноваційної діяльності, як інноваційний продукт та інноваційна продукція. З урахуванням особливостей правового статусу суб'єктів інноваційної діяльності сформульовано пропозиції щодо його удосконалення. Проаналізовано зарубіжний досвід державної підтримки іноваційної діяльності. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке визначає основні види державної підтримки інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА370916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Висоцька Т. Й. 
Сполучники в українських писемних пам'ятках XVI - XVII ст.: генеза, склад, функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. Й. Висоцька ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено різні погляди на частиномовний статус сполучника та службових слів загалом. Висвітлено історію становлення сучасної назви "сполучник" у граматиках українських науковців-словесників XVI - XXI ст. Простежено формування системи сполучників в українській мові XVI - XVII ст., а також шляхи поповнення їх складу. Указано на походження сполучників, на тип синтаксичного зв'язку, який вони передають, на місце вживання між синтаксичними одиницями в простому та складному реченнях. На широкому фактичному матеріалі - різножанрових писемних пам'ятках української мови XVI - XVII ст. - проаналізовано динаміку використання сурядних і підрядних сполучників на тлі інших слов'янських мов того часу. Виявлено зв'язок сполучників із синтаксичною організацією текстів. З'ясовано, які сполучники увійшли у словниковий склад сучасної української літературної мови, а які збереглися в діалектному мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1
Шифр НБУВ: РА381107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Висоцький Г.Г. 
Стратегічне планування розвитку промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.Г. Висоцький ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто основні аспекти стратегічного планування розвитку підприємства на підставі врахування впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища. Обгрунтовано, що інноваційний шлях розвитку за сучасних умов є найбільш вигідним для вітчизняних підприємств у стратегічному аспекті. Розглянуто існуючі напрямки інноваційного розвитку для різних типів підприємств. Розроблено класифікацію базових стратегій для вибору адекватної з урахуванням стану зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства. Запропоновано підхід щодо визначення впливу чинників зовнішнього середовища з метою здійснення стратегічного планування. Створено методику оцінки ефективності інноваційних напрямів розвитку окремих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-23 +
Шифр НБУВ: РА333729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Висоцька М.П. 
Стратегія формування кадрової політики авіапідприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / М.П. Висоцька ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що на процес формування кадрової політики авіапідприємств найбільший вплив здійснюють складові: система планування потреби в кадрах з урахуванням реальних технічних, технологічних, економічних умов діяльності та їх перспективних змін; системи навчання, перенавчання та перекваліфікації персоналу. Запропоновано методичні підходи та розрахункові моделі, за результатами реалізації яких дані підприємства можуть розробити власну стратегію кадрової політики. Створено концепцію формування професійно-кваліфікаційної структури фахівців відповідно до напрямків науково-технічного прогресу та комплексний методичний підхід щодо визначення перспективної потреби в підготовці та перепідготовці фахівців, а також підхід до розробки стратегії формування кадрової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-64 +
Шифр НБУВ: РА330279

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Висоцький О. Ю. 
Теоретико-методологічні виміри технологій легітимації політичної влади: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / О. Ю. Висоцький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 32 с. — укp.

З'ясовано сутність і зміст технологій легітимації політичної влади, які є прийомами, способами та процесами, що відрізняються ефективністю, цілеспрямованим характером та забезпечують необхідний рівень суспільного визнання суб'єктам політики для здобуття, збереження, посилення чи використання влади. Розкрито роль технологій легітимації політичної влади як ефективних засобів здобуття, утримання та реалізації влади, що зумовлює їх розгляд як необхідної складової процесів боротьби за владу, її розподіл і використання. Визначено й охарактеризовано основні суб'єкти здійснення технологій легітимації політичної влади, якими виступають політичні лідери, партії та держави. Виокремлено та проаналізовано основні аспекти ефективного здійснення легітимаційних технологій, до яких належать комунікативний, ціннісно-нормативний та психологічний. Доведено, що комунікативні, ціннісно-нормативні та психологічні чинники найбільшою мірою визначають формування громадської думки, впливають на політичну поведінку та виступають основами регулювання суспільно-політичної взаємодії, зокрема, щодо забезпечення легітимності політичної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011
Шифр НБУВ: РА381106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Висоцький І.Ю. 
Токсикодинаміка та терапія гострих інгаляційних отруєнь епоксидними смолами (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.06 / І.Ю. Висоцький ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2007. — 44 с. — укp.

Установлено параметри токсичної дії та головні ланки патогенезу гострих інгаляційних отруєнь леткими компонентами (ЛК) діанових епоксидних смол (ЕС) марок ЕД-20, Е-40. Експериментально обгрунтовано ефективні шляхи їх фармакологічної корекції. Установлено, що ЛК ЕС є високо токсичними, що залежить від циркадних і циркануальних біоритмів, становлять небезпеку розвитку гострого смертельного та несмертельного отруєння, утворюють зворотні комплекси з сироватковим альбуміном і є некрозогенними отрутами. і ентеросорбентів (карбовіту, карбовіту-M).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.458-29 + Р284.58 +
Шифр НБУВ: РА355744

Рубрики:

      
17.

Висоцька І.І. 
Управління витратами авіакомпаній при здійсненні регулярних внутрішніх пасажирських перевезень: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.І. Висоцька ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження виявлено, що попит на внутрішні регулярні перевезення України має яскраво виражену радіальну структуру з центром у Києві. Розроблено метод прогнозування розподілу попиту на внутрішні пасажирські перевезення України - метод hub-системи. Розроблено та реалізовано методичні положення щодо управління витратами авіакампанії за умови здійснення регулярних внутрішніх пасажирських перевезень, які забезпечують системну організацію оптимального управління витратами, безперервний аналіз попиту на авіалініях і рейсах, раціональний рівень рентабельності, формування пакетів методичних матеріалів і вихідних даних для усіх авіаліній та типів повітряних суден, своєчасне прийняття обгрунтованих рішень, стимулювання попиту шляхом встановлення цільових тарифів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-814-862-21 +
Шифр НБУВ: РА367200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Висоцька Г.В. 
Функціонально-адаптивна система питання-відповідь у англомовному розмовному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.В. Висоцька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діалогічної єдності питання - відповідь (ДЄПВ), що інтегрує внутрішньоструктурні мовні риси та екстралінгвістичні аспекти їх реалізації. Запропоновано визначення ДЄПВ як мікроодиниці дискурсу, здійснено моделювання її когнітивних основ. Описано структуру системи ДЄПВ, визначено релевантні чинники середовища, проаналізовано їх взаємодію. Встановлено наявність стійких кореляцій між репрезентаціями фактуальної/концептуальної інформації та макротемою, структурно-синтаксичними, структурно-семантичними, семантико-прагматичними характеристиками системи. Виявлено стійкі та нестійкі, ризоморфні кореляції між репрезентаціями інформації про соціальні ознаки комунікантів, їх стратегії та типом мікротеми, комунікативно-прагматичними характеристиками. Встановлено, що властивості діалогічної єдності питання -- відповідь зазнають впливу контекстуальних чинників і водночас конструюють їх, що відображає інтерактивність системи та середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4 +
Шифр НБУВ: РА333803

Рубрики:

      
19.

Висоцький А.Г. 
Хірургічне лікування бульозної емфіземи легень та її ускладнень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.Г. Висоцький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання патогенезу, діагностики та лікування бульозної емфіземи легенів та її ускладнень. Вивчено морфологічні зміни у легенях і стінках булл. Встановлено, що дисбаланс у системі протеази-антипротеази у разі лізису еластичного каркаса легені носить локальний характер у вогнищі запалення та позбавлений системного характеру. Виявлено зміни вентиляції, біомеханічних властивостей легенів та їх обсягів до та після оперативного лікування. Вивчено порушення систолічної та діастолічної функцій серця, кровотоку малого кола кровообігу. Удосконалено класифікацію бульозної емфіземи легенів й обгрунтовано раціональний діагностичний алгоритм. Розроблено новий та удосконалено існуючий інструментарій та методики оперативного лікування бульозної емфіземи легенів. Запропоновано нові способи запобігання негерметичності шва легені після його резекції. Вперше вивчено якість життя хворих з бульозною емфіземою легенів до та після оперативного лікування. Розроблено комплекс лікувально-діагностичних заходів, який дозволив зменшити число післяопераційних ускладнень, скоротити строки лікування хворих з бульозною емфіземою легенів та її ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305.2 + Р457.365.23 +
Шифр НБУВ: РА344699

Рубрики:

      
20.

Якубовська С. В. 
Моделі та методи підтримки прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах за умов невизначеності / С. В. Якубовська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень при визначенні та прогнозуванні стану багатозв'язних об'єктів. Об'єктом дослідження є процес прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах. У роботі використані методи багатовимірного статистичного аналізу (дискримінантний аналіз) – для класифікації станів багатозв'язного об'єкту за умов невизначеності; методи аналізу дожиття та метод вербального аналізу рішень (ординальна класифікація станів) – для розробки моделей прогнозування поведінки об'єкту в просторі станів; методи штучного інтелекту (продукційна модель подання знань) – при побудові моделі подання знань та створенні бази знань інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень. У роботі вперше запропоновано метод аналізу стану багатозв'язних об'єктів, який дозволяє класифікувати та прогнозувати поведінку багатозв'язного об'єкту в просторі станів за умов невизначеності. Особливість запропонованого методу полягає в можливості вирішення задачі класифікації об'єктів на основі моделі подання знань на першому рівні, а на другому рівні - прогнозуванні їх поведінки в просторі станів, що дозволяє підвищити ефективність прийняття рішень щодо визначення та прогнозування стану багатозв'язного об'єкту. Удосконалено математичні моделі визначення попереднього стану об'єкту з урахуванням сукупності достовірних і прогностично значущих показників стану об'єкту. Застосування запропонованих моделей дозволяє з високим результатом визначити попередній стан об'єкту для попередження негативних наслідків. Розроблено комплекс математичних моделей, які дозволяють здійснити прогноз стану багатозв'язного об'єкту в просторі станів. Запропоновано математичну модель визначення імовірності розвитку негативних станів багатозв'язного об'єкту, яку побудовано на підставі методу множинної оцінки Каплана-Мейера та моделі пропорційних інтенсивностей Кокса, особливість якої полягає в використанні комплексного коефіцієнта значущості предикторів моделі. Розроблено математичну модель для прогнозування відновлення негативних станів багатозв'язного об'єкту, яку синтезовано з використанням методу ординальної класифікації станів та вирішальних правил експерта у вигляді інтерполяційної поліноміальної моделі, що враховує індивідуальний набір критеріальних ознак оцінки стану об'єкта. Розроблений комплекс моделей дозволяє підвищити ефективність функціонування системи підтримки прийняття рішень. Використання запропонованої інформаційної технології системи підтримки прийняття рішень у багатозв'язних об'єктах, яку побудовано на інтелектуальних моделях баз знань та даних реляційного типу, дає можливість фахівцеві отримати рекомендації, що необхідні для прийняття рішення про своєчасне призначення профілактичних заходів з метою зниження кількості негативних наслідків.^UThe thesis is devoted to the study of intelligent decision support systems in determining and predicting the state of multiply connected objects.The thesis is devoted to the study of intelligent decision support systems in determining and predicting the state of multiply connected objects. In this paper, for the first time, a method for analyzing the state of multiply connected objects is proposed, which allows us to classify and predict the behavior of a multiply connected object in the state space under conditions of uncertainty. A feature of the proposed method is the ability to solve the problem of classifying objects based on the knowledge representation model at the first level, and at the second level - predicting their behavior in the state space, which improves decision-making efficiency in determining and predicting the state of a multiply connected object. Іn work are used methods of mathematical statistics (discriminant analysis) - for classification of the state of multiply connected object in conditions of uncertainty; methods of survival analysis and method verbal decision analysis (ordinal classification of states) - for the development of models for predicting the behavior of an object in the state space; methods of artificial intelligence (production model of presentation of knowledge) - for constructing a model of representing knowledge and creating a knowledge base of the intellectual decision support system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського