Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П381.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шпакова О.Г. 
Біологічні особливості вегетативного розмноження інтродукованих хвойних на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.Г. Шпакова ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами досліджень з використанням комплексу біологічних, анатомо-морфологічних методів надано інтегровану оцінку регенераційної здатності цінних інтродукованих хвойних рослин за умов техногенно трансформованого регіону. Визначено вплив екзогенних та ендогенних факторів на процес коренеутворення, вивчено морфогенез придаткових коренів за умов живцювання. Доведено можливість прискореного розмноження високодекоративних видів і форм хвойних рослин та розроблено технологічні засоби інтенсифікації їх вегетативного розмноження за умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-275 + П381.3-275 + П381.6-275
Шифр НБУВ: РА320701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фучило Я.Д. 
Біолого-екологічні та технологічні основи плантаційного лісовирощування в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Я.Д. Фучило ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розвинуто наукові положення стосовно потенційної та реальної продуктивності деревостанів сосни звичайної, ялини європейської, тополі та верби, а також особливостей формування їх плантаційних деревостанів за умов України. Виділено перспективні форми деревних порід для прискореного вирощування деревини. Удосконалено агротехніку та технологію створення плантацій (вирощування та використання різних видів садивного матеріалу, підготовка лісокультурної площі, обробіток грунту, удобрення, агротехнічні). Одержано математичні моделі взаємозалежностей густоти деревостанів з іншими таксаційними характеристиками. Розроблено програми формування оптимальної густоти плантацій на баланси та пиловник за слабкої та сильної інтенсивності доглядових рубань. Вивчено особливості формування та продуктивність другої (порослевої) генерації плантацій тополь на середню та грубу деревину. Запропоновано ознаки оцінки життєдіяльності дерев у разі визначення доглядових рубань (розміри крони та вологість лубу). Розроблено математичні моделі росту насаджень досліджених порід за запасом і середньою його зміною, що передбачає обгрунтування оптимальних строків головного рубання за максимальною кількістю деревини та її вартістю. Розроблено математичні залежності основних морфометричних характеристик вербового пруту від маси кущів маточної плантації та виходом стандартних живців. Обгрунтовано роль сфери плантаційного вирощування у розв'язанні екологічних проблем. Визначено економічну ефективність створення плантацій сосни з ущільнювачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П381.3-4 + П382.23-4 + П382.24-4 +
Шифр НБУВ: РА336244

Рубрики:

      
3.

Висоцька Н. Ю. 
Комплексна оцінка успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. в умовах Сходу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Н. Ю. Висоцька ; Укр. н.-д. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику комплексного оцінювання успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. і визначено їх перспективність для створення насаджень різного цільового призначення на Сході України. Досліджено видовий склад і формове різноманіття, особливості росту, якості стовбурів, стан та особливості репродукції видів роду PICEA у дендрологічних парках, декоративних насадженнях, дослідних і виробничих культурах на Сході України. Визначено перспективність подальшого використання видів роду PICEA для створення насаджень різного цільового призначення на Сумщині, Харківщині та Донеччині. Вивчено географічну мінливість якісних і кількісних показників насіння та сіянців ялин європейської та сибірської. Створено географічні культури даних видів. Відібрано насадження та дерева ялини європейської - кандидати у плюсові з метою створення постійної лісонасінної бази у Лівобережному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Слободян П.Я. 
Лісівничо-екологічні особливості формування осередків всихання Picea Abies (L.) Karsten в Сколівських Бескидах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / П.Я. Слободян ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто лісівничо-екологічні особливості формування осередків всихання похідних смеречників і характер поширення осередків всихання за різних лісотипологічних умов, а також залежно від експозиції схилів. Досліджено мікрокліматичні умови уражених і пошкоджених ялинових деревостанів. Розроблено заходи щодо покращання санітарного стану деревостанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-425 + П496.913
Шифр НБУВ: РА326852

Рубрики:

      
5.

Король М.М. 
Особливості формування ялинових деревостанів у Горганах (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / М.М. Король ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження формування насадження та динаміки приросту за основними таксаційними ознаками за різної інтенсивності проведення доглядових рубань ялинових лісостанів Горган Українських Карпат. Розроблено математичні моделі зміни параметрів крони і приросту дерев на 5-річний період залежно від інтенсивності вибірки дерев з дервостану. З урахуванням їх лісівничих показників розроблено модель твірної стовбура. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо формування ялинового насадження з урахуванням стійкості дерев проти дії вітру. Доповнено методику збору та опрацювання експериментального матеріалу для проведення досліджень, пов'язаних з динамікою росту насаджень різної інтенсивності формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-425(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА334728

Географічні рубрики:

      
6.

Колосок О.М. 
Продуктивність і структура фітомаси штучних лісостанів ялини звичайної в Українських Карпатах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / О.М. Колосок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено показники продуктивності лісів: фітомаси насадження, загального та середнього приростів фітомаси, маси депонованого вуглецю на основі штучних лісостанів ялини звичайної на території Українських Карпат. Установлено нормативи динаміки таксаційних показників модальних штучних лісостанів ялини звичайної та нормативи динаміки фітомаси (за окремими фракціями) й загального обсягу депонованого вуглецю. Запропоновано запровадити систему додаткових показників для здійснення обліку лісів України, які розширять характеристику продуктивності лісів та їх здатності впливати на кругообіг вуглецю. Дана система включає загальний запас фітомаси, в тому числі диференційований за фракціями в розрізі вікових груп; щільність фітомаси на 1 га вкритої лісовою рослинністю площі; нетто-первинну та нетто-екосистемну продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА319916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Похильченко 
Рід Picea A.Dietr. у Правобережному Лісостепу України (інтродукція, біологічні особливості, використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ольга Петрівна Похильченко ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П345.9(4УКР) + П381.331-26(4УКР) + Е522*852.121.41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА349879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Харачко Т. І. 
Ялина європейська (Picea abies (L.) Karst.) у лісових насадженнях Малого Полісся: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Т. І. Харачко ; Національний лісотехнічний університет України, державний вищий навчальний заклад. — Л., 2010. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-29(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського