Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙТЮК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Войтюк Б.Ю. 
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор'я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Б.Ю. Войтюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено синтаксономію галофільної рослинності Північно-Західного Причорномор'я за методом Ж.Браун-Бланкс. Побудована система містить 11 класів, 17 порядків, 22 союзи та 95 асоціацій рослинності. Охарактеризовано синтаксони галофільної рослинності за флористичним складом, синекологією, синморфологією. Проаналізовано синтаксони газофільної рослинності в аспекті фітосозологічної цінності. Описано екологічні та ценотичні особливості деяких рідкісних видів. Здійснено порівняльно-флористичний аналіз синтаксонів даної рослинності з метою з'ясування флористичної спорідненості її синтаксонів і підтвердження самостійного існування у ранзі класу угруповань степової рослинності на засолених субстратах (клас Festuco-Limonietea). Визначено напрямки трансформації синтаксонів рангу союзу за умов зміни факторів зовнішнього середовища та антропогенного навантаження. Описано фітоценотичний діапазон існування рідкісних видів-галофітів та надано рекомендації для охорони деяких синтаксонів. Охарактеризовано основні закономірності поширення галофільної рослинності у Північно-Західному Причорномор'ї. Відзначено, що одержані дані можуть бути використані з метою вирішення питань екології, продуктивності та динаміки рослинних угруповань Південно-Західної України, у практиці природоохоронної справи, землеустрої природно-заповідних територій і територій з інтенсивною господарською діяльністю у межах Степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.74-640.2 + Е50*805.8(4УКР73) +
Шифр НБУВ: РА338062

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Войтюк А. В. 
Іпотечне кредитування сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. В. Войтюк ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено проекцію інтегрованої форсайтної технології активізації та розвитку іпотечного кредитування сільськогосподарських підприємств як ефективного інструменту системи фільтрації щодо формування пріоритетів і мобілізації великої кількості учасників для досягнення якісно нових зрушень в інноваційно-інвестиційній сфері сільськогосподарських підприємств за їх сталого розвитку в різноманітності його проявів. Обгрунтовано організаційно-методичні рекомендації щодо іпотечного кредитування малих сільськогосподарських підприємств за різними природно-кліматичними зонами, які включають широкий спектр нормативно-регламентних, фінансових, інформаційних, організаційних та інституційних заходів у їх рекурентній послідовності. Удосконалено синтетичну матрицю системи іпотечного кредитування сільськогосподарських підприємств на ієрархічних засадах та інтегративних якостях окремих її складових зі встановленням органічних нелінійних взаємозв'язків і суперечностей між ними у всій складності їх проявів; науково-методичні підходи виміру потенціалу іпотечного кредитування сільськогосподарських підприємств за їх належністю до різних природно-кліматичних зон, що базуються на засадах кваліджметрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321
Шифр НБУВ: РА380549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Войтюк І.В. 
Мотиваційна сфера й світоглядно-ціннісні орієнтири сільської молоді у релігійному вимірі: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / І.В. Войтюк ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив релігійного чинника на становлення та функціонування основних сфер людського буття, до яких належать мотиваційна та світоглядно-ціннісна. Виявлено й охарактеризовано фактори, що визначають специфіку формування соціального простору людини, тенденції розвитку суспільства в цілому та села як особливої форми існування українців. Встановлено закономірності повсякденного існування та функціонування сільського конгломерату. Визначено можливості релігійного чинника щодо формування домінантної світоглядної парадигми сільської молоді, що навчається в аграрних вузах. Розкрито специфіку постійної безперервної трансформації світосприйняття та світоставлення сучасного молодого покоління. Проаналізовано особливості впливу релігії як найбільш суттєвого чинника формування мотиваційно-ціннісної сфери молодої людини з села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.122 +
Шифр НБУВ: РА353730

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Войтюк С.Д. 
Підвищення економічних і екологічних показників роботи бензинового двигуна на холостому ході відключенням окремих робочих циклів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / С.Д. Войтюк ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено економічні, екологічні та динамічні показники роботи двигуна з регулюванням потужності відключенням окремих робочих циклів (ДРЦ) за умови його експлуатації на холостому ходу. Удосконалено математичні моделі робочого процесу і динаміки ДРЦ, що дало змогу скорегувати вимоги до паливної апаратури (системи впорскування). Досліджено процес згорання ДРЦ та визначено основні термодинамічні параметри робочого процесу циклу після одного, двох, трьох та чотирьох підряд пропущених циклів. Запропоновано оригінальний алгоритм переміщення робочих циклів по циліндрах двигуна, встановлено доцільний часовий інтервал виконання даного процесу, визначено економічні та динамічні показники роботи ДРЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-014.1 +
Шифр НБУВ: РА329433

Рубрики:

      
7.

Войтюк О.П. 
Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / О.П. Войтюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено, що у випадку малих розходжень частот на перших тактах наближення для завершення процесу перетворення доцільно використовувати прискорений алгоритм послідовного наближення, який полягає у примусовому встановленні відповідного розряду коду у протилежне значення і подальше поступове його уточнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-01 +
Шифр НБУВ: РА329817

Рубрики:

      
8.

Войтюк О.А. 
Формування психологічної компетентності викладачів іноземних мов вищих військових навчальних закладів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.А. Войтюк ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування психологічної компетентності викладачів іноземних мов ВВНЗ. Розкрито сутність психологічної компетентності викладача ВНЗ, визначено її місце та роль у структурі його професійної компетентності та педагогічній діяльності. Удосконалено структуру психологічної компетентності викладача ВНЗ. Запропоновано визначення, обгрунтовано основні параметри та розроблено програму формування психологічної компетентності викладача іноземної мови ВВНЗ, ефективність якої експериментально підтверджено. Наведено рекомендації щодо формування психологічної компетентності викладачів іноземних мов ВВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 +
Шифр НБУВ: РА368149

Рубрики:

      
9.

Войтюк Л. М. 
Правове регулювання безпеки праці державних службовців в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Л. М. Войтюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню місця державних службовців у системі правового регулювання безпеки праці, що, з одного боку, є актуальним в умовах відсутності узагальненої концепції гарантування безпеки праці такої категорії працівників і структурованого наукового дослідження її реалізації в межах правового регулювання трудовим законодавством. За результатами дисертаційного дослідження сформульовані авторські висновки, які містять елементи наукової новизни.Обґрунтовано визначати безпеку праці у трудовому праві як самостійну юридичну категорію, яка має своє окреме місце серед понять, зважаючи на властиві їй характеристики, загрози та межі охоплення. Доведено, що охорона праці є складовою безпеки праці, оскільки частково забезпечує окремі напрями безпеки праці.Безпеку праці розглянуто як врегульовану нормами права потребупрацівників у належних умовах праці, які, зокрема: відповідають гідній праці; визначаються окремими напрямами захисту залежно від категорії працівників; підтримуються шляхом запобігання, ослаблення або усунення загроз при виконанні трудових обов’язків; сприяють збереженню життя і здоров’я працівників; стимулюють до праці; мотивують до якісного виконання обов’язків; забезпечують ефективність діяльності в державних органах. Запропоновано законодавчо визначити поняття «безпека праці державного службовця» у Законі України «Про державну службу» таким чином: «Безпека праці державного службовця – це врегульована нормами права потребадержавного службовця у належних (гідних) умовах праці з метою підтримання ефективної діяльності шляхом запобігання, ослаблення або усунення загроз особистого, соціального, інформаційного, технічного та фінансово-матеріального простору». Розглянуто, що державні службовці є особливими працівниками у системі безпеки праці. Це спричинено їхнім особливим трудовим договором(контрактом), професійним видом діяльності, який має важливе практичне значення для держави, оскільки полягає у здійсненні функцій у державних органах, направлених на забезпечення взаємовідносин між державою ісуспільством та підтримання стабільності в державі. Тому такі працівники повинні бути забезпечені додатковими способами захисту та мати додаткові привілеї в умовах праці. Аргументовано необхідність закріплення правового статусу державних службовців у сфері безпеки праці з метою створення таких умов праці, які будуть стимулюючим елементом мотиваційного механізму досягнення якісного виконання обов’язків, що дасть змогу підвищити престижність праці державних службовців серед інших категорій працівників. Окреслено, що правовий статус у сфері безпеки праці є похідним від особливостей загального трудо-правового статусу, формується з прав і обов’язків та потребує чіткого правового регулювання.Обґрунтовано, що основними напрямами забезпечення безпеки праці державних службовців є такі: 1) особиста безпека праці; 2) соціальна безпека праці; 3) інформаційна безпека праці; 4) технічна безпека праці; 5) фінансово-матеріальна безпека праці. Проведено аналіз правового регулювання напрямів безпеки працідержавних службовців з метою можливості: застосування мотиваційних і стимулюючих способів досягнення високої продуктивності праці; організації умов праці відповідно до викликів сучасності; забезпечення якісної взаємодії працівників із громадськістю; зростання рівня життя працівників; забезпечення ефективного функціонування державних органів.Розглянуто можливі загрози особистого, соціального, інформаційного, технічного і фінансово-матеріального простору державних службовців та обґрунтовано, що вони спричиняються внутрішніми і зовнішніми факторами. Визначено роль держави в механізмі правового регулювання безпеки праці державних службовців як провідну, яка полягає, зокрема, у: визначенні державної політики у сфері безпеки праці державних службовців; проведенні державного регулювання в особі окремих компетентних державних органів щодо підтримання належного (гідного) рівня безпеки праці державних службовців; використанні правових інструментів запобігання, ослаблення, усунення будь-яких внутрішніх чи зовнішніх загроз простору державних службовців; контролі дотримання обов’язків у сфері безпеки праці на рівні керівників державних органів та самих працівників. Систематизовано можливі способи удосконалення сучасного стану правового регулювання безпеки праці державних службовців, якими є: 1) реалізація шляхів оптимізації рівня умов праці на державному рівні; 2) реалізація шляхів оптимізації рівня умов праці на локальному рівні; 3) здійснення кроків підтримання безперервності оптимізації рівня умов праці у розрізі напрямів безпеки праці.^UThe dissertation is devoted to the location of civil servants in the system of the legal regulation of labor safety, that, from one side, is actual in the conditions of absence of the generalized conception of guaranteeing of labor safety of such category of workers and structured scientific research of her realization within the limits of the legal regulation by a labor legislation.On results dissertation research authorial conclusions that contain the elements of scientific novelty. It is justified to determine of labor safety in labor law right as an independent legal category that has the separate place among concepts, having regard to peculiar to her descriptions, threats and limits of scope. It was proved that labor protection is a component of labor safety, as it partially provides separate areas of labor safety. Labor safety is considered as well-regulated the norms of right requirement of workers in the proper working conditions, that: answer decent labor; determined by separate directions of protection depending on the category of workers; supported by prevention, weakening or removal of threats at implementation of labor duties; assist maintenance of life and health of workers; stimulate to labor; explain to quality implementation of duties; provide efficiency of activity in public organs. It is suggested legislatively to define a concept «labor safety of civil servant» in Law of Ukraine «About state service» thus: «labor safety of civil servant – it is regulated by legal norms the need of civil servant for proper (decent) working conditions with the aim of maintenance of effective activity, by prevention, weakening or removal of threats personal, social, informative, technical and financially-material space». It is argued, that civil servants are the special workers in the labor safety system. This is caused by their a special employment contract and by their the professional type of activity the professional type of activity, that has an important practical value for the state, as it consists in realization of functions in the public organs sent to providing of mutual relations between the state and society and maintenance of stability in the state. Therefore, it is indicated that such workers must be provided with the additional methods of protection and have additional privileges in working conditions. The need to consolidate the legal status of civil servants is reasonable in the field of labor safety is substantiated with the aim of creation of such working conditions, that will be a stimulating element of motivational mechanism of achievement of quality implementation of duties, that will allow to promote of prestige of labor of civil servants among other categories of workers. It is substantiated, that by basic directions of providing of labor safety of civil servants following: 1) the personal safety of labor; 2) social safety of labor; 3) informative safety of labor; 4) technical safety of labor; 5) financially-material safety of labor.The analysis of the legal regulation of the directions of labor safety of civil servants is conducted with the aim of possibility: application of motivational and stimulant methods of achievement of high yield of labor; organizations of working conditions are in accordance with the calls of contemporaneity; providing of quality co-operation of workers is with public; increases of standard of living of workers; providing of the effective functioning of public organs. It is considered possible threats of the personal, social, informative, technical and financially-material space of civil servants are considered and reasonably, that they are caused by internal and external factors. The role of the state is certain in the mechanism of the legal regulation of labor safety of civil servants is defined as the leading one that consists in: determination of public policy in the field of labor safety of civil servants; implementation of state regulation in the person of separate competent state bodies regarding maintenance of an appropriate (decent) level of labor safety of civil servant; use of legal instruments to prevention, weakening or removal of any internal or external threats of space of civil servants; control of compliance with duties in the field of occupational safety at the level of heads of state bodies and employees themselves. Systematized possible methods of improving the current state of legal regulation of labor safety of civil servants, which are: 1) implementation of ways to optimize the level of working conditions at the state level; 2) implementation of ways to optimize the level of working conditions at the local level; 3) implementation of steps to maintain the continuity in terms of labor safety


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського