Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (322)Книжкові видання та компакт-диски (337)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Война І. М. 
Висотна диференціація та різноманіття антропогенних ландшафтів (на прикладі Вінницької області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / І. М. Война ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірність розподілу антропогенних ландшафтів за висотно-ландшафтними рівнями та типами місцевостей, зв'язок ландшафтного різноманіття з явищем висотної диференціації. Встановлено кількість ландшафтних комплексів різних ієрархічних рангів та обраховано показники топологічного та хорологічного ландшафтного різноманіття на натурних ділянках. Визначено, що показники сучасного ландшафтного різноманіття суттєво переважають показники відновлених натуральних ландшафтних комплексів. Розроблено заходи щодо оптимізації та раціонального використання антропогенних ландшафтів з врахуванням їх висотної диференціації та різноманіття на прикладі Вінниччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6
Шифр НБУВ: РА372705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Войнаровський А.В. 
Встановлення тоталітарного режиму в Польщі у 1944 - 1948 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Войнаровський ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів і опублікованих джерел здійснено комплексне дослідження встановлення тоталітарного режиму в Польщі у період 1944 - 1948 рр. Проаналізовано історіографію даного історичного процесу. Охарактеризовано чинники, які сприяли політичному розвитку польського суспільства. Розглянуто протистояння між політичними партіями, а також внутрішньопартійну боротьбу. Визначено роль зовнішнього фактора у відбудові державності у повоєнній Польщі, зокрема домінування впливу СРСР. Визначено особливості діяльності політичних сил, їх заходи у справі проведення реформ у повоєнному польському суспільстві. Проаналізовано трансформацію його соціальної структури за умов становлення тоталітарного режиму. Визначено вплив адміністративно-управлінських заходів влади як важливого чинника соціальної дезорганізації. Висвітлено взаємозалежність і взаємозумовленість процесів соціальної аномії та насадження тоталітаризму комуністичного взірця у Польщі. Визначено специфіку тоталітарної моделі у Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)623-5 +
Шифр НБУВ: РА357443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Войнаровський В.М. 
Давнє чинбарство на території України за археологічними даними: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.М. Войнаровський ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Вперше створено ряд археологічних ознак шкіровиробництва, насамперед стаціонарних, зроблено спробу комплексного багатоспекторного дослідження усіх його сторін, що дозволило інтерпретувати як шкірвиробничі десятки досліджених об'єктів і комплексів пізньоримського часу, зокрема, на території Північної Буковини, визначити чинбарство як спеціалізовану галузь виробництва та вагому статтю експорту до античних міст і центрів. Обговорено традиційність чинбарства як важливої галузі виробництва в краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)-51 + Т495
Шифр НБУВ: РА318433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Войнаровський А.М. 
Дидактичні умови формування економічних знань у студентів вищих педагогічних навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / А.М. Войнаровський ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито проблему формування економічних знань у майбутніх учителів вищих навчальних закладів. Здійснено аналіз понять "технологія економічної освіти", "економічне мислення", "економічна свідомість". Узагальнено сучасні аспекти методологічних засад професійно-економічної освіти. Визначено зміст, форми та методи формування економічних знань студентів факультетів фізичної культури залежно від особливостей їх здібностей, розвитку професійних якостей, якими повинен володіти майбутній вчитель загальноосвітньої школи. Теоретично обгрунтовано науково-методичні та дидактичні умови формування економічних знань у процесі використання сучасних педагогічних технологій. Доведено, що впровадження експериментальної моделі технології формування фазово-економічних знань, в якій враховано сучасні концептуальні ідеї навчально-пізнавальної діяльності студентів вищої педагогічної школи, сприяє підвищенню ефективності формування економічних знань у майбутніх вчителів фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р3-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Войнаш В.З. 
Залежність стійкості плоского фронту спрямованого твердіння нікелевих розчинів вольфраму та алюмінію від дифузійних властивостей компонентів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.З. Войнаш ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему стабільності плоского фронту твердіння концентрованих і багатокомпонентних розчинів за умов спрямованого твердіння. Розвинуто уявлення про залежність стійкості плоского фронту твердіння розчинів від характеристик дифузійних процесів, що супроводжують фазовий перехід. Доведено можливість вивчення морфології фронту кристалізації методом гартування розплаву під час зонної електронно-променевої плавки. Досліджено концентраційну залежність швидкості втрати стійкості плоским фронтом твердіння розчинів системи Ni - W з вмістом вольфраму до 17 ат. %. Показано, що для пояснення концентраційної залежності швидкості втрати стійкості плоским фронтом твердіння необхідно використовувати модель взаємної дифузії. Модифіковано критерій стабільності плоского фронту кристалізації багатокомпонентних сплавів. За даним критерієм величини, що характеризують вплив кожного компоненту розчину на втрату стабільності плоским фронтом у процесі твердіння, додаються векторно. Теоретичні результати підтверджено експериментальними дослідженнями систем Ni - W - Al та Sn - Sb - Pb.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.109.2 + К235.110.92
Шифр НБУВ: РА312973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Войнаровська Н.Ю. 
Клініко-параклінічні прояви енцефалопатій ниркового генезу та їх рання діагностика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Ю. Войнаровська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу, стадійності енцефалопатії ниркового генезу, електроенцефалографічні, доплерографічні зміни в процесі даного захворювання, роль і взаємозв'язок церебральної мікроциркуляції та біохімічних (концентрації середніх молекул, нуклеїнових кислот, нуклеазної активності) змін крові у патогенезі даного захворювання. Розроблено схему медикаментозного лікування першої стадії нефрогенної енцефалопатії під час початкової хронічної ниркової недостатності з використанням ентеросорбенту "Силлард П".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3
Шифр НБУВ: РА312128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Войналович А.С. 
Морфофункціональні особливості міокарда теличок за різної рухової активності: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.С. Войналович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

З використанням зоотехнічних, морфологічних і статистичних методик досліджено морфофункціональні особливості незавершеності будов міокарда серця на різних рівнях структурної організації добових теличок й адаптивні вікові зміни за різної рухової активності. Установлено, що морфофункціональні особливості серця телят мають прояв у змінах міокарду у корелятивному взаємозв'язку з масою тіла, кісткової системи та скелетних м'язів. Серце неонатальних телят має незавершену будову тканинних компонентів міокарда, що проявляється вираженою поздовжньою посмугованістю робочих кардіоміоцитів, овальною формою їх ядер. На органному рівні у добових телят висота міокарда превалює у лівому шлуночку, а товщина - у міжшлуночковій перегородці. У робочих кардіоміоцитах міокарда 30- та 120-добових теличок спостерігається поперечна посмугованість, ядра здобувають веретеноподібну форму. Зі збільшенням відносної площі робочих кардіоміоцитів потовщується міокард шлуночків, передсердь і особливо міжшлуночкової перегородки за незначного зростання відносної площі пухкої волокнистої сполучної тканини та кровоносних судин, що більш властиво теличкам, які вирощуються з застосуванням дозованого примусового руху. У добових і 10-добових теличок за поперечним перерізом превалює стовбур легеневих артерій, а в 30- і 120-добових - аорти. Установлено, що найменша кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів виявляється у добових тварин. З віком ці показники зростають, більшою мірою за умов застосування їм дозованого примусового руху. Визначено, що ці умови вирощування сприяють більш інтенсивному прояву поперечної посмугованості робочих кардіоміоцитів, їх об'єму, відносної площі, зменшенню пухкої волокнистої сполучної тканини, збільшенню абсолютної маси серця та зменшенню епікардіального жиру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 +
Шифр НБУВ: РА343200

Рубрики:

      
8.

Войналович В.А. 
Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940 - 1960-х років: політологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Войналович ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Наведено результати дослідження партійно-державної політики щодо релігії, релігійних інституцій та віруючих в Україні впродовж 1940 - 1960-х рр. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення природи, характеру та напрямків еволюції цієї політики. З'ясовано зміст, взаємозв'язок внутрішньої та зовнішньої спричиненості, а також взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, які визначали параметри цієї політики на кожному з етапів її реалізації та стосовно кожного з об'єктів цієї політики. Визначено загальне й особливе у здійсненні партійно-радянської церковної політики в СССР та в Україні зокрема. З'ясовано суть впливу наслідків дослідженої політики на релігійно-суспільний і релігійно-інституційний розвиток у незалежній Україні, соціальну активність об'єднань віруюючих, стан міжконфесійних і внутрішньоконфесійних, а також державно-церковних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 +
Шифр НБУВ: РА345594

Рубрики:

      
9.

Войнаровська Н. В. 
Підготовка бакалаврів з економіки у вищих навчальних закладах США: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. В. Войнаровська ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше визначено історичні передумови становлення економічної освіти у США у порівняльній педагогіці України. Розкрито сутність основних підходів ("Chalk and Talk", "Proficiency Approach", "Peakonomics" acr) до підготовки бакалаврів з економіки у ВНЗ США, уточнено зміст, форми та засоби організації їх навчання. Набуло подальшого розвитку положення про політичні та соціальні чинники економічної освіти в цій країні. До наукового обігу введено маловідомі документи й окремі факти з питань становлення економічної освіти в США, а також нові оригінальні джерела, які доповнюють наукові дані щодо досліджуваної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(7СПО)
Шифр НБУВ: РА384734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Войналович Л. П. 
Підготовка вчителів для шкіл національних меншин в Україні (20 - 30-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. П. Войналович ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний історико-педагогічний аналіз підготовки педагогічних кадрів для освітніх закладів національних меншин в Україні в 1920 - 1930-х рр. Виявлено та досліджено організаційні форми професійної підготовки вчителів для шкіл національних меншин у визначених хронологічних межах. Проаналізовано зміст теоретичної та практичної професійно-педагогічної підготовки вчителів і визначено особливості її організації. Виявлено основні тенденції підготовки педагогічних кадрів для шкіл національних меншин в Україні в даний період. Уточнено типи навчальних закладів, на базі яких здійснювалася відповідна підготовка вчителів протягом даного періоду. Вдосконалено ідеї щодо виявлення перспективних шляхів використання історико-педагогічного досвіду підготовки вчителів для шкіл національних меншин у сучасній системі педагогічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)61 + Ч424(4УКР)45
Шифр НБУВ: РА381105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Войно-Данчишина О.Л. 
Правове регулювання вищої юридичної освіти та науки в Росії в ХІХ ст. (на матеріалах українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Войно-Данчишина ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено процес правового регулювання вищої юридичної освіти та підготовки наукових кадрів в університетах і ліцеях українських губерній Росії протягом XIX ст. Узагальнено та систематизовано нормативно-правову базу вищої юридичної освіти, охарактеризовано основні етапи її розвитку, пов'язані насамперед зі статутами університетів і ліцеїв. Проаналізовано правове регулювання підготовки та комплектування науково-педагогічних кадрів на юридичних факультетах університетів українських губерній. Виявлено специфіку присудження наукових ступенів з юридичних спеціальностей. Охарактеризовано правове становище Рішельєвського та Ніжинського ліцеїв та визначено специфічні риси навчально-освітнього процесу у даних закладах. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації щодо модернізації системи освіти та підготовки наукових кадрів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)5-621.13 + Х8(4УКР)132.1-1 + Ч483(4РОС)5 + Ч483(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Войнівська О.О. 
Психологічні особливості особистісної релігійності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.О. Войнівська ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми релігійності сучасної людини, зокрема особистісної релігійності (ОР). Розглянуто ОР як одну з форм зовнішньої релігійності (за Г.Олпортом), зумовлену особистісними чинниками, зокрема, власними уявленнями про релігію, невірним засвоєнням її постулатів, виокремленням особистістю вигідних для неї частин релігійних понять. Показано, що така релігійність є не самоцінністю, а лише інструментом, що задовольняє потреби та може бути засобом захисту від реальності. Вперше виділено та описано чотири різновиди ОР, пов'язані з типом психологічної організації особистості. Визначено, що ОР кожного типу особистості принципово відрізняється тим, що фіксується на одному з компонентів структури релігійності. Проаналізовано поняття автентичної та неавтентичної релігійності та встановлено зв'язок між ними та ОР. Розроблено психодіагностичний комплекс методик вивчення типів ОР, спрямованих на діагностику якісних показників релігійності у представників різних типів особистісної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-7 +
Шифр НБУВ: РА353416

Рубрики:

      
13.

Войнаровська Н. С. 
Розвиток рухової активності дівчат 5 - 9 класів засобами ритмічної гімнастики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. С. Войнаровська ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано зміст і структуру занять ритмічною гімнастикою в урочних і позаурочних формах фізичної культури дівчат V - IX класів загальноосвітніх навчальних закладів. Здійснено класифікацію основних рухів ритмічної гімнастики за трьома ознаками: складністю рухів, частинами тіла та вихідним положенням. Зміст і спрямованість занять визначаються оздоровчими, освітніми та розвивальними завданнями. Зокрема, процес навчання комплексів ритмічної гімнастики здійснювали на уроках фізичної культури, удосконалення фізичних якостей - на позаурочних самостійних заняттях, переключення уваги та зняття втоми - під час фізкультурних пауз, підвищення інтересу та мотивації до виконання фізичних вправ - під час спортивних свят і днів здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.483.1 + Ч516.511.52
Шифр НБУВ: РА381639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Войнарович С.Г. 
Розробка технології мікроплазмового напилення біокерамічного покриття: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.Г. Войнарович ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію мікроплазмового напилювання біокерамічного покриття з гідроксіапатиту (ГА), що забезпечує необхідний фазовий склад і структуру. Установлено основні технологічні особливості процесу мікроплазмового напилювання. Визначено фактори, що найбільшою мірою впливають на процес напилювання та властивості покриттів з ГА. Визначено вольт-амперні характеристики мікроплазмотрона з виносним анодом. Досліджено вплив технологічних параметрів на коефіцієнт корисної дії плазмотрона. Для умов мікроплазмового напилювання визначено середньомасову початкову ентальпію та температуру плазми, швидкість і температуру частинок напилюваного порошку, коефіцієнт використання порошку. З застосуванням методу математичного планування багатофакторного експерименту встановлено залежність фазового складу біокерамічного покриття на основі ГА від параметрів мікроплазмового напилювання (струму, дистанції напилювання, витрат плазмоутворювального газу та порошку). Здійснено математичну обробку даних й одержано лінійні регресійні моделі, які дозволяють з'ясувати вплив цих параметрів на формування комплексу характеристик покриттів з ГА, що дає змогу визначити шляхи для контролю структури та фазового складу ГА за умов мікроплазмового напилювання. Визначено міцність зчеплення покриттів з основою залежно від наявності підшару та типу його матеріалу. Розроблено технологічні рекомендації стосовно нанесення покриттів з ГА на ендопротези.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К769.017 +
Шифр НБУВ: РА358077

Рубрики:

      
15.

Войнарович 
Структура і стимульовані зміни параметрів об'ємних та плівкових нанокомпозитів Bi(Sb)-As2S3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Іван Миколайович Войнарович ; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА364785

Рубрики:

      
16.

Войнорубов 
Удосконалення управління розвитком виробничої сфери регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / Дмитро Олександрович Войнорубов ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)300-21
Шифр НБУВ: РА331423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Войнич О.М. 
Цивілізований лобізм як чинник політічної культури: концептуальний та прикладний виміри: автореф. дис ... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.М. Войнич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Виявлено теоретико-методологічні особливості цивілізаційного лобізму як чинника політичної культури в концептуальному та прикладному вимірах. Проведено теоретичні та методологічні дослідження даної проблеми, узагальнено підходи зарубіжних і вітчизняних представників політологічної думки, проведено експертні дослідження й одержано певну фактологічну базу. Систематизовано та структуровано теоретичні підходи до понять "лобізм", "лобі-групи", "ghovernment relaions", "public affairs". Розглянуто доробок вітчизняних науковців щодо концепцій лобізму як чинника політичної культури суспільства. Розглянуто європейську специфіку лобізму на національному та наднаціональному рівнях. Визначено особливості лобіювання у традиціях політичної культури Великої Британії, Французької Республіки, Федеративної Республіки Німеччина, Литовської Республіки та Республіки Польща. Увагу приділено проблемі легітимації лобіювання в Україні шляхом аналізу політико-правотворчих документів і практики лобіювання в Україні. Доведено, що проблеми легітимації лобізму в Україні зумовлені значною мірою відсутністю чітко визначених політичних ідеалів щодо принципів взаємодії політичних інститутів з лобі-групами та громадянським суспільством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф022 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА366559

Рубрики:

      
18.

Войновський М. М. 
Посилення інституційної спроможності системи місцевого самоврядування через розвиток об'єднань співвласників багатоквартирних будинків / М. М. Войновський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтований новий підхід до дослідження ОСББ, пов'язаний з аналізом системно-муніципальної природи даного інституту,дослідженням ОСББ як механізму безпосереднього здійснення населенням функцій місцевого самоврядування. На основі комплексного аналізу питань, які вирішуються ОСББ у сфері ЖКГ доведено, що ОСББ є частиною системи місцевого самоврядування відносно яких повинен застосовуватися інструментарій публічного управління та адміністрування. Через застосування багатофакторного підходу визначені основні механізми функціонування ОСББ в Україні, що забезпечило формування оптимальної організаційної моделі обслуговування житла на основі самоорганізації його власників. Із застосуванням системної методології визначені механізми, інструменти та форми взаємовідносин поміж ОСББ та іншими суб'єктами системи місцевого самоврядування.У роботі з'ясовані змістовні характеристики ОСББ та інші форми обслуговування житла на основі самоорганізації мешканців, а також здійснена загальна характеристика державної житлової, комунальної політики та змісту проведення реформи ЖКГ. Поглиблене розуміння статусу ОСН у порівнянні з ОСББ з метою унеможливлення змішування двох інституцій. Надана характеристика організаційних механізмів самоорганізації жителів у сфері ЖГХ, у тому числі ЖБК, громадських інспекторів у сфері благоустрою тощо. Дослідження параметрів оптимальної моделі обслуговування житлового фонду на основі ОСББ, дозволило визначити конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та відповідних механізмів управління.Ключові слова: державна житлово-комунальна політика, житлово-комунальне господарство, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, самоорганізація жителів, місцеве самоврядування, органи самоорганізації населення.^UIn the thesis it is established that the system of local self-government is a set ofinteracting and interrelated parts, subsystems, elements that form a single integral social formation, which has special system integrative qualities and self-control. The components of the system of local self-government include: elements, ties, relationships, structure. The solution of issues of local importance connects all elements of local self-government into a single whole. It has been established that housing and communal services, the proper maintenance of houses and adjoining territory, provision of basic services for electricity, water, heating and wastewater are of local importance (as an ontological basis for the functioning of local self-government in Ukraine). Analysis of the functions of the condominium associations has shown that the solution of a number of issues of local importance is of their responsibility. As a result, the condominiumssolve some of the issues of local importance, and are included into the system of public authority through the institution of local self-government as a part of it.It is revealed that public authority is a form of embodiment, implementation and protection of the interests of a particular social community. The social structure of society is hierarchical and has the communities of national, regional, and local levels. It implies the necessity of forming (at the specified levels) an appropriate structure of public governance. It is proved that within the condominium (as multi-apartment building) a community of co-owners and co-residents is formed that has its own social identity, its own common interests, it forms common entities, develops various mechanisms of self-organization, etc. Under the conditions of the development of the public governance system the necessity to form a system of domination at the level of the multi-apartment building, one of the forms of which is a condominium.It is determined that the mechanism of the condominium functioning is based: on the combination of elements of direct and representative democracy; on the distribution of power, which is characteristic of any mechanism of public administration. General meetings and polls of residents are a factor in the development of direct democracy in the activity of condominiums, which is more intensive in this institute than in higher levels of governance (local government, public administration). The meeting of representatives is a manifestation of the representative form of democracy at the level of condominiums. The executive mechanism of the condominium is embodied, first by the board and chairman of the board, and, second by the control board and the audit committee. The common interests of several condominiums can be solved through the associations of condominiums. The institutional model of condominiums, mechanisms and tools of this model functioning, in addition, allow characterizing it as a public model by its nature.The analysis made it possible to conclude that in the institutional mechanism of the functioning of condominiums there is a large number of forms and directions of cooperation between local governments with condominiums, which are divided into economic and noneconomic ones. The economic forms are in the financial support of the condominium associations by local self-government bodies in the capital repair of multi-apartment buildings, the provision of tax privileges and subsidies, and the involvement of condominiums in various types of financial contests. Non-economic forms include the provision of organizational, methodological, and consultative assistance to condominium associations on the part of local self-government bodies, personnel training of condominiums, delegation of powers to condominiums, involvement of condominiums' representatives into decision-making processes of local self-government bodies, etc.Кey words: housing and communal policy, housing and communal services, association of co-owners of condominiums, self-organization of inhabitants, local self-government, boards of self-organization of population.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Войнаровська Г. П. 
Прогностичне значення коморбідних станів і зниженої стійкості до гіпоксії у хворих на ішемічну хворобу серця похилого та старечого віку / Г. П. Войнаровська. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Войнарович Ю. Е. 
Аутекологічні особливості Sciurus vulgaris в умовах синантропізації рослинного покриву Південно-Західного макросхилу Українських Карпат / Ю. Е. Войнарович. — Б.м., 2021 — укp.

Дендрофільні гризуни, як невід'ємний елемент лісових екосистем, є об'єктами досліджень зоологів упродовж історії розвитку теріології. Від 1990 до 2015 року актуальними для вивчення залишаються питання екології вивірок, у тому числі їх кормова та соціальна поведінка, чисельність і статевий розподіл вивірок, а також генетичні особливості виду, кольорова мінливість, визначення підвидів. В основу дисертації покладено дані знахідок кольорових форм, зібраних на основі власних досліджень (2004-2018 рр.), анкетування (2004-2007 рр.), роботи із картками спостережень (2009-2014 р.), дані бази статистичного бюлетеня (1999-2007 рр.) про ведення мисливського господарства в Україні (форма «2 ТП Мисливство»), а також музейних колекцій протягом 2004-2017 років. У результаті проведених досліджень вдалося встановити наступне: на південно-західному макросхилі Українських Карпат поширені три кольорові форми вивірки (чорні, коричневі, червоні). Загалом в Україні можна розрізнити чотири кольорові форми: чорна, коричнева, червона й руда. Чорна та червона форми є просторово розмежованими і формують відносно нешироку зону спільного проживання, це переважно антропогенна зона регіону досліджень. Мішані популяції кольорових форм вивірки очевидно сформовані за рахунок їх взаємопроникнення в синантропне середовище та гібридизації внаслідок життя їх на неприродних ділянках і порушення механізмів ізоляції в цій зоні. За рядом краніометричних ознак кольорові форми вивірок можна розрізнити між собою. За рахунок збільшеної мінливості червоної форми спостерігається перекриття її морфологічних ознак із рудою та чорною + коричневою. Світлі форми в горах трапляються рідко, без будь-якої приуроченості до типу лісу. Тому, можна припустити, що географічну мінливість виду зумовлює червона форма вивірки. Згідно з отриманими результатами факторного аналізу вплив кожного з досліджених факторів не перевищує 20%. Можна припустити, що на мінливість краніометричних ознак має місце комплексна дія різних екологічних факторів. Спостерігається розмежування кольорових форм у гірських екосистемах із значним розривом у кількості реєстрацій між формами. У містах різні форми займають різні за типами ділянки. Кольоровий поліморфізм вивірки звичайної в регіоні є пристосуванням виду до специфічних умов регіону. Темно забарвлені вивірки (чорна й коричнева форми) найбільш пристосовані до гірських умов регіону, його природних умов зволоження та лісорослинних умов. Для світлих форм (червоні на заході України й руді за межами карпатського регіону) оптимальними для існування є передгірні та рівнинні умови. Проведені дослідження дають змогу створити та впровадити у використання базу даних щодо розподілу різних кольорових форм вивірок у регіоні в заповідних об'єктах області з метою ведення постійних обліків різних популяцій вивірок та забезпечення збереження їх генофонду. Для збереження гетерогенності популяції вивірки в дослідженому регіоні мають бути в наявності як природні, так і антропогенні оселища характерні для вивірок різних кольорових форм, що найкраще реалізується в системі екомережі, так як остання включає антропогенні оселища в природних місцезнаходженнях.^UThe dissertation is based on findings of color forms collected on the basis of own research (2004-2018), questionnaires (2004-2007), work with observation cards (2009-2014), the database of the statistical bulletin (1999-2007) on the management of hunting in Ukraine (form “2 TP Hunting”), as well as museum collections during 2004-2017. Due to the high color variability of the Red squirrel, the study of this species was conducted in two directions: biological and ecological. The study of biology is considered from three aspects, namely: nutrition, physical activity, and species settlements. The study of environmental aspects consisted of explaining the particular ecological patterns of the existence of color forms of Red squirrel, where a complex use of methods was necessary. The material was collected during in-station site surveys in different areas of the region through direct observations. Mathematical and statistical methods were used to process the data. As a result of the conducted researches, it was possible to establish the following: three colored forms of squirrel (black, brown, red) are distributed on the South-western macro-slope of the Ukrainian Carpathians. In general, there are four color forms in Ukraine: black, brown, red and orange. In urban landscapes of the Transcarpathian region, the squirrel is more numerous than in natural locations. The reason for increasing diversity in the commensal environment may be the weakening of selection due to the favorable conditions for different forms (mixed forests – brown and red form, coniferous forests – black; a city where heterogeneous vegetation – two forms). The low number of predators – the lack of directed selection – allows maintaining a high level of variability. In the anthropogenic settlements of the Southwestern Macro-slope of the Ukrainian Carpathians, several color forms coexist, which obviously reflects their ability to adapt to the relevant environmental conditions. In natural settlements, colored forms are usually spatially separated. Overall, brown in color is quantitatively prevalent in the study area. In Ukraine, black and brown forms of squirrel are widespread at altitudes of 200 to 1000 m above sea level. The red color form occupies heights from 100 to 500 m in both natural and anthropogenic zone. Red-form of squirrel meets at altitudes up to 200 meters above sea level, mainly in the anthropogenic zone. This color pattern extends beyond the Carpathian region only. The color squirrel polymorphism common in the region is an adaptation of the species to the specific conditions of the region. Dark-colored squirrels (black and brown forms) are most adapted to the mountainous conditions of the region, its natural moisture conditions and forest conditions. For light-colored forms (red in western Ukraine and orange outside the Carpathian region), foothills and flat conditions are optimal for existence. The conducted researches allow us to create and implement a database on the distribution of different colored forms of the squirrel on protected sites of the region in order to constantly account for different populations of squirrel and to ensure their gene pool. In order to preserve the heterogeneity of the population, squirrels in the studied region should be available both natural and anthropogenic habitats characteristic of a squirrel's of different color forms, which is best realized in the econetwork system, since the latter includes anthropogenic settlements in natural locations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського