Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (216)Реферативна база даних (4784)Книжкові видання та компакт-диски (4396)Журнали та продовжувані видання (234)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЛАС$<.>+<.>A=ИВАН$<.>+<.>A=ИЛЬИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власюк Ю.О. 
Інвестиційна привабливість садівницьких підприємств південного Степу України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Власюк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування та підвищення інвестиційної привабливості промислового садівництва, вдосконалено методику її визначення. Обгрунтовано основні напрями інвестування промислового садівництва та джерела залучення інвестицій. Проаналізовано сучасний стан промислового садівництва в регіоні, стан відтворення плодових насаджень. Досліджено вплив організаційно-економічних чинників на підвищення конкурентоспроможності садівних підприємств як об'єктів капіталовкладень. Проведено комплексну порівняльну рейтингову оцінку їх загальногосподарської та фінансової діяльності. Запропоновано шляхи підвищення інвестиційної привабливості садівницьких підприємств шляхом створення оптимальних моделей породно-сортової структури насаджень. Обгрунтовано напрями державного регулювання інвестиційного процесу в промисловому садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)325.154-56 +
Шифр НБУВ: РА368627

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Власова О.В. 
Інформаційне забезпечення планування зрошення за просторово розподіленими даними: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Власова ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження щодо використання просторово розподілених даних, одержаних за пасивним методом дистанційного зондування Землі з космосу для планування зрошення на пілотних територіях Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області та Джанкойського району Автономної Республіки Крим. Розвинуто науково-методичні засади інформаційного забезпечення планування зрошення на базі розробки методики наземних спостережень у разі планування зрошення, удосконалення формули визначення прогнозованого врожаю сільськогосподарських культур за спектральним розподілом, проведення просторового аналізу стану природних агромеліоративних систем за космічними знімками, з'ясування необхідності, достатності та послідовності використання даних космічних знімків, розробки методу використання просторово розподілених даних у плануванні зрошення. Запропонований метод може бути використаний як складова інформаційно-обчислювальних систем оперативного, довгострокового та стратегічного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324 с +
Шифр НБУВ: РА352016

Рубрики:

      
3.

Власенко Л. О. 
Автоматизоване управління підсистемами технологічного комплексу цукрового заводу з використанням методів діагностики і прогнозування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Л. О. Власенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності роботи цукрового заводу за рахунок використання алгоритмів діагностики та прогнозування, які поряд з існуючою системою автоматизації вчасно виявляють відхилення, які виникають під час функціонування технологічного комплексу, попереджують перехід зі штатного режиму роботи в нештатний, а також на базі результату проведеної діагностики спрогнозовують за допомогою даного програмного забезпечення значення техніко-економічних показників роботи заводу. Встановлено, що зміна техніко-економічних показників є основою для введення коригувальних впливів. Зазначено, що для вирішення даної задачі використано сценарно-цільовий підхід, в результаті якого побудовано базові та табличні прографи. Розглянуто, що для проведення діагностування проходження технологічного процесу запропоновано використовувати контрольні карти Шухарта та Хотеллінга, які на ранніх стадіях виявляють відхилення від проходження технологічного процесу та введення коригувальних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-61
Шифр НБУВ: РА376213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Власенко С.І. 
Аграрна політика німецьких окупаційних властей на території військової зони України (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Власенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження аграрної політики німецьких властей в окупованих областях України, які протягом 1941 - 1943 рр. перебували під управлінням верхмахту. Розглянуто загарбницькі плани нацистської верхівки щодо експлуатації сільськогосподарського потенціалу українських територій. На базі вивчення документальних матеріалів, здебільшого обласних архівних установ республіки, досліжено діяльність німецьких військово-адміністративних, військово-господарських та українських новоутворених органів влади у регіоні. Визначено особливості аграрної політики нацистів та їх спроби реформування сільськогосподарського виробництва. Проаналізовано зміни у ставленні місцевих селян до німецьких окупаційних властей і визначено основні фактори, що впливали на даний процес. Розглянуто наслідки господарювання німців і визначено матеріальні збитки аграрного сектору економіки військової зони України після двох років німецької окупації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628-2 +
Шифр НБУВ: РА349038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Власенко І. С. 
Агроекологічний стан чорноземів типових Правобережного Лісостепу України за впливу просторової неоднорідності водного режиму / І. С. Власенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації викладено результати комплексного дослідження агроекологічного стану чорноземів типових Правобережного Лісостепу в умовах просторової неоднорідності ґрунтового покриву Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Навчально-дослідного господарства Великоснітинське імені О. В. Музиченка», безпосередньо в межах агроекосистем дослідних полів на западинах з різними фітоценозами: пшениця озима, люцерна на зелений корм (3 роки вирощування)та ячменю ярого з використанням польових, лабораторних та методів дистанційного зондування Землі (аналізу космічних знімків). На прикладі біоценозу люцерни показано, що для западин умови зволоження ґрунту мають свою специфічність і вони можуть кардинально змінюватися у посушливий період вегетаційного періоду року – на дні западин запаси вологи можуть бути меншими, ніж на рівнинній частині поля і відновлювати свій типовий режим після опадів. Дослідження врожайності люцерни показали, що для западини «№ 1» врожайність знижується в напрямку від схилу до рівнинної ділянки. На дні западини не отримано врожайність культури у порівнянні з ділянкою на схилі, де вона становила 119,4 ц/га, та на рівнині поля – 99,4 ц/га, за середньої врожайність люцерни у господарстві 105,8 ц/га. Використання сучасних засобів безпілотних літальних апаратів та дистанційного зондування Землі надало можливість обґрунтувати та розробити наукове положення щодо впливу водного режиму чорноземів типових Правобережного Лісостепу України у межах понижень рельєфу (западин) на агроекологічний стан ґрунтів і фітоценозів за вегетаційний період, продуктивність сільськогосподарських культур (пшениця озима, ячмінь ярий, люцерна) і розробити комплексний підхід з вивчення проблеми продуктивності агроекосистем.^UThe dissertation work presents the results of a comprehensive study of the agroecological state of typical chernozems of the Right-Bank Forest-Steppe in conditions of spatial heterogeneity of the soil cover of the NULES of Ukraine separated subdivision “Velikosnitinske research farm named after O. V. Muzychenko", directly to the agroecosystems of research fields in depressions with various phytocenoses: winter wheat, alfalfa for green forage (3 years of cultivation) and spring barley using field, laboratory and remote sensing methods (analysis of space images). Using the biocenosis of alfalfa as an example, it has been shown that soil moisture conditions for depressions have their own specificity and they canchange dramatically during the dry season of the growing season – at the bottom of the depressions, moisture reserves can be less than on the plain part of the field and restore their typical regime after precipitation. The study of the yield of alfalfa showed that for the depression "№ 1" the yield decreases in the direction from the slope to the flat area. At the bottom of the depression, the yield of the crop was not obtained in comparison with the plot on the slope, where it was 119.4 c/ha, and on the plain of the field – 99.4 c/ha. With an average yield of alfalfa on the farm 105.8 c/ha. The use of modern UAV and remote sensing means made it possible to substantiate and develop a scientific position on the influence of the water regime of typical chernozems of the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine within the relief depressions (potholes) on the agroecological state of soils and phytocenoses during the growing season, the productivity of agricultural crops (winter wheat, spring barley, alfalfa) and to develop an integrated approach to study the problem of agroecosystem productivity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Власова О.В. 
Анатомічні особливості дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено хронологічну послідовність становлення топографії дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому періоді онтогенезу та її топографо-анатомічних особливостей у новонароджених. Доведено, що завдяки застосуванню сучасних методів морфологічного дослідження вивчено індивідуальну анатомічну мінливість та хронологічну послідовність просторово-часових перетворень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому та ранньому постнатальному періодах онтогенезу людини. Розроблено ультрасонографічні параметри дванадцятипалої кишки плодів та новонароджених дітей. Одержано результати досліджень топографо-анатомічних взаємовідношень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини, що виявилися теоретичною базою для розробки двох хірургічних методів корекції порушення дуоденальної прохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА343788

Рубрики:

      
8.

Власенко В.В. 
Анафродизія та методи відновлення відтворної функції у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Власенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

За допомогою ультразвукового методу визначено диференціальні ознаки патологічних змін у яєчниках і матці корів у разі анафродизії, зумовленої гіпофункцією, гіпотрофією, склерозом, кістами, персистенцією жовтого тіла яєчників, атонією матки, ендометритом та піометрою. Розкрито вплив на поширеність анафродизії величини добового фотоперіоду, виявлено залежність виникнення окремих гінекологічних хвороб у корів від повноцінності годівлі та умов утримання. Доведено, що ефективність різних методів стимуляції статевої циклічності у корів з анафродизією залежить від морфофункціонального стану яєчників і матки. Встановлено, що у корів методом послідовної гормональної корекції лютео-, фолікулогенезу та овуляції в яєчниках можна зумовити синхронний прояв індукованої стадії збудження статевого циклу. Проведено оцінку морфофункціонального стану статевих органів у корів під час стадії збудження та визначено фактори, що знижують або підвищують заплідненість корів, у яких проводилася стимуляція та синхронізація стадії збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-911-7 +
Шифр НБУВ: РА340480

Рубрики:

      
9.

Власенко К. М. 
Біотехнологічні засади підвищення інтенсивності аромату грибів роду Pleurotus у процесі їх твердофазного культивування / К. М. Власенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена оптимізації біотехнологічного процесу твердофазного культивування їстівних грибів Pleurotus ostreatus (Jack.) Р. Kumm. на відходах сільського господарства щодо поліпшення ароматичних властивостей плодових тіл шляхом внесення добавок різного хімічного складу до субстратів.^UThe dissertation is devoted to optimization of biotechnological process of solid- state cultivation of edible mushroom Pleurotus ostreatus (Jack.) P. Kumm. on agricultural waste to improve the aroma properties of fruiting bodies by introducing additives of different chemical composition into substrates.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Власюк В.Є. 
Важелі управлінських впливів у проведенні фінансово-кредитної політики України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / В.Є. Власюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблеми теоретико-методологічного дослідження концептуальних підходів щодо підвищення ефективності фінансової сфери за допомогою важелів впливу розподільчих відносин під час проведення економічних перетворень. Визначено місце важелів управління фінансово-кредитними відносинами в системі економічних відносин ринкової економіки та визначенні управлінських впливів як важелів впливу в процесі реалізації фінансово-кредитної політики держави. Обгрунтовано філософію формування господарського механізму, в якому складовим явищем визначено важелі управлінських впливів за ринкових умов на проведення фінансово-кредитної політики України. Виявлено чинники суб'єкт-об'єктних відносин на різних рівнях управління, розроблено методологію економічної оцінки стану суб'єктів господарювання та модель "економічної відповідальності" суб'єктів господарювання. Запропоновано методику діагностики ієрархічних рівнів пропозиції цінних паперів вітчизняних підприємств та системи рейтингів об'єктів фондового ринку. Визначено принципи побудови господарських відносин на базі єдиних системотвірних правил і методів, які позначають рівний дохід на рівний вкладений капітал. Розроблено новітні підходи щодо впровадження у практику господарювання економіко-математичної моделі оцінки ефективності роботи підприємств фінансово-промислових груп. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи оцінки ефективності організації накопичення та розподілу доходів на різних рівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-21 +
Шифр НБУВ: РА355039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Власенко Ю. Є. 
Взаємодія важких штампів з багатошаровою пружнопластичною основою, що містить включення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / Ю. Є. Власенко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Сформульовано постановку задачі рівноваги важких штампів на неоднорідній пружнопластичній багатошаровій основі з включеннями та порожнинами. Сформульовано задачі дослідження та розроблено методологію одержання числового розв'язання сформульованих задач. Розв'язано та проаналізовано задачі про нерівномірні осідання та крени важких штампів. Запропоновано ряд рекомендацій зі зменшення ефектів крену штампів і розвитку зон пластичної деформації. Досліджено задачі з порожнинами, моделюючими траншею уздовж штампу, шахтну виробітку та виробітку під підземні комунікаційні споруди. Одержано висновки дозволили виробити рекомендації, завдяки яким можна знизити небажані ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1
Шифр НБУВ: РА371245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Власов О. О. 
Вплив екстракту кріоконсервованих фрагментів шкіри поросят і фулерену С60 на альтеративні та репаративні процеси в шкірі після кріодеструкції (експериментальне дослідження) / О. О. Власов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – структурно-функціональний стан центральної нервової системи спонтанно гіпертензивних щурів лінії SHR з різними формами дисциркуляторної енцефалопатії до та після проведення ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, введення кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові та їх поєднаного застосування. Мета дослідження – визначити вплив ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові людини та їх поєднаного застосування на структурно-функціональний стан центральної нервової системи у щурів при різних формах дисциркуляторної енцефалопатії. Методи дослідження: кріобіологічні, кріомедичні, електрофізіологічні, фізіологічні, гістологічні, морфометричні, біохімічні, спектрофотометричні та статистичний аналіз отриманих даних. Вперше показано, що у щурів з гіпертензивною та змішаною формами дисциркуляторної енцефалопатії застосування ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові і їх поєднання призводить до зменшення проявів ішемії мозку, підвищення антиоксидантного захисту тканин головного мозку, сприяє зниженню показників артеріального тиску, а також призводить до значущого поліпшення когнітивних функцій експериментальних тварин.^UThe research object was structural and functional state of the central nervous system of spontaneously hypertensive SHR rats with various forms of dyscirculatory encephalopathy before and after rhythmic craniocerebral hypothermia, introduction of cryopreserved nucleated cord blood cells and their combined application. The purpose of this study was to determine the effect of rhythmic craniocerebral hypothermia, cryopreserved nucleated human cord blood cells and their combined application on structural and functional state of the central nervous system in rats in various forms of dyscirculatory encephalopathy. Research methods were as follows: cryobiological, cryomedical, electrophysiological, physiological, histological, morphometric, biochemical, spectrophotometric and statistical analysis of the obtained data. For the first time, it has been shown that in rats with hypertensive and mixed forms of dyscirculatory encephalopathy, the use of rhythmic craniocerebral hy[pothermia, cryopreserved nucleated human cord blood cells and their combination has led to a reduced brain ischemia, increased antioxidant protection of brain tissues, contributed to a decreased blood pressure, and also resulted in a ignificant improvement of cognitive effects in animals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Власов О. О. 
Вплив екстракту кріоконсервованих фрагментів шкіри поросят і фулерену С60 на альтеративні та репаративні процеси в шкірі після кріодеструкції (експериментальне дослідження) / О. О. Власов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження був процес загоєння ран у безшерстих щурів після кріодеструкції шкіри. Предмет дослідження – деструктивні і відновні процеси в тканинах безшерстих щурів після кріодеструкції шкіри та введення екстракту кріоконсервованих фрагментів шкіри поросят або водного колоїдного розчину фулерену С60. Мета роботи – визначення особливостей процесу загоєння ран за кріодеструкції шкіри у безшерстих щурів після застосування екстракту кріоконсервованих фрагментів шкіри поросят та водного колоїдного розчину фулерену С60. У роботі використано такі методи: кріохірургічний, контактної термометрії, клінічного дослідження (в тому числі планіметричний), лабораторні (гематологічні, біохімічні), гістологічні (в тому числі: морфометричні, імуногістохімічні); спектрофотометричний, статистичні.Розроблена експериментальна модель процесів деструкції і репарації тканин після кріоабляції шкіри у безшерстих щурів, яка характеризується місцевими і системними проявами деструкції і запалення і може бути використана для вивчення процесів, що виникають після кріохірургічного лікування новоутворень. Було встановлено, що застосування як екстракту кріоконсервованих фрагментів шкіри поросят (ЕКФШП), так і водного колоїдного розчину фулерену С60 (ВКРФ С60) прискорювало загоєння ран після кріоабляції шкіри у безшерстих щурів, що проявлялося зменшенням вираженості морфологічних проявів деструкції і запалення і збільшенням проявів репаративних процесів на макро- і мікроскопічному рівні. Було продемонстровано, що введення ЕКФШП і ВКРФ С60 щурам після кріоабляції шкіри сприяло зменшенню маркерів деструктивних та запальних процесів, що проявлялося нормалізацією прооксидантно-антиоксидантного балансу. Вперше показано, що регенерація тканин за кріодеструкції шкіри після введення ЕКФШП є більш органотиповою, ніж після введення ВКРФ С60, що проявляється формуванням придатків шкіри і більшою збалансованістю процесів апоптозу та проліферації. Вперше доведено, що введення ВКРФ С60 тваринам після кріодеструкції шкіри призводить до дисбалансу регуляції ранового процесу – гіперстимуляції проліферації клітин зі зниженням їх апоптотичної активності переважно в епітеліальному шарі і клітинах фібробластичного ряду.На основі даних дослідження впливу ВКРФ С60 на процеси перекисного окислення ліпідів та морфологічні показники деструктивних та відновних процесів в тканинах після кріоабляції шкіри було розроблено спосіб лікування ран (патент України UA111022 U). Отримані результати щодо стимуляції фулеренами проліферації клітин на тлі зниження їх апоптотичної активності можуть бути експериментальним обґрунтуванням доцільності проведення досліджень віддалених наслідків застосування ВКРФ С60 на різних експериментальних моделях. Отримані дані можуть бути експериментальним обґрунтуванням доцільності проведення досліджень щодо можливості включення ЕКФШП в протоколи лікування ран.^UThe object of the study was the process of wound healing in hairless rats after skin cryodestruction. The subject of the study - destructive and repair processes in the tissues of hairless rats after skin cryoablation and the introduction of a extract of cryopreserved piglet`s skin fragments or an aqueous colloidal solution of unmodified fullerene C60. The aim of the work was to determine the сharacteristics of the wound healing process after skin cryodestruction in hairless rats after introduction of the extract of cryopreserved piglet`s skin fragments and aqueous colloidal solution of C60 fullerene. The following methods were used in the work: cryosurgical, contact thermometry, clinical examination (including planimetric), laboratory (hematological, biochemical), histological (morphometric, immunohistochemical); spectrophotometric, statistical.The experimental model of the destruction and regeneration processes after skin cryoablation in hairless rats was presented, which was characterized with local and systemic manifestations of destruction and inflammation and could be used to study the processes occurring after cryosurgical treatment of tumors. It is shown that the introduction of the extract of cryopreserved piglet`s skin fragments (PSCFE) or aqueous colloidal solution of C60 fullerene (AQSUF C60) was accompanied by accelerated wound healing after skin cryoablation, manifested by a decrease in morphological manifestations of destruction and inflammation as well as increased manifestations of reparative processes at macro- and microscopic levels. It was demonstrated that the administration of the PSCFE or AQSUF C60 after skin cryoablation in hairless rats contributed to a decrease of markers of destructive and inflammatory processes, manifested by normalization of prooxidant-antioxidant balance. It has been shown for the first time that tissue regeneration by skin cryodestruction after PSCFE administration is more organotypic than after AQSUF C60 one, which is manifested by the formation of skin appendages and greater balance of apoptosis and proliferation processes. For the first time it was found that the use of PSCFE and AQSUF C60 in animals after cryodestruction of the skin reduced the level of markers in the serum of destructive and inflammatory processes. Based on the data of studying the influence of AQSUF C60 on the processes of lipid peroxidation and morphological indices of destructive and regenerative processes in tissues after skin cryoablation, a method of wound healing was developed (patent of Ukraine UA111022 U). The obtained data on the stimulation of cell proliferation by fullerenes on the background of a decrease in their apoptotic activity can experimentally justify the feasibility of performing studies of the long-term effects when using the AQSUF C60 in various experimental models. The findings can be an experimental justification for the feasibility of research on the possibility of including PSCFE into wound treatment protocols.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Власенко А.В. 
Вплив жирової дистрофії печінки на особливості перебігу цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Власенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми ураження гепатобіліарної системи у хворих на цукровий діабет (ЦД) на підставі визначення основних клініко-діагностичних критеріїв, що відображають вплив жирової дистрофії печінки (ЖДП) на перебіг ЦД. Досліджено особливості компенсації вуглеводного обміну у хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Виявлено зміни стану вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного, ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, балансу гомоцистеїну у сироватці крові, порушень у системі перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ), ехоскопічних і морфологічних показників і розроблено схеми коригувальної терапії. Обстежено 137 хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Встановлено, що наявність ЖДП за ЦД супроводжується порушенням вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного обмінів, холеретичної функції печінки, гіперліпідемією та гіпергомоцистеїнемією з наявністю атерогенних типів гіперліпідемій, хронічною гіпергомоцистеїнемією, що викликає порушення метаболізму з розвитком ендотеліальної дисфункції. Встановлено, що підвищення рівня гомоцистеїну в сироватці крові спричиняє коригувальний вплив на стан білкового, вуглеводного, ферментного та ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, системи ПОЛ та АОЗ. З'ясовано, що гіпоглікемія супроводжується стимуляцією процесів ПОЛ і зниженням ємності системи АОЗ. Доведено, що застосування комбінованої терапії з використанням тіотриазоліну, урсохолу та еспаліпону обумовлює нейро-, ангіо- та гепатопротективний ефекти, сприяє нормалізації показників вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного та ліпідного обмінів, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, балансу жовчних кислот і гомоцистеїну в сироватці крові, що покращує перебіг ЖДП у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА355789

Рубрики:

      
15.

Власюк І.М. 
Вплив столипінської аграрної реформи на соціально-економічний розвиток Правобережної України (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Власюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу столипінської аграрної реформи на розвиток сільського господарства, промисловості, торгівлі та транспорту Правобережної України. Розглянуто значну кількість архівних, опублікованих джерел, наукової літератури. Вперше проведено комплексне дослідження змін у соціально-економічному розвитку даного регіону. Проаналізовано особливості реалізації реформи на Правобережжі: зміни у землеробстві та тваринництві; впровадження агрономічних заходів у селянських господарствах, урожайність сільськогосподарських культур; окремі аспекти розвитку системи дрібного кредиту; діяльність підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарського машинобудування, металообробної галузі, промисловості з випуску будівельних матеріалів; зрушення у внутрішній торгівлі (у тому числі збутова діяльність селянських кооперативів); транспортні перевезення та розвиток окремих видів транспорту (комісійно-позичкові операції під зернові вантажі на залізничному транспорті, будівництво складських приміщень, рейкових під'їзних шляхів; підвищення уваги земств до стану доріг). Доведено взаємозв'язок та взаємовплив між різними галузями народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-21 + Т3(2)523-211
Шифр НБУВ: РА310293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Власюк 
Генотипова мінливість елементів продуктивності ЧС- гібридів цукрових буряків, створених з використанням запилювачів веселоподільської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Іван Віталійович Власюк ; Інститут землеробства УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-314
Шифр НБУВ: РА312596

Рубрики:

      
17.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
18.

Власенко О.В. 
Діагностичне та прогностичне значення порушення кальцієвого обміну у хворих на хронічний безкам'яний холецистит із супутньою гіпертонічною хворобою та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Власенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу хронічного безкам'яного холециститу (ХБХ) у разі його поєднання з гіпертонічною хворобою (ГХ) з урахуванням типу дискінезії жовчного міхура, стану сфінктера Одді та стадії ГХ. Вивчено зміни показників кальцієвого обміну, системи антиоксидантного захисту, перекисного окиснення ліпідів, неспецифічного імунітету та прозапальних цитокінів. Виявлено предиктори негативного прогнозу, зокрема такі, як наявність змін вмісту загального й іонізованого кальцію сироватки крові та відносного показника даних величин. Показано, що у випадку поєднання ХБХ і ГХ спостерігається нашаруванння та поглиблення клінічних проявів захворювань, що обумовлені взаємодією патологічних процесів. Обгрунтовано доцільність застосування таких схем диференційованої терапії: за гіпертонусу жовчного міхура використання дуспаталіну, настійки кропиви собачої та кальцеміну, а за гіпотонусу - метоклопраміду, холіверу та кальцеміну. Виявлено позитивний вплив запропонованих лікувальних заходів на покращення клінічних і лабораторних проявів досліджуваних патологій. Зазначено, що корекцію артеріального тиску необхідно проводити з урахуванням стану сфінктера Одді: за гіпертонусу рекомендовано призначати "Коринфар ретард", а за гіпотонії - "Берліприл".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА336537

Рубрики:

      
19.

Целікова Ю. О. 
Дитячий досвід як чинник організації афективної сфери дорослого.: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / Ю. О. Целікова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей функціонування афективної сфери дорослої особистості, обумовленого специфікою її несприятливого дитячого досвіду. В даній роботі здійснено об’ємний теоретичний аналіз зарубіжних джерел, які демонструють значущість дитячого досвіду в житті дорослої людини, розкрито сутність несприятливого та сприятливого дитячого досвіду, як чинника психічного та фізичного здоров’я в майбутньому. Пояснено відмінності між закономірними кризами на етапах дорослішання і хронічним стресом, який пов’язаний з насильством, нехтуванням, дисфункціональністю та деструктивністю оточуючого середовища. Доведено їх руйнівний вплив, який здатен деформувати особливості функціонування мозкових структур і запустити незворотні процеси, що тривають десятиліттями. Зроблено історичний огляд ставлення до періоду дитинства в філософських течіях і психотерапевтичних підходах з метою висвітлення еволюції даного явища, та розуміння культурного впливу на нього на сучасному етапі. Подано новітні емпіричні надбання в галузі медицини та психології з даної проблематики. Розкрито сутність афективної сфери особистості. Розроблено модель взаємодії дитячого досвіду та афективної сфери дорослого. Висунуті припущення, згідно яких несприятливий дитячий досвід здатний спричинити негативні наслідки в побудові ефективної комунікації в майбутньому; що розвиток емпатії, розуміння власного настрою, емоцій, самоконтролю можуть бути пошкоджені раннім несприятливим досвідом; що часті спостереження за неприйнятною та агресивною поведінкою матимуть відображення на агресивності та тривожності в дорослому віці; проживання у дисфункціональній родині матиме негативний відбиток на соціалізації та здатності побудувати здорові стосунки з іншими; якщо дорослішання відбувалось в деструктивному оточенні, де дитина співмешкала з алко-чи наркозалежними батьками, якщо вона була регулярним свідком сварок, фізичного насильства, якщо дитина мала досвід частих фізичних покарань, коли замість пояснення причин та наслідків провини стикалась з ігноруванням вдома, а в школі з булінгом – все це виступатиме чинниками організації афективної сфери дорослої особистості. Таким чином, дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей прояву дитячого досвіду, а саме несприятливого, який мав місце до виповнення повноліття і, відповідно, його впливу на особливості функціонування афективної сфери дорослого.^UThe dissertation is devoted to the study of the affective sphere functioning features of an adult personality, caused by adverse childhood experience. The thesis provides a comprehensive theoretical analysis of foreign sources that demonstrates the importance of childhood experience in adult life, the essence of adverse and positive childhood experience and its connections with mental and physical health in the future is revealed. The differences between natural crises at the stages of growing up and chronic stress, whichis associated with violence, neglect, dysfunctionality and destructiveness of the surrounding environment, are explained. Adverse childhood experience destructive influence, which can deform the brain structures functioning and start irreversible processes that last for decades has been proven. A historical reviewof an attitude towards childhood was made based on philosophical currents and psychotherapeuticapproaches. Its aim was to highlight the evolution of these phenomenonsandunderstand the cultural influence in modern times. The latest empirical findings in the field of medicine and psychology on this issue are presented. A model of the interaction between childhood experience and the affective sphere of an adult has been developed. Assumptions were put forward, according to which adverse childhood experience can negatively affect the effective communication in the future; that the development of empathy, understanding of one's mood, emotions,and self-control can be damaged by early adverse experience; frequent observations of unacceptable and aggressive behavior will have a reflection on aggressiveness and anxiety in adulthood; living in a dysfunctional family will have a negative impact on socialization and the ability to build healthy relationships with others; if growing up took place in a destructive environment, for example with alcoholic or drug-addicted parents; if a child was a regular witness to quarrels, physical violence; if the child had the experience of frequent physical punishments; when instead of explaining the causes and consequences of guilt, one faced being ignored at home and at school with bullying –all this will have negative consequences on the organization of adult`s affective sphere. Thus, the thesis is devoted to the study of the adverse childhood experience that took place before reaching adulthood and, accordingly, its connections with functioning of the affective sphere in adulthood.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Власенко М.В. 
Дифузний нетоксичний зоб у підлітків: генез, діагностика, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / М.В. Власенко ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У підлітків, хворих на дифузний нетоксичний зоб, вивчено тиреоїдний статус (розміри щитовидної залози та рівень тиреоїдних гормонів у крові), антропометричні та дерматогліфічні показники та стан здоров'я. Запропоновано математичну модель визначення належного об'єму щитовидної залози у підлітка залежно від статі, антропометричних, соматотипологічних і дерматологічних ознак з метою ранньої діагностики дифузного нетоксичного зоба. Показано можливість його виникнення на тлі певних факторів, а саме: недостатності йодозабезпечення, забруднення навколишнього середовища та спадкової схильності. Розроблено математичну модель прогнозу виникнення захворювання в дітей для формування груп ризику. Показано необхідність застосування йодних препаратів у пубертатному віці для профілактики виникнення дифузного нетоксичного зоба та лікування захворювання. В осіб, хворих на цю патологію, визначено ефективність покрокової терапії на її перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 +
Шифр НБУВ: РА360749

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського